Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (56. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

39644. ItreblaOkina2018-01-12 23:00
Nolicint utána sumetrolint kaptam cataflammal együtt. Nem lett jobb.
(válasz Mnikii 39628. hozzászólására)

39643. Mnikii2018-01-12 22:35
Egy nagy kalappal🍀🍀🍀
Szorítunk neked
(válasz vony 39633. hozzászólására)

39642. ukata2018-01-12 21:55
Szerintem tuti megoldódik, de megy a drukk ezerrel:):)
Majd megkétszerezzük az erőinket, hiszen egyszerre kettőtökért kell szurkolnunk.

39641. ukata2018-01-12 21:53
Sanax a barátunk:):)
Örülök, hogy sikerült egy kicsit kiengedni a nyomásból. Nálam ugyanígy történt, a kórházban pedig teljesen felengedtem. Nem nagyon hittem a csajoknak - pedig kellett volna - annyira feltúráztam magam, de most mindenkit megkövetek, mert tényleg kár volt.
Használd ki az otthoni napokat, tedd rendbe, amit kell, én pl. a műtét előtti hétvégén ablakot pucoltam:):)
Utána meg add át magad a pihenésnek.
Hétfőn meg áramlani fog a sok pozitív energia.
(válasz AtinaH 39638. hozzászólására)

39640. vony2018-01-12 19:54
AtinaH!
Sok szerencsét neked is!
(válasz AtinaH 39638. hozzászólására)

39639. vony2018-01-12 19:52
Köszönöm Edit,nagyon aranyos vagy😘😘😘
(válasz Diti1968 39637. hozzászólására)

39638. AtinaH2018-01-12 19:33
Hűhaaaaaa! Pár nap kihagyás után csak pislogok, hogy mennyire felpörögtek itt a történések. Örülök, hogy a régi motorosok is hallatják a hangjukat, mert tapasztalataikkal nagyban hozzájárulnak a jelenlegi csapat kedélyállapotához!
Nekem is - ahogyan itt minden csajszlinak - nagyon-nagyon sokat jelent az eszmecsere, a lelki támogatás, és "titkos" információ áradat, amit amiről orvosainknak nincs ideje, kedve stb. tájékoztatni.
Ezerrel készülök a hétfői műtétre, úgy tűnik egy kicsit le is higgadtam köszönhetően menetrendszerűen támogató sanax barátosnémnak. :)
Mindenkinek csupa jót kívánok, akinek kell szorítok és drukkolok.

39637. Diti19682018-01-12 19:13
Kedves Vony!
Drukkolok, hogy hétfőn minden jól menjen és megoldódjon a vizelettartási panaszod is!

Üdv,
Edit

39636. ibab2018-01-12 18:32
Nagyon örülök, ha tudunk segiteni. NAgyon vigyázzatok az emeléssel. MÉg most sem emelek ennyi idő után sem sokat, max egy zsugorfóliányi ásványvizet.Valamint a felmosófa kinyomása nehézség még. Óvatosan a lefele nyomással! MIndefajta fájdalom, nyilallás természetes, ne parázzatok be. EL fog múlni fokozatosan. Ugyanúgy az ülőfürdő is várathat magára még. Majd nyáron! :-D
(válasz vony 39634. hozzászólására)

39635. Béka q2018-01-12 18:25
Nekem is letelt az első hét. Nem volt jó napom. Fáj a hasam belül. Gondolom a varratok. Húzódnak, görcsölnek, nyilallnak. Ma többször meg kellett állnom megtámaszkodni az asztalnál v valamiben.. jó h hétvége lesz, remélem ki tudom pihenni magam. A nadrágok is " bántanak, nyomnak"..

39634. vony2018-01-12 18:21
Kedves régi fórumozók!
Nagyon örülök neki,hogy bejelenkeztetek,és sok hasznos tanáccsal láttok el minket.Melegséggel töltött el a hozzászólásaitokból sugárzó optimizmus.Nagyon örülök,hogy idevetődtem.Ennyi hasznos infót csak itt találhat minden érintett.

39633. vony2018-01-12 18:16
Szia!
Nekem is legfőképp a vizelet tartással van a gondom.kb.egy éve már az éjszakai alvás közbeni fordulásnál is befolyik a vizeletem.A wc-ig pedig sokszor el sem jutok.Nagyon bízok benne,hogy a műtét után rendeződik a dolog.Hétfőn lesz.
(válasz Mnikii 39629. hozzászólására)

39632. Mnikii2018-01-12 16:45
Na ez nem egy kímélős kezdő hét volt akkor
Szép lassan vissza kell szokni pedig
Jobbulást a derekadnak
Nekem inhuvelygyulladasom lett, ne legyen már egyhangú ☹
Jó hétvégét
(válasz ukata 39631. hozzászólására)

39631. ukata2018-01-12 16:37
Szia Niki,

nálam a 3. héten barna jelentkezett és az 5. héten lett ez a rózsaszín cucc. A barnaság a betéten is mutatkozott, kb. 2-3 ujjbegynyi, a rózsaszín csak pisilés után a wc papíron.
Szerintem a vastag betét tök felesleges.
A meló meg szo-szo.
Hétfőn lenyomtam elsőre a 8+2 órát, kedden itthon dolgoztam, szerdán 7.5+2 órát, tegnap Pestre utaztam, nem én vezettem, de utána egész este nem tudtam aludni, - hajnali 1-kor feküdtem le és csak kínlódtam - úgy beállt a derekam, így ma megint itthon dolgoztam. A derekam változatlanul nagyon fáj. Nem tudom mi ez.
(válasz Mnikii 39629. hozzászólására)

39630. Imisz2018-01-12 16:23
Köszönöm! Ha a tea nem használ mindenképp felkeresek egy bőrgyógyászt / nőgyógyászt.
(válasz Diti1968 39623. hozzászólására)

39629. Mnikii2018-01-12 16:07
Kata! Neked a 4 heten is rozsaszines volt?
Nekem rózsaszín nem is volt, második heten sárga, most barna mindig, és ez is inkább pecsételő. vérzés nincs
De már ezt is unom
És ha el kell mennem valahova nem is tisztaságit teszek be hanem vastag betétet
Pedig nem kellene, de bennem van a para hogy elont valahol valami folyás féle
De azt nagyon élvezem hogy nem kell 20 percenként pisilnem
Mioma nagyon nyomta a holyagom
Milyen volt a heted munkában? Jól birtad?
(válasz ukata 39627. hozzászólására)

39628. Mnikii2018-01-12 15:54
Néztek neked vizeletet?
Lehet van bennt genny
Én is kaptam még egy adag anitibiotikumot, most úgy érzem rendben
Hétfőn megyek laborba
Írd majd hétfőn mit mondtak
(válasz ItreblaOkina 39626. hozzászólására)

39627. ukata2018-01-12 15:18
8 hetes műtöttként nekem rózsaszínes lett mindig a wc pappír, vagy épp pici piros csík lett fürdés után a törölközőn.
Tegnap megnézte a doki, nincs sarjszövet, de még nem gyógyult be teljesen a hüvelycsonk, ezért szivárog.
Vagyis nem biztos, hogy sarjszövet, de a kontrollon úgyis kiderül.
(válasz ItreblaOkina 39626. hozzászólására)

39626. ItreblaOkina2018-01-12 14:29
Sziasztok!
Egy kicsit távol voltam, de újra csatlakozom.
4 hetes műtött vagyok. Petefészkek bent maradtak. Hétfőn megyek kontrollra. Rá fogok kérdezni az ösztogenra, mert ez nem derült ki a miomas időmben. A pisilés továbbra is fájdalmas, végig szedtem a sumetrolint. Kicsit jobb, de nem jó még mindig. Érdekes ha fogom a köldök és a szemérem domb között a hasam pisiléskor, akkor nem fáj. Gyanús ez nekem nagyon és egyben félek is, nehogy baj legyen a húgyhólyaggal. Sárgás folyásom van, mostmár tutira hüvelyből. Ez a sarj miatt lehetséges? Mintha korábbi hozzászólásnál olvastam ilyet.
Jó olvasni, hogy van élet a méh nélkül is. 😁

39625. ukata2018-01-12 12:01
;-)
(válasz Diti1968 39624. hozzászólására)

39624. Diti19682018-01-12 11:30
Most már biztosan megoldódnak a gondok! Még egy kis türelem és mehet a kádbanázás is! :-)
(válasz ukata 39614. hozzászólására)

39623. Diti19682018-01-12 11:28
Kedves Imisz!
Ha ösztrogén hiány miatt hullik a hajad, akkor nőgyógyász/endokrinológus de talán még bőrgyógyász is felírhatja az Alpicort F vagy Aplicort Plussz hajszesz. Mindkettő ösztrogén tartalmú, de a plussz még seborea-s hajhullásra is jó! Csak helyileg hat, nem kerül be a véráramba, vagy csak nagyon minimálisan, ami a fejbőrön keresztül felszívódik!
Üdv,
Edit
(válasz Imisz 39617. hozzászólására)

39622. ukata2018-01-12 07:16
No csajok, a tegnapi dokis turka-piszkának meglett az eredménye, újra betalált a rózsaszín papír, de most már legalább tudom, hogy mi a szitu:).
Jobbuljatok
Puszi

39621. ukata2018-01-11 23:14
Muszáj lesz.
a házi wellness már nagyon hiányzott, de lehet, hogy másodszorra "kicsit" belefeledkeztem az élvezetekbe. Lásd 2.5 óra:):)
(válasz fmadri 39620. hozzászólására)

39620. fmadri2018-01-11 22:17
Kata örülök hogy nincs nagy probléma Ezt a kis időt már fél lábon is kibírod míg helyrerázódnak a dolgok odabent

39619. Katonca2018-01-11 21:54
Köszönjük a beszámolódat. Minden tanácsot örömmel fogadunk, amitől szebb és jobb lesz a műtét utáni időszak! A nagy fokú vérzésről én is mesélhetnék... Egy borzalom volt.
(válasz Imisz 39617. hozzászólására)

39618. Katonca2018-01-11 21:48
Annak csak örülj, hogy nem lett lápisz a barátod! :D A kádban ázást tényleg felejtsd el! Remélhetőleg egy-kettőre beforr, aminek be kell!
(válasz ukata 39614. hozzászólására)

39617. Imisz2018-01-11 20:54
Sziasztok!
Engedjétek meg, hogy szóljak pár szót. Már nem is emlékszem, kb. 2010-ben estem át a műtéten hüvelyen keresztül. Akkor én is itt merítettem erőt, és azóta is olvasom a fórumot. Elöljáróban bíztasson titeket, hogy ennyi év távlatából csak jókat mondhatok, a kezdeti nehézségek után szép lassan visszatér az erő, minden olyan mint műtét előtt azt leszámítva, hogy nem szabad elfelejteni kímélni magunkat az emeléstől. Én kb. 10 kg-ban szabtam meg a határaimat.
Szóval amiért billentyűzetet ragadtam: nekem a méh és méhszáj ment, petefészkek maradtak. Amik ugye egy ideig termelik még a hormonokat. Na most én nem tudom nekem mikor jön / jött el a menopausa, miután a műtét után is a megszokott időben a mellfeszülés, mint menstruáció előtt pl. megmaradt. Egy darabig. Aztán ezek a feszülések ritkultak, mára már csak ritkán érzem. Ebből gondolom, hogy már a változó korban benne lennék, (53 éves vagyok) de más tünetem nincs. Illetve a hőhullámok elkerülnek, amit nem bánok. Viszont pl. hullik a hajam...ahogy googlee barátunk mondta olyan hormonális hajhullás féle. Fogaim rendben, semmi góc sehol szerintem ami okozhatná. Nekem a lányom ajánlotta a kínai angyalgyökeret, ami a leírás alapján a nők "viagrája", nem is a kedv miatt hanem, mert visszaállítja a hormon egyensúlyt. Lányomnak a fájdalmas menstruáción segített.
Most tartok a 2. hétnél, napi szinten tea formájában fogyasztom de még kevés az idő, hogy véleményt mondjak róla. De szerintem ártani nem árt, egy próbát megér. Nem drága, ilyen 2-300 Ft közötti egy csomag, ami igaz nem sokáig tart ki így én rögtön vagy 20 csomaggal rendeltem :) (csak azért, mert az összes gyógynövényboltot bejártam, sehol nem tartanak de megrendelik nekem. Hát kössz, rendelni én is tudok) De ezt most végig iszom, az tuti!
Nem vagyok érdekelt a reklámozásában, tényleg csak egy sorstárs vagyok. Olvassatok rá ha gondoljátok. Van állítólag kapszula is, de én a teát jobban szeretem, ha nem jó ízű akkor is :) Valahogy jobban bízok benne. Most várom a csodát, hogy a hormonjaim / hormonhiányaim rendeződnek s megáll a hajhullás.
A lábadozóknak türelmet, gyógyulást kívánok, a műtét előtt álloknak pedig erőt, kitartást, nem olyan vészes mint amennyire félünk. Egészséges félelem nem árt de nem kell túlzásba vinni. :) És igen, van élet méh nélkül, ha "agyilag" elfogadjuk akkor tényleg jobb mint vele. Nekem pl. egy 28 napos ciklusból 20 nap vérzés volt. Egy borzalom, hogy mindent ahhoz a 8 naphoz kellett igazítani, nyaralást, utazást, mindent! Ehhez képest az életminőségem 1000x jobb!

Bocsánat a hosszúságér, mindenkinek minden jót és elsősorban egészséget kívánok!

39616. yallah2018-01-11 20:54
Hahóóóóó régi csajszikák! De jó, titeket is errefelé látni!!!! Nem győzök olvasni!!!! Köszönöm mindenkinek aki a posztjában engem is megemlített. Annyit dolgozom, hogy már hülyét kapok Most jöttem rá, hogy vasárnap éjszaka írtam és olvastam utoljára!

39615. yallah2018-01-11 20:46
Bizony ennyi idő múltával is akadnak gondok.
(válasz Katonca 39548. hozzászólására)