Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯
49760. yallah2 (válaszként erre: 49759. - Myra)
2020. okt. 13. 00:00
Mindenki fél tőle. Ki nagyon ki még jobban. Azrán valahogy mindenki túlesik rajta, és beszámol az állapotáról. Mindenki másként éli meg ezt. Egy a fontos hogy annyira ne félj, hogy elveszítsd önmagad.
49759. Myra
2020. okt. 12. 23:44
En mutet elott allok . Hat ahogy olvaslak benneteket, felek tole.
49758. yallah2 (válaszként erre: 49757. - Masni66)
2020. okt. 12. 23:29
3-6 hét fekvés???????? Ezt ki mondta? Ha tényleg így tettél akkor persze, hogy legyengültél!!!! Főleg laparos műtét után. Kicsit félreinformáltak szerintem. Kicsit megmacskásodtak az izmaid. Lehet vashiányod is van azért IS vagy gyenge.
49757. Masni66 (válaszként erre: 49755. - Tim70)
2020. okt. 12. 21:48

Kedves Timi!

Nagyon köszönöm az információt és a bíztatást. Igyekszem akkor nyugisabban, türelmesebben viselni.

Csak a 3-6 hét fekvésről tudtam, és hogy utána is csak fokozatosan térhetünk vissza a megszokott terheléseinkhez, de hogy még a 4 hónap végén is ilyen benga leszek, az eszembe sem jutott.

Jógázni is csak megpróbáltam visszamenni, de se hasalni, se hajolni se homorítani nem tudok rendesen, úgyhogy feladtam.

A semmiben is elfáradok és már kora reggel -átpihent éjszaka után - is fájogat. Ehhez tényleg sok türelem kell.

Mégegyszer köszönöm a kedves szavakat, tartják bennem a lelket és a reményt :-)

Üdv.: Masni

2020. okt. 12. 21:04

Sziasztok,

holnap leszek 2 hetes, és szerintem alapvetően maga a méheltáv jól ment (bár hogy az endometriózisom simán eltűnt vagy csak a doki vont egyet a vállán mert nem volt ideje bővebben foglalkozni vele azt már sosem fogom megtudni). Olvasgatom itt, hogy többeknek még hónapok után is fájdalmai vannak stb, úgyhogy kicsit hülyének is érzem a kérdést, de felteszem, hátha...

Ami engem leginkább megvisel, azok a beleim, szerintem... Mondjuk pontosan nem tudom körbeírni, mert a hólyagom se százas és ott is lehet valami bibi, de mintha állandóan fel lennék puffadva, amennyire még sosem voltam... Néha egész fent a bordáimig, olyan beleszúrósan mint mikor "beszorul a levegő" A doki szerint ez még mindig az a gáz, amivel felfújnak, de szerintem nem. Egyrészt mert azért voltak már jobb napok is, másrészt meg mert azt a gázt elég rendesen kijárkáltam már a kórházban. Amint a műtét napján keltettek már igyekeztem toporogni kicsit és nem is volt az a vállövig hasító iszony szúrás később, mint 10 éve műtétkor, mikor még NEM tudtam, hogy hamar járkálni kell, hogy ezt elkerüljük. (Gondolom párotoknak ismerős)

A műtét előtti hashajtóra erősen gyanakszom, már úgy is mentem be a műtétre hogy puffadtam, mondta a doki, ez OK, kicsupálta a szer a bélflórám, normális. Itthon aztán el is kezdtem egy bélflóra rendberakó port, egy Progastro nevűt, amit viszont leírása szerint 2-3 hónapig kell szedni. 3-4 nap után mikor egyre jobban puffadtam, abbahagytam. :( Iszom rengeteget, igyekszem normálisan kajálni, semmi puffasztót, de az esti búzakorpa-joghurt plusz rá sok víz kombómról nem álltam le, mert műtét előtt is csak úgy ment a nagydolog. Most viszont ennek ellenére is egyre jobban szorulok...

Valakinek van a puffadásra-szorulásra valami ötlete-tippje? Emlékszem egy kommentre korábbról, hogy a diétát fontos betartani mert nagyon kiszúrok különben magammal, de gőzöm nincs, vajon a semmi puffasztóba az is beletartozik-e hogy pl korpát azt tuti ne, mert ugye mégiscsak emészthetetlen rost...

És ezt a Progastro nevűt esetleg ismeri valaki? Vajon kezdjem el mégis szedni?

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, és köszi ha végigolvastátok :)

Mindenkinek kitartást és jó gyógyulgatást, aki most tart itt.

49755. Tim70 (válaszként erre: 49754. - Masni66)
2020. okt. 12. 16:52

Szia!

Ne idegeskedj,a belső varratok felszívódása több hónap. Kb 9 hónap után voltam 80-90%-os. Addig itt fáj, ott szúr, feszűl, keményedik. TÜRELEM!!!

Üdv: 💖Timi

49754. Masni66
2020. okt. 12. 10:29

Sziasztok Lányok! Remélem, hogy a műtétre várók hamarosan sikeresen túl lesznek rajta,a frissen lábadozók szépen gyógyulnak, a régebben műtöttek pedig jobbak lettek mint új korukban :-) .

Én sajnos kilógok kicsit a fenti sorból, korántsem érzem magam gyógyultnak, pedig 4 hónapja történt. ( laparos részleges)

Nincs olyan nap, hogy amikor reggel felébredek, ne az lenne az első észlelésem, hogy fáj a hasam.

Plusz a peteérések is megkínoznak minden hónapban, akkor mégjobban fáj az aktív oldal.

54 éves vagyok, és mostmár nagyon belefáradtam.


Akit régebben műtöttek, tud bíztatni valamivel hasfájás ügyben?

Belefér ez még a "normálisba", lehet ennyire elhúzódó?


Abban bíztam, hogy ilyenkorra már teljesen rendeződik a hasüreg kívül-belül. De nem :'(


Vigyázzatok magatokra, itt a kuckózós-meleg takarós-forró teás ősz :-) virtuális ölelés nektek!

49753. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 49752. - Zsuzsanna74)
2020. okt. 10. 00:06
Bocsi a hibáért és az ékezetért😊.
49752. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 49711. - Csipi)
2020. okt. 9. 23:09

Szia Csipi, én 17 hetes műtött vagyok. Nem nagyon szoktam írni, csak olvasgatni. De nekem se tudtak sajnos itt nagyon segíteni.... Én a harmadik héten kezdtem el vérezni. Piros színű, érdekes szagú, nagyon megijedtem. Rögtön orvos, alaposan megvizsgált, de nem találta az okát. Végül azt mondta, ez 6 hétig normális, azután már nem. Hála az égnek, azóta sem jött elő. Azért a megnyugtatasodra nem ártana, ha megnézetnéd a dokiddal magadat.

Mindenkinek egy kalappal!

49751. Süti 2
2020. okt. 9. 16:29

Sziasztok!

Kit hol műtöttek?

Meg voltatok elégedve a kórházzal,orvossal,nővérekkel ?

49750. Marica 01 (válaszként erre: 49749. - Kajszi72)
2020. okt. 8. 10:18
Hát igen az ember kénytelen érdekes megoldásokat kitalálni a kényelme érdekében!😉🤣
49749. Kajszi72 (válaszként erre: 49747. - Marica 01)
2020. okt. 8. 09:17
Ülni a legszarabb... szerintem én vagy két hónapig nem is ücsörögtem, csak a klotyón. És többször kajáltam állva, mint ülve.😂
49748. Cöre
2020. okt. 8. 08:37
Sziasztok, rég voltam itt. :) Olyan jó visszaolvasni, egy csomó súly leesik a vállamról. 2 hét és műtenek, méhtest eltávolítás lesz laparoszkóppal végül. Elkezdek fejben(is ) készülődni.
49747. Marica 01 (válaszként erre: 49745. - Kajszi72)
2020. okt. 7. 17:45
Köszönöm! Igen tényleg csak úgy tudhatjuk ha saját magunk tapasztalunk. A napok múlásával már kezdem Én is érezni mi jó és mi nem. Ma voltam varrat kiszedésen, na ez k...-ra megviselt, nem a varrat kivétel hanem, hogy 1,5 órát kellet várnom és az ülés na ez kivette mára az erőmet, meg persze a kocsiban zötykölődés oda-vissza. Na de jól kipihenem ma és holnap megint jó lesz!👌😉
49746. sylwi
2020. okt. 6. 11:45
Sziasztok!Én szerdán leszek 4 hetes műtött.Hosszanti hasi vágásom van.Chrobak műtétem volt.Csak a méhszáj rész maradt.2015-ben már volt egy laparos petefészek eltávolító műtétem,a mostani hasi műtéttel elbúcsúztam a másik petefészektől is.A műtét okai: császár miatti összenövések,endometriozis miatti összenövések,mioma.A méhem göbös,újszülöttfejnyi nagyságú volt.Benne volt a pakliban,hogy a hólyagom is érintve van,ettől féltem a legjobban,mert nem akartam még hetekig katétert viselni.Szept.9-én műtöttek,tehát 8-án feküdtem be.A szokásos protokoll,hashajtás,stb.Egész nap migrénem volt,még hánytam is miatta,de ettől eltekintve egészen nyugodt voltam,mert kb. tudtam mi vár rám.Ebben a kórházban műtét után,ha nem volt komplikáció,akkor ugyanoda visznek vissza,ahol addig voltál,szóval szépen elrendeztem a magam körüli részt,hogy minden kéznél legyen,amire majd szükségem lehet.9-én úgy volt én leszek az első műtétes,de becsúszott előttem egy császár.Akkor azért már ideges voltam,a várakozás volt nagyon rossz,pedig nem tartott sokáig.Jött értem a beteghordozó,bevitt a műtőbe,ment körülöttem a készülődés,de akkor már nagyon vártam,hogy altassanak.Az ébredésem volt ijesztő,mert egy idegen orvos kérdezgette,hogy hogy vagyok.Elég kómás voltam,de felfogtam,hogy az intenzívre kerültem,mert komplikációk adódtak.Az ott töltött időre kb délutántól emlékszem,de ilyen óránkénti ébredésekkel.Pont szemben volt velem az óra.Hányingerem volt és nagyon zavart az oxigénmaszk.Éjszaka nagyon szenvedtem a vérnyomásmérőtől,ami végig a jobb karomon volt és óránként felfújódott,azt rendesen fájdalmasnak éreztem és aludni sem tudtam tőle.Plusz hiába kérdezgettem,hogy a családom tudja e mi van velem,nem kaptam érdemleges választ.Eljött e reggel,új nővérke,új orvos.Kaptam inni pár kortyot,majd jött a gyógytornász,aki kb fél óra alatt elérte,hogy fel tudjak állni.Ennek nagyon örültem én is,ők is.Így visszavittek a nőgyógyászatra.Ott végre felhívtam a férjem.Ő mondta el,hogy még műtét után beszélt az orvosommal,aki mindent elmondott neki.Elég nehéz műtét volt,nehezen tudtak intubálni (ez az előző laparos műtétemnél is így volt ) és sok vért vesztettem.Durva összenövéseim voltak,de a hólyagot szerencsére nem kellett bántani.1 hólyagkatéterem volt,valamint jobb és bal oldalt is 1-1 cső,amik a vért vezették ki,ebből az egyik szívott is.Másnap kivették a katétert és a szívó csövet is,az azt követőn pedig az utolsó csövet is.Műtét másnapjától jöttem,mentem,szót fogadtam mindenben.12-én este hazaengedtek.Itthon sokat pihenek,vigyázok magamra.Az evéssel semmi gondom.Nem diétázom,viszont jóval kevesebbet eszem,mint előtte.Érzem,ha pihennem kell és azt is ha fel kell kelnem sétálgatni.Kb 5 napja megijedtem,mert elég erős szúró fájdalmam volt.Aludni is csak félig ülve tudtam.Kb 2 napig tartott.Előtte is fájdogált azon a részen (köldök mellett 2-3 cm-re a bal oldalon)de aztán mintha elvágták volna,teljesen elmúlt.Majd az újabb öröm : tegnapelőtt este elkezdett bepirosodni és bedagadni a hegem a köldök alatti részen.Tegnap fel is hívtam az orvosomat,aki behívott ma reggelre.Reggel már elég piros és duzzadt volt az a rész.Elkezdtem készülődni,elmentem pisilni.Leültem a wc-re és erre kifakadt a duzzanat.Hát eléggé megijedtem.Viszonylag sok,húslé színű cucc jött belőle.Betadinoztam,tettem rá kötést és indultunk a kórházba.Az orvosom lekezelte,és megnyugtatott.Ez egy úgynevezett szeróma.Még ürülni fog egy darabig.Kezelgetnem kell betadinnal és a kötést gyakran cserélni rajta.Jövőhét kedden megyek kontrollra,akkor beszéljük át a hormonpótlásomat is.Szükség van rá,mert még "csak" 40 vagyok.Szeretném megköszönni azt a sok okosságot,tapasztalatot,jótanácsot,amit itt olvastam.Lelkileg engem nagyon erősített a műtét előtt.Remélem az én leírásom is fog segíteni valakinek.Elnézést ha hosszú voltam :)
49745. Kajszi72 (válaszként erre: 49742. - Marica 01)
2020. okt. 6. 08:18

Szia. Ezt saját magadnak kell kitapasztalnod. Többeknek írtam már, hogy aki nehezen értelmezi a teste jelzéseit, az kísérletezgessen.

Kezdésnek egy óra talpon ( nem kell világgá menni, csak totyorászni, tenni- venni a szűkebb környezetben), aztán fekvés. Ha bealszol, akkor sok még az egy óra egyhuzamban. Így tudod már, hogy egy órányi aktivitás után mennyi pihenőre van szükséged.

Tartsd be ezt a ritmust kezdetben.

Ha az egy óra talpon után nem kómálsz be, növelheted az aktív időt, vagy nehezítheted a terhelést, mondjuk egy rendes, kinti sétával.

Ha tartasz valamiféle rendszert, akkor a test jelzéseit is könnyebb lesz felismerni.

Napról napra többet fogsz bírni, de nagyon fontos, hogy ne tagadd meg magadtól a pihenést! Az izmok csak akkor tudnak újból jól melózni majd, ha edzik őket és nem túlterhelik. A terminátorkodás durván visszaveti a gyógyulást, volt erre itt példa épp elég.

Egy hetes hasi műtött vagy, még minimum két hétig a szar is le van szarva módon kell gondolkodnod. Ha most önző vagy és a tested ritmusára figyelve élsz, sokkal, de sokkal hamarabb gyógyulsz.

Kalap kakit mindenhez!🌻

49744. Marica 01 (válaszként erre: 49743. - Tim70)
2020. okt. 5. 17:10

Köszönöm Timi!

Próbálom beosztani magamnak a "napirendet" csak nagyon fura hozzászokni az úgymond semmittevéshez!:)

49743. Tim70 (válaszként erre: 49742. - Marica 01)
2020. okt. 5. 16:18

Szia Marica!

Ahogy bírod minél többet érdemes mozogni, sétálni, totyogni. Nincs sablon mely mindenkire igaz, a saját tapasztalatomat tudom elmondani. 5 nap után engedtek ki a kórházból és napi 2x délelőtt és délután lemásztam a 3. emeletről sétálni. Először 15 perccel kezdtem annyit bírtam, majd minden nap növeltem az időt és a távolságot. Szigorú déli alvásokat beiktatva a napi rutinba. 😂 5-6 héttel a műtét után már kocogtam az erdőbe.

Ne siettes semmit, jelzi a szervezet mit bír.

Üdv: 💖 Timi

49742. Marica 01
2020. okt. 5. 14:36
Sziasztok! Új tagként üdvözlök mindenkit a fórumon. Ma egy hete volt a méheltávolító műtétem, hasi vágással. Azt szeretném kérdezni Tőletek,hogy mennyi az ideális mozgás amit már lehet végezni? Tudom még sokáig óvatoskodni kell de mégis kb. pihenés-mozgás arány így egy hét után?
49741. Kajszi72 (válaszként erre: 49740. - Zsensina)
2020. okt. 4. 12:00

Természetes és normális. Még min 1 hónap a belső varratok teljes gyógyulása nálad. És még jó ideig érezni fogod, a csomót meg a hurkát.😁

Minél mozgékonyabb vagy ( persze ésszel), annál hamarabb nyeri vissza az izom a rugalmasságát. 🌻

49740. Zsensina
2020. okt. 4. 08:12
Az még természetesnek vehető, hogy két hónappal (8-9 hét) a műtét után, amikor a külső seb szépen be van gyógyulva ( hasi haránt vágás) néha a belső forradás a hasizmon, a bőr alatt érzékenyebb? A jobb oldalon a külső seb is szépen gyógyult, a bal oldalon nehezebben. A bőr alatt tapintható " egy belső, keményebb vízszintes hurka", ami a baloldalon kicsit vastagabb néha érzékenyebb. Még csak okt.második felében megyek vissza controllra, tehát az még hátra van.
2020. okt. 3. 10:17
Nagyon köszönöm mindenkinek a sok kedves hozzászólást :) Valóban, nem kellett a kúp, végül benyomtam ebéd után egy második kávét is, és az aztán beindította.. Igaz a vérnyomásom is, meg csikarásokat is rendesen, de most már legalább megnyugodtam :) Sínen vagyunk :)
49738. Klarissza71 (válaszként erre: 49731. - CsillaEllie)
2020. okt. 2. 21:33

Szia! Mielőbbi gyógyulást kívánok! Nem vagyunk egyformák, mindenki másképp jön helyre és más a tapasztalata műtét után ,nekem nem volt a kórházba se székletem ennek ellenére hazaengedtek persze nekem laparoszkópos műtétem volt de itthon helyre ált pedig se kefir se kúp vagy hasonlót nem ettem nem használtam de nagyon sokat sétáltam és ittam igaz nem annyit mint kellett volna!

Üdv Klarissza

49737. Kajszi72 (válaszként erre: 49731. - CsillaEllie)
2020. okt. 2. 20:17
Szia. Általában műtét utáni 3. nap az első rotyi ideje. Szóval ma. De ha csak holnap, akkor is oké. Tök üresek a belek, mire azt a sok métert bejárja az a kevés kaja, az idő. Ha pukizni tudsz, akkor semmi gond, majd jön, aminek jönnie kell. 😁 Gyors gyógyulást, sok türelmet, jó totyogást és kalap kakit!🌻
49736. Kathy7 (válaszként erre: 49731. - CsillaEllie)
2020. okt. 2. 19:17

Szia CsillaEllie! Nekem is ugyanaz a tapasztalatom, mint ahogy Tim70 is szépen, részletesen leírta-én is csak megerősíteni tudom :)

A kakukázusi kefir, natúr joghurt, könnyű levesek -napi rendszerességel.A sok folyadék/víz és a mozgás/séta is fontos, ahogy lehet/érzed.Nekem is ez vált be.

Ha gondolod...,én az alábbi linkben olvasható listát kaptam még a kórházban a dietetikustól-ebből inspirálódtam :

www.egeszsegkalauz.hu/eletmod/taplalkozas/mit-ehetunk-hasmutet-utan/7d444pf

Sok erőt és mielőbbi felépülést kívánok!

49735. Marika Szebeni (válaszként erre: 49732. - Süti 2)
2020. okt. 2. 17:27
Szia, nekem a korpa-kefir pont megfogta a hasam. Sokat szenvedtem vele, míg a Hunyadi víz ès Dulcolax cseppek segítettek.Jó gyógyulást neked!
49734. Tim70 (válaszként erre: 49731. - CsillaEllie)
2020. okt. 2. 12:22

Szia CsillaEllie!

Kaukázusi kefír, legalább napi 2 doboz, laevolac szirup, könnyű ételek levesek, almakompót, barackbefőtt, főt,párolt hús rízs, krumplipüré segíthet.

A korpát én hanyagolnám, még esetleg a Hunyadi víz bejöhet. Kisérletezz, ezzel mind megküzdöttünk, nekem a kefír és a diétás étel hozott sikert.

A lehetőségekhez képest minél többet totyogj sétálj, és inni,inni minél többet.

Gyors gyógyulást, jó lábadozást. Legyen csodaszép napod!

Üdv: 💖Timi

49733. Mirrmurr2 (válaszként erre: 49731. - CsillaEllie)
2020. okt. 2. 11:48

Nekem is nehezen indult meg, persze féltem a budin ülve :-).


Nekem a szennatea segített, egy próbát megér.

49732. Süti 2 (válaszként erre: 49731. - CsillaEllie)
2020. okt. 2. 11:42

Szia!

Örülök,hogy túl vagy a műtéten és jol vagy.

A kórhazban volt székleted ?

Mert ha nem ,haza sem engednek.

2020. okt. 2. 11:12

Túl vagyok a műtéten, nagyjából minden OK, bár a kórházban iszonyú a fejetlenség, túlterheltség, midenkitől szabadulnak korábban, mint előre mondták, csak hogy legyen hely az újaknak. Itthon vagyok, lábadozok, de széklet ügyben még mindig gondban vagyok, mert az esti korpa evés, reggeli szilvalekvár és kávé és rengeteg folyadék mellett se jön valahogy. (kedden volt a műtét)

Szerintetek Dulcolax kúpot próbáljak? A hashajtótól félek, épp próbálom visszaállítani a bélflórámat a hétfői, műtét előtti nagy hashajtós nap után, ami eléggé kicsinált.

❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook