Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet e érezni, ha elhal a magzat, ha elveszítjük a terhesség alatt? Mit lehet érezni? Akár stressz, megerőltetés stb miatt. fórum

Lehet e érezni, ha elhal a magzat, ha elveszítjük a terhesség alatt? Mit lehet érezni? Akár stressz, megerőltetés stb miatt. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. júl. 7. 13:09

Szia! A legfontosabb, hogy ne idegeskedj, mert az nem tesz jót a babának, de ezt te is tudod...és próbálj kapcsolatba lépni a dokival, egy vizsgálat vagy uh erejéig, hogy te is meg tudj nyugodni.Nekem annak idején az első terhességem iker terhesség lett volna, de a 8-9 héten elhaltak. Én nem éreztem semmi testi fájdalmat, de érzelmileg, ha így vissza gondolok, voltak jelek. Elég zűrös időszak volt, lakáshitel, "testvér háború" a "juss" miatt, szóval volt minden csak nyugalom nem. Állandóan sírtam és volt hogy hírtelen elkapott egy félelem roham,de produkáltam a terhesség jeleit és azt gondoltam rendben van minden. Aztán a 8 hét elején elmúlt a mell feszülésem, a sok pisilés, és a hányinger. A doki szerint megéreztem, hogy valami nincs rendben és pénteken az ultrahang ki is mutatta, hogy elkezdetek felszívódni:((( másnap meg kisműtét útján elvették mindkettőt...

Az pedig szerintem nem mérvadó, hogy az elsővel végig hánytál most meg nem, mert nem egyformák a terhességek.

14. marcsix (válaszként erre: 13. - Fe6fe7671f)
2008. júl. 7. 13:02

Rendben. Köszi a segítséget. Most megyek. IGazad van. Asszem ez lesz a legjobb megoldás.

Szia

13. fe6fe7671f (válaszként erre: 12. - Marcsix)
2008. júl. 7. 13:01

Nyugi, akkor ő biztos minden rendben van.

Az anyósodat meg iktasd ki az életedből! Nem hiányzik ez neked! Ha nem tud pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, és segíteni, akkor legalább ne hátráltasson, ne akadályozzon, ne idegesítsen! Mond, hogy ha majd meg lesz a baba, akkor fogsz jelentkezni, addig intézed a dolgod. Ő is tegye a saját dolgát!

12. marcsix (válaszként erre: 10. - 61e5310fec)
2008. júl. 7. 12:56
Az első terhességemnél 5x voltam uh-on. Az utolsó azért volt, mert elméletileg rövidebb volta a felkarja és a combja... aztán kiderült hogy semmi baja. Sajnos annyira telítve van az uh időpont , hogy csak ekkorra kaptam bejegyzést. :(( kicsit én is szomoru voltam miatta. De majd ha megyek, kicsit lenyugszom. Bár a hasam az nőtt. Egyfolytában mérem, hogy ha esetleg megáll akkor elkezdem magam idegesíteni...:)) tudom ez hülyeség, de máshonnan nem tudom, hogy baj van e.Mivel egészt erhességem alatt most semmi bajom sincs. Az elsővel, viszont végig hánytam, émelyegtem, és égett a gyomrom is.
2008. júl. 7. 12:55

Ha elhal a magzat,akkor elkezdesz vérezgetni. Aztán vagy megszülöd,vagy be kell menned kaparásra.


Lényeg, hogy ha idegesít valami, akkor próbálj onnan elmenni (bárhova, akár a mellékhelyiségbe is) és legalább negyed órán keresztül vegyél egyenletesen, nagy levegőket, figyelj a légzésedre, hogy a baba megkapja a friss vért. Ezzel is tudsz neki segíteni.

2008. júl. 7. 12:51
Ha ilyen korán elhal a magzat,azt mindenképpen észreveszed,mert a szervezet elkezdi kilökni magából.Az hatalmas görcsökkel jár.Én egy kicsit csodálkozom hogy ilyen ritka az uh,amikor én terhes voltam 2 hetente menni kellett kötelezően.
2008. júl. 7. 12:51
Azt hiszem a dokinál ráfogok kérdezni ezekre a dolgokra... köszi
8. marcsix (válaszként erre: 6. - Fe6fe7671f)
2008. júl. 7. 12:50
Ez a görcsös dolog, és az elhalás hanyadik hétig fordulhat elő?
7. fe6fe7671f (válaszként erre: 4. - Marcsix)
2008. júl. 7. 12:48
Van telefon is, meg lehet vele beszélni telefonon is, hogy mit ajánl! Inkább kérdezz tőle! Biztosabb.
6. fe6fe7671f (válaszként erre: 2. - Marcsix)
2008. júl. 7. 12:46

Próbálj meg nyugtató teát inni, vagy beszélni a nőgyógyásszal, hogy kaphatnál-e valami enyhe nyugtatót, hogy a baba se károsodjon (bár ezért mindenkitől most kapok, de azért én a dr-ral beszélnék először).

A stressz és az idegesség görcsöket okozhat, ami miatt tényleg elhalhat a magzat.

2008. júl. 7. 12:45
Szia! Én is sokat stresszeltem a terhességem alatt ( akkor vettünk lakást,hitelfelvétel, költözés, anyósom se normális mindig, stb.), de semmi gond nem lett! Az anyósodra meg ne hallgass, csak még jobban felidegesít! Csak nyugi, biztos nem lesz baj!
2008. júl. 7. 12:45
Most töltöm a harmadik hónapot. És sajnálatos módon még uh-on sem voltam. Mert nincs csak távoli időpont. ami nemsokára eljön. Vérvizsgálaton voltam csak. ott még semmit sem láttak. Az orvosomnál pedig 6 hetesen voltam.
2008. júl. 7. 12:43

Attól függ, hogy mennyi idős a terhességed.


Bár - nagynéném a szülési időpont előtt ment be a kórházba, mert valami furcsát érzett - és egy hétig nem vették észre az orvosok sem, hogy meghalt a babája. Csak a vérmérgezési jeleknél kezdtek kapkodni végre!

2008. júl. 7. 12:42
Sziasztok. Kicsit aggódom, mert a terhességem legelejétől stresszben és idegességben élek. Néha szoktam érezni, hogy a hasam görcsöl, fáj, feszül. Igaz a második babámat várom, de tartok attól, hogy a stressz bármiképpen is kihathat. Ráadásul anyósom is azzal terrorizál, hogy lehet, hogy nem marad meg... Segítsetek, akik tapasztaltatok sajnálatos eseményt... Mert én nagyon félek... Köszönettel
2008. júl. 7. 12:40
Lehet e érezni, ha elhal a magzat, ha elveszítjük a terhesség alatt? Mit lehet érezni? Akár stressz, megerőltetés stb miatt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook