Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (45. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

32489. Kymb2016-10-09 14:32
Kedves Bubuc76!Köszönöm hogy segítesz,tanácsot adsz.Nekem most nem csak menses előtt hanem azóta is folyamatosan fáj:(Ki tudja azóta mennyit nőtt a miómám.Még az a szerencsém hogy a párom nagyon jószívű és türelmes,megértő ember,mert már annyit nyüglődöm rajta,most már megpróbálom picit visszatartani magam,köztetek szeretném megosztani a gondomat ha nem vagyok túl terhelő:)
(válasz Bubuc76 32488. hozzászólására)

32488. Bubuc762016-10-09 14:18
Szia Kymb!
Nekem menses előtt mindig nagyon fájt a derekam. Gyengébb és fáradékonyabb voltam, most már tudom, hogy a vérszegénység miatt.Mióta nagyon megnőtt a miómám, borzasztóan fáj a hasam. Menj el orvoshoz!
(válasz Kymb 32487. hozzászólására)

32487. Kymb2016-10-09 14:00
Sziasztok!Nagyon örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot,"titeket"!Én most regisztráltam és szeretnék tőletek tanácsot kérni.Megpróbálom röviden leírni a történetemet.Ez év március végén voltam nőgyógynál aki megállapította hogy a méhemben van egy 3cm-es és több kisebb myoma.A méhem kicsit jobbra van és jobb vesémnél enyhe vesetágulat is van.A doki azt mondta ezzel semmi tennivaló nincs ha nem okoz panaszt,ha viszont valami panaszom van menjek vissza.49 éves vagyok.Azóta is éreztem hogy nem olyan vagyok mint előtte,bár panaszom olyasmi nem volt,de nem bírtam úgy mint előtte,a terhelhetőségem sokkal rosszabb volt mint régebben.Mostanában 21-23 napra jött meg a mensim,de most utoljára már több mint egy hete tart és még mindég van:(Előtte 3-4 napig tartott.Azóta fáj a hasam,hol csak az alja hol az egész hasam,fáj a derekam és a hátam is és borzasztó gyenge vagyok,rossz a közérzetem.Nem tudok róla hogy más problémám lenne.Most arra készülök(bár a mensim nem múlt még el teljesen)hogy holnap meglátogatom a dokit.Szerintetek?Volt már itt köztetek akinek ilyen has,derék és hátfájási tüneteket okozott?Köszönöm a segítséget.Mindenkinek mielőbbi gyógyulást,jó erőnlétet kívánok:)

32486. Valcsi652016-10-09 13:32
Kedves Nonoci! Nekem ugyanilyen műtétem volt mint neked. Hétfőn 5 hetes leszek. Engem mentálisan nem viselt meg. Ugyanolyan teljesértékűnek érzem magam mint előtte. Hisz teljesértékű nők vagyunk így is. Csak arra gondolj mi van ha nem teszik ezt es 1 év múlva már késő. Mert lehetett volna rosszabb is. Nehezen akartam elhinni a többieknek hogy minden nappal jobb de ez tényleg így van. Hogy érzékeny a vágásnál? Ugyan már észre se vesszük. Hogy kevesebb az erőnk? Majd visszajön. Tegyél rendet a fejedben! Foglad el magad. Én elővettem rég látott hogolásom. Szép az idő sétálj sokat! Mindig többet. Úgy állj hozzá: adj hálát a jó Istennek hogy szerencsésen túl vagy rajta hogy jók az eredményeid! Ennek tudj örülni! Mert ennek örülni lehet és örülni kell. Én is voltam kicsit depis főleg egyedül a szülinapomon. Itt ki is panaszkodtam magam. A lányok felköszöntöttek vigasztaltak. Hát menj emberek kőzé. Boltba ha csak 1 cskit veszel is. És örüljünk együtt minden egyes napnak.

"Semmi sem történik véletlenül. Ha negatív dolgok történnek velünk az életünkben az azt jelentheti: Isten valami jobbat akar kihozni belőlünk."
(válasz Nonoci 32483. hozzászólására)

32485. noemi7512016-10-09 13:24
Szia Nonoci! Túl vagy a nehezén, most már tényleg rajtad múlik hogy megnyugodj! Valószínűleg egy kis pánikbetegség kialakult nálad. Gondolom az ügyeleten is hasonlót mondhattak, ha utánna megcsinálták műtétet és az eredményeid jók azóta. Nekem évekkel ezelőtt volt, ezek a remegések, rosszullét,hasmenés, ájulás. Vizsgálgattak de nemtaláltak semmit, azért írt fel a doki gyógyszert de mivel két napig a fotelből sem tudtam feljelni annyira eljábított nem szedtem tovább. Akkor kezdtem keresni és találtam a pánikbetegségről oldalakat. Nagyon ilyesztő, de mivel a vizsgálatok nem mutattak szervi bajt el kellett fogadnom hogy magamon tudok segíteni. Mondtam a családnak ha már nem merek kimenni a házból akkor vigyenek dokihoz. A koffeint elhagytam teljesen, mert felerősíti a tüneteket. Zöld teát ittam minden reggel. Ha éreztem hogy kiver a víz, vagy jött a rosszullét hasba kellett vennem jó nagy levegőt és nagyon lassan kifújni. Ezt párszor elismételni. Ha otthon vagy, ilyenkor jo lefeküdni és a lábad alá párnát tenni. És közben magadba mondogatni hogy minden rendben elmúlik! A félelem hogy várjuk mikor jön újra a rosszullét kiváltja azt. Tehát mi idézzük elő. Én már nemtudtam a boltban sorbaálni mert féltem hogy elajulok, es ekkor már jött is a hidegérzet a homlokomban. Reméljük segít valamit, de veszítenivalód nincs. Kitartás!
(válasz Nonoci 32483. hozzászólására)

32484. angi682016-10-09 12:51
💖💖💖💖
(válasz Valcsi65 32481. hozzászólására)

32483. Nonoci2016-10-09 12:36
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, mert én hasonló problémákkal küszködöm mint ti. 3 hete műtöttek, kivették a méhemet és mindkét petefészkemet. Az operációt hónapokkal előtte tudtam, ami rendesen felőrölte az idegeimet. Műtét előtt 3 héttel olyan rosszullét és remegés jött rám, hogy az ügyeleten töltöttem egy éjszakát. Azóta is rettegek, hogy visszajönnek a remegések. Mentálisan még nem tudtam megnyugodni, pedig minden eredményem jó, tehát már csak a regenerálódásra kellene koncentrálnom. Pár napja megint gyenge és ideges vagyok. Normális ez szerintetek?

32482. yallah2016-10-09 11:23
(válasz Valcsi65 32481. hozzászólására)

32481. Valcsi652016-10-09 11:19
Kedves Lányok! Mindenkinek küldöm, de különösen sokat gondolok azokra, akik még nem nagyon erősödtek meg, vagy a műtét előtt állnak!

Mózes 4. könyve 6. fejezet:

" Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged! Ragyogtassa rád orcáját az Úr, és könyörüljön rajtad! Fordítsa feléd orcáját az Úr és adjon neked békességet!"

Nem sorollak fel benneteket egyenként mert itt is népes "családunk" van. Szeretettel gondolok mindnyájatokra. És őrizzen meg mindenkit az Úr!

Magamról annyit: holnap 5 hetes leszek. Még nem jött vissza az erőm, de szinte egész nap talpon vagyok. Vigyázok, nem emelek. Jól érzem magam. Legalább ilyet vagy ettől jobbat kívánok nektek is!

32480. angi682016-10-09 08:08
Valcsi65!
Köszönjük ezt a szép idézet!
Lányok vigyázzatok magatokra, mindenkinek a jó egészséget kivánok!!!!
Bocsi, nem nagyon vagyok irkálós hangulatban, mivel,nagyon padlón vagyok lelkileg,a szeretteim körében komoly 😥😥😥 egészségügyi problémák vannak, totál kivagyok.
Többször is felugrok a fórumra, gyorsban elolvasom ki hogy van, mert nekem TI IS A CSALÁDOM VAGYTOK. 💜💜💜SZERETLEK TITEKET CSAJOK.
Puszi mindenkinek!! Kitartást és gyógyulós napokat 🌞🌞
(válasz Valcsi65 32478. hozzászólására)

32479. Bubuc762016-10-09 08:08
Napok óta erős görcseim vannak éjjel, egy-két órákat alszom. A vérzés is fokozódik. Olyan elegem van már! Ha nem húzzák eddig a műtétet már túl lehetnék rajta. Már akkora a hasam, hogy szinte semmi nem jön rám, vagy nem kényelmes.

32478. Valcsi652016-10-08 20:28
Sziasztok Lányok! H
Nagyon fáradt vagyok! Beestem az ágyba. Talpon voltam egész nap. Sajnos nekünk is temetés volt a családban. Bár én itthon voltam csak fene nagy rokonságunk van, akik rendre meglátogattak. Csodálkoztam hogy milyen jól kibírtam a napot. Nem nagyon olvastam visszafelé a fórumon. Remélem mindenki jól van, legalábbis jobban az előzző naphoz képest. Áldott, nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!

és még mindig a szeretet:
" A szeretet célja nem az, hogy az ember megkapjon valamit, amit kíván, habem az hogy tegyen valamit azért az emberért, akit szeret."
/Gray Chapman/

32477. Miobe752016-10-08 20:15
Nekem holnap az utolsó teljes pihenős nap es hétfőtől munka, igaz egyenlore csak itthonrol nem kell beutaznom, de megprobalom. Én is gyorsan elfaradok de mivel nagyon kell az ember azt igertek folgozhatok a sajat tempomban😀
Szoritsatok😊 Javulást mindenkinek😍
(válasz S.Erika380 32476. hozzászólására)

32476. S.Erika3802016-10-08 18:22
A stressz is nagyon kimeríti az embert, de szerintem ez a műtét amin átmentünk még rátesz egy lapáttal.
Irodai munkát végzek, ügyfelezek, de néha hullámokban jön rám a kimerültség:( Nem ez volt az első műtétem, de ez most nagyon furcsa,hogy ennyi idő után is még mindig fáradt vagyok sokszor, pihenek utána jobban vagyok jöhet a következő hét, de elgondolkodtató ez az egész ......
(válasz yallah 32471. hozzászólására)

32475. Eni492016-10-08 13:30
Fogadd őszinte részvétem!Nagyon sajnálom,hogy ilyen nagy
veszteség ért,pont most!Sok erőt és kitartást kívánok!!!
(válasz Katy07 32412. hozzászólására)

32474. Mónika452016-10-08 12:48
Felhívtam a dokit, azt mondta, ha a hétvégén is lesz, akkor hétfőn látni akar.
(válasz yallah 32472. hozzászólására)

32473. yallah2016-10-08 12:11
Nem oldódtak meg. Biztos azért vagyok ennyire fáradt, mert teljesen kimerültem a stressztől. Pedig annyi dolgom van itthon.
(válasz angi68 32461. hozzászólására)

32472. yallah2016-10-08 12:09
Ha éppen nincs lázad nyugodtan sétálj. Friss levegő fél egészség. De ez a láz ez nem stimmel!
(válasz Mónika45 32468. hozzászólására)

32471. yallah2016-10-08 12:08
Húbasszus! Nagytakarítok! De nagyon kivagyok tőle!!! Alig csináltam pedig valamit,mégis. Mint a hízott liba! Pedig fogytam. Még szerencse, hogy szabadságon vagyok és a vendégeim egy hét múlva jönnek. De ez nagyon zavar ez a kifáradás! Régebben megettem a lakást 2 nap alatt, most meg....

32470. Mónika452016-10-08 11:48
Lányok!
Igyatok vörös mustot, nagyon jó! Én minden nap iszom 3 dl-t. Vérképző és vasunknak is jó. A Krauterblaut szirup is szupi, mely szintén a vasat teszi rendbe. Nekem 4 volt a vasam, remélem már valamit javult. Férjem szerzett be gránátalmát, az is nagyon jó ilyen legyengült állapotban. Szép nyugis szombatot mindenkinek!!!
A gránátalma egy olyan magvas gyümölcs ugyanis, ami teli van antioxidánsokkal, ásványi anyagokkal és vitaminokkal. Ja és a gyömbért is eszem reggel 1 citrom levét ki kell csavarni belereszelni egy karika gyömbért két teáskanál méz bele és egy pici fahéj. Immunerősítő, gyilkosa a baciknak.

32469. Mónika452016-10-08 11:39
Jelenleg úgy érzem én még 3 hét múlva is képtelen leszek napi 8 órát ülni az irodában. Utána itthon nyomni, ahogy régen.
Szerintem ez a 6 hét nagyon kevés.
De a 6 hetet jelentettem a munkahelyen addig tuti nem megyek
(válasz yallah 32452. hozzászólására)

32468. Mónika452016-10-08 11:36
Köszi igen ezeket iszogatom.
És szerinted ki lehet menni a levegőre? Éjjel is 38.1 volt a lázam.
Vagy csak a lakásban sétáljak?
Már annyira ki vágyom.
De a láz már nem értem miért van, 5 napja szedem az antibiotikumot.
Ha éjjel is esz holnap felhívom a nőgyógyászt, hogy mi ez már?
(válasz Valcsi65 32447. hozzászólására)

32467. Eszter 472016-10-07 21:55
Szeretet ès együtt èrzès ❤❤❤

32466. Krisztina19972016-10-07 21:11
Köszönöm!!!❤❤❤❤
(válasz angi68 32463. hozzászólására)

32465. Borsika07032016-10-07 20:41
Szia Angi68😊 Köszönöm szépen, egyre jobban, vagyis a mai napom egész jó volt. Tegnap a front miatt fájt,hasogatott a hasam, de nem vészes. Szuri elfogyott 😀 Te, hogy vagy?? ♥
(válasz angi68 32464. hozzászólására)

32464. angi682016-10-07 20:00
Borsika, Mónika!
Hogy vagytok???
Kitartást, és gyógyulós napokat kívánok nektek!
Szép estét 😘😘😘
(válasz Borsika0703 32446. hozzászólására)

32463. angi682016-10-07 19:58
Drága Krisztinám!
Nem múlik el nap h ne gondoljak rád! imádkozom a mielőbbi felépülésedért!!!
Lennél már túl az egészen!!!
💕💕💕😘😘😘
(válasz Krisztina1997 32456. hozzászólására)

32462. angi682016-10-07 19:56
Valcsi! Angyal vagy!
😇😘
(válasz Valcsi65 32458. hozzászólására)

32461. angi682016-10-07 19:55
Yallah! Egyetértek veled. Kell nekünk egy Lelkipásztor.
Munkahelyi gondok nem oldódtak meg? 😔
Egy valamit nem tudok elfogadni az életben az IGAZSÁGTALANSÁGOT. Remélem győz az igazság és rendbe jönnek a dolgaid!
Puszi
(válasz yallah 32457. hozzászólására)

32460. angi682016-10-07 19:51
Őszinte részvétem. Nagyon sajnálom, amin most keresztül kell menned 😥
Sajnos ebben is volt részem.
Vigyázz magadra! Légy erős.
Puszillak
(válasz Katy07 32412. hozzászólására)