Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (37. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

35034. mademoiselle742017-03-15 16:14
de jó ötletek :)
igen, én is éreztem, hogy valami jutalom kelleni fog utána....
bár én egyedülálló vagyok, de majd valami barátnős program lesz vagy akár egyedül, mert megérdemeljük :)

35033. vmarcsi702017-03-15 15:43
Wellness hétvégét nem intéztem ( még), de jó hogy írjátok! Nézek is valamit! Színházjegyet viszont vettem április végére a Pál utcai fiúkra, május közepére pedig a FAME-re. Egyiket a fiam, a másikat a lányom szerette volna nagyon megnézni. Szóval irány a színház...!
(válasz Kotkoda_:) 35031. hozzászólására)

35032. ildikó512017-03-15 15:36
Hú lányok én is majdnem vissza léptem de áldalak titeket hogy nem tettem !!!mi is készülünk wellnessre húsvétkor már alig várom
! csak előre szabad nézni nem hátra sose lesz jobb ha betegség van egy darabig minden rendben úgy érzitek de aztán brutálisan leüt nem szabad várni !

35031. Kotkoda_:)2017-03-15 15:27
Kedves műtét előtt állók!
Tessék most lefoglalni egy jó kis wellness hétvégét, a várható műtéteteket követő 6 hét utánra. Ez legyen a motiváció. Azon tessék agyalni, hogy hova menjetek!!! :)))
Nekem ez bevált, ezért vagyunk most mi is egy wellness hotelben.
Voltak, akik már követték is a példámat.
Egyébként nehogy azt higgyétek, hogy én jobb voltam. Konkrétan az egész családomat, környezetemet megbolondítottam. Most már tudom, kár volt.
Nyugi, nyugi!!! No para, lányok!

35030. marikati2017-03-15 15:24
Én is pontosan így vagyok!
(válasz mademoiselle74 35027. hozzászólására)

35029. yallah2017-03-15 15:19
Mindenki így volt vele.
(válasz mademoiselle74 35027. hozzászólására)

35028. yallah2017-03-15 15:19
Igaza van Kotkodának!😄

35027. mademoiselle742017-03-15 15:14
hát szerintem én sem lépek vissza... csak kattogok folyamatosan ezen, minden nap minden percében

35026. vmarcsi702017-03-15 14:33
Kedves Idna67, Kotkoda, yallah és a többiek! Olyan jó benneteket olvasni! Megnyugtató! Én vasárnap megyek be a kórházba, hétfőn műtét. Szép csendben lettem olyan vérszegény( gondolom évek alatt), hogy januárban egy erősebb vérzés hatására ( 2 hét 2 temetés...) 63-as hemoglobinszintet produkáltam. Előtte nem éreztem semmit, mert állítólag ha lassan leszel vérszegény,hozzászokik a szervezeted. 4 egység vér, és egy műtéti időpont egy olyan mióma miatt, amiről nem is tudtam, de mint kiderült hatalmas nagy. Eddig ennyi. Bár most tök jól vagyok, a vérképem is rendben, az eszem tudja, hogyha nem veszik ki, újra ilyen vacak lesz a vérképem. Ettől függetlenül eljátszottam a gondolattal, hogy hátha nem... Ez is szerintem csak azért, mert egy "kicsit" félek. Nekem ez a nyomorult mióma nem okozott vérzészavart (tök szabályos ciklusok), nagyon extrém vérzést (ami nem lenne elviselhető), fájdalmakat. És mégis...Kotkdoda! Igazad lehet, hogy illúzió, hogy lehet vele élni, mert látjátok szinte észrevétlenül is totál padlóra küldte a vérképemet. Hát itt tartok most, és izgulok...!Remélem nem lesz semmi baj, és jó döntést hoztam én is a műtéttel. Szép napot mindenkinek! Bízom benne, hogy hamarosan már én is bátorítok táborát fogom a csoportban növelni.

35025. Kotkoda_:)2017-03-15 13:46
Ki vele!!!
Ha bármi ici-pici gond van és úgy érzitek, hogy tudtok vele élni, ez csupán illúzió.
Nagyon alattomos, pusztító betegségek vannak. Bocs, ha félelmet keltettem.
Őszintén mondom, hogy semmi változás nem fog történni. Csak kellemetlenebb lehet.
Nekem csak jobb lett minden!
NINCS: kiszámíthatatlan vérzés, alvadt vér, fejfájás, fáradékonyság, levertség, türelmetlenség, kellemetlenség, fájdalmas szex, állandó pisilési kényszer, egy raklapnyi éjszakai intim betét vásárlás, BETEGSÉG.
VAN: tervezhetőség, kiszámíthatóság, nyugalom, vitalitás, nőiesség, pihentető kirándulások, csodás intim együttlétek, GYÓGYULÁS!!!
Ja és nem szőrösödtem ki, és nem híztam el műtét után. :)
Persze a döntés mindenkinek a saját kezében van. Olvastam itt már olyan sorstárs bejegyzését, aki visszalépett. Remélem, hogy ennek ellenére jól van, és nincsenek panaszai.
Mérlegeljetek, és döntsetek - félelem nélkül - okosan!!!
Mert parázni, és emiatt visszalépni felesleges, higgyétek el!!!

35024. Kotkoda_:)2017-03-15 13:21
Sziasztok,
Ne ijedjen meg senki, akinél a ciklus nem áll le teljesen műtét után, és annak ellenére, hogy kivették a méhet pici vérezgetés marad. Én így jártam.
Január 9-én petefészkek és méhnyak megtartása mellett laparoszkópos méheltávolításom volt.
Most már második alkalommal érzem meg a menszesz idejét. Pici barnás elszíneződés, ennyi... Ez semmi a 3 hónappal ezelőtti állapotokhoz.
Ja, és még műtét előtt lefoglaltam pár napot egy wellness szállodában. Most itt vagyunk, és nagyon jó!!! Pénteken megyünk haza.
De látjátok milyen érdekes!? Mindig akkor jött meg, ha nyaraltunk, vagy elutaztunk valahová. Most azért nincs akkora gond, de megint beletrafáltam volna.
Most ez viszont egyáltalán nem zavar se engem, se a férjem!
Puszi mindenkinek!!!

35023. mademoiselle742017-03-15 12:43
hát nem is könnyű.... azért bizakodtam, hogy na majd most beáll végre a fogigátló, hogy hátha... bár kb. 8 hónapja nem :(

35022. yallah2017-03-15 12:40
Én biztos nem szeretnék így élni.
(válasz mademoiselle74 35021. hozzászólására)

35021. mademoiselle742017-03-15 12:29
köszi Lányok! :)

jogos, jogos.... csak azért engedem néha, h felcsillanjon a remény, mert nálam a dokim nem erőletette, h megtegyük, azt mondta, ha ezt az állapotot tudom viselni (hogy már az életemet nem, "csak" az életminőségemet rontja) vaspótlás mellett, akkor maradhat így, bár tudom, a fogigátló sem szedhető örökké, ha meg abbahagynám, azt hiszem jönne az áldás újra bőségesen :D

35020. Idna672017-03-15 12:09
Kedves marikati és mütét elött álló lányok!
Nekem az a véleményem ne bizonytalanodjatok el a mütéttel kapcsolatban. Ahol jelentkeznek tünetek azok maguktól nem fognak el múlni, meggyógyulni. Most fiatalon sokkal könnyebb egy ilyen mütéten átesni, gyógyulni. Nekem három hete vették ki a méhemet, másfél órás mütét volt. A kórteremben volt egy idősebb hölgy,75 éves. Június óta vérzik, nem tudják az orvosok mit kezdjenek vele, túlsúlyos, cukor beteg,magas vérnyomása van, vér hígítót szed, hatalmas a méhe. 45 éves volt amikor kiakarták venni a méhét, mióma miatt, nem engedte. A változó kor után össze sorvadtak a miómák, de most mégis itt tart. Engem ez is megerősített abban, hogy jó döntést hoztam. Szóval lányok döntsetek JÓL és legyetek túl rajta minnél hamarabb. Én is azt tudom mondani amit a többiek, nem olyan borzasztó és utánna sokkal jobb lesz. Puszi mindenkinek! Andi
(válasz marikati 35007. hozzászólására)

35019. yallah2017-03-15 11:50
Semmire nem emléxem. Sajnos a régebbi műtéttek kapcsán előfordulhat. De szépen meg tudják oldani. Bízz az orvosokban, az anesztéziában.
(válasz marikati 35017. hozzászólására)

35018. marikati2017-03-15 11:17
Ezek az összenövések egy kicsit izgatnak, mert volt már vakbél és epe műtétem. Úgy tudom, hogy ezektől lehetnek összenövések.
(válasz yallah 35016. hozzászólására)

35017. marikati2017-03-15 11:15
Remélem, igen!Csak az észhez térésnél nem mindegy, hogy milyen hosszú volt az altatás,szerintem.
(válasz yallah 35015. hozzászólására)

35016. yallah2017-03-15 11:14
Nekem voltak összenövéseim. 1 óráig bogozták. 9 kor vittek be és fél 12 kor hoztak ki. Ezt is csak a páromtól tudom. Estig aludtam.
(válasz marikati 35014. hozzászólására)

35015. yallah2017-03-15 11:12
Úgyis átalszod! :)
(válasz marikati 35014. hozzászólására)

35014. marikati2017-03-15 10:19
Köszönöm a válaszokat! Egy kicsit megnyugodtam! Ha van egy kis szerencsém, akkor nem lesz hosszú.

35013. yallah2017-03-15 10:05
Ne haragudj, de ezek a tünetek arra utalnak, hogy semmi sincs rendben. De a felelős saját magadért Te vagy.
(válasz mademoiselle74 35002. hozzászólására)

35012. ildikó512017-03-15 09:40
szia
nagy dilemma ez az biztos nekem 10 évig volt bajom hol megvolt hol nem 10 küret spirál gyógyszerek semmit nem változott a helyzet tavaly megmondták nincs több küret nem bírja a méhem már 1 év kellett mire eldöntöttem akarom a műtétet nem volt jó hogy éppen akkor jött meg amikor akart és pont amikor nem kellett volna ! nekem teli volt mindenem polippal sokkal nyugodtabb az életem tudom nagy ára van de remélem minden rendben lesz !Puszi

35011. ildikó512017-03-15 09:09
Szia marikati
Nekem mindent kivettek 2 órás volt a műtétem de nekem hál istennek nem voltak össze növéseim ja és hasi műtét volt !
puszillak

35010. Bolyci692017-03-15 08:52
Kedves Mademoiselle! Ezt a lehetőséget, hidd el, az orvosok sem adják könnyen. Sőt, inkább azt látjuk, hogy ameddig csak lehet, mindenfélével próbálják megakadályozni a műtétet. Többen vagyunk itt, akik éveket kínlódtunk, míg keservesen, de meghoztuk ezt a döntést az orvosunkkal együtt. Ezzel azt akartam mondani, hogy én nem gondolnám, hogy alaptalanul javasolták neked a műtétet. Én a helyedben nem várnék, mert tapasztalat, hogy CSAK ROSSZABB LESZ! És amilyen a karma, ahogy elhalasztod a műtétet, rögtön sokkal rosszabb lesz, és akkor kezdheted előről az egészet. Mivel a fogamzásgátlóval együtt sem működik a rendszer megfelelően, szerintem nincs min gondolkodnod. Szeretettel írom: tökéld el magad, és ne tökölj! Sokszor puszillak, nagy ölelés!

35009. Bolyci692017-03-15 08:45
Szia Marikati! Átlagosan - ha nincs nehezítő körülmény és komplikáció - nekem egy olyan másfél órát mondtak a nővérek is és az orvos is. Ha van nehézség akkor lehet több is. Nekem azt mondta az orvosom, hogy csak egy órába került míg a beleket "szétszedték", mert volt ott letapadás, összenövés, és csak utána kezdték el a kivételt. Így két és fél óra volt nekem. Minden jót kívánok neked, erőt és kitartást és nagyon-nagyon sok türelmet magadhoz! Nagy ölelés!

35008. erdei ildi2017-03-15 07:26
A véralvadásgátlóról ...
Kaptam a kórházba 7-t mert ugye addig bírtak elviselni hi-hi meg a nőgyógyász felírt 20-t és mivel én karácsonyi hazamenős voltam, a kórházba 2 hónapot mondtak. A háziorvosom hála istennek nem írt fel többet. Nagy műtétem volt szép nagy vágással,úgyhogy végig combba szúrtam.már nagyon elég volt.

35007. marikati2017-03-15 07:21
Lányok! Milyen hosszú műtétre készüljek? Elvileg csak a méhet távolítják el. 4 éve volt epe műtétem .Az 1 órahosszás volt és nagyon jól viseltem az altatást. Semmi problémám nem volt az ébredéssel.

35006. erdei ildi2017-03-15 07:16
Bocsi tegnap kicsit elvesztem.. dolgoztam
190/110 ig is felmászott és a pulzusom ami nekem alig van 110re/normál állapotba dolgozva is alig ütöm az 50-t/
(válasz Loren4 34982. hozzászólására)

35005. marikati2017-03-15 07:15
Szia! Nem mioma.Hyperplázia. Méhnyálkahártya túlburjánzás hormonzavar miatt.Addig vastagszik minden tünet nélkül, míg lelökődik és nagyon erős vérzést okoz. A három hónapos hormonkúra sem állította le. Még rossz sejtet nem találtak, de elvileg ebből alakulhat ki a méhnyálkahártya daganat.
(válasz mademoiselle74 35003. hozzászólására)