Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy eltávolítás fórum

Anyajegy eltávolítás (beszélgetős fórum)


2006. dec. 8. 09:04
Sziasztok! segítségre lenne szükségem! pár napja belekeptam a hasamon lévő anyajegyembe és vérezni kezdett(nem olyan nagy, de kiálló anyajegy-), ez pár percig tartott majd elállt.....nagyon megijedtem...:( voltam ügyeleten, leragasztották, majd mondták, hogy menjek el a sebészetre és ott majd leveszik! picit félek....Ugye jobban teszem, ha levetetem??mert olyat is hallttam, hogy elrákosodhat....nahh remélem valaki megosztja velem nézeteit, tapasztalatait! előre is köszi..Vikike
40. cskata (válaszként erre: 39. - J a d e)
2006. dec. 5. 11:34

Szió!

rólam eddig 3 anyajegyet vettek le, mindhármat sebészi úton-módon, szikével. Szerencsére egyik sem feltűnő helyen van, de nekem maradt kis forradás a helyükön. (a 3-ból kettőt látok, mert a harmadik a hátamon volt.., de biztosan annak is meglátszik a helye).. viszont úgy tudom, hogy csak szikés kimetszés után tudják szövettani vizsgálatra elküldeni..


egyébként ez a módszer egyáltalán nem vészes, kaptam érzéstelenítő injekciót, így semmit nem lehetett észrevenni, csak azt, hogy ott "matat" a doki...:) Nem volt szabad 2 hétig víznek érnie a sebet (ami term. le volt ragasztva) és kb. 2 naponta kellett az első héten kötözésre, ellenőrzésre menni.. a 2. hét végén volt a varratszedés és kész..:)

a doki javasolt még egy kenőcsöt, amit a heges, forradásos területek gyorsabb gyógyítására forgalmaznak, vény nélkül kapható gyógyszertárban - de én őszintén szólva eléggé hanyagoltam a használatát...


ja..! én szegedi vagyok, itt csináltattam magánrendelésen.

2006. dec. 5. 07:19

Sziasztok!


Nekem szintén az arcomon van 3 anyajegy, ami már nagyon zavar, ráadásul a terhesség alatt meg is nőttek, úgyhogy szeretnék tőlük megszabadulni.

Utánanéztem kicsit a dolgoknak és ha jól értelmezem 3 féle lehetőség van: sebészi kimetszés, lézeres eltávolítás és valamiféle elpárologtatás (erről keveset tudok).

Jövőhéten mennék az Sztk.-ba Dr. Szentes Tamáshoz. Hallottatok róla valamit?


És ráadásul nem tudom melyik módszert alkalmazná (azthiszem a párologtatást szokták Sztk.-ban alkalmazni). Mielőtt belemennék a dologba persze jól kikérdezem majd a dokit, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is, akiknek már van tapasztalata.


Nagyon köszönöm a segítséget előre is!


ILdi

38. Vikkii
2006. dec. 4. 08:54

Sziasztok!


Én anyajegyet szeretnék az arcomról levetetni,de nem sebészileg hanem lézerrel.Ha tud valaki egy jó dokit ajánlani az nagyon jó lenne!Esetleg sz

személyes tapasztalat is sokat segítene. köszi

37. 7130b15964 (válaszként erre: 25. - Juniperus)
2006. dec. 1. 22:42
A lézeres eltávolításnál ugye nem marad semmi, ami miatt nem lehet megállapítani az esetleges rosszindulatú elváltozást vagy folyamat elindulását. Gondolom, hogy éppen ezért, az egy kicsit is gyanús esetekben nem a lézert választják az orvosok.
36. angel70 (válaszként erre: 33. - Debóra)
2006. dec. 1. 20:51
Szia! Ne félj a műtéttől!Nekem lassan 2 éve vettek le egy csúfságot a nyakamról.Csupán esztétikai problémát okozott,igaz kétszer majd nem leszakadt.Ettől jókorára nőtt.A nagyfiammal egyidőben mentem kisműtétre.Neki a fején 14 évesen gyanús anyajagy volt.Lapos feketés,szabálytalan.Nehezen lemérhető és nyomonkövethető.Szerencsére mindkettőnk eredménye negatív lett.Nagyon örülök,hogy elmentünk és nem izgultunk tovább feleslegesen.Általános sebészeten végezte a műtéteket egy nagyon kedves orvos.Minden ellenszolgáltatás nélkül.És amikor az utolsó kezelésről kijöttünk a kezünkbe nyomta a névjegykártyáját.
2006. szept. 29. 00:58
Sajnos, nem tudsz segíteni... :-O
34. Csúr (válaszként erre: 31. - Juniperus)
2006. aug. 18. 00:57

Az orvos neve a Stefánián: Dr. Nagy Ágnes.

Stefánia út 109. fsz. 2. Tel: 364-8889

H-Sz 17-19, P 15-17. Én is nagyon szeretem őt, nagyon kedves, s teljesen emberi áron dolgozik. S nem is olyan idős, s remélem, még sokáig fog élni egészségben!!!

2006. aug. 15. 19:25

Sziasztok. Én még nem szántam el magam. Már voltam olyan ponton, hogy most! Ma pl. az egyik vendégemet kikérdeztem, aki korházban dolgozik, hogy hol érdemes megcsináltatni a mútétet. Azt mondta, hogy önkológia. Vagyis Kék golyó utca.

Azt mondta, hogy a magánklinikán csak a pénz számít.

Rémhíreket is mesélt, ezért nagyon nem tudom, hogy mitévő legyek. Azt mesélte, hogy az egyik ismerőse leszedette, és utánna fajult el. Szóval irtóra félek, de az anyajegy irtóra zavar. Nincs olyan nap, hogy ne nézném meg a tükörben, már álmodok is vele. Mitévő legyek?

32. emagdi (válaszként erre: 30. - Cfab77b232)
2006. aug. 14. 21:46

köszi szépen!

azt hiszem veszek egy nagy levegőt, és felhívom a doktornőt:)))

2006. aug. 14. 20:25
Köszönjük szépen a cimet.
2006. aug. 14. 08:39

Sziasztok!

Itt van, amit ígértem: Dr. Sóti Erika OKTO-MED orvosi rendelő

1061 Bp. Andrássy út 49 1/4

Hétfő, csütörtök: 14-19

Szerda: 9-15

Bejelentkezés rendelési idő alatt: 343-1348

Árak: 1 db, ha jól emlékszem 16 vagy 18 ezer Ft. de ha többet vesz le, egyszerre akkor olcsóbb. Nekem négyet csinált meg egyszerre 1 óra volt, és ha jól emlékszem 34 ezer Ft.-ot fizettem érte. + 2000 Ft. 2 nap múlva a kötözés és 2 hét múlva varratszedés akkor meg a szövettant kellet még kifizetni. Ja meg az elején, amikor bejelentkezet és elmész, hogy megnézzen, (ekkor megnézi az összes anyajegyedet, meg foltocskádat) és megbeszélitek a dolgokat az 6000 Ft. Nagyon szépen dolgozik, mert amúgy plasztikai sebész is és mindent elmond válaszol a kérdésedre nem, néz hülyének, ahogy sok doki csinálja.

Anna62

29. emagdi (válaszként erre: 28. - Cfab77b232)
2006. aug. 13. 17:55

igen! légyszi írd be az elérhetőségeit!

köszi!

kb mennyibe került 1 anyajegy eltávolítása?

2006. aug. 13. 17:23

Sziasztok!

Én most a tavasszal vetettem le magamról 3 db anyajegyet sebésszel.

Nem volt vészes a doktornő nagyon rendes szimpatikus Ő azt mondta, hogy a festékes anyajegyeket csak sebészetileg szabad eltávolítani mert így lehet rendesen mindent kivágni és szövettant csinálni.. Dr Sóti Erikának hívják az Oktogonnál rendel a munkahelyem. van a névjegye ha érdekel valakit akkor hétfőn beírom a elérhetőséget, rendelési időt és a telefonszámot.

Anna62

2006. aug. 13. 15:37
Emagdi, ha megtaláltad légyszi ird meg a cimet. Köszi Debóra
26. emagdi (válaszként erre: 27. - Juniperus)
2006. aug. 13. 12:57
köszi, majd végignézem a fehér házakat a stefánián, hátha látok bőrgyógyászt:)))
25. emagdi (válaszként erre: 25. - Juniperus)
2006. aug. 13. 08:26
szia! hol csináltattad?
24. ellie
2006. aug. 9. 19:34
Nekem is gyerekkoromtól volt egy nagy anyajegyem a hátam közepén,nagyon zavart,mert elég feltünő és csúnya volt.Elmentem a sebészetre és kb 10perces műtéttel el is távolitották.Egyedül a szuri volt kellemetlen a többi emlitésre sem méltó,lényeg,hogy túl vagyok rajta.Csak azt az egyet bánom,hogy a vállamon is van egy és azt nem engedtem levenni,pedig az orvos biztatott,de valahogy mégsem mertem bevállalni.Én egy kisvárosban lakom és az sztk-ban végezte el a sebész,de nem volt okom panaszra.Nem kell félni,és nem szabad sokáig töprengeni a dolgon,ha már elhatároztad magadat.Én úgy jártam,hogy csak meg akartam kérdezni,hogy le lehet-e venni az anyajegyet,és azonnal megtörtént,nem volt időm gondolkodni.Nekem is van rossz tapasztalatom az sztk-val,de szerencsére nem a sebészeten.Fel a fejjel és bátorság.üdvözlettel
2006. aug. 9. 17:27
Nem akartam elmenni akármilyen mezei orvoshoz, vagy sztk-ba, mert tudom ott hogyan bánnak az emberrel. Mivel félek ettől a levételtől, mint a haláltól, ezért a leg megfelelőbbet szeretném megtalálni, sok helyen érdeklődök ismerősöktől, hogy tudnak-e ajánlani jót. Nem akarom elkapkodni a dolgot.
2006. aug. 9. 17:25
Sziasztok, még nem történt semmi. Most keresem a megfelelő bőrgyógyászt, az egyik kolléganőm ajánlotta, Dr. Jakab Évának hívják, állítólag bőrgyógyász-kozmetológus és a megfelelő sebészetre fog küldeni, mivel az anyajegyek közül is különböző fajtájuak vannak. Már elkezdtem keresni a neten, ha megtaláltam akkor odaadom nektek is. Állítólag ügyes a csaj, remélem rátalálok. Majd irok még. Sziasztok
21. emagdi
2006. aug. 9. 15:55

sziasztok! Bp-en tudtok ajánlani jó bőrgyógyászt? Sajnos az "állami" bőrgyógyászaton (uzsoki utcai kórházhoz tartozom) jól elhajtottak az ilyen problémámmal. még én éreztem magam szarul, hogy aggódni merek az anyajegyeim és szemölcseim miatt. (pedig nem is direkt ezért mentem el a bőrgyógyászatra, hanem kiütések jöttek ki rajtam, csak gondoltam, hogy ha már ott vagyok akkor ezt is megmutatom.) hát, éppenhogycsak nem küldött el a pékbe a doki. pedig tök üres volt a váró, tehát az sem volt, hogy nagyon feltartom a sort....

nem tudom hova lenne érdemes mennem, ha tudtok valakit ajánlani az jó lenne!

2006. aug. 9. 12:57
Én úgy tudom, hogy egyedül a szőrös anyajegyet nem szabad eltávolítani. A többit nyugodtan lehet.
19. ksmoni
2006. aug. 9. 11:31

Szia debóra!Hogy sikerült a beavatkozás?

Nekem is uott van ajegyem és uolyan állapotban,úgyhogy mesélj!!!!:)

2006. júl. 29. 12:57
Köszönöm, hogy gondoltok majd rám.
17. Brigitta.a (válaszként erre: 15. - Debóra)
2006. júl. 29. 06:09

Gratula az elhatarozasodhoz!

Ne felj,veled vagyok gondolatban!:)

Szoritok majd erted!

16. 0a556c23a1 (válaszként erre: 12. - 0f7f8f506d)
2006. júl. 28. 22:12

Szegeden hol vetetted le?

Mert én is Szeged környékén lakom, lenne is megnézetnivalóm, de nem tudom, hová forduljak.

2006. júl. 27. 16:28
Köszönöm a biztatást. Augusztus lO-re kaptam időpontot a Bőrgyógyászatra, ma bejelentkeztem. Rászántam magam. Jobb előbb, mint később. Köszönök mindenkinek minden hozzászólást. Majd jelentkezem a fejleményekről. Sziasztok
14. Margitnéni (válaszként erre: 13. - Debóra)
2006. júl. 27. 14:47
Szia Debóra! Én is többet levetettem már, és mindegyik előtt nagyon, de nagyon féltem, úgyhogy meg tudlak érteni. Utána viszont mindig sajnáltam, hogy miért is nem mentem hamarabb. Úgyhogy én is csak csatlakozni tudok az előttem szólokhoz, vágj bele!
2006. júl. 27. 14:29
Nekem Budapesten kellene egy jó bőrgyógyászat, nem baj, ha magán, és drága, csak jó legyen, mivel rettenetesen félek.
2006. júl. 27. 08:52
Én is voltam, 9-et szedtek le, először szurival érzéstelenítették, és utána lézerrrel eltávolították. Én Szegeden csináltattam, nagyon jó orvos,szépen elmagyarázott mindent, ellenőrzésre is kellett járni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook