Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (34. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

37904. ukata2017-11-13 16:40
Csajok, Ti is egy komplett nagy utazótáskával vonultatok be?
Most pakolok, de a fürdőköpeny és a két törölköző máris egy csomó helyet elfoglalt. Béka Q listáját használom, és még a felénél se járok.

37903. hobovitez2017-11-13 16:38
Azt elfelejtettem írni 63 éves vagyok,kb15éve emúlt a menszeszem egyik napról a másikra.az orvosom nem túl bő beszédű volt.a mütétet kovetően véreset pisiltem.a doki akkor mondta inni napi 3 liter folxadekot.az a holyag felvarrásnak tudtam be.vagy ez a maszat is annak lehet tudhato?most csak napi 2 l folyadék megy.a pisilés nem mindig neha kellemetlen.bizom benne cssk jobb lesz.
(válasz Béka q 37902. hozzászólására)

37902. Béka q2017-11-13 16:24
Igen. Engem nov. 2án műtöttek. A kórházban nem nagyon maszatoltam itthon jobban jön. Nekem barna nem piros.
(válasz hobovitez 37901. hozzászólására)

37901. hobovitez2017-11-13 15:35
Ma 1 hete ki vették a méhemet.és fel varrták a hólyagomat.4.napra haza johettem.ma kicsi halvány maszat volt.normális ez?

37900. Csakpihe2017-11-13 12:48
Nekem is úgy volt, hogy mentem vissza a két hetes kontrollra. Megvizsgált az orvos, mondta minden rendben, a varratok még bent vannak a konizáció után. Akkor csak így mellesleg rákérdeztem nem jött-e már meg a szövettan, mondta mindjárt arra is ránéz. Olvasta és fél perc múlva közölt teljes határozottsággal hogy el kell távolítani a méhemet.
(válasz AtinaH 37893. hozzászólására)

37899. lisa352017-11-13 12:45
Nálunk szinte mindenkinek más típusú hashajtást alkalmaztak. Egyénileg döntöttek a várható műtét szerint.

Én keserűsót kaptam. Volt, aki tablettát. Volt akinek három üvegecske valamit kellett meginnia. És volt pl. olyan fiatal lány, aki előző délben tablettát és a műtét hajnalán plusz beöntést kapott, mert pl. neki a belein is voltak összenövések.

37898. ukata2017-11-13 12:41
Az epeműtétes lapar előtt se volt semmi. Még hólyagkatéter sem. Egy branül és szevasz.
Ja, meg utána egy dréncső azért befigyelt, de semmivel nem volt gondom.
Adri, adja az ég, hogy úgy legyen.
(válasz fmadri 37888. hozzászólására)

37897. lisa352017-11-13 12:41
Szia, nekem a rákszűrésem lett egymást követően CIN III HSIL súlyos. Ezért csinálták a konizációt.
A konizáció szövettana viszont 2 mm-es rosszindulatú részt mutatott ki. Ezt kivágták, de a felső szélen maradtak HSIL I-es sejtek.
Erre fel döntött az orvosom és a onkológiai team is a méheltávolítás mellett én meg bólogattam.

SOTE I. női Bp.
44 éves vagyok, nem akartam már szülni
(válasz AtinaH 37893. hozzászólására)

37896. ukata2017-11-13 12:38
A hashajtásról csak annyit, hogy egy pár évvel ezelőtt vastagbél tükrözésre küldtek. Előtte adtak bogyót meg valami undorító, műanyag ízű löttyöt. Nagyon kíméletes eredményt hozott mindkettő. Görcs nélkül és WC takarítás nélkül megúsztam. A tükrözésen meg is dicsértek, hogy milyen tiszta a belem:):) Azóta viszont záróizom gondjaim vannak, úgyhogy nem hiányzik a cső dugdosás. Megpróbálom lebeszélni őket róla.
(válasz Csakpihe 37891. hozzászólására)

37895. Katonca2017-11-13 12:10
Itt fehérváron szerencsére beöntés se volt, hüvelyi és hasi katéter se. A branül az infúziónak igen, meg hólyag katéter is. De elég volt így is!
(válasz Béka q 37887. hozzászólására)

37894. Katonca2017-11-13 12:08
Én is dilemmáztam azon, hogy Szfváron műtenek, sok rossz tapasztalatom volt már a helyi kórházban. 13 éve bennem felejtettek szüléskor lepény és burok darabokat, ami 10 nap múlva derült ki, mikor már vérmérgezésem lett. Szóval pánikoltam rendesen, de végül találtam egy szupi dokit, aki kikapott belőlem mindent.Méhet, petefészkeket.
(válasz vony 37883. hozzászólására)

37893. AtinaH2017-11-13 10:19
Értem, ezek szerint jó volt a megérzésem azzal kapcsolatban, hogy az eltávolításra kell készülnöm. A konizáció szövettana annyira friss volt, amikor a dokinál jártam, hogy ott olvasta először előttem, még senki nem látta rajta kívül. Mivel az ilyen dolgokat általában egy team szokta kielemezni, de ez akkor még nem történt meg, így nekem egy hetet kell várnom a javaslatukra. Valamiért azonban a szövettani eredmény láttán pontosan az a gondolat merült fel bennem, hogy a az eltávolítás, hoz biztosabb eredményt. ... csak nem nagyon van, akivel erről beszéljek. :( Ezért jó, hogy olvashatom a bejegyzéseiteket.
(válasz Csakpihe 37890. hozzászólására)

37892. Béka q2017-11-13 10:15
Ahol engem műtöttek ott hashajtót adtak. Nekem ez szimpatikusabb mint a beöntés. Az olyan.. nem is tudom. Ne csinálják és kész. Viszont a hashajtó sem hat egyformán. Nekem 6 óra múlva kezdett görcsölni, elmentem wcre, aztán egy óra múlva mégegyszer görcsölt és újra wc. De nem volt nagy görcs. A szobatársaim mesélték hogy ők is azt a gyógyszert kapták és olyan hirtelen hatott hogy nem értek ki a wcre, be.artak.
Mostak, tusoltak utána.

37891. Csakpihe2017-11-13 10:15
Hashajtással kapcsolatban nekünk választani lehetett, hogy az ottani sót isszuk,ami másfél liter, vagy kiváltunk egy ilyen 3000 Ft-os csikis izét, ami csak két deci. Hát hatott rendesen, 12x voltam tőle.
Bringáról úgy tudom az elején nem ajánlott.
(válasz ukata 37882. hozzászólására)

37890. Csakpihe2017-11-13 10:10
Hasonló problémák miatt nekem egyáltalán nem javasoltak már kísérletezést a konizációval. Mivel már ugye szülni sem akarok. Határozottan és egyértelműen kijelentette az orvosom hogy el kell távolítani a méhet.
(válasz AtinaH 37885. hozzászólására)

37889. Béka q2017-11-13 10:10
Szia, vannak itt azt hiszem ketten is akik konizáción átestek már. Biztos írnak majd neked.
(válasz AtinaH 37885. hozzászólására)

37888. fmadri2017-11-13 10:02
Csak azért kérdezem mert nekem a lapar előtt még hashajtás sem volt De gondolom mivel nálad nem tudni hogy alakul azért kell a beöntés
(válasz ukata 37886. hozzászólására)

37887. Béka q2017-11-13 10:01
Hát igen.... katétert kapsz mindenhova, tényleg csak a füled marad ki.
Kap először a seggbe ( szerencsére nem minden kórházban beöntés van)
Húgyhólyagba
Hüvelybe
Hasi sebbe
Infúziós a kézbe
(válasz ukata 37879. hozzászólására)

37886. ukata2017-11-13 09:49
Elvileg igen. A régi kezelő dokim mindig azt írta, hogy átlagosnál nagyobb uterus, de még "csak" 2-3 miómám van, így laparoszkópiának indul. Remélem, úgy is végződik.
(válasz fmadri 37884. hozzászólására)

37885. AtinaH2017-11-13 09:49
Sziasztok!
Nagyon megynugtató, hogy rátaláltam erre a fórumra, bár én még majd csütörtökön tudom meg, hogy újabb konizációt, vagy méheltávolítást javasol a dokim. CIN3 HSIL lett az eredménye az első konizációnak és sajnos nem bizonyítható az eltávolítás komplett volta. 51 éves vagyok, közel 30 éve gyűrjük egymást az orvosommal, teljesen megbízom benne, de nem egy beszédes típus, ezért is próbáltam a neten keresgélni. Nem tudok tétlenül várakozni, muszáj informálódnom a lehetőségekről és az azokkal járó történésekről. Azon dilemmázom, hogy mi lenne számomra a legjobb döntés, egy újabb konizáció, vagy mindet rövidre záró méheltávolítás. Közben persze itt van bennem a félsz, és a "mi van, ha..." kezdetű feltételezések.
Rendszeresen, évente eljártam szűrésre és egy P3-as lelet után 3 hónappal P4-et igazolt a szövettan. A konizáció eredménye, meg még rosszabb lett. Mindez pár hónap leforgása alatt. Valamiért úgy érzem, hogy talán a méh eltávolítás fog majd szóba jönni, és erre próbálom felkészíteni magam - ha egyáltalán fel lehet készülni az ilyesmire.

37884. fmadri2017-11-13 09:43
Ukata te nem laparoszkópos leszel? Valamiért nekem ez rémlik.
(válasz ukata 37882. hozzászólására)

37883. vony2017-11-13 09:31
Na csajok!
Felhívtam a dokit, a műtéti időpont miatt
Holnap lett volna!!!!!!De mivel hogy semmilyen vizsgálaton nem voltam még, így elhalasztódik😁Amit nem is bánok, mert munkahelyen most lesznek a jutalom fizetések, és ahogy állnak a dolgok, táppénzesek nem kapnak semmit.4.5 éve vagyok itt, soha egyetlen napot nem voltam táppénzen.November végén szoktuk kapni.
Az új fórumozóknak leírom újra mi a rövid történet. 45 éves vagyok.Úgy történt ez a műtét előjegyzés, hogy okt.19-én felkerestem egy idegen, jó hírű dokit, mert másik doki figyelgeti már fél évente a miómáimat, próbálta megállítani a növekedést fogamzásgátlóval, de eredménytelenül. ESMYYÁT is emlegette többször, de nem akartam beszedni.Most kellett volna nov. végén visszamennem, rá is írta a kartonomra, hogy Esmya szóbajön. Ezért megelőzésképpen elmentem másik városba, amúgy sem akartam szfváron műttetni magam. Elmentem egy magánrendelésre, megvizsgált, majd elkerülhetetlennek ítélte a műtétet, csecsemőfej nagyságú a méhem, ha nem szedném a fog. Gátlót, dőlne a vér. Esmyával felesleges próbálkozni.Azt mondta, nem okozna-e gondot, ha a műtét
2-3 héten belül lenne. Mondtam, nem. Akkor telefonálok, ha meg lesz az időpont. Másnap nem hívott, harmadnap sem... Gondoltam, tele vannak. Meg hát persze eszembe jutott az évvégi jutalom is, nem is erőltettem a dolgot. Hozzáteszem, a vizeletartáson kívűl semmi panaszom, mert hát ugye a fogamzásgátló kordába tartja a vérzésemet.
Eltellett három hét, na mondom pénteken, 10-én, most már felhívom, mi a helyzet. Már nem volt a kózrházban, de szabadkozott, hogy hogy nem telefonált, hívjam fel hétfőn. Erre ma közli, hogy
ma be kellene feküdnöm, készen vannak az eredmények?
Dehogy vannak!Nem is voltam sehol, mivel nem is telefonált a további teendők miatt.😀Na!Akkor néz másik időpontot!Majd ma hív.Bocs, hogy illyen hosszúra nyúlt, de látom sok új is van.Azért ne nézzetek le a jutalom várás miatt, de sajbna ezt a világot éljük, és nem pár tízezer ft-ról beszélünk.

37882. ukata2017-11-13 09:29
Nekem nem lesz ilyen "szerencsém". Itt a kétszeri beöntés és az ébren katéter a divat.. .
Az utóbbit nem is értem, miért nem lehet már altatásban betenni.
A sport amúgy engem is izgat. Bringázni mindig is szerettem, most a kondi bringa megy. 10 km-t tekerek, hetente 3-szor, négyszer. Ez terápiás célból is kell, mert a jobb térdem egy kicsit le van merevedve. A gyógytornász javasolta. Már egész jól tudok guggolni (eddig csak féloldalasan ment), és félek, hogy ha nem mozgatom, akkor megint kínlódni fogok vele egy fél évig:(
A férjem tavaly vett egy futópadot a fogyókúrájához. Nagyon sikeres volt (106-ról lement 89-re fél év alatt minden kajamegvonás nélkül. Én is rákaptam az ízére, bár még csak 1,5-2 km-re vagyok képes. Most ez is elmarad, pedig a fogyókúra nekem is fontos lenne, mert kb. 10-15 kg túlsúlyt cipelek.
(válasz Csakpihe 37881. hozzászólására)

37881. Csakpihe2017-11-13 08:27
Nyugalom, nekem is mindig ezt mondta az orvosom.) Ha át kell esni rajta, akkor úgyis meg kell történnie. Majd szorítunk Neked nagyon, mint ahogy azt Te is tetted mikor mi voltunk soron.
Csövekről jut eszembe, nekem csak egy volt, a katéteres, de azt is akkor rakták fel mikor aludtam.
Nem csak a szex izgat pld engem, hanem minden ami szükséges a minden napokban, csak pld van amit már megtapasztalt az ember. A pisilés még mindig fájdogál, na meg a nagy dolog is, elég komoly bélgörcseim vannak. Alvás egész jól megy mióta itthon vagyok. Tegnap óta kezd visszatérni az étvágyam is. Séta elég lassan megy, pláne ahhoz képest ahogy futni szoktam ha megyek valahova. Szexről még nincs tapasztalatom, pár hét választ még el hogy megtapasztaljam.)
(válasz ukata 37879. hozzászólására)

37880. Csakpihe2017-11-13 08:17
:-) Próbálom én.) Amúgy azon tényleg meg vagyok lepődve, hogy azon kívül, hogy elég durva görcseim vannak a szelek miatt, meg persze érzem a vágásom, egészen jól vagyok. Képes lennék szerintem a varratszedés után dolgozni is.)
(válasz Béka q 37878. hozzászólására)

37879. ukata2017-11-13 07:45
Sziasztok csajok. Nagyon fogy az időm és rövidül a centiméterem. Két nap múlva bevonulás, 16-án műtét.
Rendesen repkednek a pillangók a gyomromban.
Ma nem dolgozom, mert áramszünet van a cégnél, így fodrásszal kényeztetem magam, hátha kitart egy darabig.
Tegnap megejtettem a borotválást, legalább ezzel nem kell majd bajlódni. Elég lesz a többi tortúra: beöntés, katéter. Még jó, hogy nem minden lukba akarnak bedugni egy csövet. (No itt pl. a fülemre gondoltam...:).
Holnap dolgozom, átadom a melót. Igyekeztem a folyamatban lévő dolgaimat lezárni. Azt tervezem, hogy ha majd tudok már tartósabban ülni, akkor be tudok majd segíteni az internetes felületeken végezhető dolgokban.
Holnap még levezetem a mindennapi 100 km-emet, elköszönök a hegyektől egy időre.
Nem mondom, hogy nyugodta vagyok, de nagyon igyekszem.
Annak örülök, hogy a frissen műtötteket már a szex izgatja. Ez jó jel.
Béka q, csípem a hozzáállásodat:):) A síkosító szerintem is részletkérdés.
Bevonulás előtt még jelentkezem.
Puszi Nektek.

37878. Béka q2017-11-12 22:05
Ne aggódj már ennyit.. ;) próbáld lazábban nézni ezt az egészet amiben vagyunk. 😉😘
(válasz Csakpihe 37877. hozzászólására)

37877. Csakpihe2017-11-12 21:48
Ebben igazad van persze. Csak ez pont olyan mintha bármi más zavarná az embert saját magában és nem feltétlenül azért mert valakinek nem tetszik, hanem magának az egyénnek nem.
(válasz Béka q 37871. hozzászólására)

37876. lisa352017-11-12 21:47
Én is már a kórházban hajat mostam ;) :)
(válasz Béka q 37874. hozzászólására)

37875. Csakpihe2017-11-12 21:46
Nem tudom mennyire teszel ezzel jót. Én inkább guggolgatok és próbálok teljesen fenékből felállni, ami amúgy sem rossz az ottani izomzatnak)
(válasz Béka q 37874. hozzászólására)