Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Héthónapos kisfiam számára készithetek nagyobb adag zöldségpürét lefagyasztás céljából? fórum

Héthónapos kisfiam számára készithetek nagyobb adag zöldségpürét lefagyasztás céljából? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 8. 09:44
Nekem soha nem ette meg a lányom a fagyasztott ételeket. Mostmár megeszi, de csak a "felnőttkaját". Pici adagokban én is fagyasztottam csirkemellett, főzeléket, de sajnos hiába :-(
16. ildiko0914 (válaszként erre: 14. - Katimama)
2008. júl. 8. 09:26
Nekem eszembe jutott, hogy fagyasszam az ételeket, mostmár csak az alapanyagokat, mivel az előre turmixolt nem vált be, és hogy miért?- állandó időhiánnyal küszködöm.A férjem reggeltől estig dolgozik, semmi segitség nem áll rendelkezésemre, 4 éves kislányom igényli a játékot, sétát, mivel panelben lakunk nekem is mennem kell a játszótérre, e mellett a kétfogásos kaját mindennap + süteményt az asztalra teszem-persze, valahol keresem mindazt ami könnyiti a mindennapjaimat
2008. júl. 8. 08:28
ki maradt a 6 (hónap)
2008. júl. 8. 08:27
Soha nem jutott volna eszembe,hogy előre főzzek a gyermekeimnek,mikor kicsik voltak.Lehet kicsi adagot is készíteni.62-éves vagyok,jó magam is a mindennapos frisssen készített étel híve vagyok. hónapos koruk után,szinte mindent etettem a babákkal,amit nekünk is főztem.Nem voltak betegek,hasfájósak.Ügyesen kell hozzászoktatni az ízekhez.
13. mohonc
2008. júl. 7. 15:52
Én így csináltam: kis adagokban fagyasztottam le spenótot, sütőtököt, céklát, stb pürésítve (persze külön-külön) és csak krumplit főztem, összenyomtam és belekevertem valami zöldséget. Nem teljesen kész kaja, de gyors. :)
12. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 10. - Ildiko0914)
2008. júl. 7. 15:49

Szerintem nem lesz gond,hiszen a bébiüveges ételeket is,amit ha csak a felét eszi meg el lehet rakni,hogy másnap felhasználd.

Persze ne egyen bele,..csak a nyálmenteset szabad eltenni.

11. a9e1c02a7b (válaszként erre: 10. - Ildiko0914)
2008. júl. 7. 09:26
Ha túl híg lesz, én teszek bele rizspelyhet, ha túl sűrű, felforralom egy kis vízzel. A krumplisok szoktak olyan csúnya kásásak lenni fagyasztás után, az tényleg nem túl guszta.
10. ildiko0914 (válaszként erre: 7. - E3fbbc47f9)
2008. júl. 7. 08:54
Már kipróbáltam:) ezért is tettem fel a kérdést, h lássuk mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban,és ahogy Te is irtad, nekem sem tetszett az állaga, répa+saláta+tök+csirkemell turmixot fagyasztottam le, felengedés után nagyon leves volt, a fiam megette de nem szivesen adtam oda. Most meg két napra főztem, remélem nem lesz gond amit másnap melegitek fel
2008. júl. 5. 21:01
Én is készítettem előre néhány adagot, jól jött.
2008. júl. 5. 21:00
Nem értem miért nem lehet minden nap frissen elkészíteni én sem eszem szivesen mirelitt kajákat.
7. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 5. - Ildiko0914)
2008. júl. 5. 18:52

Próbáld ki,...lehet,hogy a fiadnak nem is fog ízleni,s akkor hiába melózol rajta...így 1-2 adagot csinálj meg,fagyasszd le..s ha beválik,akkor miért is ne.

Én 1x próbáltam,de nekem felengedés után nem teszett az állaga...olyan kásás lett.Valószínűleg,mert krumpli is volt benne....így én nem ezt alkalmazom.Egy időben husit megfőztem,leturmixoltam,szilikonos jégkockatartóban lefagyasztottam,majd mikor megfagyott a kis kockákat kivettem és beletettem egy kis zacsiba, s a zöldségeihez csak hozzádobtam 1-2 kockát.

Már ezt sem csinálom,mert irtó hamar megfő a pipimellből egy kis kockányi,még külön se főzöm,csak a zöldséggel együtt,mint egy jó kis leves:)


Ha spórolni akarsz időt..javaslom inkább,hogy 2 napra főzz,s akkor 15 perc alatt megvan a 2 napi ebédje.Másnap még megmelegítheted neki,amit előző nap főztél,ha beteszed a hűtőbe,s megfelezed..egyiket egyik nap,másik adagot másik nap kapja.

Így frisset kap,de neked se kell mindennap főznöd.

6. ildiko0914 (válaszként erre: 3. - 175c71a378)
2008. júl. 5. 16:09
már most nem eszünk sárgarépa pürét:)
2008. júl. 5. 16:08
Természetesen tisztába vok azzal, hogy frissen a jó, de idősporlás céljából mi mást lehetne választani?Elég változatosan étkezünk, és nem tudok csak egy alkalomra valót késziteni, ezért pazarlás is meg sok idő.
2008. júl. 5. 15:52
Én szoktam zöldségpürét lefagyasztani. Naponta kétszer eszik a kisfiam zöldségpürét, nem főzögetem minden nap külön neki. A húst is megfőzöm, leturmixolom és jégkockatartóba teszem.
2008. júl. 5. 15:48

hát ha nem hónapok múlva akarod odaadni :) egy évesen már nem annyira "buli" a sárgarépa püré.


ÉN csináltam anno úgy ha több volt lefagyasztottam, aztán mikor nem volt időm csinálni az volt a hamija.

2008. júl. 5. 15:45
talán nem eretnek gondolat...de inkább frissen add neki..sem az íze, sem az élettani hatása nem olyan, mintha frissen elkészítve kapná..nem nagy előkészület, és jobban ízlik a kicsinek is:))
2008. júl. 5. 15:39
Héthónapos kisfiam számára készithetek nagyobb adag zöldségpürét lefagyasztás céljából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook