Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi hiányzik a várandósságról szóló könyvekből? fórum

Mi hiányzik a várandósságról szóló könyvekből? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 18. 11:04
!!! Az, hogy a hüvelytornát nem elég akkor elkezdeni, ha baj van. Erre minden lányt meg kellene tanítani még a várandósság előtt. De terhesség alatt sem késő. Aki első babáját várja, vegye ezt komolyan. Én megjártam sajnos.
2010. jún. 18. 10:22

Szervusztok!

A lányomnak nemrégiben vettem egy pocaklakós könyvet. Szinte minden benne van. Sőt, a párotokat is be lehet vonni. Érdekes. Kb. 3000,-Ft s a Libriben szereztem be.

2007. nov. 26. 11:45

Szerintem az jo, hogy tobb konyvbol kell osszevalogatni az infokat. Egyreszt minden kismamanal mashol van a hangsuly, mas erdekli. Masreszt nem lehet osszesuriteni a fizikai valtozasokat, biologiai leirasokat a lelki nehezsegekkel. (mert azert egy hatalmas felelosseg nehezseg is lehet, akarmennyire csodas dolog a varandosag)

En olvastam egyet, ami pont a lelki felkeszitesrol szol, egyensuly-megorzesrol, a valtozasok atveszeleserol, a parkapcsolati nehezsegrol, az apasagrol.

Akit erdekel a holisztikus gyogymod, annak ajanlom: Deepak Chopra: Az elet magikus kezdete.

Szep es hasznos konyv a tudatos varandosaghoz es gyerekszuleshez :D

15. DODICA (válaszként erre: 14. - Hjaniko)
2007. nov. 12. 12:45
Nagyon igaz szerintem is.
2007. nov. 11. 19:31
Fizikálisan végigkísérik a terhességet szinte percről percre, de nem készítenek fel az anyaság felelősségére, s lelkileg az egész állapotra sem...
2007. szept. 14. 07:22

Javasolom a sorba felvenni: Ferencsik István: Gyermekeink táplálása /c. könyvet. Címével ellentétben, nem csak a táplálkozásról szol.


"A tudatosan elhatározott és tervezett gyermekáldás fogadása, a létrejött élet logikus és ésszerű, de mindenképpen az évezredek alatt összegyűjtött tapasztalatok alapján történő alakítása, nevelése, táplálása az emberiség legfontosabb feladata, ..." /F I./

12. lamoni
2007. febr. 20. 20:06
Én két elég jó könyvet vettem meg, ami csak a terhességről szól,( legalább 5 olyat tudok ami bizonyos időszakokról ír és még jó lenne) és bár elég jó részletesen és érthetően le vannak írva a dolgok menetközben nagyon sok olyan kérdés merül fel az emberben, ami sehol nincs leírva. Mit lehet ilyenkor tenni? Rákeresni a neten a különféle babás oldalakon, vagy valamelyik keresővel, vagy pl. az nlcafen a szakértőkre kattintva megkérdezni valamelyik dokitól(igaz nem mindig válaszolnak), vagy felteszed itt a kérdést, és aki tud segít, vagy valamit válaszol rá.
2006. okt. 21. 23:44

Szerintetek akkor a könyvkiadók miből élnének meg ha minden információt 1 könyvbe sűrítenének bele?

A 9 hónap alatt viszont a kismama elég sokszor találkozik az orvossal (akiben elvileg feltétlen meg kell, hogy bizzon), annak a dolga kiértékelni az UH és egyéb leletek eredményeit. A védőnővel is olyan kapcsolat kell, hogy kialakuljon, hogy sok mindenről eltudjunk beszélgetni, felkészítsen a baba érkezésére.

Elsődlegesen az ő feladatuk lenne a tájékoztatás.

Na és akkor nem beszéltünk még az "anyósról", a családról, rokonokról akik aztán ilyenkor mondják és adják a tapasztaltabb jogán a tanácsokat.

De mint ahogy nincs 2 egyforma terhesség, nincs 2 egyforma gyermek se.

Úgy gondolom ezek a könyvek csak általánosságot irhatnak, hisz mindenki másképp éli meg a 9 hónapot és az utána következendő álmatlan éjszakákat.

Szóval használati utasítás nem jár a gyerekhez; se garancia/jótállás jegy se -> hisz sokan vinnék vissza a gyereket, hogy nem ezt olvasták a könyvben anno.

2006. szept. 27. 22:53
Nagyon egy kaptafa az összes könyv.Szerintem nem ártana egy alapos megújulás e téren is. Nekem nem nyújtottak új információt, mert a nagy részét már tudtam.Viszont jó lett volna egy olyan könyv, amiben benne lenne, hogy az ultrahang paraméterei mit jelentenek, mi a kóros., nem kóros, milyen kozkázati tényezők vannak. Milyen jogaim lehetnek szülésnél? Kérhetem-e az orvostól, hogy velem maradjon a pici rögtön szülés után? Jogom van-e elhagynom a kórházat, ha jól vagyok pár órával a szülés után, és ez milyen következményeket vonhat maga után.Kérhetem-e, hogy harmadik gyermeknél ne végezzenek gátmetszést? Bejőhet e a dúlám a vajúdásra és a szülésre, ha más is szül éppen? Az emberi méltóság megtartásának tiszteletben tartásával voltak a legnagyobb gondjaim, igaz a könyvekben ezt olyan szépen leírják, de a valóságban nem mindig így van ez. Most hirtelen ennyi minden jutott az eszembe, de emlékszem mikor babát vártam , szinte minden nap lett volna olyan dolog, amit hiába is kerestem, nem leltem a könyvekben.
2006. aug. 29. 13:27
Igen,szerintem is a teendők vannak kihegyezve a diagnosztika,köt.vizsgálatok stb.Ehhez még hozzáadva egy rózsaszín köd a tökéletes várandós nőről,ezzel is frusztrálva szerencsétlen kismamát.Nem beszélve arról,hogy külföldi viszonyokat vesznek alapul.Egy-egy ételajánlattól dobtam egy hátast.Más a szokásrendszer sok esetben ,és ez is rányomja a bélyegét a könyvekre.
2006. aug. 29. 07:57

Szerintem is mixelni kell a könyveket, de engem ez csöppet se zavart. A várakozás feszültségében faltam őket. :)

Amit viszont mindegyikben hiányolok: a biztatás, annak tudatosítása az anyában, hogy nem beteg, hogy teljesen jól csinál mindent, s az egyéni különbségek óriásiak, nyugodjon csak meg. Ez számomra nagyon fontos lett volna... Mert mintha minden könyv csak a veszélyek oldaláról mutatná a várandósságot, illetve arra teszi a hangsúlyt. Pozitív mantrázás kellene a félelmek mulasztására!

2006. aug. 28. 12:53

Jelenleg öt könyvet forgatok, mindegyiket kölcsön kaptam.

Ha egy kérdésem felmerül, az összes könyvet átböngészem, és van olyan kérdés, amire nem találom a választ.

Tényleg nincs egy olyan könyv, amit szívesen lapozgatnák, mert nagyon hiányosak.

2006. júl. 27. 11:22
Hoxával értek egyet. 1 könyvben sincs meg minden, amit 1 kismama tudni akar. Ha jól tájékozott akar lenni, 3-4 könyvet végig kell olvasnia. Vki már összeállíthatna 1 mindenre kiható várandósságra felkészítő könyvet.
2006. júl. 26. 15:12

Ennyi minden csak egy lexikonban fér el:)

Én is ugyanezeket tapasztaltam.Vagy nagyon szépek és semmitmondók ,e mellett nagyon drágák,vagy nem túl olvasmányos,iskolás,vagy külföldi szerzők fordításai,amik nem igazán fedik sokszor a magyar valóságot.

4. molntak (válaszként erre: 3. - Ksmoni)
2006. júl. 26. 08:16

A trimeszterek leírásai, mikor mekkora egy átlagos bébi, melyik időszakban mekkora hízás az ami még belefér, mire kell odafigyelnie a kismamának (mondjuk mit csináljon, ha egyszer csak szt tapasztalja, hogy nem mozog annyit a bébi, mint előtte, egyáltalán kb hányszor kellene megmozdulnia egy nap?)mikor mit javasolt enni, inni a kismamának, milyen vitaminokat szedjen? Egyáltalán szedjen e vitaminokat??. Normálisak e egyes félelmek a terhesség alatt? Ezeket hogyan lehet kezelni? Terhestorna, olyan gyakorlatokkal, amelyeket otthon is végezhet a kismama. Trükkök praktikák, mint például, hogy mit lehet tenni a reggeli émelygés, vagy székrekedés ellen, mikorra várható ennek az elmúlása? Miket érdemes megkérdezni az orvostól a szüléssel és a kórházzal kapcsolatban? Milyen babaruhákat felszereléseket érdemes venni (ezen a téren nagy butaságokat is írnak könyvek)? Hogy válasszák ki a megfelelő babakocsit, a gyerekülést. Lehetnének benne mondjuk olyan tanácsok, hogy milyen zenéket hallgasson a kismama, ezek milyen hatással lehetnek a bébi fejlődésére. Jó lenne ha egy ilyen könyv felkészítené a kismamát a szülésre, arra az esetre is, ha komplikáció van a fájdalom csillapítási lehetőségekre. Aztán ott a rengeteg félelem: lehet e ablakot pucolni kilenc hónaposan? Meddig merészkedhet ki a lakásból a kismama? Meddig mehet nagyobb kirándulásokra...

Az a baj ezekkel a könyvekkel, hogy nagyon tagoltak. Volt egy könyvem, amiben megtalálható volt az, hétről hétre, hogy hogyan fejlődik a baba, mik az általános paraméterei. Ez nagyon jó volt, de kellett egy másik könyv, amiben tanácsok voltak, mi van ha émelygek, lázas vagyok, székrekedésem van, milyen ennivalókat érdemes kerülni és miért? Aztán (én ennél a résznél feladtam a könyvvásárlást) jöttek az újságok érvek és ellenérvek a szoptatásról, a szülési módokról. Majd a bevásárló listák és utána az, hogy egyáltalán hogyan kell bepelenkázni egy gyereket. Hiányosak ezek a könyvek és legtöbbjük unalmas... Olyan könyvet olvastam volna a terhességem alatt, ami praktikus de egyben olvasmányos is. Amiben egyszerüen megtalálom, hogy mit hol tudok megvenni, mikor mit "kell" csinálni. Szóval egy kézikönyvhöz hasonló valamire lenne szükség szerintem, csak nem a kézikönyvek stílusában.

3. ksmoni (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. júl. 25. 22:53

Mi az a minden? Trimeszterek,terhestorna,életmód...?

Mikre kíváncsiak legjobban a kismamák?

A teendőikre,vagy a félelmeikre?Tettek vagy érzések?

2. Hoxa
2006. júl. 25. 21:44
Nekem elég sok babás könyvem van, illetve sokat kikölcsönöztem a könyvtárból, a sokból össze lehetne rakni egyet, de olyat, amiben minden megvan, nem találtam.
2006. júl. 25. 14:48
Mit hiányoltok egy várandósságról szóló könyvből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook