Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
51023. zsike88
2022. nov. 25. 12:23
Endometroid adenocarcinoma. Proliferacios státusz 5-10%. Grade:1. A szövettanon ennyi derült ki. Kedden megyek CT-re. Az után mondták, hogy többet tudunk gondolom hogy van e esetleg áttét.probalok pozitív lenni de nem nagyon megy. Polipeltavolitasnak indult és ez lett belőle. Fel éve volt negatív szövettanom.... ezért nem is számítottam rá....
51022. Maffia 77
2022. nov. 25. 11:29
Szia! Stadiumot tudod? Ilyenkor, ha carcinoma van a protokoll szerint minden megy!😪 Tudom, hogy felfogni se lehet, en is igy voltam vele. Persze, te meg nagyon fiatal vagy, s lehet, hogy a doki nagyon jo fej. Ha carcioma in situ talan lehet, hogy megtartjak a petevezeteket, petefeszkeket, a menopausa kellemetlen mellekhatasai miatt. Nalunk ha meg akarsz szulni, hormonnal buveszkedhetnek, de utana mindig /97%-ban/ mutet kovetkezik. Ird meg a stadiumot. Amugy MR volt mar? Ez kuret eredmeny? Fel a fejjel! Maffia77
51021. Maffia 77
2022. nov. 25. 11:22
Szia Zsike88! Haaat en nem vagyok orvos, de olyan szinten kikepeztem magam, hogy eliadasokat tartok. Itthon is akartam, nem volt ra igeny. Stadiumot irtak? A nemzetkozi protokol szerint ilyenkor minden megy!😪
51020. Marika Szebeni (válaszként erre: 51019. - Zsike88)
2022. nov. 25. 10:18
Szia, küldök egy ölelést. A műtèttől ne félj, olvasgass vissza, mindannyian felèpülünk. Lelkileg nehezebb, de, ha ez kell, akkor kell. Èn már idősebb vagyok, de sokkal jobb lett az èletminősègem. Szorítunk neked, kèrdezzèl bátran.
51019. zsike88
2022. nov. 25. 06:16
Sziasztok! Van itt valaki akinek nagyon fiatalom kellett kivenni a méhét? Tegnap kaptam meg a hysteroscopia szövettanom. Endometrium rosszindulatú daganata. A méhet mindenkepp ki kell venni CT utsn dol el a többi. 34 éves vagyok. 7 éves kislányom van. Es rettentoten félek!
51018. genia
2022. nov. 23. 20:45

Sziasztok !

December 5 lessz 3 eve hogy kivettek a mehemet adenomiozisom volt .minden rendben volt eddig,mostanaban nehezebben megy a szex az elelejen lehet mostmar kellene sikositot hasznalnom ? Milyet ajalottok ,esetleg mas is van igy ?

Koszonom,ha valaszoltok !

Koszi ha valaszoktok ?

51017. zzsuzsa (válaszként erre: 51015. - Zozó51)
2022. nov. 23. 14:02

Szia!Főleg a taxán származékok okoznak lábzsibbadást, azt mondják, hogy nincs rá nagyon gyógyszer, de idővel enyhülhetnek a panaszok. Az orvosok B vitamin szedését javasolják.

Én tavaly augusztusban fejeztem be a kemot, ami már a második taxán sorozat volt, de a zsibbadás azóta sem múlt el teljesen, de már jobb. Nekem főleg este-éjszaka jött elő, saját tapasztalatom, ha zokniban alszok enyhül.

Van egy 75 éves ismerőm, aki áprilisban fejezte be az elős sorozat kemot, utána csak járókerettel tudott közlekedni, de csak a lakásban, mert nem érezte a lábfejét. Gyógytornász járt ki hozzá, aki javasolt neki egy lábszár támasztót (nevét nem tudom), amivel most már tud menni egy kicsit. Neurológushoz készül, illetve egy 2 hetes bentfekvős mozgásszervi kezelésre, ami Budapesten csak a Rókusban és az Irgalmasrendi kórházban van.

Érdemes lenne egy neurológussal konzultálni, és a gyógytorna is jó lehetne.

51016. Maffia 77
2022. nov. 23. 13:16
Szia! Az rendben van, hogy mellekhatas .. ... de megis hogyan? Ha ez ennyire nyilvanvalo, akkor biztosan volt masnak is gondolom. Valami lehetosegnek kell lennie, hofy javuljon az eletminoseged. A zsibbadas nekem valami idegserulesnek tunik, persze nem vagyok orvos. Nekem is volt, van muteti szovodmeny mondta az orvos. Neuroligushoz mentem vele. Kaptam gyogyszert, javulgat. Probald meg te is! Kicsit se jobb ahogy mulnak a napok?
51015. zozó51 (válaszként erre: 51014. - Maffia 77)
2022. nov. 22. 16:43
Szia.Sajnos senkivel nem tudtam beszélni erről,a laborom minden kezelésnél hasonló volt,pisilni tudok,nagyon figyelek a folyadék bevitelre.Ma is próbáltam hívni a főorvos asszonyt,de szokásához híven nem lehet elérni.Teljesen magam alatt vagyok ettől az állapottól,hogy nem veszek észre semmi minimális javulást.Képtelen vagyok teljesen ellátni magam,menni meg nem tudok.
51014. Maffia 77
2022. nov. 18. 18:55
Szia! Akikkel egyutt voltal kezelesen, nem panaszkodtak hasonlo zsibbadasrol? A verkeped milyen volt? Vas? Csak az utoksonal erezted? Nyirokkeringes? Labad , hasad, karod nem dagad? Pisilni rendesen tudsz?
51013. zozó51 (válaszként erre: 51012. - Maffia 77)
2022. nov. 17. 19:09
Szia.Kettő hete volt a hatodik/utolsó/kezelésem,az ötödik hatodikat már nagyon nehezen viseltem.Gyenge voltam ,sokat fogytam,elfogyott az erőm a végére,most is csak vegetálok nem érzem jól magam.Sajnos én kifogtam nagyon nem emberséges onkológust,futó szalagon mentünk hozzá a betegek.Akármit kérdeztem mindenre az volt a válasz mellékhatás.
51012. Maffia 77
2022. nov. 17. 18:51
Hat Kedves Zozo! Neked is empatikus orvod jutott. Ezekre szerintem nincs mentseg! Krrdezd meg ujra, hogy esetleg vitamin valamelyik nem enyhithet a tuneteiden. Mikor kaptad a kezelest? Legyengultel? Baratnomnek a karjaban volt zsibbadas, gxogytornara jart.
51011. Annuska5 (válaszként erre: 51009. - Maffia 77)
2022. nov. 17. 16:44
Rossz citológiai eredményem volt, ezért kellett, és volt ennek előzménye is, de ezt most nem akarom részletezni. 42 éves vagyok. Nem tudom, de nekem most már nagyon elegem lett a sotés orvosokból, messziről el kell őket kerülni, elavult a tudásuk, az empátia szót nem igazán ismerik. Nem tudom mi lesz. Még egyszer visszamegyek a dokihoz, ha újabb határidőket talál ki akkor megyek máshoz ezzel.
51010. zozó51
2022. nov. 17. 16:36
Sziasztok.Túl vagyok a kemoterápiás kezeléseken,de szinte elviselhetetlen lábfej zsibbadásom,és érzéketlenség lett a végére.Egyedül majdnem csak járás képtelen vagyok a párom húzgál szó szerint ahová kell.Tegnap felhívtam az onkológus kezelő orvost kaphatnék e valamit rá,közölte velem nem nincs rá semmi gyógyszer ez mellékhatás.Esetleg valaki valami jó tanács.Köszönöm
51009. Maffia 77
2022. nov. 17. 08:32
Sajnos megtapasztaltam en is. Az o szempontjabol a mutet sikerult. Gyakran abszolut nem erdeklik oket a hetekkel, honapokkal kesobb jelentkezo tunetek, mellekhatasok. 6 het hosszu ido, tudom, hogy min mesz krresztul. Miert volt a mutet? Hany eves vagy?
51008. Annuska5 (válaszként erre: 51007. - Maffia 77)
2022. nov. 17. 06:21
Szia Maffia. Nem csináltam megerőltető dolgot. Megnézték a hüvelyt rendesen, a sebszélek rendben voltak, mellette talált a doki egy 1 cm mély mélyedést erre kaptam betadinos kezelést, ami nem szüntette meg. Az orvosom újabb hat hetet mondott, hogy azután menjek hozzá újból, most kíváncsi vaok mit fog szólni. Ja és már dolgozom mert ugye a táppénzem lejárt, tehát ezzel már pihenni sem tudok itthon. Én teljesen ki vagyok akadva, hogy a dokik mennyire nem veszik komolyan a dolgokat.
51007. Maffia 77
2022. nov. 16. 07:00
Szia! Ha nincs mehszaj akkor ilyenkor mar nem jo ha barnazol. A csonkot megneztek? Nem csinaltal valami megeroltetot? Sport, emeles? Nem volt komoly szorulasod es erolkodtel? Nem biztos, hogy a huvelyben van seb. Megertelek, ez hogy legy turelmes nem valasz. Menj el ujra! Lassan 3 honapja volt a muteted. Mi volt az oka?
51006. Annuska5 (válaszként erre: 51004. - Maffia 77)
2022. nov. 15. 21:51

Szia. Laparos műtétem volt és nem maradt a méhszáj :(

Nekem is azt mondták először, hogy 6 hétig lehet barnázás. A 3-4 héten éreztem már hogy ez nem akar elmúlni, tudjátok olyan belső női megérzés, elmentem a dokihoz, aki majdhogynem paranoiásnak nevezett és azt mondja legyek türelmes, és külöben meg miért baj az nekem, hogy még barnázom. Majd hazamentem, azzal a tudattal, hogy biztos bennem van a hiba. Telt múlt az idő, eljött a 6. hét és nem múlt, akkor fogtam magam bementem a női klinikára, gondoltam ott majd biztosan találok egy normális orvost, aki hajlandó lesz kideríteni mi a baj. Szerencsémre pont egy kedves empatikus kezdő orvost fogtam ki, aki végre embernek nézett és kiderítette végre mi a baj, erről írtam lentebb. Viszont sajnos ő meg nem tudta mit kezdjen ezzel, így felhívott egy idősebb dokit, hogy mi legyen. Betadinos kezelést javasoltak, amit azért kicsit furcsálltam, mert az ugye fertőtlenítő, ettől miért gyógyulna be, állítólag ez után maj befog, de idő kell neki. Szóval azért végig csináltam, egy darabig nem is volt barnázás utána, aztán visszatért. Szóval most itt állok a 10. héten és már nem bízok a dokikban, de valamit mégiscsak kellene kezdeni ezzel, mert szerintem nem jó ha sokáig van bent vmi kis seb, ami váladékozik. Ha elmegyek másik dokihoz, akkor lehet hülyének fog nézni, hogy miért nem a kezelő orvosomhoz megyek ezzel. Nagyon aggódom, hogy ezzel nem fognak tudni mit kezdeni más orvosok sem, rámondják, hogy majd az idő megoldja, meg majd magától begyógyul egyszer vmikor és én akkor frászt kapok. Szóval ez egy őrület.

51005. Kajszi72 (válaszként erre: 51003. - Annuska5)
2022. nov. 15. 20:49
Szia. Menj el másik dokihoz, bármi is a helyzet, már az segít az embernek, hogy cselekedhet valamit, nem csak stagnál. Kalap kakit!🌻
51004. Maffia 77
2022. nov. 15. 20:29
Szia Annuska! Milyen tipusu muteted volt? Lapar vagy hasi? Gondolom a mehszaj maradt ugye? Hat hetig lehet barnazas. 10. Het.... soknak tunik, de mindenki maskeppen gyogyul. Megvizsgalt az orvos alaposan? A hassd meg sokaig szurkalhat. A belso varratok/ van nehany/ gyogyulasa 3 honap, de itt is lehetnek elteresek. Vervetel volt? Lehet valami kismedencei gyulladas. Laz, faradtsag, etvagytalansag nincs?
51003. Annuska5
2022. nov. 15. 17:04
Sziasztok. Segítsegek nagyon el vagyok keseredve. Sajnos még mindig barnázom műtét után, pedig már 10. Hete volt a műtétem. Már visszatértem munkába, de nagyon sokat szurkál és fáj a hasam. A barnázás miatt voltam benne a sotén, ott betadinos kúrát javasolták, de nem segített, az orvosom azt mondta legyek türelmesebb. Sajnos már nincs türelmem. Szerintetek menjek másik orvoshoz? Komolyan rontja az életminőségem.
51002. yallah2
2022. nov. 11. 19:00

Na, ha már a szexnél tartunk... több mint 6 éve volt műtétem. Évekig elvoltam a langyos szexuális élettel. A partnerem sem fiatal már... De! Fél éve tapasztalom, hogy olyan vagyok, mint egy nimfomániás Milf. Néha már szégyellem magam, 57 évesen hogy lehetek ilyen izé...

Szerintetek mi ez? Kapuzárás???

51001. yallah2 (válaszként erre: 50997. - Sylvia 3)
2022. nov. 11. 18:57
Próbáljátok orálisan is. Aztán jön az majd behatolósan is. Nem kell erőltetni, jön az majd.
51000. Kajszi72 (válaszként erre: 50997. - Sylvia 3)
2022. nov. 3. 22:42
Szia. Gyakorolj magaddal rendszeresen, a dokik is javasolják. Segít visszarázódni a kerékvágásba, fizikailag és lelkileg is. Rájössz mi az ami változott és máshogy működik benned. Ha magadnak tudsz orgazmust csinálni, akkor hapsival is könnyebben fog menni. A tudat segít feloldani a rejtett félelmeket, önbizalmat ad.
50999. Sylvia 3 (válaszként erre: 50998. - Mgagi)
2022. nov. 2. 22:43
Köszönöm a válaszod. Lehet én vagyok türelmetlen. Azt hittem könnyebb lesz. De akkor gyakoroljuk még, egyszer csak összejön. Köszönöm.
50998. mgagi (válaszként erre: 50997. - Sylvia 3)
2022. nov. 2. 20:30

Szia Sylvi!

Ehhez türelem kell ami valljuk be nem mindig van. Nem jön könnyen. De ha kitartóak vagytok és időt adtok magatoknak sikerülni fog. Attól hogy még nem sikerült nem jelenti azt hogy akkor sosem lesz.

50997. Sylvia 3
2022. nov. 2. 16:16

Sziasztok!

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy műtét után a szexuális életetek mennyi idő után tért vissza a régi kerékvágásba? Azt olvastam itt, hogy nem kell aggódni, mert még jobb mint előtte volt, mert felszabaultabb lett a szex mivel nem kell aggódni a menstruáció, a teherbe esés stb miatt. Nekem már eltelt 5 hónap a műtét óta. Nem volt szex 3 hónapig, nem volt kivel. Tavaj januárban meghalt a férjem, mostanában jutottam el odáig, hogy nyitni tudtam más férfi felé. Két hónapja van kapcsolatom, igaz ritkán találkozunk mert nem lakunk közel egymáshoz.Az első alkalommal féltem, hogy lehet fájdalom. Nem volt, nem kellett volna ennyire rá paráznom. Az első néhány alkalomnál még be tudtam annak, hogy nem volt orgazmusom, hogy zavarban voltunk mindkette, hogy feszélyezve éreztük magunkat. De ez már nincs így. Minden jó, meg van a vágy, kívánjuk egymást, szuper az előjáték, csak az aktusnál van probléma. Én nem tudok kielégülni. Egyik pillanatról a másikra leblokkolok. Csak egy hajszálnyi hiányzik hozzá, de mégsem megy. Szerintetek miért lehet ez így? Volt valakinél ilyen vagy hasonló? Mi volt az oka? Mitt lehet tenni, hogy ne így legyen? iztos bennem van a probléma nem a partnerben. Csak nem tudom mit tehetnék a siker érdekében mert nem tudom mi gátol meg benne. Én úgy gondoltam mikor megműtöttek, hogy így is nő vagyok, nem tépelődtem azon, hogy akkor már nem vagyok teljes értékű amiért nincs meg a méhem, 55 éves vagyok és évek óta túl a menopausán. Nem gondolnám, hogy lelkileg ez lenne a probléma. Vagy tudat alatt mégis? Vagy csak idő kell a műtét után, hogy ugyan úgy funkcionáljon a testem mint műtét előtt? Kérem, akinek van tapasztalata ezen a téren vagy tud valami hasznosat mondani válaszoljon. Köszönöm.

50996. Annuska5 (válaszként erre: 50995. - Kajszi72)
2022. okt. 28. 23:13
Szia. Belső sebről van szó, a méhnyak nem maradt. UH is volt, ott minden rendben volt. Most betadint kell használnom 2 hétig, párnaponta. Köszönöm, megfogadom a tanácsod, amúgy is most refluxdiétáznom kell más probléma miatt is, remélem ez fog segíteni.
50995. Kajszi72 (válaszként erre: 50994. - Annuska5)
2022. okt. 27. 23:18

Úgy értettem, hogy melyik heg/ seb? Kívül? Vagy a hüvelyben? Méhnyak maradt?

Ha hüvely, akkor volt UH vizsgálat is?

Mindenesetre, ha csökkented a szénhidrát bevitelt - kenyérfélék is - azzal segítheted a sebgyógyulást, bárhol is van.

50994. Annuska5 (válaszként erre: 50993. - Kajszi72)
2022. okt. 27. 20:42

Ennál pontosabbat nem tudok mondani, neke is csak ennyit

mondtak.:(

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook