Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (8. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

38616. Csakpihe2017-12-04 17:47
Nagyon örülök hogy meg van a szövettan és rendben minden! Nekem a héten kell hívnom az orvosom, hogy mikor mehetek a 4 hetes kontrollra és akkor tudom meg elvileg, remélem nálam is minden rendben lesz.
(válasz lnmariann 38615. hozzászólására)

38615. lnmariann2017-12-04 16:58
Sziasztok!

Ma kellett mennem laborba s ultrahangra.
Kicsit még magas a crp, de szepen csökken. Cserébe verszegény lettem. Kaptam vasat meg jó tanácsot: esténként igyak egy deci minőségi vörösbort 😅. Na attól aludnék igazán 😅😅
Ultrahang rendben. Seb kicsit fáj, de elmúlik. Megkerdeztem a jobb lábam, mert a combom kb 2 tenyérnyi helyen totál érzéketlen s jég hideg. Mondta, hogy valószínűleg egy ideg sérült mert elég szélesen vágtak, de idővel majd rendbe jön.
Megvan a szövettan is.
Kiderült azon felül amit tudtunk s amiért volt a műtét, még időben megelöztünk egy nagy bajt 👃👃👃.
Vigyáznak rám odafent

Katonca, drukkolok 7re, s ne szégyellj már közben fájdalomcsillapítót kérni!

Mindenkinek sok sok gyógyító feltöltő ölelést küldök 😍

38614. lisa352017-12-04 15:29
Továbbra is drukkolok, hogy mielőbb fájdalommentesen megszabadulj a kövektől és gyorsan meggyógyulj minden tekintetben.

Én jól vagyok.  Néha itt-ott érzek szurkálást vagy nyomást, de ez szerintem normális. Vagy néha ég a sebem.
Hetek óta hason alszok. Nem tudok mit csinálni, már nagyon hamar hasra fordultam álmomban. Eleinte arra ébredtem, hogy fáj, de most már nem kellemetlen. 
Minden házimunkára képes vagyok, sütőt sikálok, tegnap ablakot pucoltam, függönyt cseréltem, ha fáradt vagyok, lepihenek. Persze nem kapkodok, nem ugrabugrálok, csak úgy lájtosan, az új tempómban. De úgy érzem erőnlétem a régi.  Készülünk az ünnepekre. ❄⛄
Megyek 6 hetes kontrollra pénteken és vér-vizelet vizsgálatra.
December legvégén hasi- és kismedence MR-re ellenőrzés céljából.
Lassan kezdek dolgozni is. Ehhez nem nagy kedvem van, de addig is meglátjuk... 😆
(válasz Katonca 38611. hozzászólására)

38613. ukata2017-12-04 08:24
Akkor december 7-én újra drukkolok, hogy minden rendben menjen.
Addig is vigyázz magadra!
(válasz Katonca 38611. hozzászólására)

38612. Katonca2017-12-03 23:19
folytatás: Látom egyébként szinte mindenki küzd valami kisebb-nagyobb problémával, és remélem egyszer megérjük, hogy csak rossz emlékként gondolunk majd ezekre a hetekre!

38611. Katonca2017-12-03 23:15
Elnézést, hogy egy kicsit eltűntem, de vasaltam az idegeimet! Muszáj volt pihennem, a bruti katéterezés után. Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat, végig olvastam amiket irtatok. Hogy válaszoljak a felmerült kérdéseitekre: Jelenleg ott tartok, újra sárgát pisilek (nem pirosat). A vesekövemről szeptemberben szereztem tudomást, de úgy gondoltam békén hagy a méheltávolításomig... Hát nem... A Dupla J-t azért kaptam, hogy a görcsöket megszüntessék, mert egyrészt már nem bírtam, másrészt a belső varratos hasamnak nem tett jót. Mellesleg több kórházban altatásban teszik fel, vagy érzéstelenítésben. Nálunk a bruti módszer dívik. A betyár kövem, most ott van valahol a katéter mellett, amit DECEMBER 7-ÉN zúznak egy egy ESWL nevű géppel és a doki reményei szerint a darabkák már kitalálnak maguktól, vagy a katéter levétele közben kijönnek. A biztonság kedvéért marad bennem a katéter januárig, hogy ne a karácsonyfa alatt görcsöljek. Látom egyébként szinte mindenki küzd valami kisebb-nagyobb problémával,

38610. ukata2017-12-03 10:37
Örülök, hogy jókat hallok felőled.
Már többen aggódtunk Érted.
Gyógyulj, otthon minden könnyebb lesz, még az alacsonyabb ágyból való felkelés is egyre jobban fog menni.
Kíméletesen szoktasd magad a kajához. Először én is vigyáztam, de most, két és fél hét után én is a bűnözők útjára lépten, bár nem zsíros kajákkal, hanem jó kis tejszínhabbal, meg csokival. Persze meg lett a böjtje, de úgy kell nekem...
A vastagbél tükrözés szuny alatt nem gáz (én ébren "élveztem" végig), utána meg semmit sem éreztem. Remélem, az eredmény negatív lesz.

38609. hobovitez2017-12-03 09:54
Mégegyszet köszi mindenkinek mindent.azt még elgelejtettem ìrni a normaflortól kiütéses lettem.nem szedhettem pedig biztos jo lett volna.viszont mikor a sűrgősségiről felkerültem a 3 belre masfajta vérhigitót kaptam.mint kiderült 4 napig mig kaptam addig volt az alvadt vér a belemből.abba hagytak a szurit és a vérzés hálisten megszünt.igaz megelőzte ezt egy gyomor tukrozés.az itthoni alvadás gatlot sem kell szedni.vigyazok a dietaval.es megprobálok sok sok artézi vizet és gyümölcs teat inni...puszi.ölelés mindenkit.mindemkinek kívánok mielőbbi zavarmentes felgyógxulást.

38608. Csakpihe2017-12-02 23:26
Örülök hogy azért már te is jobban vagy. Kitartás, gyógyulj hamar!
(válasz hobovitez 38603. hozzászólására)

38607. Csakpihe2017-12-02 23:25
Köszönöm szépen. Remélem én is hogy nem az, bár nekem nem a semmitől hanem az injekcióktól lett. Lehet volt ami nem jól lett beszúrva, nem tudom. Meleg vagy hidegnél nem érzek különbséget, viszont ha valaki jól megnyomkodja az kifejezetten jólesik.
(válasz Diti1968 38597. hozzászólására)

38606. AtinaH2017-12-02 18:30
Jajj, de jóóóóóó! Nagyon örülök, hogy végre írtál, annak meg még jobban, hogy a javulás jelei mutatkoznak!!! :)

38605. Diti19682017-12-02 18:13
Az már jó hír, hogy ha látnak javulást már 2 hét után is! További gyógyulást kívánok neked!

38604. Béka q2017-12-02 18:04
Óo vegre ittvagy te is! 😍😍 már úgy izgultam mi van veled! Az jó hír h 2 hét után is látni a javulást. Akkor ez akár el is múlhat jan 17ig. Az meg másfél hónap.
Vigyázz magadra, tartsd be a dietát! Én múlt héten bűnözgettem be is görcsölt az epém, sőt a volt szobatársam (akit ugyan akkor műtöttek mint engem) is begörcsölt. Hiába, diéta után fokozatosan kellene visszatérni a kajáláshoz is..

38603. hobovitez2017-12-02 16:41
Sziasztok.tegnap délután 2 hét után haza jöhettem.bocsi,de irni nem tudtam elfogyott a netem.most kezdem a műtét utani sétalast mozgast.a korhazban nem igazán lehetett.tegnap 11 orakkor meg meg UH.délutan15orakkor kaptam meg a záró jelentést.januar 17 .reggel 8 órára ,elő vagyok jegyezve vastag bel tukrozesre alttasban.a gyulladáscsőkkentőt már nem kell szednem szigororú diéta.vastagbél gyulladás a diagnozis de a 2het különbségen javulas lathato az UH.a kórházi ágy a magassága végett kenyelmesebb volt.itthon,az alacsony heverőről nehéz felkelni.de gyakorlok.koszönom mindenkinek a bátoritast.biztatást.ha lessz újjabb fejlemény meg írom és remélem jót írhatok.szerencsém volt a dr nővel Dr Urban Erika a lll bel.főorvosnővel.kiharcolta nekem a CT.az UH ismet.es mivel nem kaphatok érzéstelenítőt az altadásban a végbél tükrözést.örökké hálás leszek neki.mindenkinek kívánok jó egészséget.gyors gyógyulás.ölelek mindenkit.

38602. AtinaH2017-12-02 15:54
Az ember hajlamos rosszra gondolni, de remélem, hogy minél hamarabb és valami jót, megnyugtatót hallunk tőle/róla.
(válasz Béka q 38600. hozzászólására)

38601. yallah2017-12-02 14:18
A belső varratok. Majd felszívódnak és szépen kisímulnak.😊
(válasz Mandra8 38598. hozzászólására)

38600. Béka q2017-12-02 11:27
Én is várom minden nap h majd ír, de semmi..
(válasz AtinaH 38599. hozzászólására)

38599. AtinaH2017-12-02 08:05
Mi van veled? Már egy jó ideje nem jelentkeztél! Remélem jól vagy és a vastagbélgyulladást is rendbe hozták az orvosok. Jelentkezz, ha tudsz, mert aggódunk érted!
(válasz hobovitez 38353. hozzászólására)

38598. Mandra82017-12-01 21:16
Kipróbáltam a masszázst. Hát őszintén kiráz a hideg tőle. Nekem nagyon fura, ijesztő érzés. Viszont most utána tök jó, hogy picit átmelegedett és lelazult ott.
A kérdésem, hogy ugye nem konkrétan a heg maga a kemény, hanem alatta?
Na, nekem az egész iszonyú kemény, főleg a jobb oldal. Nem is értem, mik azok az iszonyú kemény részek a hasamban...

38597. Diti19682017-12-01 19:21
Emelni tudod rendesen vállból? A barátnőmnek lett csak úgy a semmiből "fagyott váll szindromája", amivel sajnos nem nagyon tudnak mit kezdeni, pedig kapott rá már szteroidot is, meg masszázst is. Nagyon tud neki fájni és teljesen beszűkűlt ott a váll mozgása, remélem neked nem ilyesmi a bajod!
Van egy krém, az a neve hogy Pasta Cool és a Feketenadálytő krémmel összekeverve használta a férjem a térdfájására úgy hogy éjszakára befolpackozta és neki bevált!
Próbáld ki, hogy a meleg vagy a hideg esik rá jobban! Ha meleg akkor lehet infralámpázni, ha a hideg akkor meg állottvizes borogatás/jégzselé. Lóbalzsamból is van hűtő és melegítő fajta is!
(válasz Csakpihe 38596. hozzászólására)

38596. Csakpihe2017-12-01 19:14
Már nincs szuri rég, csak 10 napig kellett. 3. hetes vagyok és még mindig fáj a karom, de nem hogy múlna, szinte napról napra rosszabb. Nem lila, nincs bedagadva, csak fáj.
Tegnap borogattam, de a krámet ki fogom próbálni.
(válasz lisa35 38572. hozzászólására)

38595. Csakpihe2017-12-01 19:09
Hu talán még a neve is ez volt hogy Tramadol.
Nem ismerem ezeket, szinte sose szedek fájdalomcsillapítót, semmilyet sem. Mondjuk ha mégis szükség van rá, simán elalszom egy algopyrintől)))
(válasz yallah 38582. hozzászólására)

38594. Mandra82017-12-01 16:50
Szuper! Akkor ezt elkezdem én is! Köszi :)
(válasz Diti1968 38591. hozzászólására)

38593. Diti19682017-12-01 16:06
Ez is hasznos lehet:
[link]

38592. Diti19682017-12-01 16:04
Én nem nyomta a belső szervekig a kezem, csak addig amíg kellemesen masszírozta a kemény részt!
(válasz Mandra8 38590. hozzászólására)

38591. Diti19682017-12-01 15:58
Fogod érezni, hogy mennyire nyomd rá a kezed, finom de határozott mozdulatokkal kell, és ezek nem nagy volumenű elhúzások, csak amennyit enged a tested.
Ezt a videót csak most találtam, én a 4. héttől csak ennyit végeztem reggel és este (felkelés előtt és elalvás előtt) az ágyban: hanyatfekve felhúzott térdekkel a mutató és középső ujjammal körkörös mozdulatokkal fentről lefelé haladva végig mentem a hegen ahol kemény,2x legalább, vagy ahányszor jól esik.
Utána a heg két oldalára fektettem a tenyeremet (függőleges vágásom van) úgy hogy a mutató ujjam párhuzamosan álljon a heggel és finoman lenyomva egymástól ellentétes irányba toltam el a kezeimet fel/le kicsi lépésekkel haladva lefelé.
Akkor hagytam abba, amikor teljesen puha lett a heg, már régen nem csinálom.
(válasz Mandra8 38590. hozzászólására)

38590. Mandra82017-12-01 15:04
Megnéztem. Ez rohadt félelmetesnek tűnik. Hogy nyomjam be a hegnél mélyen??? :O
Meg húzzam jobbra balra a heget? Meg egész a belső szervekig?
Nem fáj? Nem okozhatsz bajt? Minden nap szoktad csinálni?

38589. Mandra82017-12-01 14:50
S te ezt műtét után mennyivel merted elkezdeni csinálni? Így az ötödik héten már tuti szabad?

38588. Mandra82017-12-01 14:45
Köszönöm!
A gyógytornát ismerem, már a műtét harmadik napjától csinálom.
De a heg masszázs az új!
Köszi még egyszer
(válasz Diti1968 38586. hozzászólására)

38587. Diti19682017-12-01 14:17
Ja, mondani senki sem mondta nekem sem, pedig minden heget kellene, mert szebben/jobban gyógyul!
Csak engem az edzés miatt érdekelt a téma és kutattam a neten egy kicsit!
A 4. héten jött el hozzám a gyógytornász felmérte hogy milyen állapotban vagyok és megmutatta hogyan és mit tornászhatok és hegmasszázst meg az alap intimtorna gyakorlatokat. 5000Ft-ba került, de nagyon megérte!
(válasz Mandra8 38585. hozzászólására)