Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (42. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34274. Csineva2017-02-10 09:42
Sziasztok Lányok!
Köszönöm mindenkinek a támogatást!
Állítólag minden a terv szerint ment, a méhnyak megmaradt, az inkontinencia problémát is kezelték, és a köldöksérvemet.
Remélem, a szövettannal is minden rendben lesz, igazából az a leglényegesebb számomra.
Sok-sok fájdalomcsillapítót kaptam, így eltelt az éjszaka, most a beleim vannak soron, hogy teljesítsék a kötelességüket.
Még egyszer köszi mindent, a műtét előtt állóknak, hajrá😊
Csineva

34273. Katy072017-02-10 09:07
Kedves Laszilvi!
5 hónapja műtöttek, a méhnyak nekem se maradt, később a szövettan kimutatta, a HPV okozta a bajokat. A kontrollon azt mondta a doki, hogy a beteg részeket kivette, cytológiára nem kell járni, a megmaradt petefészket kell évente megnézni. Kérdeztem a HPV-t, azt mondta, már nincs ahol a HPV megtapadhat, nem okozhat gondot. Ettől függetlenül nem vagyok nyugodt. Kíváncsi vagyok, a te orvosod mit fog mondani. A frissen műtötteknek kívánok problémamentes gyógyulást, a várakozónak türelmet, minden rendben lesz!
(válasz Laszilvi 34272. hozzászólására)

34272. Laszilvi2017-02-10 08:18
Kedves Bea!
Én ugyan még 3 hetes műtött vagyok és még nem beszéltem a dokival a kontrollokról, de azt gondoltam hogy az éves cytologiai vizsgálatra csak járnunk kell, főleg ha előtte a hpv jelen volt a szervezetünkben. Bár méhnyak hiányában nem tudom honnan, csak a hüvelycsonkból vehetnek mintát?! Hogy van ez?
(válasz Bea11 34270. hozzászólására)

34271. Laszilvi2017-02-10 08:12
Kedves Loren4!
Szerintem ez tényleg csak doki és kórház függő. Mindkét diagnosztika megfelelő, csak a módszerük más.
Majd írd meg mi lett az eredmény!
(válasz Loren4 34261. hozzászólására)

34270. Bea112017-02-09 22:05
Nagyon remélem, hogy Ági jól van!!! Imádkozom érte!

Loren, megértelek, mert én szintén így élem az életemet, mióta kiderült a baj. Épp most voltam a másfél éves kontrollon, szerencsére eddig minden rendben. Ilyenkor egy kis időre fellélegzem, de amikor közeledik az újabb kontroll időpontja, megint bepánikolok. Szerintem ez még jó néhány évig így lesz. Talán majd ha meglesz az "5 éves túlélés" - ha meglesz - akkor elhiszem majd, hogy meggyógyultam.

Tényleg, lányok, akiknek csak mióma miatt vették ki a méhét! Nektek milyen időközönként kell majd kontrollra járnotok? Mert elvileg ha minden kiment, akkor ott már baj nem lehet... Bár ezen szoktam gondolkodni. Mert ha a rákot a hpv idézi elő, és ugye szexuális életet meg mindenki él, akkor a hüvelyben nem okozhat később galibát? Mit gondoltok erről? (Most azokról nem beszélek, akiknek megmaradt a méhnyak, mert tudom, hogy nekik ugyanúgy kell továbbra is rákszűrésre járni, mint előtte.)

34269. lios2017-02-09 20:06
Sziasztok!Sajna ma is dolgoztam és rosszkor voltam rossz helyen .Vagyis a sterilbe voltam mikor ÁGI hívott így nem tudtam beszélni Vele.Oda semmit nem vihetek magammal így telefont a legkevésbé.12 órából 1 töltöttem ott,de pont akkor hívott.Hiába hívtam vissza üzenete is küldtem ki van kapcsolva.Talán majd holnap... JÓ ÉJSZAKÁT MINDENKINEK!

34268. Loren42017-02-09 19:48
De, nőgyógyászhoz magánba járok. A műtéteim viszont nem magánklinikán voltak. (nem tudom én azt megfizetni) Nem tudom, hogy volt-e HPV tipizálás. Biztos, mert magánrendelésről máshova küldi a doki a mintát, nem a kórházunk laborjába. De jó is hogy felvetetted, majd megkérdezem tőle.
A műtét ideje szerintem is eljött. Már kértem 13 éve is, de akkor azt mondta, hogy még nem kell. Nekem lelkileg nagyon rossz volt, mert így citológiától citológiáig éltem az életem. Tervezni hosszabb távra nem mertem. :(

34267. yallah2017-02-09 19:33
Hát... ebből azt hámozom ki, hogy megért a helyzet az eltávolításra. Szükséges a műtét.
(válasz Loren4 34264. hozzászólására)

34266. Bea112017-02-09 19:15
Ja, még egy kérdés: hpv tipizálásod is volt?

34265. Bea112017-02-09 19:14
Köszi, hogy leírtad, most már jobban képben vagyok. :) Csak azt nem értem, hogy ha "in situ" a dolog (ami helyben lévőt jelent), akkor minek küldenek ct-re. A protokollban nincs benne. A méheltávolítás után kapsz egy újabb szövettani leletet, elvileg azzal a dolog megoldódik. (Jó hír, hogy a laphám eredetű sokkal gyakoribb, és "veszélytelenebb" is, mint a mirigyhám eredetű - sajnos nekem ez utóbbi volt.) Az orvosod biztos nagyon alapos, nem bíz semmit sem a véletlenre. Nem magánba jársz véletlenül? :)
(válasz Loren4 34264. hozzászólására)

34264. Loren42017-02-09 19:05
Szia Bea! P4-es eredmény miatt először konizációt csináltak, amiből kiderült, hogy nem vettek ki minden rossz részt, ezért portióamputációt is csináltak. Ez volt 13 éve. Először 3 havonta, majd fél évente, később évente kellett mennem cytológiára, mert mindig jó lett az eredmény. Tavaly ilyenkor megint p3 lett, így ismét 3 havonta mentem. A legutolsó már p4 lett. Ekkor az orvos csinált egy küretet három hete. Az eredmény alapján küldött onkológushoz. Az van a papírra írva, amit a CT-re kell vinnem, hogy súlyos dysplasia, in situ laphámcarcinoma. Ja és pár éve az egyik petefészek egy része is el lett távolítva dermoid ciszta miatt. Hát röviden ennyi.
(válasz Bea11 34262. hozzászólására)

34263. Loren42017-02-09 18:53
Olyan jó, hogy vagytok és ilyen rendesek is! Köszönöm nektek!
Kék Lilláról semmi hír?

34262. Bea112017-02-09 18:51
Szia Loren! Nem egészen értem, hogy egészen pontosan milyen diagnózissal küldött a nőgyógyász onkológushoz, milyen eredményed lett rossz, és milyen műtéteid voltak korábban? Az utóbbi 13 évben milyen gyakran jártál kontrollra? Nekem is adenocarcinoma miatt vették ki a méhemet, de nem küldtek előtte még hasi uh-ra sem, nemhogy ct-re. A konizáció után egyből a méhem következett, igaz, csak megelőzendő egy későbbi nagyobb bajt. Leírnád egy kicsit részletesebben, hogy hogy állsz most? Szívesen válaszolok én is, ha tudok. Puszi, és próbálj megnyugodni!

34261. Loren42017-02-09 18:48
Szilvi! Kicsit megnyugtattál, csak most meg azt nem értem, hogy akkor engem miért "csak" CT-re küldtek? Az MRI nem pontosabb?
(válasz Laszilvi 34257. hozzászólására)

34260. Loren42017-02-09 18:46
Na végre. Egész délután nem engedett a rendszer hozzászólni a fórumhoz.

34259. alizigenaliz2017-02-09 18:05
Szia,Loren,engem nem küldtek el CT- re,de lehet,hogy itt Nèmetországban más a protokoll. Mindenesetre elgondolkodtattatok,majd rákèrdezek a kontrollon.
(válasz Loren4 34255. hozzászólására)

34258. yallah2017-02-09 17:36
És ugye milyen jó, hogy beszéltünk a fejeddel, mielőtt feladtad volna?? Látod már te is túl vagy rajta! Puszi!
(válasz ildikó51 34247. hozzászólására)

34257. Laszilvi2017-02-09 15:05
Nyugi Loren4, nekem is hpv+súlyos dysplasi miatt volt műtétem és engem is elküldtek képalkotó diagnosztikára műtét előtt. Nekem MRIre kellett mennem. Szerintem ez protokollból kell, hogy lássa a doki, nincs áttét és a műtét biztos hogy jó megoldás-e.
(válasz Loren4 34255. hozzászólására)

34256. bobo642017-02-09 14:35
Szia Loren4!
Egy kis puffadás a műtét után mindenképpen lesz, ha laparoszkópos, ha hasi. Azért kell, hogy a belek elkezdjenek dolgozni.
Ha laparoszkópos, akkor műtét előtt a hasüreget töltik fel egy kis gázzal, ettől könnyebben odaférnek amihez kell.
Ne félj ezektől, nem olyan vészes!
(válasz Loren4 34249. hozzászólására)

34255. Loren42017-02-09 13:59
Szia Aliz! Örülök, hogy te már jól vagy! Amint látom te is HPV miatt kerültél műtétre. Téged is elküldtek előtte CT-re? Nekem ma mondta az orvos, hogy meg kell nézni, hogy máshol nincs-e dysplasia a szervezetemben, ezért elküld CT-re, és ettől függ, hogy milyen műtét lesz. Vagy az enyém már ennyire súlyos? Most megint parázok.
(válasz alizigenaliz 34252. hozzászólására)

34254. Kotkoda_:)2017-02-09 11:26
Alíz,
Nagyon örülök, hogy jól vagy és szépen erősödsz.
Hát a nagy dologgal nekem is voltak gondjaim az elején. Minden egyes nekifutás nehéz volt, mert én is éreztem enyhe görcsöt, amikor jött az inger.
De aztán rájöttem, hogy a fájdalom miatti félelemtől nem mentem el időben wc-re, halogattam a trónolást.
Na ettől még nehezebb lett, mert ugye bent nem maradhatott. 😵
De már elmúltak ezek a rossz érzéseim, és minden OK.
Neked is könnyebb lesz idővel!
Puszillak😚
(válasz alizigenaliz 34252. hozzászólására)

34253. Kotkoda_:)2017-02-09 11:21
Nagyon-nagyon drukkolok Neked! Minden rendben lesz. Pozitív, hogy a méhnyak maradhat, hiszen vannak funkciói. Többek között az inkontinencia sem fog annyira fenyegetni.
Szorítok, ébredj nyugodtan!🍀🍀🍀
(válasz Csineva 34251. hozzászólására)

34252. alizigenaliz2017-02-09 10:37
Sziasztok, Kèk Lilláról valami? Gondolok rá,remèlem,minden rendben ment.Múlt hètfőn műtöttek,jól vagyok,nap közben már nemigen fekszem,mert már az agyamra megy.Muszáj zizegnem valamit. Tegnapelőtt varratszedèsem volt,doki szerint minden okè,de az utókontroll rendes vizsgálattal csak kèt hèt múlva jön,akkor csinál citológiát is.Hogy a HPV,ami a kalamajkát okozta,eltűnt-e,az is akkor derül ki,ha nem,hát okozhat mèg csuda dolgokat odabent,ezt is a doki mondta.A mèhem a mèhnyakkal együtt oda,nem tudom,mit támadhatna mèg meg,tudtommal a petefèszeknek nem árt a HPV.Fájdalmaim nincsenek,kivève,hogy mielőtt nagy wc- de kell mennem,rettenetes gyomorgörcseim vannak,èn jól bírom a fájdalmat,de ettől lèlegezni sem tudok pár pillanatig.Szèkelès közben ès után aztán kutya bajom.Kicsit puffadt a hasam,de rám jönnek a farmerjaim megint 😀 A laparoszkópiás sebeim is szèpek,a köldök alatti viszont szerintem látszani fog. Az asszisztensnő ajánlott egy Bepanthen krèmet vazelinnel,lelkesen ki is váltottam a patikában,bakker,20 Euró.Azt hittem,lehidalok.No jók legyetek,drukkolok mindenkinek.

34251. Csineva2017-02-09 10:36
Már többször írtam, de mind elszállt... Köszönök minden szót, egyelőre ennyi☺!
Még kint vagyok, a dokival beszéltem, elvileg megmaradhat a méhnyak és a köldöksérvemet is megoldja.
Próbálok bízni.
Csineva

34250. ildikó512017-02-09 08:42
Puffadás sajna mndenkinek van mert felfújják a beleket hogy jobban odafèrjenek a mèhez !
Persze ha te úgy èrzed megvárod mig a lányod felvètelezik akkor tegyèl úgy de utána magadra gondolj 1000 rel Üdv 🌹🌷

34249. Loren42017-02-09 07:11
Köszönöm szépen! Nekem valószínűleg vágni fognak az előző műtétek miatt. Akkor is lesz puffadás? Igen minél előbb, annál jobb, de én szeretnék hónap végéig várni, ha nem lesz túl későn, mert a lányom 25-én felvételizik és nem szeretném, ha miattam kellene idegeskednie. Igaz, addigra én őrülök meg, de ő a fontosabb. Majd ma megkérdezem a dokit, hogy addig nem lesz - e gond.
(válasz ildikó51 34247. hozzászólására)

34248. ildikó512017-02-09 07:05
Drága Csineva !
Ma èrted megy az ima ès a sok sok energia 🌸🌼💝 sok puszi !! Vigyázunk rád innen is !
Kívánok neked fájdalommentes èbredèst ès gyors gyógyulást puszi ès ölelès 🍀🍀🍀🍀🍀🍀ԁ
58;

34247. ildikó512017-02-09 07:01
Kedves Loren4!
Elhiszem hogy fèlsz mindannyian fèltünk fèlünk de ha túl kell esni rajta sajnos akkor minnèl elöbb !
Èn majd 2 hónapot vártam a műtètre az idegeim kivoltak az elsőre tervezett műtètem elmaradt mert beteg lettem rá kèt hètre műtöttek most vagyok 11 napos jól vagyok fájdalmaim nincsenek csak a puffadásaim azok elèg rosszak de türhető ja ès nekem is kiment minden polyp miatt ! Fel a fejjel sok erőt ès kitartást kívánok neked is puszi 💞🌷🌹
(válasz Loren4 34234. hozzászólására)

34246. ildikó512017-02-09 06:56
Kedves Ági (Kèk Lilla)💞
Remèlem jól vagy drága !
Ha tudsz jelentkezz !puszillak ès mielőbbi gyógyulást kívánok neked puszi ès nagy ölelès 🌹🌷🌼🌸💕

34245. Borsika07032017-02-08 22:17
Kedves Lios! Köszi szépen a tájékoztatást! Minden jót kívánok kedves Áginak (Kék Lilla) imádkozom érte és megy az energia szeretettel. Kitartást neki! Írjatok mielőbb (:
(válasz lios 34244. hozzászólására)