Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (35. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34888. ildikó512017-03-10 21:22
Kedves marikati
Kérlek ne félj !
Tudom nem könnyű de egészen más lesz az életed !
A műtét nem olyan félelmetes mint ahogy azt sokan gondoltuk jó az első két nap ici picit rossz de mindennap csak jobb lesz !
És te jó kezekben leszel tudod ezt miért írom puszi:)
(válasz marikati 34885. hozzászólására)

34887. mmacus2017-03-10 21:12
Nekem egyébként mindegy, jo szándékból írtam. Nálam megkönnyítette a műtét utáni pár nehezebb napot. Abban a kórházban mindenki kapta.

34886. mmacus2017-03-10 21:10
Nem hari:)) Olvasd el a betegtájékoztatót. A gyomor és bélmozgást fokozó gyógyszer, amely a hányást, hányingert is csillapítja.

[link]
(válasz ildikó51 34860. hozzászólására)

34885. marikati2017-03-10 20:58
Sziasztok lányok! Már hónapok óta olvaslak benneteket, mert volt egy megérzésem, hogy én is csatlakozni fogok hozzátok. Sajnos a megérzésem valóra vált! Kedden tudtam meg, hogy méheltávolító műtétem lesz.52 éves vagyok. 50 évesen egyik hónapról a másikra megszűnt a vérzésem. Nagyon nehéz élethelyzetben voltam, mert édesanyám súlyos betegségben haldoklott hónapokig. Idegileg teljesen kikészültem és 10 kilót lefogytam. Arra gondoltam, hogy ez befolyásolta a ciklusom elmaradását. Két év elteltével újra jelentkezett nagyon durván. Küretem volt. A szövettan hyperpláziát mutatott. Ezután 3 hónapos hormon kúra következett. A kontroll küret szerint nem állt helyre a méhnyálkahártya. Méheltávolítást javasolt két orvos is. Ennyi a történetem. Félek, izgulok.

34884. ildikó512017-03-10 20:40
♥♥♥♥♥♥♥♥
♥♥♥♥♥♥♥Lilla♥
;
(válasz Kék Lilla 34883. hozzászólására)

34883. Kék Lilla2017-03-10 20:36
HABET!!!!!!
Büszke vagyok Rád Ildikém!!!

34882. ildikó512017-03-10 20:31
IGEN YALLAH CSAK SZÓHOZ SE JUTOTTAM DE LESZAROM ŐKET MÁR HÍVTAK HOGY BOCSI DE MONDTAM ELKÉSTETEK VELE PÁ !!
PUSZILLAK DRÁGA ♥
(válasz yallah 34880. hozzászólására)

34881. ildikó512017-03-10 20:30
Drága lányok♥
Köszönöm szépen jól esik nagyon hogy gondoltok rám névnapom alkalmából ♥
nem köszönöm meg külön hanem igy együtt leírom nektek hogy IMÁDLAK titeket mindenkit!!!!!
nagyon boldog vagyok hogy rátok találtam !!! a barátnőket meg elfelejtem örökre nem tartoznak hozzám TI Tőletek annyi jót és szépet kaptam ezt senki nem pótolhatja főleg nem egy két idióta barátnő maradjunk meg egymásnak sokáig és továbbra is szeressük támogassuk egymást ez egy nagyon jó érzés !!!!kívánok mindenkinek jó egészséget boldogságot mindent mert megérdemlitek igaz emberek vagytok mind egytől egyig !!!!!!SZERETLEK TITEKET♥♥♥♥♥♥

34880. yallah2017-03-10 20:28
Elhízás? Le van szarva! Ezt kell mondani a köcsögöknek!

34879. szisziági2017-03-10 20:16
Kedves Krisztina-Kotkoda!

Köszönöm kedves soraidat, jólesnek:) Pont ezért nem írok gyakran, mert nem akarom offolni a fórumot ,megijeszteni és elrémíteni a méheltávolítás előtt álló lányokat...
Szó sincs vacak kis miómákról,mert veszélyesek és életrombolóak a folyamatos kivérzés egyéb tünetek miatt! Én is alig éltem akkoriban, és még fogalmam sem volt, hogy ez csak a kezdet:((
2011- márciusában talpig betojva kopogtattam itt, és mélységes szeretettel és hasznos tanácsokkal támogattak engem is .
Pont úgy féltem mint itt mindannyian, és minden segítő szó jól esett!
Nagyon jó érzés látni, hogy azóta is mindig támogatásra, biztatásra lel itt akinek szüksége van rá!
Azért írok mégis, hogy hiteles példa legyek , erőt adjak a rákos diagnózissal szemben állóknak, és azoknak akik nem merik felvállalni a nevüket, de itt esetleg olvasnak bennünket.

Köszönöm és én is viszont kívánom a jó egészséget, ez a legfontosabb dolog , amire mindannyiunknak nagyon kell vigyáznunk!
(válasz Kotkoda_:) 34876. hozzászólására)

34878. Kék Lilla2017-03-10 20:07
Ildikó
Még rengeteg csodálatos
névnapot kívánok,egészségben, boldogságban!!!Lilla

34877. Kék Lilla2017-03-10 20:04
Ágikám,ISMÉT köszönöm!!!De jó
hogy Vagy!!Lilla

34876. Kotkoda_:)2017-03-10 19:57
Kedves Ági,
Örülök, hogy jelentkeztél. Az írásod megérintett és elgondolkodtatott.

Talán mert van a közeli hozzátartozóim közt is - én már úgy érzem - hogy gyógyult rákbeteg.
Amin Ti átmentetek, azzal én a hülye kis mioma műtétem után csak együttérezni tudok, azonosulni nem.
Nehéz bármit is válaszolni. ...
Vigyázz Magadra, jó egészséget kívánok Neked!
(válasz szisziági 34873. hozzászólására)

34875. szisziági2017-03-10 19:46
Drága Lilla-Ági, nagyon jó irányban gondolkodol!!
Nem tudok oldalt linkelni, de talán nem reklám Szentesi Éva írásait említeni! Amikor olvasom, mintha csak én írtam volna, olyan életszerűen írja le a betegsége közben megélt érzelmi utat!

Puszillak, és szívből kívánom, hogy mindig csak így vedd a további feladatokat a gyógyulás útján!
(válasz Kék Lilla 34862. hozzászólására)

34874. Kotkoda_:)2017-03-10 19:43
Lányok,
Bocs, egyszerre írok a hozzászólásaitokra.
A kórházból engem kiengedtek "produkció " nélkül is. Minden vizitnél megnézték a hasam. Egyedül arra kérdeztek rá, hogy a szelek mennek-e? Semmi hashajtót nem adtak.
Az ismerősök. ... hát én is megválogattam kinek mondjam el. A családtagok, és nagyon közeli barátok tudtak csak róla. Nekem szerencsére nem volt rossz tapasztalatom, mindenki megértő volt velem, és bátorított. Sőt, olyan is volt, akiről nem is tudtam, hogy hasonló műtétje volt, és teljesen elmesélte hogy ő mit élt át.
Főzős filmek? Pl a "Csokoládé" Filmen kívül is szeretem ...🍫
Szex: egyáltalán nem kell félni. Menni fog lányok ... Én is féltem, minden mozdulatra figyeltem, hogy nem fáj -e. Ja,és utána siettem a wc-re, hogy nem véreztem-e. 💑
Beelőztek, amíg írtam, de én is boldog névnapot kívánok az Ildikóknak, ildikó51-nek külön is. 🎉🌹Dobd a hátad mögé azt mai barinős kávézást, ünnepelj a szeretteidel.
Békés , nyugodt estét mindenkinek. 🌜🌹😊

34873. szisziági2017-03-10 19:23
Szia kedves drága Ildikó!!

Először is nagyon sok BOLDOG NÉVNAPOT kívánok Neked!! Isten éltessen még sokáig tökéletes egészségben és nőiséged teljében!!

Nagyon köszönöm kedves érdeklődésedet, megvagyok én is, teljes erőbedobással dolgozom, és az esti kikapcsolódásom az,hogy
naponta felnézek ide, de ritkán írok.Mindennap küldök azonban magamban egy gyógyító kívánságot azokért akik előtt még nagy feladat van!
Most viszont annyira érzékeny témát pendítettél meg a "barátnőid " reakciójával, hogy nem bírom megállni, hogy ne írjak az én tapasztalatomról.

Kétszer is végigmentem ezen...Már az első műtétnél is, pedig nem volt vágás,kívülről semmi nem látszott, csak a három -négy kiló mínusz ami még jól is állt. De a dilemma hogy kinek mondjam el, kinek ne, stb.. Nagyon nehezen éltem meg ezeket, főleg másodjára a kiújulásnál. A hajam elvesztésével járó helyzetet is nehezen kezeltem:( A tükör azt mondta, hogy szuperül nézek ki a hosszú ,aranyszőke parókában,életemben annyi bókot nem kaptam mint akkor. Pedig a szimpla igazság az volt, hogy csak ez az egy paróka volt az üzletben ami színben , méretben akkor passzolt, és nem volt erőm továbbmenni , keresgélni:(

Az önbizalmamnak, énerőmnek viszont nagyon nagy erőpróba volt ez a feladat. Azt gondoltam, hogy ha végig tudok menni kihúzott derékkal, egyenesen az emberek szemébe nézve ebben a parókában az utcán, akkor talán nem fognak sajnálni, a hátam mögött összesúgva temetni!!!
Hanem azt hiszik, hogy kivakaróztam végre az egyszerű kis szürke háziasszonyból, és fitnesszre meg kiszőkített hajvasalásra adtam a fejem! És így is lett!! Bent a munkahelyemen amikor bementem , irigykedve bámultak rám-jé mennyire ki vagy simulva!
Akkor találtam ki a varázsmondatomat, és angyali mosollyal megkérdeztem : Tényleg így látod?? Cseréljünk! Egy hétre adom a minimum II. B stádiumú kiújult rákomat, az összevarrt belemet és meglátom hogyan jössz ki belőle!!
Mihelyt valaki nagyon elkezdte magát sajnáltatni a környezetemben,és kezdett volna leszívni, akkor csak ezt a kérdést tettem fel:)) Azóta meg minden elrontott hajamnak, felszedett kilómnak örülök, és feltett szándékom, hogy bibircsókos öregasszonyként is örüljek neki, hogy csak a hátam vagy a bütyköm sajog időváltozáskor:))

Száz szónak is egy a vége, az emberi butaságnak és tapintatlanságnak nincsenek felső határai, főleg a nők körében. A férfiak sutábban állnak ehhez, tőlük soha nem kaptam bántó szót,hülye megjegyzést, inkább nem mondtak semmit.Vagy vicceltek, és ez olyan jó volt akkor!!
Kaptam olyan bókot, pl. biztosítós nagyon fiatal huszonéves sráctól, aki az egészségpénztáramat kötötte a betegségem idején, ami nagyon szívet melengető volt:
Azt mondta, hogy nem látott még rákbeteget aki a kezelés közepén tart, és felkészült a legrosszabbra. Ehelyett a születési évszámom láttán őszintén felkiáltott,na ezt nem gondoltam volna!! Hogy az anyukájával vagyok egy idős:)) Nagyon kedves emlékem maradt ez a pillanat!
És azok is amikor öreg hölgyeket láttam kedvesen beszélgetni a kemó alatt, és recepteket meg palántákat cserélgetni az onkológia folyosóján. Hiszen amíg élünk, addig csakis mi döntjük el, hogy mennyire vagyunk hajlandóak lefeküdni a padlóra és vinnyogni!

Ildikóm,legyints egyet és hagyd a butaságot rájuk! Nekem is megszűntek felszíni régi kapcsolataim , de sokkal értékesebbeket és mélyebbeket kaptam helyettük-például itt!!
puszillak:)
(válasz ildikó51 34844. hozzászólására)

34872. ildikó512017-03-10 18:54
Kedves Laszilvi ♥
jól vagyok köszönöm szépen hétfőn leszek 6 hetes vissza jött az erőm is de dolgozni nem megyek még majd csak április elején kezdek megadom magamnak a teljes gyógyulást :) a szex hm nálunk is aktuális lesz jövöhéten én is kiváncsi vagyok nagyon:D puszillak és örülök hogy jelentkeztél szép estét neked ♥
(válasz Laszilvi 34870. hozzászólására)

34871. ildikó512017-03-10 18:50
Drága Lilla
Jól gondolod nem szabadott volna elmondani csak tényleg a szűk családnak tanultam belőle :)
puszillak♥
(válasz Kék Lilla 34866. hozzászólására)

34870. Laszilvi2017-03-10 18:49
Kedves Ildikó,
Köszönöm érdeklődésed, itt vagyok :) Olvasgatlak ám titeket, de 3 hete dolgozom és így költségvetés készítési időszakban rengeteg a meló meg a határidő. Az ülés már teljesen jól megy...sajnos még túl jól is...beszippant a meló és csak mikor felállok jövök rá, hogy basszus órák óta görnyedek a gép előtt... Igyekszem azért minden nap tornázni is...
Nem akarom azt folytatni, ami a műtéthez vezetett, hogy csak hajszolom magam...az onkológus beutalt dilidokihoz:), hogy megtanuljam az énidőt használni...azt mondta, hogy a rákos megbetegedések mögött 80%ban ez is ott áll, hogy csak hajtunk mint a hülyék, mindenkinek megfelelve...mi magunk meg valahol elveszünk...a szervezet így jelez, hogy elég volt!
7 hetes múltam. Azt mondta a nődoki, jöhet a szerelem...hát a síkosítót már beszereztük, a férjem tűkön ül...én meg szedem össze a bátorságom... Reméljük maradt megfelelelő méret... úgy érzem magam mint egy szűz lányka...;)
Veled mi újság?
Olvastam a kedves ismerőseid beszólásait..ne törődj velük...én is sok barátomnak hitt embert húztam ki a noteszemből...
Lilla kitartás a kezelésekhez, kemény csajok vagyunk.
Puszi mindenkinek!
Vigyázzatok magatokra!
Ja és az actimel búzakorpával, lenmaggal feltúrbózva, sok folyadék fogyasztás mellett tuti jó székletet csinál :))
(válasz ildikó51 34844. hozzászólására)

34869. ildikó512017-03-10 18:48
Szia Idna 67
azt gondoltam hogy a közeli ismerősnek barátnak el lehet mondani de ma szembesültem vele hogy nem úgy hogy innentől kezdve nem mondom senkinek nem akarok többet ilyen helyzetbe kerülni még én éreztem magamat szarul basszus
puszillak
(válasz Idna67 34864. hozzászólására)

34868. Kék Lilla2017-03-10 18:26
Kedves Andi
Ott a pont!!!
Sok sok puszi lilla

34867. Idna672017-03-10 18:17
Kedves Kék Lilla Ági!
Igazad van, Én sem mondom most már senkinek. Az elején mikor szembesülünk azzal, hogy mi vár ránk, nehéz magunkban tartani. Én úgy éreztem megkönnyebülök ha elmondom, reménykedtem kapok valamilyen segítséget. A betegségek nem véletlenül jönnek..talán mi sem csináltunk úgy sok mindent ahogyan kellett volna..de egy biztos megtanít minket sok mindenre. A legfontosabb most már szeríntem mind annyian tudjuk kik érdemesek arra, hogy a BARÁTAINK legyenek.Szép estét!Andi
(válasz Kék Lilla 34866. hozzászólására)

34866. Kék Lilla2017-03-10 17:47
Igen,nevess rajtuk egy jó nagyot,
de legfőképpen szerintem
most már nem az lenne a legjobb, ha már nem közölnéd
ezt senkivel?Bocsika, ne haragudj, Ildikó!!Elvégre kívülről
nem látszik,egészséges vagy,ez
a dolog meg sem történt!
Mármint azok számára,akik
nem méltók e dolog ismeretére...!Bocsi de én így
vagyok ezzel, szerintetek
helyesen gondolom így?
Megírhatjátok nyugodtan ha nem,
nem sértődök meg...!

34865. Kék Lilla2017-03-10 17:34
Köszi Kriszti
Ezek tényleg klassz filmek!
Érdekes módon én mostanában
azokat szeretem legjobban ami
konyhákban játszódik, és
szakácsokról szól.Meg éttermekről.

34864. Idna672017-03-10 17:26
Szia Ildikó!
Én még nagyon új vagyok itt,csak két hete mütöttek, de velem is történt hasonló dolog az elmúlt hetekben. Az első ilyen ,,jó indulatú,,megjegyzés nagyon kíboritott, de akkor megfogadtam,hogy ezt nem engedem meg mégegyszer senkinek sem. Most már nagyon jól letudom rendezni az ilyen embereket. Nekem a ,,jó barátaim,, azt mondták, kipakolnak úr isten..a semmitöl is hízni fogsz..szedjél q10-et,hogy ne öregedj..stb. Ma már tudom az ilyeneknek saját magukkal van a legnagyobb problémájuk, amit megpróbálnak a másikra rátenni..ezt nem kell nekik megengednünk és akkor nagyon kikészülnek. Szeríntem gondolj erre ha történik még Veled ilyen, és nevess rajtuk egy jó nagyot. Minden jót! Andi
(válasz ildikó51 34859. hozzászólására)

34863. Kotkoda_:)2017-03-10 17:22
Ok, akkor adok tippet pár letöltendő filmre.
Csak kattints a linkre és már indul is a film:
Angyalok városa:
[link]
De bátran ajánlom őket is:
Szerelem a kolera idején, Órák, Last Vegas, Ízek, imák,szerelmek...

Puszi
(válasz Kék Lilla 34862. hozzászólására)

34862. Kék Lilla2017-03-10 17:07
Jó, akkor én innentől kezdve
szentül megfogadom hogy mindenféle híroldalak olvasgatását befejezem!Nem
bírom tovább a lelketlen, hírhajhászó,embertelen
újságírásukat, hányingerem van
tőlük réges rég!!Itt a pont, csak
beteggé tesznek ezek az
"emberek"!Max.
TV-híradó.Azért minimálisan
muszály képben lenni nem?Bár
azt sem szívesen!
Puszi mindenkinek!!

34861. ildikó512017-03-10 16:54
ÉDES DRÁGA LILLA
NE OLVASGASS !
PADLÓRA VÁG !
JÖNNEK A GONDOLATOK HIPOHONDERRÉ TESZI A NET AZ EMBERT
PUSZILLAK♥
(válasz Kék Lilla 34853. hozzászólására)

34860. ildikó512017-03-10 16:51
Szia mmacus
ne hari már de a Cerucal hányás csillapító gyógyszer
az actimel nekem is bevált
üdv Ildikó
(válasz mmacus 34856. hozzászólására)

34859. ildikó512017-03-10 16:48
Loren4
igen kellemesek de több esélyt nem adok nekik olyan szarul éreztem magamat gondoltam olyan régen taliztunk jót dumálunk meg röhögünk de sajna szarul sült el valószinű érzékenyebb vagyok na mindegy
puszillak♥
(válasz Loren4 34852. hozzászólására)