Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (34. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33523. ildikó512017-01-01 19:21
BOLDOG ÚJ ÉVET JÓ EGÉSZSÉGET KIVÁNOK MINDENKINEK ♥

33522. Saranka2017-01-01 17:54
Először is Boldog Új Évet Mindenkinek!
Már egy ideje nézegetem az oldalt, örülök neki, hogy van, igaz még nem írtam ide. Olvasgattam néhány történetet és kitartást és sok erőt kívánok mindenkinek a gyógyuláshoz, lábadozáshoz! :)
Most igyekszem röviden leírni a történetem. December elején volt a műtétem, mindent kivettek, a nyirokcsomókat is. Azért kellett, mert előző szövettanból kiderült, hogy rosszindulatú méhtest daganatom van, de a jobban műthető fajta és korai stádium. Ezt aznap-másnap éjjel egészen jól feldolgoztam, azt is egész jól emésztgetem, hogy ez azt jelenti, hogy a szülés, nem jön össze, ez kimarad az életemből. Persze Anya, ettől még lehetek, de ez már nem kapcsolódik szorosan a műtéthez.
Nem éreztem és most sem érzem magam betegnek, szerencsésnek viszont igen! Főként az utolsó 3 hónap eseményeiért, ahogy történtek a dolgok egymás után. és ahogy eljutottam a műtétig.
Szóval gyorsan műtöttek is, hála érte, hogy ilyen hamar! :) Igazából nagyon jól megemésztettem a dolgokat, segített a környezetem is sokat, igaz a műtétnek nem nagyon néztem utána… Így vannak kérdéseim a műtét után, a dokival majd jan. közepén találkozom, akkor beszéljük meg a továbbiakat. A sebem kissé lassan gyógyul , de egyébként egész jól alakulok. Megértettem, hogy ez nem egy 2-3 hetes gyógyulási idejű dolog, a 6 hét az az alap a műtét után, így nem rohanhatok még vissza dolgozni. 
Még vár rám egy onkológiai döntés, de elvileg nem kell majd sugár kezelés, mert a műtét utáni szövettan negatív lett a nyirokcsomók tekintetében. Persze ez csak jan. közepén derül ki biztosan.
Ajánlom ezt a könyvet Rüdiger Dahlke: A Lélek nyelve a betegség. Ezt olvasva sokkal jobban értem azt, hogy mi miért történt, hogy mi az amit változtatnom kell az életemben. De vannak más könyvek is, szerintem érdemes a lelki háttérnek utána járni!
Rengeteg kérdésem volt és sokat segítettetek ezen az oldalon, ezt köszönöm így utólag is! 
Most is lenne néhány dolog, amiben szívesen várok tapasztalatokat. Ezeket előre is köszönöm!
Akinek hasonlóan petefészkeket is, esetleg nyirokcsomókat is kivettek, azok voltak-e endokrinológusnál? Van időpontom még tavalyról, igaz nem ezért jelentkeztem be, de nem tudom van-e értelme elmennem most?
Illetve a nyirokcsomók hiánya miatt kell-e valahova fordulnom pl. Lymphoedema szakrendelésre vagy elég, ha nézzek gyógytornát rá? Az orvos erre nem tért még ki és én nem kérdeztem még rá.
Elvileg kellene hormonokat szednem, mert még csak 35 éves vagyok és a hőhullámok mellett, ami már van, a csontritkulásra nagyon nem vágyom, de tartok a hormonoktól, amik pl. növelhetik a mellrák kockázatát. Alternatív megoldások érdekelnének, ha van ilyen jellegű tapasztalatotok.
Segítséget kérnék a változtatásokhoz és az önmegvalósításhoz pszichológustól, kineziológustól. Van ebben tapasztalatotok esetleg? Úgy érzem, hogy most jelet is kaptam, hogy valami nincs rendben, valami hiányzik az életemből és ezt szeretném megoldani.

33521. gádor10052017-01-01 15:05
Isten járjon előtted,
hogy ne tévedj el utadon.
Isten menjen melletted,
hogy átkarolhasson,
ha védelemre van szükséged.
Isten menjen mögötted,
hogy megőrizhessen gonosz emberek
álnok támadásától.
Isten legyen alattad,
hogy karjába foghasson,
ha elbotlasz utadon.
Isten legyen szívedben,
hogy vigasztalhasson, ha szomorú vagy.
Isten legyen körülötted,
hogy megvédhessen, ha megtámadnak.
Isten legyen feletted
és áldjon meg téged életedben.

Ezzel az ír áldással kívánok sok szeretettel mindannyiótoknak Boldog Új Évet!

33520. törpicseki2016-12-31 23:20
Minden kedves csoport-tagnak boldog új évet és jó egészséget kívánok!

33519. Bogyó19772016-12-31 21:46
Sziasztok régi lányok! Örülök hogy jól vagytok :) Január 22-én leszek 4 éves műtött én is.. egy petefészkem maradt csak, mióma miatt (gyerekfej nagyságú) ment minden más.. Eddig minden rendben volt, félévente járok nőgyógyászhoz, kizárólag a magam megnyugtatása miatt.. Most viszont a petefészkemben egy 1.5 cm-es cisztát találtak ultrahangon, novemberben, decemberben elmentem újra,már 3 cm-es volt..
Ahány orvosnál megfordultam, annyi vélemény, akkor 36 éves voltam, most leszek 40. A hormonműködés és az életkorom miatt hagyták bent azt az egy petefészket.. Bevallom, hogy féltem ezt az egyet, és borzasztóan megijedtem a cisztától.. Mivel valljuk be,"megbolondulhat" könnyen,egyenlőre kontrollra kell majd mennem,aztán meglátjuk mi lesz... Idén kivették az epehólyagom, epekövek miatt, ami teljesen véletlenül derült ki, hogy vannak.. De most kicsit pánikba estem.. Nem normális ez a ciszta.. :( szerintetek?
Mindenkinek egészséges Boldog Új Évet Kívánok, szeretettel! :)
(válasz ibab 33336. hozzászólására)

33518. Katy072016-12-31 19:49
Kedves Cicerella! Nagyon sajnálom, hogy ilyen balszerencsésen alakult a sorsod :( Imádkozom érted, hogy a gyógyszeres kezelés hatásos legyen, még egy műtét fizikailag és lelkileg is sok lenne. Boldog, gondoktól mentes új évet kívánok mindenkinek!!!
(válasz cicerella 33513. hozzászólására)

33517. Valcsi652016-12-31 18:36
Adjon az Isten minden jót ez új esztendőben,
Fehér kenyér dagadjék nyárfa tekenőben.
Hús, bor, gyümölcs, ruha, legyen mindig bőven
A patikát felejtsük el ez új esztendőben.
Adjon az Isten bő termést aratást
Nyakigérő sarjut, hogy bosszantsa a kaszást
Adjon az Isten sok fát a kályhába
Házi békességet a meleg szobába!

33516. Jutka592016-12-31 18:21
Kedves Cicerella!
Köszönöm szépen a válaszodat, sok hasznos információt találtam benne. A fürtös menta teát próbáltam eddig, de nem éreztem a hatását, ahogy a korábban ható puffadast megszüntető gyógyszerekét sem. Valahogy nagyon másképp működöm a műtét óta:(
Kívánom, hogy a gyógyszeres kezelés megoldást jelentsen, és ne legyen szükség újabb műtétre!
Boldog új évet kívánok neked és minden sorstársnak!
(válasz cicerella 33512. hozzászólására)

33515. Kata0712016-12-31 18:06
Kedves Mindenki! Nagyon boldog,egészségben teljes új esztendőt kívánok Nektek!

33514. Krisztina19972016-12-31 15:02
Drága Lányok!

Kívánok mindenkinek Nagyon Nagyon Boldog ,Egészséges Új Esztendőt.Az új lányoknak üzenem ,hogy NE FÉLJETEK!
Ölelés mindenkinek!💋🍾💪

33513. cicerella2016-12-31 14:36
Kedves Katy07,
Műtét előtt egyeztettem az Orvosommal, megbeszéltük hogy mindent kivesz. Majd a műtét után közölte, hogy egészséges volt a méhem és a jobb petefészkem ezért azok orvosilag nem voltak indokoltak hogy kivegye. Csak a bal petefészket és az azon elhelyezkedő hatalmas daganatot távolította el. A daganatról kiderült a szövetminta eredmény után hogy endometriozis volt. Sajnos annyira nagy volt hogy kilépett a hasüregből és a belek mögött elterülve hozzánőtt a méhemhez. A normális 5cm-es méhtartó szalagomat a daganat súlya 20 cm-re nyújtotta meg. Műtét óta nincs ciklusom, viszont van egy rakás fájdalmam a jobb oldalon szúró fájdalom, a végbél utolsó szakaszán úgyszintén. A méhemet plasztikázták. Jelenleg a műtét után 6 héttel a legújabb vizsgálati eredményem szerint a méhem nagy és miómás , a jobb petefészkemben egy újabb most még csak 2,5 cm-es ciszta. Én úgy mentem be a kórházba és a műtétre, hogy felkészültem testileg lelkileg arra hogy eltávolítanak mindent. E helyett most kezdhetem újra az egészet. Nem értem hogy hat hét alatt a műtétnél az orvosok által egészségesnek minősített méh hogy lesz miómás? Ha már így alakult reménykedem a Visanne gyógyszer segíteni fog.
Boldog Új Jobb Fájdalommentes Évet és gyógyulást kívánok mindenkinek!!!
(válasz Katy07 33503. hozzászólására)

33512. cicerella2016-12-31 14:18
Kedves Jutka59,
Nem túl választékos a diétám, és szerencse hogy szeretem a halat, mivel főképp harcsát pisztrángot, fogast, sügért, illetve csirkét és sovány sertés húst eszem burgonya, édes burgonya spenót répa cékla köretekkel. A csicsókát most fogom kipróbálni. Mindent párolok, vagy a húsokat halakat néha zsiradék nélkül roston sütöm. Előnye hogy 10 perc alatt elkészül. Levest csirkéből tyúkból, krémlevest szoktam készíteni sütőtökből. A tojást csak tükörtojás formájában. Pékárúból csak teljes kiőrlésű és csak kétszersült formájában. Felvágottakból csirkemell sonka, karaj. Semmi fehér liszt cukor csak pici méz, minimális tej a fél adag kávéba, édességem a zabpehely kevés mazsolával mézzel pici langyos tejben este, ami segíti a székletet. Néha egy kis lekváros piskóta de csak 1 szelet és csak tényleg ritkán. Sok folyadék (átlagban 2 liter) ami lényegében a reggeli fél liter tea mellett csak tiszta víz vagy citromos víz. Lényegében a tésztát,, édességeket, tejterméket, zsíros nehéz ételeket , hüvelyeseket, rizst mivel beszorít, cukrot, és még sok minden mást kerülöm. Még a palacsintától is puffadtam mint a lufi. Én kaptam a kórházban egy diétás listát ami tartalmazza a javasolt és a tiltott élelmiszereket. Először nem vettem komolyan, de sajnos beláttam pár fájdalmas nap után nincs más hátra muszáj tartani magam a diétához. Persze mindenki másképp reagálhat bizonyos ételekre, ki kell tapasztalnod mi az ami számodra kedvező. A puffadásra vannak jó teakeverékek, próbáltad már? Jobbulást és Boldog Új Évet Kívánok!
(válasz Jutka59 33505. hozzászólására)

33511. Bubuc762016-12-31 09:10
Kedves Lányok!

Bízzátok
Újra
Életetek
Krisztusra!

33510. Jusztika762016-12-31 03:03
Kedves lanyok,ma talaltam ra a forumra. Szinten meh nelkul...roviden a tortenet, aztan par kerdes. A 3.gyermekem kihordasa alatt bevereztem,a korhazban derult ki,h.a mehlepenyem befedi a mehszajat (placenta praevia totalis). A terhesseg jo reszet fekve es korhazban toltottem,mert tartottak a hirtelen lepenylevallastol es nagyfoku verzestol. A 37.heten surgossegi csaszarral megszuletett az egeszseges kisfiunk. :) majd kovetkezett a mutet nehezebb resze,teljesen rafonodott a hugyholyagomra a mehlepeny - at is vagtak - rettentoen vereztem,igy kivettek a mehemet. 3 oras eletmento mutet lett belole. Azt mondta a dokim,h.az egesz kismedencet osszeckellett varrni.Ennek mar 16 honapja. Valoszinu,h.csonkolhattak a mehemet,mert azota minden honapban pontosan 'megjon'. Barnas maszmok,a bent maradt nyalkahartya miatt. Ez nem zavar. Fel eve faj a derekam- de csak a jobb oldalon. Eloszor azt hittem a vesem,de voltam uh-on es ott nem lattak semmi rosszat. De erzem,h.faj... meg mindig erzem a jobb oldalamban,ha fordulok az agyban,a mutet helyet. Ilyenfajta mutetje-fajdalma valakinek volt? 1 honapja a jobb karom is faj, nem tudom,lehet-e osszefuggges kozotte...par napja friss piros ver jott belolem. Nagyon megijedtem,mert 16 honapig csak barna cucc jott belolem. Bementem a nogyogyaszatra,de nem lattak semmi furcsat. De en aggodom. Valahogy nem jott vissza az 'eletem' a mutet ota. Megmentettek,de ugy erzem mar soha nem lesz semmi a regi...

33509. ildikó512016-12-30 19:55
Köszönöm szèpen olvasgatok folyamatosan raktározom az infókat Boldog ÚJ ESZTENDŐT🍸🍸🍸🍸
(válasz törpicseki 33493. hozzászólására)

33508. ildikó512016-12-30 19:52
Köszönöm szèpen a tanácsokat B.ú.È.K🍸🍸🍸🍸
(válasz cicerella 33500. hozzászólására)

33507. Borsika07032016-12-30 18:33
Ildikó51! Sokkal sokkal jobb lesz, ahogy írtam is! Kitartás! B.Ú.É.K. 2017
(válasz ildikó51 33497. hozzászólására)

33506. Borsika07032016-12-30 18:31
Elmúlik az ó-év, beköszönt egy újabb, szívünkben ismét új remények gyúlnak. Teljesüljön vágyunk, legyen minden még szebb, kívánok nektek egy boldogabb évet. B.Ú.É.K ! 2017

33505. Jutka592016-12-30 12:26
Kedves Cicerella!
Milyen diétával tudod megelőzni a puffadást? Én már 7,5 hetes vagyok, és sajnos még mindig küzdök ezzel. Igaz, a méh és a petefészkek mellett a nyirokcsomókat és a csepleszt is kivették, így még jobban megbolygattak mindent.
Amikor hazajöttem, az első hetekben próbálkoztam a diétával, alig ettem, de úgy éreztem, még a víztől is képes vagyok puffadni. Így abbahagytam, eszem mindent, természetesen a kimondottan puffasztó dolgokat nem. De ha van bevált módszer az elkerülésére, képes vagyok lemondani bármilyen ételről:)
Ha már ennyit tudsz ülni, biztosan jól fogod bírni a munkát. Én néhány hete már dolgozom, szintén ülőmunkát, de még óránként "futok egy kört".

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

33504. mmacus2016-12-30 11:55
Nekem is maradt mindkét petefészek -már két éve- szerencsére semmi gondot nem okoz.

33503. Katy072016-12-30 09:45
Kedves Cicerella! Ezek aztán szép kilátások :( Nekem "csak" Aflamint írt fel, amitől szokás szerint tele lett a szám aftával, úgyhogy leálltam vele. A műtét előtt kérdezte a doki, hogy mi legyen a petefészkekkel, mondtam, rábízom, ha egészségesnek látja, maradjon. Nem kellett volna...
(válasz cicerella 33498. hozzászólására)

33502. Bolyci692016-12-30 09:33
Kedves Lányok! Köszönöm mindenkinek a választ. Tovább adom a barátnőmnek (és közben csendben áldom a jó eszemet, hogy rábeszéltem a dokimat, hogy nekem vegyen ki mindent, ott akkor azt mondta, hogy orvosilag nem indokolt, de ha én kérem megteszi, aztán műtét után azt mondta, hogy szemmel láthatóan sem volt egészséges az a petefészek sem, amit annak látott)Puszi mindenkinek!

33501. cicerella2016-12-30 00:10
Kedves Gádor 1005,
Én holnap leszek 6 hetes. A műtét előtt izzadtam nagyon és nappal megfagytam, puffadtam, kismama nadrágba kellett járnom. A műtét óta nem izzadok, nincs fagyoskodás stb. Viszont szigorúan be kell tartanom a diétát. Amíg tartom magam a leírtakhoz nincs semmi baj, minden működik "rendesen" de ha picit is eltérek tőle, azonnal puffadok, beszorulok, a vastagbelem elviselhetetlenül fáj a székelési problémától. Hajolni tudok, az ülés már megy 4-5 órán keresztül. Én is irodai ülőmunkát végzek remélem fogom bírni mert január 2-tol megyek vissza dolgozni. Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!
(válasz gádor1005 33484. hozzászólására)

33500. cicerella2016-12-29 23:58
Kedves Ildiko 51,
Kórházba nekem nagy segítség volt az egyszer használatos fürdő kesztyű, cicamosakodásnál nagyon hasznos volt. Továbbá ha rossz alvó vagy akkor füldugó. Betét, wc papir, baba törlőkendő, szívószál, nem pizsama hanem hálóing, kényelmes derekú nadrág haza útra, és könnyen belebújós cipő mert nem fogsz tudni hajolni. Minden rendben lesz, gyorsan túl leszel rajta. Minden jót kívánok neked!
(válasz ildikó51 33486. hozzászólására)

33499. cicerella2016-12-29 23:49
Kedves Bolyci69,
Most írtam Katy nek, nekem bent hagyták az egyik petefészkem, most 6 hete bagyok és már van benne egy 2,5 cm-es ciszta, tüsző nem akar vagy tud repedni. Az orvos azt mondta sajnos ez bárhol kialakulhat a szervezetemben. Állítólag már műtöttek ki ilyet tüdőből agyból, orrból s más fura helyekből. Hogy ez ne fordulhasson elő, nekem Visanne gyógyszer írtak ki. minimum 3 hónapig kell szedni, de nekem egy évre javasolják. Reménykedem benne hogy fog segíteni. Nem akarok több műtétet! Mindenkinek jobbulást kívánok!
(válasz Bolyci69 33491. hozzászólására)

33498. cicerella2016-12-29 23:43
Kedves Katy07,
Nekem ugyan ez volt, Visannet írtak rá fel.
Most is muszály szednem mert azt mondták bárhol kialakulhat az endometriozis a szervezetemben. Remélem fog használni. Valakinek esetleg van tapasztalata a Visanne vel kapcsolatban?
Mielőbbi gyógyulást kívánok mindenkinek!
(válasz Katy07 33494. hozzászólására)

33497. ildikó512016-12-29 11:44
Köszi csajszik ,hogx sokan írtatok facebookra hálás vagyok nektek nagyon !!! Sok infót kaptam igy már no para !! Mindenkinek gyors felèpülèst kîvánok akik meg mütèt elött vannak mint èn kitartás !!! Utána csak jobb lesz !!💖💗💕

33496. ildikó512016-12-29 11:38
Köszi :-) :-) :-)
(válasz törpicseki 33492. hozzászólására)

33495. ildikó512016-12-29 11:38
Köszi szèpen !olvasgatok
(válasz törpicseki 33493. hozzászólására)

33494. Katy072016-12-29 10:46
Szia Bolyci69! Nekem is bent hagyták az egyik petefészkem. Fáj is az az oldal rendesen. A doki szerint ott van egymáshoz közel a hüvelycsonk, a petefészek, és a csomó, ahol a visszafutó öltést kötötték meg, az tartja a hasfalat. Ezek mind fájhatnak még. A petefészekben másfél hónapja volt egy 3 cm-es tüsző, aminek repedni kellene, de nem reped. Szerinte igen, előfordul az ilyen, de még nem akkora, hogy műteni kelljen, jöjjek vissza kontrollra. Pár napja voltam vissza, most egy 2,5 cm-es van. Szerinte ez már egy új, azóta elmúlhatott egy ciklus, működik a petefészek. Ezek szerint mégse úszom meg fájdalom nélkül a ciklusokat. Írt fel fájdalomcsillapítós, gyulladáscsökkentő gyógyszert. Lehet, hogy a barátnőd is ezt érzi? Gyógyulgatós szép napokat kívánok a műtötteknek, az előtte állóknak kitartást, minden rendben lesz!
(válasz Bolyci69 33491. hozzászólására)