Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az 1 hónapos kislányom csak egyik irányba forditja a fejét szivesen, a másikba nemnagyon. Mit tegyek? fórum

Az 1 hónapos kislányom csak egyik irányba forditja a fejét szivesen, a másikba nemnagyon. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 3. 12:24
Nálunk is ez volt a helyzet,a gyerek orvos aztmondta,sokat fektessük hasra,és fordítsuk ellenkező oldalra a fejét mint amerre fordítani szereti.Ez egyébként állítólag atért van mert az anya méhben is végig arra fordítva tartotta a fejecskéjét!
19. Jakus
2008. nov. 3. 12:19
Lehet,hogy megrövidült a nyakizma,a nagyobbik lányomnál is volt.Forgattuk a fejét,ő rendbejött.De ha nem múlik,gyógytornászhoz kell vinni,a Dévény Anna-féle módszer csodás,főleg egy szuper gyógytornász által.
18. pmjudit (válaszként erre: 17. - Pmjudit)
2008. okt. 31. 21:46

Igen, és amit Leoness írt - amikor a kiságyban fekszik arról az oldalról érkezett a fény.

Próbáltuk megfordítani a feje helyére tettük a lábát, de úgy nem szeretett. -)) Elmúlt.

2008. okt. 31. 21:44
Nálunk is így volt a kisfiamnál. Én is aggódtam, a gyerekorvosunk azt mondta, így kényelmes neki. Igaza lett - most 20 hónapos.
2008. okt. 31. 20:29
Nálunk is volt egy kedvenc fejtartás,aztán,ah fejlődött a mozgása úgy elmaradt ez is.Mindig voltak időszakos kedvenc.Pl egy ideig csak hason volt el,aztán rájött,h ő csak háton akar lenni.Most épp a láncban forgás a divat.Folyamatosan változik,és még csak egy hónapos.Ráadásul,ha a doki azt mondja,h nem gáz,akkor ne aggód halálra magad.Úgyis lesz csípőszűrés valamikor mostanában.Esetleg ott említsd meg az ortopéd dokinak.
2008. okt. 31. 20:22
Nálunk is ez volt mind a két gyerkőcnél. A védőnő azt mondta, hogy fordítsam meg (fej-láb hely csere), merthogy a fény felé fordul. Ha nem sikerül, akkor napközben többször forgassam a fejét óvatosan.
14. K.né
2008. okt. 31. 20:15
Mi 5 hetesek vagyunk és szinte csak bal oldalra fordítja a fejét Balu. Szokta néha jobbra is önszántából, de ez ritka. Már próbáltam az átfordítást (visszafordítja) és megfordítottam a kiságyban (a fej-láb helye megcserélve), hogy ha rám akar nézni, akkor jobbra kelljen fordulnia. Nem igazán járok sikerrel, és egy kicsit el van deformálódva emiatt a fejecskéje. Nem vészes és magának is átfordítja néha, tehát nem hiszem, hogy fájna neki. De mégis aggaszt... Vagy feleslegesen?
2008. okt. 20. 00:18
Nálunk is u.ez volt a gond, és az orvos gyógytornászhoz küldött minket, aki speciális masszírozással (Dévény-módszerrel) kezelte. Nálunk nem jött be a másik oldalra fordítás, kitámasztás, stb. mert egy idő után maga fordítgatta a fejecskéjét vissza!
2008. okt. 16. 12:37
anno az én fiam ugyanezt produkálta nyakbiccentőizma volt meghúzódva gyógytornász segített masszírozta.Én megnézetném .
2008. júl. 8. 14:09
Vidd el gyógytornászhoz (aki babákkal foglalkozik), ő átmasszírozza és megmutatja, milyen gyakorlatokat csináljatok otthon. Így gyorsan eredményt érhettek el!
2008. júl. 5. 19:43
Próbáld meg forgatni úgy, hogyha elalszik, megfordítod a kis fejét a másik irányba. Ezt egyébként a csípőficam vizsgálatnál észre szokták venni, vagy ha nem akkor ha mentek, akkor kérdezz rá, hogy mit tegyél.
2008. júl. 5. 19:35

Szia!

Barátnőmnek is a kicsi mindig inkább a bal oldalát használta,mert állitolag a méhébe kényszer pozicioba volt és azt szokta meg.Ők 1gyógytornászhoz mentek aki külömböző gyakorlatokat mutatott amit othol csináltatnak a babával és 1hét után nagyon ügyesen mozog,forgolodik.

2008. júl. 5. 19:31

Az én két hónapos unokám is "egyirányú" volt.

A feje szinte a fenekénél volt, mindig ilyen kitekeredett pózban érezte jól magát. De csak a baloldalán, ha jobbra fordítottuk, akkor szinte vísított.

Hurkára összetekert pléddel "kényszerítettük" az egyenes fekvésre.

7. 53e9630651 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2008. júl. 5. 19:26
Ha rövid idön belül nem javul a dolog, akkor a párnát is kipróbalom. A doki nem tartja vészesnek, de én izgulok mégis.
6. 53e9630651 (válaszként erre: 5. - Dobos)
2008. júl. 5. 19:22
Én is ezzel az átforditós módszerrel próbálkozom! Remélem sikerül nekem is!
2008. júl. 5. 19:19

Szia!

Az én unokám most kettő hónapos,vele is ugyan ez volt a gond,ahogy kijöttek a kórházból.A menyem sűrűn átfordította a másik oldalra is.Most már kezdi megszokni és a másikoldalra is átfordítja a fejét.

Neki bejött ez a modszer.Próbáld ki te is.

Szióka.

2008. júl. 5. 19:18
Egyébként lehet, hogy a kulcscsontja eltört és nem vették észre, akkor is egyoldalra fordulhat, mert fáj merev neki.(tapasztalat)
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2008. júl. 5. 19:15
Brendon:)
2008. júl. 5. 19:14
Lehet kapni olyan fejpárnát babának, hogy ne tudja elfordítani a fejét amerre ő szeretné. Berendonban, bababoltban kapható.
2008. júl. 5. 19:06
Az 1 hónapos kislányom csak egyik irányba forditja a fejét szivesen, a másikba nemnagyon. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook