Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alacsony lett az AFP-m, volt már valaki hasonló helyzetben? fórum

Alacsony lett az AFP-m, volt már valaki hasonló helyzetben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. okt. 28. 10:46

Tanácsot kérnék. Barátnőm lassan 30 hetes terhes, az AFP eredményük túl alacsony lett, így felmentek genetikai UH-ra Győrbe, ahol azt mondták, minden rendben. A védőnője meg azt mondta erre, hogy nagy a különbség a 2 lelet között, és biztos, hogy Győr téved, készüljenek fel egy beteg gyerekre. Vannak szakemberek akikkel meg tudják beszélni, hogy hogyan kell gondoskodni egy beteg gyerekről.

Szerintetek hogy lehet ilyen egy védőnő?? Bestresszel egy várandós kismamát?? Hogyan nyugtassam meg a barátnőmet? Ha elmenne 4D UH-ra, ott meg tudnák nyugtatni? Légyszí írjatok, mert lassan sírok én is :( Úgy sajnálom őket és biztos vagyok benne, hogy semmi baja a kisbabájuknak!

2009. szept. 1. 15:56
Én 41 évesen 8 vetélés után mentem amniocentézisre.Nagyon féltem tőle, de tudtam, hogy 41 évesen már nagyon komoly a születési rendellenesség kockázata.Rettegtem attól is, hogy ő lesz a 9.vetélésem.Szerencsére minden simán ment,nem is volt fájdalmas, csak kellemetlen.Az eredmény azt mutatta ki, hogy színtévesztő lesz, és nagyon eleven.Teljesen igaz lett az eredmény.Ma már 13 éves a fiam, és még az óvoda nagycsoportjában az iskolai alkalmasságin hiperaktívnak minősítették.Kontroll pszichológushoz kellett vinni, ahol azt mondták, csak hipermotiv.Ezt majd kinövi.Kb az iskola 5.osztály körül szelídült meg, bár most sem egy angyalka.
2009. szept. 1. 13:59
Nekem is alacony volt az AFP-m, 1:50hez volt az esély a Down-kórra. Bár 36 évesen nagyon megviselt volna, ha a vizsgálat miatt elvetélek, de inkább vállaltam a magzatvíz vizsgálatot. Hál'Istennek jó eredmény kaptam, és kiderült fiúnk lesz. Egyáltalán nem volt szörnyű a vizsgálat, a lényeg, hogy nem kell izgulni, nyugodtnak kell lenni. Öten mentünk be reggel és senkinek sem volt utána semmi panasza, délután pedig már hazaengedtek minket. Persze a döntést mindenkinek magának kell meghozni. Üdv!
2009. júl. 29. 14:30
Nálam is alacsony volt. Azt mondták az orvosk, hogy Downh-koros lesz a babám. Válaltam agenetikai vizsgálatot ami kockázatos volt, mert elisvetélhettem volna. Da hála a jó égnek egészséges a babám. Már 19 hónapos Amira Zoé-m van.
2009. júl. 26. 11:39
Nekem is alacsony volt az afp-m de az uh tökéletes és mennem kellet a genetikai tanácsadóba ahol nagyon nem foglalkoztak senkivel futószalagon ment az egész és általában elfelejtik közölni hogy sokkal nagyobb a vetélés kockázata mint amit mondanak, én ezért nem csináltattam meg a vizsgálatot és egészséges babám született.
56. zazu72
2009. júl. 25. 19:22
Sziasztok.A lányom 6 éve született és mivel alacsony lett az afp-m, Pestre kellett menni gen. UH-ra.Ott kicsit több volt a magzatvíz és mivel pont 30 éves voltam, így javasolták a magzatvízvételt. Kicsit tortúrás volt, sokat izgultam, de negatív lett az eredmény és így, utólag nem bántam meg, mert 1 perces volt a beavatkozás, semmit sem fájt, profi volt a doki és legalább így teljes nyugi volt a szülésig, hiszen a kromoszóma vizsg. mégiscsak pontos lehet.A lányom makkegészséges azóta is. Most vagyok 10 hetes terhes a második babánkkal és kell mennem majd amniocentézisre megint, hiszen 36 elmúltam, de nem félek már tőle...
55. *Pillango* (válaszként erre: 50. - 9ea67a7a1c)
2009. júl. 16. 18:57
mármint külföldön nem nézik. de magyarországon "kötelező".
54. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 53. - Tücsimücsi)
2009. júl. 16. 11:49

Sajnos 2x...

Először férfi csinálta, át is szúrt egy hajszáleret, lett egy szép nagy tenyérnyi kék folt a hasamon.:( A vezetéknevére nem emlékszem, Péter volt a keresztneve, nagyon rendes doki volt. Ezt a beavatkozást meg sem éreztem. Másodszorra egy nő csinálta, ez már kellemetlenebb volt, nem emlékszem a nevére (a lányom már 19 hónapos, nem most volt) de a genetikán közölték, hogy szükséges a második és ezzel lezárták a témát, mielőtt mondhattam volna valamit. Ráadásul az uh-gal is jól megijesztgettek, olyan jegyeket soroltak fel, amik a Down-szindrómát jellemzik.

53. tücsimücsi (válaszként erre: 52. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 11:35

De "kedves"...melyik dokinő volt nem tudod?

Akkor Neked 2-szer csinálták meg? Nekem egyszer is elég volt:(

52. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 51. - Tücsimücsi)
2009. júl. 16. 11:27
Én is pont így jártam.:( De engem a második vételről meg sem kérdeztek, egyik nap telefonáltak, hogy nem sikerült, és másnap reggel 8-ra menjek Debrecenbe a klinikára (120 km). Amikor megkérdeztem, mennyire biztos a vizsgálat, a doktornő közölte, hogy csak a halál biztos...erre varrjatok gombot!
51. tücsimücsi (válaszként erre: 28. - 03755e6896)
2009. júl. 16. 10:47

Igen és nagyon kellemetlen volt. Csak második szúrásra tudták levenni.

De végül is természetesen kiderült semmi baj. Ja..és közölték, hogy nem sikerült annyi magzatvizet nyerni amennyit szerettek volna, csak 98%, hogy minden oké. De ha gondolom újra megcsinálják..Mondtam: köszönöm, nem.

50. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 48. - *Pillango*)
2009. júl. 16. 09:48
sok helyen nem nézik már mert nem túl megbízható és nagyon sok téves eredmény születik....
49. a1baa7edcc (válaszként erre: 48. - *Pillango*)
2009. júl. 16. 08:05
Nem.
48. *Pillango* (válaszként erre: 47. - A1baa7edcc)
2009. júl. 16. 08:03
16.heti vérvétel nem volt?
2009. júl. 16. 06:23
Nekem nem is neztek AFP-t.
46. *Pillango* (válaszként erre: 44. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 15. 23:48
júúj... ez nagyon durva. :( rossz, hogy ilyen megtörténhet, anyuka meg rágja a körmét...
2009. júl. 15. 23:46
nekem 0,5 MoM let, hétfőn megvolt a genetikai uh és tanácsadás az 1. sz nőin. ott találtak még egy apró eltérést, így most fontolgathatjuk a kromoszómavizsgálatot... jó lett volna, ha egy ilyen elavult, egyszerű vizsgálat mint az AFP egyszerűen nincs, és akkor most nem paráztatjuk magunkat nagyon fölöslegesen. :)
44. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 42. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 6. 19:38
Az afp-m azért volt alacsony, mert a nagy meleg miatt lefagyasztották a vérmintákat, így értékelhetetlen volt az adat és a gép kreált valamit...csakhogy mindez már a tortúra után derült ki...senkinek nem kívánom!
2009. júl. 6. 19:36
Ja még valami! A 4D-d uh is csak a 25. héttől ad megbízható eredményt.
42. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 35. - 0401c46c9f)
2009. júl. 6. 19:35

A második lányomnál nekem sem stimmelt, a genetikán jól meg is ijesztettek 2%-ra becsülték a rendellenességet. A dokim éppen szabin volt, el sem tudtam érni. Debrecenbe küldtek magzatvízvizsgálatra a 21. héten (a 20. hétig kellene elvégezni elméletileg) persze mindenféle papírt aláírattak velem, hogy enyém a felelősség. A kromoszómatenyésztés nem sikerült, a 26.héten ismételtünk. Nagyon féltem, hogy baja lesz a babámnak (halvaszületés, koraszületés, vetélés )és 100%-os eredményt ott sem tudtak adni.

A vizsgálatok előtt több uh-t csináltak, az is elvette a kedvem, mert állítólag elődomborodó volt a hasa, szűk a mellkasa, nem látszottak a fülei...utólag pedig nem is tudom, miért aggódtam, az addigi uh-kon minden rendben volt és a nőgyógyászom az ország 3 legjobb uh-sa között van, biztosan szól, ha észrevesz valamit.

Maga a vizsgálat nem fájdalmas, inkább picit kellemetlen. A baba az ultrahang miatt biztonságban van, őt nem szúrhatják meg, de a többi kockázati tényezőt már írtam.

Sokat gondolkodtam, mi lett volna, ha tényleg beigazolódik a rendellenesség gyanúja...megtartottam volna akkor is...

2009. júl. 6. 18:50
Sziasztok! Nekem most derült ki, hogy 0,5 mom. Így jöhet a genetikai uh, négyes teszt, és 4D uh.
2009. jún. 11. 14:17
én azon a héten voltam 4d amikor levették az afp, ami alacsony lett, de a 4d szerint csak 15 hetes voltam! ezért volt az eltérés!
2009. jún. 11. 12:51

sziasztok!

Ne izgulj,nekem mind a két gyereknél alacsony volt nagyon,mégis egészséges.Még Pestre is kellett mennem genetikára,ott meg azt mondták minden ok.Nekem sem volt egy szer sem magzatvíz vétel,ha nem muszáj ne enged.

38. blacky73 (válaszként erre: 35. - 0401c46c9f)
2009. jún. 11. 12:44
SZIASZTOK! NEKEM IS ALACSONY VOLT AZ AFP 0.66 NAGYON FÉLTEM MIATTA, VISZONT A NYAKI REDŐNK TÖKÉLETES VOLT. A DOKIM ELKÜLDÖTT GENETIKÁRA VISZONT AKI OTT VOLT ORVOS ASZT MONDTA NEM LÁT OKOT AZ INVAZIV BEAVATKOZÁSRA(MAGZATVÍZVÉTELRE) ÍGY NEM CSINÁLTATTUK MEG! ÉS IGAZA VOLT 2009.03.17-ÉN MEGSZÜLETETT A KISLÁNYUNK JÁZMIN 3650G 56CM MAKK EGÉSZSÉGESEN! KÜLÖMBEN A GENETIKUS ELSŐ KÉRDÉSE AZ VOLT MIVEL RIOGATTAK:) DOWN-KORRAL? MERT AVVAL SZOKTÁK! PEDIG NEM JELENT RÖGTÖN DOWN-KORT HA ALACSONY AZ AFP!
2009. márc. 1. 07:43

Menj el egy 4D-s UH-ra, ott minden jobban látszik.

Lehet, hogy nem időben vették le és ezért van az eltérés. Ne aggódj!!!!!!!


Egy ismerősömnek meg magasabb volt 1. baba 30 felett jár és nagyon megvolt ijedve, hogy vlami nem oké. De aztán kiderült, hogy 3 nappal később vették le és így már fals eredményt mutat:( A baba most 24-25. hetes pocaklakó és minden rendben!!!

36. fiki01
2009. márc. 1. 07:02
Szia! Hasonló "cipőben" jártam én is. Az ultrahangos csaj még azt is mondta,hogy a16. hétig el tudom vetetni a babát. (KÖSZI) Az egész terhességem tiszta frászban telt..... Ma már 7 hónapos gyönyörű és EGÉSZSÉGES a kislányom. Ő a második gyermekünk. Szóval szerintem ne tedd tönkre a terhességedet a folytonos aggódással. Minden oké lesz. (mennyi az az alacsony?)
2009. márc. 1. 06:41

Sziasztok!

Állapotos vsgyok, a második gyerkemet várom és a vérvételen alacsony lett az afp, az ultrahang vizsgálatokon eddig minden rendben van. Arra szeretném kérni, aki már járt ebben a cipőben írjon, hogyan döntött. Előre is köszönöm.

2009. márc. 1. 06:35
Alacsony afp
33. 03755e6896 (válaszként erre: 32. - Krisztina13)
2008. júl. 25. 09:46

Szia!

Én is voltam az Istenhegyi géndiagnosztikán.

MA tudom meg az eredményt,nagyon nagyon be vagyok sózva,remélem minden rendben lesz.


Mennyire volt alacsony Neked az afp?

32. Krisztina13 (válaszként erre: 24. - 03755e6896)
2008. júl. 24. 21:46

Szia!

Nekem is alacsony volt, a Schöpf Méreiben csinálták.

Én végül nem mentem el a magzatvíz vételre, mert az Istenhegyi géndiagnosztikán megcsináltattam a 4es tesztet, amiből az derült ki, hogy minden ok!

(28ezer Ft volt)

Amúgy, ha mindenképpen venni akarnak, akkor inkább a coryonbiopsziára menj, mert ott nem a magzatvízet veszik le, ezért nem szúrják át a magzatburkot, így nem sérül a baba és elvetélni sem fogsz, hanem a méhlepényből vesznek mintát, ami neked egy kicsit kellemetlen (1nap kórház + kis altatás) de ugyanúgy 100%os eredményt ad.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook