Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (35. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

32842. angi682016-10-24 19:22
Szia Bubuc 76!
Ne okold magad. Sokan voltunk ilyen sirósak műtét után.😥 Elmúlik idővel. Észre sem fogod venni, csak úgy egyik napról a másikra.
Fel a fejjel, és vigyázz magadra!
😘
(válasz Bubuc76 32841. hozzászólására)

32841. Bubuc762016-10-24 17:48
Lányok! A műtét óta én mindenen sírok. Csak én vagyok ilyen hiperérzékeny, vagy más is így van ezzel?

32840. gádor10052016-10-24 13:22
Köszönöm a választ! Tavasszal volt egy küretem, mert 6 hétig egyfolytában megvolt, (annak a szövettanja jó), csak utána sem változott semmi. Akkor jött a mirena, mivel az sem vált be, jön a műtét. Remélem nem olyan nagy az átfutási idő (kb. egy éve kezdett egyre jobban kitolódni a mens.vége, hogy túl nagy legyen, bár nem tudom... majd kiderül. Köszönöm a tanácsot, és ha van még kérdésem, írok. ♥♥♥
(válasz Krisztina1997 32839. hozzászólására)

32839. Krisztina19972016-10-24 12:40
Szia!Engem műtöttek adenomiozisra ,de ez csak a műtét után derült ki a szövettanon.Csecsemő fejnyi volt ,alig tudták kivenni és összenövéseim is voltak e miatt a belemmel.Morbid az ,hogy 6 éven keresztül miomára voltam kezelve ,és még endometriozisom is volt mindkét petefészekben.Én kértem egy tumormarker vizsgálatot és a petefészek markerem 500 fölött volt,100 szorosa volt a normálnak ,innen indult minden.Mára visszaállt minden eredményem a normálisra.Kivettek mindent ami rossz volt,a szövettanom is negativ lett.A hőhullám már rajtam van nagyon de leküzdöm ezt is.Inkább ez mint egy petefészek v.méh rák.VISZONT!Amikor beszélsz a dokiddal kérlek szólj neki ,ha összenövéseid vannak és lefejtik akár milyen műszerrel,akkor a húgyvezetékedre nagyon vigyázzanak ,ellenőrizzék le hogy ép maradt a műtétkor.Nekem elcseszték!MŰHIBA!most várok a következő helyreállitó hugyvezeték plasztikámra.A vesémben egy sztóma van ,ami elvezeti a jobb vesémböl a pisit ,most két felé pisilek.SENKINEK NEM KIVÁNOM!BORZASZTÓ!Feltétlen mond neki !Az ilyen tipusú műtétek leggyakoribb műhibája a hólyag és a húgyvezeték sérülése.Ne félj kinyitni a szád!Ha van még kérdésed irj nyugodtan!Puszillak és légy bátor!Itt jó helyen vagy!üdv:Kriszta
(válasz gádor1005 32837. hozzászólására)

32838. Andi Olgi2016-10-24 12:30
Szia Angi! Sok volt a dolog, azért nem írtam. Két helyen dolgozom, és pont sok volt a dolog. Két hét most lazább lesz. Csak pont az első legyen ilyen nehéz??? Egy hét, két izomláz! Hogy el tud lustulni az izom 6 hét után! Vigyázok az emeléssel, de mozogni sokat kell. Vigyázz Te is magadra! Puszi💜
(válasz angi68 32830. hozzászólására)

32837. gádor10052016-10-24 12:10
Sziasztok Lányok!
Olvasgattam a bejegyzéseket. Én szerdán hívom föl a dokim, hogy keressen időpontot a műtéthez. Az utóbbi 1/2 év alatt többet voltam nála, mint 10 év alatt, az ikertehességet is beleértve... Egy kicsit félek is a műtéttől, de azt hiszem már inkább jobban várom. Műtöttek valakit méhnagyobbodás (adenomiózis) miatt? Ennek is hasonlók a tünetei, fájdalmas,bő vérzés,állandó görcsök menszeszen kívül is, derékfájás, ha éppen nincs meg, akkor tuti pecsétel. Mirena nem jött be, kilökődött. Nem tudom, hogy a petefészek marad-e, de már nem is érdekel. Gondolom addig még találkozom a dokival, nem csak telefonon beszélünk. Legfeljebb majd ha megyek az altatóorvoshoz "meglátogatom" a kérdéseimmel együtt.Mindenkinek szép napot!

32836. Bolyci692016-10-24 11:32
Én szeptember elején kerültem be a sűrgősségi nőgyógyászatra, mivel annyira ömlött és nem állt el. A ciklusaim annyira közel voltak már egymáshoz, hogy mire az egyikkel végeztem, már ott volt a másik. És az a reszketés, hogy csak ömlik-ömlik, de vajon eláll-e? Na akkor nem állt el. A klinikán kaptam Proverát, meg vérzéscsillapítót, attól elállt, és mivel azóta is szedem, már nem is fog megjönni. Na ez sem felhőtlen, mert azért hormon a javából. Fáj a mellem, a görcsök ugyanúgy megvannak. Nekem van egy-két nagyobb, és több kisebb miómám, és a bal petefészkemen egy nyolc centis ciszta. Ezért kértem a dokimat, hogy mindent vegyen ki. Nekem ne hagyja bent az egészségesnek tűnő petefészket se! Nem kezdem előlről a műtéteket egy-két év múlva. Plusz rettegjek, hogy ennek nem lesz-e baja, nő rajta ciszta, elrákosodik? Nem. Azt mondta, hogy ha én kifejezetten kérem, ő eltávolítja! Hát én kifejezettebben már nem is kérhetném! 11 éves korom óta, elég volt már! Mindig is nagyon bő vérzésem volt, de az utóbbi 3 év, maga a pokol volt. Akkor kemoterápiát kaptam, és az felborította az egész női részeket. Ezért is nem tudtam végigcsinálni teljesen (12 helyett, csak 5-öt tudtam, nagyon beteg voltam tőle) De hiába hagytam abba, ez a tünet megmaradt. Szóval onnan indult a kálvária! Én nem akarok tovább szenvedni! Nem lesz könnyű, az én férjem is külföldön dolgozik (csak karácsonyra jön haza) de velem él a nagyfiam, ő segített 3 éve is, és most is ő fog. Na meg anyukám, bár sajnos ő is elég beteges. De ha a pici lánya bajban van, akkor úgy összeszedi magát, hogy csak na! Köszönöm a biztató sorokat! Puszi mindenkinek! Holnap megírom, hogy mikor lesz a műtét.
(válasz angi68 32834. hozzászólására)

32835. angi682016-10-24 11:21
Szia Valcsika!
Szerintem mindezek a megpróbáltatások után, tiszta lélekkel kimondhatjuk, h simám a célba értünk!
Előbb kellett volna!
Legyen áldott szép napod.
Azért még te is Legyél óvatos, vigyázz magadra. Nagy árat fizettünk idáig, most élvezzük.
😘😘😘😘💖💖ԁ
50;🌞🌞🌞
(válasz Valcsi65 32833. hozzászólására)

32834. angi682016-10-24 11:18
Bolcy!
Mielőbb túl kell lenned rajta. Én 4 évig betéttel járkáltal. Vagy bugyogott Vagy csepegett, de mindég volt. Szinte egyik ciklus a másikba olvadt. Hiába próbáltuk Mirénával helyrehozni a hormonokat semmi. Aztán már kezdetem bebeszélni magamnak h a klimax és majd csak alább hagy. Hát nem igy történt. Eleinte 2naponként jártam uh.hasi és hüvelyire is. Mindég minden rendben volt. A miómám is A mirénától összezsugorodott, csak épp én voltam szarul. Bocs.Kemény vagyok, de a mindennapos vérzés már kikezdte az idegeimet. Sirtam is. Arról nem beszélve amikor olyan érzésem volt, h egy nagykésre ültem és forgatják bennem. A derekam mintha becsipődött volna, fájdalomcsillapitó és görcsoldó volt a reggelim, h tudjak mozogni. Szóval elegem lett. Jobb döntést nem is hozhattam volna. Azóta se derék, se has, se az átkozott vérzés és mindennap a betét, már csak az éjjel nappalit használtam. Szinte megkönnyebbültem! Ki lehet birni a műtétet, nem olyan szörnyű.
Igy leszel te is, és happy leszel meglátod!
Fel a fejjel!!!
😘🌞
(válasz Bolyci69 32832. hozzászólására)

32833. Valcsi652016-10-24 11:12
Kedves műtét előtt álló Lányok!

Sok újat nem tudok írni, mert az előttem szólók leírták. Én 9 hetes vagyok. Eltávolították a mégem es a petefészkeket. Csak azt bánom hogy ez nem hamarabb történt és 4 évet kellet végig kínlódni. Ráadásul végig csináltam a családom nélkül mert a férjem es a fiaim külföldön dolgoznak. Ragaszkodtam ahhoz hogy ne jöjjönek haza. Őket féltettem hisz 1 héttel előtte mentek vissza, ráadásul úgy hogy hamarabb haza kellett jönniük mert apósom temettük. Na ebből azt akarom kihozni hogy ki lehet bírni és ki is bírjuk a megpróbáltatásokat. Utána csak jobb lesz! Gyógyító szeretet imámat küldöm mindenkinek!

"Ami mögöttem van, azt elfelejtve, ami pedig előttem van, annak nekifeszülve futok egyenest a cél felé, Isten mennyei elhívásának Krisztus Jézusban adott jutalmáért." (Fil 3,13-14)

32832. Bolyci692016-10-24 10:05
Ugyanígy kínlódok én is Angi! Holnap kapok időpontot, remélem én is úgy fogom látni, hogy hamarabb kellett volna. Szinte állandóan görcsölök (már nem is veszek be rá semmit) a derekam annyira fáj, hogy még az utcára is ritkán megyek. Nagyobb távokat nem bírok megtenni, anélkül, hogy le ne üljek, mert a derekam kettészakad. A millió vérzéstől teljesen vérszegény lettem, magas a vérnyomásom, alulműködik a pajzsmirigyem, cukorbeteg lettem (volt olyan orvos, aki azt mondta, hogy ezek mind összefüggenek a hormonális zavarral) úgyhogy szinte csodákat várok a műtéttől. De ha csak az irgalmatlan derékfájás és az állandó vérzés elmarad, az már egy csoda lesz! Csak lennék már túl rajta! Jó olvasni olyanokról, akik már átélték szerencsésen és azt mondják, hogy túl lehet élni és utána sokkal jobb lesz! :)
(válasz angi68 32831. hozzászólására)

32831. angi682016-10-24 08:03
Szia Kata071!
A műtétem 5 hónapja volt. 3 évig szenvedtem és türelmesen vártam, majd csak jobb lesz. Erős vérzés, alhasi és derékfájdalommal együtt.
Most igy útólag azt tudom mondani, előbb kellett volna átesni a műtéten.
Nem egy fáklyás menet, de Nem is kibirhatatlan. A műtét után kapod a fájdalomcsillapitókat, tehát ki lehet birni.
A felépülés az ami hosszadalmas, 6 hét minimum amit ki kell feküdni. Azaz sok sok türelem kell hozzá nekünk nőknek.
Ne félj, gondolj arra csak jobb lesz!
Ha valami kérdésed lenne, itt vagyunk és szivesen segitünk. Ez a fórum egy óriási nagy család és mindenki segit mindenkinek!
😘
(válasz Kata071 32825. hozzászólására)

32830. angi682016-10-24 07:55
Szia Andi Olgi!
Már hiányoztál! Sokat gondoldtam rád, és reméltem jól vagy csak elvagy a fiúkkal 😀
Jól beledobtak tényleg, azért a cipekedést próbáld minél távolabb tartani magadtól. Puszillak
Ui.ami a sexet illeti nekem se fáj azóta 😛😃
Hajrá Lányok 😉😉😉
(válasz Andi Olgi 32826. hozzászólására)

32829. Mariann 19782016-10-24 00:17
Szia.ez nagy mûtét mert nekem is így fizettek.szerintem felebezd meg,mert ez a nôgyògyàszati legnagyobb mûtétje.elég baj az nekünk,hogy ilyenen àt kell menjünk,de legalàbb fizessék ki azt ami jàr.
(válasz Miobe75 32772. hozzászólására)

32828. Mariann 19782016-10-24 00:05
Szia.én varratszedés utàn nem kötöttem ,mert a levegön jobban gyògyul.csak a bugyi korcàhoz raktam gézlapot,hogy ne dörzsölje ki vàgàst.a sebbet 4 nap màr érhete kicsit a víz,de nem àztatò.fertôtlenítôvel töbször is kentem napponta.
(válasz Bubuc76 32818. hozzászólására)

32827. Mariann 19782016-10-23 23:59
Szia.nekem agusztus 31.én volt a mûtétem.én is borzasztoan féltem,mindig a netet bujtam,de most màr bevallom ,hogy rossz volt de az internet utàn én rosszabnak gondoltam.
Pedig én a csalàdomtol,300km re voltam.az ôk hiànya rosszabb volt.mûtét elôtt 2 nappal kellet be feküdjek,30-àn hashajtò ,este borotvàlàs ,éjszakàra pedig nyudtatò.én reggel ébretem fel tölle.mûtéti napon 1%félés nem volt bennem,ugy voltam vele a jòisten velem van és megfog gyògyitani.nekem majdnem 6 òràs mûtétem volt ,méhkivétel ,nyirokcsomok szoval minden,és 38 évesen.màr az àgyamban ébretem ,csak arra emlékszem hogy a férjem ott volt és mondta minden rendben van,és arra hogy elkezdtem öklöndözni.kaptam a sok infuziot,az éjszaka nagyon jol telt,semmi fàjdalom nem volt.màsnap fel kellet àljak segítségel persze,mert azt mondta a dokim minél hamarabb fel àllok annàl hamarabb kezdek gyògyulni.màr 2 nap egyedül kelltem,fürödtem,sétàltam.a csalàdomnak a fotojàt nézve erôt kaptam,és 11 napp haza is engedtek.igaz csôvekkel ,de az màr a legkevesebb volt.azt tudom neked tanàcsolni,hogy mûtét utàn sokat sétàlj,hogy belôl rendezôdjön vissza minden a helyére,és mindig egyenes hàttal menj!és fel a fejjel,mi nôk erôsek vagyunk.szoritok neked,csak pozitivan àllj hozzà.bàrmi kérdésed van írj nyugodtan .bocsi hogy hosszú voltam.
(válasz Kata071 32825. hozzászólására)

32826. Andi Olgi2016-10-23 21:16
Sziasztok lányok! 6 hét pihenés után ledolgoztam egy hetet. Rögtön mélyvízbe dobtak. Könnyű fizikai munka, de 12-14 óra talpon, fekvés nélkül. 5 nap után mindenhol izomláz, csak a hasam nem fájt. Ma 3 óra kukorica szedés, vödör emelgetés nélkül, megint izomláz. Pedig bírom a munkát, csak az izmaim nem akarják. Remélem visszatér a régi erőm. Szex jobb volt mint műtét előtt, nagyon lent volt a méhem, most ugye nincs. Ne féljetek tőle, itt vagyok jó példának!

32825. Kata0712016-10-23 20:06
Sziasztok! Elvileg november 7.-én lesz a műtétem. Rettenetesen félek. Mindenféle rémtörténetet olvastam az interneten a műtét utáni életről.Aki túl van rajta,elmondaná mi a valódi helyzet? Köszi

32824. Valcsi652016-10-23 18:55
Azt nem mondom hogy olyan, mint azelőtt, de remélem idővel jobb lesz! De legalább nem fáj bár olyan fura érzés. Yallah! Lesz ez jobb is! Neked is! de még mindig olyan "félős" óvatos ez az egész.
(válasz yallah 32823. hozzászólására)

32823. yallah2016-10-23 16:00
Hát én nem tudom nekem még mindig fáj. Nem is vagyok annyira oda érte mint korábban. Mondjuk nekem nem a férjem és nem is élünk együtt. Lehet itt a baj. Bár a műtét előtt ez sem jelentett problémát.
(válasz Valcsi65 32821. hozzászólására)

32822. Valcsi652016-10-23 12:24
Ezt pedig muszály volt leírnom. Ez az én mai napra papott élet idézetem:

"Vannak boldog könnyek, s vannak fájó mosolyok. Mindig lesznek szerelmek, amíg a Föld forog. Az élet szép, de élni tudni kell, az élet harc, s benne győzni kell!"

32821. Valcsi652016-10-23 12:18
Kedves Lányok! Gondolkodtam leírjam-e... de csak kiírom magamból hátha segít másnak is. Szóval a szex! A férjem a 7. héten jött haza külföldről. Volt bennem félsz. Azt mondta vár amikor én is készen állok. 8 hetesen történt meg először. Beszereztem a síkosítót es fejben is megpróbáltam felkészülni. Hát az első nem volt egy "menyország de azért a "pokol" sem. Csak egy pici fájdalom volt de szerintem csak a félsz miatt. Most már síkosító nélkül is megy. Egy szóval nem kell tőle félni! Bár könnyű ezt most már mondani...

Gyógyulós, áldott szép napot kívánok mindenkinek!

"Nem azért nem merjük, mert nehéz, hanem azért nehéz, mert nem merjük." Lucius Annaeus Seneca

32820. Katy072016-10-23 10:24
Bubuc76! Amikor nekem váladékozott, a doki a betétet mondta, hogy rakjak rá, az felissza a váladékot. Egyébként jobb, ha nincs rajta kötés, csak kezelgesd fertotlenitővel, később hegkezelővel. Jó gyógyulgatást, szép napot mindenkinek!
(válasz Bubuc76 32818. hozzászólására)

32819. törpicseki2016-10-23 09:22
Bubuc76:elvileg varratszedés után már nem kell kötés. Viszont ha még váladékozik akkor csak kell valami ami felfogja.

32818. Bubuc762016-10-23 06:22
Mikor lehet leszedni a kötést a sebről? Mikor lehet tapasz nélkül zuhanyozni? Gondolom, amíg váladékozik, addig nem.

32817. Valcsi652016-10-22 22:32
Bubuc! Csak gyógyulgass a családod körében! Ez a legjobb "gyógyszer. Sétálj, pihenj és vigyázz magadra!
(válasz Bubuc76 32816. hozzászólására)

32816. Bubuc762016-10-22 19:14
Ma voltam varratszedésen, utána anyukámmal hazautaztunk a szülőfalumba, ahol a család él. Itt legalább sétálhatok majd az utcán és a kertben.
A sebből a drén helyéről elég sok váladék folyt ki a nap folyamán, tisztasági betéttel itattam fel. Estefelé már nem váladékozott. Ma végre zuhanyozhattam.

32815. Valcsi652016-10-22 18:00
Sziasztok Lányok! Remélem szép napotok volt!

Egy idézet Papp Lajostól

"Nem mindenkinek adatik meg az istenhit, de minden ember hihet magában - ez gyógyulásunk legfőbb titka."

32814. Nonoci2016-10-22 12:52
Sziasztok, öt és fél hét után ma vezettem először, elmentem tankolni és megejtettem egy kisebb bevásarlast. Minden simán ment, de nagyon elfáradtam. 3 hét múlva készülök vissza dolgozni, kicsit izgulok. Mikor leszek a régi?

32813. Ricsaj752016-10-22 11:47
Kellemes,pihenős,gyógyulós hétvégét mindenkinek!Ilyen szép időben( nálunk süt a nap)egy kis séta nem árthat.Olyan jó érzés ahogyan a nap melegíti a lelkemet is.