Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (51. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36897. Kymb2017-09-04 12:22
Kedves Ilike!
Köszönöm a tanácsot,látod a mosdókagylóra nem is gondoltam.Férjem mindenben a segítségemre van már most előre kímél:DMondom neki hogy még nem kell:)Még azt szeretném kérdezni hogy ha hazajövök naponta mennyit sétáljak,mozogjak és mennyi időt ülhetek?Köszönöm.Mindenkinek jobbulást kívánok.
(válasz Ilike1984 36893. hozzászólására)

36896. gumicukor882017-09-04 12:21
Uhh istenem nagyon sajnalom ami veled tortent.en is annyira feltem attol h tovabbi kezelesre lesz szukseg mar teljesen beleorultem.de halaistennek eleg volt a mutet

36895. Ilike19842017-09-04 12:21
Fogadott orvostól független szerintem.
(válasz gumicukor88 36891. hozzászólására)

36894. Ilike19842017-09-04 12:19
Vastagbélrákom van/volt. Az első műtét utáni (2016. november) kemoterápia sorozat sajnos hatástalan volt; így áprilisra kiújult a daganatom, áttétet adva a húgyhólyagra, méhemre és jobb oldali petefészekre. Ezért kellett most júniusban 7 hónappal az első után egy újabb műtét.
(válasz gumicukor88 36892. hozzászólására)

36893. Ilike19842017-09-04 12:16
Orvos megmondja mikortól tusolhatsz és hajolhatsz.
Részemről a műtéttől számított 2 hét után tusoltam, hajolni csak később tudtam; talán 4 hét után. De azt úgyis érezni fogod.
Hajmosás: széken ülve a mosdókagyló felett férjem segítségével. Szemben voltam a mosdókagylóval nem háttal.
(válasz Kymb 36890. hozzászólására)

36892. gumicukor882017-09-04 12:12
Ilike megkerdezhetem neked miert volt szukseg mutetre?

36891. gumicukor882017-09-04 12:10
Koszonom szepen a megnyugtatast kedvesek vagytok.nekem az faj h fiatalon kellett at esnem ilyen muteten.utaltam a menzeszem de meg az is hianyzik.es rohadtul faj ha terhes noket latok vagy ujszulottet.es az az igazsag h nem fogadtam orvost es ezt is banom mert az elso mutet konizacio volt p3as eredmeny miatt.szerintem keveset vagtak ki a mehnyakbol.aztan jott az eredmeny h nem epp szellel tortent es h kezdodo mehnyakrak

36890. Kymb2017-09-04 11:56
Sziasztok!Már csak két nap,gondoltam még előtte tájékozódom a műtét utáni,tisztálkodásról,mozgásról,ülésről ect.ect.Mert én műtét után gondolom nem tudok itt üldögélni a gép előtt.Olvasgatás közben nagyon sok ellentmondásba ütköztem.Ezért szeretnélek megkérni titeket hogy adjatok nekem véghezvihető tanácsokat mindezekkel kapcsolatban.Pl. olvastam olyat hogy 6 hétig nem tusolt.Pffff.-az gáz,szerintem.Azt írják nem lehet hajolni.Könyörgöm akkor 6 hétig hogy mosta meg a haját,vagy fodrászt hívtak házhoz?Nagyon sok ellentmondásos írások vannak a fórumon,ezért vagyok tanácstalan.Köszönöm a megértéseteket és a segítséget.További szép napot mindenkinek.

36889. Ilike19842017-09-04 09:27
Tiszta lapokkal kell játszani és már az elején tisztázni, hogy nem lehet már gyermeked.
Aki szeret Téged szeressen, ne a belső szerveidet.
Tudod az én férjemet semmi nem érdekli csak én. Őt nem érdekelte, hogy ki kell venni a méhemet, őt csak az érdekelte, hogy épségben visszakapjon.
Gyerek? Hát igen. Majd lesz. Ha túl leszek kemón, mindenen majd akkor elindítjuk az örökbefogadást.
Nem estünk kétségbe emiatt. Tudom, hogy lesz egy lányunk. Csak sokat kell rá várnunk. De annál jobban fogjuk szeretni.
(válasz gumicukor88 36885. hozzászólására)

36888. papája2017-09-04 08:45
Nehéz erre röviden válaszolni. Nagyon megváltozik egy NŐ élete, - akár önbecsülése is - egy ilyen műtét után. Sokaknál a tét műtét, vele az életben maradás, de nem lehet gyereke. Lehet nem vállalni a műtétet, ennek következménye az erősen megromlott egészségi állapot, aminek következménye esetleg szintén a gyermektelenség vagy még rosszabb. Az emberben óriási az életösztön, az egészségutáni vágy, így nem kérdés előbb egészségesnek kell lenni. Másik nagy életösztön a gyerek utáni vágy. Szerencsés az, akinek már van. Amennyiben nincs, van többféle megoldás. Estedben lehet, hogy a párodnak is lesz már gyermeke, akit Ö nevel. Legyél őszinte az új kapcsolatban. Ha szeret az új párod, akkor elfogad úgy is, hogy van egy gyermeked és közös már nem lesz. A lényeg az, hogy a párok tartsanak ki egymás mellett, szeressék, tiszteljék és becsüljék egymást.
Azt viszont tapasztalatból tudom, hogy műtétem után 44 évesen 2 gyerekes anyukaként egészen a klímaxig néha megérintett a gondolat, hogy nekem már nem lehet gyermekem. Annak ellenére éreztem ezt, hogy már nem is akartam többet. Tehát nagyon nehéz ez, ha nem megy feldolgozni az érzést nyugodtan fordulj pszihológushoz.

36887. mallmax19782017-09-04 08:25
És gondolj bele:van akinek még az anyaság sem adatott meg,úgy kellett átesnie a méheltávolításon.Neked pedig már legalább egyszer megadta a sors és élj a gyerekednek,hiszen ők rengeteg erőt adnak a lelki fájdalmak elviseléséhez.

36886. mallmax19782017-09-04 08:23
Szia!
Ha valaki csak azért lenne veled,hogy szülj neki,akkor az nem melléd való.Sajnos te is átestél ezen a műtéten,de gondolom az életedet köszönheted neki,ahogy mi is itt nagyon sokan.Ha jön a nagy Ő,akkor így fog elfogadni 😊

36885. gumicukor882017-09-04 00:25
Felek egy uj parkapcsolatba is belemenni mert ugye mar nemtudok szulni es felek h akkor nem marad velem

36884. gumicukor882017-09-04 00:23
En 28 vagyok es van gyerekem mert 18evesen szultem.de vhogy megis ez egy olyan erzes szamomra h szinte belehalok.hianyzik a regi eletem es a lelkiallapotom padlon van

36883. Ilike19842017-09-03 23:31
33 vagyok, 2 hónapja volt a műtétem. Gyermekem nincs.
Te hány éves vagy?
(válasz gumicukor88 36882. hozzászólására)

36882. gumicukor882017-09-03 21:48
Sziasztok.Az lenne a kerdesem h van e koztetek olyan akinek fiatalon tortent a meheltavolitas.sajnos nekem igen es egyszeruen nemtudok belenyugodni mindennap belemhasit egy rossz erzes es nemtudom magam tultenni rajta.kerlek titeket adjatok vmi tanacsot h tudnek ujra ugy elni ahogy azelott.nagyon el vagyok keseredve

36881. mallmax19782017-09-03 18:17
Szia tabuc!
Örülök,hogy te is jobban vagy már.Így visszagondolva:ugye mennyit idegeskedtünk feleslegesen? 😊 De ez természetes.
A hüvelyt nálam úgy zárta le,hogy hagyott 2-3 pici lukat,amin tisztultam.Nem volt csövem sem.Ezek a pici lukak pedig szépen összeforrnak/forrtak,azt mondta az orvosom.
(válasz tabuc 36880. hozzászólására)

36880. tabuc2017-09-03 17:15
Sziasztok!

Maximálisan átérzem amit érzel, ugyanebben a helyzetben voltam és mindannyian akik itt vagyunk. Nagyon nehéz ahogy telnek a napok és szinte sokkol a műtét dátuma. Azt javaslom végezz el minden házi munkát, szedd le a függönyöket, pucold meg az ablakot, takaríts, tereld el a figyelmed,mert utána hetekig, hónapokig nem fogod csinálni, sem erőd sem kedved nem lesz hozzá. Különben való igaz csak jobb lehet a műtét után, a fájdalmak is eltörpülnek a korábbi problémák mellett.
Mallmax, nagyon elgondolkodtattál. Valóban mindenkit összevarrnak a hüvelycsonknál?Nekem ez eddig eszembe sem jutott,azt hittem csak körbe varrják a lyukat, hogy tudjanak a belső varratok is tisztulni. De ésszerű))
Én lassan 7,5 hetes leszek, tér vissza egyre jobban az erőm, elkezdtem tanítani iskolában, a gyengeség érzés is alig van, ha délután fáradt vagyok lefekszem és jobb lesz. Emelni még óvatosan, biciklizni még nem merek és bevallom kicsit még jegelem a szexet is, rettegek attól hogy bevérzek vagy fájni fog, szerencsére a férjem türelmes. Átgondolva mindent amin keresztül mentem nem bánom, sőt sokkal jobb,mint előtte volt.
Nagyon szorítok a műtét előtt állóknak és higgyétek el ha az orvos a műtétet javasolja annak oka van és kár odázni- Mondom én,aki előtte mindent megpróbált, még a miómaembolizációt is és nem volt hatásos csakis a műtét.
(válasz Kymb 36879. hozzászólására)

36879. Kymb2017-09-02 10:57
Sziasztok!Lassan telnek a napok,már számolom.Jövő hét szerdán fekszem be és csütörtökön műtenek.Olvasom a sok pozitív beszámolót,ennek örülök.Tudom hogy mindezek nem azonnal lesznek,és eleinte nehéz lesz,de az a remény éltet hogy napról-napra csak jobb lesz majd.A lábadozóknak jobbulást,jó erőnlétet kívánok.

36878. Astra122017-09-01 23:45
Köszi mindenkinek!

36877. mallmax19782017-09-01 20:24
Sziasztok!
4 hónapos lettem és ezerrel dolgozok 😊
A hasam ( az idegszálaknál) fáj,néha jobban,néha kevésbé.De ez a sok hajlongás miatt van,kitapasztaltam.Viszont az orvosom azt mondta,hogy muszáj hajolnom is,ne aggódjak,mert egy speciális technikával varrt.
A nyár szuper volt,nincs fájdalom,nincs görcs,nincs aggódás.
Nekem ment a méhnyakam us,csak a petefészkek maradtak.A sex szuper!Nincs kaktusz érzés,ugyanolyan a nedvesedés és az orgazmus is (tabuk nélkül).Nálam minden oké,végre már nem kell védekezni.
Egyébként hüvelycsonkolásnál összevarrják a hüvely végét,így zárt lesz 😉
Nem bántam meg és nem csak a kezdődő "rák" miatt.39 évesen végre nem szenvedek minden áldott nap a görcsöktől.
A menzesz előtti idegbajaim is megszűntek.
Sokat kaptam itt a lányoktól,így sokkal könnyebb volt belevágnom.Köszönöm nektek 😘
Akik előtte vagytok:mind átvészeltük és majd meglátjátok,hogy minden jó lesz!
Nemrég műtöttek:gyors felépülést nektek is és azért csak óvatosan,mindenki érzi,hogy mennyit bír.
😍😘

36876. papája2017-09-01 13:39
...még annyit, természetesen a csonk teljesen le van zárva, összevarrták, így átjárhatatlan a hasüreg felé.

36875. papája2017-09-01 13:35
Kicsit olvastam csak bele a fórumba. Látom sok kérdésetek van. Nekem 19 éve 44 évesen távolították el a méhemet hüvelyen keresztül. Petefészek megmaradt. Egyben a hólyagot is felvarrták, plasztikázták a hüvely falát a végbelet és a gátat. Nehezen gyógyultam, nagyon fájt lent mindenem és erősen véreztem. A 6 hetes vizsgálat ezért előbb történt meg. Ekkor a felszívódó varratokat kiszedték, mert nem szívódott fel ezért voltak a tüneteim. Utána gyorsan gyógyultam. Hátrány: a hüvely plasztika "túl jól sikerült" - megkérdezhették volna milyen méretre lenne szükség. Később a klímax miatt ez még rosszabb lett.
Előny:mindenféle orgazmusom megmaradt, az is amit a méhnél érzünk. A klímax kb. 52 évesen ért el teljesen jelentéktelen hőhullámokkal, inkább érzelmi labilitás volt meghatározó.3-4 év alatt elmúlt. Nincs inkontinenciám. Székletem még szoruláskor is simán távozik. Rendszeresen sportolok a mai napig is, de nem futok, ez nem megy, illetve féltem a hólyagomat, ne süllyedjen le. Műtét után legalább egy évig fájt a hasam alja minden munkától, állástól. Műtét után én is híztam, de utána fogyókúráztam és csinosabb lettem, mint előtte sok évvel. Az orvos azt mondta 15 év garanciát ad a hólyag megfelelő működésére, mert egy idő után újra lesüllyed. Szerencsére még rendben van, de félek mi lesz egyszer. Nőgyógyászati szűrésre rendszeresen járok, mert attól, hogy nincs meg a méh, még lehet sok más probléma is.

36874. yallah2017-09-01 11:52
Nálam legalábbis. De van akinek azóta jobb.

36873. yallah2017-09-01 11:51
Gyengébb.
(válasz Astra12 36872. hozzászólására)

36872. Astra122017-09-01 00:00
A csúcspontkor érzettek változnak? Pl. nem olyan mély az érzés, csak felszínes? Gyengébb?
(válasz yallah 36870. hozzászólására)

36871. yallah2017-08-31 23:11
Nem forr össze magától, összevarrják. hiszen ha nem teszik nyitva marad a hasüreg a hüvely felől.
(válasz Ilike1984 36861. hozzászólására)

36870. yallah2017-08-31 22:47
Igen. De ez az állapot idővel javul és ha nem is olyan mint előtte, azért újra meg lehet tanulni és meg lehet szokni az újraszabott állapotot.
(válasz Csicsi72 36864. hozzászólására)

36869. yallah2017-08-31 22:45
Minden valószínűség szerint igen. Nem tudom milyen a marad a méhszáj.
(válasz Astra12 36863. hozzászólására)

36868. yallah2017-08-31 22:38
A fejfájással nekem is ez a tapasztalatom. Vagyis hogy alig van. Azelőtt meg elég sűrűn előfordult. Viszont én nem tudok futni. Egyszerűen rázkódik a hasam és fáj. Mondjuk nem is erőltetem. Mozgásnak ott van a hastánc, ami viszont remekül megy. A hashullámok is! Futni viszont..... Ha kéne sem megy. Pl a melóba.
(válasz Krisztina1997 36859. hozzászólására)