Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (54. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36844. yallah2017-08-28 10:58
Szia Krisztike! hiányoltalak!!! Szerintem ne szedjél hormont! Nem jó az semmire. Nem hinném, hogy összefüggésben van a mellrákkal a mellfájdalom. Ha megmaradtak a petefészkeid akkor azok még termelnek valamit, amitől fájhat.
Én most 2 hétig szabin voltam. Ma indul újra a eló. Persze éjszakával. Hízás. Hm! Sajna nekem is beindult. Eddig elvoltam, de most egy év után bizony "kicsik" a tavalyi ruhák. Na a teljes ruhatáram nem kellett lecserélni, de terebélyesedek. Egy előnye, hogy nem igazán rendelkeztem kebelméretekkel, és most azért az is van. :)Én ráfogom a hízást a munkára. Sokat éjszakázom. Minekáltal ezeken a napokon csak fexem, meg eszem. Éjszaka nincs annyi munka, így mikor lerendeztük a betegeket, kb 22-04 is csak ücsörgés van. meg punnyadás. Meg mostanában nem kell Sebészet hosszat grasszálnom. Általában az Intenzív részlegünkre vagyok beosztva, ott meg nem kell kilométereket gyalogolni. ( nem is hiányzik)
Nem sokat vagyok itt, felmézek azért, de érdemben nem tudok már mit írni az új lányoknak. Sokszor megdöbbentő a sorsuk. Remélem azért jó vagy! Puszillak
(válasz Krisztina1997 36841. hozzászólására)

36843. Ilike19842017-08-27 19:02
Sziasztok, remélem jól vagytok. Én már elmúltam két hónapos. Rendben vagyok. Néha van egy kevés hőhullámom. Más tünetet eddig nem tapasztaltam.
A hasam is egyre ritkábban fáj. Lassan szeretnék visszamenni dolgozni. Sok volt itthon ez a két és fél hónap. Nagyon sok.

36842. Krisztina19972017-08-27 17:56
Drága Csicsi72!
Látom a balszerencse nem csak engem ért el.Ugyan így jártam 1 évvel ezelőtt.A naplómat olvasd el ha van kedved,de ha bármiben tudok segíteni,írj nyugodtan de beszélhetünk telefonon is.Tudok hasznos tanáccsal szolgálni ,hogy mi vár rád,mi lehet...stb.Ne keseredj el!Minden pillanatával együtt vagyok veled.3 hónapig volt sztóma zsák bennem és a többi...szeptemberben két műtét ,novemberben a harmadik.Úgyhogy ha kell segítség ,csak bátran keress.Szeretettel ölellek!Krisztina
(válasz Csicsi72 36796. hozzászólására)

36841. Krisztina19972017-08-27 16:11
Sziasztok Régi lányok,és persze üdv az újaknak is!
Drága Yallah ,Ildikó51,Angi68 ,drága barátaim!Szeptember 5én leszek 1 éve ,hogy a műtétem megvolt ,persze nálam volt egy kis hosszabbítás ,De ÉLEK!😆
Ma elolvastam újból a naplómat ,visszakerestem az egy évvel ezelőtti írásokat a lányoktól,bizony elsirtam magam.Ha ti nem vagytok ,nehezebben ment volna minden.Yallah doktornénim hogy vagy?Munka ezer?Ildikó és a többiek?Látom ,tartjátok a lelket az újonnan érkezőkbe.Ahogy elnézem,egyre többen vagyunk😣Nekem azért sajnos vannak mellékhatások,az izületi fájdalmaim nem csillapodtak ,egyre rosszabb,mozgásra enyhülnek.A hízás nálam a roszabb ,ruhatár csere,másnak is van ilyen gondja?Az biztos,hogy nálam berobbantak mindezek ,és nehezen kezelem őket.Yallah!Mikor van nagyobb veszély a mellrákra,amikor szedsz hormont vagy amikor nem?
A csontjaim és az izületeim fájnak a legjobban és szokott a mellem is.Ez normális szerinted?Remélem ti jól vagytok és élvezitek a gondtalan napokat.A műtét előtt állók keveset idegeskedjenek,egy kicsit szabad,de nagyon nem ,mert bevonzátok a rosszat!Jó tanács😉
Szép napot mindenkinek!Üdvözlet a melegvízből 😎

36840. Kymb2017-08-24 12:59
Kedves Anika61!Köszönöm a jó tanácsot,minden tanács jól jön most:)Köszönöm a jókívánságot is.Kívánok neked is mielőbbi felépülést,gyógyulást.
(válasz Anika61 36839. hozzászólására)

36839. Anika612017-08-24 12:19
Szia Kymb, én is túl vagyok a műtéten, a többiek nekem is sokat segítettek, még annyit mondanék, hogy a műtét előtti este fagyaszd le a nem teljesen teli üveg ásványvizet, /szétdurranhat, ha tele van/ mire ihatsz, felenged. Csak a hideg víz jó, mert a langyosról hányhatsz. Nekem egy kedves nővér mondta és igaza lett. Nem is volt hányingerem sem. Sok sikert kívánok a műtéthez, kitartást
(válasz Kymb 36838. hozzászólására)

36838. Kymb2017-08-23 19:23
Sziaszok!Kedves tabuc,törpicseki!Köszönöm a jó tanácsokat,gyorsan írogattam még a cetlimre:)Köszönöm a jókívánságokst is,rámfér mert valahogy mostanában nem vagyok jól,pedig még mütét előtt vagyok.Természetesen ha túl leszek rajta akkor meglesz a beszámoló.Mármint amint géphez tudok ülni:).Kedves tabuc örülök hogy jó lett a szövettanod,legalább megnyugodtál.Nem korai még a munka?

36837. törpicseki2017-08-23 15:39
Én Debrecenben a klinikán feküdtem. Ott van intenzív. 1 éjszakát ott tölt mindenki. Másnap reggeli után visznek vissza a szobába.
(válasz babym69 36835. hozzászólására)

36836. tabuc2017-08-23 15:16
Kedves Csicsi,Kymb,többiek!
Nagyon jó a chak lista, én a kulaccsal egészíteném ki, nekem az mindenképpen bejött,főleg az intenzíven,ami valóban kórházfüggő, de legtöbb helyen van.
Meme!!!Nem írtál a kontrollról!
Én tegnap voltam 6 hetes kontrollon, természetesen ilyenkor hatalmas parával, hogy milyen lesz a szövettan és mi van, ha rossz és további kezelések kellenek majd. Szerencsére a prof szerint csak miómák és ciszták voltak és jóindulatú, tehát nincs további teendő.Minden rendben, az erőm is majdnem a régi, itt ott pici sárga váladék még van, de ez is természetes amíg teljesen fel nem szívódnak a belső varratok.
Aki írta, hogy alig tud sétálgatni 2 hét után, fel a fejjel, mindig jobb lesz, ekkora műtét után a szédülés, gyengeség benne van.
Kymb, nagyon szorítok a szeptemberi műtéthez és várom a beszámolót!!!Tegnap fogalmaztam meg én is a dokinál, hogy sokkal jobb most,mint előtte volt,az a rengeteg vérzés már minden erőmet kivett és maga a bizonytalanság is.
Ma elkezdtem dolgozni, igaz iskolai előkészületek vannak mivel tanítok, de remélem szeptemberre már minden rendben lesz. Ja, a szédülésről annyit, hogy én is nagyon vérszegény vagyok, még van,hogy szédülök, de állítólag 3 hónap mire a vérkép újra helyrejön.
Kitartást mindenkinek!!!
(válasz Csicsi72 36826. hozzászólására)

36835. babym692017-08-23 14:30
Te melyik kórházban voltál?
Én az Istvánban (Budapest) és ott nincs intenzívre menés, rögtön visszavisznek a szobádba, és "intenzíven" néznek rád :)
Ahány kórház, annyi szokás :)
(válasz törpicseki 36834. hozzászólására)

36834. törpicseki2017-08-23 13:28
Kymb: nedves törlőkendő a hashajtás után jól jön. Illetve popsikenőcs, Neogranormon vagy bármi mert az aranyér előjöhet a sok wc járás után.
Nálunk kértek reklámszatyrot amit utánunk hoztak az intenzívre. Benne telefon, papucs, víz, stb.

36833. Kymb2017-08-23 07:58
Szia!Köszönöm a segítséget,úgy látom ezek közül mindent felírtam,egyedül a papírzacsit felejtettem ki.Azért még tudtok nekem újdonságot mondani.Hozzáírtam a listához:)
(válasz babym69 36832. hozzászólására)

36832. babym692017-08-22 20:40
Engem aug.2-án műtöttek, leírom a chek-listámat :)

ásványvíz
evőeszköz, pohár
törölköző
tusfürdő, fogkrém, fogkefe
fürdőkesztyű
zsepi
wc papír
hálóingek
papucs
szemmaszk (gyorsan varrtam egyet, jó a világosban alváshoz)
telefon+töltő
elosztós hosszabbító
okostelóra filmek+könyvek könyvolvasóval
fülhallgató
papír ajándékzacsi (amikor sétálsz a dréntasakkal)
(válasz Kymb 36828. hozzászólására)

36831. Kymb2017-08-22 17:32
Szia!Köszönöm a segítséget!Írtam priviben:)
(válasz Csoszyke 36830. hozzászólására)

36830. Csoszyke2017-08-22 14:20
Szia.
Pohar,szívószál!És kizárolag szénsavmentes vizet.Hogy mennyit? Én vittem 3 litert,de kaptam teát is.Sokat kell inni h.műtét után meginduljon aszéklet, vizelet.Ha elküdöd mit írtál össze szívesen átnézem. :)
Kitartást minden ok lezs,, egyébként milyen műtéted lesz pontosan?
Üdv.Csoszyke
(válasz Kymb 36828. hozzászólására)

36829. Bari512017-08-22 13:06
Kedves Alibaba!
Gratulálok a babucihoz! Az enyém 3 éves és tényleg szerelem!
Amúgy remélem mindenki jól van. Én az emelgetéstől vsz. diónyi hólyagsérvet szereztem,de amúgy teljesen jól vagyok. Minden a régi,sőt.
A régi lányokat én is üdvözlöm!
Bari
(válasz Alibaba13 36728. hozzászólására)

36828. Kymb2017-08-22 10:57
Még valami!Bár már összeírtam mit kell vinnem a kórházba,segítségeteket szeretném kérni hogy mi az ami még nagyon fontos hogy vigyek magammal?Ásványvizet mennyit vegyek ott?Vagy milyen kiszerelésben?Minden segítséget szivesen,örömmel fogadok.Köszike.

36827. Kymb2017-08-22 10:01
Sziasztok!Már rég írtam nektek!Nem volt említésre méltó amit írhattam volna.Most van!Szeptember 7-én lesz a műtétem.Adtak időt rá felkészűlni.Tőletek sok tapasztalatot,segítséget szereztem ahogy a fórumot olvasgattam,mindezeket köszönöm.Aki már túl van rajta annak mielőbbi gyógyulást kívánok,aki előtte van annak kitartást.További szép napokat mindenkinek.

36826. Csicsi722017-08-22 07:19
Sziasztok! Ma vagyok 2 hetes a legutóbbi műtét óta. Közben voltam urológián ahol vizeletttartási problémáim voltak, kiderült kicsúszott a balvese katéterem és a hüvelyen keresztül folyt a hasüregből a vizelet. Újat szúrtak, de nem szűnt meg 100% -ban. Tudom, hogy mozogni kell az összenövések elkerülése miatt, de a vérszegénység miatt alig van erőm még a lakáson belüli távolságtól is elfáradok. Holnap megyek az urológiára a következő műtét időpontot megbeszélni. Mindenkinek jó egészséget kívánok. :-) Csilla
(válasz tabuc 36818. hozzászólására)

36825. Csoszyke2017-08-21 13:27
Sziasztok.
Reg jartam erre.
Jun.6 volt a mutetem Chrobak.5Hetet voltam tappenzen.Utana kezdtem dolgozni.A munkaltatom.nagyon rendes volt mert 2het.utan kivehettem 2het szabit.majd 2het.munka utan a geten.ujra.itthon vagyok!Azt.mondtak a tp az tp.a szabi meg szabi.Egy szavam.se lehet.A sebem nagyon szep.Panaszom nincs.Mutet ota 2*volt.2napig minimalis barnas folyasom.De pont akkor mikor mensi lett volna.Visszahiztam amit leadtam a mutet utan.igy.majd lassan ujra nekiallok tornazni.Mindenki vigyazzon.magara!Puszi Nektek.

36824. ildikó512017-08-20 12:06
szia Anika
nem volt semmi hál istennek ennyit adtam magamnak !
éppen munkanélkülin voltam ,de nekem jól esett a pihi és csak fokozatosan terheltem magamat !
jól vagyok csak a hőhullámok nem akarnak el maradni de sokkal több az energiám mint mütét elött
neked is kellemes 20-át kívánok habár az idő pocsék
puszillak
(válasz Anika61 36823. hozzászólására)

36823. Anika612017-08-20 09:50
Szia, köszi a jó tanácsot, most már nincs probléma.
Olyan sokáig tartott az orvos táppénzen? Nekem azt mondták, hogy kb. 6 hét a gyógyulás, igaz, hogy kell 1 év, mire minden helyrejön belül. Neked volt még valami más gond Is? Nekem sem hiányzik a sok stresszel járó munkahely, pedig már 38 éve ott vagyok, de tavaly meghalt a főnök, most a lánya vette át, de minden rosszabb lett. A kolléganőm szegény 2 munkakört lát el, az nagyon sok, egyedül őt sajnálom,mert nem törődnek vele, oldja meg. Puszi, jó 20-át kívánok

36822. ildikó512017-08-18 15:48
Szia
örülök hogy rendben vagy !de nekem ez a vérezgetés akkor sem tetszik hiába mondja a dokid honnan vérzel ha mindent kivettek ? na de ő az orvosod
azért csak óvatosan mindennel a gyógyuláshoz idő kell pihenj sokat sétálgass én 10 hétig otthon voltam 3 héttől kezdtem otthon csinálni a dolgaimat főzés kisebb dolgok elvégzése
puszi
puszi
(válasz Anika61 36821. hozzászólására)

36821. Anika612017-08-17 22:32
Kedves Ildikó! Ma voltam az Onkológiàn, jött az orvosom is, vele beszéltem meg a továbbiakat, nagy szerencsémre nem kell mennem utókezelésre, de 3 hónap múlva kontrollra hívott, azt mondta, hogy ez a nagyon kis mértékű vérezgetés mèg belefér, miután július 24-én volt a műtét. Puszillak, jó éjt
(válasz ildikó51 36820. hozzászólására)

36820. ildikó512017-08-17 07:04
Kedves Anika
mindenképpen járj utána
puszillak
(válasz Anika61 36819. hozzászólására)

36819. Anika612017-08-16 21:57
Kedves Ildikó! Holnap megyek az onkológiára, ott megkérdezem, ha lesz kitől. Nekem az mondta az igazgató főorvos, aki műtött, hogy azért 6 hét a gyógyulás,ez természetes, mert engem is nyugtalanított ez a jelenség. Pedig ott ő az első ember. Azért is hittem neki. Nekem is furcsa, mert honnan jön, hiszen nincs már méhem. Amúgy ezen a fórumon is olvastam, más betegnek is van. DE köszi szépen, utána járok.
(válasz ildikó51 36816. hozzászólására)

36818. tabuc2017-08-15 20:02
Csicsi,csicsmany írjátok mi történt a vizsgálatokon!!!
(válasz csicsmány 36813. hozzászólására)

36817. tabuc2017-08-15 19:59
Sziasztok!
Valóban nem mindenki ússza meg ezt a dolgot zökkenőmentesen,nagyon topon kell lenni az orvosoknak is hogy ne legyen komplikáció. A valadekozas van akinek semmi sincs(szerencsések) van akinek a belső sebekbol hetekig jön ami nem vérzés hanem seble,ez is természetes,ami remélhetőleg a 6 - ik hétig befejezodik,menses, bűzös folyás,láz nem szabad hogy legyen.

36816. ildikó512017-08-15 19:42
Kedves Anika61
Nekem januárba volt a műtétem ,nekem is mindent kivettek de se a műtét napjától se máskor egy csepp vér sem jött ! nekem azt mondta a doki semminek nem szabad jönni !
(válasz Anika61 36815. hozzászólására)

36815. Anika612017-08-15 17:15
Sziasztok lányok, sorstársak. Ahogy itt olvasom, sok műtét nem a megfelelő módon történt, elég szörnyű nagy hibákat követték el az orvosok. Remélem mindenki meggyógyul, és csak az emlékeiben fog élni az orvosok hanyagsága. Szerencsémre nekem nem történt műhiba, Debrecenben műtöttek a Kenézy kórházban, a szövettani vizsgálat eredménye 2 hétre megérkezett, az orvosom szerint valóban korai méhtestrákom volt, de még a héten csütörtökön mennem kell az onkológiára, ahol az orvosom szerint lezárják ezt a történetet. Remélem így is lesz. Nekem is van még enyhe vérezgetés, július 24-én volt a műtét. Mindent eltávolítottak. Mindig elolvasom a sors társaim történetét, ha tudok segíteni, bármikor megteszem. Mindenkinek kívánok erőt és egészségét, kitartást