Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
50629. lizbet (válaszként erre: 50628. - Kilapici)
2022. jan. 11. 17:02
Szia na ma megvolt a 3. brahyterápia minden oké volt, de február 22-én vissza kell mennem kontrollra.Kérdeztem a dr-nőt hogy még kapok sugarat, azt mondta hogy nem ez a protokoll előirás.Neked is visszakellett menned kontrollra és egyáltalán ilyenkor mit csinálnak mert semmit nem mondott a dr-nő.
50628. kilapici (válaszként erre: 50627. - Lizbet)
2022. jan. 5. 08:50
Én is jó egészséget kívánok Neked. Kitartás, minden rendben lesz.
50627. lizbet (válaszként erre: 50626. - Kilapici)
2022. jan. 4. 21:14
Szia meg volt a 2. kezelés ujra kimértek megint mindent de most kevesebb ideig tartott mint a multkor a kezelés meg csak pár perc volt ll-én megyek az utolsóra aztán egy darabig orvost sem akarok látni 2019 óta húzodott ez az egész nőgyógyászati dolog.köszönöm a válaszod és betegségmentes és kellemes nagyon boldog ujévet kivánok lizbet
50626. kilapici (válaszként erre: 50625. - Lizbet)
2022. jan. 4. 19:56
Szia! Érdekes, én a belső sugárnál nem emlékszem arra, hogy sokáig mértek volna. A külsőnél volt az első alkalom több idő. Aztán hetente újra mértek, de az csak pár perc volt.
50625. lizbet (válaszként erre: 50617. - Kilapici)
2022. jan. 3. 18:20
Szia Kilapici, azt szeretném megkérdezni hogy holnap megint kimérik hogy hova mennyi sugarat adjanak vagy azt a multhéten a gép eltárolta, mert azzal ment el a rengeteg idő mert ha csak behelyezik a készüléket akkor 15 perc alatt megvan az egész tortura
50624. bicse14 (válaszként erre: 50598. - NSW77)
2022. jan. 3. 11:50

Szia!

nagyon örültem a hozzászólásodnak, mert én is Rucz Árpádhoz készülök Chroback-műtétre. A műtéti koordinátorok nincsenek a helyzet magaslatán, ezért írok neked. Megkérdezhetem, hogy mennyibe került a műtét tokkal-vonóval, mert olyan ellentétes információkat adnak. :-(

Köszönöm szépen,

Beatrix

50623. Kajszi72 (válaszként erre: 50621. - TnéLina)
2021. dec. 31. 20:14
Köszönet, hogy megosztottad a történeted. Sokaknak fogsz erőt adni, annak elfogadásában, hogy bár szülni nem szülhetnek, de anyukák lehetnek. ❤
50622. Molcsi (válaszként erre: 50621. - TnéLina)
2021. dec. 31. 16:20
Szia Lina, köszi, hogy megosztottad, nekem ez most jól jött. 3 hét múlva műtenek, nagyon be vagyok tojva mindentől, de bízom benne, hogy ami most rossz, az jobb lesz .. boldog új évet, egészséget mindenkinek!
50621. TnéLina
2021. dec. 31. 13:45

Sziasztok


Sokat vívódtam hogy megosszam-e történetemet, végül úgy döntöttem igen. Nekem is nagyon sok erőt adott, amikor saját tapasztalatokról olvastam.


Hosszú lesz, de tanulságos. Mikor megjött az első menstruációm (11 évesen) azóta az első napok a székrekedéssel teltek. Sajnos a mindennapi életemet is befolyásolta, iskola, munka stb. A szenvedéstől már sírtam, napi 1000 mg paracetamol volt bennem, gyógyszer nélkül nem bírtam élni. Rövid 24-26 napos ciklusaim voltak, sosem szedtem fogamzásgátlót. A menstruációm 7-8 napig tartott, sajnos a görcsölés, a derékfájdalom, a hányás, hányinger is ilyen hosszú volt. Mikor elkezdtem szexuális életet élni, fájdalmas volt a szex. Mintha sündisznó szurkálna belülről. Szenvedtem menstruáció közben, szenvedtem szex közben. Ekkor még nem mentem orvoshoz. Azt gondoltam a menstruáció fáj, a szexuális életem ilyen, ez van.. Majd párommal gyermeket terveztünk, és a peteérés is vérzéssel járt, illetve görcsökkel. Csak ilyenkor jutottam el orvoshoz. Hamar kiderült endometriózis, de már nagyon súlyos. Orvossal megbeszéltük a lehetőségeket. Szülhetek de először műtét, aztán ha kiújul újabb műtét, kb.2 évente mert a beleket is érintette az endo. Vagy a legdrasztikusabb a méheltávolító műtét, petevezetékkel, petefészkekkel, méhnyak marad. Nem tudtam mi lenne a legjobb, nem szültem még, nagycsaládot akartunk, úgy vettünk házat hogy 5 gyerekre.. Végül "önző" lettem. A méheltávolítás mellett döntöttem, nem akartam szenvedni, nem akartam folyamatosan kés alá feküdni.. Párom támogatott folyamatosan.

Műtét előtti nap kellett befeküdni a kórházba. Reggel 8-kor toltak be a műtőbe, 3,5 óra múlva kint voltam. Egy éjszakát az intenzíven töltöttem, katéter, cső, ekg, vérnyomásmérő fél óránként mért. Rengeteg vért vesztettem, 2 liter vért kaptam. Másnap semmi bajom nem volt, kivették a csöveket, lábra állhattam. 4 napot töltöttem kórházba.

Életem egyik legjobb döntése volt a műtét.

2,5 hónap telt el azóta. Teljesen jól vagyok, nem fáj semmi, tudom mi az a fájdalommentes szex. A vágás vízszintes 20 cm, de konkrétan alig látszik valami. A szövettan 10 munkanap után érkezett meg, de minden rendben.

Az orvos azt mondta műtét után ha nem most veszi ki, kb.fél év múlva ügyeleten kötöttem volna ki életmentő műtéttel..

Nincs bennem hiány, boldog vagyok méh nélkül, nincs szenvedés.

Hálás vagyok ennek a döntésemnek.


December elején elvégeztük a nevelőszülői tanfolyamot (én is nevelőszülőknél nőttem fel), így Happy End a történet vége. ❤️

50620. mgagi
2021. dec. 31. 11:31
Sziasztok! Járt közületek műtét után fizikoterápiára, gyógytornára?
50619. NSW77 (válaszként erre: 50604. - Hangyaboly)
2021. dec. 31. 01:26

Szia Hangyaboly!


Elnézést, hogy csak most válaszolok, az ünnepek alatt nem olvastam az üzeneteket. Szerencsére azóta sem volt semmi gond, egyetlen fájdalomcsillapítót sem kellett már itthon bevennem, már csak a hegek emlékeztetnek az operációra. :) Az első héten húzódtak a sebek felüléskor, vagy ha köhögtem, tüsszentettem, de ezek elviselhetőek voltak. Oldalamon is ennyi idő tudtam végre aludni. :) Természetesen vigyáztam magamra, nehezet nem emeltem, de óvatosan mindent tudtam csinálni. Nekem is mióma miatt volt a Chrobak-műtét, már 10 centis volt, mikor eltávolították. Vigyázz magadra, és kitartást!

50618. mgagi
2021. dec. 30. 16:00
Sziasztok! 10 nap után végre én is itthon vagyok. Minden jól alakult.
50617. kilapici (válaszként erre: 50616. - Lizbet)
2021. dec. 30. 08:05
Örülök neki, hogy miden oké. Azt olvastam, hogy azoknak fáj a belső sugár, akiket nem műtöttek előtte. Meg igyál tózegáfony teát, nagyon finom. További jó egészséget kívánok én is.
50616. lizbet (válaszként erre: 50615. - Lizbet)
2021. dec. 28. 19:13
Szia na tulvagyok az első sugárkezelésen sokkal rosszabbtól tartottam az előkészületek tartottak marha sokáig mire kimérték hogy pontosan hová adják és mennyit maga a sugarazás 4 perc volt, csak most pisiléskor marhára csip de ezt mondták is tőzegáfonya kapszulát kell szednem,jövő kedden lesz a 2. kezelés és 11-én az utolsó a 3.dik. köszönöm mégegyszer a biztató szavaidat további jó egészséget kivánok
50615. lizbet (válaszként erre: 50614. - Kilapici)
2021. dec. 27. 11:53
hát én sem tudom mit csinálnak olyan sokáig nekem grade 2-be sorolták a szövettant lehet azért kell 3 brahyterápia azt mondták vigyek hálóinget meg papucsot mert ezt kismütétnek hivják, de mit ahogy behelyezik a hüvelybe azt a nem tudom mit amin a sugarat adják és elkábitanak vagy adnak valami érzéstelenitőt, bár ahány kórház gondolom annyi szokás, ne haragudj hogy ennyit zavarlak csak amin még nem ment keresztül az ember nem tudja milyen
50614. kilapici (válaszként erre: 50613. - Lizbet)
2021. dec. 27. 11:04
Nem tudom, hogy mi tart olyan sokáig. Kb. másfél óra alatt végeztem. Nekem is 1b1 volt, de a szövettan grade 3-ba sorolta, ezért kaptam sugarat. Én is rettegtem tőle :(
50613. lizbet (válaszként erre: 50611. - Kilapici)
2021. dec. 27. 10:45
Köszönöm szépen hogy irtál egy kicsit megnyugodtam, holnap kell 9-re mennem és a főorvosnő mondta hoy délre már kész is vagyok, mi a fenét csinálnak addig és utána jöhetek haza, de már nagyon elegem van a kórházakból csak a covid miatt elmaradt először a mütét azért lett rosszindulatu de azt mondta teljesen meggyógyulok ez adjuváns kezelés mert állitólag a hüvelyen keresztül szokott kiujulni ha egyáltalán kiujul,dehát mindent kiszedtek Te okosabb vagy ebben mert már tudod milyen csak már legyek tul rajta.köszi mégegyszer
50612. mgagi
2021. dec. 27. 10:13

Sziasztok! Hálás vagyok nektek amiért itt sokan leírtátok/játok a saját tapasztalataitokat. Ez a sok történet segített átlendíteni a felmerülő félelmeken és erőt adott a műtét utáni gyógyulásomhoz. Köszönöm csajok! Hamarosan én is azok táborát erősítem majd akik erőt adnak másoknak hogy átvészeljék és átértékeljék ezt az állapotot.

Nem mondom hogy nem volt bennem félelem. De csak kis ideig tartott. Napról napra minden jobb, bár még friss az élmény.

50611. kilapici (válaszként erre: 50605. - Lizbet)
2021. dec. 26. 22:56
Szia! Nyugi,egyáltalán nem fog fájni. Nekem 2 belső volt és 25 külső.
50610. mgagi
2021. dec. 25. 21:07
Sziasztok! Már túl vagyok a műtéten. Olyan kérdésem volna hogy mennyi idő alatt lesz meg a szövettan? Két hét?
50609. mgagi
2021. dec. 25. 12:49
Kellemes ünnepeket mindenkinek!
2021. dec. 25. 09:36
Áldott Békés,Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!
50607. Erika52 (válaszként erre: 50597. - Alexa.s)
2021. dec. 24. 06:55

Szia Alexa.s

Bocsi, de nem voltam itt mostanában. Már biztosan túl vagy a műtéten. Én is nagyon féltem tőle. Műtét után 8 órával leszállítottak az ágyról, felállítottak, és a nővérke segítségével tettem egy pár lépést, és utána vissza az ágy. Két cső volt egy katéter, és egy másik amin a műtét utáni tisztulás jött le. Ezeket másnap kiszedték mielőtt visszamentem az őrzőből a szobámba. A kivételük nem fájt. Műtét után a 4.ik napon hazaengedtek varrattal. Nekem a varratszedés után lett elviselhetőbb a fájdalom. A dokim azt mondta, hogy nekem egy kicsit nagyobbat vágott mint ilyenkor szoktak.Milyen testi tünetekre gondolsz? Fájdalom? Nekem fájt, de már csak egy rossz emlék.2 hónapig voltam táppénzen , utána mentem vissza dolgozni. Átérzem min mész keresztül most, szorítok neked. Mielőbbi jobbulást, és felépülést kívánok neked ♥️

50606. lizbet
2021. dec. 21. 19:05
állitólag ez egy adjuváns kezelés hogy csökkentést a kiujulást
50605. lizbet
2021. dec. 21. 19:02
Sziasztok, uj vagyok itt a fórumon már egy ideje olvasgatlak benneteket októberben teljes méheltávolitásom volt mentek a petefészkek is a szövettanom 1/b lett 12 nyirokcsomót vettek ki egyben sem volt áttét sehol nem találtak semmit hál istennek most mégis 3 hüvelyi brahyterápiára kell mennem na ettől megvagyok ijedve hogy milyen,sugarat még nem kaptam nem tudom mennyire fájdalmas meg maga a készülék amit a hüvelybe helyeznek mennyire fájdalmas mert a hüvely felső része is operálva volt, akinek volt már ilyen kezelése tudnátok valamit mondani,jobban félek mint a mütéttől pedig 30 cm-es vágás van a hasamon.
50604. hangyaboly (válaszként erre: 50598. - NSW77)
2021. dec. 17. 10:43

Sziasztok!


NSW77, Köszönöm, hogy írtál és nagyon szívesen olvasnám, hogy alakul a gyógyulásod! Neked is mióma miatt vették ki? Vagy más betegség miatt? Biztató, hogy nincsenek fájdalmaid! Bár olvastam ezen a fórumon korábban, hogy nem feltétlenül van fájdalom utána, de akkor is fontos vigyázni magadra, mert később lehet kellemetlen, ha a fájdalom hiánya miatt túl hamar túl sokat vállalsz. Remélem, hogy minden jól alakul, vigyázz magadra és írj, ha szeretnél.


Szép napot Mindenkinek!

50603. mgagi (válaszként erre: 50602. - Anyuszika2)
2021. dec. 15. 19:36
A mostani helyzetben meg pláne. Majd meglátjuk hogy leszek utána.
50602. Anyuszika2 (válaszként erre: 50601. - Mgagi)
2021. dec. 15. 18:41
Ha nincs komplikáció, akkor "kidobálják" a betegeket.
50601. mgagi (válaszként erre: 50600. - Anyuszika2)
2021. dec. 14. 20:15
Befekvéssel együtt 5 nappal számoljak. Az jó hír. Köszi!
50600. Anyuszika2 (válaszként erre: 50599. - Mgagi)
2021. dec. 14. 19:39
Nekem vasárnap kellett befeküdnöm, hétfőn mütét és csütörtök reggel elengedtek.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook