Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯
49549. viva70 (válaszként erre: 49547. - Tim70)
2020. aug. 24. 18:46

Kedves Tim70!

Dehogy akarok én csomót keresni a kákán. Örülök neki, hogy van ez a fórum, sok hasznosat olvastam már eddig itt. Pláne nálatok régi lányoknál.🙂

Ha egyszer majd műtétre kerülök, ami csupán idő kérdése nekem is, már tudom mire számíthatok kb. Lehet én értettem Zsensina hozzászólását félre, de valamiért nekem úgy jött le, hogy "ne ringassuk magunkat hamis illúziókban", mert az esetek többségében nem ennyire kerek a történet. Lentebb meg ugye Bizakodónak volt egy nem túl pozitív beszólás egyik fórumtag részéről... Szóval tényleg nem rossz szándékból írtam azt, amit... Lehet nem kellett volna..., mindegy... Kívánom a legjobbakat mindenkinek!🙂

Üdv: viva70

49548. Kajszi72 (válaszként erre: 49546. - Viva70)
2020. aug. 24. 18:45

Nagyon nem erről van szó Viva! Tudod nagyon sokan csak olvasnak, sosem írnak vagy kérdeznek. Talán emlékszel még rá, hogy mennyi kérdés és kétség volt benned anno. Hogy minden apró fura érzéstől halálra rémültél, hogy mi a franc lehet...

Most kevesen írnak ide, nem ütköznek vélemények, nincs több árnyalata a tapasztalásoknak. Részemről ezért próbálom a középút, a belátás, az elfogadás és a türelem fontosságát hangsúlyozni.

És amíg lesz olyan nő, aki hysterectómia után megkérdezni, hogy teherbe eshet- e, vagy, hogy neki csak a méhe egy részét vették ki... amíg lesz olyan, akibe belebeszélik, hogy a méhe nélkül a moslékosvödörnyi szarnál is kevesebb, mert nár nem nő, írni fogok.

És ha már itt vagy és rendszeresen olvasol, segíthetnél a tapasztalataiddal. Pont annyi ideig tart egy segítő hozzászólás megírása, mint egy számonkérő, személyeskedőé. Tudom, mert épp most írtam egyet.

49547. Tim70 (válaszként erre: 49546. - Viva70)
2020. aug. 24. 14:50

Kedves Viva70!

Valamit félre értettél Kajszi, vagy Zsensina hozzászólásába, nem kritizálni akartak.

Ne keressünk a kákán is csomót, mert ez nem az a fórum.

Tehát akkor megerősítve az előttem szóló "veteránt😘", mindenki a saját ritmusába kell haladjon. Nincs mérce, a saját testedhez, a saját érzéseidhez mérten kell haladni mindennel. Hasi műtéttel én személy szerint marha gyorsan lábra álltam, 5-6 héttel a műtét után nem csak napi több kilómétert sétáltam, hanem 5km-t futottam is heti kétszer.

Az emeléssel viszont sokkal óvatosabb voltam több hónapig. Hőhullám néhány hónap után minden különösebb hókusz-pókusz nélkűl is elmúlt. (Teljes méheltávolításom volt, ment minden tokkal, vonóval.)

Tapasztalatot osztunk meg, kinek ez, kinek az.

Itt mindenki fontos!!!

Minden posztan helye van.😉

Légyszi ne kóstolgassuk egymást.

Bocsi ha kicsit nyersen fogalmazok, nem akarok senkit bántani, csak úgy látom kicsit elment a fórum egy nem igazán pozitív irányba.

Mindenkinek nagy ölelés!😊

Üdv: Timi💖

49546. viva70
2020. aug. 24. 14:27
Érdekes irányba ment el ez a fórum... Múltkor az volt a baj, hogy egyik fórumtag nehezebben viselte a műtétet, és elijesztett vele másokat. Most meg az nem tetszik, hogy olyan személy osztotta meg a tapasztalatait, akinek simán ment minden és csak pozitív dolgokat írt... Most akkor mi is a jó?
49545. Kajszi72
2020. aug. 24. 12:52

A műtét utáni felépülést nagy részt az határozza meg, hogy milyen az általános egészségügyi és fizikai alapállapot.

Aki a műtét előtt mészárszékezett hónapokat, vagy, mint én borzalmasan meghízott a bezabált hormonoktól, az bármekkora terminátor is volt fénykorában, az ereje nem tér vissza varázsütüsre.

Mindenkinek éreznie kell, mennyit bír. Az se mindegy hány évesek vagyunk, milyen a regenerációs képességünk.

Mindenkinek más a ritmusa, senkivel sem kell összamérnünk magunkat. Fokozatosan és türelemmel el fog jönni a majdnem fénykori állapot!

Kalap kakit!🌻

49544. Zsensina (válaszként erre: 49543. - B.emi)
2020. aug. 24. 09:44

Én személy szerint nagyon örülök, hogy ilyen katonásan viselted a műtét utáni időszakot, de ezt azert nem vegyük általánosnak!

Az emeléssel nagyon kell vigyázni, hiszen, főleg a hasi műtötteknél óvatlan pillanatban sérv is kialakulhat, emiatt pedig elindulhat egy rossz folyamat, hol itt, hol ot lyukad ki a hasfal, lehet aztán hálózni újabb hasi műtéttel.

A hőhullámaidat nem értem, ha bent maradt egy petefészek, hiszen az termel hormont, hacsk a korodnál fogva, a műtéti sokk hatására, - mert azért egy ilyen beavatkozást mindenképpen sokként él meg egy emberi szervezet- elindult egy klimaxos folyamat, kicsit korábban. Én 60 évesen lettem túl ezen a műtéten, mindkét petefészek ment. Nekem másnaptól már brutál hőhullámaim voltak, és azóta is. Tehát még így is, hogy el lehet mondani, korban, már a klimax után vagyok.

Tehát nem azt akarom ezzel , hogy hagyjuk el magunkat, de azért figyeljünk a testünkre, a jelzésekre, és legyünk összhangban velük. Ha pihenni kell, pihenjünk. És nem muszály km- ket sétálni, meg húszkilókat emelgetni. Szerintem.

49543. b.emi
2020. aug. 23. 20:42

Sziasztok.

Már én is a műtéten túlesettek táborát gyarapítom. 9 hetes leszek. Laparral műtöttek, méhnyak és egy petefészek maradt. A műtétről annyit, hogy sokkal könnyebben vettem, mint amire számítottam. Műtét után 5 órát aludtam, azt sem tudom, hogy felébresztettek-e mielőtt átvittek az őrzőbe. Másnap reggelig ott voltam, állandó monitorozás alatt (folyamatos vérnyomás és oxigénszint mérés, időnként oxigént is kaptam). Még mielőtt visszavittek az osztályra, kivették a katétert, kaptam egy adag infúziót. Utána szerencsére már a továbbiakban nem is kellett fájdalomcsillapító. Műtét utáni 2. nap reggel már jöhettem is haza. A kórházból kijövet 900 m-es gyaloglással kezdtem (csak ott talált a párom parkolóhelyet). Na az utolsó 100 méter azért már brutál volt, de nem a fájdalom, hanem a gyengeség miatt. Itthon a házban naponta több tucatszor másztam meg az emeletet, abszolút nem okozott problémát a lépcsőzés. 5-6 nap múlva már simán felülve keltem fel az ágyból, nem kellett óvatoskodva oldalra fordulva kelnem. 2,5 hetesen már a nyaralót takarítottam, persze óvatosan, nem hajolgatva, hanem guggolva ha kellett. Vérzésem szerencsére azóta nem is volt, az első egy hónapos sebtisztulást kivéve. A 4 hetes kontrollon a doki bácsim mindent rendben talált, azóta járok már dolgozni is. Ott az első 2 nap a sok ülés egy kissé kényelmetlen volt, többször fel kellett állnom nap közben, de utána már nem volt problémás. A 6. héttől már mindent csinálok, emelek 20 kg-t is, hajolgatok, 5-6 km-t gyaloglok. Úgyhogy fel a fejjel, akik még a műtét előtt állnak, félni nem szabad tőle. Azóta csupán egy problémám van, hogy kb. 3 hete elkezdődtek a hőhullámok. Azóta szedem a yam gyökér kapszulát, de nem igazán akar javulni a helyzet. Most azon gondolkodom, hogy talán ki kellene próbálni a yam gyökeres progeszteron krémet is, hátha a kettő együtt már hatni fog. Csak az a baj, hogy nem tudom, mikor van a ciklusom. Eddig sem igazán voltak előtte jelek, tünetek, kivéve az előtte napi mellkeményedést, de ez most meg két hetente van. Valahogy majdcsak kikisérletezem, hogy mely hetekben használjam a krémet. Szintetikus hormont nem szeretnék szedni, előbb megpróbálom a természetes anyagokat. Úgyhogy csak bátran lányok, nem szabad halogatni a műtétet, ha szükség van rá.

49542. fmadri (válaszként erre: 49541. - Nilon)
2020. aug. 23. 19:54

Szia!

Ezzel mindannyian megküzdöttünk mindegy milyen módszerrel műtöttek. Keresi a helyét a bélrendszered a hasüregedben felszabadult helyen és persze az emésztésednek is helyre kell állnia.

Ki kell tapasztalni neked mi válik be, kímélő étrend az fontos, valakinek a kaukázusi kefír jött be, székrekedésre nekem a Hunyadi gyógyvíz volt jó, puffadásra Espimosan.

Kitartás! Napról napra jobb lesz!

49541. Nilon
2020. aug. 23. 16:54

Sziasztok!

Csopi tag lettem, kedden volt teljes eltávolítás laporoskopiával. Teljesen tűrhető volt a fájdalom. Most szélgörcsökkel küzdök. Nektek volt ilyen? Jobban fáj, mint műtét után. Mikor fog ez rendeződni, vagy más gond lehet? Köszi a segítségeteket.🙏🏻

49540. Zsensina (válaszként erre: 49539. - Kajszi72)
2020. aug. 22. 08:40
Köszönöm szépen!
49539. Kajszi72 (válaszként erre: 49538. - Zsensina)
2020. aug. 21. 23:15
Mindenkinek. A műtéti protokoll része a kontroll vizsgálat. Itt 6 hét után van. Az a normális, ha megvizsgálnak kívül, belül, manuálisan és UH- val is. Ez egy fontos dolog.
49538. Zsensina (válaszként erre: 49536. - Kajszi72)
2020. aug. 21. 18:38
Szerintem sétálok eleget, de hát majd rendeződik, ha akar. Nekem vissza kell mennem hathetesre. Másoknak is kellett?
49537. Zsensina (válaszként erre: 49535. - Piroka76)
2020. aug. 21. 18:36
Még korai izgulni. Arra vigyázz, ne kapj el addig semmi fertőzést, ne menj tömegbe, ne ûlj hidegre, ne köhôgj, semmi olyan ne legyen, ami bekavarna a műtétbe. Én nem izgultam, nem is kértem a nyugtatót előtte sem. Isten kezében vagyunk mindannyian.
49536. Kajszi72 (válaszként erre: 49533. - Zsensina)
2020. aug. 21. 16:31

Szia. Belül még jó darabig fájdogálni fog itt- ott. Újrarendeződnek a szervek. Ahogy elkezdesz többet mozogni, fájdalommal és bekeményedett hassal jelzi a tested, ha pihenni kell.

Az sem mindegy mit eszel, puffasztó, nehéz kajákat kerülni kell, sok folyadékot kell inni. A hidratáltság a sebgyógyulást is segíti.

A klotyós probléma sokaknál előfordult, ők is a joghurt, fosatóvíz kombóval orvosolták a problémát.

Ha már többet tudsz majd sétálgatni meg mozogni, megoldódik a dolog. Gyors gyógyulást, sok türelmet, és

kalap kakit mindenhez!🌻

49535. piroka76
2020. aug. 21. 15:42

Köszönöm szépen 😁

Azt hiszem, most kezdek már izgulni...

49534. Klarissza71 (válaszként erre: 49531. - Piroka76)
2020. aug. 21. 15:26
Szia! igen le kell borotválnod magad! A műtét előtti napon még ebédelhettem aztán kettőkor kaptam kb 2,5 dl édes löttyöt azt kellett meginni aztán jártam a wc-t éjfélig ihatsz aztán semmi! Reggel kapsz infulziót aztán mielőtt visznek a műtőbe kapod a bátorító injekciót legalábbis nyíregyházán így volt a műtőbe zsonganak körülötted beöltöztetnek kapod az altatást én kb 1 perc alatt elaludtam és aztán már az őrzőben tértem magamhoz!
49533. Zsensina
2020. aug. 21. 15:19
Aki tapasztalt. Hasi haránt vágásom volt 2 hete. Szerintetek belefér, hogy belül fáj itt -ott, és a széklet sem rendeződött a régi módon? Ma pl. Hunyadi vízre fanyalodtam, mert tegnap nem volt semmi sem. Pedig nyomtam magamba a joghurtot, és a gyümölcsöket, mega vizet.
49532. Zsensina (válaszként erre: 49531. - Piroka76)
2020. aug. 21. 15:16
Szőrtelenítés akkor is van. Legalábbis ahol az enyémet végezték.Felkészítés estéjén leellenőriznek, ha jól csináltad OK, ha nem rásegítenek. Rendesek. Újjaban beöntés helyett keserűsós vizet itatnak. Kíméletesebb, talán hatékonyabb. Nem csak a végbél tisztul ki, hanem az egész emésztőrendszerre rásegít. más este felkínálják a nyugtatót, ha izgulós vagy. Aztán műtétkor úgyis elaltatnak. Aztán kezdődik. Felébredsz, fáj, nyomják beléd a fájdalom csillapítót, nyugtatót. Egy két nap, ami nyűgös. A katéter, Nekem hasi műtét miatt volt még két cső. Aztán egyre könnyebb. Napról napra. Két hét múlva teljesen jól leszel. Előre kell tekinteni. Két héttel.. :D
49531. piroka76
2020. aug. 21. 14:29

Sziasztok!

Nekem két hét múlva lesz a műtétem, a tervek szerint laparoszkóppal. Engem az érdekelne, hogy hogyan zajlik a műtét előtti előkészítés. Arra gondolok, hogy le kell-e szőrteleníteni magam, vagy nem.

49530. yallah2 (válaszként erre: 49528. - Klarissza71)
2020. aug. 20. 16:10
Nincs tapasztalatom, de tanácsolnám a Vagisan hüvelykrémet.
49529. Kajszi72 (válaszként erre: 49527. - Kitty7016)
2020. aug. 16. 07:57

A menopauza ígyis- úgyis eljön. Én speckó műtét előtt kezdtem két évvel, 44 évesen.

És jön a banyavíz rendesen, de inkább az, mint egy elrákosodott méh.

Vannak gyógynövényes cuccok, amik enyhítik a tüneteket.

Meg persze sok egyéb szarság, ami csak lehúzás.

De, ha rottyon érzed magad, menj el hormonvizsgálatra. De tényleg! Mindenkinek másmilyen a katyvasza, a dühödet meg a depidet okozhatja a tesztoszteron túlsúly is, nem csak az ösztrogén hiánya. Pl.

Ne szenvedj, tegyél valamit! Az már fél siker. Kalap kakit!😁🌻

49528. Klarissza71 (válaszként erre: 49525. - Kajszi72)
2020. aug. 15. 17:12
Na majd 24 én kiderül lesz-e újra ilyen problémám mert akkor találkozom újra a párommal! Távkapcsolatom van!!! Súly terhelés nem nagyon bírok nehezet izom gyenge is vagyok meg reumás meg sorolhatnám de felesleges annak a műtétemhez semmi köze! Köszönöm a válaszokat! Szép estét!
49527. Kitty7016
2020. aug. 15. 16:46
Petefeszek nelkül az menopauza,brutal hőhullammal nálam mütet utan 2 hettől,2 eve es tart. nem csereltek hormont de nincs mi termelje.minden de minden megvaltozott csak rossz iranyba!
49526. Kajszi72 (válaszként erre: 49524. - Kitty7016)
2020. aug. 15. 16:21

Szia. A petefészkek megléte önmagában nem egyenlő a libidóval vagy a fullos hüvelynyálkahártyával.

Mind a kettő attól függ, milyen hormonális állapotok vannak a testünkben.

A méhünket vették ki, nem a hormonjainkat cserélték le vagy gyógyították meg.

Az se mindegy, ki hol tart a menopauza útján vagy, hogy mekkora a gestagén- ösztrogén egyensúly eltolódása. Nem lehet általánosítani.

49525. Kajszi72 (válaszként erre: 49523. - Klarissza71)
2020. aug. 15. 16:14
A terhelősdi attól függ, hogy műtét előtt mihez voltál szokva. De a fokozatosság még hónapokig nagyon fontos! A sikosító nem azért kell, mert csont száraz lennél, hanem mert némi biztonságérzetet ad. 😁
49524. Kitty7016
2020. aug. 15. 14:58
Van petefeszked azert nem vagy szaraz,igy a libidot is maradt,annyi suly laparos mütettel elmegy,es csak a suly miatt nem vereznel es nem fājnaa has főleg ha maskor nem fáj,hátha lessz valaki hasonlóval .
49523. Klarissza71 (válaszként erre: 49522. - Kajszi72)
2020. aug. 15. 14:19
Igen azt tudom,hogy még a belső varratok nem gyógyultak de első alkalommal nem volt semmi gond csak mos a másodiknál és száraz sem voltam nem volt szükség síkosítóra!! Viszont nehezet cipeltem de szerintem olyan 6-7 kiló már bírható!
49522. Kajszi72 (válaszként erre: 49521. - Klarissza71)
2020. aug. 15. 10:48
A belső varratok gyógyulása 3 hónap. A hüvely nyálkahártyája se olyan, mint előtte volt, sérülékenyebb, érzékenyebb. Érdemes sikosítót használni, a kocogósánál, a hajrában vigyázni, esetleg másik póz, ahol nem lehet olyan mélyen döfködni. És türelmesnek kell lenni, újrafelfedezni, hogyan is jó. 😁🌻
2020. aug. 14. 20:10

Sziasztok! Szép estét mindenkinek az idősebb műtétesektől szeretnék intim dolgot kérdezni bocsi érte de bizalommal vagyok irántatok! 9 hetes műtött vagyok 2x voltam együtt a párommal azóta első alkalommal csak kis fájdalmat éreztem most a második együttlétünknél véreztem és azóta fáj a hasam kérdésem ez normális dolog vagy kezdhetek aggódni???

Válaszotokat köszönöm!

üdv : Klarissza!

49520. Platthy77
2020. aug. 11. 15:49
Köszönöm a segitségeteket. Hasznos volt mind. Holnap megyek Covid tesztre, és holnap után mütét. Fiatal orvos fog müteni.
❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook