Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Környezettudatos életet élni nem egyszerű fórum

Környezettudatos életet élni nem egyszerű (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Környezettudatos életet élni nem egyszerű

12. Titi_19 (válaszként erre: 11. - Cszsuka)
2008. nov. 4. 19:06
Köszönöm! nem drága egyáltalán...azt hittem drágább...:)
11. Cszsuka (válaszként erre: 10. - Titi_19)
2008. okt. 28. 14:57
Nem tudom, mit találtál, nálunk 7-8 havonta 5.500 Ft összesen a három szűrő és a membrán kétévente 12.000 Ft. Ez az összköltsége.
2008. okt. 28. 14:21
Sziasztok, meg tudnátok mondani, hogy ebbe a viztisztitoba mennyi időnként kell cserélni a betétet kb, és hogy mennyibe kerül 1 betét? én azon a weboldalon találtam vmit, ami 10 989ft.az lenne a betét ára per db??? thx
2008. júl. 17. 14:14

Miért fogyasszunk Pí-vizet

A mesterségesen előállított Pí-víz jellemzői:

- kémiailag tökéletesen tiszta, forrásvíz minőségű

- frissítő hatású ivóvíz

- kiváló oldószer, stabil nem poshadó víz.


Fizikai tulajdonságai is eltérnek a vezetékes vízétől. Más a viszkozitása, felületi feszültsége, vezetőképessége, dielektromos állandója, infravörös fényelnyelése. A Pí-víz megközelítőleg rendezett szerkezetű víz.

Az életerő energetikai állapotának visszaszabályozása, vezérlése az élő szervezetben lévő víz szerkezetváltozásain keresztül valósul meg.

2008. júl. 8. 07:20

Nekünk is ilyen víztisztítónk van. Azóta a gyerekek is rendszeresen isznak vizet, fél literes üvegben elviszik magukkal a suliba, és ha elfogy, a városban nem üdítőt vesznek, hanem ásványvizet. Már nem igénylik az üdítőt.

Valaki írta, hogy megtévesztő a cikk címe. Hát, igen, de ha belegondolunk, környezeted védelme a saját tested védelménél kezdődik, hiszen amit lehúzunk a WC-n, annak nagy része a Dunába megy. Nem mindegy mit iszunk, mit eszünk, mert a szervezetünkön az átmegy, s visszakapjuk "tiszta vízként", amit telenyomnak klórral.

Igen, megszűri a gyógyszerszármazékokat is, mivel a baktériumoknál és vírusoknál 1000x ill. 5000x kisebb a szűrője.

2008. júl. 7. 15:25

a nőklpja café-n van egy fórum a vízszűrőkkel kapcsolatban, legnagyobb részük alkalmatlan arra amire árulják...

Mellesleg én is gyűjtöm szelektíven a hulladékot (papírt, használt elemet üveget), soha nem dobok a szemétbe műszaki cikket, elviszem az Electro Word-be, ahol átveszik. Sajnos a lakóhelyemen nincsenek szelektív kukák, ezért a műanyagot fájó szívvel a szemétbe dobom. Állítólag a város lakói nem érettek még a szelektív gyűjtésre...., mondták az okosok

2008. júl. 6. 17:08
mi szerencsénkre szolnokiak vagyunk így van lehetőségünk ártézi vizet fogyasztani. Csapvizet sosem iszok és nem is tenném, főleg most, hogy kisbabám van, aki belőlem táplálkozik. Mi sem veszünk üdítőket, teásak vagyunk valamint saját főzésű üdítőket és szörpöket iszunk. Feltett szándékom a szelektív hulladékgyűjtés is, csak nehéz a családot rávenni. Tetszett a cikk, többet kellene a környezetvédelemmel foglalkoznunk!
2008. júl. 6. 16:36
A víztisztító nem üzlet, ingyen adják...........:)
2008. júl. 6. 14:18

Én is nagyon ajánlom a víztisztítót (kár, hogy nincs rá központi támogatás, legalább egy adókedvezmény), de enélkül is nagyon sokat tehetünk, ahogy a cikk írója is megemlítette. Fontos tudatosítani magunkban, hogy a pazarl fogyasztói életformának vagy önszántunkból vetünk véget, vagy a klímakatasztrófa végez vele 30-40 éven belül. Ez esetben gyerekeinknek, unokáinknak majd háborút kell vívnia a vízért és termőföldért. Ez csak érdekel mindenkit?

Majd még jövök ide remélem, életre kel ez a fórum.

2008. júl. 6. 14:00
Nekem tetszett a cikk. :-)
2. Suhi
2008. júl. 6. 11:41

Megtévesztő a cikk címe... lehet jobb lett volna az hogy víztisztító berendezés :)

Amúgy biztos az, hogy a "gyógyszermaradékot" is ki tudja szűrni?

2008. júl. 6. 11:03
Sajnos a mai világban egyre inkább háttérbe szorul a tényleges környezetvédelem és egészség. A média ural mindent, ami ferdíti az igazságot mindenről, amit tudnunk kéne... (pl.: az egyik mosószer-adalék, mint vízlágyító, védi a mosógépet stb., de azt elfelejtik mondani hozzá, hogy karcinogén vagyis rákkeltő és egyébként is teljesen felesleges...) Az ivóvízről ne is beszéljünk. Ha tudnánk, hogy milyen csapvizet, illetve ásványvizet fogyasztunk, biztos hogy meg se innánk.

Ugrás a teljes írásra: Környezettudatos életet élni nem egyszerű

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook