Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesseg alatt, tud valaki valamilyen termeszeters gyogymodot a huvelygomba fertozesre? fórum

Terhesseg alatt, tud valaki valamilyen termeszeters gyogymodot a huvelygomba fertozesre? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 21. 18:18
Nekem pont most van gombám... bementem a patikába, és azt mondta a nő, hogy először is irtsam ki a gombát, és utána tejsavval öblítsem heti kétszer... az visszaállítja a ph-mat... :) De addig semmiféleképpen ne öblögessek, amíg gomba van, mert fennáll a veszélye, hogy beljebb pumpálom a méh felé a bacit... :)
13. Ezti
2008. júl. 8. 20:00
Klion kúp. Nekem ez vált be terhesség alatt.
2008. júl. 7. 11:49
Én is azt kaptam.
2008. júl. 7. 11:45
Én is terhesség alatt kaptam meg ezt a fertőzést,3-szor is.Pedig használtam intim mosakodót is..nekem a Nekem az orvosom a Canesten krémet és kúpot írta fel,azzal nagyon hamar túl voltam rajta.
2008. júl. 7. 11:34
A terhességem alatt nekem is volt ilyen fertőzésem sajnos az összes kellemetlen tünetével együtt. Én is kúpot kaptam + kenőccsel kellett kenni. Nálam már a 3 napon elmúltak a tünetei és gondolom maga a fertőzés is. Viszont arra tényleg vigyázz hogy a pároddal addig kerüld az érintkezést.
9. 2577cdcc12 (válaszként erre: 7. - Csacsa)
2008. júl. 7. 11:04

Amikor én voltam terhes (10 éve), akkor volt egy krém, amit az orvos írt fel, amivel a hüvely környékét kellett bekenni pl strandolás előtt, mert ez állítólag segít. A nevére nem emlékszem, de az orvos biztos tudja.

Viszont, ha Te hajlamos vagy rá, inkább kerüld az ilyen helyzeteket, mert ez azért lehetséges. Vegyél fertőtlenítő kendőt, ami a Wc-kre jó, meg kerüld azokat a helyeket, ahol elkaphatod. Ha mégis, lehet, hogy a párod fertőz vissza, akkor neki is kell gyógyszer. Ez is lehet, lévén nekik nincsenek tüneteik, viszont hordozzák, és Te hiába kezelgeted magad, ha tőle újra visszakapod...

2008. júl. 7. 11:03
aloe vera first és aktivátor!!!!ezzel irriglni de csak ha teljesen zárt a méhszáj!!!!!!!!!!
7. csacsa (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2008. júl. 7. 10:56
Ja es ha tulvagyok rajta hogyan tudom segiteni a huvelyt az ujra egeszseges mukodesben, es elozhetem meg hogy ujra igy jarjak.
2008. júl. 7. 10:55

A terhesség alatti gombás és bakteriális fertőzések feljuthatnak a méhbe, amitől a magzat el is halhat akár (persze ritkán)

Így szerintem inkább mindent tegyél meg, amit az orvosod mondd, hogy kirtsd a gyulladást. A kúp nem jut el a babához, és nyilván nem is árthat neki.

Anno másfél évig tanultam szülésznőnek, ott hallottam valami érdekeset. Élőflórás natúr joghurttal lehet hüvelyt öblögetni (persze langyos vízzel higítva)

Elég furán hangzik, de rendbeszedi a hüvelyflórát, és ennél természetesebbet el sem tudok képzelni :)

5. csacsa (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2008. júl. 7. 10:54
Igazabol az erdekel hogy hogyan mulik el , milyen a lefolyasa a kupnak...mikorra urul. Soha nem hasznaltam ilyent es igy fogalmam sincs mi a lefolyasa az egesznek.
4. 2577cdcc12 (válaszként erre: 3. - Csacsa)
2008. júl. 7. 10:52
Épp azért, mert félted a picurkát, ne itteni tanácsokra hallgass. Ha nem bízol az eredménybe, menj vissza, vagy ha az orvosodban, akkor keress fel mást.
2008. júl. 7. 10:49

21 hetes vagyok es kiderult hogy huvelygombat szedtem ossze. Bevallom fogalmam sincs hogy milyen az valolyaban hogy gyogyul, mert soha nem volt meg. Voltam dokinal es o felirt 2 db kupot Gyno-Pevaryl-t amit el is hasznaltam, de nem tudom hatott-e. azt olvastam hogy ez olyan konnyen nem kiirthato. Igy szerenem gyogyszerek nelkul megoldani. Nem akarok tobb kupt. Mert szerintem nem mult el. Vagy lehet hogy (pentek este volt az utolso kup hasznalata) hogy meg ma is urul ki kup?

Nem ertek hozza ! Segitsetek! Feltem a picurkat nagyon.

2008. júl. 7. 10:48
Főleg terhesen ne másra, hanem az orvosodra hagyatkozz. Nem mindegy, hogy milyen fertőzés, milyen mértékű, ne légy felelőtlen. Bármilyen melléfogásnak a babád ihatja meg a levéd...
2008. júl. 7. 10:45
Terhesseg alatt, tud valaki valamilyen termeszeters gyogymodot a huvelygomba fertozesre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook