Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (45. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

38594. Mandra82017-12-01 16:50
Szuper! Akkor ezt elkezdem én is! Köszi :)
(válasz Diti1968 38591. hozzászólására)

38593. Diti19682017-12-01 16:06
Ez is hasznos lehet:
[link]

38592. Diti19682017-12-01 16:04
Én nem nyomta a belső szervekig a kezem, csak addig amíg kellemesen masszírozta a kemény részt!
(válasz Mandra8 38590. hozzászólására)

38591. Diti19682017-12-01 15:58
Fogod érezni, hogy mennyire nyomd rá a kezed, finom de határozott mozdulatokkal kell, és ezek nem nagy volumenű elhúzások, csak amennyit enged a tested.
Ezt a videót csak most találtam, én a 4. héttől csak ennyit végeztem reggel és este (felkelés előtt és elalvás előtt) az ágyban: hanyatfekve felhúzott térdekkel a mutató és középső ujjammal körkörös mozdulatokkal fentről lefelé haladva végig mentem a hegen ahol kemény,2x legalább, vagy ahányszor jól esik.
Utána a heg két oldalára fektettem a tenyeremet (függőleges vágásom van) úgy hogy a mutató ujjam párhuzamosan álljon a heggel és finoman lenyomva egymástól ellentétes irányba toltam el a kezeimet fel/le kicsi lépésekkel haladva lefelé.
Akkor hagytam abba, amikor teljesen puha lett a heg, már régen nem csinálom.
(válasz Mandra8 38590. hozzászólására)

38590. Mandra82017-12-01 15:04
Megnéztem. Ez rohadt félelmetesnek tűnik. Hogy nyomjam be a hegnél mélyen??? :O
Meg húzzam jobbra balra a heget? Meg egész a belső szervekig?
Nem fáj? Nem okozhatsz bajt? Minden nap szoktad csinálni?

38589. Mandra82017-12-01 14:50
S te ezt műtét után mennyivel merted elkezdeni csinálni? Így az ötödik héten már tuti szabad?

38588. Mandra82017-12-01 14:45
Köszönöm!
A gyógytornát ismerem, már a műtét harmadik napjától csinálom.
De a heg masszázs az új!
Köszi még egyszer
(válasz Diti1968 38586. hozzászólására)

38587. Diti19682017-12-01 14:17
Ja, mondani senki sem mondta nekem sem, pedig minden heget kellene, mert szebben/jobban gyógyul!
Csak engem az edzés miatt érdekelt a téma és kutattam a neten egy kicsit!
A 4. héten jött el hozzám a gyógytornász felmérte hogy milyen állapotban vagyok és megmutatta hogyan és mit tornászhatok és hegmasszázst meg az alap intimtorna gyakorlatokat. 5000Ft-ba került, de nagyon megérte!
(válasz Mandra8 38585. hozzászólására)

38586. Diti19682017-12-01 14:12
Én egy testépítős blogban olvastam itt:
[link]

és aztán egy ismerős nővére, aki gyógytornász eljött és megmutatta.
Itt meg is nézheted:
[link]
A függőleges vágásnál is ugyan ez van, csak ott a heg két oldalára kell tenni a kezedet és úgy végezni a masszázst!
Lehet sebkezelő krémekkel/Curiosaval/hámosodást elősegítő krémekkel is!
Ezt is nagyon ajánlom: [link]
Illetve már a kórházban el lehet kezdeni az ágytornát:
Gyógytorna gyakorlatok hasi méheltávolítás után
Kiinduló helyzet: hanyatt fekve, fej alól kivesszük a párnát, karok a törzs mellett, lábakpárhuzamosan nyújtva
.1. Lábujjakat bekarmoljuk, terpesztjük 10x
2. Lábfejeket lefeszítjük, felhúzzuk 10-15x
3. Lábfejet bokából befordítjuk (talpak egymás felé nézzenek, a térdek mozdulatlanok) kifordítjuk10-15-ször
4. Bokából körzünk a lábfejekkel befelé, majd kifelé 5-5x
5. Combokat megfeszítjük (térdhajlat feszül), lazítjuk 5-10x
6. Farizmokat megfeszítjük, ellazítjuk 5-20-szor. Lassú tempóban, de erősen feszítünk.
7. Jobb sarokkal megnyújtózunk az ágy vége felé, bal lábat közben csípőből felhúzzuk(megrövidítjük). Térdek nyújtva maradnak gyakorlat közben, csere 6-8x.
8. Jobb lábat talpra húzzuk, majd visszanyújtjuk. Bal lábat talpra húzzuk, majd visszanyújtjuk 5-ször.
9. Két sarokkal megnyújtózunk az ágy vége felé, két karunkkal az ágy fejrésze felé (belégzés)lazítunk, a karokat visszatesszük a törzs mellé (kilégzés) 3-szor.
10. Jobb lábat talpra húzzuk és talpon hagyjuk. Bal lábbal, sarokkal megnyújtózunk (pipa) és nyújtva megemeljük a jobb comb magasságáig 5-ször. ( Ha a műtéti heg területén fájdalom keletkezne, egyik tenyerünket szorítsuk a heg vonalára. Ezt a mozdulatot köhögéskor, tüsszentéskor is elvégezhetjük. ) Talpra tesszük a bal lábat, a jobb lábat kinyújtjuk az ágyon és elvégezzük a gyakorlatot 5-ször.
11. Mindkét láb talpon van. Jobb lábat kinyújtjuk a levegőben kb 45 fokos szögben és bokából erősen felhúzzuk és lefeszítjük a lábfejet. (Integetünk lábfejjel) 10-15-ször. Talpra tesszük a jobblábat, ellenkező oldalon is 10-15-ször.
12. Mindkét láb talpon van, erősen összeszorítjuk a farizmot ( a derék leszorul az ágyra, a medence megbillentve ) 5-ször.
13. Jobb térdet hashoz húzzuk, (jobbkézzel vezetjük a mozgást, fájdalmat ne okozzon) majd talpra tesszük. Bal oldalra ugyanúgy. 3-szor. (Műtét utáni 3. naptól)
14. A két térdet összeszorítjuk erősen, lassan, majd lazítjuk 5-ször.
15. Két térdet enyhén összeszorítjuk, majd kidöntjük együtt jobbra, vissza középre, majd balra 3-szor. (csak a 3. naptól. )
16. Terpeszben talpra tesszük a jobb lábat. Bal lábat kinyújtjuk az ágyban és átcsúsztatjuk nyújtva bal oldalra, majd kisterpeszben 3-szor. Talpra tesszük a bal lábat és jobb oldalra is elvégezzük a gyakorlatot 3-szor a harmadik naptól.
17. Karok a törzs mellett nyújtva, lábak továbbra is talpon. Két vállat leszorítjuk az ágyra, (orron átbelégzés), ellazítjuk a vállakat (lazán kiengedjük szájon át a levegőt) 3-szor.
18. Tenyereket vállra tesszük, könyököket oldalra csúsztatjuk. Két könyököt beleszorítjuk az ágyba(orron belégzés), majd a mellkas előtt összeérintjük a könyököket (szájon kilégzés) 3-szor.
19. Összekulcsoljuk az ujjakat, kifordított tenyérrel nyújtózunk a fejünk mögé (Belégzés orron),majd leengedjük a karokat a hasra (kilégzés szájon), 3-szor.
20. Hanyatt fekvésből oldalra fordulva lábakat lelógatjuk az ágyról, majd tenyérre és könyökre támaszkodva kézzel nyomjuk fel magunkat ülésbe. Ülésben zárjuk a lapockát, kicsit megfeszítjük a hasizmokat. Letámaszkodunk a hátunk mögött az ágyra, mellkast kiemelve mély lélegzetet veszünk, majd lazán, szájon át kiengedjük a levegőt 2-szer
Bocs hogy ilyen hosszú lett és tudom, hogy már egyszer leírtam, de mindíg vannak újak, akiknek jól jöhet! :-)
Üdv,
Edit
(válasz Mandra8 38585. hozzászólására)

38585. Mandra82017-12-01 13:46
Irigykedem...
Hogy kell masszírozni a heget? Nekem senki nem mondta, hogy kéne.
(válasz Diti1968 38578. hozzászólására)

38584. yallah2017-12-01 13:18
Szerencse lánya!😊
(válasz Diti1968 38578. hozzászólására)

38583. yallah2017-12-01 13:16
Francba nem tudok normálisan írni okostelón bocsi

38582. yallah2017-12-01 13:15
Igen valószínű valami Tramadol származék lehetett. Az kábító hatású. Nekem anno minden reggel adtak 4 szem Diflamot. Cataflam származék. De én fel goltam szerelve sebészeti koktéllal. Diclofenac+ Doloramol. Ezt adjuk mi is. Csak aztán fájt a gyomrom tőle meg nem volt elég hatásos azért váltottam Algoflexre.
(válasz Csakpihe 38568. hozzászólására)

38581. yallah2017-12-01 13:08
Jegeljed!
(válasz Csakpihe 38571. hozzászólására)

38580. yallah2017-12-01 13:08
A veled üvöltöző dokimsk a seggébe kellett volna dugni egy dupla jét . Nem szórakozásból mentél oda. Elhiszem, hogy túlterheltek a dokik de ne a hetegen vezesse már le! Mélységesen fel vagyok háborodva! Sajnállak.

38579. Diti19682017-12-01 12:08
Kedves Katonca!
Hát ezt olvasni is szörnyű, nem hogy végig csinálni!!! Egy hős vagy! Kívánom, hogy minél hamarabb megszabadulj ettől a fránya kőtől!
Sok erőt is kitartást kívánok!
Üdv,
Edit
(válasz Katonca 38564. hozzászólására)

38578. Diti19682017-12-01 12:00
Lehet hogy egyedi szerencsés eset vagyok, de nekem semmim sem fájt már amikor kiengedtek a kórházból, csak nagyon viszketett a seb, ahogy gyógyult!A műtét utáni 2. naptól nem volt szükségem semmilyen fájdalom csillapítóra, mert nem fájt semmim, csak izomlázszerűen, de ahhoz meg a sport miatt szokva vagyok!
Időváltozásra, de másra sem érzékeny a sebem!
Szerintem a sok mozgásnak és a heg masszírozásnak is köszönhetem, de lehet hogy alkati kérdés is.
(válasz yallah 38560. hozzászólására)

38577. Béka q2017-12-01 09:58
Ehhez még azt írnám h sokszor egy nyugtató is hatásos lehetne.. többen is "paráztunk" a műtét előtt meg az egyéb beavatkozások előtt.
(válasz ukata 38576. hozzászólására)

38576. ukata2017-12-01 07:56
Szia Katonca,

nagyon sajnálom, hogy ennyit kell szenvedned. Elég rosszul hangzik, ami Veled történik.
A "fogja meg a kezem", meg az ordítozós doki résznél elgurult a gyógyszerem. Értem én, hogy túlhajszoltak és ez így nem normális, de nem a beteg tehet róla.
Emberfeletti, amit az egészségügyi dolgozók teljesítenek, ezt én magam is tapasztaltam, de amikor egy kézszorítás is elég lenne ahhoz, hogy a beteg egy "picit" jobban tűrje a fájdalmat, akkor ezt meg kellene adni neki. Te nem drámázni akartál, hanem féltél és gondolom erős fájdalmaid voltam. Ráadásul egy nagy hasi műtét után.
Nem is értem, ezt a katéterezést miért nem lehet fájdalomcsillapításban, vagy érzéstelenítésben csinálni.

Tegnap a párom ment a szövettanomért. A dokimmal nem is tudott beszélni, mert még műtött. Futószalagon mennek a dolgok, nem is értem, ezt hogy lehet bírni. Amikor engem műtött, csütörtök reggeltől bent volt, pénteken csak 5 után nézett rám 2 percre, mert aznap is műtött végig és szombaton reggel úgy vette ki a varratot, hogy éjszaka ügyelt. Gyakorlatilag csütörtök reggeltől szombat délutánig folyamatosan bent volt.
Ezek után az ember nem csodálkozik, hogy esetleg bármelyikük is ingerült, Te viszont úgy érzed, hogy nem vesznek emberszámba.
Pedig jó orvosaink vannak és az ápoló személyzet előtt is le a kalappal.

Nem tudom, ezek után mit kívánjak, a jobbulás kevésnek tűnik, a "minél hamarabb gyógyulj meg", meg elég sablonos.
Kívülállóként csak drukkolni tudok, hogy ez a rémálom minél hamarabb véget érjen.
Puszi
Kati

38575. lnmariann2017-12-01 07:35
Nagyon sajnálom ami történt. Minden fájdalom stb ugyanígy volt. Kivéve, hogy hihetetlenül empatikus orvos volt aki csinálta.
De az csak a lelkemnek tett jót, attól függetlenül kínzás a beavatkozás

38574. lnmariann2017-12-01 07:08
Katonca!

Átérzem teljesen, éltem ilyennel
2 órás folyamat érzéstelenítő nélkül.
Kegyetlen szó szerint
Azert kell, hogy a kő által felsértett vesevezeték nehogy összehegesedjen.
A levétel már gyerekjáték

Kitartás s csak pozitívan 😍
(válasz Katonca 38565. hozzászólására)

38573. lisa352017-12-01 05:15
Nekünk az intenzívről távozás után, már a kórterembe adtak vénásan algopirint.
Aztán donalgint lehetett kérni, vagy algopirint, ha fájdalmunk volt. Én itthon is kiírattam a donalgint, vettem is be egyszer-kétszer éjszakára az első napokban. Jó erős gyógyszer. Egyébként én cataflam parti vagyok. Mindig van itthon a legerősebb, a vízben oldodó.
(válasz Csakpihe 38568. hozzászólására)

38572. lisa352017-12-01 05:08
Nekem is lett a karomon egy nagyon fájdalmas, kb. 5 cm-es, husszúkás csomó, valamimor a 15. szuri környékén. Aztán elkezdett lilulni.

Fekete nadálytő krém segített. A háziorvos ajánlotta.
De oda most ne adjál már szurit, keress másik helyet neki. Borzasztóan nézett ki, nagyon kemény volt. Aztán lila után, kék, zöld, sárga lett. Még most is lehet érezni egy picit.
(válasz Csakpihe 38571. hozzászólására)

38571. Csakpihe2017-11-30 23:26
Arra esetleg nincs valakinek ötlete mit csináljak? Nekem 10 napig kellett a vérhigító injekciót kapnom. Gondolom egy rossz helyre ment nagyon a karomba, nem hogy múlna, egyre rosszabb, lassan amiatt kell fájdalomcsillapítás, mert alig bírom néha felemelni.

38570. Béka q2017-11-30 23:25
Megnéztem a videót.. amiatt is mert nem voltam benne biztos hogy jól értettem e. De igen.. elborzadtam. Hogy lehet ezt kibirni? Bár tudom, az ember nagyon erős és erős benne az élni akarás. De akkor is.
Még egy kérdés: hogy fogják ezt kibányászni belőled?
(válasz Katonca 38565. hozzászólására)

38569. Béka q2017-11-30 23:19
Te jó ég!! 😢😢😢😢 nem tudom ezt hogy lehetett kibirni.. nagyon sajnállak!..

38568. Csakpihe2017-11-30 22:46
Nekünk még bent a kórházban adtak két fajta gyógyszert, nem is értem miért, de azt mondták egyik erősebb. Az egyik az algopyrin volt, a másik nem tudom, valami opiumos akármi, te biztos tudod. Őszintén én nem tudom milyen hatásilag, mert be se mertem venni, hogy ópiumos, de ott a nővérek azt mondták nagyon jó.) Algopyrin volt két napig, azóta semmi.
(válasz yallah 38560. hozzászólására)

38567. lisa352017-11-30 22:44
Jesszus Mariám, ez borzasztó! 😣😣😣 Mit élhettél át?! Januárig katéterrel? Jaj szegénykém.
Minden jót kívánok! Kitartást! Nem is tudom mit írjak... 😕 Tűnjön már el az a kő a jó francba.
Ez a kőzúzás mivel jár és miért csak januárban?
Jobbulást és fájdalommentességet kívánok!

38566. Csakpihe2017-11-30 22:41
Te jó ég miket kellett átélned! Nem csodálkozom hogy teljesen ki vagy borulva. Én már szerintem a felétől is ki lennék. De miért kell januárig várni ? Persze az is fontos hogy az a kő, nem ettől a műtéttől lett ott. Csak iszonyat hogy az egyikből fel sem épülsz és jön a másik probléma.

38565. Katonca2017-11-30 22:27
Elnézést, nem mindenki találkozott ezzel a Dupla J stent-tel, amit kaptam. Röviden:

[link]