Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (38. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

32725. Ricsaj752016-10-17 23:13
Szép estét mindenkinek! Én sajnos nem tudok aludni.Közeledik a nap,hogy megműtenek,és egyre jobban félek.Nem volt még nagy műtétem,rendesen halálfélelmem van.Naponta többször is feljövök a fórumra,olvasgatom a hozzászólásokat.Néha erőt merítek,néha kétségbe esem.41 évesen ,négy gyerek mellett,eszembe nem jutott,hogy nekem valaha is ilyen problémám lesz.Vannak napok mikor nem csinálok semmit,csak bánkódom,arra gondolok felkelek e a műtét után,rendben lesz e a szövettan,problémamentes lesz e a gyógyulás.

32724. Picurka19682016-10-17 21:46
Szia Angi68!
Nálam is maradtak a petefészkek, a méhem ment méhszájjal együtt.Szegeden műtöttek,talán 3. nap már jött a gyógytornász és vezényelte a gyakorlatokat,amiket az ágyban fekve is lehet végezni. 5. nap jöttem haza és kerestem a neten intim torna gyakorlatokat.Ezt javaslom mindenkinek,hogy erősítse az izmokat,mivel a méh már nem támasztja meg a hólyagot,így könnyebben megsüllyed és ez okozza a vizelet csepegést,ami súlyosbodhat is,főképp ha nem vigyáztok,hogy mennyit emeljetek.A szervezet egyébként jelez,én ha túlterheltem magam,úgy éreztem,mintha kövekkel lenne telepakolva a hasam.A felmosó vödröt nem muszáj teletölteni vízzel,és a nagybevásárláshoz is tessék segítséget kérni!A sport nem tilos,de ajánlott kerülni az ugrálást,futást,szóval ami rázkódással jár.A stressz inkontinencia,amiről te is írsz,még nem a világ vége,a menyemnek is volt szülés után/nagy volt a baba/,de tornával helyre lehet hozni.
Szóval no para,ha vigyáztok magatokra,minden rendben lesz...és komolyan írtam korábban,hogy bizony kell az egy év,mire olyanok lesztek,mint régen.
(válasz angi68 32711. hozzászólására)

32723. Valcsi652016-10-17 19:40
Noemi751! Köszi a biztatást!🤗
(válasz noemi751 32721. hozzászólására)

32722. Krisztina19972016-10-17 18:42
Köszönöm a tanácsot,hallottam már róla,beszerzem mindenképp.A Calciumot tényleg enni kell,azt is veszek...🤗
(válasz Valcsi65 32719. hozzászólására)

32721. noemi7512016-10-17 18:33
Csajok! Minnél jobban izgultok az együttlét miatt, annál jobban beszűkültök "közben". El kell lazulni, és nem lesz gond. A nőgyógyászom szerint a férfiak ha nemtudnak róla nem is vesznek észre különbséget.😉😈 Mi is túl vagyunk rajta, 6 hét után már nem vártam tovább. Izgultam kicsit, de nem volt semmi gond. Vettünk sikosítót mert másoktól hallottuk hogy jó ha van eleinte, de nem kellett. Már a tudat is hogy "segít" ha kell megnyugtatott.

32720. Valcsi652016-10-17 15:25
Kedves Lányok ez Mindnyájatokhoz szól!

“Ossz szeretetet, bárhová mész: Legfőképpen a saját házadban… ügyelj rá, hogy mindenki jobb érzésekkel és boldogabban távozzék tőled, mint ahogyan jött. Légy Isten jóságának élő kifejeződése; jóság ragyogjon a szemeidben, a mosolyodban, meleg, üdvözlő szavaidban.” (Teréz anya)

32719. Valcsi652016-10-17 15:17
Krisztina! Ma a kontroll után a drogériába vezetett az utam. Bár csak kis hőhullámaim vannak de nem akarom megvárni amíg fokozódnak a tünetek. Vettem egy krémet / mexikói jam gyökér kivonattal Womens cream a neve. Növényi ösztrogént tartalmaz. Esténként 1 pumpa vékony bőrfelületre 3 hétig utána 1 hét szünet/ A neten is olvashatsz róla. Ami engem inkább nyugtalanít az a csontritkulás. Sajnos édesanyámnál ez nagyon súlyossá vált. Így a Corall kalcium por amit rendszresen szedek illetve cseppek formájában K-D vitamin.
(válasz Krisztina1997 32693. hozzászólására)

32718. Valcsi652016-10-17 15:07
Jajj! Hát majd próbálkozunk! Van egy adag félsz bennem! 😔
(válasz yallah 32716. hozzászólására)

32717. Valcsi652016-10-17 15:04
Bubuc! Remélem már jobb egy kicsit! Én a műtét előtt es utána is jó nagy dózisban szedtem c vitamint /2×1000mg/ -és megittam 2 liter aloe vera gélt. Ezt egyébként a téli időszakban szoktam szedni mivel gyerekek között dolgozok könnyen összeszedtem mindenfélét. Hogy ez segített-e átvészelni a műtét utáni időszakot nem tudom de elég könnyen átvészeltem. Mint írtam már én a szurira allergiás lettem és ezért azt mondták mozogjak sokat. Na én regeteget sétáltam. Mindennap többet. Sőt a mai napig jobban érzem magam ha talpon vagyok mintha fekszem. Ja még annyit a sebem környékét MSM krémmel kentem minden este. Ez fájdalomcsillapító es sebgyógyulást segítő krém. /Szintén drogériába lehet venni/

32716. yallah2016-10-17 15:01
Nekünk nem ment 6 hét után. Vettünk síkosítót. Hát.... már megy anélkül is de megmondom őszintén, fáj kicsit. Azt mondja az ember, szűk lettem. Pirulós szmájli.
(válasz Valcsi65 32715. hozzászólására)

32715. Valcsi652016-10-17 14:50
Sziasztok Lányok! Nos megjöttem a 6 hetes vizsgálatról! Nagyon féltem hogy fog fájni. Jelenten cseppet sem fájt pedig még a hasam is jól megnyomkodta. Azt mondta tavasszal majd még látni akar. Olyan rendes volt kérdezte hogy gondolom a munkába menést. Mondtam hogy itthon van a családom a hónap végéig és így én is novemberben szeretnék kezdeni. Azt mondta rendben úgy írja a papíromra hogy még pihenés javasolt hogy a háziorvos még tartson táppénzen. Házaséletnek nincs akadálya! Na ettől még be vagyok rezelve!

32714. Teditke662016-10-17 09:44
Én most őszinte leszek napközben többször már itthon popsitörlővel (babás) megtörölgettem, illetve óvatosan fürdés után csak felitattam a vizet. Nekem függőleges vágásom volt. És bár nem vagyok büszke rá, de sajnos a hasam elég nagy így a hasam alatti részt pluszban fertőtlenítettem. Ajánlom, hogy vegyél svédcseppet és aminoerg folyadékot és ezeket keverd össze és ennek a keverékével kenegesd naponta többször. Őszintén szólva ez egy regeneráló folyadékkeverék ami segíti a sebgyógyulást. Én a férjemmel egy rumaromás pici kis üvegbe raktunk és abból fogtunk vattára és azzal kenegettük. Ami azt illeti az egész sebet érdemes kenegetni vele akár függőleges a vágás akár bikinivonalas. Esetleg még esténként fürdés után curiosa kenőccsel érdemes még kenegetni. Még egy de olcsóbb tipp: palástfű teával is lehet lemosni a sebet.
(válasz Bolyci69 32713. hozzászólására)

32713. Bolyci692016-10-17 09:22
Marika, Editke! De jó, hogy írtatok!Köszi a megnyugtató szavakat! Van valami külön praktika arra, hogy az összeérő területen, hogyan kezelitek a sebet? Marika, akkor ez egy elég nagy vágás! Mondjuk az előző műtétemnél függőlegesen, a szegycsonttól a bikini vonalig felnyitottak. Akkor megmértük itthon 56 cm. volt a vágás. Még le is fotóztuk. Viccelve annyit mondtam akkor, hogy ez már inkább boncolás volt! :) De mivel daganatot kellett eltávolítani, a sebész azt mondta, hogy át kell nézni a beleket is, májat stb. és nyirokcsomókat is vettek ki. A pocakomon lévő vágás akkor is hamar és szépen gyógyult, de a pocak alatti elég későn forrt be. Ezért félek inkább. Plusz akkor még (3 éve) cukorbeteg sem voltam. Marika, írj már a műtétedről (hány napig voltál bent, mi volt előtte, utána?

32712. marika2412016-10-17 08:32
Kedves Blyci69!
Engem most műtöttek ma egy hete.Én is túlsúlyos vagyok.Nekem is a pocakom alatt van a bikini vonal.Teljesen keresztbe vagyok vágva .Féltem is hogy hogyan fog gyógyulni.Nincs semmi gond vele.Pedig hétfőn műtöttek és csütörtökön már a varratot is kiszedték.Szépen gyógyul.Emiatt ne félj.
(válasz Bolyci69 32705. hozzászólására)

32711. angi682016-10-17 07:50
Szia Picurka 1968!
Örülök, h már jól vagy! Te mint régi motoros, légyszi adj nekünk tanácsot, mire és meddig vigyázzunk? Itt az emeléstől kezdve mindenre gondolok! Pár nap múlva leszek 5 hónapos, petefészkek maradtak, méhszáj nincs. Próbáltam vigyázni magamra, még most is óvatos vagyok, csodálkozom is magamon. Tegnap viszont kicsit megijedtem, 2x történt meg h tüsszentés közben kicsi pisi is kicsúszott. Nekem ilyen eddig nem volt. Ez nem normális ugye? Vagy simán parázok?!
😘
(válasz Picurka1968 32684. hozzászólására)

32710. Borka772016-10-16 22:46
Egyetértek! Engem is ott műtöttek, le a kalappal előttük. Velük egy élmény volt a négy nap bentlét :)
(válasz Valcsi65 32647. hozzászólására)

32709. Teditke662016-10-16 21:35
Szia!

Én is cukorbeteg vagyok magas vérnyomással és érszükülettel, de nekem nem volt gondom a sebgyógyulással mert nekem kapcsokat is raktak be ami jobban összehúzta a sebet. Általánosságban mondhatom nem gyógyultam rosszabbul a többi betegnél. Én is enyhén szólva túlsúlyos vagyok.

32708. Picurka19682016-10-16 21:26
Csak ismételni tudom,hogy türelem lányok!Méhnyakrákom volt és itt vagyok,élek és virulok!Kíméljétek magatokat,más úgy sem teszi. :)
(válasz AErika64 32700. hozzászólására)

32707. Bolyci692016-10-16 20:59
Köszönöm a gyors választ Erika! Hát sajnos nekem már nem lehet laparoszkóposan és hüvelyen keresztül sem csinálni, marad a vágás. Én majd szerdán beszélem meg az orvosommal, hogy mégis mit tervez velem? Mit vesz ki? Mit hagy bent? Én azt szeretném, ha semmit sem hagyna bent. Az egyik petefészkemen egy 8 cm-es ciszta van, a méhben számtalan, kisebb nagyobb mióma. Rengeteget görcsöltem, véreztem, amitől évek óta vérszegény vagyok. Az utolsó vérzésnél kórházba kerültem, mert nem állt el. Azóta Proverát szedek, így azóta nem jött meg. Én már voltam ezen a tájékon műtve (sajnos vastagbél daganattal) úgyhogy én nem szeretnék semmilyen esélyt adni, hogy kiújuljon, mivel ez a terület is problémás. Úgyhogy szerdán megbeszélem vele, hogy mindent távolítson el, akkor megnyugszom, hogy legalább itt nem kell aggódnom.
(válasz S.Erika380 32706. hozzászólására)

32706. S.Erika3802016-10-16 20:50
Kedves Bolyci!
Nem lesz semmi gond nekem is magas volt a vérnyomásom, pajzsmirigy túlműködésem van és megvolt a műtét. Minden rendben volt!
Ja és én is husi vagyok:) Chrobak műtétem volt a méhszájam és a petefészkeim megmaradtak. Laparoszkópos műtét volt egy kb 5 cm-es vágás van a hasamon és két kicsi valamint a köldököm volt nagyon csúnya, de minden szépen meggyógyult. A többi tünetem ugyanaz ,mint a többieké 6 hét kellett így is a gyógyuláshoz, mert görcsölt állandóan a hasam, illetve most állandó fáradtsággal küzdök, de úgy olvasom itt mindenkinek ez is a gondja :(

32705. Bolyci692016-10-16 20:39
Kedves Mindenki!
Egy hónapon belül műtenek, szerdán kapok időpontot. Bár nem ez az első "nagy" műtétem, azért parázok egy kicsit. Sajnos sok más betegségem is van (magas vérnyomás, cukorbetegség, pajzsmirigy alulműködés) Leginkább azon aggódom, hogy hosszabb lesz a sebgyógyulás. Ráadásul én jócskán túlsúlyos vagyok, a bikini vonal nekem a pocak alá esik. Ha van közöttetek olyan, aki hasonló problémával küzdött meg - a műtéten kívül - jó lenne néhány tanácsot, praktikát megtudni tőlük. Nagyon jónak tartom ezt a fórumot, bár néha ijesztő dolgokat is lehet olvasni, de reménykedem, hogy szerencsém lesz. Minden biztató és bátorító szó jól esne! :)

32704. yallah2016-10-16 20:03
Legalábbis remélem.
(válasz yallah 32703. hozzászólására)

32703. yallah2016-10-16 20:01
Tegnap pl. nem akartam meghalni a fáradtságtól. Pedig volt program rendesen. Vendégek, este pedig 2 buliban fellépni! Éjfélig! Azt hiszem a magas dózisú 1000mg C vitamin plusz Béres Actival Multivitamin segíteni fog.

32702. AErika642016-10-16 19:25
Szia Krisztina!
Kb. egy-két hete használom a klimakt-heel nevű homeopátiás készítményt. Nem akarom elkiabálni, de olyan mintha eddig ez lenne a leghatásosabb!!
Sok erőt neked ahhoz ami vár rád! A vese műtét laparoszkóppal nem volt annyira borzasztó. Viszont az után a műtét után sem futottam a maratonit! Kellett két hónap a felépüléshez, de utána toppon voltam, ehhez képest, most még csak toporgok, és már tíz hónapja történt!! No de majd csak visszajön az erő!:):)
Vigyázz magadra, az angyalok is vigyáznak rád!! Puszi Erika

32701. Valcsi652016-10-16 19:19
"Isten sohasem elfoglalt annyira, hogy meg ne hallgasson téged!"

Bubuc! Ez még gyengeség. Mindannyian így voltunk!

32700. AErika642016-10-16 19:18
Jó ilyen optimista hozzászólást olvasni! (tíz hónapos vagyok, és nagyon fáradt!!) Sok erőt mindenkinek a gyógyuláshoz!!!
(válasz Picurka1968 32685. hozzászólására)

32699. Valcsi652016-10-16 19:08
Krisztina! A yam gyökérről olvastam hogy nagyon jó növényi természetes az ösztrogén tartama. Drogériába kapható kapszula vagy zselé formában. De itt a neten is rendelhető nézd meg olvasd el!

32698. yallah2016-10-16 18:53
Műtét után is voltak még 3 hónapig. Már egy hónapja semmi. Remélem vége is.

32697. nyárivirág132016-10-16 18:34
kedves Yallah akkor Te már eleget szenvedtél a műtét előtt a változókórtól, nekem a műtét után jöttek, gondolom Krisztinának is.
(válasz yallah 32696. hozzászólására)

32696. yallah2016-10-16 18:18
Nekem már nincsenek hőhullámaim. Nem tudom jó e ez? Mondjuk 6 éven keresztül csapkodtak műtét előtt.