Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
51801. LadyG (válaszként erre: 51796. - Kajszi72)
febr. 19. 22:51
Hát ez igaz sajnos…
51800. LadyG (válaszként erre: 51795. - Miszpipi)
febr. 19. 22:49

Haha, a felülés oldalról az még megy a császáros idöböl :D


Drukkolok a szövettan miatt, biztosan jó lesz! (Amiatt én is izgulok eléggé, pedig a doki azt mondta, h nem sok esélyt lát, h rosszindulatú legyen valami, de ugye a biztos majd az lesz, ha megvan a papír).


Az én hasam most kicsit kisebb lett, de nem is értem, h a belek hogy töltik be ezt a területet… hirtelen egy nagy ür, oda bezuhan minden? Nyilván nem, de nagyon fura gondolat.


Igen, a mozgás; kb óránként mászkálok egy kicsit; csak nem igazán tudom hasznosan eltölteni az idöt. A férjem direkt otthonról dolgozik, itt van anyósom is, úh full kiszolgálás van :D szóval leginkább csak téblábolok totyogás címszóval…

51799. yallah2 (válaszként erre: 51797. - Kajszi72)
febr. 19. 20:06
Hát.. Én vén róka Sebészeti nővér voltam. Amikor szóba került nálam a műtét, éjszakás műszakban bizony nézegettem ilyen videokat és bevallom őszintén elborzadtam. Laparoscopiát is és nyitott hasi műtétet is. De igyekeztem nem belegondolni.
51798. mgagi (válaszként erre: 51795. - Miszpipi)
febr. 19. 19:01

Én anno még a nagy műtét előtt mikor a kórházban voltam láttam másoknál mikor a gyógytornász megmutatta neki hogyan kelljen ki az ágyból. Mikor mondták a nagy műtétet tudtam hogy rám is ez vár. Mikor jött a gyógytornász hozzám már tudtam mi lesz a következő lépés.

Itt nem kell ugranod az ágyból. Segítenek, és lassan megmutatnak mindent. Idővel már rutinos leszel belőle ahogy gyógyulnak a belső varratok.

51797. Kajszi72 (válaszként erre: 51795. - Miszpipi)
febr. 19. 18:56

A nagyobb azért fájdalmasabb, mert ott történt az igazi gyepálás, ott zúzódott több szövet a műtét közben, és a drén is ott volt kivezetve.

Ha bírod, nézz meg a you tube- on egy laparos műtétet, segít türelmesebbnek lenni is.🤣

51796. Kajszi72 (válaszként erre: 51792. - LadyG)
febr. 19. 18:51

A császárnál nem szedték ki a szerveidet, csak megstoppolták a méhed és összevarrták a meglazult izomzatot felette. Akkor hormonálisan a tested a méh visszahúzódására, és a hasi izmok visszaállására, egy természetes regenerációra volt előkészítve, egy folyamat részeként, lezárva a terhességet a szülés után.

Ez teljesen más, tulajdonképpen egy agresszív beavatkozás, nem egy természetes folyamat része.

51795. Miszpipi (válaszként erre: 51794. - LadyG)
febr. 19. 17:48

Szerintem sokat számít maga a vágás is.

4 kis lyukam van ebből 1 nagyobb és 2 kisebb és 1 mini és érzem, hogy a nagyobb fájdalmasabb, mint a kisebbek.

Hát igen a felkelés az elején kikészített.

Mikor mondták, hogy először forduljak oldalra és úgy toljam fel magam a könyökömmel,kezemmel.

Aha, értettem én, csak éppen nem tudtam oldalra fordulni...

Most már nem okoz gondot fel kelni, felállni, de az első lépéseket érzi a hasam ilyenkor.

Nem is tudom eldönteni, hogy belűl fájdogál vagy kivűl a seb.

Fú a szövettan miatt parázok egy kicsit, még nincs meg.

Nekem még keményedik a hasam, de már ritkábban.

Olyan puffadás féle érzés, de mégsem puffadás, mintha kevesebb helye lenne a beleimnek, pedig hát logikusan több hely van most 😃

Dokim mondta, hogy az összenövések elkerülése miatt kell sokat mozogni.

Persze a normális keretek között.

51794. LadyG (válaszként erre: 51793. - Miszpipi)
febr. 19. 17:22

De jó hallani, hogy jól vagy és jól megy a gyógyulás! Én is abban bízom, hogy napról napra jobb lesz.

A hasam még olyan kelttészta formájú és érzetü, sok helyen még érzéketlen, de a seb maga csak hirtelen mozdulatra fáj, illetve, amikor feltápászkodok az ágyból.


Az otthon totyogás, az megy, viszont széken ülni még nem esik jól. Inkább az ágyban vagyok félig fekve/ülve.


Nekem felszívódó varratom van, úh csak március végén találkozom a dokival, illetve 2 hét múlva felhív a szövettan miatt.

51793. Miszpipi (válaszként erre: 51792. - LadyG)
febr. 19. 13:01

2 hetes műtött vagyok és még mindig óvatos, pedig nagyon jól érzem magam.

Nem emelek, nem hajolok...

Átalszom az éjszakákat, tudok már oldalt is feküdni.

Egész nap fent vagyok és sétálok is 2× félórát.

Néha érzek kis nyilalásokat, szúrkálásokat, enyhe nyomást a medencémben.

A sebeim is fájdogálnak és viszketnek néha.

Összességében jól vagyok.

Én ettől sokkal rosszabbra számítottam.

Persze én nem tudom összehasonlítani, mert nem volt császáros szülésem.

Néha rácsodálkozom, hogy túl vagyok az egészen...

Nagyon bizakodom, hogy belül is rendben van minden.

Múlt héten a varratszedésnél, csak varratszedés volt.

Első vizsgálat, ultrahang stb. majd 3 hét múlva.

51792. LadyG
febr. 18. 19:23

Hú Lányok, ez azért kemény. Töredelmesen be kell valljam, hogy nem erre számítottam. A császáromból anno ripsz-ropsz felépültem, egy pillanatra sem fájt a seb, és 24 óra múlva a mütét után szó szerint szaladtam. Igaz, hogy az 8 évvel ezelött volt, de ki számolja :D

Most meg totyogok, és miliméterröl miliméterre haladok, amikor ki kell kelni az ágyból.

Én tényleg azt hittem, hogy a jövö héten már kinyitom a laptopom és a rákövetkezö héten már be tudok menni 1-2 napot az irodába. Na, ez ki van zárva :D

Most kicsit messze látom az alagút végét, ami amúgy tök hülyeség, mert úgy tünik, hogy a mütét jól sikerült, a seb jól van, jól megy a pisi, a nagy wc, nincsenek általános fájdalmaim, szóval semmi okom nem lenne panaszkodni… na jól van, megyek összeszedem magam :)

51791. LadyG
febr. 17. 11:31
Haha, az önkatéter vaklárma volt, összekevertek a radikális méheltávolításosokkal… a doki most volt itt, minden rendben, már ki is rúgnak a kórházból :)
51790. mgagi (válaszként erre: 51789. - LadyG)
febr. 17. 10:17

Szia LadyG!

Ha műtétnél minden rendben volt ez is menni fog. Igyál sokat és beindul csak várni kell egy kicsit. A felkelésnél most türelmesen és lassan kell felkelni. Üdv: Ági

51789. LadyG
febr. 17. 09:46

Sziasztok! A mütét jól sikerült, szerencsére nem voltak összenövések, úgyhogy ilyen szempontból egyszerü volt. Viszont a fájdalom és a mobilizáció szempontjából nem voltam elégedett. 8 éve volt egy császárom, ami egy kicsit sem fájt és 24 órával utána már rohantam, pedig nagyon sok vért vesztettem. Most bezzeg morfin alapú fájdalomcsillapító is kellett és az elsö felülésnél majdnem kidobtam a taccsot… öregszem, na :D

A katétert most szedték ki, úgyhogy remélem minden rendben fog menni a pisivel. Azt mondják, ha nem ürül rendesen, önkatéterezni kell napokig/hetekig…be vagyok tojva, m azt tuti nem tudom megcsinálni

51788. Marika Szebeni (válaszként erre: 51787. - LadyG)
febr. 16. 14:37
Szia, hogy vagy? Várjuk a jelentkezèsed. Gondolunk rád.
51787. LadyG
febr. 15. 11:42
Hahó, nemsokára indulok a mütöbe…. Ááááá… drukkoljatok!! :)
51786. yallah2 (válaszként erre: 51775. - Beatrix100)
febr. 14. 18:50
Hastánc!!!! De szigorúan 6 hét után!
51785. Miszpipi (válaszként erre: 51784. - Yallah2)
febr. 13. 19:32

Hát én biztos nem akarok még komolyabban tornázni...mondjuk műtét előtt sem voltam egy nagy ugra-bugra...

Engem teljesen kielégít a séta, sőt fél óra után már érzem a hasam, szóval lassan, fokozatosan.

51784. yallah2
febr. 13. 17:51
Lányok!!!! Miért akartok műtét után pár nappal máris tornázni???? Volt már itt pár csajszi aki nem bírt magával aztán utólag nyögött. Szoktam mondani, nem a fodrásznál voltatok, hogy megcsinálnak és szaladsz tovább! MŰTÉT volt! Egyelőre a mozgás legyen SÉTA!!!! Laparosok legalább 3 hét kímélet! Nem feküdni, de a nagyobb tornával várjatok már még!!!
51783. Miszpipi (válaszként erre: 51781. - Beatrix100)
febr. 12. 11:15

Igen én is sétálok, olyankor érzem, hogy nem teljesen okés minden.

Egész nap totyogok a lakásban fel sem tünik.

Aztán kimegyek sétálni és egyből érzem, hogy lassan kell lépegetnem és kb. 15,20 perc múlva húzni kezd a hasam, feszít a medence csontom.

Na akkor vissza és pihi...

51782. Beatrix100 (válaszként erre: 51781. - Beatrix100)
febr. 12. 09:30
cicamosdás
51781. Beatrix100 (válaszként erre: 51776. - Miszpipi)
febr. 12. 09:29

Köszönöm Sorstárs!!


Zuhi még nekem sem csak alul jól,felül cicamozsdás:)

én a gázoktol vagyok még lufi de tegnap estére pld nagyon bekeményedett a pocak...jóóóó még nagyon friss minden

nekem szükséges a séta ,és működik is rendesen minden aminek nagyon örülök ...

nem siettetem az időt rohan az magától is nagyon sajnos,de most lennék egy hónappal öregebb emiatt:)

51780. Beatrix100 (válaszként erre: 51778. - Kajszi72)
febr. 12. 09:26

lehet hogy rosszul tettem fel a kérdésemet természetesen nem most akartam elkezdeni a felkészülést a maratonra:)

krokodil tornára ránézek köszönöm az ajánlást

51779. Beatrix100 (válaszként erre: 51777. - Kajszi72)
febr. 12. 09:24

Rengeteget iszom azzal nincsen baj,én sem fogyózom de fegyelmezetten próbálok enni mert azért ez egyelőre mozgás szegény életmód...a francnak se hiányzik még pár kilo a meglévőkkel sem bírok:)

egy biztos amit pár nap után látok....ha nem sétálgatok eleget akkor estére ugy bekeményedik a hasam mint a beton...péntekn veszik ki a varratokat kiváncsi leszek utána mit tapasztalok

51778. Kajszi72 (válaszként erre: 51775. - Beatrix100)
febr. 11. 16:48

Lehet, hogy kívül csak 4 kis varratod van, de belül rendesen átszabtak. Nem most kell elkezdeni jógázni, oda normális koordináció és izomzat kell. Majd úgy 3-4 hét múlva.

A legegyszerűbb kezdésnek a krokodil torna. De igazából a mindennapi apró otthoni tevékenységek meg a totyogás, a séták is átmozgatnak.

Van akiknek írtak ki gyógytornát is, de ilyen tapasztalatom nincs.

51777. Kajszi72 (válaszként erre: 51774. - Beatrix100)
febr. 11. 16:41

Szia. Bármit ehetsz, amit megkívánsz, de...

A fújós kaják fájdalmat okozhatnak. A sok szénhidrát lassítja a sebgyógyulást. A nem elégséges folyadék szintén, mivel rugalmatlanabbak a szövetek.

A nehéz ételek, a székletfogós kaják, a kevés folyadék préselni kényszerítenek, ez sem jó a belső hegeknek.

Nincs direkt diéta, csak ésszerűbb a pacal meg a baboskáposzta helyett egyszerűbb kajákat enni. De egy biztos, amit megkívánsz, arra a szervezetednek szüksége van. 🙂

51776. Miszpipi (válaszként erre: 51774. - Beatrix100)
febr. 11. 15:02

Kedves Sorstárs....😀

Nekem kedden volt a műtétem, szintén lapar, méh és petevezetők lettek kiműtve.

Étkezéssel úgy vagyok, hogy próbálok kicsit diétázni, nem fogyózni, hanem kiegyensúlyozottan és változatosan enni.

Én pl.ettem már káposztás ételt és nem volt semmi kellemetlenségem.

Mondjuk én műtét óta kicsit puffadtabnak érzem a hasam, olyan keményebb, de nem nyomkodom inkább.

Nekem nem lehet tusiznom, 4 kis tapaszom van és nem lehetnek vizesek, varratszedésig kell vigyáznom rá.

Körülményes is a mosdókesztyűs mosakodás.

51775. Beatrix100
febr. 11. 14:56
És esetleg ha valakinek bevált mozgásformája van ami segit mindenben azt szívesen fogadom...olvastam hogy jóga de azon belül melyik illetve foglalkozik e ezzel a női problémával valaki?köszönöm szépen előre is a segitsegeteket
51774. Beatrix100
febr. 11. 14:31

Sziasztok!!

Pénteken műtőttek ma jöttem haza 10órakor.

Engem laporoszkopos eljárásal műtőttek,rengeteg miomával együtt történt a beavatkozás.

Hetek óta készültem igazából rá mentálisan próbáltam ráhangolódni,és kizárólag pozitivként gondolni a műtétre nagyon nehéz volt mert alapból állandóan aggódom minden miatt.

A műtét napján egész nap alvás ugyebár,nem is gondoltam hogy én ennyit tudok aludni mozdulatlanul:)

Másnap kora reggel ébresztettek,eltávolitották a katétert..hála istennek nem szédültem a felállásnál semmi bajom nem volt.

gyors zuhany ami konkrétan kicserélt teljesen felfrissültem

a köhögés még kellemetlen de majd elmulik ez is

Tegnap egész nap sétáltam sétáltam és sétáltam a korházban sztem bolondnak néztek a többiek de meghozta áldásos hatásást mert meghozta"gyümölcsét"a mozgás.

Sokat bujtam a netet de nem igazán taáltam olyan étrendet amit ilyenkor érdemes tartani 4-6 hétig

azt nagyjából tudom hogy mit NEm ajánlott enni de amit ajánlanak az meg nagyon kevés...

Még a végén lefogyok:)

Mindenkinek kitartást és jobbulást kivánok

51773. Miszpipi (válaszként erre: 51772. - Kajszi72)
febr. 10. 16:05

Értem...

Akkor megnyugodtam.

Köszi a választ.

Probálgatom az oldalfekvést, úgy szeretek aludni és már kezd herótom lenni a hanyattfekvéstől.

De nem igazán esik jól...

51772. Kajszi72 (válaszként erre: 51771. - Miszpipi)
febr. 10. 15:03

Nem kaptunk antibiotikumot. Nincs rá szükség. Max, akinek a katétertől lett problémája, annak írt a házidoki húgyuti fertőzésre valót.

Fájdalomcsillapító kell nagy néha, inkább csak este, hogy ne ébredj fel a saját mocorgásodra.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook