Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy eltávolítás fórum

Anyajegy eltávolítás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
1901. 171925f409 (válaszként erre: 1900. - Alyce)
2012. febr. 14. 15:09

Na igazd lett:(1 hét után tegnap levettem a szilikonos sebtapaszt és olyan büdös volt a seb de lehet a szilikonos sebtapasztól hogy csak na:((de estére már nem volt szaga.És képzeld gennyes valami folyt ki a sebből:(Nagyon megilyedtem.Megkérdeztem egy gyógyszerészt Ő is azt mondta nem levegőzik és van olyan bacilus ami levegőre támad:(

Szóval tegnap óta mát nem ragasztom le semmivel még fürdéshez se fogom hisz a fejem sincs leragasztva és mégis hajat mosok:)12 nap telt el a varrat szedés óta a dokiné is azt mondta pár napig ne érje viz mert a jukakba bemehet a viz de már letelt ez az idő:)))

remélem most már szépen fog gyógyulni.Kicsit piros a böröm körben de látom, hol vágott meg.

Neked drukk a fagyasztáshoz:DD

Állítólag a gyógyszerész szerint van olyan krém ami segiti a seb gyógyulást éa, hogy ne hegesedjen a gyógyulás.

1900. alyce (válaszként erre: 1899. - 171925f409)
2012. febr. 14. 14:53
Igazából én varratszedés után már semmivel nem tapasztottam, fürdésnél figyeltem, hogy ne ázzon annyira a seb, aztán ennyi :) Ha be van ragasztva, csak gátolod a gyógyulásban, mert nem levegőzik. De ha téged megnyugtat, hogy be van ragasztva, akkor mindenképp szellőzőset tegyél rá, igen :) Én mindjárt indulok a fagyasztásra....tudod, a hegem nem szép, amit mondtam is, aztán "laposítani" kell :D
1899. 171925f409 (válaszként erre: 1898. - Alyce)
2012. febr. 13. 07:30

Oké:)Akkor úgy kérjem majd a sebtapaszt, hogy levegőztetős?:D

És ugye azért aszt is minden nap hordjam pár hétig?

1898. alyce (válaszként erre: 1897. - 171925f409)
2012. febr. 12. 22:21
Azért nem gyógyul a sebed olyan gyorsan, mert minden nap be van tapasztva a szilikonos tapasszal... :( Ugye az a vizet sem engedi át, így a levegőt sem. Úgyhogy az én javaslatom az, hogy csak fürcsinél használd a szilikonos tapaszt, és utána tegyél rá lélegzőset. Úgy hallottam, hogy a fejen más a szitu az anyajegyműtétekkel, máshogy is gyógyul, és érheti víz is. A hasadon levőre meg vigyázz, figyelj a levegőzésére, és pikk-pakk begyógyul :)
1897. 171925f409 (válaszként erre: 1896. - Alyce)
2012. febr. 10. 10:37

Juj én minden nap használom nem csak fürdésénél:((Mintha a doki azt mondta volna használjam pár hétig mert nem lesz heges a gyógyulás és én minden napra értettem:(

Már simán fürdök vele nem foglalkozom vele hisz a fejem sincs már tapasz és azt is éri viz:))

Már nem sárgás zöldes a hasam körül:)Tényleg jó ez a szilikon sebtapasz könnyen lejön és raktam alá legelsőnek egy kis papirt mondván ez ragasztós és leszedi a sebet de aztán megkérdeztem gyógszertárban és azt mondták magában rakjam rá gondolom úgy ér valamit:)Na azóta magában teszem fel:)

Nem tudom mikor fog le esni a seb olyan csúnya a fejemen:((

1896. alyce (válaszként erre: 1895. - 171925f409)
2012. febr. 10. 10:25

Hát nem tudom, hogy a szurkálástól lehetsz-e foltos...nekem csak egy helyen szúrta meg. De bízzunk benne, hogy nem para, és elmúlik :)

Nem tudom, hogy milyen anyag van benne, az a lényege, ha azzal tapasztod be a sebet, nem ázik át! És én azt vettem észre, mihelyst víz érte, mintha még jobban odatapadt volna a bőrömhöz. Csak ugye azt kizárólag fürcsihez szabad, mert ugye amennyire nem engedi át a vizet, annyira nem engedi át a levegőt se, és az nem feltétlen jó. Attól függetlenül, óvatosan fürödj :)

1895. 171925f409 (válaszként erre: 1894. - Alyce)
2012. febr. 6. 08:34

Nem kérdeztem meg:(Olyan ideges voltam a varrat szedés miatt, hogy elfelejtettem:((Nekem az asszisztensnő vette ki a varratot Ő látta de mondott semmit.lehet a sok szúrkálástól van ahogy adta több helyre az érzéstelenítőt?:(

Na akkor beszerzek szilikonos sebtapaszt:)És tényleg ez mire jó?Van benne valami anyag?

Ovatosan lesz a fürdés.)

1894. alyce (válaszként erre: 1893. - 171925f409)
2012. febr. 6. 08:30

Így van, egy hétig legalább most ne erőltesd a fürcsit, utána már mehet! :) Igazából szerintem akkor majd, amikor látod, hogy kezd lepotyadozni a sebed, mert akkor már tuti a gyógyulás. Ha viszket még, akkor folyamatban van. Én szilikonos tapaszt Ausztriában vettem, nagyon profi, és valóban nem ázik át, abban még akár mártózni is lehet.

Háát, nem tudom, hogy szerencsés-e ha mindenféle színe van a hegednek, vagyis körülötte....nem kérdezted meg, miért olyan??? Mert nekem egyáltalán nem volt olyan :/

1893. 171925f409 (válaszként erre: 1892. - Alyce)
2012. febr. 5. 13:28

Én fürödni szoktam de azért most akkor egy pár hétig tusolok gondolom utána már meg lehet mártozni egy jó meleg kád vízben:)

Nem találtam egy gyógyszertárban ilyen szilikonos sebtapaszt megpróbálom még egy másikban biztos valami jó hatása van ha a doki ezt javasolta:)

Viszket a hasam:)


Meg csúnya lilás zöldes sárgás körülötte a bőr:((neked is volt ilyen?Olyan mintha megütöttem volna magamat

1892. alyce (válaszként erre: 1891. - 171925f409)
2012. febr. 5. 13:10

Én Ausztriában járok dokihoz, és mivel sztk alapon, ezért nem fizetek nála semmiért, mert a TB állja. Hát a fagyasztás nem a legkellemesebb :( Olyan, mintha égetné, utána egy hétig sebes, meg fáj. De a szépségért sajna meg kell szenvedni...

Szerintem 2-3 nap, de mondom, én varratszedés után már fürödtem rendesen, annyi, hogy nem áztattam magam természetesen a vízben, hanem épphogy annyi ideig érte a víz, amíg lecsutakoltam magam. Véleményem szerint neked is ugyanez lehet, mondjuk az nem a legszerencsésebb, gyógyulási időben ficánkolni :P Én nagyon vigyáztam rá, azért is gyógyult meg szépen, doki meg is dícsért, azt mondta ritka az ilyen.

1891. 171925f409 (válaszként erre: 1890. - Alyce)
2012. febr. 4. 14:26

És milyen a fagyasztás?Fáj?Azért kell fizetni?

Az a helyzet, hogy nagyon kímélni magam nem lehet pedig a hasamon van csak mozgok meg minden havat dúrok mint pl ma szóval félek, nehogy ez miatt ne gyógyuljon be szépen:((

Nekem pár napig egyáltalán nem érheti víz aztán igen mivel a lyukak helyén befolyhat a viz csak nem tudom pár nap elteltével rendesen fürödhetek moshatok hajat?

1890. alyce (válaszként erre: 1888. - 171925f409)
2012. febr. 4. 13:27

Mondtam én, hogy ügyi leszel!! :)) Nekem is a hasamról szedtek le egy hasonló méretűt, mint neked, csak az én esetemben már a doki javasolta a műtétet. Az én eredményem már határeset volt, mert diszpláziás volt sajna az anyajegy, ami annyit jelent, hogy rákosodásra hajlamos sejteket tartalmazott :( De elvileg időben lekerült a kis piszok a hasamról ;) Mindenesetre 3 havonta szigorúan kontroll, nehogy valami gáz legyen.

Igen, nekem is úgy volt, hogy varratszedés után végülis víz érhette, csak azt mondta a doki, hogy ne merüljek vízbe vele, zuhanyozni azt viszont lehet. Sajna nekem keloidosan gyógyult, úgyhogy most utókezelésekre járok, fagyasztja a felső hámréteget rajt minden hónapban, hogy szép lapos legyen....úgyhogy én megjártam ezzel az anyajegylevétellel sajna.

2012. febr. 3. 18:47
Ja és a doki mondta, hogy a hasamra pár hétig ilyen szilikonos sebtapaszt tegyek ami segít abban, hogy ne gyógyuljon túl vagy mi gondolom hogy szépen begyógyuljon:)
2012. febr. 3. 17:58

Na túl vagyok a a varrat szedésen:)Kicsit csípett szúrt mikor kiszedte:(DE kész és az eredményem is jó:)Pár napig nem érheti víz és ennyi:))


alyce a fejbörömön volt gy anyajegy meg a hasamon mind kettő kiálló ezért döntöttem úgy, hogy leszedetem mert véletlenül is belekapnák az nem lenne jó:(A fejbörömön az anyajegy kb 1 cm átmérőjű volt a hasamon meg mint egy gombos tűfej nagyságú volt:))

1887. alyce (válaszként erre: 1883. - 171925f409)
2012. febr. 3. 16:29
A viszketés az valóban jó jel :) A varratszedéstől pedig ne félj, tudom könnyű mondani, én is be voltam fosva tőle, aztán nem is éreztem :P Bár lehet attól is függ, hogy milyen ügyesen csinálják, de ha a "műtétet" kibírtad, ez már gyerekjáték lesz! Kitartás! :) Amúgy hol van a sebed? Nagy?
1886. 171925f409 (válaszként erre: 1885. - Skylien)
2012. febr. 3. 13:26
Hú ez jó kérdés.Engem direkt akkora rendelt vissza amikor meg lesz az eredmény is.Szerintem be kell menni érte menj be ezért csak nem kell már beutaló.Majd irj sikerült e elintézni:)
1885. skylien
2012. febr. 3. 10:39

Sziasztok!

Szóval nálam az a helyzet, hogy novemberben távolíttatam el az anyajegyemet, de nem mentem a szövettani eredményért. Ha baj van értesítenek így is, vagy mindenképp kell menni érte? Ahhoz megint beutaló kell? Mert a dokit közvetlenül nem kapcsolja senki...

1884. Eryca1
2012. febr. 3. 08:14

Sziasztok!

Tud valaki "véleményt" írni nekem Dr. Kőszegi György-ről? Volt már nála valaki?


Köszönöm: Erika

1883. 171925f409 (válaszként erre: 1882. - Alyce)
2012. febr. 2. 14:37

Köszi csak 2 szer kentem be amit a doki mondott igaz Ő napi 2 szer mondta de én 3-4 naponta kentem be.

Most már pár napja viszket gondolom gyógyul:)csak félek a varrat szedéstől:((

1882. alyce (válaszként erre: 1881. - 171925f409)
2012. febr. 2. 13:52

Kedves Niki!


Nekem ilyen speckó sebtapasz volt rajta, és igazából 3 naponta kellett volna cserélni, de én mindennap cseréltem, mert fürdésnél vízállót tapasztottam rá...nekem egyáltalán nem kellett rá semmit kenni, gyönyörűen begyógyult a két hét alatt mindennemű szer nélkül. Szerintem te se erőltesd!

2012. jan. 27. 18:37

Egy kérdésem lenne:

Akinek műtéttel távolítottak el anyajegyet annak menyi időközönként kellett kötözést cserélni és nektek is kellett minden alkalommal betadinos ecsetelést/krémet használni?

Nekem 2hét a varrat szedés és addig 2-3 naponta ezt kell csinálnom

1880. 171925f409 (válaszként erre: 1879. - Kicsijex)
2012. jan. 27. 18:28

Hú van ám ár:((

Én is sokaltam a 40 ezret:(((

1879. kicsijex (válaszként erre: 1860. - Zsuka3127)
2012. jan. 27. 15:17

Kedves Zsuka!

A múlt héten voltam az Aestheticanál az anyajegyeimet megnézetni.Nagyon kellemes a környezet,és a doktornő is nagyon szimpatikus,és alaposan megvizsgált.

A párommal együtt mentünk és ő is elégedett volt.

Nekem 2 anyajegyem lenne amit sebészeti úton kell eltávolítani,erre összesen a doktornő egy 50 ezer Ft-os árat mondott(és ebből levonják a vizsgálat árát,és lehet üdülési csekkel fizetni).De sajnos nekem még így is sokba kerül.


Ha esetleg ismertek jó sebészt aki olcsóbban eltávolítja akkor kérnék segítséget!

Előre is köszönöm.

1878. 71c5dbdbcd (válaszként erre: 1877. - Dodó1800)
2012. jan. 27. 10:51

Kedves Dodó1800!


Én 2 hónapja voltam Dr Bottlik Gyulánál és a modorát leszámítva a szakmai tudását csak dícsérni tudom (valószínőleg azért engedheti meg magának, hogy ilyen mogorva legyen, mert nagyon jó sebész. Szerintem mindenképp hozzá menj! Egyébként a sima sebészeten kívül plasztikai sebész is meg érsebész is, mondjuk utóbbi esetünkben mellékes, de a plasztikai sebész szakvizsgájának köszönhetően nagyo szépen dolgozik. Én előzőleg az anyajegyeimet a János kórházban vetettem le, és amit a Bottlik doktor csinált, látványosan szebb, belső varratokat is tett bele, hogy szebben gyógyuljon.

Amúgy a modoráról annyit, hogy hangulatfüggő - attól függ, éppen milyen kedve van. Többször is voltam nála, és például a műtét alatt épp nagyon jó kedve volt, össze - vissza poénkodott,közben hadonászott a szikével a kezében:) meg beszélgettünk, meg még a műtőből is kitámogatott, pedig nem szorultam volna rá, meg vigyázott, hogy ne fájjon, szóval úgy jöttem el, hogy hú de kedves, másnap reggel a kötözésen meg úgy rám förmedt, hogy gyorsabban vetkőzzek, rengetegen vannak még a váróban, hogy azt hittem kidob. Aműgy az asszisztensei nagyon kedvesek.

Szóval sztem nagyon szépen dolgozik, csak ajánlani tudom:)

Remélem segítettem, ödv: Izabella

1877. Dodó1800
2012. jan. 25. 22:22
Tudna valaki mondani nekem egy pár szót Dr. Bottlik Gyula sebészről, a Mária utcai klinikán? Ő veszi le az anyajegyeket. A modorát már ismerem, de a szakmai tudása érdekelne! Valakinek távolított már el anyajegyet?
1876. 171925f409 (válaszként erre: 1875. - Kedike)
2012. jan. 24. 11:11

Igen a kiállót azt sebészivel veszik le:)Bibircsók ez jó:DDD

Hú remélem nem fog fájni majd beszámolok:)

1875. kedike (válaszként erre: 1874. - 171925f409)
2012. jan. 24. 10:08

Végül is az orvos dönti el melyik módszer a legalkalmasabb, nekem a lézeres olyan bőrszínű anyajegy volt, nem a barna bibircsók :)

A varrat kihúzását egyáltalán nem éreztem pedig arcon volt a seb. Én is paráztam előtte, utálok minden orvosi beavatkozást.

1874. 171925f409 (válaszként erre: 1873. - Kedike)
2012. jan. 24. 08:36

lehet felszivodó varrást más milyen estben alkalmaznak aszem pl szülésnél gátvrarrásnál ezt mondjuk hallottam.

Köszi csak az a tudat, hogy egy varratot húznak majd ki a sebből:((

Nekem azt mondta adokiné Ő csak vágással csinál enyajegy eltávolitást mert igy a tövét is vagy mit eltávolitja és eltudja küldeni szövet tanra hát nem tudom tényleg ennyire "rossz"dolog e a lézer

1873. kedike (válaszként erre: 1872. - 171925f409)
2012. jan. 24. 00:33

Nekem volt ahol nem kellett varrni (lézeres), azok be is gyógyultak hegmentesen szeptember óta.

A varrat kiszedése nem fáj, észre sem lehetett venni. Elvágják a varrás végét és kihúzzák. Én semmit nem éreztem közben. De a sebhely még mindig megvan sajnos.

Felszívódóval még nem találkoztam sose.

2012. jan. 23. 21:40

Sziasztok.

Az anyajegy eltávolitás után nektek milyen varrat volt felszivodó?

És a varrat szedés az fájt?

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook