Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (48. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36987. yallah2017-09-27 14:12
Nah! Én már annyira nagylánynak érzem magam, hogy nekiálltam bútorokat taszigálni egyik helről a másikra. Úgy voltam vele, ha a 80-90 kg os betegeket tudom huzkodni a kolléganőmmel akkor egy üres szekrény mobilizálása már smafu.
Egyelőre nem érzek semmi rosszat a hasam környékén. Akkor sem éreztem. Viszont a tánc gyakorlásához hely kell na.😅😆

36986. yallah2017-09-27 13:58
A méhet tartó méhszalagokat nem veszik ki. Azzal rõgzítik a hüvelycsonkot, hogy a helyén maradjon. Ezt a műtéti leírásomból olvastam ki.
(válasz Béka q 36978. hozzászólására)

36985. Kymb2017-09-27 13:03
Sziasztok lányok!
Hol vannak a frissen műtöttek?Vagy csak én vagyok egyedül?Mondjuk én is már holnap 3 hetes leszek,megy az idő.Ma főztem először,mosogattam,pakolásztam,sétálgatok az udvaron a jó időben.De érzem amikor le kell pihennem,jelzi a hasam,a szervezetem.Én most még éjszaka sem kelek fel pisilni mert alszom,nem érzem hogy kéne mennem csak reggel.Lehet ez később másképp fog alakulni?A sebem az néha nagyon tud viszketni.Én a diétát sem tartottam,széklettel is minden rendben van.
Mindenkinek kívánok csodás őszi napokat.

36984. Diti19682017-09-27 12:22
Akkor X, amikor már nagyon kell és keresztbe rakod a lábad! :-)
(válasz Béka q 36981. hozzászólására)

36983. Diti19682017-09-27 12:21
Visszaolvastam a bejegyzésem és most már látom hogy miért gondoltad, hogy értek hozzá, lemaradt a " az elejéről meg " a végéról is és így úgy tűnt, mintha ezt én írtam volna. Bocsi, de csak kiollóztam egy magánorvos oldaláról!
(válasz AErika64 36977. hozzászólására)

36982. Diti19682017-09-27 11:28
Kedves AERika64!
Én nem vagyok egészségügyis, csak sokat ülök a gép előtt és nagyon megy a keresés ilyen ügyekben.
Én azt javasolnám, hogy menj el nőgyógyászhoz, csináljon hasi és hüvelyi UH-t is, érezni és látni is fogja milyen állapotban van a hüvelyed és a hólyagod és ha szükséges biztosan tovább küld urológushoz, vagy ha szükséges akkor megbeszélitek a korrekciós lehetőségeket!
A korábban leírt műtéti lehetőséget innen másoltam át:
[link]
de biztosan más orvosnál/intézménynél is van ilyenre lehetőség, de lehet hogy csak fizetősben!
A Kriston Andrea féle intimtornának én úgy tudom, hogy kimondottan olyan gyakorlatai vannak, amik a húvely falát erősítik és van amikor nem csak a hüvelyt kell szorítani ha nem a végbél záróizmait is.
Itt olvashatsz róla: [link]
Én még nem voltam nála, csak a youtube-ról néztem 2 gyakorlatot, amit megelőzésképp csinálok!
A gyakori pisilés nekem is van, sokat és sokszor kell mennem, de 2-3liter vizet meg is iszom egy nap.
Engem 5 hónapja műtöttek, szintén megnagyobbodott miómás méh miatt, csak a méhnyak maradt. A hőhullámok zavarnak éjjel az alvásban is, meg néha napközben is és a libidom a béka feneke alatt van, szinte egyáltalán nem kívánom a szexet, nem is érdekel, eszembe sem jut akár egy hónapig sem... Tök gáz, mert a férjem nem erőlteti, pedig tudom hogy neki sokkal többre volna igénye és ezért még lelkiismeret furdalásom is van...
Hüvelyszárazságot az egüttlétkor érzem csak, de ezen még segíthetne síkosító, de kedvet sem érzek hozzá pedig még csak 49éves vagyok.
Hormonpótlást nem merek szedni, mert van a mellemben egy csomó, amit 6 havonta megnéznek.
Ezt csak azért írom le Lányok, ne hogy már azt gondoljátok csak veletek van gond.

Remélem, hogy tudtam segíteni és hamarosan megoldást találsz a problémádra és javulni fog a helyzet!

36981. Béka q2017-09-27 08:57
Szia! Én új vagyok itt és nem értem a pisiléses dolgot... mitől o vagy x ?? 🤔
(válasz Kitti78 36979. hozzászólására)

36980. angi682017-09-27 07:59
Nekem tavaly volt a mütètem,ès ment a mèhnyak is. Semmi külömbsèget nem èrzek.Fel a fejjel lányok🤗🙋😘
(válasz Loren4 36971. hozzászólására)

36979. Kitti782017-09-26 23:12
Sziasztok!

Nagyon régen nem voltam itt, aminek az az oka, hogy elvesztettem a belépési adataim. :) Nem hagyott nyugodni a dolog, úgy hogy addig kutattam és próbálkoztam, amíg meg lett.

Nagyon le vagyok maradva a bejegyzések olvasásával, igyekszem behozni ezt. :)

Az újaknak mondom, hogy 5 hónapja műtöttek méhnyálkahártya daganattal. Nem kaptam semmilyen kezelést utána, jó lett a szövettanom, mindent kivettek, kivéve a nyirokcsomókat. Voltam már 3 hónapos kontrollon, hamarosan jön a fél éves. Remélem akkor is minden rendben lesz!!!

Ha valakinek szintén ez a problémája és van kérdése, írjon nyugodtan, igyekszem válaszolni rá!

Én is kérdeznék régebben műtöttektől, ha nem baj. :)

5 hónapja műtöttek, kb. 3 hete megnyomtam a hasam a kocsiban a kormánnyal. Azóta fájdogál az egész. :/ Plusz híztam, elég hirtelen, legalábbis nagyobb a hasam jóval, amit nem kellene, mert már eleve is nagy súlyról indultam. :( Elképzelhető, hogy ezek a fájdalmak és a nagyobb has összefüggnek? Megmondom őszintén kicsit pánikolok mostanság...
A pisilés még mindig egy csoda. :) O helyett lassan X lesz a lábamban. :) :)

A dokim el akar küldeni most majd CT-re, de én annyira nem preferálom. Szerintetek? Hasonló betegséggel kinek miből áll a kontroll?

Remélem mindenki jól van! Most elkezdem visszaolvasni a bejegyzéseket... :)

Szép estét nektek!

36978. Béka q2017-09-26 23:10
Én is tartok az ilyen negativ mellékhatástol.. bár még a műtét előtt vagyok, de gondoltam rá hogy ilyen esetben mi van? Mert ha a méhet kiveszik utána a hüvelyünket mi tartja a helyén? Mert a felfüggesztés már nincs meg....

36977. AErika642017-09-26 20:59
Kedves Diti1968!

Húúúúú! Nagyon profi vagy! Kérlek segíts nekem! Lassan két éve, lesz hogy túl vagyok a méh eltávolításon, és sajnos tapasztalom a sok-sok rosszat! Jól vagyok, a műtét jól sikerült! DE..
Süllyedés, és miómák miatt, volt szükség erre a műtétre. Az elmúlt egy évben egyre jobban jönnek a rossz "élmények". A hüvelyem fala előre esett, van amikor a hólyag nyomja, van amikor a vastagbél utolsó szakasza nehezedik rá, és egyre nehezebben tudom tartani a vizeletet, ha menni kell akkor menni kell!!!!
Szinte folyamatosan érzem a galamb tojás nagyságú duzzanatot ami kifelé tolul. Természetesen nyugalmi állapotban minden oké! Csinálom a gátizom tornát, amikor lehetőségem van rá, sajnos nem sok javulást érzek!
Kérdésem hol dolgozol, hogyan tudnék oda jelentkezni egy konzultációra???
Szeretnék valami megoldást találni az állapotomra, ami lehetővé tenné, hogy nyugodtam sétáljak, bicajozzak, és ne érezzem azt amit most!!!
Köszönöm a segítséged, és ne haragudj, hogy így rád öntöttem a bajom.
Rendszeresen olvasgatom a fórumot, ritkán írok,mert nem szeretek panaszkodni, nem akarom senkinek elrontani a kedvét! Nagyon várom a válaszod!!! Köszönöm! Szép estét! Erika
(válasz Diti1968 36973. hozzászólására)

36976. Kymb2017-09-26 20:45
Szia!Üdvözlünk a nagy csapatban.Ha bármiben tudunk segíteni nyugodtan írj.Itt a lányok mind nagyon segítőkészek,összetartunk mint egy nagy család:)
(válasz Béka q 36975. hozzászólására)

36975. Béka q2017-09-26 18:00
Sziasztok, új vagyok itt nálatok. Nekem is méheltávolításom lesz, úgy néz ki hogy novemberben. Örülök hogy rátok találtam
.

36974. yallah2017-09-26 15:58
Csak azért vetettem fel a kérdést meg több lánykánál olvastam ,hogy elkeseredtek , hogy a méhnyak is ment.
Nekem egyelőre semmi bajom méhnyak nélkül. Bár a szex nem olyan. Bár lassan semmilyen sem lesz mert a partnerem úgy tűnik elfordult tőlem emiatt. Legalábbis szex terén. Mert jelentősen megcsappant a szexuális együttléteink száma. Mert nekem kaktuszos a szex. Szóval ezt az egy hátrányát érzem. Ha megsűllyed is bármim, azt a nővéri munkámnak köszönhetem.

36973. Diti19682017-09-26 11:07
Kedves Yallah!
Erről írtam előbb:

TVT műtét / TOT Műtét / Szalag műtét

Egy frappáns és igen hatékony műtét során egy speciális szalag segítségével emeljük meg a húgycsövet úgy, hogy a záróizom funkciója elegendő legyen. Lágyéki és hüvelyi bemetszésekből egy különleges kampóval húzzuk helyére a szalagot vagy hálót, amely véglegesen a testben marad. A műtét hatékonysága igen meggyőző, a műtétet munkahelyemen egyre nagyobb számban igen jó eredményekkel végezzük. Bár a háló igen drága, indokolt esetekben már OEP támogatással is elérhető. A műtét eredménye igen látványos és a hálónak köszönhetően tartós.
Hüvelyi Háló műtét

Nem csak a húgcső alátámasztására, hanem a megsüllyedt hüvelyfal és méhnyak eredeti helyéhez történő rögzítésére is alkalmas lehet a mesterségesen kialakított háló. A hüvelyi háló műtét nagyon hatékony és tartós eredményt ad. A magas költségeket indokolt esetekben az OEP támogatás ellensúlyozza.
Hüvelyfelfüggesztés laparoszkóppal

Megnyúlt szalagok miatt megsüllyedt kismedence esetén a kismedence csontjaihoz, mint fix pontokhoz lehet felfüggesztést végezni speciális hálóval. A felfüggesztést a süllyedt hüvelycsonk, de még megtartható méh esetén is el lehet végezni. Bár a műtét összetett, hastükrözéses behatolásból is lehetőség van a méh felhúzására a hasüregbe, így az eredeti anatómiai helyzet visszaállítására. A hüvelyi hálóhoz képest különlegessége, hogy az eredetihez leginkább közeli hüvelyhossz és anatómia állítható így vissza. Fiatalabb korban, aktív nemi élet esetén ez jobb megoldás lehet a hüvelyi hálónál.

36972. Diti19682017-09-26 11:04
Kedves Yallah!
Én úgy tudom, hogy azért hagyják meg a méhnyakat, ha lehet, mert alátámasztó szerepe van a két rögzítő szalagnak, ami eredetileg az egész méhet tartja és amihez ilyenkor a méhnyakat rögzítik, ez tarja a helyén a hólyagot stb.
Hiányában megrövidülhet/süllyedhet a hüvely, hólyagsüllyedés/inkontinencia léphet fel. Teljes méheltávolításnál szóba kerülhet megelőzésként különleges szalagos/hálós rögzítés beépítése, amit sajnos még csak magán rendelők honlapján láttam, mint lehetőség.
Ezért nem ajánlott az ugrálós sport és nagyon ajánlott a mély izmok erősítése/intim torna!
Üdv,
Edit
(válasz yallah 36970. hozzászólására)

36971. Loren42017-09-25 20:20
Nekem áprilisban a méhnyakat is eltávolították. Semmi különbséget nem veszek észre. Ez miatt ne aggódjatok.

36970. yallah2017-09-25 14:55
Felteszek egy kérdést. Mi a különbség ha megmarad a méhnyak vagy sem? Miért fontos és miért nem????

36969. banbi2017-09-25 07:29
Köszi szépen
(válasz Csicsi72 36968. hozzászólására)

36968. Csicsi722017-09-25 06:25
Sziasztok! Nekem 8 hete volt egy laparoszkópos Chrobak műtétem, majd sajnos 2 műhiba, így 6 hete kivették a méhnyakat is és egy 30 cm függőleges hasi vágásom + 6 hétig vesekatéterem. Én is teljesen kiborultam és sokat sírtam. Multhéten volt a korrekciós műtétem egy 15 cm újabb hasi műtéttel, talán ma már hazamehetek. Az idő múlásával és a fórum olvasásával megnyugodtam, hogy nincs minden veszve. 45 éves vagyok és engem is legjobban a méhnyak kivétel borított ki. Fel a fejjel minden rendbe lesz. Ahogy telik az idő egyre jobbnak látok mindent, a lányok a fórumon is csupa pozitív tapasztalatról számolnak be. Én féltem a hasi műtéttől és a méhnyak kivételtől állandóan ettöl rettegtem és bevonzottam mindet. Eddig nem hittem annyira a bevonzásba, de saját bőrömön tapasztaltam. Ezért csak pozitívan szabad gondolkodni, ezt megtanultam az elmúlt 2 hónapba. Sok erőt kívánok, hogy mielőbb eltud fogadni. Pár hét múlva már másképp látod az egészet. Puszi Csilla
(válasz banbi 36959. hozzászólására)

36967. banbi2017-09-24 18:29
Köszönöm mindenkinek az erösitést jól esik puszi mindenkinek
(válasz mallmax1978 36966. hozzászólására)

36966. mallmax19782017-09-24 17:51
Szia!

Ne is gondolj ilyesmire!
Nekem gyerekkoromtól van enyhe inkontinenciám,mindig tisztaságibetéttel éltem.Volt,aki azt mondta,hogy erősödni fog a méheltávolítás után.Minden ugyan olyan,nem lett rosszabb 😉 Csak pozitívan!
(válasz banbi 36962. hozzászólására)

36965. angi682017-09-24 17:11
Hali banbi......règi ès uj csajok!
Aggodalomra nincs okod Banbi. Èn mondhatni règi mütött vagyok,kb màsfèl èves,teljes mèheltávolitàsom volt mint neked,ès èletem legjobb döntèse. Azóta sokkal szebbek a napjaim. Nincs vèrzès,nincs fájdalom.... hidd el te is igy fogod megèlni a kèsōbbiekben. Az eleje kicsit rázós,mivel nagyon oda kell figyelni magadra. Semmi buzgóság.
Egyenlōre a pihenès a feladatod ès minden szép ès jò lesz.
Igaz csajok?
Ölelem a fòrumos családom minden tagját. Vigyázzatok magatokra.
💗😘💗😘🤗🤗

36964. Kymb2017-09-24 16:34
Én ilyenre nem is gondolok,csak pozitívan:)

36963. yallah2017-09-24 15:35
Nem olyan könnyű az! :)

36962. banbi2017-09-24 12:39
Tudjátok mitöl félek nagyon a hüvej süjedéstöl de csak nem süjed meg nem????
(válasz mallmax1978 36961. hozzászólására)

36961. mallmax19782017-09-24 09:01
Szia!

Én 39 éves vagyok és lassan 5 hónapos.Már teljes erővel dolgozok.Nem ülő munkám van,így estére még elfáradok.A hasam is fájdogál,de elviselhető.Az idegszálak gyógyulása miatt fáj.Ne aggódj,de tényleg!Teljes életet élek,megszűntek az iszonyú görcseim,nincs menzesz és a sex szuper.Nekem is csak a petefészkek maradtak,a méhszájam is ment.De a rákot előztük meg,mint kiderült.Hidd el,minden ugyanolyan lesz,mint előtte és könnyebb is.Nyugodtan tudsz majd tervezni,nincs aggódás,hogy mikor jön meg,görcsölni fogsz-e?
Az idő repülni fog,csak az első 6 hét volt nehéz,a sok pihenés miatt.Legalábbis nekem.Már most annyit dolgozok,hogy időm sincs ezen gondolkozni 😊
Kitartást neked,minden rendben lesz 😘

36960. Kymb2017-09-23 14:31
Kedves banbi!
Ne stresszeld magad,ne sírj,tudom hogy ez most rossznak tűnik de hidd el fölöslegesen senkinek nem veszik ki a méhét.A rossz gondolatokkal csak még jobban tönkreteszed a lelkivilágodat ami most neked egyáltalán nem hiányzik.Nekem is kivették a méhemet,csütörtökön voltam két hetes,én nem bántam meg mert arra gondolok hogy napról-napra csak jobb lesz.Itt a Hoxa-n a lányok is többször megírták hogy minden sokkal jobb mint előtte volt,persze ehhez idő kell és türelem amire most mindkettőnknek nagy szüksége van.Ha bármiben tudok segíteni írj,akár privátban is.Küldöm a pozitív energiát és fel a fejjel.
Kellemes hétvégét és jobbulást kívánok.

36959. banbi2017-09-23 12:15
Hali mindenkinek most jöttek haza a korházbol tulvagyok rajta crobaknak indult de teljes méh eltávolitás lét a vége petefészek maradt nem tudom magam túltenni rajta csak sírok 43eves vagyok tudom mindenki azt mondja így jobb lesz de csak jár az agyam mi lesz mert ojan nem lesz mint régen na majd meg látom
(válasz Kymb 36958. hozzászólására)

36958. Kymb2017-09-23 10:00
Sziasztok lányok!
Én is arra gondoltam hogy kihal a fórum,de reméljük mindenki visszajön néha írni pár sort:)
Én csütörtökön voltam két hetes,jól vagyok,gyönyörűen gyógyul a sebem.Tegnap sétálgattam az udvaron,előtte még nem tudtam mert egész nap esett az eső.Picit visszafogtam magam,én még nem mosogatok,lehet már kéne....Tegnap este leesett a vércukrom,pedig ettem,nasiztam is,valamitől felborult a vércukrom,nem vagyok cukros és még ilyen nem volt velem.Nagyon rosszul éreztem magam,elszopogattam két cukorkát és rendbejött minden.Csajok,többi friss műtöttek írjatok magatokról hogy vagytok?Kellemes hétvégét lányok és nagy ölelés<3