Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯
49538. Zsensina (válaszként erre: 49536. - Kajszi72)
2020. aug. 21. 18:38
Szerintem sétálok eleget, de hát majd rendeződik, ha akar. Nekem vissza kell mennem hathetesre. Másoknak is kellett?
49537. Zsensina (válaszként erre: 49535. - Piroka76)
2020. aug. 21. 18:36
Még korai izgulni. Arra vigyázz, ne kapj el addig semmi fertőzést, ne menj tömegbe, ne ûlj hidegre, ne köhôgj, semmi olyan ne legyen, ami bekavarna a műtétbe. Én nem izgultam, nem is kértem a nyugtatót előtte sem. Isten kezében vagyunk mindannyian.
49536. Kajszi72 (válaszként erre: 49533. - Zsensina)
2020. aug. 21. 16:31

Szia. Belül még jó darabig fájdogálni fog itt- ott. Újrarendeződnek a szervek. Ahogy elkezdesz többet mozogni, fájdalommal és bekeményedett hassal jelzi a tested, ha pihenni kell.

Az sem mindegy mit eszel, puffasztó, nehéz kajákat kerülni kell, sok folyadékot kell inni. A hidratáltság a sebgyógyulást is segíti.

A klotyós probléma sokaknál előfordult, ők is a joghurt, fosatóvíz kombóval orvosolták a problémát.

Ha már többet tudsz majd sétálgatni meg mozogni, megoldódik a dolog. Gyors gyógyulást, sok türelmet, és

kalap kakit mindenhez!🌻

49535. piroka76
2020. aug. 21. 15:42

Köszönöm szépen 😁

Azt hiszem, most kezdek már izgulni...

49534. Klarissza71 (válaszként erre: 49531. - Piroka76)
2020. aug. 21. 15:26
Szia! igen le kell borotválnod magad! A műtét előtti napon még ebédelhettem aztán kettőkor kaptam kb 2,5 dl édes löttyöt azt kellett meginni aztán jártam a wc-t éjfélig ihatsz aztán semmi! Reggel kapsz infulziót aztán mielőtt visznek a műtőbe kapod a bátorító injekciót legalábbis nyíregyházán így volt a műtőbe zsonganak körülötted beöltöztetnek kapod az altatást én kb 1 perc alatt elaludtam és aztán már az őrzőben tértem magamhoz!
49533. Zsensina
2020. aug. 21. 15:19
Aki tapasztalt. Hasi haránt vágásom volt 2 hete. Szerintetek belefér, hogy belül fáj itt -ott, és a széklet sem rendeződött a régi módon? Ma pl. Hunyadi vízre fanyalodtam, mert tegnap nem volt semmi sem. Pedig nyomtam magamba a joghurtot, és a gyümölcsöket, mega vizet.
49532. Zsensina (válaszként erre: 49531. - Piroka76)
2020. aug. 21. 15:16
Szőrtelenítés akkor is van. Legalábbis ahol az enyémet végezték.Felkészítés estéjén leellenőriznek, ha jól csináltad OK, ha nem rásegítenek. Rendesek. Újjaban beöntés helyett keserűsós vizet itatnak. Kíméletesebb, talán hatékonyabb. Nem csak a végbél tisztul ki, hanem az egész emésztőrendszerre rásegít. más este felkínálják a nyugtatót, ha izgulós vagy. Aztán műtétkor úgyis elaltatnak. Aztán kezdődik. Felébredsz, fáj, nyomják beléd a fájdalom csillapítót, nyugtatót. Egy két nap, ami nyűgös. A katéter, Nekem hasi műtét miatt volt még két cső. Aztán egyre könnyebb. Napról napra. Két hét múlva teljesen jól leszel. Előre kell tekinteni. Két héttel.. :D
49531. piroka76
2020. aug. 21. 14:29

Sziasztok!

Nekem két hét múlva lesz a műtétem, a tervek szerint laparoszkóppal. Engem az érdekelne, hogy hogyan zajlik a műtét előtti előkészítés. Arra gondolok, hogy le kell-e szőrteleníteni magam, vagy nem.

49530. yallah2 (válaszként erre: 49528. - Klarissza71)
2020. aug. 20. 16:10
Nincs tapasztalatom, de tanácsolnám a Vagisan hüvelykrémet.
49529. Kajszi72 (válaszként erre: 49527. - Kitty7016)
2020. aug. 16. 07:57

A menopauza ígyis- úgyis eljön. Én speckó műtét előtt kezdtem két évvel, 44 évesen.

És jön a banyavíz rendesen, de inkább az, mint egy elrákosodott méh.

Vannak gyógynövényes cuccok, amik enyhítik a tüneteket.

Meg persze sok egyéb szarság, ami csak lehúzás.

De, ha rottyon érzed magad, menj el hormonvizsgálatra. De tényleg! Mindenkinek másmilyen a katyvasza, a dühödet meg a depidet okozhatja a tesztoszteron túlsúly is, nem csak az ösztrogén hiánya. Pl.

Ne szenvedj, tegyél valamit! Az már fél siker. Kalap kakit!😁🌻

49528. Klarissza71 (válaszként erre: 49525. - Kajszi72)
2020. aug. 15. 17:12
Na majd 24 én kiderül lesz-e újra ilyen problémám mert akkor találkozom újra a párommal! Távkapcsolatom van!!! Súly terhelés nem nagyon bírok nehezet izom gyenge is vagyok meg reumás meg sorolhatnám de felesleges annak a műtétemhez semmi köze! Köszönöm a válaszokat! Szép estét!
49527. Kitty7016
2020. aug. 15. 16:46
Petefeszek nelkül az menopauza,brutal hőhullammal nálam mütet utan 2 hettől,2 eve es tart. nem csereltek hormont de nincs mi termelje.minden de minden megvaltozott csak rossz iranyba!
49526. Kajszi72 (válaszként erre: 49524. - Kitty7016)
2020. aug. 15. 16:21

Szia. A petefészkek megléte önmagában nem egyenlő a libidóval vagy a fullos hüvelynyálkahártyával.

Mind a kettő attól függ, milyen hormonális állapotok vannak a testünkben.

A méhünket vették ki, nem a hormonjainkat cserélték le vagy gyógyították meg.

Az se mindegy, ki hol tart a menopauza útján vagy, hogy mekkora a gestagén- ösztrogén egyensúly eltolódása. Nem lehet általánosítani.

49525. Kajszi72 (válaszként erre: 49523. - Klarissza71)
2020. aug. 15. 16:14
A terhelősdi attól függ, hogy műtét előtt mihez voltál szokva. De a fokozatosság még hónapokig nagyon fontos! A sikosító nem azért kell, mert csont száraz lennél, hanem mert némi biztonságérzetet ad. 😁
49524. Kitty7016
2020. aug. 15. 14:58
Van petefeszked azert nem vagy szaraz,igy a libidot is maradt,annyi suly laparos mütettel elmegy,es csak a suly miatt nem vereznel es nem fājnaa has főleg ha maskor nem fáj,hátha lessz valaki hasonlóval .
49523. Klarissza71 (válaszként erre: 49522. - Kajszi72)
2020. aug. 15. 14:19
Igen azt tudom,hogy még a belső varratok nem gyógyultak de első alkalommal nem volt semmi gond csak mos a másodiknál és száraz sem voltam nem volt szükség síkosítóra!! Viszont nehezet cipeltem de szerintem olyan 6-7 kiló már bírható!
49522. Kajszi72 (válaszként erre: 49521. - Klarissza71)
2020. aug. 15. 10:48
A belső varratok gyógyulása 3 hónap. A hüvely nyálkahártyája se olyan, mint előtte volt, sérülékenyebb, érzékenyebb. Érdemes sikosítót használni, a kocogósánál, a hajrában vigyázni, esetleg másik póz, ahol nem lehet olyan mélyen döfködni. És türelmesnek kell lenni, újrafelfedezni, hogyan is jó. 😁🌻
2020. aug. 14. 20:10

Sziasztok! Szép estét mindenkinek az idősebb műtétesektől szeretnék intim dolgot kérdezni bocsi érte de bizalommal vagyok irántatok! 9 hetes műtött vagyok 2x voltam együtt a párommal azóta első alkalommal csak kis fájdalmat éreztem most a második együttlétünknél véreztem és azóta fáj a hasam kérdésem ez normális dolog vagy kezdhetek aggódni???

Válaszotokat köszönöm!

üdv : Klarissza!

49520. Platthy77
2020. aug. 11. 15:49
Köszönöm a segitségeteket. Hasznos volt mind. Holnap megyek Covid tesztre, és holnap után mütét. Fiatal orvos fog müteni.
49519. Kajszi72 (válaszként erre: 49518. - Zsensina)
2020. aug. 11. 14:48

Üdv az utána csapatban! ❤

Gyors gyógyulást, jó totyogást és sok türelmet kívánok! És a kalap kakit! 🌻

49518. Zsensina
2020. aug. 11. 08:07
Sziasztok, itt vagyok, 6 nappal a műtét után. Vasárnap, a 4. napon engedtek haza. Minden rendben ment, mindig arra gondoltam, holnap jobb lesz megint. A nővérek nagyon rendesek voltak, rendesen szedáltak bennünket, főleg éjszakára, de azt nem tudtam eldönteni, hogy ez a mi érdekünkben, vagy az övékben történik. A műtét hasi , mindent kivettek, a korom éppen határeset mint mondta az orvos. 60 vagyok. Ez alatt gyakrabban bent hagyják az egyik petefészket . Nem tudom, összefügg-e ezzel, de ébredés után folyik rólam a víz egy darabig. ( lehet a melegtől, ezért nem tudom, mennyire lehtet hormonális) A sebem szépen gyógyul, holnap, szerdán megyek varrat szedésre. Köszönöm az itteni tanácsokat, biztatásokat, hasznukat vettem. Az alábbi kérdésre: amikor megkérdeztem az orvost mivel tartozok, mosolyogva mondta, hogy " hagyjuk, igazán, jó egészséget." Akkor sem hagytam, most sem fogom. Nem prof.ról van szó, hanem egy lelkiismeretes kisdokiról. Sokszor ezerszer többet érnek, mint akik már el vannak szállva, mert a pénz vakká tette őket.
49517. judge
2020. aug. 10. 12:18
Bocs a g mindenhonnan kimaradt
49516. judge (válaszként erre: 49515. - Platthy77)
2020. aug. 10. 12:17

Szia, en mekérdeztem, mennyi: 80E ft volt :(

Budapest, nyudijas prof

49515. Platthy77
2020. aug. 9. 23:04
Sziasztok! Csütörtökön mütenek,méheltávolktás. Kinos kérdés a hálapénz. Ki menmyit adot? Fogalmam sincsen menmyit adjak. Köszönöm a válaszokat.
49514. 004d73c8f0 (válaszként erre: 49505. - Bizakodó)
2020. aug. 9. 08:08

Szia Bizakodo! Szerintem ne dönts ilyen gyorsan. Megertem,hogy faj ha latod hogy epp neked nem irnak vissza... vagy olyat irnak. A regi lanyok mindig segitenek. Mindig jo tanacsot adnak. Bem vagyunk egyformak. Lehet a mütet ugymond egyforma,de megsem reagalunk egyforman.A gyogyulasi idö is mas. Testben lelekben is. Ezt is vegyük figyelembe. Masfel eve mütöttek. Es kb most erzem mar jol magam. Sok kis bosszanto dolog jött mütet utan

De tul lettem rajta. Egy valami.nem akar megszünni azota sem...a Halalfelelmem.. ujra es ujra tamad. Ird le nyugodtan mi bant. Mit erzel. Mert ugyis fognak.segiteni. Segiteni kell egymason. GYogyulast mindenkinek.🙏🙂

49513. Kajszi72 (válaszként erre: 49512. - Yallah2)
2020. aug. 8. 10:40
49467
49512. yallah2 (válaszként erre: 49511. - Bizakodó)
2020. aug. 7. 15:03
Kifejtenéd konkrétan mi az ami előjött?
49511. Bizakodó
2020. aug. 6. 11:47

Nagyon köszönöm a kedves szavakat és ismét láttam,hogy egy összetartó csapat van itt. Én nem akartam senkit elrémíszteni se félelmet kelteni vagy egyéb hanem leírtam a tapasztalatom és ezzel senkinek sem akartam rosszat, ha valaki mégis úgy érezte akkor elnézést kérek. Én úgy gondoltam nem csak a jót kell elmondani hanem a rosszat is ,mert senki sem tudja mi lesz Vele és nagyon jó lett volna ha Én is tudtam volna,mert akkor nem estem volna kétségbe.Ez a fájdalom nagyon érdekes dolog Nekem többen azt mondták ez fejben dől el,de ezt a mai napig nem értem,de lehet igazuk van.


Most is szenvedek és egy olyan dologgal ami lehet másnál is előjött bár nem találtam bejegyzést és nem tudom mi lehet ez, egy ötletet kaptam lent az az elzáródás,de az nem,mert azt megnézték.Azóta is fáj a hüvelynél és nem tudom mi lehet ez, ami érdekes a műtét után 6 héttel jött elő, sajnos az orvosok szabin vannak és már számolom a napokat,mert kedden tud csak megnézni.


Köszönök mindenkinek mindent és remélem a friss műtött Zsensina minél hamarabb jelentkezik és csak jó dolgokat tud írni.

49510. viva70
2020. aug. 5. 22:21
Szerintem is kár volt Bizakodónak beszólni. Ez egy nyilvános fórum, ahol a saját tapasztalatát írja le mindenki. Én még műtét előtt állok, személyes tapasztalatom nincs a témában, de olvasgatom rendszeresen a fórumot. Az a meglátásom, hogy a nagytöbbségnek viszonylag simán zajlik a műtét, meg az utána történő lábadozás is. De tény, hogy vannak olyanok is, akiknél komplikáció adódik. A pakliban ez is benne van sajnos. Nyilván, aki úgy jár csak azt tudja leírni, ami vele megtörtént. Ezt nem úgy kell felfogni, hogy elrettentés, csupán egy tapasztalat a sok közül.
49509. Kitty7016
2020. aug. 5. 21:22
Gondolom azert van ez a fórum;hogy tájekoztasson es őszinten,a fajdalomrol a kellemetlensegről,es mindenki qzt irja amin átment es sértő a beszolas amit Bizakodo kapott,mi az hogy "itt mindenkinek megvolt a baja es ne ilyezgessen,akkor hazudjon?azt a nőt 2 szer vagtak fel es ne meselje el,hog6 ez is megtörtenhet,akkor mi ertelne van a forumnak?aki osztotta az eszt az kellene bocsanatot kerjen.En szivesen olvasnam meg Bizakodó sorait;en sem vagyok egy pozitiv esett,nem panaszkodtam de ezek szerint jol tettem;en nem fogadtam el a mütet tenyet akkor es most sem 2 ev utan.nagyon nagyon fajt ebredes utan,nem tudom mi a kapcsolat a fajdalom es a nem elfogadas között.
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook