Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet e érezni, ha elhal a magzat, ha elveszítjük a terhesség alatt? Mit lehet érezni? Akár stressz, megerőltetés stb miatt. fórum

Lehet e érezni, ha elhal a magzat, ha elveszítjük a terhesség alatt? Mit lehet érezni? Akár stressz, megerőltetés stb miatt. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
45. Shanee
2013. máj. 11. 09:33
Sziasztok! Én a 6. héttől minden héten jártam uh-ra, a 18. héten is minden rendben volt, a 19. héten (most kedden) a 2. genetikai uh-n már nem élt a baba. Befektettek, és csütörtökön hajnalban megszültem a kisfiamat. Szegénykém annyira mocorgott, hogy többszörösen rátekerte a kis nyakára a köldökzsinórt. Csak abban tudok reménykedni, hogy az volt a küldetése a kis drágámnak, hogy mutassa az utat a testvérkéjének, aki remélem, hamarosan köztünk lesz.
44. szafaripók (válaszként erre: 10. - 61e5310fec)
2013. máj. 10. 10:46

2 hetente??? Rám már azért is furán néznek, hogy a magándokim minden alakalommal csinált, és én havonta jártam a 6. hóig, utána 3-2-1 hetente...


Ha aggaszt, és megengedheted magadnak, menj el 4d-s UH-ra... élmény is, meg meg is nyugodhatsz. Igaz, legalább egy 10-esbek kerül...

43. ccf0283561 (válaszként erre: 42. - Tanita82)
2013. máj. 10. 09:15

Befogja gyógyítani a sebeidet az idő,ne aggódj!

Nem lesz könnyű,de elmúlik majd.

Engem azzal nyugtatott a műtét előtt a doki,hogy ne szomorkodjak,a következő 30 terhességem sikerülni fog.Csak hogy engem az az egy terhesség érdekelt nem a következő 30.

Ne foglalkozz a dokival.Paraszt volt.

Tudom mit érzel most... :(

Majd ha ismét babát vársz,meglátod elfelejtesz minden fájdalmat.Persze benned lesz,hogy mi van ha újra megtörténik,de nem fog.

Nekem már csak pár hét és a kezemben tarthatom a fiamat.

Szóval fel a fejjel.Sok türelmet és kitartást kívánok!

2013. máj. 10. 08:45

Sziasztok! Nekem a 12. héten derült ki, hogy meghalt a magzatom! Rá két napra meg is volt a kaparás! Nekem ez még igen friss élmény, hisz két napja jöttem ki a kórházból! És nagyot csalódtam az orvosokban! Nagyon megalázottnak éreztem magam,az orvos egyből lehordott, hogy miért nem védekeztünk, és mégis hogy, mikor tervezett baba volt, és nem tűnt fel neki, hogy idegösszeomlást kaptam ez miatt! Mert ugye a nőgyógyászok nem szeretik az abortuszt, de könyörgöm, mielőtt hozzám ér, elolvashatta volna a papíromat, hogy miért is vagyok ott?!

Most még nagyon sötétnek látok mindent, de remélem az idő minden sebet begyógyít!!

41. wanita77 (válaszként erre: 39. - Komplikáció)
2013. febr. 10. 09:21

Sajnálom. :( Teljesen átérzem a helyzetedet, nekem is pontosan így volt 5 éve. 12 hetes uh-n minden rendben volt, látták is, hogy kislány lesz. Aztán mentem a 18.heti uh-ra, ahol már nem élt. Nekem is azt mondták, hogy már a 14-15.héten történhetett a baj, én semmit nem éreztem. Se vérzés, se semmi ráutaló jel nem volt. Csak annyi, hogy kicsi volt a hasam és nem éreztem mozgást, de első gyereknél ez természetes, ezzel nyugtattak. És az AFP értékem is nagyon magas volt: 3,5 mom. Én aggódtam, hogy ez túl magas, de megnyugtattak, hogy ez nem jelent semmit,sokszor mutat rossz eredményt. Aznap elmentem a kórházba, ahol megcsinálták a műtétet, rá 3 hónapra terhes lettem a fiammal, aki most 4 éves múlt. És ma már van egy 1 éves kislányom is. :)

Mi a helyzet veled, gondolom már túlvagy a műtéten, hogy viselted és hogy vagy most? Írj! És kitartás, hidd el, minden rendben lesz!

2013. febr. 10. 05:44
Szia, én holnap megyek ultrahangra él e még a babám, a doki a rendelőjében a hüvelyi ultrahangon nem látta. Múlt héthez képest 1,2 mm-t nőtt a petezsák, ez szerinte rossz jel. Már beletörődtem. Ha elhalt, kedden korház, és egészségügyi kaparás. Utrogesztánt én is haszláltam, lehet ezért nem vetéltem el.
2013. jan. 23. 17:48

Sziasztok!latom rég nem írt ide senki.

12 hetes UH-on minden rendben volt, ma a 19 hetes UH-on kiderült nem él. A méretei alapjan a 15. héten halhatott meg. Nekem nem tünt föl csak gyanús volt, hogy az 1. Babamat már 13 hetesen ereztem mozogni (amit az orvos el se hitt), most pedig csak vártam, vártam és amikor végre éreztem valamit, akkor is utolag elbizonytalanodtam, hogy ez most nemcsak bélmozgás volt?De engem mindenki nyugtatott, hogy még ráérek érezni...

Nem vettek fol a korhazba, mert nincs helyuk. Orvosi leirasokban azt irjak, ha a mehlepeny nem serult, akkor erdekes mod a mehen beluli elhalás nem fertőzi meg az anyát, egyszerűen a baba bomlani kezd, sőt ikerterhességnél, ha a masiknak nincs baja, akkor mire megszuletik az elhalt bababol csak kis "lemezke" marad:-(.

Talan holnap lesz hely a korhazban vagy verzessel surgosseggel mehetek. Tudom, hogy ennek biztos olyan oka van, amit a természet rendezett el es ha elhal a baba, akkor talan jobb is (az.orvosom azt mondta ilyen kesőn akkor halnak meg, akkor a magzatnak van az elettel osszeegyeztethetetlen problemaja, de majd szovettani eredmeny alapjan lehet biztosat mondani.) Egyebkent a terhessegem elejen verezgettem es kellett progeszteront szedni, lehet jobb lett volna, ha már akkor "elmegy", igy sokal nehezebb, hogy lattam milyen aktivan mozog a 12. heti ultrahangon...

2011. aug. 5. 22:31
Én is sajnos most veszítettem el a kisbabámat. Tegnap előtt tudtam meg (9hetes 6napos), hogy elhalt magzatot hordok. Teljesen össze törtem. Tegnap megtörtént a műtét. Azt mondják 3hónapig pihentesem, majd újra lehet próbálkozni. Remélem sikerül. Mindenkinek aki ugyanebben a cipőben jár, sok erőt és kitartást kívánok!
2011. ápr. 3. 15:08

Szia Edina, mi van veled azóta?

Írj!

36. wanita77 (válaszként erre: 33. - Edyna1987)
2011. márc. 27. 11:59

Szia!

Sajnálom, amin most átmész, én is átéltem. Nálam még rosszabb volt a helyzet, a 18. heti ultrahangra mentem, (igaz, előtte volt egy rossz afp eredmény) kicsit félve, de arra nem számítottam, hogy nincs szívverése, már majdnem egy hónapja nem élt. :( Sírtam egész nap, nem akartam elhinni, semmi jele nem volt, csak egy magas afp.

És nekem sem mondták, hogy sürgősen menjek műtétre, másnapra kaptam időpontot. A baba 14 hetesen állt le a fejlődésben és csak 18 hetesen vették észre, semmit nem éreztem, csak pici volt a hasam, de anyunak is az volt, így nem aggódtam annyira. Pedig előtte pár nappal voltam uh-n, ahol mondták, hogy kislány. Úgy örültem, mert azt szerettem volna.

És egyáltalán nem voltam stresszes, egyszerűen így kellett történnie, sosem derül ki, miért. :( Én is kértem a dokit, hogy nézze meg még egyszer, mert az nem lehet, de sajnos igen. :( Még másnap is reménykedtem, hogy rosszul látták, de nem. :(

Nem értem, miért nem csinálnak a 14 és 18. hét között ultrahangot, akkor előbb kiderült volna.

De a jó hír, hogy rá 5 hónapra ismét terhes lettem és most van egy 2,5 éves egészséges, gyönyörű fiam!!! Úgyhogy kitartás és fel a fejjel, el fog egyszer múlni a fájdalom, kárpótol majd egy újabb baba!

35. e07aa834c4 (válaszként erre: 33. - Edyna1987)
2011. márc. 27. 11:30
nem jeleztek esetleg hullamérgezés veszélyt????nem akarok ennyire brutális lenni,de nem tudom magam másképp kifejezni.Mikor elvesztettem az 5 hetes és megállapították hogy elhalt azonnal mütöttek.Hiszen ha elhalt benned egy ekkora magzat fennálhat tudtom szerint a hullamérgezés.Az viszont nem játék...sürgősen keress fel akár egy másik orvost-sztk-s-magán-bármi.És szólj kérlek hogy minden rendben van-e veled.Sok erőt!
34. marcsix (válaszként erre: 33. - Edyna1987)
2011. márc. 26. 19:33

Szia.


Ez a fórum már elég régen beállt. Még én nyitottam...


Nagyon sajnálom ami veled történt. Őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy hogyan történt ez az egész. Nem lehetséges, hogy valamit nem jól láttak? Vagy csak elvan kicsit maradva?? Nem értem az egészet... Remélem nem kell sokáig fizikailag szenvedned, ha esetleg tényleg igazuk volt... Azért szerintem meglehetne nézetni mégegyszer, hogy mi újság odabent...


Kitartást mindenhez.


Marcsi

2011. márc. 17. 13:25

hétfőn voltam 12. hetes terhes.

kedden volt az első ultrahang, nagyon boldog voltam, annyira vártam.

bementem és közölték, hogy túl pici és nincs szívverése, nagyon sajnálják, a magzat meghalt.

pár perc múlva már az eredmény: 8 hetes körül, 15 mm-esen.....

felteszem a kérdést:

akkor van bennem több mint egy hónapja egy halott magzat?

nem kaptam választ, minden eredményem jó lett...

egyszerűen nem tudom felfogni...

és jövőhétre kaptam időpontot, akkor szedik ki belőlem, merthogy azt sem akarták, hogy kiszedjék, hanem meg akarták várni természetes úton, hogy elöntsön a vér, végül is egy hetet várnom kell.

ez ilyen természetes dolog?

és nem félnek, hogy valami bajom lesz, hogy bennem van? mert hogy az ultrahangon mindent láttam, már meg volt keze-lába, és nem szívódott fel, mert láttam.

akkor mikor halhatott meg bennem?

nem értek semmit.

valaki segítsen KÉREM

2010. szept. 22. 15:40
nálam a második babánál az volt hogy el kezdtem vérezni kb 5 hetesen mire beértünk már usztam a vérbe amikor befeküdtem elmentem wc-re és ott láttam hogy piciny apró nyálkás valami kijött.szóltam az ápolónőnek hogy ugy érzem a látottak alapján végleg nincs velem a baba.De azt mondták feküdjek semmi baj meg se nézték majd egy hét fekvés után mentem uh-ra és rá pár órára kitisztitották a méhemet mert nem volt semmi...
31. 84cbd599cc (válaszként erre: 30. - Cirmesitompika)
2010. szept. 22. 15:16
Érdekes én is most tévedtem ide, nálam is 9 hetesen, de nekem a 12. heti UH-n derült csak ki.
2010. szept. 20. 20:24

Nálam 9 hetesen halt el a magzatom és simán mentem egy hét mulva UH-ra vidáman, mert semmit nem éreztem. Ott majdnem dobtam egy hátast, mikor a doki közölte, hogy már felszívódóban van és UH-on alaktalan valami látható csak. Persze befeküdtem és kikapartak.


bár látom régi topik, de lehet más is benéz.

29. fe6fe7671f (válaszként erre: 27. - Marcsix)
2008. júl. 11. 21:40
Nagyon jó hír! Ne idegeskedj és minden rendben lesz.
2008. júl. 11. 12:55
Nagyon örülök!!!!!!!!!!!!!! Ezek csupa jó hírek, jó egészséget továbbra is és vigyázz magatokra!!!
2008. júl. 11. 09:07

Sziasztok. Szerdán voltam ultrahangon. Hihetetlen volt. 42mm es a baba, és 1mm a tarkóredő vastagság. Mozgott. Tehát minden rendben van. Végig mosolyogtam, annyira boldog voltam. A vizsgáló nő megis nyugtatott, hogyminden rendben van. Most nagyon jól érzem magam. :))

Ja a dokim megint szabin van, ugyhogy nem tudtam vele értekezni. :(

26. marcsix (válaszként erre: 24. - 3afdbd21b7)
2008. júl. 8. 13:47
előző terhességemmel 53 kg-ra sikerült híznom. csak aztán visszafogytam 41kg ra. sajnos. Nem igazán megy a hízás. Talán most több fog rám ragadni. mert nagyon rám férne. Amugy pedig köszi
25. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 22. - Zsuzsi3435)
2008. júl. 8. 13:28

Sajnálom... teljesen egyet értek veled.


Sok erőt kívánok, nem könnyű és ráadásul még nem is régen történt... egyébként a doki nekem is azt mondta és igaza is lett...

24. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 20. - Marcsix)
2008. júl. 8. 13:25

Szorítok, hogy minden rendben legyen!!!!!!


Istenem, még általános iskolás koromban voltam 44 kg. :)))))))

23. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 21. - Fe6fe7671f)
2008. júl. 8. 13:22

Köszi... az a baj, hogy nem tudtak (az én nevem van a hitel), bár nekem semmi közöm nem lett volna az egészhez, mert "csak" élettársak vagyunk, pont akkor költöztünk össze, csak az irígység nagy úr és követelték a pénzt, holott még anyósom él és ráadásul ugyanabba a házba, amiből ki kellett fizetnünk a sógoromékat. De ez egy hosszú és bonyolult történet...


A babák (bár a doki szerint nem is lehetett azoknak nevezni őket) még ma is sokat vannak az eszemben...biztos meg volt az oka, hogy nem voltak életképesek, azzal próbáltam vígasztalni magamat, hogy inkább akkor, mint hogy betegen szülessenek meg és egészéletükbe szenvedjenek... azóta viszont született egy gyönyörű kislányom, aki kárpótol a sok rosszért és nagyon sok örömet okoz mindkettőnknek....

2008. júl. 8. 08:35
Sziasztok! Nekem is részvétem minden anyukának aki elvesztette babáját. Sajnos ebbe én is beletartozom. Május 5-én elmentem uh-ra és közölte az orvosom, hogy már nem él a baba. Megdöbbentem, de nem akartam elhinni. És sajnos rá két napra, éjszaka már szirénázva vitt el a mentő. Borzasztó volt és fel sem fogtam mi történik velem. Van már egy egészséges nagy fiam, ezért nem tudom a mai napig elfogadni, hogy miért történhetett ez velem. Lelkileg még mindig nem dolgoztam fel teljesen, de az orvos aki műtött az mondta ha megint próbálkozunk kicsi rá az esély, hogy ez megint megtörténjen. Azt tudom én is csak ajánlani mindenkinek, hogy fel a fejjel, mert sajnos ezt el kell fogadnunk. És véletlenek nincsenek, mert talán ennek így kellett történnie. Minden valamiért történik. A nyugalom egy babavárásnál nagyon fontos. És az életkor sem mindegy úgy gondolom.
21. fe6fe7671f (válaszként erre: 15. - 3afdbd21b7)
2008. júl. 7. 14:05

Szegény babák! Részvétem. Ezt soha nem lehet elfelejteni, akárhány gyereked is lesz.


Az orvosom azt mondta, hogy az anyagiakat lehet pótolni, de az életet nem!


Nálam is voltak gondok, de egye fene azt a rengeteg pénzt, majd összedolgozom ismét, de az életem fontosabb volt.


Most így visszagondolva, megérte a sok veszekedés a "juss" miatt?

Semmi pénz, semmilyen anyagi előny - hátránynem ért meg annyit, hogy a babák meghaltak. Téged TELJESEN ki kellett volna hagyni akkor ezekből a dolgokból. Gondolom most már tudod.

20. marcsix (válaszként erre: 17. - 61e5310fec)
2008. júl. 7. 13:29
Assziszem arra már nem kell sokat várni. ha most 12 hetes vagyok. És még minden ok esetleg. Akkor egy hónap kb és talán érezni fogom. Azt mondják a második babát hamarabb érzi az ember. Na meghát azért elég vékony is vagyok. Most 44kg.De a pocim most akkora mint az elsővel hatodik hónapba. JA azt tudni kell, hogy az elsővel, senki meg se mondta volna hogy terhes vagyok. Ugyhogy nem nagy a pocikám 82 cm.
19. marcsix (válaszként erre: 15. - 3afdbd21b7)
2008. júl. 7. 13:27
Borzasztó lehetett. gondolom nem is szívesen beszélsz róla... Két nap és kiderül minden. Anyóst már kioktattam, hogy hagyjon békén, és ne keresse a társaságom...:) talán sikerül megfogadnia a tanácsomat. És jövöhéten lehet, hogy megyek anyáékhoz haza a nyugalomba. egy hétre:))
18. marcsix (válaszként erre: 16. - Lengyelnehajni)
2008. júl. 7. 13:25
elhiheted én sem vagyok nyugodt. sőt... sajnos nagyon ideges. már fölösleges mert két nap mulva kiderül minden. Akkor lesz uh-om. Csak hát nehéz volt kibirni a másfél hónapot... :(( És nagyon félek... Azért köszi mindent.
17. 61e5310fec (válaszként erre: 12. - Marcsix)
2008. júl. 7. 13:24
Hát ez tényleg rossz:(((Esetleg nem tudnál elmenni valamelyik másik orvoshoz uh-ra?Csak h megnyugodjál.Amíg nekem sem mozgott a babám,sokszor beképzeltem magamnak minden hülyeséget,akkor jó már amikor érzed a mocorgást mert tudod h minden rendben van:)))
16. lengyelnehajni (válaszként erre: 4. - Marcsix)
2008. júl. 7. 13:11
Ez lehetetlen.Ilyen nics,hogy nem csinálnak uh-got.Szerintem fordulj betegjogi képviselőhöz.De először menj olyan magándokihoz,aki helyben csinál uh-ot.Én nem tudnék nyugodtan lenni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook