Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (43. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

38569. Béka q2017-11-30 23:19
Te jó ég!! 😢😢😢😢 nem tudom ezt hogy lehetett kibirni.. nagyon sajnállak!..
(válasz Katonca 38564. hozzászólására)

38568. Csakpihe2017-11-30 22:46
Nekünk még bent a kórházban adtak két fajta gyógyszert, nem is értem miért, de azt mondták egyik erősebb. Az egyik az algopyrin volt, a másik nem tudom, valami opiumos akármi, te biztos tudod. Őszintén én nem tudom milyen hatásilag, mert be se mertem venni, hogy ópiumos, de ott a nővérek azt mondták nagyon jó.) Algopyrin volt két napig, azóta semmi.
(válasz yallah 38560. hozzászólására)

38567. lisa352017-11-30 22:44
Jesszus Mariám, ez borzasztó! 😣😣😣 Mit élhettél át?! Januárig katéterrel? Jaj szegénykém.
Minden jót kívánok! Kitartást! Nem is tudom mit írjak... 😕 Tűnjön már el az a kő a jó francba.
Ez a kőzúzás mivel jár és miért csak januárban?
Jobbulást és fájdalommentességet kívánok!

38566. Csakpihe2017-11-30 22:41
Te jó ég miket kellett átélned! Nem csodálkozom hogy teljesen ki vagy borulva. Én már szerintem a felétől is ki lennék. De miért kell januárig várni ? Persze az is fontos hogy az a kő, nem ettől a műtéttől lett ott. Csak iszonyat hogy az egyikből fel sem épülsz és jön a másik probléma.

38565. Katonca2017-11-30 22:27
Elnézést, nem mindenki találkozott ezzel a Dupla J stent-tel, amit kaptam. Röviden:

[link]

38564. Katonca2017-11-30 22:16
Sziasztok lányok! Megérkeztem... Szenvedésből már annyi kijutott nekem, hogy már lelkileg is zuhanok úgy érzem. Soha többé nem kezelgetem magam itthon az biztos! Azt hittem a műtét miatt fáj a hólyagom. Műtét utáni 23. napon elkellett mennem a sürgősségire, hatalmas fájdalmakkal. Mondtam milyen műtétem volt, rögtön előre vettek minden vizsgálattal. Mondtam a dokinak, én úgy érzem vesegörcsöm van. Ők meg azt hitték belső vérzésem. Gyors ultrahang, ahol közölték a méheltávolításom profi munka, olyan szép bennem minden. Viszont, a bal vesémből útra kelt egy 1 cm-es vesekő. Tudtam, hogy van, az alsó kehelycsoportban. Hála a sok fekvésnek, folyadéknak elindult! Infúzióra kötöttek, és felajánlották maradhatok. Annyira nem akartam megint kórházat, haza mentem. Mondta a doki, ha rosszul leszek megint, egyenesen fel az urológiára menjek majd. Másnap mentem, elviselhetetlen fájdalmam volt, az egész műtött hasam beton kemény lett. Bent is fogtak rögtön, injekció és infúzió. Becsületükre legyen mondva, az első lépésük a fájdalomcsillapítás volt. Megultrahangozott 2 orvos is, és közölték, bizony ahol tegnap volt, ott már nincs kő. De akkor hol van? Röntgen. Kiderült mivel a méhemet kidobták, a beleim elécsúsztak a húgyvezeték elé, és eltakarták a kövemet. Bika erős szereket kezdtek adni, hol injekcióként a seggembe, hol vénába, hol infúzióba. Közölte a doki, még egy napot bírjak ki, 5 cm-re van már a kő a hólyagomtól. Éjjel már semmilyen szer nem hatott, közölte a főorvos: - Asszonyom annyira rosszul néz ki, hogy szerintem magában nem is kő van, hanem valami zöld szörnyeteg! - Eldöntötték cselekedni kell, Dupla J stentet kapok. Röviden abból áll, a hólyagon keresztül feltolnak a veséig egy csövet, azon keresztül pedig egy katétert, ami benned is marad egy időre. Cirka fél méteres. Volt már ilyenem, kapásból be is tojtam majdnem félelmemben. Érzéstelenítés nélkül neki állt az adjunktus. Felpaprikázott hangulatban volt, miközben bennem ügyködött, ordított a kollégával, a nővérrel, szidta a kórházat, hogy már ötödik napja 24 órázik stb. Mondtam a segédkező doktornőnek, nem fogná meg a kezem míg szadiznak? Mire az orvos közölte: - Ugye nem fog itt drámázni! Ez semmi ahhoz képest, amit már egy hete szenved a görcsök miatt! A doki agya végleg elszállt, amikor beleütközött a csővel a kövembe. Ordított, aki itt van a közelben jöjjön segíteni, mert baj van. Kiadta a parancsot, valaki engem emeljen, a másik szerelje át a lábtartót, mert kiderült a kő elzárta a húgyvezetékemet, ki kell onnan mozgatni, de ahhoz másik pozíció kell. Azt hittem meghalok... Végre valahára feltette a katétert, ami elvezeti a vizeletemet a veséből a hólyagomba. A kövem ugyanott van, ahol eddig, de már nem görcsölök. Hát a pisim két napig inkább a meggybefőtt levére emlékeztetett. Most ott tartok, mennem kell kőzúzásra, mert röntgenen megnézték a kövem köszöni szépen egybe van, és jól érzi magát az uréterem utolsó szakaszában. A kis csövecskével, antibiotikummal, és a teljesen összetört lelkivilágommal haza engedtek... Két napig szinte aludtam, ki vagyok merülve. Már azt sem tudom mi fáj. A több napos görcsöléstől fáj a műtött hasam, a katéter nyomja a vesémet, birizgálja a hólyagomat, csíp a vizeletem. Emésztési gondjaim vannak megint, a több napos nem evéstől. Szóval ELEGEM VAN! December 13-án kellene a hat hetes kontrollra mennem, de nem tudom hogy megyek el odáig. Katéterrel? Mert azt mondta a doki, hogy azért hogy görcs nélküli nyugodt karácsonyom legyen csak januárban veszi le a csövet. Mellesleg őszinte megbánást tanusított a végig ordított beavatkozásom miatt, mert este behívott a kezelőbe, és a számítógépén részletesen elmagyarázta, mi a helyzet nálam.

38563. Mandra82017-11-30 19:56
:)
(válasz yallah 38562. hozzászólására)

38562. yallah2017-11-30 19:49
Megnyugtatlak, nem. Persze van mikor olyanja van, beleszúr egy pillanatra, de nem tartósan. Csak , hogy emlékeztessen, hogy el ne felejtsem. Akkor megsimizem és ennyi.
(válasz Mandra8 38561. hozzászólására)

38561. Mandra82017-11-30 18:33
Hát igen. Ez az öt hét elég nevetséges, ami nekem pihenni jutott. De ez van. Nyomni kell. Kicsit megnyugtattál, hogy akkor nincs baj, csak ez sajnos ilyen. Milyen jó lehetett fél évig otthon...
De nyugtass meg, hogy mostmár nem szoktad érezni.

38560. yallah2017-11-30 17:47
Nem akarok senkit sem elkeseríteni de sokáig fáj!!! Az a 6 hét az lófasz magyarán szólva! Aki megengedheti magának, legalább 2 hónapig maradjon otthon! Én is úgy menetem dolgozni, hogy szedtem a fájdalomcsillapítót. Bizony mire letelt a 12 órás műszak igencsak vicsorítottam. Na meg az éjszakázások! Mikor a második melós hetemen egy 80 kilós néni leesett az ágyról és ketten voltunk a kolléganőmmel, hát..... még szerencse, hogy volt műtősfiú és szóltam neki. Nekünk ügyeletben mikor csend van van egy egy rohadtul kemény fotelunk. Abba megágyazunk és mint a szirti sas úgy ülünk. Hát hadd ne mondjam, az első időket. Egyébként aki bírja, az Algoflex Forte nagyon jó műtét utáni fájdalomcsillapítónak. Ha munkába kell menni és fáj szerintem nyugodtan be lehet venni. Minden időjárási frontot meg fogtok érezni Ti is. Sajnos. Azért fáj. Legszívesebben én is otthon maradtam volna vagy 2 hónapig, de mivel nyári szabadságolások idejére esett a műtétem, hát kiátkoztak volna. Így hat hét után mentem. Régen fél évre kiírták a nőket táppénzre!

38559. Mandra82017-11-30 17:23
Köszi lányok! ❤🐞

38558. fmadri2017-11-30 17:10
Tudom milyen érzés sajnos Mintha hullámvasúton ülnél Napokig mintha semmi sem történt volna aztán megint fáj és nem tudni mitől Csak azzal tudlak bíztatni hogy mindig kicsit jobb Több a fent mint a lent és biztos hogy meggyógyulunk csak idő kérdése
Lehet hogy ha dolgozol elterelődik a figyelmed és könnyebben túl leszel rajta
Kitartás!
(válasz Mandra8 38556. hozzászólására)

38557. Béka q2017-11-30 16:36
Valószinűleg az időváltozás is okozza, meg a stressz. "Biztos" te is nagyon várod a munkát.
(válasz Mandra8 38556. hozzászólására)

38556. Mandra82017-11-30 15:04
Köszönöm. Csak nehéz így türelmesnek lennem hogy tudom hogy hétfőn már munka. :(
De addig akkor igyekszem sokat pihenni és nem bepánikolni mindenen.
Csak ilyenkor úgy szertném tudni az okát. Mi történhetett hogy újra fáj? Valami baj van? Valamit elrontottam? Vagy tényleg csak a front? Vagy valami épp így gyógyul, hogy érzékenyebb? Szóval hajlamos vagyok pörgetni magam sajnos, pedig ez nem segít.
Bal oldalon a köldököm alatti rész fáj. Az elejétől fogva mindig ott volt a legérzékenyebb. Ott fájt akkor is, ha túl erőltettem épp magam. De most nem csináltam semmit és egy ideje már sokkal jobb volt. :(
Tudom! Türelem :D

Köszi, hogy válaszoltál!
(válasz fmadri 38555. hozzászólására)

38555. fmadri2017-11-30 14:44
Én már 8 hetes vagyok Kb a 6. hét környékén kezdtem olyan igazán jól érezni magam pedig én laparos vagyok nem vágtak Viszont az időjárás változást nagyon megérzem olyankor fájdogál szúrkàl a hasam, persze nem nagyon de azért érzem hogy van Türelem kell, nem szabad siettetni semmit Jobb lesz csak lassan
(válasz Mandra8 38553. hozzászólására)

38554. Mandra82017-11-30 14:31
Köszönöm a biztatást! ❤
(válasz yallah 38552. hozzászólására)

38553. Mandra82017-11-30 14:30
Azoktól kérdeznék, akik kicsit régebben estek át a műtéten. Mennyi idő után volt olyan, hogy akár időlegesen, de teljesen elfelejtkeztetek róla, hogy műtöttek?
Nekem holnap lesz pont öt hete, hogy műtöttek. Vannak jobb napjaim, de ma úgy ébredtem, hogy újra fáj a hasam, a sebem is érzékeny. Nem bírok semmilyen ruhát elviselni rajta. Szurkál belül is, szinte lépni is alig tudok. Csak akkor jó, ha pihenek. Ez most rettentően elkeserít, mert már sokkal jobban voltam. Ha holnapra sem javul, lehet fel is hívom az orvost.
Szerintetek mennyire fér bele, hogy vannak így sokkal rosszabb napok? S meddig lesz ez még így? 😢

38552. yallah2017-11-30 12:36
Nyugi menni fog! Én kórházi nővér vagyok általános sebészeten. Féltem én is de hamar belerázódtam. A jópofizás alap. Akkor is ha pár embert jó pofán kellene vágni ott. Neked legalább bem kell beteget emelgetni.
(válasz Mandra8 38537. hozzászólására)

38551. Csakpihe2017-11-30 09:02
Beszélj az orvosoddal mi lehet ez. Persze mindannyian tudjuk hogy vagy műtét ez, de az ember mégiscsak aggódik, az meg nem jó. Az jó higy etvagyad van, nekem pld az meg mindig nem nagyon.
(válasz lnmariann 38535. hozzászólására)

38550. Csakpihe2017-11-30 08:59
Ma bármilyen munkahelyet elég nehéz talalni ha nem 20 éves az ember. De nem éri meg tönkretenni az embernek magát.
(válasz lisa35 38548. hozzászólására)

38549. Csakpihe2017-11-30 08:53
Ne izgulj, rendbe lesz minden! Én mar a második héttől dolgozom, persze óvatosan, nem rohangálva. De tegnap is gyalogoltam mar 6 órán keresztül és semmi különös nem volt. Ami nehezebb talán ha pisilni kell és nincs híva menni. Viszont Nálad gondolom van a munkahelyen mosdó.)
(válasz Mandra8 38523. hozzászólására)

38548. lisa352017-11-30 08:26
Köszönöm szépen. Igyekszem jó döntést hozni.  Pont így gondolom én is. Új fejezetet nyitok. Ezért is hezitálok.
Csak nagyon nehéz stresszmentes munkahelyet találni.
Puszi
További jobbulást kívánok ❤
(válasz lnmariann 38547. hozzászólására)

38547. lnmariann2017-11-30 06:15
Szia Lisa!

Nehéz döntés, de kerlek most helyezd magad előterbe
A stressz, a lelki nyomás aljasan, rútul, alattomosan csendben kezdi ki a testünket.

Új év kezdódik, az életed is egy új fejezetét kezdte a sikeres tatni! műtéttel. Ne félj változtatni!
Keress új lehetőséget, saját egészséged érdekében

Harcoltál már Te is eleget ezért, de engedd lerombolni a stressz révén

Bízom abban, jó döntést hozol 😊

Ölellek
(válasz lisa35 38539. hozzászólására)

38546. lnmariann2017-11-30 06:09
Szurkolok, hogy most is minden rendben legyen 😊

38545. Béka q2017-11-29 22:26
Akkor még 2 heted van otthon. A stressz.. hát az sajnos van nekem is.. nagyon nehezen kezelem. Hülye egy dolog.😕
(válasz lisa35 38539. hozzászólására)

38544. Béka q2017-11-29 22:21
Mi is gondolunk majd rád! Remélem minden rendben lesz.

38543. Béka q2017-11-29 22:20
Köszönöm. Lehet ez az oka ( bar még csak 1 hónapos leszek) vagy a délutani járkálas volt hirtelen sok.
(válasz lisa35 38536. hozzászólására)

38542. Béka q2017-11-29 22:18
Jjajj csak nehogy nekifogj sütni! Inkább viszek neked.. csak nem tudom hova vigyem.
Időnként nekem is ég, nyilall, hüvelyi fájdalom is van, ismerős amit írsz.. de mindannyian mások vagyunk, téged jobban meggyötörtek úgy hogy tényleg inkább beszélj az orvosoddal. Aztán majd írj!
Még azt leírom hogy mit tapasztaltam magamon.. szóval ha napközben hanyatt fekve pihenek úgy kényelmes h terdben behajlítom a lábam és felhúzom. De aztan rajöttem h ez csak nekem kényelmes a varratnak vagyis sebnek nem. Bepirosodott, égett, eléggé fájt. Miota erre rajöttem próbálom kerülni ezt a testhelyzetet.
(válasz lnmariann 38535. hozzászólására)

38541. Mandra82017-11-29 21:40
Köszi ❤❤❤
(válasz lisa35 38540. hozzászólására)

38540. lisa352017-11-29 21:33
Sokat gondolok rád majd, drukkolok, hogy minden jól menjen. 😘😘😘