Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (42. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33279. Bubuc762016-11-28 14:48
Sziasztok! Ma bementem dolgozni az iskolába. A gyerekekkel nagyon örültünk egymásnak. Olyan rég láttam őket! Most még csak a napi két-három órámat tartom meg, ha lesz helyettesi feladat, azt majd otthon megcsinálom. Lassan, fokozatosan szeretnék visszaállni a munkába.

33278. Krisztina19972016-11-28 13:23
Sziasztok Csajok!Ma kivették az utolsó csőt is belölem !A hólyagkatétert kivették ,már pokoli fájdalmaim voltak miatta.Gennyes a vizeletem ,de ez majd helyreáll.Szeptember óta folyamatosan csövek lógtak belölem ,gondolhatjátok,hogy most mit érzek!Annyira boldog vagyok ,hogy azt elsem tudom mondani😤😍

33277. Katalin12016-11-28 12:40
Köszi gádor!Én már nem halogatnám, de úgy látszik még le kell futnom pár kört. Ma felhívtam az orvost, hogy döntöttem, vegye ki a méhemet, többször beszéltünk róla, azt mondta csak a döntésemre vár. Ma azt mondta jövő héten(!)leveszi a spirált, csinál egy küretet és utána a műtét. Addig kezdjem el újra a Norcolutot, attól csökkenie kell a vérzésnek.Jézusom, csak bírjam addig vérrel! Ijesztő

33276. Muszi12016-11-28 10:45
Köszönöm szépen😊
(válasz yallah 33274. hozzászólására)

33275. gádor10052016-11-28 08:35
Szia Katalin1!
Minél előbb, annál jobb!!!! Nekem 14-én vették ki a méhemet, és a petevezetéket, egyfolytában véreztem, Mirénám volt 2,5 hónapig, ami kilökődött, úgyhogy maradt a műtét. 39 éves vagyok, de egyáltalán nem bánom. Most 2 héttel a műtét után is mondom, hogy már jobb, pedig a sebem 1/3-a nem akar begyógyulni, de nincs vérzés, nincs örökös fájdalom, nem kell majd egy rahedli betéttel és tamponnal szaladgálni mindenhova attól rettegve, hogy mikor ázom át. Myomám és egy 6 cm átmérőjű, almányi izomrostkötegből álló daganatom volt belenőve a méh izomzatába (adenomyosis). A szövettan hála Istennek jó lett (most még, szerintem kis idő és átfordul...) Ne halogasd, még ha a lábadozás eleje nem is könnyű. Puszillak!
(válasz Katalin1 33255. hozzászólására)

33274. yallah2016-11-28 07:52
Szia! Érheti víz, csak ne áztasd. Rövid tusolás vagy kádban rövid fürdés nem fogja bántani a sebet. Csak jó szárazra kell törölni.😊
(válasz Muszi1 33273. hozzászólására)

33273. Muszi12016-11-28 06:56
Sziasztok!
Andreaának hívnak.Nemrég regisztráltam az oldalra.Nov.10-én volt a műtétem.Mindent kivettek.25-én szedték ki a varratokat.
Az lenne a kérdésem hogy érheti már víz a sebet vagy még azért inkább tartsam szárazon?
Fájdalommentes gyógyulgatást nektek és köszi a válaszokat.

33272. Valcsi652016-11-27 17:42
Katalin1! Jól döntessz, ha a műtét mellet szól a döntésed! Hidd el mindnyájan így voltunk vele. Hezitáltunk, tologattuk az időt. Aztán én is megjegyeztem hogy bár 3 éve szántam volna rá magam. Egy csomó fájdalomtól és idegtől megkíméltem volna magam. Szepetber 5- én műtöttek. Mindent kivettek. Már dolgozom. Erőm a régi. Yallah szavával csak még a szex olyan izé. De az is jobb lesz!
(válasz Katalin1 33268. hozzászólására)

33271. Valcsi652016-11-27 17:36
Áldott, fájdalomments, gyógyulós Adventet kívánok mindenkinek szeretettel!

Balassa Katalin:

"Advent négy Angyala

Advent négy angyala
sorban megjött, s elment.
Szenteste csillaga
beköszön majd csendben.

Halkan jön karácsony...
- adventet követve.
Mosoly leng paláston,
mit angyal ejtett le.

Csillog rajt már a hó
- ezer égi csillag.
Nevetni volna jó,
énekelni vígan.

Terül lila lepel
óvón a világra.
Békét hint már szerte
mindegyik családra.

Szobákban gyertya ég,
ragyog minden ablak.
Lelkünkben békesség,
boldog a négy Angyal..."

33270. yallah2016-11-27 14:18
Egy kis bátorítás a hezitáló műtét előtt lévő társaimnak.
Pont ma vagyok 5. Hónapos. Leírhatatlan milyen jó, hogy nem kell félni a vérzésektől amik megkeserítették az életemet. Nekem sem használt semmi. Gyógykaparás, Esmya, fogamzásgátló tabletta. Ömlött és ömlött. Eszembe se jut szinte a menzesz, hogy mikor kell jönnie meg egyáltalán. Csak a menyemnél látom hogy már megint már megint. Hú de nem hiányzik! A fájdalmak elmúltak . Jó a frontot megérzem, de lassan el is feledkezem az egészről. Csak a szex ne lenne olyan izé.

33269. cicerella2016-11-27 13:54
Kedves Katalin1,
Nekem is volt pár évvel ezelőtt egy nagyon súlyos gerincműtétem, és most 1 hete estem át egy hasi női szerv eltávolításon. Össze sem lehet hasonlítani a két beavatkozást . Persze a hasi műtétnél is vannak fájdalmak. Csak úgy ahogy az előttem író sorstársaim tapasztalták az első hét kemény, de szerintem a gerincműtét sokkal fájdalmasabb és sokkal lassabb lépésekben történik a javulás. A mostani műtétem 2. napján már sétáltam, ma reggel lementem a második emeletről kis séta és vissza. Pihi majd ebéd után mosogatás, könnyű pár perces házimunkák. A gerincműtétemnél hetekig hónapokig nem voltam ilyenekre képes. Bátorság, bármi kérdésed van itt vagyunk! Jobbulást mindazoknak akik túl vannak rajta!!! ....és hatalmas ölelés mindenkinek!!!:)
(válasz Katalin1 33268. hozzászólására)

33268. Katalin12016-11-27 12:13
Kedves Angi,Ricsaj,Bolyci,Szilvia!Nagyon köszönöm a megerősítést,a biztató szavakat, Ti adtátok meg az utolsó lökést a döntéshez!Én döntöttem, most már csak az orvoson múlik,mikor tudja megcsinálni.2 éve volt egy gerinműtétem, ott is utolsó pillanatig húztam, halogattam, végül sürgőséggel kellett. Az sem volt leányálom,de szerencsére jelenleg ha vigyázok magamra,semmi probléma nincs vele. Abban bízom, ez is rendben le fog menni és végre a régi leszek. Majd írok, hol tartok. Mielőbbi teljes gyógyulást,fájdalommentességet kívánok Mindenkinek! Szuper, bátor nők vagytok és aranyosak, hogy szavaitokkal segítettek.Mindenkinek magának kell saját útját, szenvedését bejárnia de jó érzés, hogy van hova fordulni egy kis lelki támogatásért!Köszönöm lányok😘

33267. Ricsaj752016-11-27 11:58
Sziasztok! Azt tudom tanácsolni a műtét előtt állóknak,ne halogassák sokáig a dolgot.Igaz a hasi műtét pár napig igazán tud fájni,de inkább az a pár nap,mint ami van,volt.Nov.10.-én volt a műtétem,de már most sokkal jobban érzem magam.Az orvosom mindent kivett,amit csak tudott,a szövettani eredmény is megjött.Kétségbe is estem,mert nem lett jó,szükség van további vizsgálatokra.Az ultrahangon minden rendben találtak,a vérképem egyre jobb,már csak a ct van vissza.Azt viszont érzem,hogy visszakapom a régi önmagam.Segítséggel ugyan,de már mindent megcsinálok.Közel egy év után végre élvezni tudom az életet.

33266. Bolyci692016-11-27 11:41
Kedves lányok! Azért írok, mert én is csak jókat tudok mondani a műtét utáni időkről. Ezzel is erősíteni szeretném azokat, akik még félnek, még húzzák az időt, hezitálnak. Egyet tudok: NEM LESZ JOBB! Sokan, sokfélét kipróbáltak, szinte mindenki azt írta, semmi nem használt. Az orvosok részéről is időhúzás ez, mondván "még fiatal az ember". De ha egy szerv elromlik, nem működik jól, sőt árt az embernek, akkor dönteni kell, és neki menni a műtétnek. Ezt a döntést senki nem hozza meg helyettünk. Az én műtétemnek is annyi ellenjavallata volt, féltem, bizonytalan voltam. De döntöttem! Elég volt! Holnap leszek 3 hetes! És még mindig nem hiszem el, hogy nem lesz többé vérzés, ömlés, program elhalasztás emiatt. Kényelmetlen szituk! Ez csodálatos! Persze, vannak fájdalmak még - hisz csak nemrég volt - de el fognak múlni, de mindig arra gondolok, hogyha minden rendben lesz: EZZEL TÖBBÉ NEM LESZ GOND! Gondoljatok át mindent, és döntsetek, lépjetek! Mert az élet telik, és legszebb, legaktívabb éveinket keseríti meg! Ha összeadnánk, amennyi fájdalmat eddig eltűrtünk, higgyétek el, a műtétet követőt már túl lehet élni! Bocs, ha hosszú voltam. Nagy ölelés mindenkinek! A lábadozóknak gyors gyógyulást kívánok!

33265. angi682016-11-27 09:28
Kedves Katalin!
A problémád sajnos ismerős. 😞 A szorongási dolgokról már nem is beszélve. Igaz, én 48 éves vagyok,és kb ilyen azaz ilyen gondjaim voltak 3 éven kersztül.
Kivéve, h Mirénát rakott fel a dokim a vérzés csökkentésére.. Épp ellelkenkezője lett, állandó de állandó vérzés.🙈😱 Nem is tudom mi volt a rosszabb, mikor bugyogott v amikor egyfolytában szivárgott?! Az életemben több betétet nem használtam el, mint ez idő alatt. Nem beszélve a hasi, derék fájdalmaktól már.
Tiszta depi voltam. Nem mertem senkihez és sehová sem menni mert féltem az elöntéstöl, és rosszul is voltam. Igazán türelmes voltam, és vártam a spirál hatását. Nem jött,ezért egy nap eldöntöttem fejben h ennek végét vetek. Pénteki nap volt, pontosan tudom és szerdán már műtöttek. Ez 6 hónapja történt. Hasi műtétem volt. Nem mondhatom, h épp fájdalommentes a dolog. Az első napok iszonyú rosszak. Aztán jöttek a HETEK amikor már csak a felépüléshez kellett kitartás. Most igy visszagondolva, előbb kellett volna.
Óriási érzés vérzés, fájdalom nélkül élni, tudni tervezni. A közérzetem nagyon jó. Sokan mondják, visszakaptak a réginek...
Bocsi, kicsit hosszúra sikeredtem. Ezzel csak azt szerettem volna mondani, attól h fiatal vagy ne keseredj el! Hidd el megjavul az életminőséged meglátod.
Mielőbb szánd rá magad. Ne pazarold el a legszebb éveideit a szenvedésre!
Vágj bele!
Mi lányok akik már túlvagyunk, segitünk lelkileg és igy könnyebb is lesz.
🌹😘

33264. Szilva982016-11-26 20:49
Katalin,így műtét után elég gyengén érzem magam fáj a vágás is,feszül,ég. De egy dolog lebeg előttem,hogy ami volt az már nem lesz.Ne halasztgasd tovább,itt a lányok akiket már régen műtöttek ők is azt írták,hamarabb kellett volna. Próbálj egyeztetni a dokival. Kitartás,bátorság.🌼
(válasz Katalin1 33263. hozzászólására)

33263. Katalin12016-11-26 18:32
Köszönöm Szilvia! Igazán ma hoztam meg a döntést legbelül, egy újabb a családomra is kiható rossz hétvége, folyamatos rosszullét miatt.Nem lesz egyszerű, mert az orvosom épp elsején vált munkahelyet,így nehezebb lesz műtéti időpontot egyeztetni,de jövő héten szólok neki,hogy nem húzom tovább. Szilvia, Te hogy vagy?

33262. Szilva982016-11-26 18:24
Kedves Katalin1. Pár hete én is így böngésztem ezen az oldalon és nekem is az volt a benyomásom hogy itt milyen segítőkész mindenki és nyugodtan kérdezhetek bármit. A dokim nekem azt mondta még fiatal vagyok hogy kivegyék a méhem. Már én kértem az orvost nézzen időpontot mert én már nem bírom tovább. Neked kell döntést hoznod,mi a fontosabb. A műtéttől ne félj mindenki túl élte,igaz nem könnyű utána,de nézd azt később sokkal jobb lesz. Akit mellettem laparral műtöttek másnap sokkal jobban volt. Ha bármi kérdésed van itt mindenki segít ahogy tud. Ölellek.

33261. cicerella2016-11-26 17:59
Kedves Szilva 98,
Mindenképp beszélj az orvosoddal a vérhígítóval kapcsolatban.Addig is masszírozd a lábad!
(válasz Szilva98 33257. hozzászólására)

33260. Katalin12016-11-26 17:45
Itt leszek most már Veletek én is, olvasgatok, merítem a bátorságot. Köszönöm, hogy befogadtok!

33259. Katalin12016-11-26 17:44
Nagyon köszönöm a gyors választ és a biztatást! Köszönöm!!
(válasz yallah 33256. hozzászólására)

33258. S.Erika3802016-11-26 17:41
Kedves Kati!
Azt tanácsolom,hogy szánd rá magad a műtétre ne szenvedj tovább, hiszen nem fognak megoldást találni a problémádra.
Én 44 éves vagyok, nincs gyerekem és mégis így kellett döntenem, mert óriási miómáim voltak és óriási fájdalmaim. 5 és fél hónapja műtöttek, fájdalmak nélkül élek a petefészkeim megmaradtak laparoszkópos chorbak műtétem volt, 6 hét azért nekem is kellett a gyógyuláshoz. A lelki része megy nálam nagyon nehezen, de próbálom azt is feldolgozni. Illetve a pisiléssel volt problémám, arra szedek most gyógyszert és egész jól megvagyok, tehát én is azt tudom javasolni ne félj a műtéttől túl leszel rajt és egy sokkal jobb életminőséget kapsz cserébe.

33257. Szilva982016-11-26 17:38
Az én családomban is pont apukámnak van mélyvénás trombózisa. Hétfőn azért felhívom a dokit. Két éve volt egy sebészeti műtétem akkor írtak ki injekciót és magamnak adtam be. Igaz hogy kb.egy órába került mire bemertem szúrni. Amúgy 40- et töltöttem. Neked is minden jót kívánok!😊
(válasz cicerella 33254. hozzászólására)

33256. yallah2016-11-26 17:25
Szia! Megértelek hogy a Te korodban nagyon nehéz ez a döntés. De ha egyszerűen nem hat semmi és az orvos is javasolja, én nem húznám tovább az időt. Semmivel nem leszel kevesebb műtét után. Ráadásul a vérveszteség miatt romlik az életminőséged. Ha laparoszkóppal csinálják akkor kevésbe megterhelő mint a hasi műtét. Ovashatod, hogy mindannyionknak vannak nehézségei műtét után de én már holnap leszek 5 hónapos és minden ugyanúgy megy mint műtét előtt. Na jó annyira nem, de nekem hasi műtétem volt, mindent kivettek és én már elmúltam 51. A döntés a Te kezedben van. Ezen a Fórumon Mindenre találsz választ. Bízz bennünk.😊

33255. Katalin12016-11-26 17:02
Sziasztok!Kati vagyok.Sorstársotok:-(Már 1 órája olvasgatok itt, látom milyen segítőkész, kedves itt mindenki.Évek óta küszködök vérzési zavarokkal, volt már minden, kaparások, 6 hónapos Norcolut terápia, vérzéscsillapítók. Utolsó esélyként 6 héttel ezelőtt Levosert spirált tettek fel, mely az erős, elhúzódó vérzést lett volna hivatott csökkenteni. Ellenkező hatást váltott ki sajnos:-( 5 hete folyamatosan vérzek, hol több, hol kevesebb,most épp ömlik és darabos is. Többször szóba került a méheltávolítás. Tegnap voltam a nőgyógyászomnál, aki azt mondta a végső szót nekem kell kimondani,de nemigen lát más lehetőséget. 38 éves vagyok,jó lett volna még húzni pár évig de be kell látnom nem megy. Dolgozni alig bírok,örökké szorongok,nem merek elindulni sehova,az életem egy csőd lett. Csoda ha a kapcsolatom nem megy rá. Biztosan ismerősek Nektek ezek a problémák.Nagyon el vagyok keseredve és rettegek a műtéttől. Azt mondta az orvos laparoscoppal csinálná és a petefészkek bennt maradnak, bár tegnap abban is talált egy cystát. Már bánom, hogy tegnap nem mondtam igent a műtétre, mert azóta még durvább,nagyon sokat vérzek. Kérlek adjatok egy kis bátorítást,tapasztalatot! Üdv

33254. cicerella2016-11-26 16:22
Kedves Szilva 98,
Az én orvosaim ragaszkodnak a véralvadásgátló injekció beadásához minimum 10 napig. Mivel az édesapám mélyvénás trombózis okozta súlyos betegségben hunyt el ezért nekem 3 hétig javasolják, illetve annyi mennyiséget is írtak ki. Hiába mozgok én is gyakran, az még sem olyan mint mikor egész nap aktívan dolgozik az ember stb. ( kevés a mellékhelyiségbe járkálás, evés-ivás, séta naponta 3x 4x 150-200 méter) a lábaim esténként lefehérednek és jéghidegek, masszírozom ami szokott segíteni. Most tanultam meg magamnak beadni mivel Édesanyám holnap hazautazik, utána magamra leszek utalva mindenben.
Attól is függ hány éves vagy Szilva. 6 évvel ezelőtt volt egy komoly gerincműtétem de akkor nekem sem tartotta az idegsebészem szükségesnek az injekció használatát. Most másképp gondolják a Nőgyógyász és sebész prof dr. Urak. Jobbulást és mielőbbi gyógyulást kívánok!!!
(válasz Szilva98 33252. hozzászólására)

33253. Tüncsiréka2016-11-26 15:55
Remélem ez miatt nem csúszik át a műtétem januárra. Azt mondták a laborban, hogy el kell küldeni a vért Pestre , mert ott tudják megnézni. Elvileg december 6-ára lesz kész, de azért hamarabb érdeklődök majd. Már az Esmia gyógyszerem is elfogy december 9-én. Nem szeretném , ha megjönne a műtét előtt a menstruációm, mert így is nagyon vérszegény voltam. Most rendeződött ez a dolog, mostmár műthető vagyok.
(válasz yallah 33231. hozzászólására)

33252. Szilva982016-11-26 15:43
Kedves cicerella. Igen jól számolod 3 nappal előbb műtöttek téged,de nekem már tegnap kiszedte a varratot és levan ragasztva. Ma este szeretnék hajat mosni,nemtudom hogy jön össze. Vigyázok h ne érje víz. Neked írt ki a doki alvadásgátló injekciót? Mert nekem nem és próbálok többet mozogni. 😊
(válasz cicerella 33250. hozzászólására)

33251. cicerella2016-11-26 13:40
Kedves Műtét előtt állók,
Amiknek nagy hasznát vettem a kórházban,
Elsősorban POZITÍV Gondolatok!!!! .... majd, Pizsama helyett hálóing, pamut kismama nadrág (abban jöttem haza) laza alsónemű, intim betét, nedves baba törlő kendő majd bőr gyulladásra kenőcs a hátsó fertályra (hashajtásnál), füldugó ha rossz alvó vagy, hosszú cipőkanál mivel hajolni nehezemre esett esik még, egyszer használatos fürdő kesztyű cicamosakodáshoz így nem ömlik rajtad a víz feleslegesen és a sebedet is könnyű vízmentesen hagyni, illetve alaposan meg tudod tisztítani az ilyenkor nehezen elérhető helyeket is.
Ne féljetek, minden a legnagyobb rendben lesz, napról napra jobban fogjátok érezni magatokat. Sokat igyatok és aludjatok pihenjetek!!!

33250. cicerella2016-11-26 13:23
Kedves Szilvia 98,
3 nap előnyben vagyok hozzád képest ha jól számolom. Engem Pénteken téged Hétfőn műtöttek ha minden igaz. Nálam a műtétet követő 6. nap reggelre volt a pozitív fordulópont.Addig nagy fájdalmaim voltak, fekvésnél a fordulás szenvedés volt. De mire a fájdalmaim alábbhagytak pénteken kiszedték a varratokat s ismét nagyon érzékennyé, fájdalmassá vált, de már csak a seb környéke. Éjszakára szedek fájdalom csillapítót (mivel szerintem az éjszakai pihentető alvás nagyon fontos gyógyulás szempontjából),nappal csak akkor veszek be pl mikor mentem varratszedésre, vagy ha hajmosást iktatok be, mivel az még hosszabb idő, s megerőltető. Még nehezemre esik kihúzni magam séta közben. De dolgozom rajta. A séta bármilyen nehéz, fontos, de ne feledjétek csajok, inkább gyakrabban de rövid ideig erőltessétek.Jobbulást kívánok Mindenkinek!!!!
(válasz Szilva98 33247. hozzászólására)