Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (43. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33253. Tüncsiréka2016-11-26 15:55
Remélem ez miatt nem csúszik át a műtétem januárra. Azt mondták a laborban, hogy el kell küldeni a vért Pestre , mert ott tudják megnézni. Elvileg december 6-ára lesz kész, de azért hamarabb érdeklődök majd. Már az Esmia gyógyszerem is elfogy december 9-én. Nem szeretném , ha megjönne a műtét előtt a menstruációm, mert így is nagyon vérszegény voltam. Most rendeződött ez a dolog, mostmár műthető vagyok.
(válasz yallah 33231. hozzászólására)

33252. Szilva982016-11-26 15:43
Kedves cicerella. Igen jól számolod 3 nappal előbb műtöttek téged,de nekem már tegnap kiszedte a varratot és levan ragasztva. Ma este szeretnék hajat mosni,nemtudom hogy jön össze. Vigyázok h ne érje víz. Neked írt ki a doki alvadásgátló injekciót? Mert nekem nem és próbálok többet mozogni. 😊
(válasz cicerella 33250. hozzászólására)

33251. cicerella2016-11-26 13:40
Kedves Műtét előtt állók,
Amiknek nagy hasznát vettem a kórházban,
Elsősorban POZITÍV Gondolatok!!!! .... majd, Pizsama helyett hálóing, pamut kismama nadrág (abban jöttem haza) laza alsónemű, intim betét, nedves baba törlő kendő majd bőr gyulladásra kenőcs a hátsó fertályra (hashajtásnál), füldugó ha rossz alvó vagy, hosszú cipőkanál mivel hajolni nehezemre esett esik még, egyszer használatos fürdő kesztyű cicamosakodáshoz így nem ömlik rajtad a víz feleslegesen és a sebedet is könnyű vízmentesen hagyni, illetve alaposan meg tudod tisztítani az ilyenkor nehezen elérhető helyeket is.
Ne féljetek, minden a legnagyobb rendben lesz, napról napra jobban fogjátok érezni magatokat. Sokat igyatok és aludjatok pihenjetek!!!

33250. cicerella2016-11-26 13:23
Kedves Szilvia 98,
3 nap előnyben vagyok hozzád képest ha jól számolom. Engem Pénteken téged Hétfőn műtöttek ha minden igaz. Nálam a műtétet követő 6. nap reggelre volt a pozitív fordulópont.Addig nagy fájdalmaim voltak, fekvésnél a fordulás szenvedés volt. De mire a fájdalmaim alábbhagytak pénteken kiszedték a varratokat s ismét nagyon érzékennyé, fájdalmassá vált, de már csak a seb környéke. Éjszakára szedek fájdalom csillapítót (mivel szerintem az éjszakai pihentető alvás nagyon fontos gyógyulás szempontjából),nappal csak akkor veszek be pl mikor mentem varratszedésre, vagy ha hajmosást iktatok be, mivel az még hosszabb idő, s megerőltető. Még nehezemre esik kihúzni magam séta közben. De dolgozom rajta. A séta bármilyen nehéz, fontos, de ne feledjétek csajok, inkább gyakrabban de rövid ideig erőltessétek.Jobbulást kívánok Mindenkinek!!!!
(válasz Szilva98 33247. hozzászólására)

33249. Szilva982016-11-26 13:10
Kedves Bubuc76! Igen mostmár a gyógyulás van hátra,sok türelemmel és kitartással. Ölellek.😊
(válasz Bubuc76 33239. hozzászólására)

33248. cicerella2016-11-26 13:07
Kedves Krisztina1997,
Most már a nehezén túl vagy!!! Ezután már minden nap csak könnyebb lesz!!!! Sokat gondolunk rád, kitartást kívánok, és sok erőt, türelmet! Mielőbbi gyógyulást!!!
(válasz Krisztina1997 33244. hozzászólására)

33247. Szilva982016-11-26 13:03
Kedves cicerella! Akkor te is frissen műtött vagy,neked is fáj még? Nehezen tudok felkelni az ágyból,de felkelek és sokat sétálgatok a házban. Neked is mielőbbi gyógyulást😊
(válasz cicerella 33241. hozzászólására)

33246. Szilva982016-11-26 12:57
Kedves Mariann! Ha bármilyen kérdésed lenne szívesen válaszolok rá akár privátban is. Majd írd meg légyszi téged ki fog műteni. Mindenkinek türelmet,nyugalmat kívánok a műtét előtt. Puszi és ölelés!😊
(válasz kolozsm 33243. hozzászólására)

33245. Szilva982016-11-26 12:48
Kedves Katy07! Köszönöm soraidat,örülök,hogy túl vagyok a nehezén. Most még eléggé fáj,de remélem ez is szünni fog idővel. Ölellek szeretettel.😊
(válasz Katy07 33238. hozzászólására)

33244. Krisztina19972016-11-26 12:35
Szia!Reggel 5 óra óta fent vagyok mert fájdogált a vesém.A dokit felhívtuk ,nehogy vesetágulatom legyen de megnyugtatott ,hogy akkor a katéterben nem lenne pisi.A vesesztóma helye forr össze és a vesém kezd nyomás alatt lenni és ezért fáj.Remélem.igaza van!Tényleg a sztóma helye fáj.Már csak 3 at kell aludnom!😤
(válasz cicerella 33242. hozzászólására)

33243. kolozsm2016-11-26 11:58
Kedves Szilva98!
Nagyon örülök, hogy már otthon vagy és sikeresen túl vagy a műtéten. Nem kell bocsánatot kérned, amiért sokat írtál. Nagy segítség mindenkinek. nekem meg pláne, hiszen engem is ugyanabban a kórházba fognak műteni december 6-án, mint Téged. Így legalább tudom mi a műtéti protokoll.
Most már a gyógyulásé a főszerep. Vigyázz magadra és mielöbbi gyógyulást kívánok Neked és mindenkinek, aki már túl van a műtéten! Aki pedig még elötte áll, annak lelkinyugalmat és türelmes várakozást kívánok.
Puszi és ölelés Mindenkinek! :)
(válasz Szilva98 33237. hozzászólására)

33242. cicerella2016-11-26 11:08
Krisztina1997
Remélem jobban vagy!!!
Mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!!
(válasz Krisztina1997 33232. hozzászólására)

33241. cicerella2016-11-26 11:06
Kitartas Szilva98.
Engem múlt pénteken műtöttek. Sok türelmet és mielőbbi gyógyulást kívánok!

33240. cicerella2016-11-26 11:04
Kedves Bolyci 69,
Én eddig még nem tettem rá kötést. Van egy kismama nadrágom itthonra is ami elég jól takarja. Nem irritálja. De ha másik nacit veszek majd fel sétálni akkor tuti nekem is kell tennem rá valamilyen kötést, mert nagyon érzékeny. Víz még nem érheti. Még nem kentem semmivel. Bepanthen kenőcsöm van itthon. Érdemes kenni vele szerintetek?
Bolyci69 és mindenkinek,jobbulást és kitartsát kívánok!!!!
U.i.,Hihetetlen mi Nők milyen erősek vagyunk....saját magamat is meglepem mikor feszegetem a határaimat! Este fáradtan fájdalmak közepette elalszom és reggel mindig reményekkel és újult energiával megyek neki a napnak.
(válasz Bolyci69 33235. hozzászólására)

33239. Bubuc762016-11-26 10:09
Kedves Szilvi!
Örülök, hogy hallunk Rólad! Most már csak egy dolgod van: gyógyulni.

33238. Katy072016-11-26 09:28
Kedves Szilva98! Nagyon örülök, hogy túl vagy a műtéten, nem kellett halasztani a torkod miatt. Vigyázz minden mozdulattal, csak lassan, óvatosan! A nehezén túl vagy, minden nap egy picit jobb lesz :) Kitartást, türelmet kívánok a gyógyuláshoz.

33237. Szilva982016-11-26 08:06
Kedves lányok! Túl vagyok a műtéten és már itthon vagyok!😃Vasárnap feküdtem be a torokkaparás nem volt olyan vészes mint azt én gondoltam volna. Még vasárnap megkaptuk a hashajtót,na attól nem sok alvás volt nemgyőztünk mászkálni a wc.re.Reggel ötkor egy vérhígítós szuri,zuhanyzás,csomag elkészítés,amit viszünk az örzőbe.7- kor mentünk át az örzőbe,ott infúzió,jött egy főorvos,aki megnézett mindenkit én említettem,h egy kicsi gond van a torokkal meg az orrommal,azt mondta ha nincs láz meg nem taknyolok nincs gond. Fél 9-től elkezdődtek a műtétek én második voltam (kettesével)előtte még egy szuri,10.30 körül vihettek a műtőbe,jól körülnéztem hol is vagyok,azután az altatóorvos mondta ő fog altatni,egy újabb szuri a karba,lélegezni kellett nagyokat a maszkból amit elém tartott. Na onnantól K.O.Majd csak késő du.tán eszméltem,pont a dokim állt mellettem,rögtön nyugtatott,h minden oké pihenjek majd még később jön(gondolom látta h nem vagyok még magamnál) közbe az altatás után én hánytam,ha ittam vizet. Este mobilizáltak volna,de nem ment,csak felültem az ágyszélére de nem mertem sétálni,annyira szédültem. Másnap reggel 4-kor keltettek,akkor már összeszedtem én is magam és sétáltam,a nővérke mondta na jöjjön tökvirág😃olyan fehér voltam,de megcsináltam. Jött a dokim 7 után,elmondta h nagyon vérzékeny vagyok,ahova nyúlt mindenhol véreztem,plusz katétert is raktak be ami levezette a vért. Na de minden rendben ment,fél 9-kor vittek vissza a szobába,mert már jött a következő csapat. Bocsássatok meg,hogy ilyen sokat írtam,de jó volt kiírni magamból mi is történt. Még fogok írni egy nagyon fontos dologról! Puszi és nagy ölelés mindenkinek! Kitartást és sok türelmet mindenkinek,aki előtte áll vagy túl van rajta!
"Mert mindenki,aki kér kap,aki keres talál,és aki zörget annak ajtót nyitnak. Luk.11,10"

33236. Valcsi652016-11-25 19:16
Sziasztok! Olvaslak benneteket mindennap, csak már írni nem volt erőm. Dolgozni kell ezerrel. 30 kis óvodásom van és kivagyok írva 2017- re tanfelügyeletre. A héten jött au e- mail nov.30- ig fel kell töltenem egy csomó dokumentumot. Na nem panaszkodom csak a műtét miatt kicsit elmaradtam. Kislányok! Kívánok mindenkinek gyógyulást! Imáimban nem feledkezek meg rólatok! Jó nagy ölelés mindnyájatoknak!

33235. Bolyci692016-11-25 18:29
De jó, hogy túl vagy rajta! Erőt és kitartást kívánok Neked! Én még itthon elláttam egy kis kötéssel egy hétig, mert attól féltem, hogy ahogy száradnak a pörkök, alattuk húzódik a seb, felválnak és beleakadnak a ruhába, és leszakadnak. Nem akartam, hogy vérezzen, vagy váladékozzon. Így aztán kötözgettem még lazán. Aztán lassacskán maguktól szépen leesegettek, ha bekentem őket felpuhultak és könnyedén lejöttek. Azóta már nem fedem be semmivel. A leletekért én is izgulok, de bízzunk benne, hogy nem lesz semmi baj. Gyors gyógyulást kívánok és türelmet...magadhoz. Pihenj sokat!
(válasz cicerella 33234. hozzászólására)

33234. cicerella2016-11-25 15:26
Helló Lányok,
Ma reggel kiszedték a varratokat....Minden rendben, kivéve talán azt, hogy most sokkal érzékenyebb mozgásra. Húzódik stb. nincs rajta semmilyen kötés. Ezért most kevesebbet tudok mozogni.De remélem ez is jobb lesz pár nap múlva. Az orvos azt mondta 6 hétig ne is álmodjak munkáról. A szövettan még hátravan......reménykedem a legjobbakban....Sajnos a daganatot nem sikerült kiemelniük egyben, szétdurrant a hasamban a hatalmas mérete miatt. Gondolom ilyenkor azért kimossák rendesen..és persze kaptam penicilint is elég sokat.Jobbulást mindenkinek, illetve a műtét előtt állóknak bátorságot és kitartást!!!!

33233. Bolyci692016-11-25 10:20
Gondolom ezt az értéket mindenkinek nézik a műtét előtt. Nekem is már a reggeli levételtől számítva délre kész volt az összes eredmény. Mondjuk kinyomtatva nem láttam, de az altatóorvos a számítógépen keresztül igen.
(válasz yallah 33231. hozzászólására)

33232. Krisztina19972016-11-25 04:07
A Monural kimondottan a hólyagra hat.A vizeletem is véres,ez a gyulladástól van a doki szerint ,csak a hólyagvarratomat ne érintse!Szedek még Supraxot mellette és NoSpat mondott a doki és rengeteg folyadék.Keddig kikell birnom!
(válasz yallah 33229. hozzászólására)

33231. yallah2016-11-24 21:12
Már Aznap megvan. Nincs az a labor amit 2 hétig tart kielemezni. Csak ezt nem mondják Még ha valami más eljárással is nézik, akkor sem 2 hét!
(válasz Tüncsiréka 33228. hozzászólására)

33230. yallah2016-11-24 21:08
Tuti hamarabb kész van!
(válasz Tüncsiréka 33228. hozzászólására)

33229. yallah2016-11-24 21:02
Amit kaptál az antibiotikum? Kellene valami fájdalomcsillapító mellé.
(válasz Krisztina1997 33227. hozzászólására)

33228. Tüncsiréka2016-11-24 20:52
Sziasztok! Most léptem be a fórumba. Méheltávolításom lesz a miómáim miatt. Hétfőn megyek az altatóorvoshoz és ultrahang vizsgálatra. Az Apc rezisztencia (trombózis hajlam) eredményem még nem érkezett meg. Tudja valaki, hogy mennyi idő míg megküldik. A laborban azt mondták, hogy 2 hét. Lehet, hogy hamarabb is készen van?

33227. Krisztina19972016-11-24 19:20
Azt nem élném túl ,annyira fáj és ég az egész.Más verzió?
(válasz yallah 33226. hozzászólására)

33226. yallah2016-11-24 18:27
Ki kellene cserélni a katétert.
(válasz Krisztina1997 33225. hozzászólására)

33225. Krisztina19972016-11-24 13:21
Sziasztok!Ma megszabadultam a varrataimtól de sajnos a hólyag katéterem keddig marad.Ez nem is lenne gond,csak a baj az,hogy nagyon begyulladt a hólyagom a katéter miatt.Pokoli fájdalmaim vannak!ez rosszabb mint a sztóma.Kaptam rá Monuralt ,de nem tudom ,hogy keddig annak a hatása kitart e?Tudtok vmi hatásos gyulladás csökkentőt katéteres hólyagra?Yallah vagy valaki?Minden tanácsot fogadok!Pusziii

33224. gádor10052016-11-24 08:57
Sziasztok!
Tegnap voltam az orvosnál, és minden rendben, igaz, még mindig folyik a váladék, de az ügyeletes és a saját orvosom is azt mondta, hogy azért van, mert vékony vagyok. No, ezt sose gondoltam volna, hogy ez is baj. Azt mondta az orvosom, hogy a varratok irritálják azt a kis zsírszövetet, és azért váladékozik. Szóval folyik a zsírom.... :-)

"Közel van az Úr mindenkihez, aki hívja, mindenkihez, aki igazán hívja" 145. Zsoltár 18.