Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (48. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

40303. Katonca2018-01-29 12:17
Ezt már ki kell, hogy bírjam!😘🤗😘
(válasz Evili71 40300. hozzászólására)

40302. vony2018-01-29 12:17
Wow!
Ez nagyon jó hír Katonca!
Azért nagyon nyomasztó ilyen kemény betegségekkel küzdő betegekkel együtt lenni.Ilyenkor érezzük,mennyire kilátástalan a helyzet!
S egyúttal tehetetlenek is vagyunk,mert változtatni sem tudunk rajta.😢
Örülök,hogy addig legalább szeretteid körében lehetsz.Hogy fog a műtét zajlani,nem nagyon hallottam még erről.Vágnak,meg ilyesmi,és hol?
(válasz Katonca 40297. hozzászólására)

40301. Katonca2018-01-29 12:16
Hát ettől nem nyugodtam meg, hogy akár évekig bújkálhat egy vérrög az emberben. Én reménykedem, hogy azért ennek a szuriknak csak van értelme. Nyílván lehet mellékhatása, de minek nincs?
(válasz vony 40298. hozzászólására)

40300. Evili712018-01-29 12:15
Dejóóó! Gyógyulj tovább és kitartás a műtétig!!!
(válasz Katonca 40297. hozzászólására)

40299. Katonca2018-01-29 12:13
Én itthonra 10 szurit kaptam, volt amelyik megkékült, volt amelyik nem. Gondolom mikor mit találtunk el a pocakomban. 🤗
(válasz Evili71 40291. hozzászólására)

40298. vony2018-01-29 12:12
Saját tapasztalatból mondhatom,hogy azért ebben a kérdésben nem a gyógyszeripar játszik nagy szerepet,hanem az orvostudomány fejlődése.A kilencvenes évek elején történt a környezetemben,hogy fiatal,28 éves anyuka halt meg hirtelen,semmi előzmény nélkül tüdőembóliában.Természetesen felboncolták,s a hozzátartozóknak azt a magyarázatot adták,hogy előtte pár évvel császármetszése volt a hölgynek,és akkor kialakult benne egy vérrög,valamelyik artériájában.Majd ez a vérrög egyszercsak útnak indult.Ez okozta a halálát.Tehát inkább a műtét utáni,akár évekkel későbbi hirtelen halálok vezetett ide,hogy megakadályozzák ezeket az eseteket.Persze biztosan a gyógyszeripar nagy hasznot húz belőle.Amikor pedig ilyen vérzéseket okoz,mint neked,már olyan szinten megváltoztatja a trombocita számot,hogy nincs is rá szükség.
(válasz hobovitez 40289. hozzászólására)

40297. Katonca2018-01-29 12:10
LÁNYOK, HAZA ENGEDTEK EGY KICSIKÉT!
Remélem hamar február közepe lesz! :)

40296. Katonca2018-01-29 12:09
Kedves Ildikó!

Nagyon örülünk, mikor régi sorstársak felbukkannak itt, mert legalább kapunk visszajelzést, mire számíthatunk a jövőben. Látjuk a fényt az alagút végén. Nagyon örülünk, hogy írtál, minden jót neked a továbbiakra is! 😘
(válasz ildikó51 40293. hozzászólására)

40295. vony2018-01-29 11:59
Kedves Ildikó51!
Nagyon örülök neki,hogy olvasgatod még mindig a topicot,és immáron 1 éves tapadztalataidat megosztod velünk.Valóban nagyon jó kis csapat forog itt mindig.Nagyon sokat köszönhetünk nektek és egymásnak.További boldog,egészséges életet kívánok!😍😍😍

40294. Astra122018-01-29 10:40
A többiek nevében is köszi a biztatást, nagyon sokat jelent, ha valaki már a "másik oldalról" érzi jól magát és látjuk, hogy majd jobb lesz!

40293. ildikó512018-01-29 10:33
Sziasztok kedves új és régi lányok !
Hihetetlen hogy egy éve mütöttek ezen a napon !!
Elmondhatom mindenkinek nem bántam meg hogy vállaltam a mütétet ,mert igazából teljesen kivéreztem már és borzalmas volt a mütét elött hogy mindig menszeszeltem!
Én is nagyon paráztam mütét elött de én is idetaláltam és nagyon szuper lányokra találtam 💖💖
Úgy látom most is csudi jó csapat van bár ne igy kéne de sajnos nagyon sokan vagyunk ebben a cipőben!
Kedveskéim ne féljetek csak jobb lesz minden mütét után merem én mondani nekem minden kiment méh petefészek méhnyak !sokkal jobb az életem nem híztam el igaz a hőhullámok maradtak meg egy kicsit magas lett a vérnyomásom de ennyi a szexel minden ok
Kívánok mindenkinek jó egészséget régieknek milló ölelésem sose felejtelek el titeket !újaknak üdv és kitartás a mütötteknek és aki még elötte van no para csajok 💖💖💖

40292. Astra122018-01-29 10:17
Ó, nagyon köszönöm! Így legalább eggyel kevesebb dolog miatt aggódom!
(válasz Katonca 40265. hozzászólására)

40291. Evili712018-01-29 09:24
Én is ki tudnék békülni max. 10 db-ál...😊 Már előre Félek a véraláfutásoktól, mert borzasztó könnyen kékülök...

40290. AtinaH2018-01-29 07:42
Nekem összesen 10 db-ot írt ki a doki itthonra.
(válasz vony 40284. hozzászólására)

40289. hobovitez2018-01-29 04:31
SZIasztok,jó reggelt. a szurival kapcsolatban.nekem is műtét után,30 db ot irtak ki. kb 8db adott be a védőnő itthon nekem,mindig este.abból amit kiváltottunk. mint tudjátok azt követően bekerültem a sűrgősségire,onnan a III Bel osztályra. ott nem az én szurimat kaptam,amit behoztak utánnam a lányaim,hanem az ővékét,mindig reggel,más fajtát.4 napig adták,mivel eleven vért kakiltam tőle. azonnal leállitották,a vérzés meg szűnt. az után semilyet nem kaptam,megmaradt a 22 szurim itthon,pedig ott 2 hétig csak feküdtem,addig keltem fel,mig a wc re mentem,vagy megfürödtem.a Dr nőt kérdeztem,hogy most mi lesz,hogy nem kaphatom,mondta,nincs jelentősége.arra gondolok,ez csak megint a gyógyszergyártóknak nagy biznisz.semmi bajom nem lett,hogy abba maradt a szuri beadása.nem lett vérrög,stb. az orvosok biztos jó kis pénzt kapnak azután,amennyit kiirnak.pár éve a férjem vese daganattal műtötték,ő kb 2 hónapig feküdt.ő sem kapott semmi ilyesmit.mostanában irják ki műtét után ezeket a szurikat.ez csak az én észre vételem...mindenkinek miharabbi gyóyulást kivánok.sziasztok :)
(válasz Katonca 40288. hozzászólására)

40288. Katonca2018-01-28 23:42
Esetleges mellékhatások:
Változó erősségű külső vagy belső vérzés (véres vizelet, fogínyvérzés, aranyérvérzés, stb.) esetén haladéktalanul szóljon orvosának. Előfordulhat a vérlemezkék (thrombocyták) átmeneti csökkenése, ezért rendszeresen ellenőrizni kell a vérképet ( LMWH adás előtt, az 5. napon és hosszantartó kezelés során havonta). Ritkán fordul elő súlyos bőrreakció az injekció beadása helyén, gyakoribb, hogy vérömleny vagy tömött csomó keletkezik az injekció beadás helyén, melyek igen fájdalmasak, de emiatt nem kell a kezelést megszakítani, maguktól megszűnnek. Ritkán helyi vagy általános allergiás reakció alakul ki.
A heparin allergia más gyógyszerallergiához hasonlóan nem szűnik meg!!!
Csontritkulás kockázata hosszantartó kezelésben, egyes májenzimek és a vér kálium szintjének emelkedése.

40287. Katonca2018-01-28 23:41
Az injekció beadásának technikája: alkoholos fertőtlenítő kendővel töröljük le az injekció beadásának helyét, az injekció javasolt helye a hason, a köldöktől egy tenyérnyire levő terület oldalt vagy lefelé vagy a felkar külső –felső harmada. Távolítsa el a fecskendő védőkupakját, a fecskendőben lévő kis légbuborék garantálja a teljes mennyiség beadását. Ne nyomjuk ki a levegőt! Fogja össze a bőrt a hason és tartsa szorosan, amíg a tűt a bőrre merőlegesen teljes hosszában beszúrja. Nyomja be a dugattyút, és lassan nyomja be a folyadékot. Folyamatosan tartsa a bőrredőt, amíg ki nem húzza a tűt. Óvatosan helyezze vissza a védőkupakot a tűre és az elhasznált tűt, gyűjtse össze, a háztartási szemétbe ne dobja ki! Gyógyszertárakban az erre megfelelő helyen adja le!
Az injekció tárolása: legfeljebb 25 C-n. Fagyasztani tilos!

40286. Katonca2018-01-28 23:40
Véralvadást gátló gyógyszerkészítmények adása műtét utáni időszakban
Naponta egyszer az orvos által meghatározott adagban, melyet a testtömeg arányában határoz meg. Az első injekció beadása műtét előtt 12 órával, ezután ugyanennek a dózisa 12 órával műtét után, majd naponta egyszer kell ismételni ugyanezt az adagot, lehetőleg ugyanabban az időpontban. A kezelés időtartalma legalább 10 nap, fokozott kockázat esetén az alkalmazást célszerű folytatni legalább 30 napig , csökkent mozgás lehetőség esetén akár 60 napig is.

40285. Katonca2018-01-28 23:38
Lehet, hogy szervátültetésem volt? Micsoda dokim van?!🤣😁🐝
(válasz AtinaH 40272. hozzászólására)

40284. vony2018-01-28 22:18
De jó neked!!!
Nekem még vissza van 10.
Nem vészes,de annyira nem vagyok oda érte.Ez is milyen érdekes,ahány orvos,annyi féle adagolás szuriból.😕
(válasz AtinaH 40274. hozzászólására)

40283. Mnikii2018-01-28 22:10
Engem az orvos a műtét reggelén kérdezett meg hogy maradjon vagy menjen a mehnyak, hirtelen nem is tudtam mit mondjak, aztán arra gondoltam hogy tuti azzal is lenne valami előbb utóbb inkább vegye ki
Hogy jól döntöttem e nem tudom
(válasz ukata 40281. hozzászólására)

40282. AtinaH2018-01-28 20:49
... iszonyatosan megijedtünk. Nyomtuk a csengőt, ketten is próbáltunk "gyorsan" kiugrani az ágyból, hogy segítsünk, mire a nővér odaért, addigra a szobatársnőm, már letépte a sprayt a zsinórról és be is fújta neki. Később kiderült, hogy van egy másik spray is nála, ami erősebb, de az "biztonságban" hevert a táskájába a szekrény alján. Mikor végre bekerültünk a szobánkba műtét után nem az járt szegény fejében, hogy előkotorja az inhalációs sparyt. Mi meg nem is tudtunk az asztmájáról, csak az tűnt fel, hogy ha beszélni kezdett, vagy bármilyen fizikai tevékenységet (lefekvés, felkelés) csinált az mind köhögési rohamba fulladt. A befulladást követően már minden köhintésénél hallgatóztunk, hogy vesz-e levegőt.
(válasz ukata 40279. hozzászólására)

40281. ukata2018-01-28 20:36
Szerintem a méhnyak akkor is kockázatot jelent, ha mögötte a méhet csonkolták, de erről érdemes lenne a dokidat megkérdezni.
Nálam már egyik feltétel sincs meg:(
Maholnap 55 éves leszek és a méhnyakam már valahol a veszélyes hulladék égetők egyikében végezhette.
(válasz Diti1968 40280. hozzászólására)

40280. Diti19682018-01-28 20:28
Ezt a cikket most olvastam:
[link]
Azt írják, hogy még 55éves korig érdemes lehet beoltatni magunkat.
Vajon akkor is, ha csak a méhnyak maradt?!
Szerintetek?

40279. ukata2018-01-28 20:25
Jesszus. Ez nem hangzik valami jól, még jó, hogy happy and lett a vége.
(válasz AtinaH 40278. hozzászólására)

40278. AtinaH2018-01-28 20:00
Nekem is szerencsém volt a szobatársakkal. Mindenben támogattuk egymást és figyeltünk egymásra, ami azért is volt jó, mert így nem fulladt meg az egyik asztmás szobatársunk. Nagy szerencséje volt! Szegénynek az infúziós csőre erősítették fel a sprayt, amit használnia kellett volna, csak nem érte el. Jó hogy nem volt egyedül a szobában.
(válasz ukata 40276. hozzászólására)

40277. AtinaH2018-01-28 19:56
Én a hasamba adtam, iszonyatosan néz ki. :)
(válasz ukata 40275. hozzászólására)

40276. ukata2018-01-28 19:52
A szobatársak nálunk is egymást támogatták. A nővérek aranyosak voltak, oda is figyeltek, viszont mivel kevesen voltak, nem tudtak állandóan bejárkálni és kérdezgetni, hogy kinek mire lenne szüksége.
Aki éppen felkelt, az hozott teát, odavitte a reggelit. Szerencsém volt, mert a szobában is jól egymásra találtunk.
(válasz Katonca 40269. hozzászólására)

40275. ukata2018-01-28 19:45
Kis lépés az emberiségnek, nagy lépés az egyénnek. (Kicsit elferdítve az eredeti mondást és Rád szabva:):)
Lassan majd felszívódik. Én tűpárnának néztem ki, még két hét múlva is véraláfutásos volt a combom.
(válasz AtinaH 40274. hozzászólására)

40274. AtinaH2018-01-28 19:08
Jelentem, végre ellőttem az utolsó véralvadás gátlómat is! Legalább ettől már megszabadultam. :)