Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (39. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

38690. Csakpihe2017-12-07 21:47
Szia, Általában 6 hétre szoktak kiírni, annyit javasol szinte mindegyik orvos. Én már dolgoztam a második héten, igaz óvatosan. Mondjuk nekem más, mert nincs táppénzem, magamnak osztok be mindent. Viszont elég mászkálós a munkám, de szerintem egész jól bírtam. Persze nem biztos hogy jobb egy helyben ülni, ha csak nem tudsz elnyújtózni.
(válasz Annee76 38672. hozzászólására)

38689. Béka q2017-12-07 21:45
Megerne egy fórum témát az orvosok viselkedése, a betegekhez valo hozzáállás! Néhány orvosnak előírnám mondjuk a szülési fájdalom átélését, meg az egyéb műtétek és beavatkozások fájdalmának erzését.. aztán ha "panaszkodnának" vagy "hisztiznének" ők is megkapnák valakitől hogy kuss..
Amikor én kérdeztem a dokimat h mennyire fog fájni azt mondta h nagyon. Meg hogy neki vakbél műtétje volt csak de ahhoz képest ez ég és föld lesz, az biztos.és sajnos az én műtétem lesz a fájdalmasabb. Végig nagyon emberséges. A szobatársaimnak is ez volt róla a véleményük.
(válasz Diti1968 38683. hozzászólására)

38688. Csakpihe2017-12-07 21:42
Ügyes vagy, kibírtad! Jobbulást Neked. Hiába mindig azt mondom csak orvoshoz ne kelljen menni az embernek.
(válasz Katonca 38679. hozzászólására)

38687. Béka q2017-12-07 21:34
Egyetértek veled.
(válasz ukata 38681. hozzászólására)

38686. Béka q2017-12-07 21:29
Hogy neked milyen TAHÓ egy orvosod van..! Bicsánat mindenkitöl de ezt muszáj leirnom.
Nagyon sajnálom hogy miken mentél keresztül! Ez már embertelen.

38685. ukata2017-12-07 19:49
Igyexem:):)
(válasz Diti1968 38684. hozzászólására)

38684. Diti19682017-12-07 19:47
Ügyi vagy! Csak így tovább! :-)
(válasz ukata 38682. hozzászólására)

38683. Diti19682017-12-07 19:46
Háááát, ez nem semmi... Le a kalappal, hogy ezt így kibírtad! Az orvos stílusáról meg jobb ha nem írom le, hogy mit gondolok, mert a jómodor és empátia teljes hiányát nem lehet a leterheltségre fogni!
Bizz benne, hogy ennél már csak jobb lehet, és az is lesz!

38682. ukata2017-12-07 19:45
Én meg nem bírtam tovább a tétlenséget és gyalogoltam 1 km-t nagyon light-os tempóban a futópadon. 20 perc alatt sikerült. Csigatempó, de legalább mozgás.
Most még rátolom a Ditti féle ágytornát.
Ha lúd, legyen ő kövér (mármint a lúd), ne én:):)

38681. ukata2017-12-07 19:42
Le a kalappal előtted, Te egy hős vagy.
Nagyon szorítottam, hogy kibírd.
Azon viszont csodálkozom, hogy az ultrahangon nem nézték meg a végén, hogy összetörték-e azt a francos követ.
Amúgy a műtött belsőd hogy bírta a gyűrődést? Vagy a vesefájdalom mindent elnyomott?
Tiéd a HOXA Nóbeldíj.
Pusssz

38680. Katonca2017-12-07 19:31
Annee76 üdvözöllek én is körünkben! :) A lányok szinte mindent tökéletesen leírtak a méheltávolításról, én csak annyit fűznék hozzá, hogy ahhoz hogy a műtét előtti állapotot elérjük, szerintem kell a 6 hét lábadozás, talán még kevés is. Nekem kivettek mindent, a méhemben több mióma volt, a bal petefészkemen ciszta, a jobbon ciszta és daganat. Mindennek háromnegyedét ki sem mutatta az ultrahang! A műtét napja húzós, a többi olyan nyögős! :)

38679. Katonca2017-12-07 19:25
Na lányok... Először is ne haragudjatok, hogy ide járok nyavajogni! Ma reggel 7:30-ra kellett megjelennem a kórházban gépi az-az ESWL kőzúzásra. Betereltek a nővér pulttal szembeni szobába, és adtak egy széket. Folyamatosan érkeztek a sorstársak, szintén ebbe a szobába, az ott fekvő betegek nagy "örömére". A mai napon 12 paciens kövét zúzták. Akinek jutott szék leült, akinek nem, az állt. A nővérke mindig bekiabálta a nevét annak, aki épp soron volt. 3 órát várakoztam a szobában, végre én következtem. Átkísértek egy másik épületbe. Kérték üljek le az ajtó előtti padra. Újabb egy órás várakozás, mert két pasi volt előttem. 3/4 12-kor bekerültem a "zúzdába." A gépkezelő pasi kikérdezett, hol a kövem, közben lefertőtlenítette a fekvő alkalmatosságot. Cipő ledob, blúz felhúz, gatya letol, és szabaddá vált a bal húgyvezetékem területe. Ráigazította a pasi a gépet a kismedencémre, ultrahangos monitoron megkereste a kövemet, és mint egy satuba, beszorította a bal felemet. Előkerült a dokim, megtanakodták a felvételt, és közben a főnővér megkérdezte hogy vagyok. Mondtam izgulok. Mire a dokim közbe kiabált: - Ha ma a kezembe adta volna a kövét, akkor nem kellene itt izgulnia! - Na a modora maradt a régi! - gondoltam. Egyszer csak beleszúrt egy hatalmasat valami a bal felembe. Elfelejtettek szólni, hogy elindították a gépet. Közölte a pasi, nyugalom, még az egyes fokozatra sem kapcsolt. Majd megtette... Elkezdett a gép kalapálni. Fizikailag is, meg hangilag is. Olyan érzés volt, mntha folyamatosan egy ponton ütnék a testemet. Közölte a kezelő pasi, mivel a húgyvezeték területe tele van idegvégződéssel, ez fájdalmasabb, mintha a vesémben lenne a kő. Hurrá! :( Elmondta, 1-es fokozaton fogja végig kalapálni. A dokim 5 perc múlva újra előkerült, ránézett a monitorra, és felkapcsolta a gépet 2-esre. igen kellemetlenül érintett, de úgy voltam vele, ki kell bírni a cél érdekében. Újabb hosszúnak tűnő percek teltek el. Egyszercsak belépett a főnővér, megkérdezni, hogy érzem magam. Mondtam neki, igyekszem tűrni a fájdalmat. "imádott" dokim ismét előkerült, és felcsavarta a gépet 3-asra. Mondtam a nővérkének, ez már nagyon fáj. Dokim újabb épületes bekiabálása: - Ha nem akarja innen egybe haza vinni a követ, ezt ki kell bírnia! - A nővérke ettől a ponttól el sem mozdult mellőlem, válogatott mondatokkal öntötte belém a lelket, tartsak ki, fokozat váltáskor nagyon szörnyű, de utána jobb, stb... (Jobb a francokat!) 3-asnál már görcsölt a vesém, és a hólyagom. A nővérke elmondta, akinek Dupla J katéter van berakva, jobban fáj, mert a katéter mentén terjed a hanghullám, vagyis görcsöltet vesét, hólyagot. Újabb "hurrá"! Mondtam a nővérkének, tudni szeretném mennyi van még hátra. A kezelő pasitól megtudtuk, 3200 ütést írt ki nekem, már csak 200 van hátra. Kibírtam! Fájdalomcsillapítás nélkül! Valahogy nem osztogatták a betegeknek! :( Kicsit szégyelltem magam, ennyire nyámnyila lennék!? Hiszen ez csak fél óra! Felkisértek az osztályra, 3 pisit kellett produkálni, bemutatni. Az első full véres volt, de szerintük így kell lennie, a második málnaszörp, a harmadik Jééé ez, sárga! Igazán akkor nyugodtam meg, amikor a többiek elmesélték, ők 3500 ütést kaptak, de a 3-as fokozatot nem is engedték bekapcsolni!!! Egy férfi 2500-nál lekapcsoltatta a gépet. Pihent, majd újra kezelték, egy másik pasi 2800-nál közölte, elég volt, és elment haza! MÉGSEM VAGYOK NYÁMNYILA! :) Az tthoni helyzet zúzás után: fájnak a lábaim, fáj a hólyagom, a vesém és hányingerem van!!!! A dokim annyit bírt mondani: - 1 hónap múlva kontroll röntgen, és ha egybe lesz a kő, ha nem, a katétert leveszem! Addig csak annyi a teendője, sokat iszik, és leszűri a vizeletét, kijöttek-e a kő darabok. :( Ezzel haza engedtek. Egy újabb rossz élménnyel gazdagodtam. Jövőbeni sorstársaimnak üzenem:
Kibírható, de nem fájdalommentes! :(

38678. Katonca2017-12-07 19:25
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A BIZTATÁST AGGÓDÁST, MINDEN BEÍRÁST ELOLVASTAM! :)

38677. ildi19652017-12-07 16:55
Sziasztok!Igen én is azt mondom,hogy ez mindenkinél máshogy van.Én nagyon bíztam maganban,ugyanis mindenki azt mondja kinézetre egy 10-est letagadhatok.Takarítonőkent dolgozom egy suliba egyébként varrónő vagyok,ezerrel pörögtem napmintnap.Aztán jott ez a műtét,és kész vagyok! MŰTÉT KÖZBEN FELMENT A VÉRNYOMÁSAM 200-RA alig tudták levinni.Most vagyok másfél hetes de még minden bajom van. Minden mozdulat fáj,már leirtam,hogy mi történt tegnap.Mostmár egy kicsit bizakodom,hogy lassan jobb lesz.De én úgy érzem 6-hét múlva nem tudok még dolgozni.Teljes egészében fölvágták a hasam mert volt két császárom azt mondta tegnap az orvosom,hogy rendeteg belsővarratom van és ez időbe telik még felszívódik.Nem akarlak ezzel elkeseríteni,de ilyen is van.Embere válogatja de azért bízom benne,hogy mindenkinél az a vége hogy meggyógyulunk!

38676. Béka q2017-12-07 16:15
Szia, engem ma 5 hete műtöttek. Nekem is miómáim voltak. Kb 5 cm, 3cm, meg nagyon sok kicsi ami változatos méretű. Kivették a mehemet és a petevezetékeket. A petefészkek maradtak. Bikinivonalban vágták a hasam. A műtét napja.. hát az nem egyszerű. De mindenki túlélte. Másnap reggel felkeltenek már zuhanyozni. Persze segítenek benne, nem hagynak egyedül. Az ágyakon van kapaszkodó az jó, úgy könnyebb volt felhúzni magunkat. Én is túlsúlyos vagyok, elég párnázott a hasam de nem panaszkodtak, megcsinálták a műtétet. Másnaptól már adnak enni meg bélmozgató tablettát, kesőbb hashajtót is ha szükséges. Én műtét után még 5 napot voltam, ahol műtöttek ott ez a szokás. Varratszedés..hát kinek hogy, nekem 10nap múlva volt. De ez nem fájt kicsit sem.
Összességében a műtét napja + 2 nap ami rossz, utána már könnyebb. Persze azért mindenkinél más..
(válasz Annee76 38669. hozzászólására)

38675. ukata2017-12-07 15:50
Majd meglátod, hogy hogy viseled.
Az utazás azért így necces, bár ha nem a csúcsforgalomban utazol, akkor lehet, hogy még azt is bírni fogod.
Nekem a lépcsőzés első perctől nem okozott gondot.
(válasz Annee76 38674. hozzászólására)

38674. Annee762017-12-07 14:19
Húú, az jó lenne. Tudok feküdni. Van ágy. A munkaidő felét fekszem minimum 😃😃
Busszal kell mennem, meg egy keveset metrózni. Mondjuk a metróból lépcsőzni kell..
(válasz ukata 38673. hozzászólására)

38673. ukata2017-12-07 13:39
Közöttünk van olyan, aki 3 hét után visszament dolgozni.
Abszolút egyénfüggő.
Én pl. tegnap itthon dolgoztam számítógép előtt. Nem görnyedtem, de délutánra fájdogált a hasam. Azért még jól esik kinyújtózni.
Az sem mindegy, hogy a munkahelyedre hogy jutsz el. Ha könnyen odajutsz és a portán tudsz fekve pihenni, akkor elvileg szerintem nem kell 6 hét, de majd meglátod.
(válasz Annee76 38672. hozzászólására)

38672. Annee762017-12-07 13:22
Szia! Nagyon köszi a választ..
Sajnos évek óta küzdöttem azért hogy kivegyék a miómát, de sajnos mindig azt kaptam hogy nem kell ahhoz hozzányúlni, meg mit akarok én, hiszen vastag a hasfalam (eléggé túlsúlyos vagyok)
2,5 éve SOTE-n dolgozom mint portás.. igaz nem ott ahol majd műtenek, de így volt kapcsolat és némi protekció. Most voltam ott először.. a dokiban kérdés sem merült fel hogy hozzányúljon-e.
Hasi műtét lesz. Igazából az izgat nagyon hogy mennyi időre esek majd ki a munkából? Portás vagyok, éjjeli 12 órában.. nem erőltetem meg magam.. főként aludni járok be :D Kb semmit nem kell csinálni, csak ha esemény van... az meg általában nincs. Koliban vagyok, ami orvostanhallgatókkal van tele.. Szóval a lehető leghamarabb visszamennék melózni.
(válasz ukata 38670. hozzászólására)

38671. ukata2017-12-07 13:10
Katonca mizu?

Remélem, minden simán ment, és csak azért nem jelentkezel, mert nem vagy netközelben.
Minden esetre 7:30-kor erősen gondoltam Rád és drukkoltam.

Pusssz
(válasz Katonca 38658. hozzászólására)

38670. ukata2017-12-07 13:03
Szia Annee,
úgy látom, most épp én vagyok "kéznél", hogy megnyugtassalak.

Bárkit kérdeznél, szerintem mindenki parázott, mert akárhogy is szépítjük, ez egy nagy hasi műtét. Viszont a többség abban is megegyezik, hogy műtét után rosszabbra számított.
Engem pont ma 3 hete műtöttek. Lassan teszek veszek itthon, főzök, mosok, de a porszívó még tabu és az emelgetés is. Egyébként jól vagyok.

Elég nagynak tűnik a myómád. Nem mondta a doki, hogy lehet-e műteni laparoszkópiával, vagy vágni fog?
Én laparos voltam, kívül megúsztam 3 db 1 cm-es és egy 1,5 cm-es vágással. Belül viszont kivették a méhem, a petevezetékeket és a méhszájat is.
A műtét utáni 3-4 órát átaludtam, de utána sem volt elviselhetetlen a fájdalom. Ha kértünk, hozták a fájdalomcsillapítót. Engem a műtét utáni második nap reggelén hazaengedtek, itthon már nem kellett fájdalomcsillapító, de a vérhígító szurit 10 napig be kellett adni.
Általában 6 hét a lábadozás, addig tilos az emelés, az aktív sport és a szex. Az első két hétben célszerű diétát tartani, mert a belek rendeződnek. Célszerű kíméletesebb hashajtót is beszerezni.
A műtét előtt katétert tesznek fel, amit jellemzően a műtét utáni napon ki is vesznek.

A kórházba vigyél betétet, sok szénsavmentes ásványvizet, és valami sima kekszet vagy ropit.
Műtét előtti nap délben csak üres levest adnak, utána már nem ehetsz. Jön a hashajtás, ami kórházanként más és más. Van ahol tabletta, van ahol keserűsó, van ahol beöntés. Nekem az utóbbihoz volt szerencsém. Éjfélig lehet vizet inni, utána azt sem.
Műtét előtt adnak stresszoldót és infúziót. Másnap már kapsz könnyű reggelit és kímélő kaját.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de írj nyugodtan, ha bármi kérdésed van.

Biztos, hogy fog majd válaszolni olyan "sorstárs" is, akinek vágásos műtétje volt.
(válasz Annee76 38669. hozzászólására)

38669. Annee762017-12-07 11:43
Sziasztok!
Új vagyok itt, és sajnos úgy hozta a sors hogy felkeressem ezt a fórumot... 10*10 cm-es mióma, valamint a petevezetékek ciszták általi torzulása miatt jövő év elején át kell esnem a műtéten.. Nagyon sok oldalt kellene visszaolvasnom... valaki tudna mesélni nekem hogy mire készüljek? Előtte, utána.. be vagyok parázva, és annyi de annyi kérdésem lenne... :(
Köszönöm szépen a segítséget előre is.

38668. Csakpihe2017-12-06 23:08
Mindenkinek boldob Mikulást!
Jobbulást és gyors gyógyulást!

38667. yallah2017-12-06 21:18
Én 65 ös vagyok. Ne hallgass a dokidra! Sport az mehet, óvatosan, emelni viszont neeee! Még ne! Várj még! 2 hónap!!!! Aztán jobban lehet mindent!
(válasz Mandra8 38665. hozzászólására)

38666. Diti19682017-12-06 19:18
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen holnap!
(válasz Katonca 38658. hozzászólására)

38665. Mandra82017-12-06 19:06
Sziasztok!
Helyzetjelentés.
Én 77-es vagyok. :)
Szóval hétfőtől dolgozom. Első nap végére szó szerint rosszul voltam a fáradságtól. Haza felé a héven már szédültem, remegtem, hányingerem volt. De napról napra picit jobban bírom.
Ma voltam a műtét utáni 6 hetes kontrollon.
Megnézett ultrahanggal, jól megnyomkodta a hasam, megkapirgálta a hüvelyem végén a varratot. Mindent rendben talált.Azt mondta minden nagyon szép és jó.
Ahhoz képest mire haza értem tiszta vér volt a bugyim és leszakad a derekam. Remélem csak a vizsgálat miatt.
A szövettan nem volt nála. De azt mondta, tuti rendben van, mert ha bármit találtak volna, szóltak volna neki. De azért pénteken megnézi.
Ami fura, hogy nekem azt mondta, hogy mostantól éljek úgy, mint a műtét előtt. Sportolhatok, emelhetek, mindent csinálhatok, sőt, kell is.

38664. ukata2017-12-06 17:34
Legalább erre is megvan a magyarázat végre.
Már írtam, hogy nem értem, miért kell az embernek pluszban szenvedni, épp elég lenne a műtét.
Vagy legalább tájékoztatnának, hogy mi az a tünet, ami még normális egy méheltávolítás után, és mi az, aminél jobb, ha orvoshoz fordulsz.
(válasz ildi1965 38662. hozzászólására)

38663. lnmariann2017-12-06 17:17
Gondolatban ott leszek s fogoma kezed sorstársam ❤
(válasz Katonca 38651. hozzászólására)

38662. ildi19652017-12-06 17:05
Sziasztok!akkor én vagyok a második öreg.Szóval ma reggelre elöntött a vér.hívtam az orvosom be hívott a korházba.bementünk,megvizsgált és megnyugtatott,hogy nincsen semmi baj.Azt mondta az egyik belső varratomnál pangott a vér és ez durrant ki.Ezért volt ez a nagy görcs.Tényleg nem görcsölök már annyira.Persze még maradt ígyis elég bajom,azt mondta 64 belső varratom van és ezeknek fel kell szívódni és a vérnek ki kell folyni.Ez eltart egy darabig.Ki vette a varratokat is,így már holnap nem kell bemenni.Egy kicsit nyugodtam,csak ne görcsöljek meret ez brutál volt. Boldog mikulás napot nekünk

38661. Béka q2017-12-06 16:23
Gondolok rád. Biztos minden rendben lesz!
(válasz Katonca 38651. hozzászólására)