Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (55. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36596. Csicsi722017-07-12 20:17
Örülök, hogy túl vagy rajta és írtál. A beszámoló ráér, pihenj sokat és gyógyulj gyorsan. Puszi Csilla
(válasz meme2202 36595. hozzászólására)

36595. meme22022017-07-12 19:15
Kedves Lanyok!
Tegnap megvolt a műtét.
Éreztem már jobban is magam,mint ebben a két napban,de megvagyok.Már tabuc is túl van rajta biztos.Köszönöm a sok drukkot. Az élménybeszámolot most elhalasztom
Puszi Márta

36594. angi682017-07-11 19:54
Köszönöm BORSIKA0703.
❤❤😘😘🤗🤗💐
;🌹
(válasz Borsika0703 36578. hozzászólására)

36593. Ilike19842017-07-11 18:50
Voltam ma az ONKOTEAM előtt, egyelőre PET CT-re kell mennem, a többi majd utána kiderül.

Erőm még mindig kevés van. Ma elment férjem a fogorvoshoz erre rá öt percre jelez Jázminka, hogy nagyon ki kell mennie, hát levittem, mert hát mégse piszkítson be szegénykém, kb. 10 percet voltam lent vele, de az végig a halálom volt.

36592. pocópuszi2017-07-11 05:32
Betti, marikati! Köszönöm a választ.
Tabuc, minden rendben lesz, hamar túl leszel a nehezén!

36591. Kotkoda_:)2017-07-10 21:13
Ilike84,
Örülök hogy írtál. Maradj ilyen türelmes és szépen lassan, de javulni fog az erőnléted és meggyógyulsz. Vigyázz Magadra, erősödj!
Neme, Tabuc,
Ne izguljatok, gondolunk rátok is.
Ildikó51
Örülök hogy jól vagy, amikor tudsz pihenj, élvezd a nyarat és a gondtalan életet. Puszi

36590. ildikó512017-07-10 20:53
ILIKE MOST MÁR LASSAN MINDEN RENDBEN LESZ !
PUSZI ÉS ÖLELÉS VIGYÁZZ MAGADRA CSAK SZÉPEN ÓVATOSAN MINDENNEL ÉS TÜRELEM TÜRELEM ♥
(válasz Ilike1984 36577. hozzászólására)

36589. ildikó512017-07-10 20:50
szia tabuc
minden rendben lesz veled is szorítunk nagyon ! puszi
(válasz tabuc 36582. hozzászólására)

36588. ildikó512017-07-10 20:49
szia meme 2202
minden rendben lesz ezerrel megy a drukk puszillak
(válasz meme2202 36579. hozzászólására)

36587. marikati2017-07-10 20:38
Szia! Nekem 5. napon volt varratszedés. Vízszintes hasi vágásom van. Utána már lehetett zuhanyozni.
(válasz pocópuszi 36585. hozzászólására)

36586. Betti04172017-07-10 20:09
Szia pocópuszi!
Nekem 6 naposan volt a varratszedés laparoszkópos műtét után. A dokim azt mondta ,hogy tusolás után nem kell leragasztani.2 hetesen ha szépen gyógyult a heg akkor mehetek uszodába. Nekem nem váladékozott. Házaséletre 2 hét várakozást mondott.
(válasz pocópuszi 36585. hozzászólására)

36585. pocópuszi2017-07-10 19:52
Sziasztok Lányok!
Ma voltam egy hetes műtött. Nincs különösebb problémám, csak a dréncső helyén a lyuk mindig váladékozik kicsit, és most egy kis sárgás gennyet is látok benne.
Zuhanyozással, sebkezeléssel kapcsolatban nem kaptam semmilyen tájékoztatást a kórházban, a kapkodós zárójelentés kiosztásánál azért rákérdeztem, mikor lehet zuhanyozni a sebbel. Azt mondták, nem csak lehet, de kell is. Csak áztatni nem szabad, tisztán és szárazon tartsam. Én szombaton lezuhanyoztam a sebbel együtt. Utána olvastam a neten keresgélve, hogy varratszedés előtt nem kéne. Lehet, hogy tényleg nem kellett volna? Most betadint csepegtetek rá.
Ti hogy kezeltétek a sebet? Mikor zuhanyoztatok vele? Steril kötszert meddig tettetek rá? Azt pedig leragasztottátok-e?

36584. Diti19682017-07-10 19:07
Kedves Tabuc és Meme!

Egy nagy kalappal Nektek!
Megadrukk megy!

Üdv,
Edit

36583. Fürjecske2017-07-10 14:51
Akkor 100 kalappal Neked a szerencséből. Ha kevés lenne csak írj és küldök még. Figyelem az írásodat és nagyon szurkolok Neked is.
(válasz tabuc 36582. hozzászólására)

36582. tabuc2017-07-10 13:31
Hát akkor holnap én is bevonulok, követve Memét, csak én Pécsre. Szorítsatok, szerdán lesz a nagy nap, remélem minden rendben lesz.
Utána ha észhez térek jelentkezem és írom a beszámolót.
Puszi mindenkinek!

36581. marikati2017-07-10 07:19
Nagyon drukkolok! Minden rendben lesz, mert nem lehet másképp! Nagy ölelés! Kati

36580. Csicsi722017-07-09 22:18
Kedves meme2202! Veled leszünk gondolatban , vigyázz magadra. Nagy ölelés, puszi Csilla

36579. meme22022017-07-09 21:26
Kedves lányok!
Nekem végetért az idegörlő várakozás.Holnap bevonulok a klinikára,kedden remélhetőleg túl leszek a műtéten.Már nem is bánom.Nagyon nehéz volt ez az utólsó pár nap.Ahogy olyan állapotban leszek,jelentkezem.Köszönöm a támogatást,a hasznos tanácsokat.
Puszi minden kedves sorstársamnak.Márta

36578. Borsika07032017-07-09 18:22
Boldog születésnapot kívánok, Angélám (angi68) Légy vidám és egészséges!!! Puszi <3

36577. Ilike19842017-07-09 18:12
Sziasztok! Talán mostanra sikerült kipihennem magam, úgy ahogy. A kedd az szörnyű volt, délután egy óráig nem is volt biztos, hogy hazaengednek, ugyanis hétfő este átázott a kötésem alsó része, kb. fél liter hasűri folyadékot nyomtak ki onnan. Lett ugyanis az egyik varratom mellett egy kis lyuk, és onnan kezdett el ömleni ez a váladék. Én először azt hittem, hogy a hüvelyemből jön, a bugyim mindenem olyan lett. Szóltam az ügyeletes orvosnak, behívott a kötözőbe, és akkor látja a lyukat. Elkezdte nyomni, csak úgy dőlt belőle a váladék. A lyukba meg csak úgy lazán beledugott egy műszert, hogy megnézze milyen mély. Nem volt leányálom. Annyira ideges lettem, hogy most mi van, visszavisznek a műtőbe, vagy mi? Mondta, hogy lehet, hogy maradnom kell még pár napig, bár szerencsére nem volt begyulladva a folyadék, mert tiszta volt, így az is lehet, hogy mehetek haza, de majd a kezelőorvosom eldönti. Szóval nagyon kétesélyes volt a dolog. Nem volt nekem elég hétfő délelőtt a szobatársam halála, még ez is. Kértem is egy altatót estére, mert mondtam, hogy máshogy nem fogok tudni elaludni.
Szóval kedd délután egy órakor derült ki, hogy jöhetek haza, háromnegyed kettőkor kaptam meg a zárót, fél ötre értünk haza. De nagyon sok volt nekem az az autó út. Nagyon elfáradtam benne.

Ráadásul nem megy azóta sem sem az alvás sem az evés. Aludni nem tudok, csak nagyon keveset, az is ilyen rémálomszerű. Az evés meg katasztrófa. Plusz naponta kb 14 alkalommal kell wc-re mennem. Már egy 400 ml-es testápoló felét elhasználtam a popsimra, mert annyira fáj. Kb. fél évbe is beletelhet mire helyre jön az emésztésem, addig a napi 10-15 fosás teljesen normális. Csak én merülök ki benne.

Ja a varratszedésben amúgy teljesen leizzadtam kedden, azért mire 32 centi hosszú vágásból kicsipkedik a varratokat, az nem semmi.

Ma volt először, hogy jóízűt tudtam ebédelni, remélem most már azért lassan visszajön az étvágyam.

Kedden megyek az onkológushoz megbeszélni a továbbiakat. Remélem lemegy x kemó és nem kell több!

Köszönöm Nektek, hogy végig velem voltatok!

36576. ildikó512017-07-09 17:12
Szia Drága Kotkodám !
Millió puszika ès ölelès kevesebbet vagyok èn is itt de benèzek mindig medencèzünk unokázunk dolgozunk szaladnak a napok èlvezzük a nyarat !
Remèlem te is sokat pihizel ès èlvezed a meleget puszillak🍸🍸🍸🌷🌸ԁ
49;
(válasz Kotkoda_:) 36573. hozzászólására)

36575. ildikó512017-07-09 17:08
Szia Bolyci !
Neked is kellemes csodaszèpsèges nyarat kîvánok puszi🌸🌷💖
(válasz Bolyci69 36574. hozzászólására)

36574. Bolyci692017-07-09 12:18
Kedves műtét előtt álló lányok! Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, bármennyire is hihetetlen, amikor majd túl lesztek a dolgon, ti is azt fogjátok mondani magatoknak, hogy de kár volt ennyit stresszelni. Higyjétek el, mi már túl estünk ezen. És azt is tudnotok kell, hogy mérhetetlenül erősek vagytok! Talán még nem is tudjátok, hogy mennyire! Ezért gondoljátok, hogy jaj, ki fogom bírni! Igen-igen-igen! Mindenki ki fogja bírni! Régóta itt vagyok, olvastam a régi hozzászólásokat is, és szinte mindannyian ezt mondtuk! Általános tapasztalat - bárhol is legyen a műtét - hogy vigyáznak rátok, nagyon alaposan csillapítják a fájdalmakat, együttműködőek. Ha jelzed, hogy fáj - de nem fogjátok - akkor adnak, ahogy csak az idő engedi, ha jelzed, hogy már talán nem fáj, akkor engedik, hogy tablettát vegyetek be! Én is vittem magammal Algoflex fortét, és a második napon már csak azt vettem be, és elég volt! A harmadik napon, már csak estére vettem be. Utána már egyáltalán nem!Azt pedig felejtsétek el: hogy nem merem megkérdezni! Ezen mindig annyira felbőszülök, mert sajnos van ilyen a környezetemben, és gyakorta megőrít vele! Hát miért ne lehetne megkérdezni? Az orvos sem mindenek felett álló! Jó, persze, tiszteljük meg stb. de hát neki ez a szakmája. Ez olyan, mintha az autószerelőtől nem mernéd megkérdezni, hogy mi baja az autódnak, mit szeretne kicserélni benne! Ha kell, ezredszer is elmondják. Én még legalábbis soha nem jártam úgy, hogy ne tudtam volna, mit csinált velem, mi lesz ezután! Sőt! Cédulát szoktam írni, hogy ne felejtsek el semmit megkérdezni! És még soha, egyik orvos sem röhögött ki ezért! Sőt, volt olyan, aki megjegyezte, hogy milyen jó lenne több ilyen beteg, gyorsabban menne a rendelés, gyorsan megbeszéltük, és ment mindenki a dolgára! A műtétem előtt kis papírra összeírtam, milyen gyógyszerből, mikor és mennyit szedek (azt is, hogy mióta szedem egyáltalán) és képzeljétek, a nővérke, akinek odaadtam az összes paksamétával együtt, külön megköszönte! Mert így csak át kellett vezetni a betegfelvételi lapra, mindegyiket pontosan mg-ra! Legyetek bátrak, közvetlenek, segíteni fognak ők is! Nagyon sok erőt, türelmet kívánok Nektek és távolról is nagyon drukkolok mindenkinek!

A régi lányokat csókoltatom, jó pihenést, vakációt kívánok!

36573. Kotkoda_:)2017-07-09 11:08
Sziasztok Lányok,
Olvasom többen vagytok műtét előtt. Nyugi, nyugi! Semmi gond nem lesz, mondom ezt 6 hónapos műtöttként.
Ilike84, ugye jól vagy? Talán már otthon gyógyulgatsz? Régen írtál.
Kék Lilla (Ági) remélem minden ok nálad is. Nem látom az írásaid. Puszillak
Ildikó51 Téged is ölellek.
Régi lányok vigyázzatok magatokra. Gondolom mindenki nyaral, mert nem olvasom a hozzászólásaitokat.
Műtét előtt állok : no para, minden rendben lesz. Kár idegeskedni.
További szép nyarat mindenkinek! 🍉

36572. meme22022017-07-08 21:01
Kedves Öcsike23!
Köszönöm az információt.A drukkot is,rámfér!
Puszi Márta

36571. meme22022017-07-08 15:57
Szia Tabuc!
Nagyon ki vagyok most már,érdekesek ezek a hangulatingadozások.Egyik pillanatban örülök,hogy lassan túl leszek rajta és vége ennek az idegörlő várakozásnak,azután jön a para ezerrel.Ha bent leszünk,remélem nem lesz időnk.

36570. tabuc2017-07-08 14:08
Kedves Fürjecske!

Aranyos, megható és nevetséges egyben, valóban a szobatársak segíthetnek sokat illetve ott és akkor a legtöbbet. Próbálom elhessegetni a parát, ma kimostam a hálóingeket(anyukám adott,nekem pizsamám van csak)))függönyöket leszedtem majd fel. Készülök ezerrel. Örülök, hogy írtok és öntitek az erőt. Meme , hogy vagy???Holnap még otthon a családdal! Pocópuszi alakulgatsz?Jó volt az első éjszaka otthon az ágyikódban? Megkérdezhetem mennyit adtál a dokinak?(ha gondolod privátban írd meg)
(válasz Fürjecske 36565. hozzászólására)

36569. meme22022017-07-08 08:28
Fürjecske!
Tudom én és tejesen igazad van,csak mikor ott ül az ember talpig betojva.....sok minden kavarog a fejében eszébe sem jutnak dolgok,aztán meg már nem akar előhozakodni vele.Én így voltam,de remélem hétfőn lesz még alkalmam az orvossal beszélni.Annyira gyorsan történt minden nálam,bő két hónapja még a nyaralást terveztük
Puszi Márta

36568. meme22022017-07-08 08:20
Öcsike!
Köszönöm,nem tudom miért kezdett el ez foglalkoztatni,csak kínomba,mar mindenen agyalok
Puszi Márta

36567. öcsike232017-07-08 00:00
Szia!
A viszonyításhoz: teljes méh, nyirokcsomók, petefészkek eltávolítása kb. 3 óra volt.

Drukkolok, neked is...
(válasz meme2202 36556. hozzászólására)