Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (32. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34374. mademoiselle742017-02-15 21:14
jajjj, írom újra rövidebben. szóval két mioma-műtét után (egy hasi vágás, egy laparo-histero) újra tele a méhem miómákkal... túl egy progeszteron-kezelésen, mirena-n, küreten, kétféle fogamzásgátlón szinte naponta vérzek, pár nap szünettel. hemoglobin 76, vas 2,2... 42 évesen, gyerek és párkapcsolat nélkül - bár nem tudom egyértelműen kijelenti, hogy mindenképp szerettem volna szülni, de mi lesz, ha megbánom, hogy meg sem próbáltam a szétvagdosott méhemmel? :(

34373. törpicseki2017-02-15 21:07
mademoiselle74: eltűnt, én sem látom

34372. mademoiselle742017-02-15 20:31
csak nálam mutatja a negyedét annak, amit írtam? leírtam a teljes történetem, de nálam nem látszik :(

34371. mademoiselle742017-02-15 20:30
Sziasztok Lányok :), egy ideje már passzívan olvasgatok, mert sajnos aktuális lett a téma.... Röviden elmesélném a történetem, csak mert annyira segítőkészek és kedvesek vagytok mindannyian, hátha ennek is van itt helye :)
Szóval az orvos jellemzése szerint úgy néz ki a méhem, "mint egy krumpliszsák", magyarán számos kis mióma torzítja. Már volt két műtétem, kiszedtek pár ragyát, de az er

34370. Wiccavica2017-02-15 20:27
Köszi, már most viszketek. :S
(válasz Bari51 34367. hozzászólására)

34369. Wiccavica2017-02-15 20:24
Köszi, szóltam. Tavaly volt két egynapos "próbafutam", akkor is mondtam a glaukómát és fontos volt.
(válasz törpicseki 34368. hozzászólására)

34368. törpicseki2017-02-15 19:57
Szia Wiccavica: én is glaukómás vagyok. És több más betegséggel is küzdök. Sajnos nálam a műtét után 5. napra bevérzett a szemem. Ahogy kiengedtek a nőgyógyászatról mentem át a szemklinikára. Üvegtesti vérzés lépett fel. A vérhígító injekciótól, vagy az erőlködéstől. Nekem már volt 5 szemműtétem is előtte. Az is rásegített. Mindenképp szólj az orvosnak róla. Illetve a szemcseppet használd!
(válasz Wiccavica 34353. hozzászólására)

34367. Bari512017-02-15 19:04
Szia! Ha javasolhatok valamit: vettem a Müllerben 1 csomag egyszer hasznàlatos mosdòkesztyût. Nagyon hasznos,fôleg amikor mèg az elejèn csak cicamosdàs lehetsèges. Sokàig azzal mosakodtam. A rengeteg jòdot is le tudtam vele magamròl sikàlni...
(válasz Wiccavica 34355. hozzászólására)

34366. Bari512017-02-15 19:00
Szia! Kószi a bizalmat
(válasz Kotkoda_:) 34364. hozzászólására)

34365. Kotkoda_:)2017-02-15 18:15
Ildikó51,
Köszi. Vigyázz magadra, ne erőltesd nagyon még a munkát.
Puszillak
(válasz ildikó51 34362. hozzászólására)

34364. Kotkoda_:)2017-02-15 18:14
Szia Bari51,
Fajdalom nem volt, de gondolom lesz ez jobb is :)
Puszillak
(válasz Bari51 34361. hozzászólására)

34363. ildikó512017-02-15 16:59
Kedves ÚJ LÁNYOK :)
Ne féljetek higgyétek el felesleges !
Nálam parásabb csaj nem volt még itt de itt mindenki egy tünemény !
Olvassatok vissza kérdezzetek bátran valaki mindig van aki tud válaszolni nektek
NE FÉLJETEK ! Nekem a mai napig nagyon sokat jelent ez a kis család ♥♥

34362. ildikó512017-02-15 16:51
drága Kotkoda :) örülök hogy minden rendben van veled :))♥puszi és nagy ölelés neked
(válasz Kotkoda_:) 34350. hozzászólására)

34361. Bari512017-02-15 16:31
Szia! Irigyellek. Nekem is letelt a hat hèt,de mèg nem kell kontrollra mennem. Sajna ùgy èrzem magam,mintha jòl se...gbe rùgtak volna. Ez kèt napos panasz. Amúgy a hèten kezdtem el dolgozni. Vezetek r ngeteget.
Milyen volt a Valentin nap? Semmi fàjdalom?
Puszi: Bari
(válasz Kotkoda_:) 34350. hozzászólására)

34360. alizigenaliz2017-02-15 15:16
Sziasztok, mindig szomorúan látom, hogy vannak új lányok😔 Fel a fejjel, engem 31- èn műtöttek,harmadik hetes vagyok, csak a petefèszkek maradtak Carcinoma in situ miatt. Jól vagyok, WC- de menès előtt görcsölgetek ès ami új, az egy feszítő èrzès a rekeszizmomnál, de azt hiszem, ez sem rendkívüli.Èn már a második hèttől zizegek, teszek, veszek, vezetek, de nem emelek.Estère azèrt elfáradok. 22-èn kontroll, kíváncsi vagyok.Puszi ès kitartás a műtèt előtt állóknak, Kèk Lilla, nagyon szorítok a továbbiakban is😘

34359. Wiccavica2017-02-15 13:18
Szia! Beelőzök. Nekem 22.-én lesz.
(válasz deina75 34358. hozzászólására)

34358. deina752017-02-15 13:02
Sziasztok, ismeretlenül olvasgatlak benneteket egy ideje, nagyon sokat segítettetek eddig is, köszönöm :-) Lassan "élesbe" fordulok, 23-án lesz a műtétem, hasi méheltávolítás, petefészkek és vezetők megtartásával. Polymiómás a méhem, ráadásul van egy nagyobb, ami kocsányon kapcsolódva a vesém felé igyekszik...itt az idő, három éve halasztgatom. A dokimban maximálisan megbízom, Kistarcsán fognak operálni. Izgulok, de igyekszem nem átadni magam a zizegésnek. Wiccavica küzdhetünk fej-fej mellett, ha gondolod!

34357. Wiccavica2017-02-15 11:37
Jól érzed. Köszi. :S
(válasz Kotkoda_:) 34356. hozzászólására)

34356. Kotkoda_:)2017-02-15 11:34
Szia,
Hálóing, ne vigyél pizsit. Bugyi, sok bugyi...
Higiéniai csomag (tusfürdő, fogkrém, fogkefe, testápoló, törölköző), intim csomag (betétek, vastag és vékony is - bár nekem egyáltalán nem kellett, majd továbbadom a hugomnak).
Pohár, evőeszköz, szalvéta, papír zsepi, WC papír, legalább 2*1,5 l mentes ásványvíz, papusz, köntös, telefon, telefontöltő, rejtvény, bulvár lap 🙂, könyv.
Ha valamit kihagytam biztosan megírják a többiek.
Ne félj, kérlek, érzem az írásodból.
Segíteni fognak, hidd el, és pár hónap múlva már csak egy rossz álom lesz.
Puszillak
(válasz Wiccavica 34355. hozzászólására)

34355. Wiccavica2017-02-15 11:27
Most arra koncentrálnék, hogy a kórházat a lehető legkönnyebben túléljem. A "Mit vigyek?", "Mi tegyek vagy ne tegyek?", amivel a lehető legkevesebb külső segítség igénybevétele nélkül átvészelem. Aztán majd a gyógyulásra koncentrálok.

34354. Kotkoda_:)2017-02-15 11:25
Úúúúúúú, ez nem az én szakterületem. Ne haragudj, ha túl vicces voltam, csak próbálom oldani a Benned lévő feszültséget.
Biztosan kapsz bátorítást, hasonló sorstársaktól, ne keseredj el az a legfontosabb. A legfontosabb a pozitív gondolkodás.
Puszillak: Krisztina (Kotkoda)

34353. Wiccavica2017-02-15 11:14
Szia! Köszönöm a biztatást. Méh, petevezeték és petefészek eltávolítás hasfalon keresztül mert a szövettan rosszindulatú folyamatot jelez. Altatásban lélegeztetéssel, intenzíven való ébredéssel kecsegtetnek. Több rizikófaktor, glaukóma, asztma, jelentős túlsúly és alapvető pesszimizmus.
(válasz Kotkoda_:) 34352. hozzászólására)

34352. Kotkoda_:)2017-02-15 11:04
Szia Vica,
Vegyél erőt és olvass vissza minket. De csak itt olvasgass, semmi "gugli". 🙂
Itt sokan vagyunk többféle problémákkal.
Én éppen az előbb írtam le, hogy túl vagyok a 6 hetes kontrollon, mióma miatt lett eltávolítva laparoszkóposan a méhtestem, méhnyak és petefészkek megtartása mellett.
Ha ilyen jellegű műtétre vársz, szívesen megosztom a tapasztalataim, akár privátban is.
Ha vállalod és leírod, hogy milyen jellegű műtéted lesz, akkor a lányok - nagyon sokan olvassák a fórumot - biztosan küldenek neked erősítő sorokat.
Vannak, akik több évvel a műtét után, még mindig itt vannak, s nem hagyják magukra az újakat.
Ölellek: Krisztina (Kotkoda)
(válasz Wiccavica 34351. hozzászólására)

34351. Wiccavica2017-02-15 10:33
Sziasztok!
1 hetem van a műtétig. Még nem olvastam vissza, de még nincs is erőm hozzá. Pedig kéne, mert szinte semmit nem tudok.

34350. Kotkoda_:)2017-02-15 09:50
Sziasztok,
Tegnap megvolt a 6 hetes kontrollom. Szerencsére nincs rosszindulatú dolog a műtét utáni szövettani eredményemben. Megvizsgáltak kívül-belül tapintással és ultrahanggal is. Szépen gyógyulnak a sebek. A varrataim felszívódóak, így már kívül is alig látszanak. A 3 pici laparoszkópos luk is el fog tűnni.
Én úgy látom, mintha kicsit "behorpadt" volna a hasam, ezért rá kell erősítenem némi hasizom gyakorlattal. A köldököm körül viszont a régi 😦.
Megkérdeztem mindent, amire kíváncsi voltam. Tornázhatom, bár a napi 30 perces sétálós tornát már egy hete csinálom. Tudatosan műtét előtt foglaltam március közepére egy pár napos wellnesst, és a főorvos úr azt mondta, már akár holnap pancsolhatok.
Ja, és Valentin napra az édes kis férjemet is visszakaptam... 💕
Vigyázzatok Magatokra, puszilok Mindenkit: Krisztina (Kotkoda)

34349. Fürjecske2017-02-14 16:17
Szia Kék Lilla Ági!
Végig olvasgattam a bejegyzéseidet és kicsit magamra ismertem. Nekem 2 éve volt a műtétem, most már tünetmentes vagyok egyelőre. Mindent kivettek kaptam 3 sugarat is. 3 havonta jártam ellenőrzésre, ahol mindig csinálnak szűrést is ami P2. Persze Nekem nem is volt a daganat kiderülése előtt sem más az eredmény. Csak egy összevissza vérezgetés és emelkedett vérsüllyedés jelezte a bajt.Ne hibáztasd Magad, az igaz, hogy a sok stressz felgyorsítja a folyamatokat, de mindenkiben ott vannak a daganatos sejtek és ha tudnák pontosan mi indítja be a burjánzást, akkor már megtalálták volna az ellenszert is. Ami a labilis idegrendszert illeti még így 2 év után is minden kis tünetre- hasfájás- rögtön bepánikol az ember. De mi nagyon erősek vagyunk hiszen kibírtuk a műtétet is, így hát megrázzuk magunkat és csak a gyógyulás járjon az eszünkben. Itt egy nagyon jó társaság van. Ha elgyengülök mindig feljövök és olvasgatom a hozzászólásokat. Kívánom Gyógyulj meg mielőbb.
(válasz Kék Lilla 34333. hozzászólására)

34348. erdei ildi2017-02-14 15:03
Sziasztok Lányok!
Köszönöm a kedves mondatokat.
Mindenkinek jobbulást.
/én szuperül vagyok,csak 1 nagyon picit fáradékonyabb,de nem adom fel./
Eszterke...ha úgy érzed és olyan a hasfalad nyugodtan hordj haskötőt. Ne várd meg a dokit. Engem hosszába vágtak de nagyon ,nekem nem kellett habár az egész "okos" családtól azt hallgattam.
Függ a testalkatodtól,biztos segíthet.
Mindenki vigyázzon Magára és csak ügyesen.
Üdv:Ildi

34347. Loren42017-02-14 14:48
Jesszus Eszter, te aztán nem semmi csaj vagy! Jó sok mindenen átmentél:( Örülök, hogy jobban vagy. Mielőbbi gyógyulást kívánok! :)

34346. eszterke762017-02-14 12:30
Lányok egy kérdés, nektek javasoltak műtét után haskötőt, vagy esetleg olyan fehérneműt,ami tartja a hasfalat? volt egy fiatal anyuka aki még ugyan csak akkor állt műtét előtt, de korábban volt petefészek eltávolítása pár hónapja és neki már akkor javasolta az orvosa. elfelejtettem rákérdezni a dokiktól, a kontroll pedig még arrébb van...ha esetleg van tapasztalat köszönöm,ha megosztjátok.

34345. eszterke762017-02-14 09:21
sziasztok. először is köszönöm, hogy a műtétem előtt bátorítottatok, sokat jelentett és az is, hogy leírtátok mire számítsak. nos a helyzetjelentés felőlem: január 30-án feküdtem be a pécsi szülészetre, aznap délben már csak üres szűrt leves volt, majd 3 espumisan, és keserűsó, utána sok folyadék. a keserűsóra semmi eredmény nem volt amúgy ... este beöntés plussz már kaptam vérhígitó injekciót a műtét előtti napon clexane-t. hajnalban másnap megint beöntés volt, utána már vártam a sorsom. január 31-én műtöttek meg, a méhnyakkal együtt vették ki a méhemet, 10 órakor vittek be és 13 órakor hoztak ki. Laparoszkóposan csinálták. utána intenzívre vittek, ott van az ébredés és megfigyelés, katéterem volt , felkelni nem engedtek, csak másnap akkor kivették a katétert és lábra állítottak. fájdalomcsillapítót kaptam folyamat, sajnos az altatástól sokat hánytam...kis hőemelkedésem volt, de sétálgattam másnap. Csütörtöki nap engedtek haza, de pénteken belázasodtam, de az uh-k negatívok voltak, viszont nagyon fájt a hasam :-( így ment hétvégén..hétfőn megint visszamentem, akkor már bentfogtak, sajnos gyulladás lépett fel a hüvelycsonk mellett , tojásnagyságú gyülemmel, nagyon,nagyon fájt. ezt megnyitották, ürült ki a váladék rendesen, szerencsére semmi nem volt benne, mert leoltották, steril gyulladásom volt, de magas crp és fehérvérsejt szám mellett. 5 napig kaptam iv. augmentint, de ettől 3.napra nagyon hasmenésem lett, hiába vénásan kaptam, így leállították, a Kliont pedig kaptam tovább. 5 nap voltam végig kórházban plussz így. most már lábadozom, de eléggé legyengültem, pedig már a 7. hasi műtétem volt, de ez nagyon megviselt. a kisfiam adja a legtöbb erőt, most már csak a felépülés jön és napról napra jobb, de ami biztos, sokkal kevesebbet tudok tenni venni, mint bármelyik műtétem után. szóval itt a 6 hét gyógyulás, kímélés tuti szükséges. a műtét előtt állóknak drukk , akik túl vannak mielőbbi gyógyulást!