Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (35. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34435. ildikó512017-02-19 10:51
Brigi !
Szerintem nem annyirra vèszes fájdalom pl egyeltalán nincs folyamatosan adják a fájdalom csillapitókat nekem èjjel kezdett kicsit fájni a hasam de kaptam szúrit rögtön elmúlt ! Ki lehet birni hidd el!!!
Ne fèlj !!! Semmi baj nem lesz !olvass vissza mindenki hogy fèlt hogy milyen nagy fájdalmai lesznek ès nem volt !nyugi :-)
(válasz toth.brigi 34433. hozzászólására)

34434. ildikó512017-02-19 10:46
Szia Bobo:-)
Hát ez a húrka nekem is jobb oldalon van nem valami szèp de apának tetszik :-) csak eltűnik egyszer már!
Nem hiszem hogy látott valaki hogy kinnt a popód de ha igen nem hiszem hogy zavart valakit is 😀😀😀puszillak 🌹🌸🌷
(válasz bobo64 34428. hozzászólására)

34433. toth.brigi2017-02-19 10:44
Szia Ildi, köszönöm szépen a bíztatást :) nem laparoszlópos a műtét és nem epidurális, altatás. hagyományos hasműtét lesz (a méhem fala tele miómával és az egyik petefészken ciszta) csak remélem, hogy bikini vonal és nem hosszába vágják fel az egész hasam :O A 10-11 évvel ezelőtt műtött barátnőim mesélték, hogy pokol volt nekik, hogy hanyatt kellett feküdni (semmi mocorgás, forgolódás, az egyiküket le is kötözték :O) és sem enni, sem inni nem kaptak :O azt ők is mesélték, hogy minden nappal jobb nem is attól tartok, hanem az első (a műtét napjától) naptól és éjszakától :)
(válasz ildikó51 34431. hozzászólására)

34432. ildikó512017-02-19 10:42
Szia Krisztina (Kotkoda)!
Hát már várom èn is hogy kicsit lehessen majd tornázni bicizni :-) :-) èn majd csak március 18 án megyek kontrollra addig jajj de sok idő van :-(
Èn mèg hamar elfáradok tegnap voltunk kicsit vásárolni utána megfőztem nagyon elfáradtam ès húzott a hasam de jót aludtam 3s frissen kelltem dèlután :-) puszikállak 🌸🌹
(válasz Kotkoda_:) 34425. hozzászólására)

34431. ildikó512017-02-19 10:36
Szia Brigi !
Ha hasi műtèted lesz mint nekem akkor másnap reggel felkelhetsz kicsit rossz az első de mindig jobb lesz !laporszkóposról nem tudok mit mondani majd irják a lányok !
Ha altatnak mindenkinèl más nekem volt egy kis hányinger meg pici hányás de adtak rá szúrit hamar elmúlt!ha gerincbe èrzèstelenitenek akkor kell azt hiszem feküdni hogy a fejedet se lehet felemelni de azt majd irják a lányok
Csak kèrlek ne fèlj !!!! Aludni fogsz műtèt után egèsz nap legalábbis engem altattak este 7-kor lett tiszta a fejem !de a nővèrek segitenek mindenbe !puszillak 🌷
(válasz toth.brigi 34429. hozzászólására)

34430. ildikó512017-02-19 10:27
Loren !
Nekem mindent kivettek hasi műtètem volt
Pizsit már másnap fevettem ahogy kivettèk a katètert
Nagy nagy türelem kell nagyon nehèz volt nekem is de valahogyan kibirtam !
Itt vagyunk neked is !segitünk támogatunk imádkozunk küldjük az energiát ! Nekem nagyon sokat segítettek a lányok !Örök hálám nekik különben megbolondultam volna !!Olvassgass vissza nagyon sok mindent megtudsz majd ! Kèrdezzèl nyugodtan valaki mindig van aki válaszol !takarítsál csináld azt amit szeretsz ! Kèpzeld èn húszon èvvel ezelött kötöttem utoljára most elkezdtem ès teljesen leköt !Kitartás lassan de eljön a nap !
Puszillak !!🌷🌹🌸
(válasz Loren4 34424. hozzászólására)

34429. toth.brigi2017-02-19 10:16
Sziasztok lányok, a tapasztalataitokra kíváncsi az műtét napjával kapcsolatban. Nekem ezt a beavatkozást március 2.-án fogják csinálni és természetesen nagyon tartok tőle :( az aggaszt leginkább, hogy hogyan fog zajlani az első estém/éjszakám, mikor kelhetek fel, tényleg feküdnöm kell-e egész éjszaka, nem is ihatok, csak mereven feküdni másnap reggelig? vagy felkelhetek, járkálhatok, ha tudok és nem vagyok rosszul? valamelyikőtök elmesélné, pontosan hogyan zajlott nála a reggeli felkeléstől az eltelt 24 óra? szeretem tudni mi vár rám, még ha rossz is, csak ne legyen ismeretlen:) nagyon köszönöm nektek, mindnekinek jobbulást Brigi

34428. bobo642017-02-19 09:47
Lányok, én is fogytam egy kicsit, kb. 3 kilót, el is indult vissza pedig szívesen lemondanék róla örökre. És kaptam én is egy kis hurka-gyurkát a vágás alá kissé jobbra húzódik.
Eszembe jutott egy kis sztori itt a pizsi-hálóing téma miatt. Én sem szeretem a hálóinget, ezért beraktam egy pizsamát, hátha.
Nekem a műtét napján kellet bemennem. Elvileg a második lettem volna, de elmaradt az első műtét, így előrébb sorolódtam. Éppen megkaptam az ágyamat, ki se tudtam pakolni semmit, már jött a műtősfiú. A lényeg, hogy az őrzőbe vittek, és a nővér hozott utánam pár dolgot a kis bőröndömből. Hálóing helyett csak a pizsifelsőt hozta. Igen csini voltam amikor kísért először mosakodni, át az őrző másik végébe, pizsi a derekamig ért, alul semmi, popóm kint, a többit rátok bízom... :)))

34427. Kotkoda_:)2017-02-19 09:36
Szia Deina,
Szerintem nem lesz szükséged szabadidő ruhára. Mire esetleg kedved lenne felvenni, addigra már mehetsz is haza.
Jobb esetben pár napig leszel csak a kórházban. Én összesen 2 éjszakát töltöttem ott.
Na, és jól is esik, hogy csak pihenni kell. Műtét után még húzni fog az ágy, jókat alszol. Utána meg kicsi olvasgatás, pihenés ágyikóban... Jó az, hidd el. Persze sétálgathatsz, ha már erősödsz, de csak fokozatosan keveset.
És igen, nem kell pizsi csakis hálóing. Én mondjuk nem kaptam kórházit a sajátomban voltam. Vittem hármat, de csak egyet használtam 🙂
Ne izgulj, minden rendben lesz.
Jól fog esni a pihenés, hidd el, és attól fogsz erősödni.
(válasz deina75 34418. hozzászólására)

34426. bobo642017-02-19 09:30
Én is pizsipárti vagyok, de első napon csak a hálóing jó. Én vittem pizsit is magammal, miután a katétert kivették felvettem, de nekem laparoszkópos műtétem volt. Ne szorítson a dereka.
Legfeljebb egyet vigyél, ha tudod esetleg hordani, ne hiányozzon. Én otthon kikészítettem külön váltóruhákat, bugyi, pizsi, hálóing stb., ha utánam kellene hozni valamit, gyorsan megtalálja a párom. (persze nem kellett semmi)
Altatóorvosnál voltál már?

34425. Kotkoda_:)2017-02-19 09:29
Szia Ildikó,
Én összesen 3 kg-t fogytam, de szépen lassan kúsznak vissza. Ezért kezdtem el tornázgatni is már. Csak sima sétálós Laslie Sansone-el, de így is kimelegít mire a végére érek. A kontrollon mondták, hogy mindent csinálhatok, így a jövő héttől megy a hasizom torna is 🙂
(válasz ildikó51 34413. hozzászólására)

34424. Loren42017-02-19 06:34
Drága Ildikó! Köszönöm a biztató szavakat! Azt hittem, hogy csak nekem kell ilyen sokat várnom. Én karácsonyi ajándéknak tudtam meg, hogy baj van, és hétfőn kell mennem CT-re, onnan kb. 10 nap, mire eredmény lesz. Csak ezután derül ki, hogy mekkora a baj és mit tudnak kezdeni vele. A méhemet és a méhnyakat mindenképpen ki kell venni, a többi a CT-től függ.:( Addig azthiszem megcsinálom a nagytakarítást. :)
(válasz ildikó51 34423. hozzászólására)

34423. ildikó512017-02-19 05:00
Drága Loren !
lelkileg mindenkit megvisel a várakozás én már csak tudom mert nekem az elsőre tervezett műtétem elmaradt köhögés miatt és igy plusz két hetet várnom kellett ! novemberben tudtam meg hogy műteni kell és január 30 án műtőttek úgy hogy nem volt könnyű
Kitartás ! rendben lesz minden
puszillak ♥
(válasz Loren4 34416. hozzászólására)

34422. ildikó512017-02-19 04:22
szia Valcsi de régen jártál erre !
ja nem panaszkodás képpen irtam hogy fogytam mert nem baj az csak furcsa volt mert érezni nem éreztem csak mikor felvettem a farmeromat :) nem bánom ha nem jön vissza igaz csak 56 kg vagyok puszillak ♥
(válasz Valcsi65 34420. hozzászólására)

34421. ildikó512017-02-19 04:20
szia deina !
szabadidő ruha ha esetleg jó idő lesz és ki akarsz menni majd az udvarra sétálni
ha reggel műtenek egész nap aludni fogsz nem leszel kába !én az éjszakát is végig aludtam igaz éjjel 1 kor kértem fájdalom csillapitót szuriban és simán vissza aludtam :) nyugi minden rendben lesz puszillak ♥

34420. Valcsi652017-02-18 23:01
Ildikó! Fogytam vagy 4 kilót de 3 hét alatt visszajött.

34419. Valcsi652017-02-18 22:59
Deina! Hidd el a legjobb a hálóing. Legtöbben azt is a kórházit használtuk hiába volt ott a saját. Engem reggel 9.00 kor műtöttek. Én az egész napot átaludtam. Este 8 kor ébredtem viszont éjszaka így nem aludtam. Hát hajnalba mikor fel kellett kelni én rosszabbra számítottam. Nem volt vészes és utána minden nap jobb.

34418. deina752017-02-18 22:09
Köszönöm, hogy írtatok az altatásról, kedves tőletek, megnyugodtam kicsit :-) Lehet, hogy hülye kérdés, de szabadidőruhát ne vigyek, ugye? Vagy pizsit? Nagyon nem szeretem a hálóinget, bár gondolom a sebnek nem esne jól a nadrág dereka... meg leszek vele, ha kell. Ha reggel műtenek, este kába leszek még?

34417. Loren42017-02-18 21:24
Már a várakozást viselem nehezen. :(

34416. Loren42017-02-18 21:22
Én már ebben a hosszú várakozásban fogytam 3 kg-t. Mondjuk rám fér, de igen nehezen viselem lelkileg.

34415. törpicseki2017-02-18 20:51
Nekem másnap kivették a katétert. Vagyis én vettem ki. A nővér mondta, hogy húzzam meg, és kiesett magától. Fel se fogtam akkor hogy mi az. Nem fájt, inkább kellemetlen, mert vigyázni kell rá. Az altatástól ne félj. Másnapra kitisztul a fejed. Az éjszakát meg átalszod, és nem fáj semmi.
(válasz Wiccavica 34401. hozzászólására)

34414. ildikó512017-02-18 19:01
Drága Csineva ! Annus ! Hol vagytok ?????
Aggódom most már hogy nem jelentkeztek!!!

34413. ildikó512017-02-18 18:59
Lányok ti mennyit fogytatok műtèt után??èn már 5 kg tartok !ma felvettem a kedvenc farmeromat de leesik rólam:-(

34412. ildikó512017-02-18 18:57
Nekem lapos volt a hasam nincs hájam😀
De most csináltak egy kis hurkát😀😁😁
(válasz yallah 34409. hozzászólására)

34411. ildikó512017-02-18 18:55
Szia !nekem is most volt elöszőr mèly altatásom semmi extra kicsi hányinger pici hányás de azonnal adtak rá szúrit pár perc múlva elmúlt !fejem nem fájt pedig 2 órás volt a mütèt !
Ne izgulj minden rendben lesz veled is itt vagyunk megy az ima ès az energia !puszi🌹🌷
(válasz deina75 34399. hozzászólására)

34410. ildikó512017-02-18 18:51
Basszus nekem alatta van jobb oldalon bal oldalon alig !mikor múlik el?
(válasz yallah 34409. hozzászólására)

34409. yallah2017-02-18 17:58
Nekem fölötte van. Oda húzták a hájamat.😃
(válasz ildikó51 34404. hozzászólására)

34408. zizi682017-02-18 12:52
Sziaszto. Mekkora az a mioma amit már ki kell műteni? Több irányból jövő hasi fájásaim vannak nem tudják mi. Lehet a mioma okozza? De azt mondtàk kicsi ahhoz hogY problémás legen. Nektek mik a tünetek? Köszi

34407. bobo642017-02-17 21:29
Jajj, ne féljél az altatástól, az egészben az a legjobb:) Olyan jó kis vidám állapot, be van lőve az ember:)
A tubusról csak azért tudsz, mert valahol hallottad. Már alszol amikor berakják, még alszol amikor kiveszik. Nem találkozol vele ébren.
A katétert még alszol amikor berakják, szerintem egy megváltás, hogy nem kell azon agyalni, hogy vajon hogy fogsz felkelni pisilni. Erre sincs gond. Nem fáj amikor kiveszik, tényleg.
És én sem véreztem utána egyáltalán. Jöhetnek nyárra a világos cuccok!!!

34406. mmacus2017-02-17 17:52
:) Ne butáskosj. Nálam jobban senki sem félt, utólag azt mondom, felesleges volt parázni. A katétert nekem a harmadik napon vették ki. Tubust csak akkorát tesznek, amekkorát kell. De akkor már úgyis aludni fogsz és akkor is, amikor kiveszik. Altatás előtt csupa szép dologra gondolj, hogy szépet álmodj.😊 Hidd el, minden rendben lesz!