Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
50544. mgagi (válaszként erre: 50542. - Molcsi)
2021. nov. 11. 06:48
Nem minden esetben látják az összenövéseket. MRI az kimutatja az biztos.
50543. mgagi (válaszként erre: 50541. - Kajszi72)
2021. nov. 11. 06:45
Köszi Kajszi a hasznos infók az. A hasi műtétről én is gondoltam hogy visszafog majd.
50542. Molcsi (válaszként erre: 50541. - Kajszi72)
2021. nov. 11. 05:54
azt, hogy van e összenövés csak felnyitáskor látják vagy pld. ultrahangon is már műtét előtt tudni róla?
50541. Kajszi72 (válaszként erre: 50539. - Mgagi)
2021. nov. 11. 00:53

Szia. Ezekre a kérdésekre nincs pontos válasz. Műtét után 6 hét az alapszakasz, utána mehetünk vissza a melóba.

A többi - a sport, az emelés és egyebek - függ az általános egészségi és fizikai állapottól, a sebgyógyulás minőségétől, a genetikánktól, még attól is, hogy bírjuk a műtét okozta stresszt.

De, ha összenövéseid vannak, akkor odabent több szabni- varrni való van benned, mint alapesetben. Ilyenkor az itteni tapasztalatok alapján kicsit lassabb a gyógyulás és időnkénti fájdalom is többször fordul elő.

Nem riogatni akarlak ezzel, inkább felkészíteni.❤

Hasi feltárásnál nagyobb biztonsággal oldják meg az összenövéses problémákat, mert jobb, szabadabb rálátásuk van a műtéti területre. Igazából az alaposabb sebészeti munka végett és a Te érdekedben hoztak a dokik ilyen döntést.

A hasi sebnek - szerintem amúgy - van egy nagy előnye is, visszafogja az embert a terminátorkodásban, kényszerít a fokozatosságra a megfontolásra és a türelem is tovább kitart. 🙂

50540. Kajszi72 (válaszként erre: 50534. - Hangyaboly)
2021. nov. 11. 00:17

Baszki, az első hormonzavaromat, aminek ezt az egész szart köszönhetem, amiben részem van, 1997-ben a Diane 35 okozta. 25 kilót híztam egy hónap alatt, az életemet b aszta szét.


De ettől függetlenül sem értem, hogy miért fogamzásgátlót írnak fel némely dokik. Ezek több komponensűek, evidencia, hogy a mérleg nyelvét nem tudják elmozdítani.

Ha az ember már mészárszékezik, akkor sokszor már a progeszteron kúra se biztos, hogy hatásos tud lenni. Mi a szart várnak egy antibébitől?

A mióma ugyanúgy a hormonkatyvasz okozata, mint az állandósult méhnyálkahártya megvastagodás.

Légyszives menj el egy másik dokihoz, és ha lehet ne egy 80 éves öregúrhoz.

50539. mgagi
2021. nov. 10. 19:07
Még egy kérdés. Biciklivel járok mindenfele, de szeretek futni is amit az elmúlt pár hónapban elhanyagoltam a sok munka és hasi fájdalmak miatt. De szeretnék később újra futni. A futást ki mikortól tudta újra bevezetni a mindennapjaiba?
50538. mgagi
2021. nov. 10. 18:35
Köszönöm előre is a válaszaitokat!
50537. mgagi
2021. nov. 10. 18:33
Az előzményben annyit hogy két éve volt egy endometrium ablációm méhnyálkahártya polip miatt ami nem lett 100%-os (nagyobb méh miatt). Egy éve még jobban felerősödtek a derék és alhasi fájdalmaim ezért elmentem MRI-re. Majd a nőgyógyász elküldött béltükrözésre ami negatív lett. Ezért csináltak diagnosztikus lapart.
50536. mgagi
2021. nov. 10. 18:28
Sziasztok! Én is méheltávolítás előtt állok. December 21 lesz előre láthatólag. Októberben volt laparom, de sok hasi összenövések miatt nem tudtak semmit sem csinálni (ami tök fura számomra). Ezért hasi feltárásos műtétem lesz. Kenetem sem lett elég fényes. Olyan kérdésem volna hogy hasfeltárásos műtét után mennyi idő amíg munkába tudsz állni? Szobalányként dolgozom de annyiból szerencsém van hogy év végén bezár a hotel és fél évig (elméletileg) nem lesz munkám. De nem szeretnék fél évig itthon lébecolni. Emelgetés mikortól nem okoz gondot?
50535. Honcsi77 (válaszként erre: 50533. - Kajszi72)
2021. nov. 10. 16:30

Köszi a gyors választ. Hat nem örülök hogy meg ennyi kínlódással fog akkor ez az egész együtt járni. Doki olyan nyugodt arccal mondta 6hetes kontrollon hogy most már teljes értékű életet élhet, mindent csinálhatok, edzes, melo, nemi elet, stb. Ugyhogy azért is paraztam be hogy elromlottam mar megint vagy mi van???

De egyuttal meg is nyugtattal hogy vmikor ez csak helyre fog állni csak győzzem kivarni. A frontot mar eszrevettem hogy akkor is sajog, de most aztán össze jött minden és mar tenyleg ettol felek hogy tuti minden oké e odabent, es mivan ha megis a bel divertikulumok vannak még gyulladásban, ha igen miért, hiszen beszedtem becsuletesen az antibiokat, es a szutyok derekbecsipodes sem javit a helyzetemen, mert az is behuz a has iranyaban. De holnap megyek kedvenc doki nénimhez UH ra, okosabb leszek vmivel.

Koszi.

Üdv,

M

50534. hangyaboly (válaszként erre: 50530. - Kajszi72)
2021. nov. 10. 15:24

Szia! Amennyire tudom, ez a kiskapu záródott be idén az “egészségügy reformjának” nevezett intézkedésekkel. Nem kizárt, hogy mégis van orvos, aki ezt csinálja, de egyelőre nem találtam.


Ma például a Madách11 rendelővel beszéltem, ott kifejezetten mondták, hogy ha elmegyek egy orvosuk magánrendelésére, akkor kizárólag magánkórházban fog műteni, nem pedig a SOTE-n, ahol egyébként dolgoznak.


Progeszteront etetnek-e velem? Csak azt tudom mondani, hogy jelenleg Diane 35 fogamzásgátlót etetnek velem.


Kicsit bővebben a sztorim: 3 éve találták a miómámat. Nagyon rosszul voltam már, erős görcsök, erős vérzés, láz. Akkor még volt olyan, hogy magánrendelésről mehettem állami kórházba, ezért a János kórházban volt a műtét. Doki mondta, hogy a lehető legrosszabb helyre nőtt a mióma, a felét tudta kiszedni, de ha szerencsém lesz, nem nő vissza. 2018 végén volt ez, 2019 jól telt, nem volt tünetem. Tavaly újra erősödött a vérzés meg a görcsök, kiderült, hogy növekszik a mióma. Idén a doki Mirena spirált javasolt, hogy az a legtöbb nőnek segít ilyen esetben. Nekem kilökődött. Utána jobb híján a fenti fogamzásgátlót írta fel, de az se segít semmit, menstruációkor a vérem ömlik megállíthatatlanul. Erre mondta, hogy akkor méheltávolító műtét kell, de ő már nem műt a János kórházban, csak a Maternity-ben.

50533. Kajszi72 (válaszként erre: 50532. - Honcsi77)
2021. nov. 10. 14:49

Szia. A belső varratok gyógyulása 3 hónap.

És még hónapokig nyilalgatott a hasunk műtét után. A ciklusban peteéréskor, mensi idején, ha túleröltettük, akkor is , no meg ha durva időváltozás volt / van.

Műtét után fél év, mire úgy a régi fizikai állapot 80%-ra ér az ember.

A lumbágó meg az ember életkedvét is leamortizálja. Szóval próbálj meg kitartani és türelmes maradni önmagadhoz. A gyógyulósdinak még csak az első szakaszain vagy túl, és ez az út k urva hosszú. Kalap kakit és sok tmrelmet! 🌻

50532. Honcsi77
2021. nov. 10. 11:32

Sziasztok! Én is rég voltam itt, utolsó hozzászólásom után sokáig mindennap beléptem, de láttam semmi porges. Most újra belépve látom beindultatok.😁

Nekem is tanácsra lenne szükségem megint.

Gyors osszefoglalo rólam újra. 44eves 3 gyerek, 3 csaszar, es etedetileg a csaszar utani szovodmenyekre tippelve vette ki a prof a teljes mehem es petevezetoket. Minden mást rendben talált mutetkor. (lapar volt)Szovettanbol kiderult az adenomiozis, doki mondta is hogy még egy ok hogy jó ötlet volt a mutet. De...

én az állandó 2 eve tartó fájdalmak miatt szántam rá magam. Alhasi es derek fájdalmak minden előzmény nélkül, erre most is jönnek mennek..

5.hetnel tartottam mikor besokalltam hogy van az a fura érzés a holyagomban mint mielott kiteljesedik egy felfazas..haziorvos - tenyrsztes- baci- antibio kura..

6 hetes kontrolon dokim mindent rendbe talalt. Szte nagyszerűen gyógyult minden, mostantól teljes életet élhetek.

7.het hasam baloldalt allul szűrni kezdett, mondom király biztos megint bel divertikulum gyulladasom van mint már egyszer tavaly nyáron. Haziorvos, két antibio,.. masnap derek becsipodes..

most hétfőn járt le a ket antibio.. hasam meg mindig szúrkal, de nem vészes nem kell gyogyszer, de kb sztem ennyi javulás magától is lett volna... viszont mivel a becsipodes miatt az idegek behúznak előre is, így már nem tudom eldönteni a hasam mitől fáj.. most 1 het után elviselheto a derék fájdalom, nem kell gyogyszer, de még mindig nyilalgat, feszul huzodik a detekam csipom, es ezzel egy idoben a hasam is.. várják türelmesen tovább mert odabent is meg nem tökéletes minden 2 honappal a mutet utan, vagy járjak utana?? mar a tokom teli az orvoshoz jarasokkal... es a turelmem vegen vok. Tud vki vmi biztatot mondani??

Köszi előre is.

HM.

50531. Molcsi
2021. nov. 10. 07:05
a mai hírekben bemondták, hogy szükség lehet a halasztható műtétek elnapolására :(
50530. Kajszi72 (válaszként erre: 50528. - Hangyaboly)
2021. nov. 10. 05:07

Szia és basszus.

Talán kiskapu lehet: Máshol kórházi illetékességel bíró dokit magánrendelésen megkeresni, ő talán továbbvihet műtétre.

Progeszteront nem etetnek veled?

Nagy kalap kakit! 🌻

50529. Molcsi (válaszként erre: 50528. - Hangyaboly)
2021. nov. 9. 20:55

Sajnálom, én is el tudok keseredni, ha nem mennek a dolgok normálisan.

Csak azért csodálkozom, mert én most nem hallottam azt mint tavaly, hogy csak életmentő műtéteket végeznek .. meg mi számít annak ..

Kb. 2 hete kaptam az időpontot, hogy legyen, mert gyorsan telik a naptár.

Ha lesz tapasztalat magánban írd meg, köszi! Drukkolok, hogy legyen gyors, elfogadható megoldás.

50528. hangyaboly (válaszként erre: 50527. - Molcsi)
2021. nov. 9. 20:44

Köteles vagy sem, azt mondták egész pontosan, hogy mostanában nem terveznek ilyen műtéteket, mert hogy covid járvány...


Te mikor kaptad a januári műtét időpontot?


Ha nagyon erősködnék, talán elérném, hogy megműtsenek ott valamikor, de egyrészt viszonylag sürgős lenne, másrészt amiket ott ma tapasztaltam, hogy mennyire nem érdekel senkit hogy élsz-e vagy halsz-e, nekem halálfélelmem lenne, ha oda be kéne feküdnöm. :(

50527. Molcsi (válaszként erre: 50526. - Hangyaboly)
2021. nov. 9. 19:41
Szia! Nem is adtak új időpontot? A területileg illetékes köteles ellátni.. egy ilyen műtét magánban horror összegbe kerül :(
50526. hangyaboly
2021. nov. 9. 18:57

Sziasztok! Gondoltam, beszámolok, hogy jártam ma a budapesti Szent Imre kórházban. Oda tartozok területileg. Röviden előzmény: részleges méheltávolítás kéne mióma, nagyon durva vérzés és ennek folyományaként súlyos vérszegénység miatt. Mára volt időpontom, igaz, 2 hete kaptam, és azóta jól eldurvult a járványhelyzet. Szóval lényegében annyit mondtak ma, hogy nincs orvos, nincs műtét, covid van, viszlát.


Hazajöttem, nekiálltam magánkórházakat nézegetni meg ismerősöktől tanácsot kérni, magánban kit ajánlanak, mert nem úgy néz ki, hogy közkórházban belátható időn belül megműtenek. Most amúgy jól vagyok, más emberek vérének köszönhetően, amit okt. végén kaptam. De jövő héten várható a következő menstruációm, ami ha olyan lesz, mint az előzőek, megint nem sok vér fog maradni bennem. Mindezt mondtam a kórházban, de senkit nem hatott meg.


Valószínűleg a Medicovert hívom holnap délelőtt és kérek időpontot, ha ennél jobb tanácsot nem kapok ismerőstől vagy Tőletek.


Láttam egy korábbi hozzászólásban, hogy valaki Nyitray Gábort ajánlotta ott, megpróbálom...


Amúgy amiket a fórumon olvastam az előző 2 hétben, nem nyugtattak meg, mégse bánom, hogy elolvastam, mert inkább készüljek a legrosszabbra, mint hogy felkészületlenül érjen a sok kellemetlenség, fájdalom, hosszabb távon megmaradó nyavalyák...


Leírom majd, hogyan alakul az én sorsom.


Jó egészséget kívánok mindenkinek, aki erre jár!

50525. Kajszi72 (válaszként erre: 50524. - Julcsi76)
2021. nov. 8. 19:03
Dehogy baj, ezért van az oldal!❤
50524. Julcsi76 (válaszként erre: 50523. - Kajszi72)
2021. nov. 8. 16:52
Hű akkor még nagyon az elején járok az elfogadásnak.Pedig amikor haza jöttem abban reménykedtem hogy egy nagyon hosszú út végére értem.Akkor ez csak az első szakasz.Igazából még nem tudom felfogni hogy nincs már bent.Ugye nem baj ha időnként kérdezgetek?
50523. Kajszi72 (válaszként erre: 50518. - Julcsi76)
2021. nov. 8. 16:21

Szia Julcsi. Normális a megzuhanás. Az oka pedig szinte banális.

Műtétre várva, a kórházi napokban és még az újra otthoni lét első heteiben is nagyon stresszesek vagyunk.

A vegetatív idegrendszerünk ugrásra kész, mindenre figyel, mindent elemez, készültségben van, reagál. Aztán amikor tudatossá válik, hogy igen, túl vagyok rajta, van pisi, van kaki, tudok sétálni, lekvár helyett visszatért a koordinációm, látványosan gyógyul a seb, nem is fáj már, egész jól vagyok... na akkor a riadókészültség véget ér az emberben. Csökken az adrenalin, ami eddig titokban pörgetett és védett önmagadtól is. Mert a tested úgy ítéli meg, extra támogatás nélkül is megbirkózol a dolgokkal innentől.

Olyan ez az egész -csak elnyújtva- mint amikor valami veszélyes szitut kerülünk el vagy oldunk meg. Gondolkodás nélkül cselekszünk, azonnal, aztán amikor már oké minden, remegni kezdünk és bőgünk egyet, aztán megy minden tovább.

A véglegesség is tudatosulhat ilyenkor, a nyers szembesülés azzal, hogy valami örökre megváltozott. A lelki, mentális feldolgozás, a gyász a tagadással, fájdalommal, miértekkel, elutasítással kezdődik. Aztán jön a düh, majd az alkudozás, a depi és az elfogadás.

Kalap kakit!🌻

50522. Melcsi 75
2021. nov. 8. 11:59
JULCSI76. Szerintem normális,én is ezen megyek át most.
50521. Julcsi76 (válaszként erre: 50520. - Molcsi)
2021. nov. 8. 11:39
Nekem azzal nem volt gond.Dolgoztam végig,le kötöttem magam.El fog jönni🤗 Szorítok neked
50520. Molcsi (válaszként erre: 50518. - Julcsi76)
2021. nov. 8. 11:29

Julcsi, én még előtte vagyok, de azt hiszem 3 hét elég kevés idő .. Legalább túl vagy rajta, és a felépülés szakaszába léptél.

A várakozást a műtétig hogy lehet kibírni? Én úgy érzem sosem jön el.

50519. Molcsi (válaszként erre: 50517. - Melcsi 75)
2021. nov. 8. 11:24
Melcsi, köszönöm, szükségem is lesz rá, eléggé be vagyok tojva
50518. Julcsi76
2021. nov. 8. 11:05
Sziasztok Szűk három hete estem át a teljes méheltávolításon.Közel egy éve olvasgatlak benneteket.Eszméletlenül sok erőt adtatok.De most megrogytam😞 Félek és türelmetlen vagyok. Hosszú leírni a rengeteg kérdést,kétséget... De hát ti ezt megtapasztaltátok.Én aki mindig tudtam vihogni mindenen , minden nyűgből viccet csinálni,most ülök és sírok.Mondjátok hogy ez normális
50517. Melcsi 75
2021. nov. 8. 09:22
Molcsi. Most olvastam vissza, hogy méh kivétel előtt vagy. Drukkolni fogok neked nagyon!
50516. Melcsi 75
2021. nov. 8. 09:20
Kajszi72. Most olvastam, hogy te is kerülöd a fitoösztrogént. Megirnád, hogy te miről tudod miben van? Én is próbálom kerülni. Nemrégen tudtam meg, hogy a kamilla és a levendula is elvileg átalakul a szervezetben fitoösztrogéné. Nagyon meglepődtem.
50515. Molcsi (válaszként erre: 50512. - Kajszi72)
2021. nov. 8. 05:40

Kajszi pont ez az, amit írtatok korábban is, mindegyikünk más, másképp reagálunk, hiába a "közös pont"

;-)

Szép napot Mindenkinek:-)

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook