Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (53. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36565. Fürjecske2017-07-07 22:01
Kedves Tabuc!
Para nincs, tessék mondogatni, hogy bátor és erős vagyok és fontos a családomnak.Van egy nagyon jó légző technika ami nekem legalábbis bevált. számolós
4-4-4 belégzés, bentartás, kilégzés. Mivel számolni kell így nem tudsz máson agyalni. Próbáld ki. Valaki írta itt, hogy a szobatársak milyen sokat segítenek. Ez valóban így van. Létrejön egy közös nyögős cinkosság. Az esetem örökre emlékezetes lesz a szobatársamnak, aki egy tündéri erdélyi nő volt. Megérkeztem, családom el én be a szobába -ökölnyi könnyek a szemembe-, ahol az egyik ágyra ráhajolva valamit mormolt egy hölgy. Bennem azonnal feltámadt a gondoskodni akarás és mivel azt gondoltam rosszul van azért borult az ágyra a földön térdelve, rögtön odaugrottam és felsegítettem az erősen vonakodó szobatársat. Kerekre nyílt a szeme, rám nézett és kérdezte, hogy nem zavarna-e ha hangosan imádkozna, mert ő most nincs rosszul csak így szokott imádkozni. Napokig nevettünk a történeten.
(válasz tabuc 36559. hozzászólására)

36564. pocópuszi2017-07-07 18:49
Ja! Alul a műtét után tisztasági betét is elég volt, 2 napja pedig szinte semmi, a sebnél pedig szintén semmi. De a cső kivétele előtti napon sem szaporodott a zacskó tartalma.
(válasz pocópuszi 36563. hozzászólására)

36563. pocópuszi2017-07-07 18:42
A dréncső eltávolítás egy pillanat volt. Az orvos beugrott hozzánk utcai ruhában, egyik kezében a táskája, a másik kezével pedig csak úgy mellékesen kihúzta. Kellemes nem volt, de a szobatársam még kellemetlennek sem érezte. Nekem 2 dl váladék jött össze, többieknek ennél több, de ez normális.

36562. pocópuszi2017-07-07 18:32
Ne azt hajtogasd magadnak mindig, hogy mennyire félsz, hanem hogy ez szükséges az egészséghez, és milyen jó lesz mielőbb túlleni rajta. Na és mint írtam, sajnos nagyon nem vagyunk ezzel egyedül, illetve vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben lévők is.
(válasz tabuc 36560. hozzászólására)

36561. pocópuszi2017-07-07 18:26
Gyógyulgatok, gyógyulgatok, de mintha itthon még nehezebben mozognék, mint a kórházban. Egyébként nálam betojibb ember nem sok lehet. Én a szülésektől is rettegtem, ez pedig azért nem volt olyan szörnyű, hiszen altatnak. A fogorvosi beavatkozások előtt is pánikolok mindig. A műtét utófájdalmait azért könnyebb elviselni, hiszen a nehezén akkor már túl vagy. Szerintem az sem mindegy, hol, hogy adagolják a fájdalomcsillapítót.

36560. tabuc2017-07-07 18:01
Kedves Márta!
Hasonló a helyzet nálam is, igyekszem mindent megcsinálni itthon, hogy utána ha nem tudok emelgetni akkor se legyen gond. Nagyon félek, én nem vagyok olyan erős,mint Pocópuszi, néha az van bennem kellett ez nekem?)))Fogy az időnk! Lassan rakom össze a csomagomat, készülődés, para.
(válasz meme2202 36557. hozzászólására)

36559. tabuc2017-07-07 17:55
Kedves Pocópuszi!
Köszönöm, hogy részletesen leírtad az eseményeket, bár most emelkedett bennem az adrenalin, ismét félek a fájdalmaktól, lesz e bennem annyi erő,mint benned volt. Nekem is ugyanaz a műtétem lesz,mint neked.
Jaj csak már túllennék én is rajta! A dréncső eltávolítása milyen volt? Van váladékozás és mennyi?
Örülök, hogy hősiesen viselted és már otthonról gyógyulgatsz!
(válasz pocópuszi 36555. hozzászólására)

36558. pocópuszi2017-07-07 17:36
Köszönöm Márta. Ne légy ideges, a műtét csak jobbat hozhat...
(válasz meme2202 36556. hozzászólására)

36557. meme22022017-07-07 17:09
Szia Tabuc!
Gondolom,para a köbön nálad is.Teljes mértékben használhatatlan vagyok mindenre
Borzasztó,de túl leszünk rajta pár nap múlva
Puszi Marta

36556. meme22022017-07-07 16:59
Szia kedves Pocópuszi!
Örülök,hogy túl vagy rajta és ahogy irásodból kivettem jól vagy.Én hétfőn fekszem be ,sajnos nehezebb műtétem lesz,de így is hasznos volt számomra az írásod.Engem a műtét hosszúsága érdekelt nagyon ,az orvostól nem mertem megkérdezni,mert tudom két egyforma eset nincs,de így most viszonyítási alapom van
További gyors gyógyulást kivánok és jó egészséget
Üdv Márta

36555. pocópuszi2017-07-07 15:34
Üdvözlök Mindenkit!
Ma jöttem haza a kòrházból a hétfői műtét után. A nagyra nőtt miomával kivették a méhem és a petevezetékeket. Méhnyak és petefészkek maradtak. Vágás vízszintes, egy régebbi hasplasztikai műtét nyomában. Vasárnap délben befekvés, hashajtás, másnap előkészítés, teljes szeméremdomb borotválás, amit már otthon érdemes elintézni. Másnap zuhany, bal kézbe branül, ha a kézfejbe nem sikerül, akkor a könyökhajlatba, katéter a hólyagba, de valahol csak a műtőben, altatásban teszik be. Csupaszra vetkőzés, egy kis kábszer, műtős fiú betolja az ágyat, rápakol, letakar és irány a műtő. Gyorsan történik minden, a kábszer is hat, sokat nincs idő agyalni. Műtét kb 1,5 óra, bonyolultabb esetben több óra is lehet. Ébresztés, vissza az ágyba, és aztán egyén, vagy talán kórház függő is, hogy mennyire kínlódik az ember a nap hátralévő, és az első éjszaka folyamán. Nekem ez rosszabb volt, mint a hasplasztikánál, ahol nagyobb vágás volt, bár nem távolítottak el szervet. Szóval nem szépítem, én kínlódtam rendesen ebben az időszakban, és a szobatársam is, akit ugyanakkor műtöttek, és a császárhoz hasonlítva fájdalmasabbnak élte ezt meg. Bár nekem volt egy mellműtétem is, mikor két tályogot vettek ki, és azzal is megszenvedtem az elején, míg kitamponálva, egy szoros kötést kellett elviselnem.
Ezután már egész jól elviselhető a fájdalom, a felkelés, lefekvés techikáját kell csak kitapasztalni.
Másnap reggel szédelgős felkelés, de utána legalább már kiveszik a katétert, és csak a dréncső és branül kivételére kell várni. Nekünk ezeket tegnap vették ki. Két hét múlva varratszedés. Esténként vérhigító szuri a karba, a doboz maradékát pedig otthon kell beadni.
Mindezt azok kedvéért írtam így le, akiknek még nem volt "szerencséjük" hasonló kis kórházi kalandokhoz.
A kórházban egyébként tompíthatja már a félelmet az is, hogy sajnos nagyon sok sorstárssal vagyunk körülvéve, akik többnyire még a komolyabb műtéteket is hősies elszántsággal viselik.

36554. Borsika07032017-07-07 15:18
Ildikó51 <3 Köszönöm szépen! Millió puszi és ölelés :)
(válasz ildikó51 36512. hozzászólására)

36553. Borsika07032017-07-07 15:16
Angi68 <3 Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel KÖSZÖNÖM itt és ott is :) Pusziii
(válasz angi68 36522. hozzászólására)

36552. Diti19682017-07-07 09:43
Kedves Tabuc és Fürjecske!

A családotok ugyan nem lesz veletek, de saját tapasztalatból tudom, hogy a szobatársak ilyenkor sorstársakként segítik egymást! Nekem egy nagyon kedves volt gimis tanár néni volt a szobatársam, akit akkor hoztak át az őrzőből, amikor engem felvettek, aznap és a műtét délelőttjén én segítettem neki, amikor meg én kerültem vissza a szobánkba, akkor ő segített nekem és ez szerintem ilyen esetben természetes!
Meglátjátok, minden rendben lesz!
Üdv,
Edit
(válasz tabuc 36551. hozzászólására)

36551. tabuc2017-07-06 17:35
Marikati, Mallmax, Fürjecske, többiek!

Annyira aranyosak vagytok és olyan jól esik, hogy bíztattok és próbáljátok a félelmeinket csökkenteni, ami sokat jelent. Igaz,amit írtok, hogy nem szabad odázni és halogatni a dolgokat,mert komolyabb problémák lehetnek. Nekem decemberben még "csak" második napokon volt igen erős vérzésem a miómáktól illetve vérszegénységem, márciusra pedig már Niagar, küretek, halogatás, embolizáció, időhúzás. Ha nem állok a sarkamra és nem hallgatok itt valakire akkor és még most is húzom, hogy majd lesz valami, ha a nőgyógyászom visszajön augusztusban a szabadságról akkor talán lesz valami. Szerencsére volt aki azt mondta azonnal keressem fel Pécsett Bódis professzort és ő azonnal lépett az ügyben, ugyanazt mondta,mint ti, hogy véget kell vetni a szenvedésnek,mert baj lehet belőle. Köszönöm a sok megélt tapasztalatot!
Fürjecske, pániktársam))))!Engem leginkább a műtét utáni pár nap aggaszt, a felvágott has kezelése, a mozgás, az én fájdalomtűrő képességem és az a tudat, hogy egyedül kell mindezt átvészelnem,mert a családom sok 100km-re lesz tőlem((((de ezeket a nagy dolgokat mindenki egyedül vészeli át. Írjatok, ami eszetekbe jut, várjuk!
(válasz Fürjecske 36550. hozzászólására)

36550. Fürjecske2017-07-06 14:53
Szia!
Kérdezz bátran bármiről, nekem is sokat segítettek ebben a csoportban.
(válasz tabuc 36545. hozzászólására)

36549. Fürjecske2017-07-06 14:51
Szia kedves Marikati!
Most így műtét után 2 és fél évvel, már azért küzdök, hogy minél több nőnek továbbadjam a történetemet, fontos, hogyne hagyják magukat lerázni
ha valami szokatlan tünetük van addig menjenek míg valaki komolyan nem veszi Őket. Nekem ha nincs a Pálfalvi főorvos úr az életembe került volna a félre diagnózis. Amit a pánikolós nőtársaimnak biztatásként írni tudok a műtét óta valószínűleg a hormonváltozások miatt, teljesen megszünt a depresszióm-pánikbetegségem. Valami jó történjen már velünk is!! Amikor vittek a műtőbe a műtősfiúval mi a motorozásról beszélgettünk ami mindkettőnknek szíve csücske, ez is sokat segített, mert észrevétlenül eltelt a várakozási idő. Egy hatalmas virtuális ölelés minden már túlesett és még várakozó sorstársnak. Neked meg egyre könnyebb napokat kívánok.
(válasz marikati 36544. hozzászólására)

36548. mallmax19782017-07-06 12:59
Kedvrs Csicsi!

Gondolj arra,hogy MÉG nem okoz gondot,de egy növekvő mióma tud nagy problémakat okozni idővel.Arril nem is beszélve,hogy bar egy jóindulatú elváltozás,hamar rosszindulatúvá is válhat.
Én ezt az utolsó pillanatban úsztam meg a méheltávolítással és csak a szövettan mutatta ki,semmilyen más vizsgálat nem.Pedig minden héten vizsgáltak,hónapokon keresztül.

Lányok!
Én súlyos pánikbeteg vagyok 15 éve,pszichoterápiára is jártam 3 évig.Időtök sem lesz pánikolni,bent már minden olyan "gyorsan" történik 😚
Túl lesztek rajta hamar és higyjétek el:megkönnyebülés lesz!
Puszi:Melinda
(válasz Csicsi72 36546. hozzászólására)

36547. marikati2017-07-06 10:42
Kedves Csicsi72! Hidd el, hogy lesz megkönnyebbülés! Én sem küzdöttem fájdalmakkal, vérzésekkel. Ha végig gondolod, hogy milyen problémákat okozhat hosszútávon az egyre növekvő mióma, akkor örülnöd kell, hogy te ezt mind megúszod! Időben elcsípett dolog, aminek semmi helye a testedben! Hidd el szerencsés vagy, úgy mint én! Kitartás még 20 napig, utána meg gyors felépülést! Gyors lesz, mert fizikálisan jól vagy! Nem gyötörnek mindennapi kínok, mint itt sok mindenkit! Üdv: Kati
(válasz Csicsi72 36546. hozzászólására)

36546. Csicsi722017-07-06 09:59
Sziasztok! Már én is napról napra jobban pánikolok, nekem 26.-án lesz a műtétem. Már egy ideje olvasom a fórumot és tényleg sokat segítenek a biztató szavak, de ahogy közeledik az idő egyre jobban félek. Nekem nem okoz semilyen problémát a mióma, nincs vérzésem csak max. 5 napig. Ezért félek, mert nálam nem lesz nagy megkönnyebbülés a műtét után, ezt még fejben kell helyre tennem. Nagyon szorítok a jövőhéten műtétre váróknak és várom a beszámolókat, ha már úgy érzitek magatokat. Akik már túl vannak azoknak mielőbbi felépülést kívánok. Ez egy szuper csapat!

36545. tabuc2017-07-06 08:50
Szia Kedves Fürjecske!!!
Sajnos én is pánikbeteg vagyok, egyre több a hasonlóság. Én is abban bízom, hogy ott bent már másképp látom, érzem és igyekszem úrrá lenni a helyzeten, más is túlélte,nekem is ki kell bírni!
Köszi a bíztatást, jól esik és kell is!
(válasz Fürjecske 36543. hozzászólására)

36544. marikati2017-07-06 07:49
Kedves Fürjecske! Most olvastam a régi bejegyzéseidet és még a hideg is szaladgált a hátamon! Hasonló cipőben jártam, mint te, CSAK megúsztam a rosszindulatú szövettant. A napokban voltam 3 hónapos műtött. 50 évesen vérzés elmaradás klímaxos tünetek nélkül. 2 év múlva erős vérzés, küret, hormon, küret, műtét. Nem fért a fejembe, hogy miért is vállaljam be ezt a nagy beavatkozást, amikor teljesen jól vagyok. A vérzés csak egyszeri volt. Most már örülök, hogy időben, jó kezekbe kerültem és megúsztam!!! Továbbra is jó egészséget neked! Üdv: Kati
(válasz Fürjecske 36543. hozzászólására)

36543. Fürjecske2017-07-05 21:05
Szia Kedves Tabuc!
Tudod mindenkinek más a fájdalom küszöbe. Annál jobban nemigen volt majrés senki mint én. Eleve
pánik beteg is vagyok, így aztán stressz ami belefért a műtét előtt. Őszintén mondom teljesen felesleges volt, pedig csináltak belőlem egy "bontott csirkét". Azt tapasztaltam bent, hogy sokkal könnyebben vették az akadályokat akik tudtak nevetni a nyűgeiken is. Fel a fejjel biztos Neked is rendben lesz minden, mert mért ne lenne. Valóban nem szabad a negatív dolgokat meg sem hallani. Baráti öleléssel szurkolok Neked és minden műtét előtt lévőnek.
(válasz tabuc 36528. hozzászólására)

36542. meme22022017-07-05 21:04
Altatás mellé kapom az epidurált is és bent marad a kanül és azon fogom kapni a fájdalocsillapítást három napig,mondjuk nekem is tropa a gerincem,de a ct-n látszik ezek szerin t nem akadály
(válasz tabuc 36541. hozzászólására)

36541. tabuc2017-07-05 19:11
Nálam az altatóorvos ott néz meg kedden, szerintem altatás lesz,mert a gerincem nem bírja a szúrást, de majd kiderül. Három napig esetleg kapod bele a fájdalomcsillapítót?
(válasz meme2202 36540. hozzászólására)

36540. meme22022017-07-05 17:58
Tabuc szia
Igen én hétfőn fekszem be.Ma voltam az altatóorvosnál.Kapok epidurált is.Három napig lesz bent.Nem tudom örüljek-e,vagy nem,de aláírtam.Bízom bennük,nem okoskodom.

36539. tabuc2017-07-05 16:21
Meme!
Csak már azon a ponton lennénk!
Te hétfőn fekszel be? Én kedden és onnantól beindul a gépezet.
(válasz meme2202 36537. hozzászólására)

36538. Kék Lilla2017-07-05 09:03
Biztos vagyok benne.
(válasz meme2202 36537. hozzászólására)

36537. meme22022017-07-05 08:12
Szia!
Remélem nemsokára én fogom az újjakba az erőt önteni
Puszi Márta
(válasz Kék Lilla 36536. hozzászólására)

36536. Kék Lilla2017-07-04 23:05
Ja , és ahogy én is kapom a
régiektől azóta is....