Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (34. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

42107. Zsuzsa Kun2018-03-03 13:30
Manka köszönöm szépen!
Megcsinálom a kezelést nem rizikózok.
pT1b N1 stádiumu Grade2
differenciáltságu endrometroid adenocarcinomám volt
Ami azért nem olyan jó besorolás hiába vettek mindent ki
(válasz Manka67 42105. hozzászólására)

42106. Manka672018-03-03 13:16
Van vagy 20 féle :) úgy rémlik hogy prothrombin szintet, alvadási időt, kalciumot néztek, már amire emlékszem, nem mindent tudok megfejteni a laborpapíron, már nagyon régen tanultam.
A legfontosabbat el is felejtettem: nyiroködémám volt a műtét után 3,5 hónapig, ez is biztosan beleszólt a sokáig adott vérhígításba
(válasz Tia69 42104. hozzászólására)

42105. Manka672018-03-03 13:07
Nekem mindent kipakoltak, méhet, nyakastól, petefészkek, környező nyirokcsomók és eltávolították a hüvely 1/3-át.
A házasélet (házastalan is) tiltva volt nekem is, a vibrit vibrálás nélkül csak óvatosan becsúsztatni kellett és ennyi, semmi további mozgatás. Az mondta azért, hogy a sugárzás miatt nehogy nagyon zsugorodjanak az esetlegesen sérült szövetek, így jobban megőrzik a rugalmasságukat. De azt is mondta hogy már nagyon kíméletesen sugaraznak, de régebben voltak problémák.
Én a 25 hasi besugárzás után kaptam a hüvelyit és akkor azt mondták hogy nagyon megégtem belülről. Nem tudom ez mit jelentett, mert nem éreztem semmit, de azóta volt mikor ráírták az ambuláns lapomra, hogy sugárkárosodott, atrófiás (sorvadt) szövetek...
Az uréter. Ott az volt hogy a műtét 3. napján éjjel begörcsöltem jobb oldalon, mivel régebben volt epegörcsöm, azt hittem ez is az, mivel nem gondoltam rá hogy más is lehet. Az ügyeletes meg egy fiatal rezidens volt és hitt nekem :( Ezután hazaküldtek és otthon 3 hétig volt 39-40 fokos lázam, minden 3. nap a kórházban voltam, de nem találtak semmit. Végül elküldtek vesefeltöltésre, ott leírták hogy a jobb oldalon uréter szűkület van, valószínűleg hegesedés miatt.
Na itt kellett volna duplaJ-t feltenni, megmentendő a vesémet, de az onkológus inkább antibiotikumot adott hogy lemenjen a lázam és kezdjük minél előbb a sugarat. Nem hibáztatom érte, mert nem tudom mi lett volna ha a másik utat választja.
A sugár után volt CT, ott már nem látszott kiválasztás a jobb vesében ezután elküldtek scintigráfiára és kiderült hogy teljesen elzáródott zsákvesém lett. Próbálkoztak újranyitással de nem sikerült, lehet hogy a hegesedéssel is lezárult volna teljesen, de ha nem akkor is a sugár mindenképp "összesütötte".
Neked nincs okod aggodalomra, mert nem olyan alapokkal indulsz mint én és nagyon pontosan belövik a kezelés helyét.
Nálam ezzel is gond volt, mert mikor berajzoltak, beültem az autóban és hasam szépen "átnyomdázta" a keresztet kb 7 cm-rel lejjebb. 1 hét kezelés után lett gyanús hogy miért van 2 kereszt, akkor újrarajzolták.
Szóval nem vagyok valami szerencsés,és mégis itt vagyok :) Úgyhogy bátorság, ahol nincs csúnyaság az előzményekben, ott nem szokott probléma lenni a kezeléssel.
(válasz Zsuzsa Kun 42103. hozzászólására)

42104. Tia692018-03-03 12:36
-Ja...értem,én sem vagyok nádszálkisasszony,én is 100 körül járok,azért csodálkoztam,hogy csak 10-et kaptam. a véralvadás faktorról még nem hallottam.
(válasz Manka67 42101. hozzászólására)

42103. Zsuzsa Kun2018-03-03 12:14
Manka! Neked maradt a méhnyak?
(válasz Zsuzsa Kun 42102. hozzászólására)

42102. Zsuzsa Kun2018-03-03 12:12
Manka nekem sem volt csak a mütét elött UH és a szövettan a kaparásból.
Kivették a méhnyakat is nekem. A radiologusnál mikor voltam kérdeztem,hogy 6héttel a mütét után szeretkezhetünk-e a barátommal mivel utána még van 2hét a kezelésig.Azt mondta,hogy nem lehet mivel hosszabb távon gondok lehetnek nálam.Ezért találom most érdekesnek amit Neked mondott a dokid
Azért december közepe óta nem volt csak egyéb ez eléggé férfipróbáló mondtam neki.
Az uréterrel mi történt? A sugár okozott valamit?
(válasz Manka67 42097. hozzászólására)

42101. Manka672018-03-03 11:24
Nekem azzal magyarázták ( a szobatársam "csak" egy hónapig kapta) hogy nagyon nagy volt a trombózisveszély, mivel radikális műtétet végeztek , a súlyom 110 kg körül volt és a véralvadási faktorok alapján szükséges volt. Szerencsére fokozatosan csökkenteni kellett 1 ml-el kezdtem és 0,4-el zártam.
érdekes módon egy évvel később a veseműtétnél csak egy 10 db-os dobozzal küldtek haza.
Márciusban lesz egy epeműtétem, kíváncsi vagyok most mennyi lesz? :)
(válasz Tia69 42099. hozzászólására)

42100. Kék Lilla2018-03-03 11:06
Drága Vony
Most jutottam hozzá hogy válaszoljak Neked mert a munkahelyemen olyan sokan
nyüzsögnek körülöttem hogy az
lehetetlenné tesz bármilyen elmélyülést, mint a legtöbb ilyen
hely, ahol a megélhetésünket vagyunk kénytelen összekapargatni ugyebár.
Nagyon-nagyon örültem a szavaidnak, ugye tudod? Szeretném megköszönni egy virtuális puszival!
Nagyon jól látod hogy nagy szükség lenne hasonlóan gondolkozó emberekre mint jómagam; a média, mint egy emberhúsra , vérre és cirkuszra,
de legfőképpen még több profitra
szomjazó szörny, sivatagi sakál
módjára veti rá magát a negatív
kicsengésű egészségügyi hírekre. Néha már úgy érzem,
perverz kárörömmel.
Már-már csalódottak, ha aznapra
nem jut egy rákos haláleset, ha
nem számolhatnak be egy hírességről, akinek feladta a harcot a szervezete a halálos kór
ellen...!!
Na, ezeket aki hozzám hasonló aznap véletlenül elolvassa, hát
kösz, csak megvagyok..!! Napokra hazavág.
Tényleg nem mindegy hogyan
fogalmazunk;én például sosem
használom a ,,halálos '' betegség
kifejezést.Életveszélyes betegség. Ugye hogy milyen
másképp hangzik..?!
Mint egyszer írtam: mi belekapaszkodunk minden szalmaszálba;minden icipici jó
vagy rossz hír ronthat vagy javíthat az állapotunkon.
Nos, akkor hogyan tudnánk segíteni magunkon, hiszen tudjuk, híreket olvasni, tájékozódni sajnos szükséges;
Csak úgy hogy az eszünkbe, agyunkba égetjük: IGENIS, rengetegen meggyógyulnak!!!
Persze, sokan bele is halnak tudjuk. De a rengeteg hodsszútávú túlélőről valahogy nem kifizetődő beszélni.
Kár az is hogy a legtöbben nyilván- érthető okokból- nem
beszélnek erről, szeretnék teljesen elfelejteni. Csak így eltűnik szem elől a rengeteg pozitív példa, a többség nem tud
róla, pedig hej,mint az égi manna,
olyan jól jönne nekünk!
Puszil nagyon sokszor: Lilla
(válasz vony 42088. hozzászólására)

42099. Tia692018-03-03 10:47
Bocs,180-at azt hiszem Manka írta...

42098. Tia692018-03-03 10:39
Én Clexane-t kaptam 10-et. Mitől függ ki mit kap,és mennyit? Sokan írják,hogy húszat,volt aki 200-at,el sem akartam hinni...🤤

42097. Manka672018-03-03 10:31
Igen, adenocarcinomám volt T2 N0 M0 szövettani eredménnyel, amit azért fenntartással fogadtam el, mivel 1 nyirokcsomót nem vizsgáltak meg, a metastasis meg hát... arra vonatkozóan nem is történt vizsgálat. Úgy kerültem műtétre és kezelésre hogy semmilyen vizsgálat előtte a szövettani abrázión kívül. CT-t (csak hasit) csak a kezelések után végeztek.
Megértem hogy hezitálsz, nem szabad ebbe beleszólni a Te döntésed kell legyen.
Én vállalnám a kezelést az áttétes csomó miatt.
A sugár miatt egyáltalán ne aggódj. kb 40 km-re lakunk a klinikától, az első héten a férjem hordott be, mivel a műtétnél átvágtak egy ideget amitől nem tudtam a jobb lábamat befelé mozgatni, de a második héttől már egyedül jártam.
A legrosszabb a várakozás volt :) A kezelés olyan mint egy röntgen vizsgálat, semmit nem érzel. Az én gépemen úgy voltak a csavarok, hogy egy smile-t formáztak, néztem és magamban társalogtam vele hogy rendesen gyógyítson ám meg :)
A mellékhatások: kb a 3. héttől hasmenés (nem durva) lenmaglisztet ettem rá, kb ugyanekkortól nagyon enyhe cystitis (húgygólyag gyulladás) mintha felfáztam volna. Na ez csak pár nap volt mert az imádott radiológusnőm előre felhívta rá a figyelmemet hogy igyak medveszőlőlevél teát az féken tartja. Vannak akik napégéshez hasonlót tapasztalnak a bőrükön, nekem ez nem volt, kezdettől használtam a Radiocare nevű krémet amit erre fejlesztettek ki. Erre volt olyan orvos aki a száját húzogatta hogy humbug. Nem tudom... Még egy szokatlannak tűnő dolgot mondott a radiológus amit a sorstársaimnak nem mondtak (mindenesetre ezt is betartottam biztos ami tuti :D): egy normál méretű szexuális segédeszközt nagyon óvatosan (aloe verás síkosítót használtam)naponta "felpróbáltam", a rendeltetésszerű használathoz nemigen volt kedvem és nem is szabad ilyenkor.
Hát ennyi jut most eszembe, ha még beugrik valami szólok, de kérdezz nyugodtan.
(válasz Zsuzsa Kun 42081. hozzászólására)

42096. Manka672018-03-03 09:57
Én Fraxiparine-t kaptam, januárban a férjem is, azt szobahőmérsékleten kellett tárolni.
(válasz Katonca 42078. hozzászólására)

42095. Tim702018-03-03 09:37
Szia Tia! 20 db szurit adtam be magamnak. Nekem is lett pukli kék sárga folt😊 minden ami lehet. Comba adtam kb 45°-os szögben viszont légtelenítettem. Nekem így tanitották a kórházba. 😊 Ne idegeskedj nagyon mellé nem tudjuk adni ez szerintem úgy van kitálálva hogy amatőrök is betudják adni.😘
(válasz Tia69 42094. hozzászólására)

42094. Tia692018-03-03 08:52
A tájékoztatót az van ,hogy merőlegesen szúrjuk,az meg ugye akkor 90 fokos szög,egyébként a kórházban úgy adták ahogy Te is mondtad,45 fokos szögben...
(válasz yallah 42091. hozzászólására)

42093. Tia692018-03-03 08:49
Köszi,kicsit megnyugodtam,sosem próbáltam légteleníteni,nekem is eszembe jutott,hogy nem -e levegő,ezek szerint lehetséges.😀😀
(válasz vony 42088. hozzászólására)

42092. yallah2018-03-03 07:29
Mi sem tároljuk hűtőben a kórházban!

42091. yallah2018-03-03 07:27
Nincs semmi baj! Nem tudom hogyan magyarázták hogyan mondták mindig változik a protokoll de úgy a legideálisabb szúrni, hogy 45 fokos szögben. Lehet a tájékoztatón 90 van de én így tanultam így adom másnak így adtam magamnak és semmi baj nem volt. Lehet a bőr alá ment.
(válasz Tia69 42073. hozzászólására)

42090. yallah2018-03-03 07:22
Nem mindenkinél okoz hasmenész.
(válasz yallah 42089. hozzászólására)

42089. yallah2018-03-03 07:22
Egyszerre. Meló közben sem enni sem inni nincs idő néha. Lehúztam mint szél a padlásajtót. 😆
(válasz Katonca 42072. hozzászólására)

42088. vony2018-03-02 22:50
Szia Tia69!
Előfordulhat a pupli,mert ugye ez egy előre elkészített injekció.Lehetséges,hogy gyárilag egy picivel több levegő volt a fecsiben,mint ennél a típusnál szokott.Az levegő,amit érzel.Én is sokat adtam be,és előfordult másnál is.
De a használati azt írja,nem szabad légteleníteni,mert pontosan ennyi kell az automata beadáshoz.
(válasz Tia69 42086. hozzászólására)

42087. vony2018-03-02 22:37
Beteg ápol beteget!!!💗💗💗
Reméljük a Jó Isten most már valami jót is osztogat!😚
Jobbulást mindenkinek!🌹🍀💕
(válasz Katonca 42044. hozzászólására)

42086. Tia692018-03-02 21:41
Köszi,kicsit ideges lettem miatta...
(válasz Katonca 42084. hozzászólására)

42085. Zsuzsa Kun2018-03-02 21:33
Manka most néztem hogy 5éve kezeltek.Hogy sérült meg az uréter? A sugártól?ez azért nagyon nem jó.Most hogy vagy? Még milyen késöi mellékhatásai vannak a kezelésnek?
(válasz Zsuzsa Kun 42081. hozzászólására)

42084. Katonca2018-03-02 21:32
Ha a bőr alatt összegyűlt, szerintem felszívódik, de azért nem rögtön. Lehet, csak reggelre.
Mellesleg én sem tartottam hűtőben a szert.
(válasz Tia69 42083. hozzászólására)

42083. Tia692018-03-02 21:29
De ha az anyag lenne,az a bőr alól is fölszívodna nem??? Most is ott van...

42082. Tia692018-03-02 21:21
Azt se tudtam ,hogy hűtőbe kell tartani. Nem véraláfutás,csak mintha a bőr alá ment volna egy kupacba..
(válasz Katonca 42078. hozzászólására)

42081. Zsuzsa Kun2018-03-02 21:20
Szia Manka! Én is még gondolkodom rajta,hogy elfogadjam-e a kezelést?
Neked is adenocarcinomád volt? Ha nem találtak volna a 11 nyirokmirigynél egyben áttétet akkor tuti nem fogadnám el.Ird meg légyszi milyen a sugárkezelés mikor volt és hogy birtad?
(válasz Manka67 42069. hozzászólására)

42080. Tia692018-03-02 21:20
Még nem...
(válasz Katonca 42076. hozzászólására)

42079. Katonca2018-03-02 21:16
Ha valaki kipirosodást, duzzanatot észlel, használjon gyulladáscsökkentõ krémet, gélt vagy tejet, de csak akkor, ha a bõrirritáció elmúlt és a felület sértetlen. Az az általános szabály,
hogy a beteg csak akkor térjen vissza az adott
területre, ha az már teljesen meggyógyult.

42078. Katonca2018-03-02 21:12
A gyógyszert használat elõtt legalább 30 perccel ki kell venni a hûtõszekrénybõl, ezáltal is csökkentve a gyógyszer és a bõr közötti hõmérséklet-különbséget. Melegítsék a beadás helyét is, ha hidegnek érzik, illetve hûtsék, ha az túl meleg.
senki ne adja az injekciót olyan helyre, ahol vénák vagy hajszálerek látszanak a bõr alatt, és vérzés esetén gyakoroljanak enyhe nyomást a bõrfelületre. Az is véraláfutást okozhat, ha túl erõsen nyomják az injekció beadására alkalmas fecskendőt.