Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (7. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36642. tabuc2017-07-19 14:09
Sziasztok!
Én is halogattam a dolgot szeptembertől aztán márciusban olyan vér öntött el amilyent életemben nem láttam,akkor kuret és halogatas folytatva,de amikor már gyógyszer kellett hogy lealljon gyógyszer ha újra megjott és ő irányította az életem akkor a sokadik normális orvost megkeresve tettem pontot a végére. Igazad van kymb indítsd el a folyamatot különben a mióma irányít téged. Ma vagyok egy hetes ennek így kellett lennie. Kurethez ragaszkodnak műtét előtt ha jól tudom. Meme mi újság veled? Én pihengetek utcára még nem merek kimenni. Szorítok mindenkinek!
(válasz Kymb 36639. hozzászólására)

36641. yallah2017-07-19 12:32
Örülök, hogy Te még itt vagy! Ölelés! :)
(válasz angi68 36640. hozzászólására)

36640. angi682017-07-19 11:52
Kedves Yallah!
Itt vagyok,mint régi lány😊 ,ès szerintem vagyunk többen is,csak csendes társak🙂 .
Nagyon egyetèrtek minden mondatoddal. Igen elmùlt egy èv,de kell is ennyi az eredmènyhez. Igaz ,betegeket nem emelgetek mint te😟 akit elèg gyorsan bedobtak a mély vizbe,de sokszor jelzi a hasikám az ÁLLJT.
Tènyleg sokkal egyszerübb most már az élet. Nincsennek vèrzèsek,fájdalmak stb. Ha valaha is hoztam jò döntèst,akkor ez a mütèt az volt. Sokkal de sokkal jobban èrzem magam,valószinü pszichesen is ott a fejben. 😉
Règi lányok remélem veletek is minden okès?!
A ujaknak pedig gyors felèpülèst kivánok❤
Yallah,vigyàzz magadra! A munkahelyeden is kimèld magad,amiben csak tudod. Gondolok itt az emelelèsre stb.
Hatalmas Ölelès a fòrumos csalàdomnak.🤗❤😘🤗

💐🌹🍹🍷😘🤗
(válasz yallah 36638. hozzászólására)

36639. Kymb2017-07-19 11:38
Sziasztok!Már nagyon-nagyon rég voltam fenn,néha olvasgatok,de én még mindég együtt vagyok a miómáimmal,ami egyre több gondot okoz.Most nem érdekel hány orvoshoz kell elmennem de megkezdem a hadak útját!Azt szeretném kérdezni tőletek hogy műtét előtt mindenképpen kell küretet végezni?Még valami,ha van köztetek Váci vagy Pest megyei kérlek jelezzétek nekem PM-ben.Köszönöm!Jobbulást,jó erőnlétet kívánok a műtéten túllévőknek,akik pedig előtte állnak kitartást és pozitív gondolkodást:)

36638. yallah2017-07-18 23:02
Nem látok itt mostanában régi lányokat. Én régi vagyok, több mint egy éves. Nekem majdnem egy év kellett ahhoz, hogy minden a régi legyen. Majdnem. Mert nehezet emelni (pl ha leesik egy beteg az ágyról) máig nem megy. Azt hiszem erről le kell tennem. Mindjárt beleszúr a hasamba. De alapjáraton kell egy év mire úgy érzi az ember, hogy eh, hol van az már! Néha el is feledkezem már a műtétről meg a vele járó dolgokról.
A vérzésekre nem is gondolok. Nem hiányoznak.

36637. Anika612017-07-18 22:37
Szia, köszi a választ. 2016 decemberben voltam szűrésen, nekem is csináltak ultrahangot, de semmi rendellenesség nem merült fel. Lehet, hogy ez azóta alakult ki, remélem nem lesz áttét. Jó éjt.
(válasz meme2202 36635. hozzászólására)

36636. mallmax19782017-07-18 21:17
Sziasztok!
Már ritkabvan írok,mert zajlik az életem.Holnap leszek 12 hetes.Hazudnék,ha azt mondanam,hogy mar a régi vagyok,de egyre ritkábvan fáradok el.Sok a munka,itt a gyerkőc,úgyhogy nincs idő pihenni.
A hasam néha nagyon fáj,de a doki szerint az idegek gyógyulnak és a belső varratok szívódnak fel.Valami duplacsomózásos technikaval varrt belül,ezért is hajlonghatok.Lehet,hogy kicsit többet is,mint kellene és ezért fáj.De olyankor lefekszek picit és úgy jó.
Elvileg 6 hónapot mondtak a teljes gyógyulásra,mire minden beáll a helyére.
Frissen műtöttek kitartást,én is gyenge voltam és nagyon zavart,de hamar elmegy az idő 😉 Műtét előtt állók!Mi is féltünk,de mind itt vagyunk és az élet megy tovább...Nem lesz semmi baj,hamarosan ti is a tapasztalataitokkal segítitek majd az újakat.
A varratom nekem is tovafutó volt és egyáltalan nem fájt a kiszedése.Ja,nekem a doki bikinivonalas vágást csinált,se a lapar,se a hüvelyen keresztüli méheltávítás nem jött szóba.De így jól szétnézett bent és megúsztam azt,amitől mindenki retteg.
Nekem csak a szövettan mutatta ki,hogy már rákmegelőző állapotban volt a méhtest és a méhszáj is.Nem bántam meg,jó döntés volt és pont időben!
Puszi:Melinda

36635. meme22022017-07-18 17:41
Szia!
Ez így van a műtét alatt dől el milyen műtéti eljárást alkalmaz az orvos,most már értem.Valószínűleg laparoskoppal kezdi és remélhetőleg úgy is fogja befejezni.Műtét előtt alá kell írni,ha az orvos úgy dönt,hogy vágni kell,akkor beleegyezel.Sajnos én is hibát követtem el,mert nem minden orvos csinál szürésnél hüvelyi ultrahangot és ezt a fajta betegséget,csak az mutatja ki.Mindenesetre,hogy azt monda az orvos,hogy ráer az jó jel.Nekem nagyon sürgös volt.Jól döntöttél,meg kell szabadulni töle minnél hamarább.A műtéttől nem kell félni,komolyan mondom.Fájdalom nincs,arra figyelnek.Első nap kellemetlen.Engem műtét napján este feállítottak .Reggel elkisértek a mosdóhoz mosakodni.Utánna már egyedűl intéztem a dolgaim.A katéter meg a cső kivétele nem fáj,semmi észre se veszed.Tegnap voltam varratszedésen,féltem,kár volt,pici csipkedés.Az, hogy elmenni itthonról meg vezetni,meg 1 hetesen nem foglalkoztat.Az orvos nekem 4-6 hetes gyógyulást mondott.
(válasz Anika61 36629. hozzászólására)

36634. meme22022017-07-18 17:14
Szia!
Én is egész nap fekszem ma nekem sincs jó napom,nem fáj semmim,gyenge vagyok,lesz ez jobb is,igaz?
(válasz tabuc 36633. hozzászólására)

36633. tabuc2017-07-18 16:21
Elhiszem az izgalmat mi is így voltunk ezzel kapcsolatban. A verhigito mennyisége sok dologtól függ, állítólag a műtét nagyságától, a páciens visszeressegetol, dokitol stb. Legkevesebb 10 legtöbb 40 amit hallottam. Nekem is felszivodo varrat van nem lesz Varratszedes csak 6 hét múlva kontroll. Ma gyenge napom van inkább fekszem mint fennvagyok. Remélem lesz jobb is. Meme hogy vagy?
(válasz babym69 36625. hozzászólására)

36632. Loren42017-07-18 14:59
Nekem tovafutó varrataim voltak, elcsípték a két végét, aztán kihúzták. Nem volt érzéstelenítés, de nem is kell. Csak egy kicsit kellemetlen.
(válasz napsugár35 36631. hozzászólására)

36631. napsugár352017-07-18 13:44
Nekem felszívódós varrat volt,így azt megúsztam,de biztos érzéstelenítik előtte.
(válasz pocópuszi 36630. hozzászólására)

36630. pocópuszi2017-07-18 13:36
Én tegnap voltam 2 hetes. Napközben már egész tűrhetően vagyok, de azért jólesik többször is vízszintbe tenni magamat. Éjjel viszont még sokat nyűglődöm, nem esik jól az oldal fekvés, olyan érzés, mintha oldalra folyna minden a hasamban. A varrat mellett is bekeményedik, húzódik. Holnap után varratszedés, talán utána jobb lesz már...
A varratszedés mennyire kellemetlen, ki hogy élte meg? Férjem azt mondja, biztos fújnak rá előtte Lidokaint... Én viszont nem vagyok ebben olyan biztos.
(válasz meme2202 36628. hozzászólására)

36629. Anika612017-07-18 13:02
szia.Akkor beszéltük meg a műtétet, amikor a szövettani eredmény ügyében fel kellett keresnem, haláli nagy nyugalomban ültem, vártam a soromat, de amikor megkérdezte tőlem hogy, hogy vagyok a polipműtét után, nagy hévvel feleltem rá, hogy köszönöm, nagyon jól, és ekkor jött a nagy pofon, amikor közölte a diagnózist, végeredményben ez bizony rákos, hozzátette, hogy nem sürgős a műtét, de én egyből eldöntöttem, hogy nézhet időpontot, de a sokktól csak annyit kérdeztem, hogy milyen módszerrel fog műteni, erre válaszolta, hogy 3 féle verzió létezik, de sok mindentől függ, melyiket fogja alkalmazni, tehát nem kaptam rá konkrét választ.Én is eljártam rendszeresen szűrésre, de mint kiderült, a rákszűrés csak a méhnyakra szól, tehát, hogy a méhen belül mi történik, arra ez nem ad választ. Debrecenben műtenek a Kenézy kórházban. Voltak nagy fájdalmaid utána? Mikor lehet leszállni az ágyról először? Fájt a csövek kiszedése, a varratszedés? Sokat olvastam itt már, de még mindig én is ideges vagyok, Félek attól is, nehogy valamit elvágjanak, amit nem kellene stb. Biztos felébred az ember? Mikor lehet otthonról elmenni? Vezetni mikortól lehet? Mennyit illik adni az orvosnak és az anesztesnek? Lehet erről itt beszélni, mert erre választ sehol sem láttam. Én kerestem fel ezt az orvost személyesen, őt ajánlották, tehát adnom kell mindenképpen. Köszi előre is a válaszokat.
(válasz meme2202 36628. hozzászólására)

36628. meme22022017-07-18 11:56
Szia!Nem kérdeztél semmit az orvostól?Én itt tanultam meg ,hogy kérdezni kell,mert sajnos maguktól semmit nem mondanak.Engem ma egy hete műtöttek,és ugyan azt végigcsináltam mint.Rosszindulatú méhtest rák.Ez lett a szövettan.Ha neked is ez van,ha jól értelmezem igen,akkor mindent kiszednek petefészkeket,és a környező nyirokcsomókat.Nekem kiszedték és ez protokoll.Hol műtenek?
Nagyon nagyon féltem,itt rinyáltam a lányoknak,felesleges volt.Ma vagyok egy hetes ,4 nap után hazaengedtek.Egyetlen problémám,hogy nagyon gyorsan elfáradok.Egyáltalán nem biztos,hogy vágnak,már sok helyen csinálják laparoskopal.Kérdezzél nyugodtan én egész nap itt vagyok.Ez egy nagyon jó oldal valóban!!!
(válasz Anika61 36620. hozzászólására)

36627. Anika612017-07-18 11:43
ha találkozom vele újra rákérdezek, mert amikor az időpontot adta, akkor kérdeztem, de semmi konkrétumot nem mondott, mintha a műtét során döntené el, hogy mit fog csinálni.Csak a lehetőségeket sorolta fel, én meg agyaljak rajta, hogy miként ébredek fel.
(válasz yallah 36623. hozzászólására)

36626. Anika612017-07-18 11:39
Szia! Köszi a választ, kb. hány napig voltál bent a kórházban? Magadnak be tudtad adni a vérhígító injekciót? Az én férjem nem vállalkozik rá, én meg még nem tudom, hogy be tudom-e adni saját magamnak.
(válasz Kitti78 36621. hozzászólására)

36625. babym692017-07-18 09:25
Sziasztok!
Nem mindig merem a fórumot olvasgatni, mert én még előtte vagyok (aug.1-ről áttették aug.2-re), és néha ahogy olvasom a hozzászólásokat, szószerint érzem, amit írtok...és attól kb. elájulok ;).
De azért jó, hogy leírjátok ennyire részletesen.

Most egy vicces sztorit írnék le, remélem jó napotok lesz tőle :)

Mivel írtátok, hogy hálóing kell, rájöttem, hogy nekem soha nem volt olyan (csak pizsit hordok)... hát be kell szereznem.
Éppen vásárlós körúton voltunk, így beugrottam egy kínaiba, hogy vegyek 2 db pamut hálóinget.
Hát mit ne mondjak...rémüldöztem, mikor megláttam, hogy mit hívnak hálóingnek :D
Így kiválasztottam magamnak inkább egy db nyári pamut ruhát, jó lesz az hálóingnek. De kellett még egy. Így visszamentem a tényleges hálóingekhez. Nagy turkálás után találtam egy sötétszürke, fehér pöttyös, rövidujjas hálóinget, elején valami kis minta...úgyhogy meglett a második is.
Igen ám, de otthon vettem észre, hogy ezen a második hálóingen a kis minta egy gólya, csőrében egy babával..és akkor jobban megnéztem a hálóinget, és rájöttem, hogy elöl még két legombolható rész is van.
Tehát sikerült egy méheltávolításos műtétre beszereznem egy szoptatós kismama hálóinget.
Egy kissé morbid, de jót nevettünk rajta :D

36624. Ilike19842017-07-18 01:41
Nálam a vastagbéltumor adott áttétet a kismedencére. A mostani műtétem sokkal nagyobb volt, mint a novemberi. Akkor "csak" a belekhez nyúltak; most meg kivettek egy-egy szakaszt ugyanúgy a belekből, mint akkor; továbbá a hashártyát, a méhemet a petefészkekkel, a kismedencei nyirokcsomókat és a húgyhólyagom felét.

Tehát valóban sokkal súlyosabb volt ez a műtétem, mint az ezt megelőző. Mégis kevesebb szurit kaptam.
(válasz yallah 36622. hozzászólására)

36623. yallah2017-07-18 00:10
Én azért ha más nem a műtét napján megkérdezném a dokit, hogy mi a terve.

36622. yallah2017-07-18 00:09
Legjobb tudomásom szerint a szuri mennyiségét mindig a műtét neme és nagysága határozza meg. Nézzük csak: Egy epeműtét önmagában semmiségnek mondható. Jó nem az de na. Egy vastagbél már komolyabb és gondolom volt valami tumoros folyamat. Ez már alapban eldönti, mert a tumorok szórhatják a trombusokat a vérben. És ez a szuri hivatalosan nem is vérhígító, hanem trombózis megelőző. Jó tudom egykutya, de a vérhígítók drasztikusak. A méheltávolításnál pedig általában eleve ott a daganat. A myoma. Mert akárhogy nézzük daganat. ami csinálja a fesztivált. Vagy a nyálkahártya túlburjánzás. Minden sejtburjánzás egyfajta tumor. Daganat.A myoma is az. Na most ha kiveszik a méhünket és ezzel megszűnnek a burjánzó elváltozások, akkor azok már nem tudják szórni a trombust, vagyis vérrögöket. De eleve kisebb műtét ,mint mondjuk egy vastagbél. Ezért kapunk ennél a műtétnél általában 20 szurit. Tehát, mindig a rizikófaktort nézik, milyen jellegű műtét, milyen trombózis rizikófaktor. Bocs hogy szakcsevegtem, de remélem értehetően leírtam.
(válasz Ilike1984 36617. hozzászólására)

36621. Kitti782017-07-17 23:19
Szia!

Nekem van sajnos. :/ Valóban van 3 lehetséges mód, hüvelyen keresztül tudják eltávolítani, illetve vághatnak keresztben (bikinivonal) és hosszában. Nekem szép nagy hosszú vágásom van. Nem bánom. Át tudtak nézni mindent rendesen. A nyirokcsomók kivételével el is távolítottak mindent. Azt egy kicsit bánom, hogy nem... Ha bármi kérdésed van, írj akár privátban is!

36620. Anika612017-07-17 22:30
Sziasztok! Olvasgatom, hogy kivel mi történt, hogy zajlott a műtét stb. Sajnos én is csatlakozom, engem most 24-én fognak műteni, polipműtétem volt május 30-án, mert vérezgetett, sajnos a szövettani vizsgálat eredménye rosszindulatú daganat, emiatt lesz a méheltávolítási műtét. Nekem az orvos semmit nem mondott, hogy milyen úton távolítja el a méhemet, azt mondta, hogy 3 lehetőség van erre, és sok mindentől függ. Nem lettem okosabb, de ahogy itt olvasgatok, úgy vélem, hogy vágni fognak. Azt sem tudom, hogy csak a méhet távolítja el, vagy mást is, szóval van min agyalnom. Valakinek van ilyen irányú tapasztalata? Mindenkinek kívánok jó egészséget és gyógyulást. Megjegyzem , hogy ezen az oldalon tudtam leszokni a cigiről is, champix a neve a gyógyszernek, sok erőt tudtunk egymásnak adni, szóval ez egy sikeres oldal szerintem.

36619. Csicsi722017-07-17 21:56
Szia Tabuc! Örülök, hogy már te is jobban vagy és köszönöm a beszámolót. Újra elkezdek visszaolvasni , mert rengeteg hasznos infó van a készülődéshez és ha kérdésem lesz írok nektek.
Pihenjetek gyógyuljatok! Puszi mindenkinek!
(válasz tabuc 36612. hozzászólására)

36618. meme22022017-07-17 21:56
Lehet orvosa válogatja ki mennyit tart szügségesnek.Itt ahogy olvasom mindenki különböző mennyiséget kapott.Mondjuk az én 30 db soha nem fogy el most úgy érzem.
(válasz pocópuszi 36616. hozzászólására)

36617. Ilike19842017-07-17 20:54
Ez engem is érdekelne. Az epeműtétemnél 10et kaptam; novemberben a vastagbélnél 30at, most 20at. Ki érti ezt?
(válasz pocópuszi 36616. hozzászólására)

36616. pocópuszi2017-07-17 20:41
Vajon mi alapján határozzák meg a vérhigító mennyiségét? Mert nekem egy 10 darabost kellett kiváltanom, és a kórházban is abból adtak. Csak a maradékot kellett otthon beadatnom magamnak.
(válasz meme2202 36614. hozzászólására)

36615. meme22022017-07-17 20:04
Még elfelejtettem
A napi program nekem is ez fekvés séta az udvaron,pihenés.

36614. meme22022017-07-17 19:54
Kedves Tabuc és lányok!
Már napok óta kereslek.Igen túl vagyunk rajta,nem tudom mi volt rosszabb,szerintem előtte,utánna kibirható.Leírtál mindent pontosan így volt.A fájdalomcsillapítást kivéve,mert engem sem kérdeztek és bizony az első nap nem volt kellemes.
Én 30 db szurit kaptam,magamnak adom,csak az első volt nehéz,már hármat adtam magamnak!Én is vetettem magamnak Suprdyn Energia 50+

36613. pocópuszi2017-07-17 18:18
Na ugye, ki lehetett bírni? Ezért felesleges már jóval előbb szétizgulni magunkat. Elég, ha azt előző nap kezdjük. :-) Úgy látszik, a fájdalomcsillapítót nem mindenhol adagolják egyformán, mert a szobatársam és én is keményen megszenvedtünk az első éjszaka. Nem is nagyon érdeklődtek, mennyire fáj. Viszont nekem pl. nem volt gondom a torkommal egyik altatás után sem.
20 szuri? Azt nem irigylem...