Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (35. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33489. Krisztina19972016-12-28 21:41
Drága Valcsi65!

Egy kicsit jobb a kedvem,mert egyre közelebb kerülök a január 4-hez ,akkor veszik ki az utolsó csövet is belölem.Nagyon rossz érzés,fáj minden mozdulat,csak feküdni jó...de már nem sokáig tart.😓
A pezsgőt úgy fogom meginni ahogy mondtad,iszok rátok és rám,hogy együtt végigcsináltuk💪!
De van egy másik ötletem !Én már feldobtam azt a lehetőséget,hogy találkozzunk egyszer személyesen mindannyian.Annyira jó lenne!Egyszer remélem összejön?
Köszönöm az imáid!🙏
Szeretettel ölellek!
(válasz Valcsi65 33480. hozzászólására)

33488. ildikó512016-12-28 15:50
Sziasztok nem megy nekem ez itt nem tudok üzit irni kicsit bèna vagyok ezekhez valaki jelöljön be fèszen aki átesett a mèheltávolitáson eg, csomo kèrdèsem lenne !! Köszi ! Konczinè Bauer Ildikó

33487. ildikó512016-12-28 15:44
Sziasztok mièrt nem tudok üzit küldeni??

33486. ildikó512016-12-28 14:03
Sziasztok január 11 èn kell befeküdnöm 12 èn lesz a műtètem mindent kivesznek polyp miatt !
Kèrdeznèm mit hasznos vinni a kórházba betèt ?haspuffadásra valami? Fájdalom csillapitó???
Nagyon parázok már ! Szolnokon műtenek van itt szolnoki köztetek???? Pusz mindnkinek

33485. kolozsm2016-12-28 10:17
Szia!
Én éhgyomorra 1 púpos teáskanál szilvalekvárt eszek meg, utána megreggelizek és megkávézok, majd pár perc múlva már mennem is kell.
Így soha nem volt gondom a székletemmel. Már a műtét másnap reggelén is így csináltam.

Jó egészséget kívánok!
(válasz Murnyogo89 33476. hozzászólására)

33484. gádor10052016-12-28 06:08
Sziasztok! Műtét után mennyi ideig tart a puffadás? 26-án volt 6 hete, hogy műtöttek, betartottam/ tartom a diétát, de csak annyit merek enni, hogy éppen "ne haljak éhen". Nem tudok jól lakni, mert akkor még mindig akkora lesz a hasam, mint 4-5 hónapos terhesen az ikrekkel.
Ti is izzadtatok utána, mint a szántó ló? Én minden éjszaka csurom vizesre izzadok, több pizsi van egyszerre forgalomban, nappal meg sokszor több pulcsiban meg akarok fagyni itthon, pedig nincs hideg!
Na, meg még a hajlás, hosszú távú ülés sem az igazi! Egy kicsit félek is, hogy ha visszamegyek dolgozni, mi lesz? Könyvelek, úgyhogy szinte ülök egész nap.
De nem csüggedünk!!!

"Uram, az éltet mindenkit,
engem is csak az éltet ezek után,
hogy megerősítesz és meggyógyítasz"
Ézsaiás 38:16

33483. Lerzsi2016-12-28 03:46
Szia!
Nekem elég sokára rendeződött a szorulásom hasi műtét után, sok mindent kipróbáltam, végül a reggeli kávé utáni 100 %-os narancslé (vagy fordítva) hozta meg a "sikert". Mielőbbi jobbulást Anyukádnak!

33482. Csineva2016-12-27 22:17
Sziasztok! Mónika44, milyen műtéttel távolították el a méhed (vágás irány, ha volt), ill. hol műtöttek? Előre is köszi a választ! Mindenkinek jobbulást kívánok! Én még a műtétre várok, olvasgatom a hozzászólásokat, jó, hogy vagytok!

33481. Mónika442016-12-27 19:31
Sziasztok!Januárban műtottek, vagyis közel 1 éve Bárcsak hamarabb beleegyeztem volna!Azóta nincsenek azok a rettenetes napok, amikor szinte ki sem tudtam mozdulni, állandó fáradtság, súlyos vérszegénység. A műtét nem fájt.Másnap és harmadnap nagyon szar volt, de azután napról napra jobb lett.2 hét után már óvatosan tornáztam amit a kórházban mutattak. Ne féljetek! Csak jobb lesz utána!

33480. Valcsi652016-12-27 19:19
Krisztina! Azért mintha már egy kis vidámságot a felfedeznék az írásodban! Idd meg azt a fincsi pezsgőt! Ja és virtuálisan egy kicsit nekünk is tölts! Istenben bízva a következò év csak jobbat hozzon neked és minden "sorstársunknak"! Szeretettel és imával gondolok rád!
(válasz Krisztina1997 33474. hozzászólására)

33479. kolozsm2016-12-26 11:26
Szia Magdi61!
50 éves vagyok. December 6-án műtöttek és azért kellett megműteni, mert évek óta endómertiózisom volt, hihetetlen fájdalommal, görcsökkel és vérzésekkel. Több miómám volt, amelyek folyamatosan nőttek és petefészkemben, rossz helyen betokozódott egy nagy ciszta és több kisebb.
Engem Nyíregyházán műtöttek, itt élek. 5 napot kellett bent lenni a kórházba, utána hazaengedtek a varrattal együtt. 10. napon vették ki a varratot.
Most, ami még van fájdalmaim a vastagbél leszállóágának fájdalma, de ez nem folyamatos......illetve a másik oldalon, mivel a hasizmot és az idegszálakat is átvágták, így az a rész nagyon érzékeny.
Remélem sikerült minden kérdésedre válaszolnom, ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan!

Mindenkinek, további áldott, békés, karácsonyi ünnepet kívánok!
A Jóisten vigyázzon Mindannyiunkra!

Nagy ölelés :)
(válasz Magdi 61 33475. hozzászólására)

33478. Ricsaj752016-12-26 10:02
Szia! Emberségből jeles,de biztosan hatalmas lelkiismeret furdalása van a dokidnak.Tudja,hogy hibázott,most próbál vezekelni.Nem szabad elítélni,hiszen mindenki hibázhat,van aki belátja,van aki nem!Sajnálom hogy ennyit kell szenvedned,lassan ugyan,de meggyógyulsz.Vigyázz magadra! Fájdalommentes napokat kívánok neked.
(válasz Krisztina1997 33474. hozzászólására)

33477. cicerella2016-12-25 23:29
Kedves Murnyogo89,
5 hete műtöttek akut bal oldali petefészek daganattal. Szorulas azóta is lenne (nagy fájdalmakkal) ha nem ennék minden este lefekvés előtt zabpelyhet tejjel. Kis mézzel és mazsolával ízesítem. Nekem ez segít. De van akinek a lenmag nyák használ. Nekem sajnos muszaly betartani a szigorú diétás étrendet is, mivel a beleimet megviselte a műtét. Mielőbbi gyógyulást kívánok Édesanyádnak!

33476. Murnyogo892016-12-25 22:05
Sziasztok,
Először is szeretném mindenkinek megkoszonni hogy tudtam kívül ugyan de nagyon nagyon sokat segített átvészelni egy nehéz időszakot. Sokat olvasgattam a forumot, mert egy hónappal ezelőtt kiderült hogy anyukámnak ismeretlen eredetű es viselkedésű daganata van a bal petefészkében. Az orvos december 5.re kiterjesztett hiszterektomiarol döntött. Egy héttel a műtét elott anyám belázasodott, es iszonyatosan görcsölni kezdett. Bementünk a kórházba, es sürgősségileg másnap megmutottek. Elmondása szerint, az ébredés borzalmas volt neki, rosszul reagált az altatóra, igy egész este hanyt ami nyilván friss sebbel rettenetes fájdalommal járt. A mutet jól sikerült, a lázat es gorcsot gennyes gyulladás okozta. Másnap mar setalgatott, mára 3 hetes. A szövettanért két hétig izgultunk, végül kiderült hogy nincs rosszindulatú elváltozás. Azért bátorkodtam hozzászolni a forumhoz, mert sok kérdésem lenne es bízom benne hogy tapasztalataitok alapján tudtok nekem segíteni. Gondolok itt arra hogy másnak is volt szorulása? a harmadik heten ez normálisnak mondhato? Hasi fájdalom? Az orvosával jovohet vegen fogunk találkozni, addig is remélem minden rendben lesz. Nagyon köszönöm a válaszokat es Boldog Karácsonyt mindenkinek☺

33475. Magdi 612016-12-25 20:04
Amit írtál, nem hangzik túl jól. Érdeklődöm, hogy miért kellett megműteni, hány éves vagy? Hol műtöttek, meddig kellett kórházban lenned, mik a műtét utáni tünetek?
(válasz kolozsm 33448. hozzászólására)

33474. Krisztina19972016-12-24 22:58
Lányok!

Képzeljétek mi történt ma?!Kijött hozzánk a nőgyógy dokim Boldog karácsonyt kívánni nekem ,egy akkora virágcsokrot kaptam ,hogy alig birtam el ,a férjem meg kapott egy drága wiskit én meg még egy fincsi pezsgőt is kaptam.Rendesen meglepődtem😲!Azért van még emberség egy két dokiban.Csak egy kicsit van lelkiismeret furdalása?Szép kis karácsony💪🖒🎄

33473. törpicseki2016-12-24 19:43
Minden kedves sorstársamnak kellemes karácsonyi ünnepeket és jó egészséget kívánok!

33472. Katy072016-12-24 19:02
Az emberi szív szeretetből áll össze,
Adj ma egy darabot másoknak belőle.
Ne félj, hogy elfogy, hisz neked is adnak,
Ezért van értelme e gyönyörű napnak.
Adj belőle bátran, így lesz szép az álom,
Legyen Nektek csodaszép e mesés karácsony.

Áldott, békés, boldog karácsonyt kívánok!

33471. Ricsaj752016-12-24 18:45
Sziasztok! Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

33470. Katalin12016-12-24 13:55
Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! Az enyém nagyon vacak, így műtét előtt. Ölellek Titeket!

33469. kolozsm2016-12-24 10:23
Kedves Lányok!

Mindenkinek, Fájdalommentes, Áldott, Békés, Szeretettel teli Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

Sokszor ölellek Benneteket!:)

33468. Szilva982016-12-24 09:34
Szuhanics Albert
Zúgjatok ti harangok!

Zúgjatok ti harangok,
született egy kisded,
ki e sötét világtól
megszabadít minket!

Siessetek királyok,
Ő vár a jászolban
csillag fogja tinéktek
megmutatni,hol van.

Örvendjetek angyalok,
lesztek csodaszépek
fénybe borít titeket,
királya az égnek!

Vigadjatok pásztorok
Isten fia jött el
világosság jelében,
olthatatlan hittel!

Békét hoz e csöndes éj
biztat új reménnyel,
sötét földünk megtellik
boldogságos fénnyel!

Áldott,békés,szeretettel teli boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! Egyben boldogabb,fájdalommentes boldog új évet! Szeretettel ölelek mindenkit! :)❤

33467. Eni492016-12-24 07:43
Szeretetben gazdag békés boldog karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok lányok mindenkinek!!!Sokszor puszilok Mindenkit és kívánok sok erőt egészséget!😘😘😘❤

33466. Valcsi652016-12-23 22:23
"Karácsony készül, emberek!
Szépek és tiszták legyetek!
Súroljátok föl lelketek,
csillogtassátok kedvetek,
legyetek újra gyermekek,
hogy emberek lehessetek!"
Wass Albert

Szeretetben együtt töltött, gyógyulós, fájdalommentes Karácsonyt kívánok Lányok mindnyájatoknak és családotoknak!

33465. Krisztina19972016-12-23 21:00
Drága Lányok!

Mindenkinek kívánok Áldott, Békés ,Szeretettel teli Karácsonyi Ünnepeket!
Szeretlek titeket!

Ölelés mindenkinek🎄❤

33464. gádor10052016-12-23 20:26
Lehalkul a város zaja
Karácsony estére,
Melengeti a lelkünket
A kis gyertyák fénye.

Megszületett a Szeretet
Földünkre e napon,
Hogy a fáradt embereknek
Hitet, reményt adjon.

Áldott, békés, boldog karácsonyt kívánok Nektek!

33463. yallah2016-12-23 18:27
Drága régi, nem olyan régi és új lánykák! Akik már túl vagyunk rajta és akik még várakoznak! A Jó Isten adjon nektek békés egészségben gazdag Boldog Karácsonyt!!! Puszi!

33462. Bubuc762016-12-23 18:25
Kedves Lányok!
Így karácsony előtt végiggondoltam miért is vagyok hálás. Nagyon hálás vagyok Istennek, hogy most már szinte teljesen jól vagyok! Van erőm, tudok mosolyogni, dolgozni. Hálás vagyok azért is, hogy megismerhettelek Titeket! Ezen a fórumon rengeteg erőt kaptam Tőletek! Köszönöm!
Mindenkinek kegyelmekben gazdag, áldott karácsonyt, és békés, boldog új évet, egészséget kívánok Mindenkinek!

33461. Eszter 472016-12-23 16:28
Nagyon Boldog Ünnepeket Kívánok Nektek <3

33460. alizigenaliz2016-12-22 21:29
A konizáció után hetekig váladékozom. Ronda ügy, szó szerint.
(válasz yallah 33457. hozzászólására)