Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (8. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

37001. Béka q2017-09-29 22:55
Nagyon örülök hogy jól vagy, annyira jó olvasni ha valaki így erzi magát! Ez nekem is erőt ad, sőt gondolom mindenkinek aki műtét előtt van..
😊😊😊😊😊😄ԅ
16;😃😃
(válasz babym69 36999. hozzászólására)

37000. Csakpihe2017-09-29 21:25
Nekem elhúzódó, darabos vérzés volt, már jó ideje. Elküldtek küretre, aminek nem volt túl jó az eredménye, de azt mondták nem tűnik vészesnek. Konizáció kellett utána, ami azért volt problémás, mivel nekem már jó pár éve csináltak ilyet. Azt mondta az orvos, ha ez nem sikerül, akkor már nem kísérletezne, hogy kicsit nagyobb legyen a kimetszés, hanem méheltávolítás. Műtét után mondta az orvos, úgy néz ki sikerült kivágni amit kellett. Sajnos megjött az eredmény ami szerint nem volt elég ez a műtét, ki kell venni a méhet. Még csak két napja tudom, de még azt se hogy mikor, de olyan szorongásom van hogy szinte öklendezek, hányingerem van folyamatosan. A gondolataim max fél órára tudom elterelni a témától.
(válasz Béka q 36996. hozzászólására)

36999. babym692017-09-29 20:28
Sziasztok!
Aug. 2-án műtöttek, utána le is írtam, hogy mennyire megszenvedtem fizikailag a kórházasdit (hiszen már a vastagbelemmel is hosszan összenőtt a hatalmas tele miómás méhem).
Múlt héten megvolt már a 6 hetes konrollom is, minden rendben.
Ami furcsa, hogy milyen jó érzés jól lenni. Nagyon régen nem volt már ilyenben részem - évek óta. Az egyre folyamatosabb fájdalmak, egyre nagyobb vérveszteségek miatt.
És most szuperül vagyok, egészséges, tele energiával.
És - furcsa - de még a szex is jobb ;)

36998. korar2017-09-29 19:50
Köszi, egész jól, persze húzódik meg hasogat néha, de kibirható. Meg persze parázok, hogy nehogy begyulladjon vagy szétnyíljon a seb... De örülök, hogy túl vagyok rajta!
(válasz Béka q 36993. hozzászólására)

36997. tabuc2017-09-29 19:35
Lányok ne aggódjatok, ha a doki indokoltnak tartja a méh kivetelet akkor az a legjobb megoldás. Nekem 11 hete történt nyáron halogattam előtte hónapokig paraztam rendesen de annyit nem kellett volna. Jó kezekbe keruljetek és jobb lesz mint előtte ezt én sem hittem de igaz! És csak nyugodtan kérdezzétek dokitol, tőlünk!
(válasz Béka q 36996. hozzászólására)

36996. Béka q2017-09-29 18:25
😯😯😯 mi a problémád? Ha gondolod ird le.. itt mindenkinek van valami baja, azert vagyunk itt. Hátha segít ha leírod.
(válasz Csakpihe 36994. hozzászólására)

36995. Béka q2017-09-29 18:23
Sziasztok! Sehol senki?
Ma du voltam a nőgyógyásznál, ideadta a szövettan eredményét + megbeszéltükna továbbiakat. Rendes volt, lerajzolta hogy a műtét közben a hüvelyt hogy és hova fogja rögzíteni. Lehet már unalmas vagyok neki de nem mondta .. 😆
Engem meg érdekel h mit fog csinálni. Nem szeretném ha rosszabbul járnék..

36994. Csakpihe2017-09-28 23:08
Sziasztok, Tegnap tudtam meg hogy rám is ez vár. Teljesen ki vagyok akadva.

36993. Béka q2017-09-28 17:59
Szia! 😊hogy vagy, hogy erzed magad?
(válasz korar 36991. hozzászólására)

36992. Kymb2017-09-28 17:08
Szia!Mielőbbi felépülést kívánok neked:)
(válasz korar 36991. hozzászólására)

36991. korar2017-09-28 16:13
Sziasztok! Ma vagyok egy hetes. Hasi petefészek és méheltávolítás után. Ma végre hazajöhettem!! :)

36990. Kitti782017-09-28 13:56
X akkor, amikor már nagyon kell pisilni és keresztbe rakom a lábam, az O csak vicc :)
(válasz Béka q 36981. hozzászólására)

36989. AErika642017-09-27 18:40
Kedves Diti968!
Köszi szépen a válaszod, igazán részletes volt!!!
Erika
(válasz Diti1968 36982. hozzászólására)

36988. Kymb2017-09-27 15:46
Szia yallah!
Azért csak óvatosan,de örülök neki hogy jó erőben vagy.Pusy
(válasz yallah 36987. hozzászólására)

36987. yallah2017-09-27 14:12
Nah! Én már annyira nagylánynak érzem magam, hogy nekiálltam bútorokat taszigálni egyik helről a másikra. Úgy voltam vele, ha a 80-90 kg os betegeket tudom huzkodni a kolléganőmmel akkor egy üres szekrény mobilizálása már smafu.
Egyelőre nem érzek semmi rosszat a hasam környékén. Akkor sem éreztem. Viszont a tánc gyakorlásához hely kell na.😅😆

36986. yallah2017-09-27 13:58
A méhet tartó méhszalagokat nem veszik ki. Azzal rõgzítik a hüvelycsonkot, hogy a helyén maradjon. Ezt a műtéti leírásomból olvastam ki.
(válasz Béka q 36978. hozzászólására)

36985. Kymb2017-09-27 13:03
Sziasztok lányok!
Hol vannak a frissen műtöttek?Vagy csak én vagyok egyedül?Mondjuk én is már holnap 3 hetes leszek,megy az idő.Ma főztem először,mosogattam,pakolásztam,sétálgatok az udvaron a jó időben.De érzem amikor le kell pihennem,jelzi a hasam,a szervezetem.Én most még éjszaka sem kelek fel pisilni mert alszom,nem érzem hogy kéne mennem csak reggel.Lehet ez később másképp fog alakulni?A sebem az néha nagyon tud viszketni.Én a diétát sem tartottam,széklettel is minden rendben van.
Mindenkinek kívánok csodás őszi napokat.

36984. Diti19682017-09-27 12:22
Akkor X, amikor már nagyon kell és keresztbe rakod a lábad! :-)
(válasz Béka q 36981. hozzászólására)

36983. Diti19682017-09-27 12:21
Visszaolvastam a bejegyzésem és most már látom hogy miért gondoltad, hogy értek hozzá, lemaradt a " az elejéről meg " a végéról is és így úgy tűnt, mintha ezt én írtam volna. Bocsi, de csak kiollóztam egy magánorvos oldaláról!
(válasz AErika64 36977. hozzászólására)

36982. Diti19682017-09-27 11:28
Kedves AERika64!
Én nem vagyok egészségügyis, csak sokat ülök a gép előtt és nagyon megy a keresés ilyen ügyekben.
Én azt javasolnám, hogy menj el nőgyógyászhoz, csináljon hasi és hüvelyi UH-t is, érezni és látni is fogja milyen állapotban van a hüvelyed és a hólyagod és ha szükséges biztosan tovább küld urológushoz, vagy ha szükséges akkor megbeszélitek a korrekciós lehetőségeket!
A korábban leírt műtéti lehetőséget innen másoltam át:
[link]
de biztosan más orvosnál/intézménynél is van ilyenre lehetőség, de lehet hogy csak fizetősben!
A Kriston Andrea féle intimtornának én úgy tudom, hogy kimondottan olyan gyakorlatai vannak, amik a húvely falát erősítik és van amikor nem csak a hüvelyt kell szorítani ha nem a végbél záróizmait is.
Itt olvashatsz róla: [link]
Én még nem voltam nála, csak a youtube-ról néztem 2 gyakorlatot, amit megelőzésképp csinálok!
A gyakori pisilés nekem is van, sokat és sokszor kell mennem, de 2-3liter vizet meg is iszom egy nap.
Engem 5 hónapja műtöttek, szintén megnagyobbodott miómás méh miatt, csak a méhnyak maradt. A hőhullámok zavarnak éjjel az alvásban is, meg néha napközben is és a libidom a béka feneke alatt van, szinte egyáltalán nem kívánom a szexet, nem is érdekel, eszembe sem jut akár egy hónapig sem... Tök gáz, mert a férjem nem erőlteti, pedig tudom hogy neki sokkal többre volna igénye és ezért még lelkiismeret furdalásom is van...
Hüvelyszárazságot az egüttlétkor érzem csak, de ezen még segíthetne síkosító, de kedvet sem érzek hozzá pedig még csak 49éves vagyok.
Hormonpótlást nem merek szedni, mert van a mellemben egy csomó, amit 6 havonta megnéznek.
Ezt csak azért írom le Lányok, ne hogy már azt gondoljátok csak veletek van gond.

Remélem, hogy tudtam segíteni és hamarosan megoldást találsz a problémádra és javulni fog a helyzet!

36981. Béka q2017-09-27 08:57
Szia! Én új vagyok itt és nem értem a pisiléses dolgot... mitől o vagy x ?? 🤔
(válasz Kitti78 36979. hozzászólására)

36980. angi682017-09-27 07:59
Nekem tavaly volt a mütètem,ès ment a mèhnyak is. Semmi külömbsèget nem èrzek.Fel a fejjel lányok🤗🙋😘
(válasz Loren4 36971. hozzászólására)

36979. Kitti782017-09-26 23:12
Sziasztok!

Nagyon régen nem voltam itt, aminek az az oka, hogy elvesztettem a belépési adataim. :) Nem hagyott nyugodni a dolog, úgy hogy addig kutattam és próbálkoztam, amíg meg lett.

Nagyon le vagyok maradva a bejegyzések olvasásával, igyekszem behozni ezt. :)

Az újaknak mondom, hogy 5 hónapja műtöttek méhnyálkahártya daganattal. Nem kaptam semmilyen kezelést utána, jó lett a szövettanom, mindent kivettek, kivéve a nyirokcsomókat. Voltam már 3 hónapos kontrollon, hamarosan jön a fél éves. Remélem akkor is minden rendben lesz!!!

Ha valakinek szintén ez a problémája és van kérdése, írjon nyugodtan, igyekszem válaszolni rá!

Én is kérdeznék régebben műtöttektől, ha nem baj. :)

5 hónapja műtöttek, kb. 3 hete megnyomtam a hasam a kocsiban a kormánnyal. Azóta fájdogál az egész. :/ Plusz híztam, elég hirtelen, legalábbis nagyobb a hasam jóval, amit nem kellene, mert már eleve is nagy súlyról indultam. :( Elképzelhető, hogy ezek a fájdalmak és a nagyobb has összefüggnek? Megmondom őszintén kicsit pánikolok mostanság...
A pisilés még mindig egy csoda. :) O helyett lassan X lesz a lábamban. :) :)

A dokim el akar küldeni most majd CT-re, de én annyira nem preferálom. Szerintetek? Hasonló betegséggel kinek miből áll a kontroll?

Remélem mindenki jól van! Most elkezdem visszaolvasni a bejegyzéseket... :)

Szép estét nektek!

36978. Béka q2017-09-26 23:10
Én is tartok az ilyen negativ mellékhatástol.. bár még a műtét előtt vagyok, de gondoltam rá hogy ilyen esetben mi van? Mert ha a méhet kiveszik utána a hüvelyünket mi tartja a helyén? Mert a felfüggesztés már nincs meg....

36977. AErika642017-09-26 20:59
Kedves Diti1968!

Húúúúú! Nagyon profi vagy! Kérlek segíts nekem! Lassan két éve, lesz hogy túl vagyok a méh eltávolításon, és sajnos tapasztalom a sok-sok rosszat! Jól vagyok, a műtét jól sikerült! DE..
Süllyedés, és miómák miatt, volt szükség erre a műtétre. Az elmúlt egy évben egyre jobban jönnek a rossz "élmények". A hüvelyem fala előre esett, van amikor a hólyag nyomja, van amikor a vastagbél utolsó szakasza nehezedik rá, és egyre nehezebben tudom tartani a vizeletet, ha menni kell akkor menni kell!!!!
Szinte folyamatosan érzem a galamb tojás nagyságú duzzanatot ami kifelé tolul. Természetesen nyugalmi állapotban minden oké! Csinálom a gátizom tornát, amikor lehetőségem van rá, sajnos nem sok javulást érzek!
Kérdésem hol dolgozol, hogyan tudnék oda jelentkezni egy konzultációra???
Szeretnék valami megoldást találni az állapotomra, ami lehetővé tenné, hogy nyugodtam sétáljak, bicajozzak, és ne érezzem azt amit most!!!
Köszönöm a segítséged, és ne haragudj, hogy így rád öntöttem a bajom.
Rendszeresen olvasgatom a fórumot, ritkán írok,mert nem szeretek panaszkodni, nem akarom senkinek elrontani a kedvét! Nagyon várom a válaszod!!! Köszönöm! Szép estét! Erika
(válasz Diti1968 36973. hozzászólására)

36976. Kymb2017-09-26 20:45
Szia!Üdvözlünk a nagy csapatban.Ha bármiben tudunk segíteni nyugodtan írj.Itt a lányok mind nagyon segítőkészek,összetartunk mint egy nagy család:)
(válasz Béka q 36975. hozzászólására)

36975. Béka q2017-09-26 18:00
Sziasztok, új vagyok itt nálatok. Nekem is méheltávolításom lesz, úgy néz ki hogy novemberben. Örülök hogy rátok találtam
.

36974. yallah2017-09-26 15:58
Csak azért vetettem fel a kérdést meg több lánykánál olvastam ,hogy elkeseredtek , hogy a méhnyak is ment.
Nekem egyelőre semmi bajom méhnyak nélkül. Bár a szex nem olyan. Bár lassan semmilyen sem lesz mert a partnerem úgy tűnik elfordult tőlem emiatt. Legalábbis szex terén. Mert jelentősen megcsappant a szexuális együttléteink száma. Mert nekem kaktuszos a szex. Szóval ezt az egy hátrányát érzem. Ha megsűllyed is bármim, azt a nővéri munkámnak köszönhetem.

36973. Diti19682017-09-26 11:07
Kedves Yallah!
Erről írtam előbb:

TVT műtét / TOT Műtét / Szalag műtét

Egy frappáns és igen hatékony műtét során egy speciális szalag segítségével emeljük meg a húgycsövet úgy, hogy a záróizom funkciója elegendő legyen. Lágyéki és hüvelyi bemetszésekből egy különleges kampóval húzzuk helyére a szalagot vagy hálót, amely véglegesen a testben marad. A műtét hatékonysága igen meggyőző, a műtétet munkahelyemen egyre nagyobb számban igen jó eredményekkel végezzük. Bár a háló igen drága, indokolt esetekben már OEP támogatással is elérhető. A műtét eredménye igen látványos és a hálónak köszönhetően tartós.
Hüvelyi Háló műtét

Nem csak a húgcső alátámasztására, hanem a megsüllyedt hüvelyfal és méhnyak eredeti helyéhez történő rögzítésére is alkalmas lehet a mesterségesen kialakított háló. A hüvelyi háló műtét nagyon hatékony és tartós eredményt ad. A magas költségeket indokolt esetekben az OEP támogatás ellensúlyozza.
Hüvelyfelfüggesztés laparoszkóppal

Megnyúlt szalagok miatt megsüllyedt kismedence esetén a kismedence csontjaihoz, mint fix pontokhoz lehet felfüggesztést végezni speciális hálóval. A felfüggesztést a süllyedt hüvelycsonk, de még megtartható méh esetén is el lehet végezni. Bár a műtét összetett, hastükrözéses behatolásból is lehetőség van a méh felhúzására a hasüregbe, így az eredeti anatómiai helyzet visszaállítására. A hüvelyi hálóhoz képest különlegessége, hogy az eredetihez leginkább közeli hüvelyhossz és anatómia állítható így vissza. Fiatalabb korban, aktív nemi élet esetén ez jobb megoldás lehet a hüvelyi hálónál.

36972. Diti19682017-09-26 11:04
Kedves Yallah!
Én úgy tudom, hogy azért hagyják meg a méhnyakat, ha lehet, mert alátámasztó szerepe van a két rögzítő szalagnak, ami eredetileg az egész méhet tartja és amihez ilyenkor a méhnyakat rögzítik, ez tarja a helyén a hólyagot stb.
Hiányában megrövidülhet/süllyedhet a hüvely, hólyagsüllyedés/inkontinencia léphet fel. Teljes méheltávolításnál szóba kerülhet megelőzésként különleges szalagos/hálós rögzítés beépítése, amit sajnos még csak magán rendelők honlapján láttam, mint lehetőség.
Ezért nem ajánlott az ugrálós sport és nagyon ajánlott a mély izmok erősítése/intim torna!
Üdv,
Edit
(válasz yallah 36970. hozzászólására)