Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
50828. mgagi
2022. jún. 30. 19:43
Nem azért írtam hogy okoskodjak, csak leírtam hogy nekem ilyen tapasztalataim vannak és nekem ezt mondták. Mikor mondták ne haspréssel pisiljek kikerekedett a szemem.
50827. mgagi (válaszként erre: 50826. - 9bc3400066)
2022. jún. 30. 19:40
Nekem fél éve. Nekem azt sem javasolták, már az elején sem. Erre van a gátizom torna. Elmagyarázták mire kell odafigyelnem. Bár ennek ellenére előfordul nálam is hogy néha haspréssel pisilek.
50826. 9bc3400066 (válaszként erre: 50825. - Mgagi)
2022. jún. 30. 18:46
A hasprést pisilésnél kell alkalmaznom, a doktornő tanácsa volt. Egyébként még nem merek hasizomgyakorlatot csinálni. Neked mikor volt a műtéted?
50825. mgagi (válaszként erre: 50824. - Mgagi)
2022. jún. 30. 18:28
Ha hasi műtéted volt időbe telik mire minden újra a régi lesz. Hasprést viszont ne csinálj. Nekem ezt tanácsolták műtét után. De ahány ember annyi tanács.
50824. mgagi (válaszként erre: 50823. - 9bc3400066)
2022. jún. 30. 18:25
Szia! Én is szoktam puffadni, de nekem ez előtte is meg volt. Inkább ez olyan előre domborodó has. Én is futok, biciklizek tornázok. Küzdök ezzel én is. Szerintem hormonális oka is lehet.
50823. 9bc3400066
2022. jún. 30. 18:13

Kedves Sorstársak!


Mondjátok meg nekem, van esély rá, hogy a has visszanyerje a műtét előtti formáját? 3 hónapja volt hasi műtétem, csak a petefészkek maradtak. 6. héttől orvosi engedéllyel futok, kerékpározok, hegymenetben gyorsgyaloglok.( Mátrai lány vagyok) A hasam tónustalan, puha lett, mindentől puffadok. (Persze nem ez a legnagyobb bajom, mert a műtét óta csak haspréssel tudok pisilni.) Vannak napok, amikor simán kinézek 5 hónapos terhesnek…😕 szóval lehet újra lapos hasam?😢

50822. Kajszi72 (válaszként erre: 50821. - Danielle2)
2022. jún. 21. 13:15

Szia, ne parázz, ez ilyenkor tök normális. A rózsaszínű maszat az savó és vérecske, pont, mint egy felszíni sebnél. Még egy hónapig elfogadható és normális bármilyen tisztulásos trutyi a dokik szerint.

A hasad produkál majd még ennél durvábbakat is. Otthon néha bátrabbak vagyunk a kelleténél.😁

Még hónapokig veled marad a nyilallás meg a fura érzés. Amúgy is az ágyból ki- be a legsz arabb, na meg ülni...

Gyógyulnak a sebeid, közben helyezkednek a bennmaradt szervek.

Pihenj, sétálj, amennyi jólesik, aztán megint pihi... és így tovább. Minden nap többet fogsz tudni totyogni, mint előző nap.

Sok türelmet és kalap kakit mindenhez! 🌻

50821. Danielle2
2022. jún. 21. 07:59

Sziasztok

5 napja teljeskörű méh és petefészekeltávolításom volt.Tegnap jöhettem haza. Ma felkelésnél éreztem alhasba pici égő szúró érzést mintha a belső varrat húzódott volna és a wc n a betéten találtam friss rózsaszines maszatot😥

Rohanjak vissza?

Azt mondták vérzés nem lehet csak maszatolás,eddig az sem volt😭😢 Nagyon félek, nem szeretnék vissza menni..

Verhigítót szúrnom kell minden nap

50820. Sylvia 3 (válaszként erre: 50819. - Gizus78)
2022. jún. 20. 10:38
Nagyon szívesen. Ne félj, nem lesz semmi baj.
50819. Gizus78 (válaszként erre: 50817. - Sylvia 3)
2022. jún. 17. 19:22
Hálásan köszönöm biztató szavaidat !
50818. Sylvia 3 (válaszként erre: 50816. - Groot)
2022. jún. 17. 17:45
Ez nagyon jó tanács. Nagyon szépen köszönöm.
50817. Sylvia 3 (válaszként erre: 50806. - Gizus78)
2022. jún. 17. 17:44

Szia Gizus78!

Én is nagyon féltem a műtéttől, a kórházban a nővérkék azt tanácsolták, hogy ne féljek mert aki fél az lassabban is gyógyűl. Itt olvasgattam én is előtte, vissza mentem majd 3 évet az időben és onnan kezdtem el az olvasást. Nagyon sok jó és hasznos tanácsot olvastam és ebből merítettem erőt. Persze mindenki fél az ismeretlentől, ez természetes. De most már én is azt mondom, hogy nem kell félni tőle. Sokkal jobban érzem magam mint előtte. Persze van fájdalom de adnak fájdalomcsillapítót. Ki lehet birni. Én kb. varratszedésig szedtem a fájdalomcsillapítót de az nap amikor varratszedésre mentem nagyon jó volt, nem is voltak fájdalmaim, úgyhogy onnantól nem is kellett a fájdalomcsillapító. Én nem bánom,hogy már túl vagyok rajta.

50816. Groot (válaszként erre: 50813. - Sylvia 3)
2022. jún. 17. 17:01

Az a rossz, hogy én akkor ezt nm tudtam, és nem volt kivel megbeszélni. Szerencsére az orvos nem sima doki volt, hazánk nagyjainak a nőrokonai jártak hozzá, hatalmas tudása van. Mondta hogy ez ugyanolyan mint amikor valakinek levágják a végtagját mégis viszket neki.

Szerintem írd fel hogy mikor fáj, hátha van benne valami rendszer, és akkor már pár nap eltéréssel előre tudod.

50815. Sylvia 3 (válaszként erre: 50810. - Kajszi72)
2022. jún. 17. 17:00

Köszönöm Kajszi a válaszodat!

Szerencsére nem vagyok szorulásos, annak ellenére, hogy napi kb. 1 1/2 liter vizet ittam meg, most ügyelek rá, hogy a közel 3 liter folyadék meg legyen. Kerülök mindent ami apró magvas, Még a banánt is mert abban is vannak magvak, szóval ez sem jó. A puffasztó ételeket már régóta kerülöm, ezzel nincs baj, sajnos engem veszettúl felfújtak már pár éve, inkább lemondtam róluk. Tudom, hogy még nagyon elején járok a gyógyulásnak, szurkálások vannak, tudom lesznek is, tudom a frontokat is meg fogom érezni mint ahogy most is érzem már, csak ez annyira hirtelen fellépő és iszonyú erős fájdalommal jelentkezett, hogy egy kicsit megilyedtem tőle. Köszönöm, hogy írtál és kellemes hétvégét kívánok! :)

50814. Groot (válaszként erre: 50811. - Kajszi72)
2022. jún. 17. 16:53

Nem volt külső vágás semmi.

A doki azt mondta hogy hálós megoldással stabilizálja ott a belső részeket, de én műtét előtt már annyira rágyúrtam a hüvelyizomzat erősítesére, hogy azt mondta nem is kellett háló. És ez volt a szerencsém, évek múlva olvastam hogy perlik a dokikat, mert a háló gyulladást, gennyesedést okozott.

Persze, régen is görcsöltem de ugyanúgy egy tabletta elég volt.

50813. Sylvia 3 (válaszként erre: 50807. - Groot)
2022. jún. 17. 16:48
Köszönöm szépen Groot a válaszod és a jó tanácsot. Jó tudni, hogy ilyen is van mert most már nem fog felkészületlenúl érni ha ez fantom fájdalom és hála neked mindig lesz nálam fájdalom csillapító nehogy az erős fájdalomig tudjon fokozódni.
50812. Gizus78 (válaszként erre: 50808. - Groot)
2022. jún. 17. 14:14
Köszőnöm szèpen a hasznos tanácsokat.
50811. Kajszi72 (válaszként erre: 50803. - Groot)
2022. jún. 17. 06:55

Szia. Laparoszkópos vagy hasi vágásos műtéted volt?

Régen is erősen görcsöltél menstruációkor?

50810. Kajszi72 (válaszként erre: 50801. - Sylvia 3)
2022. jún. 17. 06:49

Szia. A belsõ varratok gyógyulása 3 hónap!

A bent maradt szervek is kb ennyi idõ alatt rendezõdnek az új helyükre. Amit érzel, az tök normális.

A legkisebb puffadás is fájdalmat tud okozni. Lájtosan kell kajálni, legalább ebben az idõszakban, olyan epebeteg módra...

Ha szorulásos vagy, igyál lúgos vizeket, de úgy általában is fontos a megfelelõ folyadék bevitel. A kékforrás zafír fedőnevű vize is az és nem horror árú, mint a híres vízek.

Hüvelyesek felejtősek, eper, málna, szeder szintúgy.

Sok hagyma, pulykahús is szélgyártó.

Szóval ne temesd még magad, nincs semmi baj!😁

Csak példaként: 8 hónappal a műtét után ettem először lencsefőzeléket, a falat kapartam, annyira fájtam utána.

De elmúlt az érzékenység idővel.

Még nagyon az elején jársz a gyógyulósdinak.

A peteérés, a menstruáció ideje, az időjárás változás is okozhat fájdalmat, és úgy fél évig random is nyilallik néha ott belül.

Sok türelmet és kalap kakit mindenhez!🌻

50809. mgagi (válaszként erre: 50808. - Groot)
2022. jún. 16. 22:44

Nekem a magnosolovot ajánlották széklet lazításra. Az első hat hétben napi kétszer reggel és este ittam és nem volt gond. Persze nem ettem semmi puffasztót és könnyen emészthetőt ettem.

Pont műtét után éreztem jobban magam. Nem mondom hogy nincs fájdalom, de már nem állandó. Remélem ez is hamarosan megoldódik. Ha sokáig megmarad a fájdalom és nem szűnik menjetek dokihoz. Szerencsére az együtlétek is jobbak lettek mint előtte. Szóval csak pozitívan előre!

50808. Groot (válaszként erre: 50806. - Gizus78)
2022. jún. 16. 22:09

Ne aggódj, minden rendben lesz.

Egy kedves ismerősöm aggódott nagyon, halogatta. Később mondta hogy igazam volt, előbb kellett volna megműttetni magát.

Jó tanács talan annyi, hogy műtét után jó fo.ató ételeket kell enni, hogy az első időben ne kelljen préselned. Van erre a celra valami büdi záptojás szagú víz, azt már a kórházban kezdd inni, az segít.

Egyébként rengeteg nő mondta hogy a műtét miatt nem erzik nőnek magukat.

Pedig, kívülről nem látszik, a férfiak pedig élvezik a szűkebb alagutat. Szinte csak előnye van. A dokim azt mondtavhogy olyan mint egy plasztikai műtét, 18 évest csinál belőlem.

50807. Groot (válaszként erre: 50805. - Sylvia 3)
2022. jún. 16. 22:01

Ha ugyanaz mint nekem, akkor nem.

A doki azt mondta hogy fantm fájdalom, leegyszerűsödött havi egy hónapra. A ciklust jelzi, a méhösszehúzódást amikor leválik a nyálkahártya. Havonta egyszer elviselhető. Egy idő után úgy fog kezdődni mint a szülés, enyhe bizonytalan fájdalom, az szinte a szülési fajdalomig erősödhet. Ezt soha ne várd meg, már a bizonytalan fájdalomnál azonnal vegyél be fájdalom csillapítót vagy görcs oldót. Mindig legyen nálad, az a jó ha olyan amit víz nélkül is lenyelhetsz. Melóhelyen kellemetlen, nehéz elmagyarázni hogy mi a baj. Éjszaka is ebredhetsz ilyen fájdalomra, de nemi élet után is előfordulhat.

Semmit nem lehet tenni ellene, ez van. De megtanulhatod időben felismerni és kezelni. Én a műtét utáni hónapokban nem tudtam mi ez, ültem a slozin félájultan a fájdalomtól, mintha a belek szakadtak volna szét az alsó részen. Utana rájöttem hogy egyszerű gyógyszerrel tökéletesen elmúlik.

Ezzel sajnos együtt kell élni.

De jó a rosszban, ez tulajdonképpen egy fiatalító műtét is. 😉 A visszajelzés teljesen pozitív, érted.

És mehnyakrák sem lesz.

Majd lassan ráérzel a műtét pozitívumára is. Jobbulást, gyors gyógyulást kívánok!

50806. Gizus78
2022. jún. 16. 20:01

Sziasztok!

Műtèt előtt állok, de minden infórmációt,tanácsot szívesen fogadok.Tapasztalaitokból merítek erőt, környezetemben senki nem esett át hasonló beavatkozáson,ezèrt nem tudok beszèlgetni senkivel a tèmában.


Gizus78#

50805. Sylvia 3 (válaszként erre: 50803. - Groot)
2022. jún. 16. 15:58
Húha, most nem nyugtattál meg. Akkor én is számíthatok arra, hogy nem szabadulok meg hamar tőle? Iszonyú kellemetlen, amikor rendesen összeránt a fájdalom.
50804. Sylvia 3 (válaszként erre: 50802. - Mgagi)
2022. jún. 16. 15:55
Köszönöm a válaszod. Remélem hamarosan vissza áll ez is a rendes kerékvágásba.
50803. Groot (válaszként erre: 50801. - Sylvia 3)
2022. jún. 16. 14:55
Ismerős, szerintem fantom fájás. Bármikor és bátmilyem helyzetben jöhet. Nekem egy Aspirin segít ahogy fájni kezd, gyorsan elmúlik. Nálam sok éve tart.
50802. mgagi (válaszként erre: 50801. - Sylvia 3)
2022. jún. 16. 14:35
Szia Szilvi! Mivel még friss a dolog, szerintem betudható a műtétnek és idővel ez javulni fog. Lassan helyre rázódik minden. Gyors gyógyulást!
50801. Sylvia 3
2022. jún. 16. 07:06

Sziasztok!

Én eddig csak olvasgattam, tapasztalatokat gyüjtöttem, ami nagyon sokat segített. 16 napja műtöttek, varratok el vannak távolítva már. Tulajdonképpen jól érzem magam, de van valami ami zavar, mert nem tudom normális-e vagy sem. Minden nap van székletem, viszont nem székelési ingert érzek hanem nagy fájdalommal jelentkezik ami rendesen lebénít pár másodpercre. Ugyan így van ha nagyobb mennyiségú bélgáz akar tőlem távozni vagy távozik. Chrobak műtéten estem át mióma miatt. A kórházban is ez volt a helyzet de annak tulajdonítottam, hogy még friss a műtét, előbb vissza kell rendeződnie mindennek odabent Volt valaki akinek ugyanígy volt? Normális dolog? Ha igen mitől van ez, mire számíthatok mennyi idő alatt múlik el? Köszönöm aki válaszol.

50800. brandy85 (válaszként erre: 50799. - Gábriel74)
2022. jún. 14. 19:16
Szia! Gyors gyógyulást! Pihengess,de azért sétàlgass! 🍀
50799. Gábriel74
2022. jún. 14. 07:49

Sziasztok!


Jelentem tegnap már hazaengedtek a kórházból, már itthon gyógyulok.

Jobban megy a közlekedés, mint vártam. Még oldalt is tudok aludni, végre a megszokott módon, a megszokott ágyban. 😀

Teli vagyok energiával, pedig a hemoglobin nagyon alacsony volt, vasat kell szednem, hogy visszatornázzam normál szintre.

Mindenki, aki még a műtét előtt áll, ne féljen tőle, mindig csak az adott napra koncentráljon, azt élje túl! Így óráról órára könnyebb lesz, minden felkelés/leülés egyre jobban megy.

Köszönöm nektek a sok jó tanácsot, bátorítást! Sokat segített!

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook