Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
50056. yallah2 (válaszként erre: 50055. - Jankriszy)
2021. febr. 15. 20:21
Csak Esmyát ne. Kajszit szajkózva az egy rakás szar. Ettem én is egy darabig azt ugyanúgy véreztem. Abba is hagytam.
50055. jankriszy (válaszként erre: 50040. - Yallah2)
2021. febr. 15. 07:17

Én már rég mondogattam, hogy tuti hormonális bajom van, hullott a hajam,( azóta is persze) "mindenkit kinyírok"

állapot minden mensi előtt. De persze a tesztek nem mutattak semmi kórosat. Régi dokimnak úgy kelett szólni csináljon néha ultrahangot. Aztán 1x csak jé ott egy mióma. Még nem kell csinálni vele semmit mondta ő. De döntsem el én mi legyen Esmia, vagy majd egyszer műtét, vagy semmit nem csinálunk. Azt se tudtam mi az a mióma. Váltottam dokit.

50054. jankriszy (válaszként erre: 50048. - Kajszi72)
2021. febr. 15. 07:02
😂😂😂 meglesz!! Rátapintottál a terminátor énemre. Magamra kell majd szólni! Ilyen hiperaktív hülye vagyok...
50053. Kajszi72 (válaszként erre: 50052. - RamonaMCO)
2021. febr. 15. 05:11

Azt azért ne hagyd figyelmen kívül, hogy a különböző fórumokon azok írnak, akiknek tartósan fennáll valamilyen probléma és a hasonló helyzetben levőktől várnak támogatást, tanácsot.

Akiknek megoldódott vagy eleve kisebb, kevésbé szélsőséges a problémájuk nem írnak hozzászólásokat, max. olvasgatnak, tájékozódnak.

Legyen szó bármiről is.

Még egy dolog: a miómát nem kaparják ki! A mióma jóindulatú izomdaganat. A tartósan megvastagodott méhnyálkahártyát kaparják ki, hogy segítsenek a méh tisztulásában. A méh pedig azért tisztul nehezen, mert a ciklust vezérlő hormonok "rossz" parancsokat adnak. Az eü küret egy vizsgálat, nem gyógymód. Tulképpen egy mintavétel.

Remélem a búcsú a fogamzásgátlótól segít majd és a diéta is sikerrel jár. Kalap kakit mindenhez!🌻

50052. RamonaMCO (válaszként erre: 50047. - Kajszi72)
2021. febr. 14. 23:32

Szia! Köszönöm a kommentedet!

A menstruációmba nagyon bezavar sajnos, nagyon fáj, + 18 kg-val vagyok több, persze mind nem róható fel, de szerintem közre játszott ez is. Ez miatt most diéta van.

Megbeszéltük a dokimmal, hogy lerakom a fogamzásgátlót, megtörtént az utolsó szem beszedése is.

Egyelőre nem igényel kezelést a miómám, mert icipici. - vérvizsgálatra elfogok menni mindenképpen, máj és Leiden vizsgálat miatt muszáj, úgyhogy a többi hormonális dolgokat is megnézetem. Viszont áprilisban vár rám egy lézeres méhszájseb műtét is, a Nagymamámnak is volt. Lehet akár innen ered...

Csak sajnos elkeserítő, hogy ilyen icipici és még is annyi bajt okoz! Mindenki azt mondja (sajátjáról), hogy nől, szaporodik és műtétre vár, - kaparás, egy év és “visszanőtt”- másik műtét : zsugorodott, de ott van, - nagyon sokat olvastam és nem jók az arányok. :(

Remélem a fogamzásgátló elhagyása és a diétás étrend (fogyás) javít a helyzeten.

50051. Kajszi72 (válaszként erre: 50050. - Yallah2)
2021. febr. 14. 21:52
Én is mostam hajat, térdelve a zuhanytálcába dőlve, támaszkodva, nem is tudom hogyan... De nekem rövid a hajam, egyszerűbb volt. És szükséges, mert igen érdekes frizurákat feküdtem magamnak. 😀 Zuhanyozni nem mertem, nem volt normális kapaszkodó, a koordinációm meg igen gyatra volt. Maradt a mosdókesztyűs pacsálás a mosdónál.
50050. yallah2 (válaszként erre: 50041. - Ila2)
2021. febr. 14. 21:02
Röhejes, de én mostam a kórházban hajat. Hozzáteszem, vízhatlan sebtapasszal voltam kötve. Hétfőn műtöttek, anyukám kedden meglátogatott, mondja: Fiam meg kéne mosni a hajad! Anya! Örülök, hogy járni tudok. De megoldottam. Csütörtökön Ráültem egy támlás székre, támla előttem, tus, előrehajoltam a támlára és rá a zuhanyt. Sikerült különösebb pancs nélkül. Otthon meg belehajoltam a mosdókagylóba és bár lassabban folyt a víz, de megvolt a hajmosás.
50049. ila2 (válaszként erre: 50048. - Kajszi72)
2021. febr. 14. 20:55
Tanúsíthatom. Ma kellett befeküdnöm, péntek este vonyítós, hamisan éneklős, sírós nevetős, vörösborozós cudar estét rittyentettem magamnak, fittyet hányva a családra. Gőz kiengedve :) A neheze holnap, szorítsatok.
50048. Kajszi72 (válaszként erre: 50046. - Jankriszy)
2021. febr. 14. 19:04

A takarítás hangos zenével kombinálva, énekléssel, vonyítással, bőgéssel együtt kitűnő stresszoldó. 😀

Két pozitívuma is van, nem nyeled be a feszkót a mindentkibírokterminátorősanya üzemmódban és a lakás is patyolat lesz, műtét utáni időszakban kevéssé kell majd foglalkozni vele. 😀

50047. Kajszi72 (válaszként erre: 50044. - RamonaMCO)
2021. febr. 14. 15:26

Szia. A mióma nem feltétlenül végződik hysterectomiával.

Viszont az, hogy nem okoz panaszt, nem jelenti azt, hogy nem kell foglalkozni vele. A miómák kialakulását általában három okra szokták visszavezetni: genetikai hajlam, környezeti tényezők és a hormonegyensúly megbomlása ( ösztrogén túlsúly- progeszteron hiány).

Nem tudom, mit mondott a dokid, de néhány dolog jó, ha tiszta:

- a mióma nem ok, hanem okozat

- a mióma léte bizonyítja, hogy hormonálisan nem oké a helyzet. Ez a nem oké lehet, hogy egy hormonvizsgálatkor még simán besimul a határértékek közé, és nem definiálható.

- a miómákat elősegítő hormonállapot nehezíti a teherbeesést, illetve a terhesség megtartását.

- tartós progeszteronhiány = meddőség

- egyéb apró jelek, amik az ösztrogén dominanciát mutatják: pattanások, arcszőrzet erősödése (először a csupa pihe), 6-8 napos menzesz, vizesedés, markáns havi idegbaj 😀.

A miómákat ki lehet operálni vagy lehet embolizálni. Ez utóbbi azt jelenti, hogy elvágják a tápanyagtól, tulképpen elfonnyasztják.

Hogy melyik út a járható azt doki tudja eldönteni, a mióma elhelyezkedése és mérete alapján. Dokik ajánlgatják még az esmia nevű gyógyszert, ez szinte egész Európában havi májfunkció kontrollhoz van kötve. Itteni tapasztalatok alapján szart se ér. Lehetőség még a hormonos spirál, ez többeknek bevált már.

Keress magánúton egy jó dokit.

Most jön a szerintem rész...

Szükséged lenne hormonvizsgálatra, nemihormonok, pajzsmirigyh, D vitamin.

Kikérdezni a családot petefészek, mióma, és egyéb méhet érintő problémákról.

Pontosan vezetni a mensinaptárat. ( a menstruáció első napja az első maszatka, nem a piros vérzés, utolsó napja pedig az utolsó maszatka )

Figyelj arra mit eszel, kerüld a szóját tartalmazó ételeket, a lenmagot, a csapvizet, egyél kevesebb hüvelyest.

Nem kell ráparázni, de az se jó, ha semmit nem teszel. A hormonvizsgálatosdi tisztába teheti a dolgokat, ha pedig kerülöd a fitoösztrogéneket, akkor máris tettél valamit a hormonháztartásodért. Kalap kakit!🌻

50046. jankriszy
2021. febr. 14. 11:48
Yallah2, Kajszi72 Köszönöm a biztatást! Még nem félek, de aznap tuti para lesz, de megpróbálok lehiggadni, addig nem is foglalkozom ezzel. Ráérek még van 5 napom. Az altatás miatt muszály leszek nem félni...tudom akkor nehezebben altatnak. Majd jelentkezem , utána. Minden jót azoknak akiket hamarosan műtenek.
50045. ila2
2021. febr. 13. 21:29
Köszi a válaszokat, és hogy szorítotok nekem. Hétfőn úgy néz ki első leszek, biztosan jövök majd ezer kérdéssel. Utóbbi évek leghosszabb napja lesz a holnapi az tuti :(
50044. RamonaMCO
2021. febr. 13. 20:57

Sziasztok!

Egy hete találtak nálam miomát, és nagyon sokat olvastam róla, hogy méheltávolítással végződik. Egyelőre nem igényel kezelést... kérlek, akinek van tapasztalata, írnátok pár információt ezzel kapcsolatban? 24 éves vagyok és kezdek elkeseredni!

(Bocsi, ha nem ide illő téma, de ezt dobta fel elsőnek, és itt láttam aktivitást.)

50043. Borsi64 (válaszként erre: 50041. - Ila2)
2021. febr. 13. 18:08
Nehezen, térden állva a kád előtt. Így nem lett vizes a kötés és nem kellett nagyot hajolni. Felállni nem volt egyszerű, de segítséggel az is ment.
50042. Tim70 (válaszként erre: 50041. - Ila2)
2021. febr. 13. 17:07

Szia!

Szorítunk Neked is! 💖

Hajmosás: előtte nap fodrász 😁, amikor haza engedtek azonnal fodrász a kettő között száraz sampon. 👍👌 Zuhany alatt álva hosszu idő lett vona áztatni a vágást, hajolni pedig nem is tudsz és nem is tanácsos.

Üdv: 💖Timi

50041. ila2
2021. febr. 13. 11:32
Köszönöm a segítséget, úgy tűnik mindent beszereztem, este csomagolok. Örülök nektek, nem teljesen ismeretlenbe indulok. Nem mondom, hogy nincs gombóc a gyomorban, próbálom pozitívan, túl kell élni. Még egyet elfelejtettem. Hogy mostatok hajat és mikor? Nekem az ápolt haj a gyenge pontom, viszem be a hajszárítót is :)
50040. yallah2 (válaszként erre: 50035. - Jankriszy)
2021. febr. 13. 02:32

Igazán nincs mit! Fordulj hozzánk bizalommal!

A nézegetéstől tuti nem fog a myoma összébb menni. Nem is értem ezt a nézegetést komolyan....Hidd el, hogy sokkal jobb lesz! És ne félj!

50039. yzzi
2021. febr. 12. 10:47

Sziasztok!

Ma vagyok 2 hetes! A sebem kívül szépen gyógyul, belül az utóbbi napokban elég sokat fáj, szúrkálódik, de gondolom ez normális. A hasam puha, nem puffadt. Hétfőn lesz varratszedésem és a szövettan eredményét is hétfőn tudom meg. Bízom benne, hogy rendben lesz!

Egész jól tudok már felkelni és sétálni. Épp tegnap mondta a kislányom, mikor hazaért az oviból, hogy Anya te már nem is totyogsz, hanem sétálsz!🙂

Ami viszont kicsit beárnyékolja a hangulatomat, az a vérezgetés. Kedden este szúrtam az utolsó vérhigítót és azóta jobb a helyzet, mert friss, piros vér nincs, csak rózsaszínes kevéske valami jön. Hétfőn megkérem az orvosomat, hogy nézzen meg újra UH-al, mert igen megnyugtatna, ha rendben találna mindent.

És ami nagy örömet okozott, ma reggel tudtal először teljesen spontán, minden segítség nélkül, fájdalommentesen nagywczni. 🙂

Mindenkinek szép napot kívánok!

50038. Kajszi72 (válaszként erre: 50035. - Jankriszy)
2021. febr. 12. 09:17

Szia. Szépen végigjártad a stációkat, és eljutottál a megváltás várásáig.

Szerintem ez az elfogadás fél siker a gyógyulásban, fizikailag és mentálisan is.

Jó, hogy visszamerültél az időben itt az oldalon.😀

Kalap kakit mindenhez, és ha bármi van, írj nyugodtan!🌻

50037. Kajszi72 (válaszként erre: 50036. - Kajszi72)
2021. febr. 12. 09:00
Kimaradt a gurulós bőrönd, sokkal jobb, mint sporttáskázni.
50036. Kajszi72 (válaszként erre: 50032. - Ila2)
2021. febr. 12. 08:47

Szia. 1 hálóing, mert utálom, cirka 20 percet volt rajtam. Pizsamagatya 2, mackónaci, hosszú ujjú pamutfelsők, pólók, kardigán. Nem kell 5 napig alvós szerkóban lenni állandóan. Nálunk volt gluténmentes abonett kenyér. De ha tényleg cöliákiás vagy, annak az anamnézisedben is szerepelni kell, más kaját kapnak ab ovo.

A bugyi nem kell, hogy óriási legyen, csak ne tanga és ne műszál, és ne legyen trendin szűk. Normális pamutbugyi, ami nem szorít, könnyű le és felvenni. Totyogni fogsz, így a kávét a büfében is megveheted. Nem kell ipari mennyiségű nasi se, nekem még egy zacskó kréker se fogyott el...

Hasi műtét 5 nap kórház. Menj kényelmes szabadidő ruhában már a becsekkoláskor, helyet spórolsz és hazafelé úgy sem tudod felvenni a gombos, cipzáras gatyákat.

50035. jankriszy
2021. febr. 12. 08:40

Sziasztok! Hamarosan műtenek.Febr 19-én. Régóta tudom, hogy ez a műtét vár rám. Méheltávolítás lesz méhnyakat is kiveszik. A petefészkek megmaradnak.40 éves vagyok.Hasi vágásom lesz. Az utóbbi időben állandó méhnyálkahártya gyulladás és megvastagodás+ egy szép naggyá nőtt mióma tulajdonosa vagyok. A mióma a méh falába nőtt és a hugyhólyagom felé nő, az utóbbi 2 hónapban annyit nőtt mint máskor 1 év alatt. Régóta olvaslak titeket. Szinte végigolvastam a kezdetektől!! Itt mindenre megtaláltam a választ, nagyon sokat segített elfogadnom, hogy végül műtét lesz, sőt most már várom is és végre vége lesz a brutál vérzéseknek és az állandó gyógyszerszedésnek, és nem kell félnem ,hogy majd mit mutat a következő rákszűrés. Sokmindent kipróbáltam ,több nőgyógyásszal,természetgyógyásszal, jelentkeztem embolizációra is, hiába nézegették évente, félévente a miómámat, nem,hogy összébb ment volna vagy stagnált volna ő csak nőtt. A hormonok már bevadultak ez van. Kedves :

Yallah2, Kajszi72, Tim70, Klenca és sokan mások a sok infót és tapasztalatot!!!

50034. Marika Szebeni (válaszként erre: 50032. - Ila2)
2021. febr. 11. 19:40
Szia, olvasd el a 49862 számú Tim 70 hozzászólást.Ne fèlj, rendben lesz minden! Engem bő ève műtöttek, 57 èves voltam. Bárcsak hamarabb belementem volna! Sokkal jobb azóta az èletem.Kitartást ès sok türelmet saját magadhoz! A tested majd jelez mikor mit szeretne.
50033. Süti 2 (válaszként erre: 50032. - Ila2)
2021. febr. 11. 17:58

Szia!

Vigyél 2-3 hálóinget,minden napra bugyit ,eü.betétet,tisztasági betét ,vizet én kettő litert vittem de kevés volt,az inkább a műtét előtti napra kell,azután úgy is van ott tea.

Műtét után olyan ételeket lehet enni ami nem puffaszt...

Majd ott olyat kapsz,de vittem be háztartási kekszet,azt engedélyezték,volt aki hozatott be kaját magának,joghurtokat...a portán leadták neki es a nővérke felhozta.

Kávét nekem a nővérkék főztek,nagyon aranyosak voltak(mindennap kaptam)

Hazafelé a nővérke segített levinni a csomagjaimat.

Visszatérve ,hogy milyen bugyit vigyél mert hasi vágásod lesz azt nem tudom,nekem laparos volt.

Vigyél magaddal Degazint puffadásra.

A szokásos tisztálkodási dolgokat,papucsot kettőt,tusihoz az egyik.

Evőeszközök,pohár,szalvéta.

Wc papir,normál és vigyél nedves wc papirt is.

Ha kihagytam valamit bocsi,igyekeztem mindent leírni.

Egy kalappal!

50032. ila2
2021. febr. 11. 16:28
Sziasztok! Felmerült bennem pár kérdés. Ki mennyi hálóinget, bugyit, vizet, milyen és mennyi nasit, stb. vitt magával? (Gluténérzékenység vagyok) Mennyire kell hatalmas, hasat takaró nagyibugyi? Milyen fazon a kényelmes? Reggeli kávéfüggő vagyok, vihetek valami koffeinest? Most, hogy nincs látogatás, mire figyeljek, hogy minden meglegyen? Ki mikor szabadult? Hogy csomagoltatok össze hazafelé, segítettek lecuccolni? Vasárnap "költözöm", hasi lesz. Köszönöm a válaszokat, már para van, nem kicsit :(
50031. Muffin91 (válaszként erre: 50027. - Borsi64)
2021. febr. 10. 09:18
Köszönöm!
50030. Tunde06 (válaszként erre: 50029. - Kajszi72)
2021. febr. 9. 17:38
Köszönöm szépen neked 😊
50029. Kajszi72 (válaszként erre: 50028. - Tunde06)
2021. febr. 9. 17:21

Szia. Az első és legfontosabb, hogy a kórházban a nővérek, a dokik mind tudják, hogy mit csinálnak. Nekik ez az egész műtétesdi munka és profizmus, szakmaiság. Neked ez az egyetlen ilyen műtéted, ismeretlen az egész hajcihő a számodra, ezért ijesztő.

A kórházi metódus dióhéjban: becsekkolsz, felveszik az anamnézist (ha eddig még nem tették meg), kapsz ágyikót, mérnek vérnyomást, kapsz fosatólöttyöt, futkározol,ha csak reggel kell menned, akkor ez otthoni művelet, aztán alvás. Műtét reggelén van ahol beöntés is van, vérnyomásmérés, felhelyezik a pisikatétert, ez inkább fura, mint kellemetlen, kapsz branült, nyugibogyót, aztán már tolnak is a műtőbe.

Ott elaltatnak. Aztán felébredsz az őrzőben, feletted lesz infúzió a fincsi málézólöttyel, hogy ne legyen fájdalom és nyugiban pihenhess. Lesz drén csőved zacsival, ami a pocódból kiszívja, kivezeti a fölös savót. Lesz rajtad pulzusmérő, mert figyelnek rád a műtét után, ezért is leszel az őrzőben. Ha laparos műtét lesz, valszeg már este talpra állítanak, hasi vágással másnap reggel. Mifelénk pálinkás hajnalban még az őrzőben lemosdat az éjszakás nővér, ez hihetetlenül jó érzés. A pisikatéter is kikerül, ez fura és kellemetlen érzés, de nem fáj. Segítenek felállni, és simán áttotyogsz majd a szobádba. Kapsz véralvadásgátló szurit, megmérik a vérnyomásod. Lehet, hogy kaparni fog a torkod az intubálás miatt, de ez nem általános. Jön a vizit, amin nekem mindig röhögnöm kellett, mert a mini szobánkba nem fért be az egész menet, kukucskáltak, mint valami rajzfilmfigurák.😀 Ezek után már úgy elfáradsz, hogy ebédig alszol.

Ha fáj, kérj gyógyszert, de remélem erősíted majd a nemfáj csapatot, és nem fog.😀

Innentől totyogsz, pihensz, jön a lufiverseny is a hasadban, ahogy újra működésbe lépnek a belek. Várod az első pisit, kakit, 3. nap kiveszik a drént, és zacskótlanul totyoghatsz tovább. Kalap kakit mindezekhez!🌻

50028. Tunde06
2021. febr. 9. 15:28
Sziasztok olvasgattam itt a történeteket,nagyon sok kedves ember van itt a csoportban! Szükségem lenne egy kis lelki támaszra,holnap reggel fognak műteni egy oldali petefészek és méh eltávolitása😒 Nagyon félek mi vár rám?! Altatástól fájdalomtól! Ki hány napot töltött kórházban? És az első fel kelés műtét után hogy könnyebb?! Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek jó egészséget kívánok! Szoritsatok 🥰
50027. Borsi64 (válaszként erre: 50026. - Muffin91)
2021. febr. 8. 23:46

Szia!

Velem úgy volt, hogy első műtétnél kivették a petefészkeimet és a petevezetőket ciszta miatt. A méhemhez nem mertek hozzányúlni mert még műtéti körülmények között sem volt meg a méhszájam. Összevarrtak és elküldtek aspirációs citológiára ami azt mutatta, hogy nem vagyok rákos csak bezáródott a méhem és felfúvódott, vagyis tele volt vérrel és ezért nagyon fájt a hasam. 1 hónapra rá újból megműtöttek méheltávolítás. A szövettan viszont 2 féle rákot mutatott ki. Abból az egyik agresszív fajta. Ezért mehettem vissza műtétre és akkor vették ki a méhnyakat, nyirokmirigyláncokat és a csepleszt. Negyedévenként járok Mr vizsgálatra és fél évenként nőgyógyászati kontrollra, akkor ultrahanggal is vizsgálnak és vérképet is néznek.

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook