Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (37. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

37814. ukata2017-11-11 16:47
Mandra, teljesen egyet értek Csakpihével. Lehet, hogy simán be kellene menni a kórházba és megmutatni magadat az ügyeletes orvosnak, ha ez megnyugtat.
Bár én is azt gondolom, hogy ha a dokik is azt mondják, hogy belefér és a csajok is megerősítik ezt, akkor nyugizz. Gondolom, a vérzés attól is függ, hogy mennyit pihensz, vagy mennyit vagy talpon.
(válasz Mandra8 37805. hozzászólására)

37813. ukata2017-11-11 16:41
Csak így tovább:):)
Ez jól hangzik.
Én meg Aperol spritz-cel vígasztaltam magam. Még sosem ittam, de ma a párom elvitt palacsintázni és egy kicsit feszültséget oldottam. Na nem mintha sok alkoholt fogyasztanék, sőt, de most jól esett. Kihasználom, amíg szabad.
(válasz Csakpihe 37812. hozzászólására)

37812. Csakpihe2017-11-11 16:00
Nekem ma pld olyan fura, ha nem húzódna a hasam mikor felállok, szinte el is felejteném mi történt velem 5 napja. Egy pillanatra már azon gondolkodtam hova kellene menni csavizni.)

37811. Mandra82017-11-11 15:54
Nekem is kivették a méhnyakat is.
Sajnos az orvosom csak magánban hajlandó fogadni, ami most nem megy, minden pénzem elvitte a műtét.
Köszönöm, hogy írtál.

37810. Csakpihe2017-11-11 15:45
Ha az ügyeletes orvos azt mondta hogy nincs gond, akkor szerintem nem kell aggódnod. Amit mi mondunk nem feltétlen ér többet, mint amit egy szakorvostól hallasz, hiszen nem teljesen ugyanaz minden beavatkozás sem, és nem teljesen ugyanúgy reagálja le mindenki szervezete még akkor sem ha uaz a beavatkozás történt. Ha nem nyugodtál meg attól amit az ügyeletes orvos mondott, akkor a saját orvosodtól kérj egy időpontot. Nekem pld egyetlen csepp sem volt a műtét óta, de mondjuk nekem kivették a méhnyakat is.

37809. fmadri2017-11-11 14:35
Szívesen! Ja kell százegyedszer is megnyugtatlak ha ez segít! 💋
(válasz Mandra8 37807. hozzászólására)

37808. lnmariann2017-11-11 14:33
Szia Diti!

Lehetséges mégis valamilyen baci
(válasz Diti1968 37802. hozzászólására)

37807. Mandra82017-11-11 14:31
Nagyon nagyon köszönöm! Próbálok erre gondolni. Köszi, hogy századszor is megnyugtatsz. ❤❤❤
(válasz fmadri 37806. hozzászólására)

37806. fmadri2017-11-11 14:25
Nekem 3 hétig ugyan ez volt Egyik nap semmi másnap megint élénk piros kevés de általában csak a papíron látszódott általában, a betéten ritkábban Én nem paráztam miatta, doki szerint is normális . 3,5 hét után mintha elvágták volna elmúlt és azóta semmi
Szerintem ne aggódd túl még friss a műtét, ki kell tisztulni és ez az egy út van ahol ki tud

37805. Mandra82017-11-11 14:08
Lányok teljesen kivagyok. :(
Beszéljetek lécci a fejemmel.
Ma jobban vérzek, mint eddig. Piros. Még így is kevés, nem is látszik meg a betéten, de a wc papír tök piros mindig.
Már az előbb a kórházat is felhívtam, de semmivel sem vagyok előrébb. Azt mondták pár csepp belefér, de azért a biztonság kedvéért menjek majd kontrollra az orvoshoz. Ugyanott tartok.
Rettegek, hogy még jobban elkezd, mert valami baj van. Aztán meg azt gondolom, hogy ez tényleg tök normális. A telefonba is azt mondta az előbb az ügyeletes orvos, hogy ott a varratoknál még szivároghat, ez belefér.
Nem tudom. Az előbb már majdnem elindultam, hogy bemegyek az ügyeletre.
Én parázom ezt túl?
Másnak is volt, hogy egyik nap semmi, aztán megint rákezdett?

37804. Béka q2017-11-11 11:23
Nem tudom mi lehet ez. De megértelek h aggódsz.
(válasz Diti1968 37802. hozzászólására)

37803. ukata2017-11-11 10:19
Ezek szerint majdnem teljesen sorstársak vagyunk. Az asztma nálam is befigyel, a tüdőgyógyászom nekem is javasolja, hogy a műtét előtt használjam a Seretide discust. Egyébként csak allergiás időszakban (május-augusztus) veszem elő hébe-hóba, ha befulladok.
Anno szülésnél azt mondta a doki, hogy nyugi, nyitott véna van végig (branül miatt), úgyhogy azonnal tudnak adni bármit.
Nekem az epeműtétes tubusos altatás után nem volt semmi légzési zavarom, se torokfájás, semmi.
(válasz lnmariann 37801. hozzászólására)

37802. Diti19682017-11-11 10:10
Ja, és teljesen szagtalan a cucc.
2 hete voltunk Hajdúszoboszlón wellness-ezni, de utána direkt használtam a tejsavas irrigálót, szóval tanácstalan vagyok...
(válasz Diti1968 37799. hozzászólására)

37801. lnmariann2017-11-11 10:07
Sziasztok!

Voltam altatóorvosnál
Átveszéltük a gyógyszereim. Az asztma spray-t fújnom kell kötelezően műtét előtt is.
A medrolt leállította, mert mellékhatása a fertőzésveszély.
Azt mondta, érdekes az anatómiája a torkomnak, nehézkes lesz az intubálás, s utána fájdalmas lehet.a tüdőm s az esetleges nehéz lélegeztetés miatt esélyes hogy intenzívre visznek nem a szobaba

De MINDEN rendben lesz! Tudom!

37800. Mandra82017-11-11 10:06
Sajnos segíteni nem tudok, de úgy látszik ez egy ilyen reggel.
Ma megint én is kicsit jobban vérzek és már tiszta ideg beteg vagyok miatta.
Sosem lesz már vége? :(

37799. Diti19682017-11-11 09:27
Sziasztok Lányok!
Tudna valaki segíteni?
Csütörtök reggel arra ébredtem, hogy egy adag vízszerű szürkés-zöldes váladék jön ki belőlem, olyan érzéssel, mint amikor anno megjött? Napközben fokozatosan elmúlt, pénteken nem volt semmi, de ma hajnalban megint erre az érzésre ébredtem fel és elázott egy tisztasági betétem. Azóta megint semmi?
Éjjel voltam pisilni, akkor még száraz volt. Hétfőn amúgy is megyek dokihoz, bár így rákszűrést nem hiszem, hogy tud csinálni, de azt mondta addig ne csináljak semmit, ne próbáljam házilag kezelni semmivel. Gondolom tenyésztést akar belőle csinálni?! A neten kutakodtam, mert hólyag sipolyra gyanakodtam, de arról azt írják, hogy műtét után 1-2 héttel szokott jelentkezni. Vagy valami bakteriális fertőzés lehet talán?
Csak méhnyak van, a többit mind kivették, szóval nem tudom, nekem ilyen még sosem volt?
Eléggé ideges vagyok most..
Üdv,
Edit

37798. Csakpihe2017-11-11 08:58
Nekem is fájdogál a pisilés. Tegnap mikor engedtek haza, mondtam az orvosomnak. Azt mondta a katétertől van és majd el fog múlni. Ma reggel az elsőnél nem éreztem semmit, a második megint elég kellemetlen volt.
(válasz Katonca 37794. hozzászólására)

37797. Béka q2017-11-10 23:35
Amikor hazaengedtek a kórházból és végre nyugodtan lezuhanyozhattam meg befeküdhettem a kellemes frotír lepedőre, hát az megfizethetetlen volt!
(válasz Csakpihe 37793. hozzászólására)

37796. Katonca2017-11-10 23:00
Kedden úgyis megyek a dokihoz szövettani eredményért, majd panaszkodom neki. :)
(válasz Béka q 37795. hozzászólására)

37795. Béka q2017-11-10 22:44
Szobatársamnak is ilyen problémája volt. Ő is antibiotikumot kapott 2x1et de nem tudom pontosan milyet. Nem használt neki. Azt mondták neki mindig h majd rendeződni fog. Már tiszta ideg volt szegénykem.. aztán ugy döntött h 1-2 hetet vár es ha nem rendeződik elmegy urológushoz.
(válasz Katonca 37794. hozzászólására)

37794. Katonca2017-11-10 22:23
Sziasztok! Folyamatosan olvasom a régi hozzászólásokat, tapasztalatokat, de nem találok olyat aki ugyan azzal küzdene mint én. 10 napja műtöttek, de a pisilés rettentő kellemetlen. Nem gyakran van, normális tiszta kinézetű, de fájdalmas. Kedden mondtam az orvosomnak, adott rá antibiotikumot, de nem javul. Valamelyikőtöknek volt ilyen tapasztalata? Elmúlik? Csak én vagyok türelmetlen?

37793. Csakpihe2017-11-10 21:56
Szóval már itthon vagyok, jobban fogok tudni írni is, mert nem vittem be gépet, telefonról meg nem annyira szeretek pötyörögni sokat.)
Kedden műtöttek. Ma engedtek el. Mára jól kiürítették a kórházat ahogy néztem. Most olvasom szedtek még fájdalomcsillapítót? Nekem két nap volt, nem is jutott eszembe, de most ahogy olvasom, lehet azért néha könnyebb lenne, nem tudom.
A kórházban nekem az volt az érdekes, hogy itt pld nem is volt külön intenzív meg őrző, egy helyen voltunk végig.
Ha bármi kérdésetek van szívesen válaszolok én is.

37792. Csakpihe2017-11-10 21:53
Köszi, de a futás nem a kedvencem, csak a jelenlegi mozgásomhoz képest mondtam)))
Viszont a hasprés az meddig nem? Mert nekem pld a kedvencem.
(válasz Diti1968 37787. hozzászólására)

37791. ukata2017-11-10 17:44
Kedves Diti, nagyon köszönöm a drukkolást. Most olyan egyszer fent, egyszer lent hangulatom van. Úgy érzem, lassan elfogadom azt, hogy ennek meg kell lennie. Bár nekem nem volt brutális vérzésem. Két év szünet után kétszer fordult elő vérzés, de nem túl erős, inkább csak jelzés értékű. Erre mondta a doki, hogy ami két év után újra kezdődik, az nem jó. (10 éve tudom, hogy miómám van, de eddig nem nőtt, a mérete stagnált).
Most nincsenek tüneteim, a miómák biztos megijedtek, hogy vége a jó világnak, és nem dőzsölhetnek tovább odabent, de késő bánat. Menniük kell.
(válasz Diti1968 37786. hozzászólására)

37790. lisa352017-11-10 17:22
Pihizzél. Gyógyuljál.

Én negyedik napon jöttem haza és még három-négy napig simán vettem be Donalgint. Sőt, két napig hőemelkedéssel tarkított extra gyengeség volt rajtam.
De még most is nyilal itt-ott. Érdekes módon, néha még a köldökömnél is belehasít.
(válasz Béka q 37789. hozzászólására)

37789. Béka q2017-11-10 16:35
Nekem ma nincs túl jó napom, fáj a hasam és nagyokat nyilall bele. Vettem be fájdalomcsillapítót. Fekszem, pihenek, gyógyulok.

37788. lisa352017-11-10 15:23
2 hete ilyenkor kezdtem magamhoz térni, összeszedni magam az intenzíven.

Egyre jobban érzem magam. Néha még itt-ott fájdogál. De így is sokat pihenek. Már teregettem, mosogattam is, főztem is, de csak egyszerűt. :)
Mindig csak egy picivel többet. De nekem is hullámzó. Bár ha azt vesszük, hogy pénteken műtöttek, vasárnap hajat mostam simán a kórházban. De nem hősködök, pontosan rászántam a minimum 6 hetet a gyógyulásra. Holnap egy kicsit készülök kimozdulni. Semmi erőlködés, csak vásárolni megyünk, semmi cipekedés. Csak vágyom már embererek közé menni...

37787. Diti19682017-11-10 15:12
Kedves Csakpihe!

Kis türelem, 6. hét után elkezdheted a fizikai felkészülést a futásra, 12 hét után már lassan lehet futni! Engem április 21-én műtöttek, július második felében már gyors gyalogoltam kocogással váltogatva+szabadtéri edző gépeken erősítettem és augusztus óta megint futok! 2hete már teremben a hideg miatt, de nekem minden pont olyan jól megy, ha nem jobban, mint a műtét előtt! Csak a hasizom gyakorlatokon változtattam, kerülni kell a hasprést, de ennyi!
Hamar elszalad ám az idő, nem sokára megint futhatsz!
Üdv,
Edit
(válasz Csakpihe 37785. hozzászólására)

37786. Diti19682017-11-10 15:07
Kedves Ukata!

Nagyon drukkolok Neked is! Csak nyugi, minden rendben lesz!

Üdv,
Edit
(válasz ukata 37783. hozzászólására)

37785. Csakpihe2017-11-10 14:53
Igen, mai viziten én is ezt mondtam pont, higy a körülményekhez képest jól vagyok. Erre mondjak, ez nem hangzik olyan jól, én meg mondtAm hogy egy hete meg futottam) Erre mondjak, akkor meg nem voltam műt e, én meg mondom hat pont ezért mondtam.)
(válasz ukata 37777. hozzászólására)