Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
50193. eritrea
2021. márc. 12. 15:48

Köszönöm Kajszi! Már megijedtem.

Engem a Honvédba műtenek, ott hashajtás nincs. Csak este és reggel beöntés. A katétert is altatásban teszik csak fel. Az őrzőben meg már majd ehetek 2 óra múlva és aznap fel is kell majd kelni segítséggel. Beszéltem a doktornőmmel erről. De ez a bélmozgatás nem stimmelt. Két pruduktumot sem említett feltételként semmire se.


Szerintem ahány kórház, annyi szokás. Vagy legalábbis remélem és igazából sokféle eljárásrendről olvastam itt, szóval ki tudja milyen lesz az én utam 😊 ami egyenlőre nyitott, mert a jövő heti 17-i műtétemet lemondták és most várakozok mikor lesznek megint műtétek.


Mindenkinek kitartást és egészséget kívánok 🌼

50192. jankriszy (válaszként erre: 50188. - Ila2)
2021. márc. 12. 15:05
Ez érdekes..minek kelett volna kijönni?? Hiszen első nap infúzióban jön minden és a katéterbe távozik. Én csak másnap kaptam reggelit az is csak 4 nyamvadt babapiskóta. Aztán meg leves és krumplipüré ebédre. 3. nap mire valami felhalmozódott a belekbe. Senki nem tudott spontán kakilni kaptunk szirupot (levolac??) Na aztán 4. napra az elrendezett mindent 😂 Egyébként fájt💩🥵 Most vagyok 3hetes és még szokott görcsölni a nagy wc. Ha már itt vagyok akkor kérdeznék a heggyógyulásról: Van egy 1-2 cm hosszú gumó szerü keménység a varratom egy kis szakasza melett pont a varatt egyik oldalán egy bekeményedett kisebb babszem méretű csomóka a bőr alatt. Ez felszívódik-szívódhat?? A varatt többi része sima szép egyenletes puha.
50191. yallah2 (válaszként erre: 50179. - Ibab)
2021. márc. 12. 14:55
Jajistenem! Szegény! Én emlékszem rá. Neki volt petefészek rákja. Wertheim műtétje volt és elég fiatal volt. Nagyon sajnálom! 😢😢😢😢😢😢
50190. Kitty7016 (válaszként erre: 50188. - Ila2)
2021. márc. 12. 11:18
Őrzőben csak masnap reggel lehet felkelni,es akkor visznek a normal szobaba,kateterrel es drain csővel,mütet előtt beöntes vagy hashajtozas,mitől kaki,amikor mar mütet előtti nap csak reggelizni volt szabad.es az őrzőben kábaság van ez sok alvas.
50189. Kajszi72 (válaszként erre: 50188. - Ila2)
2021. márc. 12. 10:08

Műtét után hashajtó??????

Üres gyomorra??????

Ilyet még nem is hallottunk, hogy az őrzőből csak produktum után lehet szobába menni...

Melyik kórház ez?

50188. ila2 (válaszként erre: 50185. - Eritrea)
2021. márc. 12. 08:17
Be kell, hogy induljon a bélműködés, két produktum kell ahhoz, hogy visszamehess az őzőből a kórterembe. Hashajtókat adnak hajnalban, ha kell, rotyikúpot is. Az én szervezetem nem kicsit túlreagálta, délelőtt 10-től hajnali negyed egyig rohangásztam, és soha nem vakriasztás volt, nem is tudom mi jött ki. Mire felkecmeregtem az ágyamra, tekert egyet és újra mentem. Brutál volt. Hajnali fél 1-kor lett vége, akkor már csillagokat láttam. Keddi nap volt, vasárnap óta nem ettem. Frissen műtötten rémálom volt, erőm már nulla a nap végére. De gondolom nem ez az általános, mert másnap sorban szóltak utánam a nővérek, ápolók, de még a takarítónő is megállított, hogy hogy vagyok, híre ment hogy egy nő egész napját a WC-ben töltötte. Azóta sem értem, hogy nem ájultam el. Mit kibírunk...
50187. Kajszi72 (válaszként erre: 50181. - Kattantka)
2021. márc. 12. 07:21
A kórház után mindenki leereszt otthon egy kicsit. Ez azért van, mert az újbóli otthoni környezet teszi befejezetté a műtétesdit. Itt kezd oldódni a stressz igazán, mintha a tudatalattid azt mondaná: Jól van csajszi, megcsináltad b ameg, itthon vagy, túl vagy rajta! 😁🌻
50186. Kajszi72 (válaszként erre: 50185. - Eritrea)
2021. márc. 12. 07:09

Nyugi, ez csak elírás, nem bélmozgatás, hanem bélmozgás. Annyit tesz, hogy a másfél nap kajanélküliség után a gyomor és a vékonybél újraindul, melózni kezd, miután kajálsz már. Jönnek a szelek, gázosodsz, olyan, mintha lufik versenyeznének a hasadban, a perisztaltikus mozgás viszi az emészteni valót a normál útján. Magyarán jön a puki, emésztesz.

Mindenki. Nem kell vele futkorászni, 3 napig biztosan nem lesz széklet. A megevett kaja kevés, bélből meg jó sok méter van.

Kellemetlen és vicces is.

Igyál gyömbért, egyél espumisant és ezek enyhítik a gázosodást.

A lufiverseny azt jelenti, hogy jól működik a tested, rendben van az emésztőrendszered.

50185. eritrea
2021. márc. 12. 06:05

Lányok, mi ez a bélmozgatás műtét után?

Kezdek nagyon para lenni...

50184. edinaedina
2021. márc. 12. 00:44
Sziasztok, kedden megvolt a műtétem. Méh, méhnyak ment, egy egész és egyharmad petefészek maradt. A műtét utáni 24 óra rettenetes volt, nagyon fájt minden, aztán kivették a katétert, járkálhattam, szerdán kb szuperul voltam. Aztán jött a bélmozgatás, na az megint pokoli és különösebb eredménye sincs. Ettől most kicsit megijedtem, mert ezért újra fáj a hasam, morog, szelek vannak... Elvileg holnap kiengednenek, de így tutira nem fognak. Tudtam, hogy ez a kakitéma nem lesz egyszerű, de azért reméltem hogy ennyire rossz se.
50183. Kajszi72 (válaszként erre: 50182. - Muffin91)
2021. márc. 11. 22:44

Az időjárás változás durva nyilalásokat tud okozni.

A pisi ingered megvan, de nem ott érzed, ahol eddig ( ott volt a méhed, aminek nekifeszült a hólyagod).

Ahogy elrendeződnek a szervek a medencédben, újból karakteresebb lesz a pisilni kell érzet, de fel kell ismerni, meg kell tanulni. Székletnél ugyanez. Megvan az ingered, csak nehezebben ismered fel.

A hasad közepe hosszú hónapokig érzéketlen maradhat. Már írtam neked a zsírszövet regenerálódásáról. Amíg nem üszkösödsz nincs semmi baj,😁 ez természetes.

50182. Muffin91
2021. márc. 11. 17:39

Sziasztok! Ma többször éreztem, hogy beszúr a nem létező méhem. Eléggé fájdalmasan méghozzá. Semmi megerőltetőt nem csináltam. A hasfalam pár millimétert még nyitva van (begyulladt, ezen a lyukon át ürült). 9 hete műtöttek, csak petefészkek maradtak. Ez így mennyire van rendben?


A másik : a műtét óta sem vizelési, sem székelési ingert nem érzek. Vagyis érzek, de már csak akkor, amikor nagyon kell. A hasam közepe a köldök alatt még mindig érzéketlen.


Puszi mindenkinek ❤️

50181. Kattantka (válaszként erre: 50180. - Kattantka)
2021. márc. 11. 17:29

Pontosabban azért tartom furcsának, mert műtét hetén, illetve utána nem volt jellemző. Múlt szombaton ébredtem arra, hogy rendesen véres lett a pizsim. Aztán szerencsére csitult. De átment ebbe a barnázásba, ami azóta is tart. Nem vészes, tisztasági betéttel működik. De az első idő után azt hittem megúsztam az ilyesmit.. Amit nagyon megtanultam, hogy figyelni kell a tested jelzéseit. Kórházban kis fittipaldi voltam. Hazajöttem, tök elesett lettem. Kb annyiból álltam, hogy ettem, aludtam.. Ez egy hétig ment kb. Utána meg már dolgoztam itthonról. Egész jól bírtam már az ülést is (varratoktól addigra megváltam).

Ami nem szeretem téma volt nekem, az a vérhigító. Sokkal jobban ki lehet bírni, mint hittem. De utálom az injekciókat. Szerencsére párom beadta nekem, így nem volt akkora tragédia.. Csak úgy néztem ki, mint akit összevertek.. 🤣 úgy belilult a helye.. már csak zöldes sárgás. Egyébként az itthoniak jobban sikerültek, mint a kórházi.. ott mindig ugyanoda adták be, és izomba (vállba), úgyhogy pompáztam a szívárvány minden színében 🤷‍♀️

50180. Kattantka (válaszként erre: 50174. - Heni71)
2021. márc. 11. 17:08

Szia! Mindig jobban 😊 Tényleg nagy türelem kell. Még a séta se megy hisszan. Tegnap csúcsot döntöttem a majdnem 4 km-rel.. Ma fekvés is lesz 🤣🤣 Ami fura, hogy engem lelkileg nem visel meg a dolog. Bár tavaly év vége nagyon kemény volt,mert eltemettük a tesómat (37 éves volt). Sajnos legyőzte a vastagbéldaganat.. Két pici fiút (ikrek) hagyott a férjére. Most kezdték a sulit.. Így amikor a temetés után kb 1 hónappal megkaptam a rossz citológiát persze elsírtam magamat. Kb fél perc.. aztán elkezdtem intézni másodvéleményt.. stb. Onnantól egy feladat volt, nem több.

Fizikailag furcsa, hogy még mindig tart a barnázás.De nagy vészt nem érzékelek.

50179. ibab
2021. márc. 11. 14:46

Kedves Lányok!

Régi motoros vagyok. LEhet, hogy van még valaki itt aki ismerte kéklillát. ( Ági) Egy hete elhunyt. Szeretettel gondolok rá. MI egy nagy túlélő csapat voltunk 2012-től, sokan jól vagyunk, de Ági itthagyott minket. MIndenkinek jó egészséget, ha van itt valaki a régiek közül , irjon rám priviben, kiváncsi vagyok mi van Veletek. puszi,ibab

50178. Kajszi72 (válaszként erre: 50175. - Ila2)
2021. márc. 10. 16:52
Üdv utána Ila! És köszi, örülök, hogy átkattintottad magad és sikerrel vetted az akadályokat. Gyors gyógyulást, sok türelmet és kalap kakit mindenhez!🌻
50177. Heni71 (válaszként erre: 50176. - Muffin91)
2021. márc. 10. 03:11
Szia! És nagyon köszönöm a välaszod! 😁❤️
50176. Muffin91 (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 23:06
Szia! Persze hogy megműtenek. Nekem 1 evig folyamatosan ömlött...amikor felvettek a kórházba, műtét előtti nap, kaptam infuzioba vérzéscsillapítót. Semmit sem ért természetesen, de én ezt mondtam is előre a dokinak, mert elotte szedtem már tablettába is. Szóval javábsn folyt belőlem a vér, amikor átmásztam a műtőasztalra. Senkit nem érdekelt. És őszintén?? Azokban a percekben énis magasról kakiltam rá :D
50175. ila2
2021. márc. 9. 16:52
Sziasztok! Február 15-én volt hasi méheltávolító műtétem, csak a két petefészek maradt. 51 éves vagyok. Most már tudok a műtétről beszélni. Először is mindenkinek nagyon köszönöm a műtét előtti támogatást és a jó tanácsokat! Cukorka és a sportkupak tényleg életmentő :) Ezek mellett a leghasznosabb tanácsot számomra Kajszi72 adta, aki azt írta, "az első és legfontosabb, hogy a kórházban a nővérek, a dokik mind tudják, hogy mit csinálnak. Nekik ez az egész műtétesdi munka és profizmus, szakmaiság." Nos, én nagyon hálás vagyok ezekért a szavakért, ennek szellemében csináltam végig az egész procedúrát, fejben nagyon rendben voltam, igy minden a nagykönyv szerint zajlott. Az őrzőben már visszaszámoltam az órákat, hogy végre felkelhessek. A bélmozgatósdi brutál volt, egész napos rohangálás a friss, sajgó sebbel, de szinte ez volt a legkellemetlenebb élményem. Nagyon féltem a műtéttől, az altatástól, de higgyétek el, minden fejben dől el! Kajszi72 mondatait ajánlom a műtét előtt állok figyelmébe. Az egész nem egy leányálom és nagyon tud fájni is és nagyon szerencsétlenek vagyunk a műtét után, és így 3 hét után is egy rohadt nagy türelemjáték az egész gyógyulási folyamat, de Nők vagyunk, erősek és sokat kibírunk! Sok pozitív energiát és erőt a műtét előtt állóknak, akik túl vannak rajta, további kitartást kívánok a felépüléshez ezen a hosszú úton.
50174. Heni71 (válaszként erre: 50173. - Kattantka)
2021. márc. 9. 15:45

Szia! Nagyon köszönöm a välaszod, jo érzés hogy van itt egy ilyen csoport és mindenki segitökész.

Akkor mär majdnem 1 hónapos vagy, hogy érzed magad?

50173. Kattantka (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 15:25
Szia! Nekem február 16-án volt a műtétem. Szokásos havi vérzés végén voltam éppen. Minden vizsgáló orvosnak elmondtam, de azt mondták, ez rajtam kívül senkit nem érdekel. Mikor le kellett vetkőzni, és felfeküdni a műtős ágyra, akkor is elmondtam, hogy ez a helyzet. Akkor sem érdekelt senkit. Onkológián műtöttek. Bennem is megfogalmazódott, hogy kelle valami, ami tolja a mensit, de nálam nem ajánlottak ilyesmit. Sőt, mivel nekem daganat megelőző állapot miatt kellett kipakolni mindent (csak a fészkek maradtak), olyat is mondtak, hogy a hormon az be tudja durvítani a rákos elváltozást.. De ezt nem orvos mondta. Tényleg csak Neked lesz esetleg kellemetlen, de ha megkapod a mosolygó pirulát, már Téged se 😊 Nekem csak hashajtás volt valami porral, amit vízben kellett feloldani előző este, hajnalban meg egy kúp. Szerencsére a beöntés ott nem volt szokásban. Jobb lesz utána 😊 Kitartás 🍀
50172. Heni71
2021. márc. 9. 13:39
Sziasztok! Nagyon köszönöm a välaszokat, tündérek vagytok❤️! Még majdnem 2 hét..... Nagyon félek de majd csak tul leszek mär rajta... 🙏❤️
50171. edyth2 (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 10:15
Velem is etették a norcolutot, de biztos megoperálnak ha vérzel is
50170. Kajszi72 (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 09:03

Szia. Műtét előtti időszakban sok doki nagykanállal eteti a Norcolutot a páciensekkel, a vérzés visszatartása végett.

Kalap kakit!🌻

50169. jankriszy (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 08:12

Szia! Én úgy érkeztem, a korházba,hogy megvolt a mensim, (nekem épp aktuális normál mensim van-volt, nem véreztem egyfolytába, miómaeltávolításra voltam kiírva+ha nem sikerül méheltávolítás)

Azt mondták nem gond őket nem zavarja nem befolyásolja a műtétet, csak nekem lesz diszkomfort érzetem mert megvan és közbe hashajtóznak és beöntéseket is kapok ennyi.

50168. Heni71
2021. márc. 9. 04:47

Sziasztok! Uj vagyok, örülök hogy van ez a csoport. Sokat olvasgattam mär és lelkileg sokat segit! Nekem 22.-én lesz a mütétem, petefészek marad. Több mint egy honapja vérzek folyamatosan.Amit nem tudok és a dokit sem kérdeztem( mert annyira megdöbbentem mikor kiderült hogy müteni kell).....ha nem marad abba a vérzés addigra sem attol még megmütenek vagy ilyenkor mi történik?Elöre is köszönöm a välaszokat!

Ui:elnézést a helyesiräsért de német billentyüzetem van

50167. Kattantka (válaszként erre: 50166. - Edyth2)
2021. márc. 8. 20:42
Szia! Köszönöm a kérdést, nagyon jól esik. 😊 Jól vagyok. Úgy tűnik, rendeződik lassan a helyzet. Már csak kis barnázás van. Azt gondolom valami belső sebleválás lehetett.
50166. edyth2 (válaszként erre: 50163. - Kattantka)
2021. márc. 8. 18:07

Szia!

Hogy vagy?

Minden rendben?

50165. Anett70 (válaszként erre: 50138. - Edinaedina)
2021. márc. 8. 17:38
Sokat gondolok rád, szurkolok, hogy minden rendbe legyen❤️🙏
50164. edyth2 (válaszként erre: 50145. - Edinaedina)
2021. márc. 8. 10:23

Szia!

Gondolok rád

Minden rendben lesz❤️

Majd írj 🙂

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook