Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯
49688. Melcsi 75
2020. szept. 24. 16:40
FE: Szia. Most leszek 45 éves. Tavaly volt chrobak műtétem. Azóta hol egyik,hol másik petefészkemben van. A bal oldali petefészkemből júniusban távolítottak el egy cisztát,mert állandóan fájdogált,pedig nem volt nagy,és az az istennek sem akart elmúlni.Most megint a bal oldaliban van,és megint nem akar elmúlni. A jobb oldaliból még idáig mindig felszívódott,de a balhoz ragaszkodnak a ciszták. Aki műtött nem is akart nekem hinni,hogy ilyen sűrűn van ezért elmentem más orvosokhoz is,mert így tudom bizonyítani,hogy nem én találom ki annak az orvosnak aki műtött,mert műtétileg benne azért bízok.Nehéz esett vagyok,mert a korom miatt a fogamzásgátlót nem ajánlják. Egy orvos mondta,ha ennyi panaszt okoz,akkor ki kell venni a petefészkemet. Hát nem tudom mi lesz a vége,de szeretnék már nagyon ettől a problémától megszabadulni.
49687. Kajszi72 (válaszként erre: 49686. - Kajszi72)
2020. szept. 24. 13:23
Az is előfordulhat, hogy a felszín már beheged, de a zsírszövet még küzd az eggyéválásért, ilyenkor be is gyulladhat kicsit, aztán kifakad a heg jóesetben. De ehhez olyan szép nagy hájacska kell, mint az enyém.😂
49686. Kajszi72 (válaszként erre: 49683. - Zsensina)
2020. szept. 24. 13:12

Szia. Ha van hájacskád, akkor azért másmilyen a drén hege.

Két és fél éve műtöttek, még mindig rózsaszín folt van a hasamon a cső helyén.

Az enyém piszok lassan gyógyult meg, mert hosszú volt az út a hájamon át, a zsírszövet pedig nem úgy kapaszkodik össze, mint az izom, teljesen más a szerkezete.

No para, igazából kenegetni se kell. A feketenadálytő meg zúzódásokra jó, meg vérömlenyekre leginkább. Ha már kencézed, akkor hámosító hidratálóval tedd. Kalap kakit!🌻

49685. Zsensina (válaszként erre: 49671. - CsillaEllie)
2020. szept. 23. 22:44
Nekem voltak lefelé irányuló nyillalások, mintha fentről lefelé a hüvely felé -ritkán hála Istennek!- néha olyan, mintha késszúrás lett volna. Aztán a combjaim is fájtak, ha sokat mászkáltam. Nekem is mioma problémám volt. Még 54 -55 évesen is volt menstruációm. Aztán elmaradt. És kezdődótt a mioma tünet. Vérzések, egy két naposak. Csak úgy " megütött", nem volt vészes, viszont igencsak nyugtalanító. Mindig citológia, e.ü.küret, szóvettan, stb. Szerencsére negativ volt, de most a műtét után fellélegeztem. Illetve, amit írtam, a dréncső helye kicsit idegesït. Szépen gyógyultam, meg jól is birom magam, majd oktőber elején megyek kontrollra. Egy kicsit elhúztam az időt. De nincs egyéb panaszom, hála Istennek.
49684. fe (válaszként erre: 49667. - Melcsi 75)
2020. szept. 23. 22:42
Ez nem túl bíztató. :( Mikor vették ki a méhedet? Neked a doki nem javasolta a petefészek eltávolítást? A cisztáid időnként felszívódnak?
49683. Zsensina
2020. szept. 23. 22:34
Tapasztaltak! Aug. 05- én műtöttek, hasi műtéttel. Minden ment, ami nem fontos. Most az egyik dréncső helye pirosabb, mintha begyulladt volna. Összefort, de ugy veszem észre pirosabb. ( vagy nem figyeltem eddig fel rá. ) volt valaki igy, hogy gyakorlatilag egy bő hónap után a dréncső helye kissé gyulladtabb volt? Mivel be van hegedve, feketenadálytő krémet használok rá.
49682. Kajszi72 (válaszként erre: 49680. - Myra)
2020. szept. 22. 23:49
Ismerős 80-as néninek petefészek eltávolítása volt, műtét másnapján sétálgatott, mint az ifjak.
49681. yallah2 (válaszként erre: 49680. - Myra)
2020. szept. 22. 21:59
Húúúú nem igazán.
49680. Myra
2020. szept. 22. 16:58
Van koztetek olyan akinek 70 felett tavolitottak el a mehet?
49679. Süti 2 (válaszként erre: 49678. - Yallah2)
2020. szept. 22. 13:21

Köszönöm!!

Aranyos vagy!😊

49678. yallah2 (válaszként erre: 49677. - Süti 2)
2020. szept. 22. 13:00
Attól függ milyen munkád van. Ha irodai, akkor kb 4 hetet érdemes, ha fizikai akkor alap a 6 hét, de jobb a 8.
49677. Süti 2
2020. szept. 22. 09:36

Sziasztok!

Laporos méheltávolítás után meddig kell itthol maradni ?

49676. Kajszi72 (válaszként erre: 49670. - CsillaEllie)
2020. szept. 22. 08:39

Ha a doki rád bízta a béltisztítást, vedd komolyan, nagyon sokat számít, dokiknak műtétkor, neked ébredés után.

Menj el patikába, mondd el mire kell, biztos nem keserűsót adnak.

És ahogy Yallah írta: műtét előtti nap könnyű ebéd, aztán úgy 14- 15 óra körül hashajtó lötyi. Innentől semmi szilárd étel. Éjfélig lehet inni, vizet, menteset, onnantól azt se. Ha szedsz valami gyógyszert, azt reggel egy korty vízzel beveszed. Szigorú, de ha fegyelmezetlen vagy förtelmes fejfájásban lesz részed jó ideig, hányással egyetemben.

Aki szorulásos, az már előtte napokban is könnyebb kajákat egyen inkább. 🌻

49675. Kajszi72 (válaszként erre: 49671. - CsillaEllie)
2020. szept. 22. 08:24

Szia. Peteéréskor, a ciklus félidejében is lehet fájdalom.

Az összenövéseidet a változókor sem oldaná meg, és azok is okozhatnak fájdalmat.

Képzeld el, mi lenne, ha az összes konyhai fűszered dobozkája egymáshoz lenne ragasztva... ha kell egy kis bors, mindenki fejreáll és vele rázkódik. 😁

Szóval az összenövések minden érintett szerv működését befolyásolhatják.

Az endometriózis (már ha nem endometriozis uteri, mert akkor nem) miatt pedig ugyanúgy a peteéréses és petevárós időszakban megduzzad a méhnyálkahártya, de nemcsak a méhben, hanem szabadon a kismedencében is.

Nekik is hely kell. Mint egy túltömött mosógép...

Menstruációkor ezek a kiszökött szövetek ugyanúgy véreznek, tisztulnak. Csak épp zárt helyre, ahol a testnek fel kell dolgoznia a nem odavalót.

Műtétkor szépen felnyitnak, rendet raknak odabent, szabnak - varrnak, felfejtik az összenövéseket, kiszedik az endometrikus gócokat.

Arra viszont számítanod kell - az itteni tapasztalatok alapján - hogy a gyógyulási szakaszban fájdogálni fog a hasad, egyszerűen azért, mert több helyen börzögetnek meg odabent az endo meg az összenövések miatt.

Nagyon fontos lesz, hogy odafigyelj rá, mit is eszel, hogy ne csessz ki magaddal.

És hogy betartsd a mozog/ pihen szabályt, a tested jelzéseit figyelve.

Nagy kalap kakit! Sok tmrelmet! Jobb lesz! 🌻

49674. yallah2 (válaszként erre: 49670. - CsillaEllie)
2020. szept. 21. 23:07
Vacsorát már ne egyél!!! Az ebéd valami nagyon könnyű legyen. De inni viszont éjfélig igyál. Utána azt sem!
49673. Süti 2 (válaszként erre: 49670. - CsillaEllie)
2020. szept. 21. 14:55
Még annyit,hogy logikus ha délelőtt hashajtózol,azután már nem lehet enni műtétig.
49672. Süti 2 (válaszként erre: 49670. - CsillaEllie)
2020. szept. 21. 14:52

Szia!

Nekem műtét előtti nap 11-re kellett befeküdnöm a kórházba.

12-kor kaptam meg a hashajtót,az a délután arról szólt,vagyis még este kaptam vérhigító injekciót.

2020. szept. 21. 14:50

Jövő kedden lesz méheltávolításom (jókora csecsemőfejnyi méh két nagyobb és rengeteg kisebb miómával, plusz endometriózis, itt-ott esélyes összenövések). Évekig halogattam a műtétet, mert igazán komoly panaszokat NEM okozott, a menstruációkori fájdalmakat tudtam kezelni, és gondoltam a változókor majd megoldja. Most 52 éves vagyok, változókor meg sehol.

Ami miatt most ide jutottam egy újfajta vissza-visszatérő panasz, ami egyáltalán nem a méhem táján van, hanem valahol lejjebb (néha a hólyagomra tippelek, néha a vaginámra, néha a petefészkemre talán...nem tudom behatárolni, de a fájás jön és megy, tart 2-3 napig vagy egy hétig és iszonyú erősen bele-belenyilalló jellegű, fájdalomcsillapítóra nem reagál, rosszabb napokon ha csak WC után a papírral magamhoz érek attól is belenyilall ott belül. (Nincs hólyaghurutom, nincs baci, volt labor) Pár nap után aztán megszűnik, mintha elvágták volna.

Az lenne a nagy kérésem, ha valakinek rémlenek ezek a tünetek és el tudná mondani, hogy tényleg a méhből indult-e és megszűnt-e a műtét után, ossza meg velem. Nagyon sokat segítene, ha tudnám, hogy nem hiába megyek neki a műtétnek és tényleg megszűnnek ezek a panaszok tőle. Magától a műtéttől annyira nem félek, olvasgattam itt sok hasznosat és fel vagyok készülve, csak attól rettegek hogy ezek a panaszok valami egészen másnak a tünetei esetleg.

Előre is nagyon köszönöm Nektek! :) :)

49670. CsillaEllie (válaszként erre: 49602. - Valcsi1975)
2020. szept. 21. 14:18

Említed a keserűsós hashajtást, ezzel kapcsolatban megosztanád velem, kérlek, hogy az hogyan és mikor volt? Nekem csak a műtét napján kell reggel bemennem a kórházba és a hashajtást rám bízta a prof mondván hogy "előző nap délelőtt elkezd hashajtózni a kedvenc hashajtójával"

Ezzel kapcsolatban vagyok teljesen tanácstalan, hogy ha én délelőtt elkezdek hashajtózni de aznap még van ebéd-vacsora, akkor azt hogy is kell elképzelni vajon. Vegyek be kora este is még egy hashajtót és reménykedjek hogy reggel el fogok tudni indulni a műtétre?

Előre is köszönöm a választ.

49669. CsillaEllie (válaszként erre: 49602. - Valcsi1975)
2020. szept. 21. 14:11

Kedves Valcsi,

én még ugyan műtét előtt állok, de rengeteget olvastam, és nagyon sokáig halogattam is a műtétet, mert legújabb kutatások szerint nem csak a petefészkek hanem maga a méhtest is felelős a hormontermelésért, igen. Továbbá édesanyámnak annak idején akinek 43 évesen volt méheltávolítása (petefészkek maradtak) rögtön a műtét után kezdődött a menopauzás szenvedés. Tehát amennyire én laikusan látom, simán lehet hogy ezek már a rettegett hőhullámok, sajnos.

Az ösztrogénpótlásra én is várnám a véleményeket, nekem arra az orvosom csak annyit mondott, hogy nem kell.

49668. yallah2 (válaszként erre: 49661. - Muffin91)
2020. szept. 21. 12:35
Attól függ, mit vesznek ki. Saját példám totál minden után, hogy a libidó azért 3 hét után visszatért, csodálkoztam is rajta, a behatolásos szex az kissé karistolós volt de síkosító megoldotta. Koromat tekintve már nem jut a szex az eszembe minden bokorról, de azért úgy 2 hetente el tudnám viselni. Csak a partnerem már öregszik..... 😎😎😎😎😄
49667. Melcsi 75
2020. szept. 20. 17:25
FE! Én folyamatosan petefészek cisztákkal küszködök mióta kivették a méhemet, és már belefáradtam, és rettenetesen unom.
49666. Süti 2 (válaszként erre: 49665. - Ddöncike)
2020. szept. 20. 16:53

Szia!

De aranyos vagy ,köszönöm szépen,már azt hittem ,nem is tudom ,hogy mehetek-e edzőterembe.

Én még csak egyhetes vagyok,hogy kivették a méhem,méhszájat,nekem is csak a petefészkek maradtak.

Szép napot!😊

49665. ddöncike (válaszként erre: 49651. - Süti 2)
2020. szept. 20. 16:11

Szia Süti2!

44 éves vagyok. Nekem tavaly februárban volt hasi műtétem,csak a petefészkek maradtak, ment minden.. Én is jártam edzőterembe előtte, a 6 hetes kontroll után, az Orvosom javasolta, hogy Neki indulhatok újra, de óvatosan, kisebb súlyokkal,aztán fokozatosan növeljem. Semmi baj nem volt, sőt, sokkal jobb minden! Jó egészséget kívánok Neked!

49664. Tim70 (válaszként erre: 49663. - Fe)
2020. szept. 20. 04:52

Szia Fe!

Olvasd el az előző posztomat. Mi a konkrét kérdésed?

Nekem az volt.

Üdv: 💖Timi

49663. fe
2020. szept. 19. 23:05

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy még egyszer felteszem ezt a kérdést, de "Petefészek ciszta méheltávolítás után" témakörben van valakinek tapasztalata? Teljesen tanácstalan vagyok.

Köszönöm!

49662. Tim70
2020. szept. 19. 20:21

Sziasztok!

Sorba leírok néhány gondolatot ami így 2.5 év tapasztalatából eszembe jut az új "klubtagoknak" 😊.

Legelőszőr ne izguljatok, minden rendbe lesz és NŐ-ként fogtok tovább élni.

Semmit ne akarjatok a műtét után siettetni, nincs mindenkire ráhúzható sablon van aki könyebben (ez voltam én 🙏), van aki kicsit nehezebben áll talpra, de a végén ugyanoda jutunk.

Legalább 1 év volt mire azt mondhattam, hogy minden visszaállt a régi kerékvágásba. Jó pár hónapig, itt fáj ott szúr, keményedik a has és egyébb ilyen fincsi dolog előfordúl, ez normális.

A műtét 2-2.5 óra volt (bikini vágás, teljes méheltávolítás tokkal vonóval, vakbéllel együtt hamár ott voltak.) Saját döntés volt és egyetlen pillanatra sem bántam meg.(az orvosom is ezt javasolta, de dönthettem). Amint lehetett talpra álltam és rengeteget sétáltam. Ezt javasolnám mindenkinek.

Hormont azóta sem kaptam, nem is erőltették. Néhány hónapig produkáltam a klasszikus változókori tüneteket, de ez is elmúlt.

A kórházba bevitt holmik listája visszakereshető a posztjaim elején, de ha kell megkeresem és bemásolom ide. Sportkupakos víz legyen nálatok ez volt a leghasznosabb.😉

Műtét után a vágást csak kamilla teával töröltem naponta többször ezt javasolta az orvosom, semmi kence-fice nem volt. Ma már csak egy halvány csík.

Étkezés: kimélő jó néhány hétig. Bent csak a kórházi. Tiloss a narancs és az apró magvas gyümölcs, valamint a puffasztó ételek. A kaukázusi kefír, almakompót, barackbefőtt csodákra képes 😁.

Muffin91 nyugi a szex is rendbe lesz. Más, újra meg kell ismerned magad, de fantasztikus lepedő akrobatikába lesz még részed 😁.

Az altatással is rendbe lesz minden, nem fog senki felébredni műtét közbe.

Hirtelen ennyi kérdést láttam, ha valamire nem találtok választ jelezzetek.

Minsenkinek probléma mentes műtétet, gyors talpra állást, jó totyogást.

Üdv: 💖Timi

49661. Muffin91
2020. szept. 19. 19:26

Khm... Még egy kérdés. Bár nincs párom...de azért na :D

Mi a helyzet a szexualis élettel?

49660. Muffin91
2020. szept. 19. 18:00

Köszönöm lányok! Megnyugodtam! Hétfőn vérvétel, valszeg be is fektetnek, remélhetőleg meg is műtenek még a jövő hét folyamán. Vért biztosan kell kapnom előtte, hiszen teljesen kivéreztem, erzem magamon.


Még egy kérdés... Hány órás volt a ti műtétetek?

49659. yallah2
2020. szept. 19. 13:03
Ránk hallgassatok már, ne a szóbeszédre. MI tudjuk. Más nem.
❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook