Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (49. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

39850. ukata2018-01-18 18:59
De jó. Látod, milyen hamar eltelt ez az idő. Otthon azért jobban gyógyul az ember.
A szelek meg..., sajnos az eltart még egy darabig, amíg a belek rendeződnek. Kitartás és irány haza holnap:):)
(válasz AtinaH 39835. hozzászólására)

39849. Diti19682018-01-18 18:23
Kedves Evili7!
Szerintem ne gondolkozz rajta, fő a biztonság! A klimaxos tüneteket elég jól kordában lehet tartani az étkezés+sport+vitamin+gyógynövények kombóval! És még mindig "jobb" ha éjjel 1x felébredsz mert lever a víz, mint ha az állandó stressztől, hogy "jaj mi van ha rákos leszek" leszel beteg!

Üdv,
Edit
(válasz Evili71 39848. hozzászólására)

39848. Evili712018-01-18 18:04
Hát ezek után nem is tudom hogy akarom-e hogy maradjon a bal petefészkem... Igazából a dokim is vacillál rajta hogy mi a rosszabb, a korai klimax vagy az esetlegesen később jelentkező problémák... Mondtam neki hogy én nem ragaszkodom hozzá ha mennie kell menjen... 47 vagyok, tartok a klimaxtól, szegény anyukám nagyon rosszul viselte, de a ráktól sokkal jobban félek.
(válasz ibab 39840. hozzászólására)

39847. Diti19682018-01-18 17:23
Kedves ibab!

Teljesen egyetértek! A műtét előtt a Kékgolyóban az osztályvezető próbált rábeszélni, hogy ha a műtét során egészségesnek látják a petefészkeket, akkor bent hagyják?! Erre én mondtam, hogy ebbe semmiképpen sem egyezem bele 48,5évesen!
Szerencsére az 5db sikertelen lombik+3 inszeminácói+ családi kórelőzmény elmesélésével meggyőztem őket! Mindent kivettek, csak a méhnyak maradt és nem bántam meg!
Szerencsére nálam már a műtét előtt az MR miatt tudták, hogy nincs semmi rosszindulatú elváltozás csak az adenomiotikus megnagyobbodott méhem+miomák miatt (amiket a változó kori ösztrogén dominancia okozott) volt magas a tumor markerem, ami a 6hetes kontrollon már vissza is ment a normál tartományba. Évente 1x el kell járjak rákszűrésre, de ennyi.
Engem már 2016 nyarán meg akartak műteni a MÁV-ban, de nem engedtem. Elkezdtem a mióma diétát+heti 3 edzést és fél évig teljesen rendbe jöttem, elkezdett elmaradozni a vérzésem, lefogytam, visszaszereztem a lánykori kondimat, de aztán karácsonykor megint elöntött a vér és akkor határoztam el, hogy most már ebből elegem van, menjen aminek mennie kell! Április végén műtöttek, és így végre évek óta először élveztem gondtalanul a nyarat!
Én már korábban írtam itt a lányoknak, hogy az a fő gond, hogy nem egészében vizsgálják/gyógyítják az embert, ha nem csak tüneteket próbálnak kezelni külön-külön a szakrendeléseken. De az összefüggésre meg senki sem kíváncsi, mert nincs rá ideje, vagy nem ért hozzá, vagy egyszerűen nem érdekli.
Nekem pl. Hashimotom van alulműködéssel+hyper prolaktinemia (magas prolaktin szint), ehhez jött az ösztrogén dominancia, aminek következtében jöttek a miómák, a méh megnagyobbodás, és a mellemben is egy szép nagy fibroademona. És nem találok olyan orvost, aki ezt így egyben most már a klimaxos tünetekkel együtt kezelni tudná immunológus-endokrinológus-nőgyógyászként....
Üdv,
Edit

39846. Katonca2018-01-18 16:33
Kedves Octopus76!

Üdvözlünk a csapatban! :)
(válasz octopus76 39827. hozzászólására)

39845. Katonca2018-01-18 16:27
Rengeteg az igazság abban amit mondtál. A sokat látott nőgyógyászom (aki onkológus is, és szülész is) nekem azt mondta, műhibának számít az, ha valakinek a változókor környékén méheltávolításkor bent hagyják a petefészkeit. Mesélte hány nő jár hozzá emiatt az onkológiára. Egy biztos.A szervezetből ha kidobnak valamit, borul az egység, a harmónia. Következménye biztosan lesz a dolognak. Nyilván betege válogatja, ki szerencsésebb, ki nem.

39844. Mandra82018-01-18 16:21
Köszi mindenkinek.
Akkor nem vagyok egyedül ezzel a mell dologgal. De legalább lenne, aki örül neki :D dehát szingli vagyok és mostanában úgy érzem, hogy én már az is maradok.
A progeszteron krémet pedig akkor elkezdem kenni, hátha segít.
Vérvételre megyek két hét múlva.
Jaaa, és jövő hét pénteken levetetni a granulómát, ha addigra valamennyire meggyógyulok.
Félek, hogy fájni fog, mert a kórházban a doki azzal riogatott, hogy azért kell altatni, mert különben nagyon fájna :S

39843. lnmariann2018-01-18 15:52
Szia Mandra!

Ma reggel néztem pont, hogy upppsz minthanőttekvolna a melleim 😲
S a bal fülemnélnekem is lett egy új pöttyöm.

Sajnos a becsurrr is velem van 😣
Hétfőn labor, meg sebészet sérveim nézik meg.
(válasz Mandra8 39832. hozzászólására)

39842. vony2018-01-18 15:15
Nekem nő írta fel a fogamzásgátlót 42 évesen.😢😢😢
Hétfőn műtöttek.
Volt egy szobatársam,aki 48 volt,de a méhe maradt,és egy petefészek maradt,mely tele volt cisztával,plusz tele voltak a belei endometriózissal.Laparhoz felfújták,majd vágták.Na!Ő nagyon sokat szenvedett.😯

39841. vony2018-01-18 15:05
Mennyi hasznos onformáció!
Köszönöm Edit🌸🌹
(válasz Diti1968 39837. hozzászólására)

39840. ibab2018-01-18 15:03
Ha félévente mész UH-ra, az tökéletes és mindig figyled magad! Hasfájás, folyás, bérmilyen disszkomfort állapot, fájdalom a szexben stb.figyelmeztető jel, de lehet,hogy semmi nem lesz reméljük. Nekem fél év után jöttek nagyon kellemetlen hasfájások, puffadás, ülés és szex közbeni fájdalmak,mintha hasmenésem készülödne.Valamit mellfeszülés, ciklus, PMS,minden úgy,mint régen,amikor menzeszeltem. Az arcomon pedig piros kiütések, amit én a tejnek tulajdonitottam, de amikor nem ittam, akkor is ott voltak. Ja és hiztam. Tipikus ösztrogén dominancia. A doki semmit sem szólt, csak miután elmentem hozzá,hogy nem érzem tul jol magam övön alul.HIába kértem a petefészkek eltávolitását az első mutétnél, lebeszéltek róla, pont azért,mert fiatal voltam 45 éves. Nem akartam már gyereket sem,hiszen hogyan hordjam ki szatyorban? Hivatkoztak a hormonokra,meghogy tönkre megy a hajam és a bőrőm a klimaxtól (itt feljebb láttam az előbb egy linket, ezer köszönet érte, yam gyökérről stb. VILLARÓSAT KELL SZEDNI,VAGY KENNI LÁNYOK!!!) mert ezek a készitmények a hormonokra kiválóan hatnak mellékhatások nékül.NEm olcsó, de sokáig elég.Szóval a méheltávolítás után egy évvel pontosan ki kellett szedni a petefészkeimet is, policiszták, endometrózis,és petefészek bennék(daganat) miatt, ami már az egész hasüregemet elárasztotta a gyulladás és bélösszenövés. A 24.órában mentem és amikor azt mondta nyáron,hogy majd üsszel mőtünk,hisztirohamot kaptam, hogy MOST AZONNAL!!!Négy és fél órás mütéttel hozták helyre, a szobatársam,akinek szintén ez volt, csak később ment, már nem él. MÁjáttéttel, tavaly elött volt a temetése. Szóval ezek nagyon komoly dolgok,a dokik meg rázzák a fejüket,hogy nem értik. Én értem. NEm hallgattak rám,hogy nem kell a petefészek és a méhszáj sem. Ez nekik nagy buli,hogy visszajártok és fizettek vizitdijat, szeditek a méregdrága hormonokat, természetes,hogy ágálnak az ellen,hogy mindent kiszedjenek. A nemiszervünk a fejünkben van, jobban csajok maradunk,mint hinnék. 52 évesen méh és petefészek nélkül jobban nőcinek érzem magam,mint amikor egy vérző nagyhasú pattanásos tehén voltam. Ha holnap lenne a műtétem, aláiratnám a dokikkal,hogy ha nem szednek ki mindent megölöm öket, ha felébredek az altatásból. MEgúszhattam volna a kemót, a hajhullást, a küzdelmet az életért. Szerencsére elkerültem VArga GÁborhoz a gombaszakértőhöz, ő ellátott vitaminokkal ásványokkal, gyógygombával és a kemó alatt kiváló vérképpel , lelettel, megúsztam a dolgokat.Itthagyott az ,ami más társamat elvitt :-( Nem volt klimaxom, nem izzadtam és nem voltam hisztis, nem szedek szintetikumokat és nem tekintem az orvosokat Istennek. Női nőgyógyászt választottam, aki nem csak tudja, hanem érzi is hogy hol a nő méhe és azt is tudja, mit jelent vérezni, fájni ,és azon izgulni,hogy nincs otthon tiszta gatya a gyereknek és az uradnak,miközben mindenhonnan csövek lógnak belőled a kórházból. Elhatároztam,hogy egészséges leszek. VEgetáriánus lettem,természtes fitohotmonokat szedek és kenek magamra, nagydózisú vitaminokat szedek és elmondom mindenkinek ami velem történt. JObb Maca vagyok,mint 10 éve. :-D Az az orvost, aki pedig fogamzásgátlót ir fel egy nőnek amikor 45 évesen arról panaszkodik,hogy elhuzódik a vérzése és kezdődik az ösztrogándominancia, azt nyivánosan a farkánál fogva felakasztanám. MErt velem ezt tette, ahelyett,hogy időben és normálisan megműtsön. De hála Istennek, ez elmúlt, 5 éve már itt élek újra egészségesen!!NEm ijesztgetni akarok senkit,csak vigyázzatok magatokra lányok,mert más nem fog vigyázni, csak TI!!!! puszik
(válasz Mnikii 39829. hozzászólására)

39839. vony2018-01-18 15:02
Szia!
A szelek azok bizony menne,főleg kedden a Cerukál hatására.Viszont mivel nekem már kedden volt székletem,nem volt hashajtásom.Azért pezsgőkúpot kértem,ezért ma is úgy jöttem haza reggel,hogy már volt produkció.Úgy volt,hogy péntek,de nagyon jól éreztem magam,és ma hazajöhettem.Mindenki másképp reagál az altatásra és műtétre.Nekem nagyon nagy szerencsém volt.
(válasz AtinaH 39835. hozzászólására)

39838. Diti19682018-01-18 14:45
Még azt akartam írni, hogy meg kéne nézetned a vasadat, mert nem mindenkinek jó mindegyik vaskészítmény, van akinek nem szívódik fel bármelyik és feltétlenül kell hozzá C vitamint szedni, mert az segíti a felszívódást!
Az is lehet, hogy injekcióban kéne kapjál vasat?!
És legalább 3000NE D3 vitamint kell szedni naponta ősztől tavaszig, mert hormonként működik a szervezetben és az immunrendszert is támogatja! Az E, Béta karotin és a Cink is nagyon fontos!
Vaspótlás mellett is vashiányt okozhat a lisztérzékenység is és a vegetáriánus étrend vagy csak kevés hús fogyasztása is.
"A vashiány kezelése általában tabletta formájában történik. Napi 150-200 mg vas bevitele szükséges tartósan. A kezelés az alapbetegség kezelésétől, illetve a vashiány megszüntetéséből áll. A szérumvas-szint egy idő után normalizálódik, de a raktárak ekkor még üresek. A szérumvas-szint normalizálása után általában 6 hónap szükséges a vasraktárak feltöltéséhez. A vas pótlása mindenképpen szájon át történő formában javasolt, injekció formájában vas adása csak akkor indokolt, ha súlyos felszívódási zavar áll fenn."
Én biztosan kiíratnám magamat még a körzetivel és kérnék vérvételt. Bár vas szedése közben nem biztos hogy reális értéket mutat, de ha ennyire gyenge vagy és nem tudsz kilábalni a betegségből, az mindenképpen indok arra hogy utána járjatok a dolognak!

Üdv,
Edit
(válasz Mandra8 39831. hozzászólására)

39837. Diti19682018-01-18 14:27
Mandra!

Ha teheted nézesd meg ezeket a hormonokat: prolaktin, ösztradiol.
Mert hogy au ösztrogén dominancia és/vagy a magas prolaktin szint okozhat ilyen tüneteket és mindkettőre van gyógyszeres/gyógynövényes megoldás: vad yam gyökér kapszula és a barátcserje kapszula!
"Mellfájdalom

A barátcserje ígéretesnek mutatkozott a menstruációhoz kapcsolódó tünetek enyhítésében is, mint például a mellkasi fájdalom, az emlők feszülése vagy a mastaigia esetében. Egy Európában végzett klinikai vizsgálat során 97 nő kapott 30 csepp barátcserje tinktúrát naponta kétszer három hónapon keresztül. Akik a növényi tinktúrát fogyasztották jelentős mértékű csökkenést tapasztaltak a menstruációkor jelentkező emlőfájdalom mértékét tekintve, mint azok, akik pusztán placebot kaptak. Az E-comission, a német szervezet, amely értékeli a növényi készítményeket, is jóváhagyta a barátcserje használatát az emlőfájdalmak kezelésére."
[link]

Mivel én sem merek hormonpótlást szedni, most készülök rendelni belőlük. Korábban már használtam őket, csak nekem elég nehéz összehangolni a Hashimotóra szedett gyógyszerekkel....

Üdv,
Edit

39836. lisa352018-01-18 14:07
Nekem is érzékenyek a cickók a műtét óta és folyamatosan fájdogál. 😕 Szerintem is a hormonok játéka lehet. Most a következő állomásom a mellrákszűrés lesz, csak nem tudom hová induljak. Rákérdezek a nőgyogyimnál, mert a körzeti azt mondta Kerepestarcsáta tartozunk ebből a szempontból. Na oda nincs kedvem elbumlizni.
Ja és a műtét után kijött egy furaság az arcomon, a fülemnél, kb ahol a pajeszom lenne. Furi😀, olyan kis szemölcs féleség. Szerintem a hormonváltozás miatt lehet, de biztos, ami biztos, kértem időpontot bőrgyógyászatra.

Jobbulást neked! Szerintem is összefügg a gyengeséged a vérszegénységgel és hogy fogékonyabb vagy a betegségekre, itt ez a szupi taknyolós idő éppen 😣

39835. AtinaH2018-01-18 14:00
Hali! Én is holnap mehetek haza. Pisilés, széklet rendben, de a szelek néha nagyon kínoznak. Már alig várom a holnapot.
(válasz vony 39790. hozzászólására)

39834. Mandra82018-01-18 13:07
Az biztos, hogy vashiányom van. De szedek vasat.
(válasz fmadri 39833. hozzászólására)

39833. fmadri2018-01-18 11:59
Nekem ilyen tünetem nincs A mensi előtti tüneteket viszont ugyan úgy érzem Hülye vagyok nem kicsit és tiszta feszkó 😭
Vigyázz magadra Mandra! Abban igazad van, hogy aki megteheti pihenjen legalább 6 hétig mert később visszaüthet a dolog
Remélem az immunrendszered helyrejön Voltál esetleg vérvételen mostanában? Vashiány? Vitaminhiány? Ezek simán okozhatják a gyengeséget

39832. Mandra82018-01-18 11:31
Nekem is megmaradtak a petefészkek. Fiatal vagyok még a klimaxhoz. Nekem csupa jót mondott a doki arról, hogy bent maradtak.
Viszont van egy fura tünetem. A melleim hatalmasra nőttek és fájnak szinte folyamatosan. Pont olyan, mint menstruáció előtt, csak nem pár napig, hanem hetekig. Már megőrülök tőle. Szóval valami hormonálisan mégsem klappol. Másnak nincs ilyen tünete?
(válasz fmadri 39830. hozzászólására)

39831. Mandra82018-01-18 11:29
Sziasztok! Szerintetek létezik, hogy a műtét miatt teljesen legyengült az immunrendszerem? Hetek óta beteg vagyok és egyszerűen nem bírok meggyógyulni. Ráadásul jó kis szövődménye is lett a vírusnak, brutális kötőhártya gyulladásom van. És mellé még maradt a többi tünet is. Nem tudom, miért nem gyógyulok, de már félő, hogy az állásomat is elvesztem. Annyira gyenge vagyok, hogy egy vasalás is csak több nekifutásra sikerül. Szedek vitaminokat, vasat, mindent. Mondjuk nekem sürgősségi volt ugye a műtét mert már életveszélyesen vérszegény voltam. Lehet hogy az, hogy abban az állapotban kellett műteni mikor eleve már jártányi erőm sem volt? Ráadásul ugye 4 hét után vissza kellett mennem dolgozni, nem pihenhettem rendesen ki magam? Létezik hogy mindez így három hónap után üt vissza?
Mindenkinek azt tanácsolom aki teheti, hogy 6 hetet tényleg pihenjen. :(

39830. fmadri2018-01-18 07:42
Nekem is megmaradtak a petefészkeim 43 éves vagyok és én hiszek a dokimnak aki miután mérlegeltük a kockázatokat és előnyöket a megtartásukat javasolta Korainak tartotta a klimaxot és én sem “vágytam” egy következő problémás időszakra Évenkénti kontrolr javasolt
Azt gondolom hogy azért az nem általános hogy mindenkinek problémát fog okozni a bent hagyott petefészek Figyelni kell rá mont ahogy a méhünkre is évente figyeltünk
(válasz Mnikii 39829. hozzászólására)

39829. Mnikii2018-01-17 23:22
Ibab! Mi az hogy gyakran?
Félévente elég? Nekem is maradtak, méh, méhszáj, petevezetok mentek
Nekem a doki javasolta hogy 40évesen hagyjuk meg
Milyen tüneteket okozott ez neked, és méheltávolítás után mennyi idővel? Végül petefészkeid is kivették?
(válasz ibab 39826. hozzászólására)

39828. ukata2018-01-17 20:49
Szia Octopus. Jó helyen jársz, jó csapatban. Itt megértő fülekre találsz és sok jó tanácsot kaphatsz.
Ha az utolsó fél évet végig olvastad, akkor lassan már doktorálhatsz is a témából.
Azt is tudhatod már, hogy nem szabad izgulni, - csak egy kicsit - mert utólag mindenki rájön, hogy kár volt.
Így voltam ezzel én is.
(válasz octopus76 39827. hozzászólására)

39827. octopus762018-01-17 20:36
Sziasztok lányok, bejelentkezem én is. Chrobak féle műtétem lesz (csak a méhtest megy), tervek szerint laparoszkópiával február 5én a 2-es női klinikán. Agykontroll tanfolyammal ajándékoztam meg magam, mert már kezdek izgulni. Örülök, hogy rátok találtam, egy hét alatt átfutottam félévnyi hozzászólást. Most újrakezdem lassabban, régebbről. :) Nagyon jó, hogy vagytok!

39826. ibab2018-01-17 20:33
Örülünk,hogy jó vagy, ügyes vagy! De valamire nagyon vigyázz! Annak idején nekem is benn maradt mutét után mindkét petefészek.Gyakran nézesd, mert nekem sem volt semmi baj, de ott bent ezek egy időzitett bombák. Meglepetésként ért,hogy a méh eltávolitásától bebolondultak és elrákosodtak,mert a ciklus nem állt le, csupán méh nem volt már hozzá. Rendszeres UH és hormon és nőgyógyi vizsgálat, de ne legyen semmi baj!!!!! Vigyázz magadra.
(válasz AtinaH 39754. hozzászólására)

39825. ukata2018-01-17 20:24
Akárhogy is, azért ne akarj hozzá menni;-)
(válasz Katonca 39822. hozzászólására)

39824. vony2018-01-17 20:20
😅😅😅😅😜😜ԅ
40;
(válasz Katonca 39822. hozzászólására)

39823. Mandra82018-01-17 20:18
Hurrá!
(válasz hobovitez 39799. hozzászólására)

39822. Katonca2018-01-17 20:04
😃 Már a felesége is elszaladt...
(válasz ukata 39821. hozzászólására)

39821. ukata2018-01-17 19:52
Végül is, ha meggyógyít, egye fene. Nem együtt élni akarsz vele, hanem műtét után jó esetben elfelejteni egy életre...