Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
49778. kicsi.timi (válaszként erre: 49774. - Masni66)
2020. okt. 19. 11:26

Köszönöm szépen!😊


Úgy tűnik eddig minden rendben megy! Napról napra jobb minden! Tényleg csak a türelem és idő az, ami segít. 4 hét után jött a javulás, addig elég nehézkesen ment minden. Most már minimális a fájdalom. Végre tudok fájdalom nélkül menni, pisilni, kakilni. A minimális vérzés még mindig tart viszont. Kinél meddig tartott, vagy mióta tart?


Az írásaitok sokszor tartották bennem a lelket és sokszor segítetettek! Köszönöm!

49777. Masni66 (válaszként erre: 49758. - Yallah2)
2020. okt. 18. 20:08

..no véletlen nyomtam rá a küldésre.

3 hét fekvést mondott a doki és 6 hét fizikai kíméletet.

Itthon tudtam maradni, így a második 3 hétben is délelőtt és délután is lepihentem, vagyis ne full fekvést gondolj.

A csoportban javasoltak szerint egyre többet totyogtam fent, egyre többet sétáltam.


6-8-10 hétig nagyjából jól is alakultak a dolgok ( úszás, jóga, bicajozás, nagyon bizakodó voltam), de mostanra nemhogy stagnál, inkább romlik.


Köszönöm Yallah, hogy írtál, minden jót neked!

Ölellek: Masni

49776. Masni66 (válaszként erre: 49758. - Yallah2)
2020. okt. 18. 19:54

Szia Yallah,

a vashiány jó ötlet!

Más miatt volt teljes vérképem, én is azt hittem, hogy -ahogy évek óta mindig- alacsony lesz, de nem.

Soha nem volt ilyen jó!!

Ugye nem ömlik belőlem végre a vér 4 hónapja már, és a műtét óta is folyamatosan szedem a vasat.

49775. Masni66 (válaszként erre: 49762. - Kajszi72)
2020. okt. 18. 19:47

Szia Kajszi,

igen, nagyon bizakodóan indultam, szépen minden szabályt betartottam, és bár valóban sokat feküdtem, fokozatosan igyekeztem a fent töltött időt egyre aktívabban tölteni.

Jól emlékszel, a 6. hetemet is mozgással ünnepletem. Visszatértem szépen lassan az úszáshoz, néhány jógaórára, és egy darabig úgy tűnt, hogy szépen alakulok.


Az ébredéskori "még mindig fáj" végig megvolt, de napközben pár hétig maradt a bizakodó " rendben lesz ez" hangulat.


Mára ez teljesen elszállt.


A hormonjaim is megbolonulhattak,ha nem tudnám, hogy lehetetlen, azt hinném, terhes vagyok :'( :'( .

Cicibedurranás, hányinger, fáradékonyság, erősen ingadozó hangulat.


Köszönöm Kajszi az üzenetedet, igen, az lesz, megyek vissza a dokihoz.


Virtulális ölelés: Masni

49774. Masni66 (válaszként erre: 49770. - Kicsi.timi)
2020. okt. 18. 19:23

Kicsi.timi, szeretettel köszöntünk a csoportban.

Remélem szépen gyógyulgatsz és erősödsz. Nem lehetett könnyű neked ez a nyár, de reméljük, hogy innen már egyre jobb lesz.

Sok hasznos, gyakorlatias info van itt, jól tetted, hogy az elmúlt hetekben beleolvasgattál.

Reméljük segített is Neked!

Kitartás es türelem... a leggyakoribb itteni jókívánságok :-)

49773. Masni66 (válaszként erre: 49772. - Klarissza71)
2020. okt. 18. 19:17

Szia Klarissza!

De jó, örülök, hogy jól vagy, köszönöm, hogy megírtad, és külön köszönöm a bíztatást is.

Sajnos én nem javulok, sőt...úgyhogy vissza kell menjek a dokihoz.

Ma is vagy 5x kellett szóljak egy kis bevásárló körúton a fiamnak, hogy ne siessen, csak lassan tudok menni, a végére már a hasamat fogva is majdnem bicegtem.

Fura, bicajozni jobban tudok, mint járni.

A petefészkeim működnek ezerrel, lehet, hogy a hasüregbe kikerülő peték nem szívódnak fel rendesen.

A tervezett gyomortükrözésed ügyintézéséhez sok szerencsét Klarissza! Kívánom, hogy minden rendben legyen!


Vigyázzunk magunkra csajok, vitruális ölelés mindenkinek 🍁

49772. Klarissza71 (válaszként erre: 49754. - Masni66)
2020. okt. 15. 21:35

Szia! Én is 4 hónapja vagyok túl a műtéten méh és petevezető eltávolításom volt és mondhatom azt,hogy jól vagyok egyik vágásom picit fáj nyomásra de ezen felül semmi bajom mindent eszek ,De még a gyomor tükrözést nem vállaltam be tolom amíg lehet na meg most a vírus miatt se megyek!! Én ezzel lógok ki a sorból! Elfog neked is múlni a fájásod!

Mindenkinek jó egészséget kívánok a műtétre váróknak egy jó nagy kalappal!

Puszi!

49771. kicsi.timi (válaszként erre: 49763. - Birella)
2020. okt. 15. 17:17
Vérzésem nekem is van kb. 2 hete. Az elején barnás volt, aztán élénk piros, most megint barnás. 2 napja voltam kontrollon, azt mondta az orvosom, hogy ez még normális.
49770. kicsi.timi
2020. okt. 15. 17:14

Sziasztok!

Egy ideje olvasgatlak benneteket, remélem nem baj, ha csatlakozok hozzátok.😊


Engem ma 4 hete műtöttek. Hasi műtétem volt. A petefészkeim bent maradtak, de minden mást kivettek daganat miatt. Több lépcsőben, ez volt a 4. műtétem május óta.

49769. Muffin91 (válaszként erre: 49768. - Kajszi72)
2020. okt. 15. 16:05
Nagyon szépen köszönöm a válaszod ❤️
49768. Kajszi72 (válaszként erre: 49766. - Muffin91)
2020. okt. 14. 19:49

Szia. Ha a méhnyak egészséges és nem veszélyeztetett, akkor benthagyják. Nem random döntés alapján, hanem mert támasztó, tartó funkciója lesz és a hüvely így nem rövidül meg.

Mivel a méh és a méhnyak (funkcióból adódóan egymástól eltérő) szövete finom átmenettel kapcsolódik össze, amikor műtétkor szétválasztják, általában maradnak méhnyálkahártya sejtek a megmaradt méhnyakon.

Ezek a sejtek reagálnak a ciklus hormonális parancsaira, tehát véreznek. Ami egy kis takonyszerű maszatka lesz a klotyópapíron pisiléskor, aztán pár hónap múlva már annyi se.


A méhnyak egy kapu, ami összekapcsolja a hüvelyt a méhvel és védi azt.

49767. Kajszi72 (válaszként erre: 49766. - Muffin91)
2020. okt. 14. 19:29

Szia. Ha a méhnyak egészséges, és nem veszélyeztetett, akkor benthagyják. Nem random döntés alapján, hanem mert támasztó, tartó funkciója lesz és a hüvely így nem rövidül meg.

Mivel a méh és a méhnyak ()szövete

49766. Muffin91
2020. okt. 14. 17:16

Sziasztok! Egy kérdés! Akinek meghagytàk a mêhnyakat, az vérzik havonta? Olvastam, hogy lehetséges a dolog...


Illetve egy gratisz kérdés:szerintetek van beleszólásom abba, hogy mit vesznek ki, és mit nem? Konkrétan: kérhetem azt (nincs dokim) hogy távolítsák el a mêhnyakat is, ha egyébként azt meghagynàk?


Köszönöm, puszilok mindenkit ☺️

49765. Kajszi72 (válaszként erre: 49764. - CsillaEllie)
2020. okt. 14. 08:09

Sajna a trappisták sokszor azok manapság, de gondolom nem ipari mennyiséget kajálsz meg egyszerre.😂

És ha eddig hanyagoltad a pékárút, akkor valszeg ott van a bibi.

Kalap kakit!🌻

49764. CsillaEllie (válaszként erre: 49761. - Kajszi72)
2020. okt. 14. 07:13

Kajszi72,

Nagyon köszönöm! Volt a listában egy jó pár dolog, amire nem is gondoltam eddig, pedig korábban is kaptam itt egy linket egy dietetikus által összerakott listáról.

NA akkor a kenyér se volt tán jó ötlet... pláne, hogy korábban már vagy egy éve eleve nem is ettem kenyeret, max kétszersültet, mert reggelire is zabpehely volt, pont a rostos étkezés miatt. Meg a tökfélékről se tudtam. A gyorsérlelt sajtok viszont nem is tudom melyikek lehetnek. A Trappista remélem, nem az.

Hunyadi víz, köszönöm, kipróbálom most már tényleg :)

És türelmet is veszek a patikában, hátha adnak :D :D

Még egyszer, köszönöm szépen!

49763. Birella
2020. okt. 13. 11:28
Kedves Lányok! Segítségeteket szeretném kérni.Röviden 45 éves vagyok, és teljes méheltávolításon estem át, petefészkek maradtak, a hüvely pedig plasztikázásra került. Most vagyok a műtét utáni 18. napon. Már egy hete vizes barnás szerü folyásom volt,ami minimális mennyiségből elég bő váladékozás lett. Dokival konzultálva azt mondta 1-2 hétig ez normális. Ma reggelre viszont élénk piros lett, bár nem nagy mennyiségben. Fájdalmaim nincsenek, nem is voltak, csak az itt ott szurkál, sajog, nyilal egy pillanatra. Az lenne a kérdésem, hogy másnak is volt már ilyen tünete? Próbáltam vissza olvasni, de eddig nem találtam ilyen infót.
49762. Kajszi72 (válaszként erre: 49757. - Masni66)
2020. okt. 13. 08:42

Masni, 6 hetesen azt írtad, hogy a lendületes séta és a bicajozás már megy és készülsz az uszodába...

Ezért aztán nem értem ezt a hetekig fekvősdit...

De ha tényleg fáj, akkor menj el dokihoz ultrahangra, ott szépen megnézik mi a helyzet odabent.🌻

49761. Kajszi72 (válaszként erre: 49756. - CsillaEllie)
2020. okt. 13. 08:26

Szia. Az a bélflóra helyreállítósdi tök felesleges szerintem. Egy fosás még nem indokolja az ilyen cuccokat.

És a puffadásnak rengeteg oka lehet.

A kaja, amit megeszel.

Mozgáshiány.

Hormonok "áldásos" tevékenysége.

Ez a három a legáltalánosabb.

Sokkal kevesebbet mozogsz, mint a műtét előtt, de ahogy erősödsz, ez változni fog.

Tényleg hagyd el a kajából a puffasztó alapanyagokat. Leginkább a pékárút, kenyérfélét, mindent ami élesztős.

Gyorsérlelt élesztős sajtokat is.

Káposzta, karalábé, karfiol, brokkoli, túl sok hagyma, hüvelyesek (szója is), tökfélék kerülendők még jó ideig. Nyers gyümölcsökkel is óvatosan még egy darabig!

Igyál sok vizet!

De a legfontosabb, hogy még rendeződnek odabent a szervek, keresik a helyüket, légy türelmes, még az elején jársz a gyógyulósdinak.

Csináld az esti rutint ugyanúgy szerintem, és talán kipróbálhatnád a Hunyadi vizet, többeknek segített már. Kalap kakit!🌻

49760. yallah2 (válaszként erre: 49759. - Myra)
2020. okt. 13. 00:00
Mindenki fél tőle. Ki nagyon ki még jobban. Azrán valahogy mindenki túlesik rajta, és beszámol az állapotáról. Mindenki másként éli meg ezt. Egy a fontos hogy annyira ne félj, hogy elveszítsd önmagad.
49759. Myra
2020. okt. 12. 23:44
En mutet elott allok . Hat ahogy olvaslak benneteket, felek tole.
49758. yallah2 (válaszként erre: 49757. - Masni66)
2020. okt. 12. 23:29
3-6 hét fekvés???????? Ezt ki mondta? Ha tényleg így tettél akkor persze, hogy legyengültél!!!! Főleg laparos műtét után. Kicsit félreinformáltak szerintem. Kicsit megmacskásodtak az izmaid. Lehet vashiányod is van azért IS vagy gyenge.
49757. Masni66 (válaszként erre: 49755. - Tim70)
2020. okt. 12. 21:48

Kedves Timi!

Nagyon köszönöm az információt és a bíztatást. Igyekszem akkor nyugisabban, türelmesebben viselni.

Csak a 3-6 hét fekvésről tudtam, és hogy utána is csak fokozatosan térhetünk vissza a megszokott terheléseinkhez, de hogy még a 4 hónap végén is ilyen benga leszek, az eszembe sem jutott.

Jógázni is csak megpróbáltam visszamenni, de se hasalni, se hajolni se homorítani nem tudok rendesen, úgyhogy feladtam.

A semmiben is elfáradok és már kora reggel -átpihent éjszaka után - is fájogat. Ehhez tényleg sok türelem kell.

Mégegyszer köszönöm a kedves szavakat, tartják bennem a lelket és a reményt :-)

Üdv.: Masni

2020. okt. 12. 21:04

Sziasztok,

holnap leszek 2 hetes, és szerintem alapvetően maga a méheltáv jól ment (bár hogy az endometriózisom simán eltűnt vagy csak a doki vont egyet a vállán mert nem volt ideje bővebben foglalkozni vele azt már sosem fogom megtudni). Olvasgatom itt, hogy többeknek még hónapok után is fájdalmai vannak stb, úgyhogy kicsit hülyének is érzem a kérdést, de felteszem, hátha...

Ami engem leginkább megvisel, azok a beleim, szerintem... Mondjuk pontosan nem tudom körbeírni, mert a hólyagom se százas és ott is lehet valami bibi, de mintha állandóan fel lennék puffadva, amennyire még sosem voltam... Néha egész fent a bordáimig, olyan beleszúrósan mint mikor "beszorul a levegő" A doki szerint ez még mindig az a gáz, amivel felfújnak, de szerintem nem. Egyrészt mert azért voltak már jobb napok is, másrészt meg mert azt a gázt elég rendesen kijárkáltam már a kórházban. Amint a műtét napján keltettek már igyekeztem toporogni kicsit és nem is volt az a vállövig hasító iszony szúrás később, mint 10 éve műtétkor, mikor még NEM tudtam, hogy hamar járkálni kell, hogy ezt elkerüljük. (Gondolom párotoknak ismerős)

A műtét előtti hashajtóra erősen gyanakszom, már úgy is mentem be a műtétre hogy puffadtam, mondta a doki, ez OK, kicsupálta a szer a bélflórám, normális. Itthon aztán el is kezdtem egy bélflóra rendberakó port, egy Progastro nevűt, amit viszont leírása szerint 2-3 hónapig kell szedni. 3-4 nap után mikor egyre jobban puffadtam, abbahagytam. :( Iszom rengeteget, igyekszem normálisan kajálni, semmi puffasztót, de az esti búzakorpa-joghurt plusz rá sok víz kombómról nem álltam le, mert műtét előtt is csak úgy ment a nagydolog. Most viszont ennek ellenére is egyre jobban szorulok...

Valakinek van a puffadásra-szorulásra valami ötlete-tippje? Emlékszem egy kommentre korábbról, hogy a diétát fontos betartani mert nagyon kiszúrok különben magammal, de gőzöm nincs, vajon a semmi puffasztóba az is beletartozik-e hogy pl korpát azt tuti ne, mert ugye mégiscsak emészthetetlen rost...

És ezt a Progastro nevűt esetleg ismeri valaki? Vajon kezdjem el mégis szedni?

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, és köszi ha végigolvastátok :)

Mindenkinek kitartást és jó gyógyulgatást, aki most tart itt.

49755. Tim70 (válaszként erre: 49754. - Masni66)
2020. okt. 12. 16:52

Szia!

Ne idegeskedj,a belső varratok felszívódása több hónap. Kb 9 hónap után voltam 80-90%-os. Addig itt fáj, ott szúr, feszűl, keményedik. TÜRELEM!!!

Üdv: 💖Timi

49754. Masni66
2020. okt. 12. 10:29

Sziasztok Lányok! Remélem, hogy a műtétre várók hamarosan sikeresen túl lesznek rajta,a frissen lábadozók szépen gyógyulnak, a régebben műtöttek pedig jobbak lettek mint új korukban :-) .

Én sajnos kilógok kicsit a fenti sorból, korántsem érzem magam gyógyultnak, pedig 4 hónapja történt. ( laparos részleges)

Nincs olyan nap, hogy amikor reggel felébredek, ne az lenne az első észlelésem, hogy fáj a hasam.

Plusz a peteérések is megkínoznak minden hónapban, akkor mégjobban fáj az aktív oldal.

54 éves vagyok, és mostmár nagyon belefáradtam.


Akit régebben műtöttek, tud bíztatni valamivel hasfájás ügyben?

Belefér ez még a "normálisba", lehet ennyire elhúzódó?


Abban bíztam, hogy ilyenkorra már teljesen rendeződik a hasüreg kívül-belül. De nem :'(


Vigyázzatok magatokra, itt a kuckózós-meleg takarós-forró teás ősz :-) virtuális ölelés nektek!

49753. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 49752. - Zsuzsanna74)
2020. okt. 10. 00:06
Bocsi a hibáért és az ékezetért😊.
49752. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 49711. - Csipi)
2020. okt. 9. 23:09

Szia Csipi, én 17 hetes műtött vagyok. Nem nagyon szoktam írni, csak olvasgatni. De nekem se tudtak sajnos itt nagyon segíteni.... Én a harmadik héten kezdtem el vérezni. Piros színű, érdekes szagú, nagyon megijedtem. Rögtön orvos, alaposan megvizsgált, de nem találta az okát. Végül azt mondta, ez 6 hétig normális, azután már nem. Hála az égnek, azóta sem jött elő. Azért a megnyugtatasodra nem ártana, ha megnézetnéd a dokiddal magadat.

Mindenkinek egy kalappal!

49751. Süti 2
2020. okt. 9. 16:29

Sziasztok!

Kit hol műtöttek?

Meg voltatok elégedve a kórházzal,orvossal,nővérekkel ?

49750. Marica 01 (válaszként erre: 49749. - Kajszi72)
2020. okt. 8. 10:18
Hát igen az ember kénytelen érdekes megoldásokat kitalálni a kényelme érdekében!😉🤣
49749. Kajszi72 (válaszként erre: 49747. - Marica 01)
2020. okt. 8. 09:17
Ülni a legszarabb... szerintem én vagy két hónapig nem is ücsörögtem, csak a klotyón. És többször kajáltam állva, mint ülve.😂
❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook