Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯
49622. yallah2 (válaszként erre: 49618. - Yallah2)
2020. szept. 16. 20:36
Kórházban nincs Nőgyógyászati Ambulancia?
49621. yallah2 (válaszként erre: 49619. - Muffin91)
2020. szept. 16. 20:22
Amúgy ha valaki annyira vérszegény, akkor befektetik és egy kicsit feltuningolják a műtéthez. Magyarul kap infúziót és pár egység vért, hogy a műtéthez megfeleljen a vérkép. Műtét után is adnak, ha szükséges.
49620. yallah2 (válaszként erre: 49619. - Muffin91)
2020. szept. 16. 20:19
Bocsika! Azt írtad, hogy próbaidős vagy.
49619. Muffin91 (válaszként erre: 49618. - Yallah2)
2020. szept. 16. 19:18
Szerintem nem a lényegre figyeltél :) Dolgozni már így sem tudok sajnos.
49618. yallah2 (válaszként erre: 49613. - Muffin91)
2020. szept. 16. 18:19
Basszus munkát még kaphatsz, életed viszont egy van!!!!!!
49617. Süti 2 (válaszként erre: 49616. - Muffin91)
2020. szept. 16. 16:32

Szia!

Nem is értem azt az orvost ,el is vérezhetsz,ilyenkor sürgősségivel műteni szoktak.

Menj vissza,csapj az asztalra!

49616. Muffin91 (válaszként erre: 49615. - Kajszi72)
2020. szept. 16. 16:11
Szia, nem voltál durva, teljesen igazad van! Én már kivéreztem sajnos, 2 hónapja kaptam vasat vénásan, de semmi értelme nem volt, mert 1 honapja úgy megvizsgált az egyik orvos, hogy azóta is ömlik belőlem a vér. Gyenge vagyok, folyamatos légszomj stb... Sajnos maszekra nem futja, rendelésre meg hiaba megyek, ugyanez a doki van ott! Jelenleg szedem az exocylt, de nem igazán használ. Plusz fogamzásgátló, szivgyogyszer (a szivem bekrepált a vérszegénységmiatt) es a frontin, mert idegekkel sem nagyon bírom. Teljesen tanácstalan vagyok. Senki nem mond semmit, mert nincs pénzem... Szeretnék már tul lenni rajta, de mégis rettegek. Így valószínű meg sem műtenek, annyira vérszgeny vagyok. Nemtudom, merre tovább... Teljesen reménytelennek érzem ezt az egészet. Félek attól is hogy esetleg meghalok. Akár itthon, akár ha befekszem...
49615. Kajszi72
2020. szept. 16. 12:46

Sziasztok. Nem minden mióma alkalmas az embolizációra. Az elhelyezkedésétől és a méretétől is függ.

A másik: a hasi vágásos méheltávolításnál jobban látják, mi a helyzet a kismedencében.

Aztán, szerintem jobb egy orvos, aki több száz hasat vágott, mint egy olyan, aki a 10. laparoszkópos műtétjét csinálja...

Belül ugyanaz történik, a tényleges gyógyulás sem rövidebb, a különbség, hogy nem 4 db kicsi vágás van rajtad, hanem egy nagy. Ami lehet nem is baj, mert legalább nem akar az emberlánya terminátorkodni 10 nap után...

Nekem pl. anno a laparos műtét utáni felépülés sokkal szarabb és lassúbb volt, mint a hasi vágás, olyan ideget luggattak ketté, amitől nem mozgott a jobb lábam rendesen.

És még egy dolog: a mészárszékes vérzést nem a mióma okozza, hanem a rossz hormonális irányítás miatt tartósan megvastagodott méhnyálkahártya, amitől kínnal- keservvel próbál megszabadulni a méhed.

A mióma csak rátesz egy lapáttal, mert plusz nyálkahártyával borított felület, még több tisztulnivaló.

Írta valaki, hogy milyen szemétség, hogy egy 40 éves nőnek a teljes kipakolást javasolják... szerintem az lenne a szemétség, ha hagynák, hogy kivérezz, hogy vérszegény legyél, ha hagynák, hogy összeomoljon a keringésed, ha hagynák, hogy szétegye a rák a méhed, meg a többi belső szerved.

El lehet dönteni, hogy élni akarsz, egészségesen, de méh nélkül, vagy zabálod a hormonokat tovább, tönkrebaszva a tested, vérzel havonta húsz napot "nőként a méheddel", aztán vihet a gyereked az onkológiára hetente...

Durva voltam? Lehet. De fiatalon megbetegíteni magunkat sokkal durvább. Kalap kakit mindenkinek!

49614. Süti 2 (válaszként erre: 49613. - Muffin91)
2020. szept. 16. 07:54

Szia!

Nekem is ilyen problémám volt,dőlt belőlem a vér,azután próbálkoztak Mirena spirállal,az sem vált be,folyton volt vérzésem,pecsételés,most ott tartok,hogy pár napja kivették a méhem,nagyon féltem de most már úgy látom,hogy nem kell félni!!

49613. Muffin91
2020. szept. 16. 05:15
Sziasztok! Viszonylag új vagyok a témában. Van egy mioma, ami már àtszurta a mêhfalat. Márciusban kapartak, utána 2 hónapig nem vereztem, aztán újra dől belőlem a vér azóta. Közben kaptam vénásan vasat, olyat rossz lett a vérképem. Elkezdett javulni szépen, de mostmár megint gyenge vagyok, folyton rosszul leszek. Elmentem orvoshoz, ütötte az asztalt, üvöltözött velem, úgy vizsgált, mintha egy ló hàgna hátulról (bocsi). Kéne a műtét , de nemtudom hogy vágjak bele. Dolgoznom kellene, probaidos vagyok, szóval tuti kirúgnak ha hetekre elmegyek tàppenzre. De egyre gyengébb vagyok, minden nap délutántól ejjelig dől belőlem a vér, hiába szedem az exacylt. 29 éves vagyok. Semmit nem tudok a műtétről, mert nem mondd senki semmit. Borzasztó ami itt megy...
49612. Kathy7 (válaszként erre: 49611. - Kitty7016)
2020. szept. 15. 18:40
Kitty7016-nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad őszinte tapasztalataidat.Sajnálom nagyon,hogy ennyi idő után is még ilyen érzések lehetnek!Igen,nálam is hasonló az a bizonyos idegentest érzés,mindig-akár álló,fekvő ill.ha kicsit is előrehajlok akkor intenzívebb.A hasam jelenleg nagyobb, mint volt műtét előtt azzal a "néhány"myomaval.Már várom a féléves kontrollt, hogy mi lesz az orvosom véleménye?...Azért bízzunk benne, hogy nekünk is,- ha több időre is van szükség-csak jobb lesz!!
49611. Kitty7016 (válaszként erre: 49608. - Kathy7)
2020. szept. 15. 17:52
Nalam 2 ev utan is idegentest erzesem van es főleg bal oldalt gubancnak erzem ami zsibadt nagyon.volt hájam es van is de ugy erzem ,hogy megcsavarva tettek vissza a hajam,előtte nem ereztem a hájamat hogy legyen sulya vagy huzzodjon,egy masodperc nincs hogy ne erezzem es ha fekszek akkor is erzem.48 voltam en is akkor,de a petefeszket is kidobtak,mondva nincs arra szųkseg 40 ev utan.Senkit nem hallottam ilyen panaszal ezert bosszanto,ekograf nem mond semmit es csak neznek ram ha mondom mintha bolond lennek,ugy erzem sokszor hogy a kest vágom magamba,hogy kiszedjem onnan,főleg mert sokszor ég ott belülről es viszket kapar,es nincs köze az időjaras valtozashoz,csak azert irtam hogy tud nem mindenkinek fákjās menet,de ők vannak többen.
49610. Süti 2
2020. szept. 15. 07:31

Sziasztok!

Teljes méheltávolításom volt,sokat olvastam itt róla,tapasztalatokról.

Azt javaslom,nem kell félni,én nagyon féltem de pozití tapasztalatom van,laparoszkóppal műtöttek,nem volt drain cső bennem ,csak katéter,másnap kivették,nem fájt,pisilés sem utána,a torkom sem fájt a tubustól,másnap felkeltem,nagyon jól voltam,székletem is volt,szépen ettem is.

A pécsi tudomány egyetem nőgyógyászati klinikán műtöttek 5 napja,csodásak az intenzív osztályon a nővérek ,az orvosom ,a műtős dolgozók.

Szóval,van ilyen pozitív műtét is.

Szép napot!!😊

49609. Kathy7 (válaszként erre: 49602. - Valcsi1975)
2020. szept. 14. 17:08

Kedves Valcsi1975!Én csak és kizárólag a saját tapasztalataimat tudom leírni.Sajnos sok kérdésedre nem tudom a pontos választ :(

Nekem is volt hasonló tünetem,verejtékezés,elmelegedés-amit én a gyengeségnek tulajdonítottam. Nem kis műtét,ami a szervezetet is megterheli,valamint a műtét előtti időszakban én is sok vért veszítettem a folyamatosan elhúzódó bő vérzések miatt.A műtét utáni hetekben többször is voltak hőhullámok, éjszakai izzadások,amit nem mondhatnék rendszeresnek még :) Mielőbbi jobbulást, felépülést kívánok!

49608. Kathy7
2020. szept. 14. 16:51
Kedves Mindenki! Csecsemőfejnyi nagyságú és számos kisebb-nagyobb myomagöb miatt teljes méheltávolításom volt,nagy hasi műtéttel áprilisban.Csak a petefészkek maradtak(petevezetők nélkül),mondván - hogy 48 évesen még szükség van a termelt hormonokra.A műtét során kissé sérült a hólyag is, de sajnos ez kockázati tényezőként velejárhat,-a műtét előtt ezt tudatják-.Ebből adódóan egy hétig volt katéterem,miután a vizelet ürítéssel és tartással voltak kellemetlen napjaim, de idővel ez normalizálódott,ahogy a doki is mondta.Több mint négy hónap után is sajnos még mindig nagy (kb.15 hetes terhes kismama) és érzékeny a hasam.Gyakran bekeményedve,olyan érzés, mintha valami idegen rész lenne ott bent...Gondolom, hogy hosszabb folyamat a gyógyulás, de esetleg volt hasonló tapasztalata Valakinek? Mi az ami belefér,még normálisnak nevezhető a gyógyulás folyamatában? A hathetes kontrollvizsgálaton nem történt UH vizsgálat.A doki szerint érzékeny lesz még egy darabig,pl. időváltozásnál,-de nálam ez naponta rendszeres ...Minden tapasztalatot, véleményt előre is köszönök!
49607. Valcsi1975 (válaszként erre: 49602. - Valcsi1975)
2020. szept. 14. 12:14

Sziasztok! Annyira jó lenne ha megosztanátok a tapasztalataitokat.

Köszi!!!!

49606. Cöre (válaszként erre: 49599. - Fe)
2020. szept. 12. 15:09
Erre én is kíváncsi vagyok.
49605. piroka76 (válaszként erre: 49601. - Zsensina)
2020. szept. 12. 12:36

Köszönöm. Igen, laparoszkopos volt. Az emésztés rendben. A pisilés kicsit fura, nem olyan mint műtét előtt, de ahogy itt olvasgattam, ez talán normális. Kedden megyek a dokimhoz, majd megbeszélem vele. Egyébként meglepően jól mozgok. Engem még soha nem műtöttek, a gyerekeket simán szültem, talán emiatt tartottam az egésztől kicsit jobban.

Örülök, hogy jól vagy.

Minden jót kívánok.

49604. Gabsem
2020. szept. 12. 12:30

Sziasztok!

Elöre szolok, hogy sajnos ekezet nelkül irok, de remelem olvashatoan. Elnezest! Nehäny evvel ezelött mär irtam a csoportba, mert lättam, hogy segitökesz es nagyon aktiv. Talän tudtok nekem is segiteni. 40 eves vagyok, 2 gyermekem van, akiket hüvelyi uton, minden problema nelkül szültem.

3 eve eltävolitottäk a mehem egy reszet, egy miomat es kaptam egy hälot. Nos, azota több problemäm es fäjdalmam van, mint azelött...Kriston intim tornät csinältam. Hosszu ideig hasznältam elektro stimulälo akarmit, ami a hüvelyt erositene.

A konkret problemäim a gyakori es sürgetö vizelesi inger, mondhatjuk inkontinencia. A hüvelybe boltosult holyag, ami nyom, es a hätam, läbam, alhasam is fäj töle. Szekletüritesi gondom is van, mert nincs eröm kitolni...a hüvely täg, idegentesterzesem van, azt hiszem ennyi. Igazäbol tele van a hocipöm.

Van valakinek ezekkel kapcsolatban tapasztalata? Tudna valaki segiteni, tippet adni, hogy mit probälhatnek ki annak erdekeben, hogy legaläbb ne legyen rosszab... Köszönöm.

49603. Valcsi1975 (válaszként erre: 49520. - Platthy77)
2020. szept. 12. 06:43

Kedves Platthy77!

Engem is a Soten műtöttek. Laparoszkópos műtét Chrobak. 3 napja. Téged ki műtött? Jól láttam Te kérdezted a hálapénzt. En ezzel a kérdéssel zavarban vagyok. Mennyi az összeg ami "elvárt". ?

Végül mennyit adtál és elfogadták e.? Ha nem szeretnéd az orvos nevét leírni megértem, a fenti kérdésben hálapénz tudsz e segíteni köszönöm szépen!

49602. Valcsi1975
2020. szept. 12. 06:12

Kedves Mindenki!

Olvastam az üzeneteket. Sok sok hasznos és szeretettel teli figyelmes gondolatot és tanácsot látok őszinte Nőktől.

45 éves Édesanya vagyok és NŐ.😊

Kedden volt a műtétem 8-án laparoszkópiás Chrobak. Méhtest ment- petevezetékkel. Petefészkek és méhnyak maradtak. A Sote Klinikán műtöttek Budapesten. Féltem, de utólag úgy éreztem biztos jó kezekben voltam. A műtét előtt keserűsós hashajtás volt, covid teszt, mindkettő teljes mértékben elfogadható volt élményben. A műtét napján 7 órakor érkezés egy xanax be, pár gyógyszer még, betoltak a műtő elé, kedves nyugtató diskurzus az aneszteziológussal, majd kis gáz és alvás. Az őrzőben ébredtem a műtét kezdetétől 7 óra alvás után. Monitor infúzió katéter oxigén. Nem volt jelentős fájdalmam. Kis hányinger...kicsi hányás sok pihenés. Vérvétel vérhigító --nőgyógyászati szoba. A műtét utáni érzéseim gobdolataim:

- nem érzem magam kevésbé Nőnek, nem lehet már Gyermekem...kicsi gyász

- 1.2. 3. Napon folyamatos hidegveríték izzadás most a műtét utáni 3. Éjszakán felébrestem 3 kor nem tudtam aludni -izzadtan ébredtem


Kérdésem: Ti tapasztaltátok ezt, hogy ennyire ver a víz?


Második kérdésem: ugye az ösztrogén hormon szintet a petefészek termeli?

A petefészkem megmaradt, a méhtestet miómák és rendszertelen erős vérzés miatt

kellett kivenni. Menopauza eddig nem volt.

Most a méhtest kivétele előidézhet drasztikus ösztrogén szint esést?

Ilyenkor kell szedni ösztrogénhormont, vagy ez a műtét utáni gyengeség is lehet ez az izzadás?


Nagyon köszönöm segítő válaszaitokat, tapasztalatotokat NŐtársaim.

49601. Zsensina (válaszként erre: 49600. - Piroka76)
2020. szept. 12. 05:54

Örülök, hogy túl vagy rajta. Gyors felépülést kívánok! Végülis laparoszkópos volt? Emésztésed rendben van már? Nekem az volt kicsit zűrös.

Én már dolgozok, zalik az élet. A jövő hét szerdán leszek hathetes műtött. A helyénél - hasi műtét- a hájasrésznél tapintva az izomnál érzek egy magvastagodott részt, de úgy emlékszem a császárnál is ilyen volt nekem, és fokozatosan oszlik a keménység. Jó egészséget kívánok!

49600. piroka76 (válaszként erre: 49532. - Zsensina)
2020. szept. 11. 19:13

Szép estét!

Múlt héten csütörtökön én is túlestem a műtéten. Csak a petefészkeim maradtak. Nem volt annyira vészes, mint amire számítottam. Sétálgatok és sokat pihenek.

Örülök, hogy vége lesz/lett a szenvedéseknek. 😁

49599. fe
2020. szept. 10. 19:31

Sziasztok!

Januárban myoma miatt kivették a méhemet és a petevezetékeket. A petefészkek maradtak, mondván hogy 47 évesen azt még korai eltávolítani.

A hathetes kontrollon a dokim látott cisztát a jobb petefészekben, de az alakjából úgy ítélte, hogy felszívódóban van. Tegnap megejtettem a félêves kontrollt is, ahol az UH már egy egész komoly, többrekeszes cisztát mutatott szintén a jobboldali petefészekben. Éreztem is az elmúlt hónapokban többször, hogy valami ott nem OK.

Sajnos a doki szerint kicsi az esélye, hogy egy ilyen ciszta magától eltűnik, ezért kilátásba helyezett egy laparoszkópos ciszta- vagy petefészekeltávolítást. Hát mit ne mondjak, nem igazán vágyom a januári hasi vágás után egy újabb (még ha kisebb is) műtétre.

Ha valakinek volt hasonló problémája itt a csoportban, megosztaná velem a tapasztalatait?

Köszönöm!

49598. ddöncike
2020. szept. 8. 22:09
Én meg, jó egészséget kívánok Neked!...
49597. Cöre (válaszként erre: 49595. - Yallah2)
2020. szept. 8. 21:47
Én elfogadnám a hasi műtétet is. Tényleg. De mem tudom, hogy azért mondta a doki, mert erre van szükség, vagy azért, mert csak ilyet csinál.... :(
49596. Cöre (válaszként erre: 49594. - Kitty7016)
2020. szept. 8. 21:45
16 napos erős vérzésem volt tőle most aug végén. Júliusban szúrtak. Sajnos ez nem jött be. A mióma is 5 centis lett. :(
49595. yallah2 (válaszként erre: 49592. - Cöre)
2020. szept. 8. 21:29
Értelek már. :) A Kolléganőmnek is volt ilyen, és mivel még fiatal volt , még 40 éves sem, így neki megcsinálták a Myomakivételt Szegeden a Klinikán. De hogy laparral e, vagy kicsit vágtak azt már nem tudom.
49594. Kitty7016 (válaszként erre: 49592. - Cöre)
2020. szept. 8. 21:26
Én megértem es ātérzem,mert bennem is lezajlott.van a fogamzasgatlo inekcio a Depo Povera az tud meg segiteni a verzesen,ezt Zatik doktor mondta anno nekem 2015 ben Debrecenben,hogy a cél az lenne hogy elhuzni a menopauzaig,mert utanna õsszeszarad,nem probaltam ki de nem is usztam meg.írj meg,hogy milyen megoldast talaltal.
49593. Melcsi 75
2020. szept. 8. 20:39

CÖRE!

Írtam neked privát üzenetet!

❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook