Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (52. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36867. banbi2017-08-31 21:44
Ma voltam a dokinál 18án lesz a nagy nap szoritsatok

36866. babym692017-08-31 20:39
Sziasztok!
Eszembe jutott még valami, hátha segít nektek is a műtét után.
Én is mostanában kezdtem el használni - a varratszedés után egy héttel.
Contractubex gél. Segíti a szép sebgyógyulást.
[link]

36865. vica662017-08-31 09:00
Kedves Krisztina, és üdv mindenkinek!

Olvasom, amit írtál és hízásra panaszkodsz. Lehet ez a műtét következménye?
Mert azóta én is szépen meghíztam, holott régebben egyáltalán nem voltam hízásra hajlamos, sőt. Nem eszem sokat, nem nassolok, igaz, pár éve elhagytam a cigizést is, de annak ellenére, hogy mostanában emésztési gondjaim vannak, mégis hízom szépen, fokozatosan. Mivel sovány voltam, egy darabig nem volt gond, de azért most már sokallom.
Kb. két éve műtöttek, a petefészkeim maradtak meg. Egyébként a műtét az életemben csak pozitív változást hozott.
(válasz Krisztina1997 36841. hozzászólására)

36864. Csicsi722017-08-31 08:14
Sziasztok! Már 3 hetes vagyok csökken a hasfájásom és egyre erősebb vagyok. A bal csuklóm még mindíg zsibbadt a branül miatt, tudja valaki ez meddig marad így? A kórházba kérdeztem, de csak annyit mondtak majd helyre jön.
A másik ami nagyon foglalkoztat (bár még messze vagyok tőle), hogy akinek kivették a méhnyakat nagyon megváltozott a szexuális élete? (A kaktusztól elborzadtam. :-( )
Akik a műtét előtt állnak ne féljetek minden rendben lesz. Mindenkinek komplikáció mentes gyors felépülést kívánok!

36863. Astra122017-08-31 00:12
Köszi! :(
És minden rossz (ízület, hízás, "kaktusz-érzés") a méheltávolítás következménye? És ezek nincsenek, ha marad a méhnyak?
(válasz Astra12 36852. hozzászólására)

36862. Kymb2017-08-30 21:30
Sziasztok!Valakinek valamilyen tapasztalata a haskötővel kapcsolatban?Kell vagy nem?Mikortól,meddig,ha kell.Vagy inkább a bugyi forma?

36861. Ilike19842017-08-30 20:19
Ja még valami.
az én fejemben is felmerült, meg ugye itt is kérdeztétek egy páran, hogy teljes méheltávolítás esetén (tehát amikor a méhnyakat is kiveszik) mi lesz a hüvellyel? Ott marad nyitottan, vagy mi?
Na hát én rákérdeztem ma a nőgyógyásznál és azt mondta, hogy az zárt hüvely innentől kezdve, tehát nincs nyitva. És az MRI eredményem is azt írja, hogy zárt hüvelycsonk.

Tehát ezek szerint bezárják (gondolom varrják... vagy összeforr magától, a fene se tudja) nem marad ott nyitottan.

36860. Ilike19842017-08-30 20:14
Ma egész nap a kórházban voltam kontroll vizsgálatokon.
Kezdtem a nőgyógyászaton, ott alig akartak elengedni, az orvos nagyon kedves volt, nagyon sokat beszélt nekem meg sokat kérdezett, az asszisztensek szintén. A végén mindenki sok jót, meg jó egészséget kívánt. Megvizsgált az orvos, minden rendben van. És kislánynak hívott, mert hogy olyan fiatal vagyok, és meg ne haragudjak már :) Mondtam neki, hogy egy nő ennek 50 évesen is örül :)

Az urológián folytattam. Ott várni kellett, ezért miután leadtam a papíromat elmentem az MRI eredményekért. De ott is megvizsgáltak, kikérdeztek, minden rendben van, de oda még hétfőn vissza kell mennem, mert a főorvos úr is a saját szemével szeretne látni. Elvégre tőlük indult ez az egész, ők intézték nekem az urológus professzort, aki megmentette a hólyagomat.

Érdekes, de már vártak a nőgyógyászaton és az urológián is. Mert ugye április-májusban mikor voltam a PET CT eredménnyel, akkor mindkét osztályon teljesen ki voltak akadva, hogy ennyi idősen ilyen súlyos betegségem van, és ráadásul műtét után 4 hónappal kiújult. Tudták mindkét osztályon, hogy operációm lesz, ezért is várták, hogy vajon mikor jelentkezek kontroll vizsgálatra.
Felismertek azonnal, nevemet is tudták, és őszintén örültek mindkét osztályon annak, hogy jól vagyok.

Az onkológusom nem különben. Őszintén és nagyon örült a negatív MRI eredményeknek!

Egyelőre úgy néz ki, hogy három havonta kell a kezdetek kezdetén visszajárnom ellenőrzésekre, de mit bánom én! Csak legyek rendben!

36859. Krisztina19972017-08-30 13:23
Szia Yallah!

Én totálos voltam,berobbant az izületi fájdalom,még az állkapocs csontom is pattog és fáj rendesen.A szex viszont jobb lett ,bár a kaktusz efektus nálam is ott van ,de egy jó gél csodákra képes.Szinte alig fáj a fejem,csak erre szedek fájdalom csillapítót ha kell;előtte meg zabáltam a cataflant.Megérzek minden időjárás változást,időjós a másik foglalkozásom.😆Gondtalanul mehetek futni,strandolni ,szabadabb az életem.A hízás viszont nagyon rossz ,ezt nehezen tudom elfogadni,e miatt is dagadnak a lábaim.Nem is merek mérlegre állni,biztos lefordúlnék róla .Pedig sportolok futok,aerobik,1 kiló lemegy 2 vissza.Szélmalomharc😭.
Akik előtte állnak,csak hajrá;legyetek túl rajta,nekem is már hamarabb kellett volna.
Utána minden sokkal jobb lesz,akinek megmaradnak a petefészkei,annak egy kicsivel könyebb lesz.
Puszillak Yallah !😙
(válasz yallah 36851. hozzászólására)

36858. Katy072017-08-30 13:01
Köszönöm szépen! 😊 Ki fogom próbálni.
(válasz yallah 36857. hozzászólására)

36857. yallah2017-08-30 12:44
Talán a síkosító gél.
(válasz Katy07 36856. hozzászólására)

36856. Katy072017-08-30 10:22
Kedves Yallah! 1 éve műtöttek, és kaktusz effektus nálam is van sajna. Nem csak szex idején, hanem simán napközben is. Szerinted mi segíthet? Tudsz valami jól bevált szert? A Cikatridinát használom, de csak ideig-óráig segít, az ára miatt nem tudom olyan gyakran használni, amilyen gyakran szerintem hasznos lenne... Valami ötlet??

36855. doboska2017-08-30 01:26
Üdv Mindenkinek! Lassan 1 éve, hogy túl vagyok a műtéten. Nem vagyok egy nagy "író", de bevallom, hogy az elmúlt másfél évben, amikortól már készültem a műtétre, nagyon sokat itt olvasgattam a fórumon. Azon szerencsések közé tartozom, akik mindenféle komplikáció nélkül, rövid lábadozás után tudtam dolgozni. Nálam is méheltávolitás történt, miómák miatt, petefészkek megtartása mellett, hasi műtéttel. Az elmúlt 1 év igazolta, hogy jó döntést hoztunk. gondtalan nyaralás, újra elővehettem a fehér nadrágot. Nem kellett lemondani programot, munkát a sokszor megállithatatlannak tűnő vérzés miatt. Ez a pár gondolat legyen biztatas azoknak a lányoknak, akik döntés előtt állnak. Akkor jöjjön egy pár negativum is, hoztam 10 kg-ot, nagyon le szeretném adni. Sex- újra tanultuk egymást. Hőhullámok-várom, még nem jött. Izuletek- hát bizony néhol fáj. Régi lányok, osszuk meg a banyakórral járó kellemetlenségeinket, tapasztalatainkat, remélve, hogy tudunk egymás segítségére lenni. Nagy ölelés a régieknek és a műtét előtt állóknak is.

36854. törpicseki2017-08-29 11:44
Yallah: ezen a kaktuszon olyan jót nevettem :)

36853. Diti19682017-08-29 11:35
Kedves Astra!
Nekem méhnyak maradt csak és szerintem ugyan olyan érzés, csak nálam vannak hőhullámok+hüvely szárazság, ezért muszály síkosítót használnunk, ami kicsit elveszi a lendületet és a spontaneitást, de 49éves vagyok, szóval lehet, hogy műtét nélkül is itt tartanék, csak így legalább megszabadultam a nagy görcsöktől, az erős vérzéstől, lábamba kisugárzó derékfájdalomtól! 5-6éve ez az első gondtalan nyaram!
Üdv,
Edit
(válasz Astra12 36852. hozzászólására)

36852. Astra122017-08-29 00:20
Ezt én is szeretném tudni :), mert orgazmuskor méhösszehúzódás is van. Méh nélkül is ugyanolyan érzés? (Akár priviben is válaszolhattok...). Kösz!
(válasz banbi 36850. hozzászólására)

36851. yallah2017-08-28 23:33
Szia! Ha csak chrobak lesz akkor majdnem minden a régi lesz szerintem. Chrobakosok, mi a tapasztalat??? Ha totál, akkor sajna megváltoznak a dolgok, de nem reménytelen. Én még néha egy év után is úgy érzem, mintha kaktusszal szexelnék.
(válasz banbi 36850. hozzászólására)

36850. banbi2017-08-28 21:12
Én csak arra lennék kíváncsi hogy minden ojan lesz mütét után mint ad ig értitek mire gondolok

36849. babym692017-08-28 20:48
Kedves banbi!
Nekem aug. 2-án volt Chrobak-om.
Részletesen leírtam.
[link]
(válasz banbi 36845. hozzászólására)

36848. ildikó512017-08-28 18:03
Szia drága Krisztina 1997
örülök hogy írtál
izületi fájdalmamim nekem is vannak főleg ha sokat dolgozok ! calci trió tablettát szedek úgy veszem észre nekem jó
nem adtak neked semmit ? csontritkulás vizsgálaton voltál ?
hízni én csak annyit híztam vissza amit a mütétnél leadtam hál istennek tettem fel magamról fürdőrucis képet nézzd meg ha gondolod
engem a hőhullám idegesít nagyon más bajom nincs nagyon szuper hogy egész nyáron a medencében lehettem
nem kellett aggódni na vajon mikor jön meg a bajom szuper ez így nagy nagy ölelés és puszi neked♥

36847. törpicseki2017-08-28 17:36
Szia Banbi!
Akik itt vannak a fórumon azok mind méheltávolításon estek át. Van akinek csak részben, van akinek kivettek mindent. Olvass vissza az oldalon. Sok hasznos infót találsz. Van akinek rosszindulatú daganat miatt vették ki, másoknak "csak" mióma, rendszertelen vérzés miatt. Mindannyian túléltük. A félelem most természetes, mi is átestünk rajta.
(válasz banbi 36846. hozzászólására)

36846. banbi2017-08-28 13:11
Most állok e lötte nagyon félek akinek van tapasztalata irjon

36845. banbi2017-08-28 13:10
Kinek volt chrobak műtét

36844. yallah2017-08-28 10:58
Szia Krisztike! hiányoltalak!!! Szerintem ne szedjél hormont! Nem jó az semmire. Nem hinném, hogy összefüggésben van a mellrákkal a mellfájdalom. Ha megmaradtak a petefészkeid akkor azok még termelnek valamit, amitől fájhat.
Én most 2 hétig szabin voltam. Ma indul újra a eló. Persze éjszakával. Hízás. Hm! Sajna nekem is beindult. Eddig elvoltam, de most egy év után bizony "kicsik" a tavalyi ruhák. Na a teljes ruhatáram nem kellett lecserélni, de terebélyesedek. Egy előnye, hogy nem igazán rendelkeztem kebelméretekkel, és most azért az is van. :)Én ráfogom a hízást a munkára. Sokat éjszakázom. Minekáltal ezeken a napokon csak fexem, meg eszem. Éjszaka nincs annyi munka, így mikor lerendeztük a betegeket, kb 22-04 is csak ücsörgés van. meg punnyadás. Meg mostanában nem kell Sebészet hosszat grasszálnom. Általában az Intenzív részlegünkre vagyok beosztva, ott meg nem kell kilométereket gyalogolni. ( nem is hiányzik)
Nem sokat vagyok itt, felmézek azért, de érdemben nem tudok már mit írni az új lányoknak. Sokszor megdöbbentő a sorsuk. Remélem azért jó vagy! Puszillak

36843. Ilike19842017-08-27 19:02
Sziasztok, remélem jól vagytok. Én már elmúltam két hónapos. Rendben vagyok. Néha van egy kevés hőhullámom. Más tünetet eddig nem tapasztaltam.
A hasam is egyre ritkábban fáj. Lassan szeretnék visszamenni dolgozni. Sok volt itthon ez a két és fél hónap. Nagyon sok.

36842. Krisztina19972017-08-27 17:56
Drága Csicsi72!
Látom a balszerencse nem csak engem ért el.Ugyan így jártam 1 évvel ezelőtt.A naplómat olvasd el ha van kedved,de ha bármiben tudok segíteni,írj nyugodtan de beszélhetünk telefonon is.Tudok hasznos tanáccsal szolgálni ,hogy mi vár rád,mi lehet...stb.Ne keseredj el!Minden pillanatával együtt vagyok veled.3 hónapig volt sztóma zsák bennem és a többi...szeptemberben két műtét ,novemberben a harmadik.Úgyhogy ha kell segítség ,csak bátran keress.Szeretettel ölellek!Krisztina
(válasz Csicsi72 36796. hozzászólására)

36841. Krisztina19972017-08-27 16:11
Sziasztok Régi lányok,és persze üdv az újaknak is!
Drága Yallah ,Ildikó51,Angi68 ,drága barátaim!Szeptember 5én leszek 1 éve ,hogy a műtétem megvolt ,persze nálam volt egy kis hosszabbítás ,De ÉLEK!😆
Ma elolvastam újból a naplómat ,visszakerestem az egy évvel ezelőtti írásokat a lányoktól,bizony elsirtam magam.Ha ti nem vagytok ,nehezebben ment volna minden.Yallah doktornénim hogy vagy?Munka ezer?Ildikó és a többiek?Látom ,tartjátok a lelket az újonnan érkezőkbe.Ahogy elnézem,egyre többen vagyunk😣Nekem azért sajnos vannak mellékhatások,az izületi fájdalmaim nem csillapodtak ,egyre rosszabb,mozgásra enyhülnek.A hízás nálam a roszabb ,ruhatár csere,másnak is van ilyen gondja?Az biztos,hogy nálam berobbantak mindezek ,és nehezen kezelem őket.Yallah!Mikor van nagyobb veszély a mellrákra,amikor szedsz hormont vagy amikor nem?
A csontjaim és az izületeim fájnak a legjobban és szokott a mellem is.Ez normális szerinted?Remélem ti jól vagytok és élvezitek a gondtalan napokat.A műtét előtt állók keveset idegeskedjenek,egy kicsit szabad,de nagyon nem ,mert bevonzátok a rosszat!Jó tanács😉
Szép napot mindenkinek!Üdvözlet a melegvízből 😎

36840. Kymb2017-08-24 12:59
Kedves Anika61!Köszönöm a jó tanácsot,minden tanács jól jön most:)Köszönöm a jókívánságot is.Kívánok neked is mielőbbi felépülést,gyógyulást.
(válasz Anika61 36839. hozzászólására)

36839. Anika612017-08-24 12:19
Szia Kymb, én is túl vagyok a műtéten, a többiek nekem is sokat segítettek, még annyit mondanék, hogy a műtét előtti este fagyaszd le a nem teljesen teli üveg ásványvizet, /szétdurranhat, ha tele van/ mire ihatsz, felenged. Csak a hideg víz jó, mert a langyosról hányhatsz. Nekem egy kedves nővér mondta és igaza lett. Nem is volt hányingerem sem. Sok sikert kívánok a műtéthez, kitartást
(válasz Kymb 36838. hozzászólására)

36838. Kymb2017-08-23 19:23
Sziaszok!Kedves tabuc,törpicseki!Köszönöm a jó tanácsokat,gyorsan írogattam még a cetlimre:)Köszönöm a jókívánságokst is,rámfér mert valahogy mostanában nem vagyok jól,pedig még mütét előtt vagyok.Természetesen ha túl leszek rajta akkor meglesz a beszámoló.Mármint amint géphez tudok ülni:).Kedves tabuc örülök hogy jó lett a szövettanod,legalább megnyugodtál.Nem korai még a munka?