Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (5. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

37169. yallah2017-10-12 13:54
Régrn azért más volt. 10 nap kórház aztán fél év betegállomány. Sőt! Volt akit le is százalékoltak. Én nővérként már a hatodik héten dolgoztam. Csak a főnővérnek köszönhető, hogy nem engedett beteget emelgetni. Megjegyzem ez még ma sem nagyon megy. Egyszerűen azt mondom, hogy ezt én nem. És tehetnek egyszívességet.
(válasz lozsuzsa 37166. hozzászólására)

37168. lozsuzsa2017-10-12 09:03
Nekem 5 nap, de nekem ragasztott hegem van....4 hét múlva kell mennem kontrollra
(válasz Csakpihe 37161. hozzászólására)

37167. lozsuzsa2017-10-12 09:02
😂😂😂
(válasz yallah 37158. hozzászólására)

37166. lozsuzsa2017-10-12 09:01
Igen, azon én is gondolkoztam, hogyhogy otthon ilyen gyorsan mennek a dolgok ...az én papíromon, 2 hét “szobafogság” van 4 hét cipelés mentesség, elé van írva, hogy max 5 kilót lehet emelni, 6 hét regenerálódásra és 8 hétig nincs szex...úgy látszik itt szigorúbbak ....
(válasz Kymb 37159. hozzászólására)

37165. banbi2017-10-11 21:32
Keresztbe vágtak méheltávolitás petefészek maradt mioma miat két nagy volt 2,5kg
(válasz Kymb 37163. hozzászólására)

37164. Kymb2017-10-11 21:14
Szia!Engem csütörtökön műtöttek és következő hét kedden reggel jöhettem haza,előtte kiszedte a doki a varratot.

37163. Kymb2017-10-11 21:13
Szia!Milyen vágásod volt,bikini vagy függőleges?Mit vettek ki?Még fájdogálhat,de hogy őszinte legyek nem igazán tudok ebben tanácsot adni,mivel nekem nem fájt még műtét után sem,amikor hazajöttem néha beleszúrt,vagy nagyon ritkán picit fájt mint amikor meg akar jönni a mensesem,de az elviselhető volt,semmiség.Állítólag a vizeletürítés is rendbejön idővel és lehet katéter utóhatása?Nekem ilyen problémáim nem voltak,így sajnos nem tudok tanácsot adni.Légy türelmes,szerintem mindenki másképp éli meg,mindenkinél más időben mulnak el dolgok,idő kérdése és minden rendben lesz:)
(válasz banbi 37160. hozzászólására)

37162. yallah2017-10-11 21:07
Engem vágtak. Hétfőn volt a műtét, pénteken hazajöhettem. Varratszedés kövi hétfőn volt.

37161. Csakpihe2017-10-11 20:44
Egyébként mennyi az átlagos kórházi időtartam ha vágnak is? 5 vagy 7 nap?

37160. banbi2017-10-11 20:11
Azt szeretném kérdezni 3hete mütötek még mindig fáj a hasam lehet hogy azért hogy nagy a vágás ??meg pisilés után ojan érzés mint mikor a katétert kiveték da csak reggeli pisilés után normális ez???
(válasz Kymb 37159. hozzászólására)

37159. Kymb2017-10-11 20:01
Szia,sziasztok!
Hát én már inkább csak néha olvasgatok,újat nem tudok írni.Hála a jó égnek jól vagyok,holnap leszek 5 hetes.Csinálgatom apróban az itthoni munkát,voltam már bevásárolni a párommal,még nem szeretnék cipekedni,bár kocsival voltunk(imádom hogy újra vezethetek:).A nap többi részében pihenek,nem tudok mást tenni.Jövő héten megyek a hathetes kontrollra és akkor tudom meg a szövettan eredményét,de gondolom jó lesz,mivel ha nem lenne jó akkor már hívtak volna.Azért ha többet dolgozom itthon érzem hogy elfáradok és valamelyik nap porszívóztam,törölgettem a port,sokat hajolgattam,guggoltam és négykézláb is voltam,na ezt tegnap megérezte a hasam.De ma már nem fájt.Nem is értem hogy 6 hét után hogy lehet visszamenni dolgozni annak aki nehéz fizikai munkát végez.Amúgy minden más rendben van,néha még a vágás körül bekeményedik,de az is csak akkor ha többet dolgozom itthon.Szóval én így állok 5 hétre a műtét után.De ennyi bajom legyen,több se:)És köszönöm Istennek hogy ilyen könnyen éltem meg mindent és velem volt a nehéz időkben és most is:)Te is és mindenki aki a műtét előtt áll meglátod gyorsan túl lesztek rajta,és napról-napra minden jobb lesz.Nagy ölelés nektek.
(válasz Béka q 37147. hozzászólására)

37158. yallah2017-10-11 19:52
Jesszus!
(válasz lozsuzsa 37140. hozzászólására)

37157. korar2017-10-11 19:45
Szerintem ez is nagyon változó. A szobatársam 11 nap után olyan nehezen engedték el, pedig már nagyon mobil volt. Varatszedésre pedig visszahívták. Engem pedig 1 héttel a műtét után hazaengedtek. Varatszedés után...
(válasz Béka q 37155. hozzászólására)

37156. korar2017-10-11 19:42
Köszi, akkor nem aggódok nagyon :) , a pisilésnél még én is érzem a katéterezést, meg az endometrózis nyomait... De az napról napra jobb szerencsére!
(válasz tabuc 37153. hozzászólására)

37155. Béka q2017-10-11 19:31
Hat akkor ez az időpont nem túl jó. Én is számolgatok mi hogy lesz, meddig kell bentmaradni a kórházban.. stb
(válasz lisa35 37152. hozzászólására)

37154. Béka q2017-10-11 19:28
Nagyon közeli ismerősömet műtötték pár éve. Neki is kivették a méhét. Már egy hét után dogozott otthon. Aztán ezzel ki is tolt magával mert utána meg úgy visszaesett az állapota.. nehezen gyógyult pedig amúgy nem egy gyenge nő. Úgy hogy nekem mindíg elmondják h csak óvatosan, lassan, nyugodtan. Erre rá kell szánni az időt nem szabad siettetni.
Mondjuk én még csak várakozom, novemberben műtenek.
(válasz lozsuzsa 37149. hozzászólására)

37153. tabuc2017-10-11 19:22
Nekem is volt jó ideig valadekozas a prof szerint természetes hát hétig sőt van akinél tovabb is van sárgás maszat. Engem három hónapja műtöttek pici maszat néha itt ott meg van csak nyomokban. Most épp a pisilés aggaszt hogy túl gyakori eddig nem volt lehet felfaztam, olyan is van nem ürül ki a hólyag és újra kell mennem ez a kateterezes meg mindig érződik nálam.
(válasz korar 37151. hozzászólására)

37152. lisa352017-10-11 18:59
Túl vagyok az altatóorvosi vizsgálaton. Megkaptam a műtéti időpontomat végre.
Okt. 25-én fekszek be, 26-án műtét.

Pont nem jól jön ki, de hát ez van....
30-i héten őszi szünet az iskolában, nyugodt voltam, hogy amíg én 1 hétig kórházban, addig a kisfiam suliban és ott eszik is rendesen. 7 éves, elsős. Így nem tudom hogy lesz, de megoldjuk valahogy. Sajnos anyukámék nem tudnak éppen segíteni, mert szanatóriumban lesznek.

37151. korar2017-10-11 17:19
Sziasztok! 3 hetes leszek holnap (méhem és a 2 petefészkem is kivették) normális lehet, hogy vannegy kis barnás folyásom? Volt valakinek hasonló? :(

37150. fmadri2017-10-11 16:45
Kedves lozsuzsa!
Azért neked nagyon nagy műtéted volt, nagy vágással, vérveszteséggel Legyél türelmes a takarítás és a bevásárlás megvár neked most gyógyulnod kell!
Minden jót kívánok neked!
(válasz lozsuzsa 37149. hozzászólására)

37149. lozsuzsa2017-10-11 16:38
Én abban szerencsés voltam, már utána elég hamar tudtam mindent enni :D azóta sem volt semmi gondom vele, leszámítva a mostani helyzetet, de ugye visszaolvastam, hogy e-nélkül is volt sokotoknak hasonló evés problémája....picit tegnap elkámpicsorodtam, hogy csak én vagyok gyenge xar, mert az első visszaolvasásánál láttam, hogy mindenki milyen gyorsan nagytakarított, jól volt..... Hát én még most nyomom a fájdalomcsilapítót....
(válasz Béka q 37146. hozzászólására)

37148. lozsuzsa2017-10-11 16:34
köszönöm :D igen a doki is azt mondta :D majd szép lassan, visszaáll minden....
(válasz Diti1968 37145. hozzászólására)

37147. Béka q2017-10-11 13:25
Kymb jól vagy? El vagy veszve. Persze lehet h sétalgatsz a jó időben.. 😊😊

37146. Béka q2017-10-11 13:23
Az epehólyagomat nekem is kivették pár éve. Addig azt sem tudtam mi az epegörcs, bezzeg utána.. jól felborult az emésztésem, van hogy mindent ehetek van hogy semmit.. ha valahova mennem kell előtte meg utazas közben nem ehetek nem ihatok csak akkor amikor hazaértem..ááá.. jól kibabrált velem ez a helyzet.. nekem az életminőségemet elb.szta rendesen.
(válasz lozsuzsa 37144. hozzászólására)

37145. Diti19682017-10-11 12:46
Kedves lozsuzsa!
Nagy mázlid volt, hogy bementél a kórházba és ott jó kezekbe kerültél! A nagy vérveszteségtől vagy még ennyire gyenge, de ez nem sokára javulni fog! Mielőbbi gyógyulást kívánok!
Üdv,
Edit
(válasz lozsuzsa 37144. hozzászólására)

37144. lozsuzsa2017-10-11 12:03
Képzeld ott voltam az esküvőn 😂😍 úgy telenyomtak mindennel hogy semmit nem éreztem....bezzeg utána amikor kiment belőlem az összes cucc...most hogy már érzem a hasamat azért vannak bajok...ráadásul nekem anno kivették az epehólyagomat, így az emésztésem még nagy gondot okoz, de kaptam rá gyógyszert. Tegnap megpróbáltam elsétálni a boltba.,,. Hát mintha a maratont futottam volna le..... Szóval örültem, hogy megtaláltalak titeket ....
(válasz Béka q 37142. hozzászólására)

37143. lozsuzsa2017-10-11 11:56
Köszi, igyekszem, de örülök hogy olvashatatlan titeket, így picit megnyugodtam...
(válasz lisa35 37141. hozzászólására)

37142. Béka q2017-10-11 09:36
Szia, hát ez tényleg nem semmi ami veled történt! Még szerencse h bementél a kórházba!
Pihenj, kíméld magad.. lehet h a nagy vérveszteség miatt erzed magad gyengének..
Lagziba el tudtál menni? Én biztos nem kívánkoznék sehova a műtét után 1 héttel.. 😊

37141. lisa352017-10-11 08:09
Szia, nem semmi, min mentél keresztül. 😯
Hű, te tényleg túlélő vagy! Gyors lábadozast kívánok, mielőbbi felépülést! Pihenj még sokat.

37140. lozsuzsa2017-10-11 06:32
Sziasztok! Örülök hogy megtaláltalak titeket.... Az én történetem picit kacifántos, de azért leírom.... 40 éves vagyok, valamikor 3 évvel ezelőtt erős vérzés miatt kivizsgáltak és ott derült ki hogy mióma okozza a rendellenes darabos vérzésemet. Az orvosom tanácsára és a további vérkép romlás megállítására kapam egy hormonspirált amitől nem menstruáltam. ekkor a miómám, olyan fél cm-es lehetett. Két évig remekül elvoltam, nem jött meg a havim, gondoltam megúsztam. Aztán egyszer csak elindult egy brutál vérzés, amivel kórházban kötöttem ki...Megállították infúzióval a vérzést majd közölték, hogy a két év alatt kb. 10 új miómám lett és a meglévő is megnőtt kb 4-5 cm esre .... Ha nem fog problémát okozni maradjon minden, 3 havonta elleneőrzés. Kb. 4 hónapra rá újabb vérzés roham ahol már két 4-5 cm-es móma volt , összesen továbbra is 11 körüli számmal és akkor már kaptam egy méh nagyobbodás diagnózist is. Illetve elküldtek MRI-re de ugye itt Ausztriában is az MRI vizsgálatra kb. 3 hónapot kell várni. Az orvosom közben a gyors növekedéstől tarva bejutatott egy kisérleti programba, azt el is kezdtem, leszedték a spirálomat, kaptam betétet, tampont, terhestesztet, sőőt az uram gumit, illetve egy mobiltelefont amibe vezetnem kellett egy naponta bejelentkező naplót a vérzésekről és a napomról....Vártuk az első menstruációmat, hogy megkaphassam a mióma lekicsinyítő gyógyszert. Az első menstruációm a spirál levétele utáni 4. nap kezdődött....A küldött adatok alapján viszont még nem volt elég erős ezért vártuk a következő havit. Aztán rá egy hétre megint elindult az a fránya vérzés....Felhivtam az orvost, aki az elküldött adatok alapján azt javasolta, hogyha tudok, várjak reggelig, ha nem kótház....én barom hallgattam rá és egészen délutánig vártam, addigra 45 betétet véreztem tele, sőt a-mellett hatalmas vérdarabok is jöttek...aztán amikor már nem tudtam lábra állni, hívtunk egy taxit és elmentünk abba a kórházba ahol az első két alkalommal megállították a vérzést. Ott közölték hogy a szokásos menet, infúzió, koplalás, és megpróbálják megállítani a vérzész, ha nem megy műtét.... Felmentünk a kórterembe, ott kaptam hálóinget, kórházi bugyit, és betétet (itt ez kötelező) az ő termékeiket lehet csak használni.... Szóval elindultam a wc-be átöltözni, majd éreztem, hogy valami jön, leültem a wc-re, kiesett valami bazi nagy darab, aztán éreztem, hogy el fogok ájulni, még volt annyi lélekjelenlétem, hogy lefeküdtem, a főldre úgy félig letolt gatyával és kopogni akartam a nővérnek és az uramnak akik kinn vártak, de állítólag ők már csak egy csattanást hallottak az ajtón, majd elvesztettem az eszméletemet....amikor magamhoz tértem, jó sok ember állt körülöttem, az orvos mondta hogy 40 alatt volt a pulzus számom, és kétszer veszítettem el az eszméletemet.....közben át is öltöztettek, bekötöttek mindenféle infuzióra, kaptam valami injekciót is és vettek vért.... Az ágyam a wc elött volt, mondták, ha tudok kelljek fel és feküdjek rá, ekkor szépen csak hogy még jobban érezzem magam telibe hánytam magam mellett a földet... Onnantól kezdve nem kellhettem fel a pisiléshez is nővért kellett hívnom, akik nagyon cukik voltak...örülök, hogy nem otthon történt ez velem.....MEgvolt a véreredményem, ami lesújtó lett, életveszélyben voltam...Bekötöttek egy adag vasat, majd egy egység vért és közölték, hogy a vérveszteség nem csökken, ezért életmentő műtétre van szükség....de ugye meg kellett várni, hogy elérje a hemoglobin azt a szintet hogy meg tudjanak műteni és már akkor jelezték, hogy további 2 egység vért félretettek nekem a műtétre..... Ezek uán kaptam enni, mad a doki mondta hogy éjfélig egyem tele magam, hogy legyen erőm, igyak sokat, utána semmit és reggel megműtenek. Reggel betoltak a műtőbe 8.30-kor délután 4-kor kerültem vissza a kórterembe, a műtétem 3 órás lett, mert amikor felnyitottak a legnagyobb döbbenetükre semmi nem úgy volt, mint elötte az ultrahang mutatta, akkora ugyanis az ultrahang két nagyobb 7 cm-es miómát mutatott, a valóság azonban: 11 mióma, 12x11 cm, 13x11 cm, 10x10 cm és a többi 2 cm alatti volt. A méhem pedig...Mindenhonnan vérzett a doki szerint...persze nem a méh, hanem a miómák.....Szóval, jelenleg van egy csipőcsonttól, csipőcsontig vágott hatalmas hegem, ami kényszer megoldás volt, mert attól féltek ha megpróbálják kihúzni egy kisebb lyukon a vér beleömlik a hasamba és akkor a lábadozás hosszabb lesz.... Viszont cserébe engem nem varrtak hanem tekintettel a vágás nagyságára egy új eljárással, ragasztották a sebemet.... Ráadásul tudták a dokik hogy van egy fontos programom egy esküvő ahova egy héttel a műtét után hivatalos voltam....és megigérték, hogy ott lehetek...A műtétről sokat nem tudok, még vannak kérdéseim, bár a férjem német, őt mindenről tájékoztatták..én azért nem értettem mindent, ez az igazság..... A doki azt mondta az uramnak, hogy összesen 4 egység vért kaptam a műtét alatt, és hogy túlélő vagyok.....Most a műtét után másfél héttel azért elmondhatom....szarul vagyok, fáj a derekam, menni alig bírok, eddig egyszer próbáltam eljutni a boltba.. ami kb. 5 perc séta, de levert a víz és rosszul lettem....a petefészek benn maradt, a méhszáj? nem tudom, sőőőt a petevezetéket sem, igazából annyira gyorsan történt minden, hogy ezek kiestek. Viszont az első napon amikor magamhoz tértem a doki ugy köszöntött, hogy gratulálok, tulélte és maga egy nagy harcos...ez jól esett, a férjem mondta, hogy neki ugyanez a doki elmondta, hogyha vártunk volna reggelig, ahogyan a másik orvos javasolta, már nem élnék.....