Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (34. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34918. veggoline2017-03-12 16:26
Sziasztok!
Megint felmerült egy kérdésem lányok..Már voltam altatóorvosnál és azt mondta az altatás előtt beszúrnak egy tűt a gerinc mellé és ott adnak fájdalom csillapítót.Nektek is szúrtak??????Ettől megint elkapott a félelem., mert ilyet még nem hallottam.Amikor 25 éve volt császármetszésem akkor nem altattak hnem így szúrtak be gerinc mellé egy vastag tűvel.Iszonyú volt!Kérlek mondjatok valamit!!!:((((

34917. Bolyci692017-03-12 16:18
Nekem olyan maradt mint azelőtt, semmi változás a négy hónap alatt. Nem ingadozik egyáltalán, ugyanazokkal a gyógyszerekkel.
(válasz Loren4 34914. hozzászólására)

34916. yallah2017-03-12 15:16
Drága Krisztike! örülök neked, nagyon hiányoltalak az elmúlt időben, de ez azt jelzi, no problem! Jól vagyok, köszönöm szépen, egyedül beteget nem emelgetek továbbra sem, a hastánc meg olyan mint a műtét előtt. Na jó! Hátrahajolni olyan szépen nem tudok. De azt mondják, pótoljam a hajammal. Majd ha lesz, mert műtét előtt bobfazonra vágattam és még nem nőt meg akkorára, mint volt. De majd. örülök, hogy jól vagy , puszillak!
(válasz Krisztina1997 34903. hozzászólására)

34915. yallah2017-03-12 14:53
Én a papucsomban hordom. 2-3 éve magasabb volt, de most műtét után 8 hónappal 3 kávé után alig 110.
(válasz Loren4 34914. hozzászólására)

34914. Loren42017-03-12 14:33
Tényleg lányok! Akinek mindent kivettek, mi lett a vérnyomásával? Törpicsekinek felment, másnak is?
(válasz törpicseki 34895. hozzászólására)

34913. ildikó512017-03-12 09:21
Drága Bolyci69
végigbőgtem a soraidat
nagyon megható !
ölellek ♥
(válasz Bolyci69 34908. hozzászólására)

34912. marikati2017-03-12 06:54
Köszönöm a bátorító szavaidat!

34911. marikati2017-03-12 06:50
Szia Katy07! Igen, eljön az idő, amikor a gyermekeinket elengedjük a szoknyánk mellől és a szüleinkért kell úgy aggódnunk, mint a kisgyerekekért. A műtétet nem akarom elnapolni. Sőt! Azon igyekszem, hogy minél hamarabb túlessek rajta. Csak, hogy fogok menni minden nap az apukámhoz? Az az 1-2 óra zökkenti ki a depressziós magányából, amikor ott vagyok. Nem könnyű! De muszáj meggyógyulnom, hogy tudjam tovább csinálni a mindennapos verklit. Nagyon sajnállak, hogy rövid időn belül mind a ketten itt hagytak.Anyukám másfél éve ment el, de még mindig szenvedek emiatt! Sok erőt neked a megnyugváshoz!
(válasz Katy07 34909. hozzászólására)

34910. Krisztina19972017-03-11 22:07
Drága Bolyci69!

Annyira szépet írtàl ,hogy megkönnyeztem!
Csodálatos ember vagy,amit a műtét előtt állóknak írtál...Igen,nem baj ha fáj,mert akkor élünk😉😊és minden nappal jobb és jobb lett, és lesz!
Mi mindannyian itt vagyunk egymásnak,mindenki számíthat a másikra.❤😇

34909. Katy072017-03-11 21:45
Szia Marikati! Nagyon át tudom érezni a helyzeted. Engem szeptemberben műtöttek.A műtétem előtt édesapám kórházba került, édesanyám egészsége is meggyengült. Sajnos azóta már mindketten fentről vigyáznak rám. A műtét időpontját próbáltam tolni, mondván szüksége van rám a családnak. Azt mondta a doki, hogy ha a család hosszú távon akar rám számítani, akkor nem halogatom a műtétet, mert már a sejtek elindultak rossz irányba, borítékolható a rosszindulatu daganat. Ezt csak azért írom le, mert ha a te orvosod is a műtét mellett döntött, sajnos túl kell rajta lenni, bármilyen nehéz is a családnak....
(válasz marikati 34896. hozzászólására)

34908. Bolyci692017-03-11 17:16
Krisztina1997 de jó hallani rólad! Örülök, hogy írtál és remélem továbbra is minden rendben lesz, megérdemled, mert amin te keresztül mentél, az nem semmi!

Hát igen, nagyon megértem azokat, akiknek ilyen rossz híreket kell közölni a családdal, én is jártam hasonló cipőben. 4 éve műtöttek vastagbél daganattal. Aki nem volt még ilyen helyzetben el sem tudja képzelni, hogy milyen az, hogy egyik nap még semmit sem tudsz, másnap pedig közlik veled a hírt. Legalábbis én így jártam. Gyanús volt, hogy a vizsgálat után leültetett az orvos, megkérdezte, hogy egyedül jöttem-e. Mondtam, hogy nem, velem van a fiam is. Hány éves a fia? kérdezte, mondtam neki, hogy 21. Hát akkor asszonyom, most innen egyenesen haza menjenek. Nem tudtam mire vélni....és aztán bumm, bele a képembe! És a felfedezéstől számított két és fél hét múlva, már meg is műtöttek. 4,5 cm-es daganatom volt, félő volt, hogy bélelzáródást csinál. Akkor azt még senki nem mondta, hogy műtét után 4 héttel indul a kemoterápia. Hát, mit mondjak, szuper volt :( 12-őt kellett volna felvenni, de az 5-dik után, megegyeztünk az orvossal, hogy abbahagyom, mert annyira hánytam és rosszul voltam nagyon tőle. Attól tartottam, hogy majd lebeszél, hogy ne hagyjuk abba, de egyáltalán nem. És az az érdekes, hogy azóta is hozzájárok, eleinte negyedévente, most már félévente, és ha meg lesz az ötéves túlélés, utána már csak évente egyszer kell menni, szóval az az érdekes, hogy emlékszik rám. Ahogy belépek mindig jön a szokásos kérdés: Ugye, hogy milyen jól érzi magát, mióta nem kezeljük? Egyszer megkérdeztem tőle, hogy rám miért emlékszik, hiszen tömegeket lát nap, mint nap? Azt felelte, hogy azokra jobban emlékszik, akik túlélik.
Nehéz döntések, nehéz helyzetek, szégyenletes pillanatok!
De a legnehezebb mégis az volt, hogy hogyan mondjam el ezt a kint értem aggódó fiamnak, a vizsgálat eredményét váró, külföldön dolgozó férjemnek, az aggódó, beteges édesanyámnak. És majd csak utána jött az, hogy hogyan mondjam el magamnak? Az agyamban, mint egy villogó neon, folyton ez forgott: Mi lesz? Mi lesz? Mi lesz?
Aztán tájékozódtam, olvastam erről sokat, és mindenek előtt sosem gondoltam arra, hogy nem sikerül! Muszáj! Itt a gyerekem, a férjem, az anyám! És hát igen, ki áll melletted a nehéz napokban? És ki az, aki inkább elmarad, mert nem tud mit kezdeni a saját érzéseivel, és nem tudja, hogy reagáljon? Na, ez a fájó! Mert valahogy kell, muszáj reagálni, a legrosszabb az, ha elmarad inkább mellőled, és majd akkor jön, amikor már túl vagy mindenen.
Igen. A bajban ismerszik meg a barát!

Kedves műtét előtt állók:

Nem baj, ha féltek......mindenki félt!
Nem baj, ha kérdeztek......itt vagyunk, felelünk, hiteles, igaz történeteinket mondjuk el, általunk megtapasztalt dolgokról beszélünk, kipróbált tippeket adunk.
Nem baj, ha sírtok......mi is sírtunk, aztán megráztuk magunkat, és felálltunk, továbbléptünk, mert csak így lehet!
Nem baj, ha néha magatok alá kerültök......itt vagyunk és feljebb taszigálunk titeket, imádkozunk értetek, ahogy mindenkiért tettük!
Nem baj, ha fáj......azt jelzi, hogy élünk és holnap sokkal jobb lesz!

"Élj ma! És tedd a holnapot Isten kezébe! Isten mindig egy lépéssel előtted jár. Maga az Úr megy előtted, Ő lesz veled. Nem hagy el téged és nem marad el tőled! Ne félj hát! és ne rettegj!"

34907. ildikó512017-03-11 11:53
én 51 múltam de 40 éves koromtól csak kínlódok 10 egészségügyi küretem volt szóval azt hiszem én is sokáig húztam
(válasz mademoiselle74 34891. hozzászólására)

34906. ildikó512017-03-11 11:51
Szia
nekem mindent kivettek ,vérzés nincs és nem is volt műtét után sem
(válasz mademoiselle74 34890. hozzászólására)

34905. ildikó512017-03-11 11:48
köszönöm a névnapi üdvözletet puszikállak♥
(válasz Krisztina1997 34903. hozzászólására)

34904. ildikó512017-03-11 11:46
SZIA DRÁGA KRISZTINA
Nagyon hiányoztál már!!!♥
Örülök hogy jó érzed magadat
igen ez itt egy igazi nagy család én is boldog vagyok hogy rátok találtam millió puszi és ölelés neked ♥
(válasz Krisztina1997 34902. hozzászólására)

34903. Krisztina19972017-03-11 11:18
Yallah dràga!Hoxa doktornénim!Hogy vagy?megy a hastánc?
Sokat gondolok ràtok,nem tudok elég hàlás lenni az elmúlt fél év bizalomért ,segitségért nektek 😑🙄.Szeretlek titeket❤
Minden Ildikónak így utólag is nagyon boldog névnapot kívánok !Legyetek büszkék magatokra ,legyen minden napotok örömmel és szeretettel teli!😍

34902. Krisztina19972017-03-11 11:12
Sziasztok lányok,újak és régiek!

Olvasom írásaitok,a műtét előtt állóknak üzenem (ahogy a többiek is)
NE FÉLJETEK!Szerintem nálam senki nem félt jobban,a régiek ezt tudjàk nagyon jól,ők segítettek àt a rossz napokon.Barátok?Akit (akiket)annak hittem,az már nem az,nincs az életemben.Kaptam helyette egy HOXA családot 🌞😍Ezek a típusú helyzetek megmutatják ,hogy kiben lehet bízni és kiben nem.Volt olyan"barát",aki kimondottam örült,hogy megjártam.De Isten nem ver bottal!És ami késik ,az jön!Majd a Jó Isten kiegyenlíti a számlát ,ez nem az én tisztem!
Én is vettem póthajat magamnak,mert a sok gyulladás szinte teljesen kihúllajtotta a hajam ,büszkén rakom fel magamra💪,tegnap csináltattam műszempillákat is!Kicseréltek kívül ,belül! Hajrá csajok!Miénk a Világ!!!!🍾🍾🍾🌞🌞ӽ
74;🌞🌞

34901. Kék Lilla2017-03-11 11:07
Kedves Marikati köszönöm.

34900. ildikó512017-03-11 10:58
DRÁGA
MOST OLVASTAM HOGY MILYEN NEHÉZ HELYZETBEN VAGY :(( SAJNÁLOM :(
DE TE IS FONTOS VAGY MOST KICSIT MAGADRA IS GONDOLJ AKÁR MENNYIRE IS FÉLTED APUKÁDAT ÉS ARRA GONDOLJ HOGY HA TE RENDBEN LESZEL MINDENKINEK JÓ LESZ A FIAID MEG FOGJÁK ÉRTENI ÉS HIDD EL OLYAN SEGITŐ KÉSZEK LESZNEK HOGY MAJD CSAK ÁMULSZ A SZERETET NAGYON SOKAT SEGÍT ♥ 5 6 NAP A KÓRHÁZ ! ÖLELLEK
(válasz marikati 34896. hozzászólására)

34899. marikati2017-03-11 10:54
Kedves Kék Lilla! Sírok! Annyira imádni való személyiség vagy! Te adsz erőt itt sok mindenkinek, ahogy olvasgattam! Nagyon erős és optimista ember vagy! Köszönöm a szavaidat!
(válasz Kék Lilla 34898. hozzászólására)

34898. Kék Lilla2017-03-11 10:49
Kedves Marikati
Nagyon átérzem amikor arról
írsz hogy apukáddal hogyan
közöld a hírt, hogyan fog rá
reagálni?Amikor megtudtam
az én diagnózisomat nekem is
először az volt a legnagyobb,
elsőre szinte megoldhatatlannak
tűnő problémám hogy ezt most
hogy mondom el az anyukámnak?77éves,imád engem,testvérem, gyerekem
nincs,neki sincs egy szál rokona
sem...Most hogy közöld vele
hogy az egyetlen gyereke,
szeme fénye, boldogsága
rákos,sőt elég előrehaladott
állapotban.Egy hetet tudtam
várni a közléssel,tovább már
nem lehetett halogatni,kimondtam neki hogy
mi van...Felsikoltott, de valahogy
nagy nehezen összeszedte magát.57 év dohányzás után
egyik pillanatról a másikra
leszokott róla, mert azt mondja
hogy neki kell engem támogatnia,
szükségem van rá nagyon!!
Látod, az én betegségem elég
gáz,nálad szerencsére ilyesmiről
szó sincs!!!Apukád meg fogja érteni hogy ahhoz hogy sokáig együtt tudjatok lenni, erre a
műtétre szükség van, ami után
Te egyre jobban leszel!!Ez
biztos!!A fiaid pedig még cukibbak lesznek és rengeteget
fognak segíteni!!!Túl lesztek
rajta hamar!!puszillak:Lilla

34897. Kotkoda_:)2017-03-11 10:44
Szia,
Én 51 éves vagyok. 8 hete műtöttek laparoszkópos eljárással. Miómáim voltak. Nekem maradtak a petefészkek és a méhnyak. Egyáltalán nem bántam meg, hogy nem vágtak. Szerencsére megoldható volt így. Azt sem bántam meg, hogy csak a méhtest ment ki, hiszen csak az volt beteg. Így megmaradt a hormonműködés. Hőhullámom eddig sem volt, és most sincs. Amikor kontrollon voltam, akkor megvizsgáltak ultrahanggal is, és megmutatta a doki a petesejtet, ami éppen akkor akart kilökődni. És látta a másik petefészekben is a petesejtet, ami majd a következő hónapra alakul ki. Szóval nincs vérzés, mivel nincs pete eltávozás. Azok ott maradnak, és visszafejlődnek.
Bár, amikor műtét után első menszesz lett volna, akkor egy fél napig picit barnás volt a bugyim, de ez nem nevezhető még pecsételésnek sem.
Egyéb panaszom nincs. Szerintem, ha méheltávolítás után vérzés jelentkezik, az egyáltalán nem megnyugtató.
Egy negatívum van, hogy továbbra is járnom kell rákszűrésre évente.
Ne aggódj, semmi gond nem lesz.
Legyen szép hétvégéd!
(válasz mademoiselle74 34890. hozzászólására)

34896. marikati2017-03-11 10:14
Ildikém! Köszi a biztatást! Jár az agyam megállás nélkül. Tudom, hogy már írtad régebben, de nincs türelmem visszaolvasni, hogy hány napig kell bent lenni? A 82 éves apukámnak csak én vagyok. Prosztata rák, vastagbél rák, műtött szív. Azt sem tudom hogyan mondjam meg neki, hogy mi előtt állok. Annyira félt, mert csak én vagyok neki mióta anyukám elment.Még a fiaimnak is tálalni kell valahogy.
(válasz ildikó51 34888. hozzászólására)

34895. törpicseki2017-03-11 09:16
Viszont a hőhullámok műtét után jelentkeztek. Eleinte nagyon sűrűn, most télen már ritkult. Napi 3-4 alkalommal előjön. Nem szedek rá semmit, kibírható.Nálam az egyedüli negatív dolog, hogy magas vérnyomásom lett. Pedig műtét előtt inkább alacsony volt.

34894. törpicseki2017-03-11 09:13
mademoiselle74:49 voltam a műtét idején. 2 nagyfiam van. Nekem mindent kivettek. Laparoszkópiával indult a műtét, és 1,5 óra múlva hasi műtétre tértek át . Azt mondta a doki, hogy ne bánjam. A laparoszkópiánál nem látszott, hogy a petefészkeim is csúnyák. Bent akarta hagyni. Miután felvágott egyből kivette azt is. Így megspórolt nekem 1 műtétet pluszba. Mert 1 év múlva azt is ki kellett volna venni. Azóta semmi vérzés, pecsételés nincs.

34893. Loren42017-03-11 08:13
Szia! Én is most állok műtét előtt, 42 éves vagyok 1 gyerekkel. (ezért nem akarja a doki kivenni a petefészkeket is, ő is azt mondja, túl fiatal vagyok. De hőhullámok már most vannak) Ha lehet, szeretném rábeszélni arra, hogy mindent vegyen ki.

34892. andyca732017-03-11 08:04
Szia!
Én is most állok a műtét előtt, 42 éves vagyok, gyerek nélkül...

34891. mademoiselle742017-03-11 00:10
ja igen :) és kérdezhetnék még egy olyat, hogy ki hány éves volt a műtétje idején? csak mert nálam ugye nagyon is érik a döntés a doki intelme ellenére ("maga még túl fiatal ehhez" - 42 vagyok), de ezek után érdekelne, hogy kb. mennyi az átlagéletkor egy ilyen jellegű műtétnél?

34890. mademoiselle742017-03-11 00:01
jó estét, azt szeretném kérdezni, hogy akik már túlvannak a műtéten, egytől-egyig vérzésmentesek? ugye korábban írtam, hogy nálam a terv, hogy "csak" a méhtest kerül eltávoltításra, és petefészkek, méhszáj marad, de már amennyi vérzésen (jelenleg is az "életemért küzdve" a hematológus szerint) én túl vagyok, szeretnék biztos lenni abban, hogy ha ezt a műtétet a következő 1-2 hétben vállalom, onnantól EGY ÉLETRE megszűnik bármiféle vérzés, szivárgás, stb.
szóval ez így van a műtét után :)? köszi, köszi

34889. ildikó512017-03-10 21:24
jajj tudom hogy jó szándékból írtad én csak azért írtam mert én a hányásra kaptam
(válasz mmacus 34887. hozzászólására)