Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (45. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

41837. Honey02012018-02-25 14:04
Katonca, olvass utána a csalánteának! Attól talán nem lesz problèma :D

41836. Tia692018-02-25 12:21
Nekem spontán,42 éves koromban beindult a klímax,egy év alatt teljesen elmúlt a mensim...de nem nagyon szenvedtem meg,kevés hőhullám de nem durva viszont nagyon rosszul alszom...és ennyi nem több,ennek már hat éve.
(válasz Emgi78 41833. hozzászólására)

41835. octopus762018-02-25 12:07
Sziasztok!
A frissen műtötteknek a görcsökre (nekem inkább hasgörcs volt, mint szélgörcs, nem eregettem semmit, viszont nagyon fájt) nekem az espumisan-ra rá sem rántott, de a no-spa nagyon bejött. Csak egy tipp! :)
Én Chrobak-os, laparoszkópiás voltam 20 napja. Az első 10 napon nagyon diétáztam, kellett is, mert sokat görcsölt, minden nap mentem. A 4.nap jöttem haza és már aznap is. Fél órákat simán elsétálgattam. Tegnap futottam pár lépést és nem fájt! Már nézegetem a férjemet, szerencsére orgazmus gond nincs, azt már tudom,remélem teljes üzemmódban is rendben lesz minden, de inkább félek tőle még, minthogy rá lennék indulva. :)

41834. ukata2018-02-25 11:46
A papámnak hiába mondták, hogy igyon teát, ő a sörre szavazott:):):)
(válasz Katonca 41828. hozzászólására)

41833. Emgi782018-02-25 11:23
Kedves Mnikii és Mindenki, aki hipergyorsan válaszolt a kérdésemre.! Visszatérő csokoládéciszta miatt akarja kivenni az orvos a MINDENT. Szerinte mindig vissza fog térni, mivel a petefészkek túl sok ösztrogént termelnek.

Azért a korai klimaxról sok rosszat írnak: csontritkulás, hajhullás,depresszió, csontfájdalom, memóriazavar.
A hormonpótlás pedig trombózisveszélyt is rejt magában.
Ám mivel ösztrogénfüggő a betegségem, valószínűleg nem lenne szerencsés visszapótolni.
Amikor GnRH hormónkúrát kaptam 6 hónapig (klimaxot csinált), nagyon durva hőhullámaim voltak és sok hajam kihullott, amúgy sincs sok, fájtak a csontjaim.
Meglepődtem, hogy itt ilyesmikre nem panaszkodott senki.

41832. Tia692018-02-25 11:17
Hajaj,én csak hármat kaptam,de az is soknak bizonyult...fergeteges volt😁
(válasz Luca07 41818. hozzászólására)

41831. Tia692018-02-25 11:15
Igen,most már én is így gondolom...mindig azt hittem a szülésnél nincs rosszabb...de van!😀
(válasz Katonca 41825. hozzászólására)

41830. Tia692018-02-25 11:12
Köszi...nekem vízszintes van,de még nem láttam,még le van ragasztva...majd varratszedés után...fájt a kapocsszedés?
(válasz Diti1968 41827. hozzászólására)

41829. Tia692018-02-25 11:08
Így van,a tesóm is vesekővel nyüglődik,azt mondta neki a doki igyon sört...na nem kellett nagyon unszolni(férfi)
(válasz Katonca 41828. hozzászólására)

41828. Katonca2018-02-25 10:49
Na Kata, akkor vigyázz! Az én Apukámnak is voltak kövei, erre itt vagyok én is...
Ez a mit egyek, hogy nehogy köveim legyenek, jó téma! Állítólag a sok C-vitamin evés is kioldja a calciumot a szervezetből, ami persze a húgyutakba kerül. A kedvenc dokim azt mondta igyak sok sört, mert komlót tartalmaz, ellazítja a húgyrendszer szöveteit, és könnyen kimos onnan mindent. Tehát a pasik tudnak valamit!!!😁
Lehet, hogy ez a jövő... Legközelebb nem vesekővel kezelnek, hanem alkoholizmussal!😁
(Ez csak vicc...)
(válasz ukata 41821. hozzászólására)

41827. Diti19682018-02-25 10:43
Kedves Tia!
Nekem függőleges vágásom volt, kapcsozták és szinte már nyoma sincs (10hónapos műtött vagyok)!
Nekem is azt mondta a dokim, hogy szebben gyógyul!:-)

Üdv,
Edit
(válasz Tia69 41795. hozzászólására)

41826. Katonca2018-02-25 10:30
Képzeld Luca, nekem a nőgyógyászom mondta, ha nem akarok feleslegesen szenvedni, ne egyek puffasztó dolgokat 6 hétig.
Most, hogy bekerültem az urológiára, ugye mindig jön egy diétás nővér aki megkérdezi tartasz-e valami diétát, mert akkor olyan kajákat fogsz kapni. Cukros vagy-e, laktózérzékeny, allergiás stb... Próbáltam belőle kihúzni a calcium evés kérdésére a választ, miszerint vesekő vagy csontritkulás? Nem tudta... De nem erre akarok kilyukadni.
Közölte velem, ugye 3,5 hónapja vették ki a méhemet? Mondom neki igen. Hát akkor semmi puffasztó dolgot nem ehet nálunk sem!!! Mondom neki miért nem? Válasz: Nagy hasi műtét után 6 HÓNAP diéta!!! Nem ám 6 hét, 6 hónap!!!
Úgyhogy tarts ki! 😉
Saját tapasztalatom az, három hét után,ahogy az ember egyre többet tud mozogni, az emésztés is helyre jön!🤗

41825. Katonca2018-02-25 10:18
Én azt vallom, aki ezt a műtétet kibírta, már önmagában hős! 😘💖
(válasz Tia69 41815. hozzászólására)

41824. Tim702018-02-25 09:46
💖😁👌
(válasz Tia69 41822. hozzászólására)

41823. ukata2018-02-25 09:40
:):)
(válasz Tia69 41822. hozzászólására)

41822. Tia692018-02-25 09:29
Köszönöm a jó tanácsokat...az első két napban nagyon neki voltam keseredve,de ma három naposan úgy érzem kezd visszatérni az erőm,már ma reggel szilárd ételt kaptam,na meg hashajtót...jaj azt hittem szülök,szörnyen fájt,de már ez is kipipálva,már csak varratszedés,remélem az is jól fog menni. Nagyon keveset eszem én is ,nem merek kockáztatni. Ha minden jól megy szerdán vagy csütörtökön mehetek haza. 😀😀
(válasz Tim70 41817. hozzászólására)

41821. ukata2018-02-25 08:26
Sejtettem, hogy nem fogom feltalálni a spanyol viaszt ezzel a cikkel.
Ezek szerint akár Te is írhattad volna...
Viszont jó kis "harc" vár Rád, hogy megoldd ezt a kalcium-nem kalcium kérdést.
Nálunk elég jó a csapvíz, én főleg azt iszom, de gyakran csempészek bele kalciumos vagy magnéziumos pezsgőtablettát. Ezek után vigyázni fogok, mert apukámnak volt veseköve, így lehet, hogy hajlamos vagyok rá.
Szólj, ha megtaláltad a megoldást.
(válasz Katonca 41808. hozzászólására)

41820. Tim702018-02-25 07:04
Kedves Luca! Nagyon ügyes vagy 💖. Hajrá előre!!!😙

41819. Luca072018-02-25 07:00
Nagyon köszönöm!!!!😘
(válasz Katonca 41812. hozzászólására)

41818. Luca072018-02-25 06:59
Sziasztok!A tegnai nap hú azért igen nehézre sikeredett.Reggel kaptam 4 hashajtót hogy meginduljon aminek kell.Persze semmi pedig ittam és róttam a hosszakat a folyosón.Ezért meg is dicsértek de az összes szélgörcs bélgörcs megtaláltt.Este kaptam fájdalomcsillapítót az kicsit kiütött.Majd hajnalban megindultt a széklet sim felért egy szüléssel ,az az egy óra hossza.De könnyebb is már.És már rendesen le is zuhanyoztam maga a kánaán úgy érzem🙂

41817. Tim702018-02-25 06:51
Kedves Tia!💖 Katonca nagyon jól összefoglalta a műtét utáni időszakot. Csak megerősíteni tudom. Nekem is az első nap volt a legkeményebb. Folyamatosan nyomták belém a fájdalom csillapitókat ami ideig óráig hatott, de utána óráról órára jobb lett. Valóban mindenki másként éli meg a dolgokat. Nekem nem voltak hatalmas bélgörcseim ez talán annak tudható be, hogy a műtét után még 24 óráig enni nem kaptam (volt egy grátisz vakbél műtétem is), utána 2 napig pépeset adtak. Nekem a kaukázusi kefír jött be, ami teljesen rendbe rakta és azóta is rendbe rakja a beleket. Naponta 1l amit megiszok több részre osztva a nap folyamán. Kinek mi segít. Az evéssel nagyon vigyázok, az első két hétbe szinte csak húslevest zöldséglevest, párolt rizst, és csirkemel-et ettem barackbefőttel.(igazából nekem nem mondták hogy diétázzak csak a puffasztó étlektől és a narancstól tiltottak el). A mozgást viszont első perctől erőltették nekem. Rengeteget sétáltam a körházba is és azóta is a napi rutinom része lett. Igen nagyon rossz volt az első nap ez is főleg az ágyból felkelés ment nehezen, de túl kell lépni a fájdalmon és előre nézni. Hétfőn leszek e hetes elég friss az élmény, ezért nyugodtan kérdezz folyamatosan küldöm Neked a tapasztalataimat ha szükséged van rá. Gyógyulj ezerrel! 😙 A varratszedéstől is nagyon paráztam de mire rákészültem már kész is volt picit kellemetlen de nem vészes. (Bikini vonalba van a vágásom kb 20-25 cm.)😚😚😚💖
(válasz Katonca 41811. hozzászólására)

41816. Tia692018-02-25 06:03
Úgy legyen!😀
(válasz Evili71 41801. hozzászólására)

41815. Tia692018-02-25 05:59
Köszönöm...kb. pont így jártam én is. Nekem nagyon fájdalmas volt az ébredés ,meg az első nap...még most is fáj a pisilés,a többi még sehol...az is fog fájni gondolom...már azt hittem csak én vagyok ennyire nyomi,hogy így éltem meg. Köszönöm,hogy elmondtad!😀
(válasz Katonca 41810. hozzászólására)

41814. Mnikii2018-02-25 01:44
Luca, Tia végre ti is tulvagytok rajta, gyors felepulest kivanok nektek
Zsonett mi a helyzet veled?

41813. Mnikii2018-02-25 01:41
Üdv Emgi! Megkerdezhetem neked miért vesznek ki mindent?
Én is 40 vagYok, de nekem a petefészkek maradtak
Itt mindig van valaki aki tud a másiknak tanácsot adni
Kitartást neked
(válasz Emgi78 41802. hozzászólására)

41812. Katonca2018-02-25 00:25
Kedves Luca! 🌷

Örülök a jó hírnek, hogy túl vagy rajta!
Minden nappal könnyebb lesz, kitartást, erőt és türelmet a gyógyuláshoz!

😘
(válasz Luca07 41775. hozzászólására)

41811. Katonca2018-02-25 00:17
Kedves Tia!🌷

Ez a topic arról szól, csakis az igazat...
Én sem titkoltam soha, hogy a műtét után egy napig pokoli fájdalmaim voltak. Altatásból felébredve, kb. 12 óra hosszán keresztül szenvedtem, teljesen éber voltam, a szerek nem hatottak, mire végül altatót kaptam. Az őrzőben a szobatársammal feküdtünk együtt, és mindketten könyörögtünk fájdalomcsillapítóért. Ment minden formában: infúzió, injekció, tabletta. Mi is úgy éreztük, mint aki vajúdik. Éjjel aztán a doki úgy döntött, nincs több fájdalomcsillapító, kaptunk altatót, ami 3 órára bírt kiütni minket. Miután túl éltük az első napot, már javult a dolog.

Én lepődtem meg legjobban, mert jól bírom a fájdalmat, szüléskor is megdicsértek.

(folytatás ⬇)

41810. Katonca2018-02-25 00:16
Otthon az első két hét se volt valami fényes. Emésztési problémák, nehézkes felkelés az ágyból, utána a gravitáció hatott a hasamra, ha sétáltam az fájt. Szóval megint csak azt mondhatom, kell a felépüléshez a 6 hét. Hullámvölgyek lesznek, hol fel, hol le. Fizikai és lelki. Annyit mozogj, amennyit a szervezeted megkíván. Érezni fogod.

Ahányan csak vagyunk itt a fórumon, mindenki máshogy élte meg a műtétet. Függ az életkortól, a fájdalomküszöbtől, a műtéti technikától, a betegség súlyosságától, és még kitudja mennyi mindentől, hogy hogyan éli meg az ember mindezt. Láthatod, olvashatod, a műtét utáni hónapok sem egyformák.

Minden beteg egy eset! - és ez így is van!

Hidd el, napról napra jobban leszel!😘

41809. Katonca2018-02-24 23:39
Kedves Szélanyó!

Köszi kérdésed, meg vagyok. Még mindig azon örömködöm, hogy kivették végre kis "keményfejű gyermekemet". Csupán csak az taglóz le, hogy ha sokat ficánkolok, teszek-veszek, véres lesz a vizeletem egyből. De kedvenc dokim megmondta, a Dupla J katéter viselése ezzel jár. El kell, hogy fogadjam a döntését, miszerint április 4.-én veszi csak ki. Ő ért hozzá, hogy a vesekő eltávolító műtét után miért kell még 6 hétig elviselnem.
(válasz szélanyó 41784. hozzászólására)

41808. Katonca2018-02-24 23:28
26 éve volt az első vesekövem, aztán követte még kettő, de ők pisiléssel távoztak. Az első terhességem alatt volt az egyik, akkor kaptam életem első Dupla J katéterét, hogy a vesegörcstől el ne vetéljek 5 hónaposan. Bevizsgálták a köveimet, calcium oxalátból vannak. Olyan szépen tudtam magamra vigyázni, hogy azóta nem volt kövem. Most, hogy hirtelen mi változott, csak találgatni tudom. Én abban látom a problémám gyökerét, hogy pár éve elkezdtem csak ásványvizet inni, csapvíz helyett. Én hülye, megfeledkeztem róla, hogy dúsítják fene mód calciummal. Több száz mg/liter. Most bezzeg ijedtemben már nézem az összes vizet. Egyenlőre nem tudom, hogy oldom meg azt az ellentmondásos helyzetet, hogy méheltávolítás után enni kellene a calciumot, hogy a csontritkulást elkerüljem, viszont akkor lesznek féltéglányi köveim.
Kedvenc urológusomat kérdeztem, mit tegyek, mit szedjek, hogy ne legyenek köveim, ő azt mondta van egypár divatos gyógyszer rá, de ő nem ajánlja egyiket sem. Igyak amennyit csak bírok, és mozogjak sokat!
(válasz ukata 41788. hozzászólására)