Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (32. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

37452. Béka q2017-10-29 17:05
Most csütörtökön fognak műteni. Várom is meg nem is. En 2012 óta tudok a miómaimról de mivel nem okozott semmi gondot így nem foglalkoztunk vele. A nyáron kezdett el fájni a méhem. Hirtelen, semmi előjele nem volt.. nem birtam ülni, állni, nem hatott a fájdalomcsillapító sem. Vizsgálatok, UH és orvosváltás után derült ki h mekkorát nőttek és h ki kell venni a méhemet.
(válasz vony 37448. hozzászólására)

37451. fmadri2017-10-29 16:46
Mariann te aztán nem aprózod el, jól begyűjtöttél mindent! És így is pozitívan gondolkodsz! Ezért szeretem ezt a csoportot, ha véletlenül negatív gondolatom támadna csak benézek ide és biztos valaki lelket önt belém.
Köszi csajok! 💋
(válasz lnmariann 37450. hozzászólására)

37450. lnmariann2017-10-29 16:34
Nekem nincs miómám (múlt héten még nem volt), de van helyette igazolt szövettan gócos sejtburjánzás, endometriosis, P4 rákszűrés és bennékű septumos cysta.
Mellé asztma, magas vérnyomás, ritmuszavar, trombózishajlam, nyirokoedema, ízületi fájdalmak.
De pozitív vagyok.
Minden rendben lesz!!!!!
Teszek érte

S Ti ehgez hatalmas támogatást adtok 😍😍😍😍

37449. vony2017-10-29 16:21
Szia!
Nagyon jól gondokodsz!
Én is ezeket a dolgokat tartom szem előtt!Az embernek annyi mindent ki kell bírnia!
Nem szabad mindig rettegni!Nem vagyunk már gyerekek,hizsen sokunk már nem egy szülésen,betegségen túl van.Ezen is túl leszünk,csak pozitivan!
(válasz lisa35 37442. hozzászólására)

37448. vony2017-10-29 16:12
Az a helyzet,hogy nála most jártam először,hogy több véleményt is meghallgassak.Szfvaron két éve figyelgetik,Esmyát is akartak felírni,de nem tartottam értlmét,mert később újra növekedésnek indult volna.45 vagyok.Két éve körűl fogamzásgátlót írtak fel a növekedés megállításának céljából.De hát ez sem sokat segített ezek szerint.Most novemberben kellett volna visszamennem,Esmyát már újra rá írta a kartonomra.Ezért most másik orvoshoz is elmentem.Ő a műtétet javasolta,de csak az időponot kérdezte meg,hogy jó-e nekem 2-3héten belűl.Ez a múlt héten volt.Sajnos a módszert nem kérdeztem,de nagyon örülök,hogy ide vetődtem,mert úgy látom sok bikini vágásos van,és a munkatársamat is így műtötte.Szerintem náluk nincs is ,vagy ő nem csinálja laparoszkóppal.Téged mikor műtenek?
(válasz Béka q 37445. hozzászólására)

37447. yallah2017-10-29 15:53
Lisa! Csak nyomassad a tudósítást!!!! Mindenki kivi, mi a helyzet.😅

37446. ukata2017-10-29 15:46
Lisa,
ha ez segít, akkor csak nyugodtan írd tele az oldalt, mi, műtét előtt állók isszuk a szavaidat:)
Nekem igazából időszakos a savtúltengésem, nem szedek rá folyamatosan gyógyszert, csak alkalmanként, ami hetente 4-5 nap, vagyis elég gyakori. Köszi az ötletet, bevonulni egy adag Rennie-vel fogok.

Epeműtét után is rögtön kaptam vesetálat, de a legkisebb hányinger jele sem mutatkozott Félre is tettem rögtön, nehogy még a látványától esetleg kedvet kapjak.
Abban reménykedem, hogy az is laparos műtét volt, hátha az élet megkímél a hányástól.

Szuper csaj vagy!
Egyébként hol van ez a mintakórház? Bár végül is mindegy, engem Miskolcon, a Szemmelveisz kórházban fognak műteni, mert itt lakom.
(válasz lisa35 37438. hozzászólására)

37445. Béka q2017-10-29 15:42
Szia! Engem vágnak majd..
az orvosod nem mondta milyen módszerrel fognak műteni? Ha nagy a mióma gondolom h szetdarabolják h ki tudják húzni a lyukakon ketesztül.
(válasz vony 37444. hozzászólására)

37444. vony2017-10-29 15:31
Sziasztok!
Engem is méh eltávolító műtét vár. Egyelőre még az időpont bizonytalan, de a közel jövőbe. Esetleg van itt olyan, akit siófokon laparoszkópiával műtöttek?Nem tudom, hogy ott alkalmazzák-e. Nekem is több miómám van, a méhem csecsemőfej nagyságú. Ebben az esetben játszik a laparoszkóp szerintetek? Vagy Csicsi72 , nálad is nagyobb volt, mint amire a doki gondolt?

37443. lisa352017-10-29 13:50
Puszi, drukkolok nagyon!!!!
(válasz lnmariann 37441. hozzászólására)

37442. lisa352017-10-29 13:49
Pénteken délelőtt műtöttek, tehát két napos.

Mindenkinek köszönök mindent, köszönöm, hogy rataláltam erre a fórumra!
Mielőtt ezt elkezdtem volna olvasni, én is azt hittem, hogy itt a világvége. De nincs!!!!
Én erre itt jöttem rá először, egy-két sajnálatos szövődményen kívül mindenki arról számol be, hogy utána minden jobb lesz. Főleg aki fájdalommal, erős vérzésel küzd jelenleg. Nem beszélve rólunk sem, akiknél a műtét nélkül további rosszindulatú folyamatok indulhatnak meg.
Ezen a műtéten át kell esni, végig kell csinálni, muszáj! Nem kis dolog, nem kellemes, de csakis rajtunk múlik mennyire szar.
Adnak szorongasoldót, adnak fájdalomcsillapítót, mindent, ami megkönnyíti ezeket a napokat és lehet ezen még dobni egy lapáttal, hogy mi miként fogjuk fel. Szenvedünk, nyavalygunk, vagy mindig arra gondolunk, hogy holnap még jobb lesz? Saját magunk számára könnyebbé tehetjük azzal, hogy nem hagyjuk elurakodni magunkon az elhagyatottságot, a szenvedést, a fájdalmat, hanem összeszorítjuk a fogunkat és csakazértis felállunk, mert másodjára már sokkal könnyebben fog menni!

Mindenkinek hatalmas drukkom!
Hosszú még a gyógyulasi idő, de végigcsináljuk!
Ki fogom várni a 6 hetet, pihenni fogok, olvasni és felépülni, testileg, lelkileg és szellemileg!

Nem vagyok ám semmilyen gyógyító csoport tagja, meg semmi, ezt csak ez az egész hozza ki belőlem! 😘😘😘😘😘

Nem tudom írtam-e, de a vagásom kb. kétszer olyan hosszú, mint a császáros volt és ugyanott van teljesen.
(válasz Béka q 37440. hozzászólására)

37441. lnmariann2017-10-29 12:24
Sziasztok!
Nagyon szupi ez az "élő"közvetítés 😊
3 hét múlva jövök a sorban, s addigra mindent tudni fogok
Lisa nagyon ügyes vagy!!
A most következőknek nagy kalappal 👍👍

37440. Béka q2017-10-29 12:02
Azt akartam meg kérdezni, hogy most hány napos is vagy?🤔🤔
Nagyon ügyes vagy. Tenyleg fontos a pozitív gondolkodás.. agykontroll. 😊😊

37439. Béka q2017-10-29 12:00
De ügyes vagy!...

37438. lisa352017-10-29 11:47
Bocsánat, esküszöm bedugolok, mert teleírom folyton az oldalt.

Refluxhoz még
Az intenzíven horror hányíngerrel ébredtem, mondták, mivel refluxos vagyok tuti viszza fog jönni minden, de csak próbálkozzak. Petsze ez már akkor volt, amikor inni lehet. Én azt csináltam, hogy csak annyi vizet tettem a számba, hogy épp nedves legyen és lépésről-lépésre. Egy kortyot is 3-4 -szerre engedtem le. Csak így lassan 1 óra is eltekt így ezzel a kortyolgatással. Aztan folytattam ebben a tempóban felépítve. De mondanom sem kell, ahogy ébredeztem és mondtam, hogy nagyon hányingerem van, mondták, hogy már adják is rá a gyógyszert.
Végül nem hánytam. Aztán, amikor már ment a víz jobban, akkor kezdtem a ropit úgy, hogy 1 ropit kb. fél óráig csócsáltam.
Hiába mondták, úgyis hámyni fogok, nyugodtan, ott a vesetál, nem hánytam!!!!!
(válasz ukata 37424. hozzászólására)

37437. lisa352017-10-29 11:06
Ezer drukk neked is Béka!
Minden rendben lesz. Utána sokkal jobb lesz, ha meggyógyultál
(válasz Béka q 37430. hozzászólására)

37436. lisa352017-10-29 10:55
Már drén csövem sincs 😁😁😁😁

37435. lisa352017-10-29 10:54
Kata ez a lényeg! Én is így álltam neki, hogy nem hagyom magam! Igenis erős leszek és mem fogok szenvedni, csak amennyit muszáj!!!!!! Pozitívan.
Egyáltalán nem sajnálom magam. Magunkkal először kibékülni. Eldöntöttem, hogy beleegyezek, így eldöntöttem, hogy végigcsinálom ügyesen, erősen.
Amikor tegnap délelőtt bejöttek a tesómék, ki voltak akadva, nem éppen erre a látványra számítottak. Vigyorogtam es a folyosón sétálgattam. :D :) :) :)

De biztos kórház is válogatja. Én hiszem és tudom, hogy a legjobb helyen vagyok! Csillagos 10 pont!
Ja és nem hagynak szenvedni, ha valami van, egyből adnak rá gyógyszert, nem engedik, hogy szemvedjen bárki is, hozzák a fájdalomcsillapítót, savlekötőt, kúpot, leavolacot, ki éppen hol tart.....
Csók mindenkinek!!!!
(válasz ukata 37432. hozzászólására)

37434. lisa352017-10-29 10:47
Szia, fel a fejjel. Ez egy nagyműtét, akkor is ha laparoszkópiás, akkor is, ha hasi vágás. Nem véletlenül mondják a minimum 6 hét gyógyulást.
Jobbulast kívánok.
(válasz fmadri 37427. hozzászólására)

37433. lisa352017-10-29 10:44
Üdv Kata!
A mindennapos savlekötőmet be kellett vennem műtét előtt is este és a műtét napján is és mondták az intenzíven, hogy a műtét közben is kaptam savlekötőt.
(válasz ukata 37424. hozzászólására)

37432. ukata2017-10-29 10:32
Pont ezt mondom. Az idő sok mindenben segít. Persze most még könnyen beszélek, de elhatároztam, hogy nem hagyom majd el magam.
Most előzetes relaxációval próbálkozom, csak az a baj, hogy nehezen tudok fél órát egy helyben maradni, annyi mindent szeretnék még műtét előtt megcsinálni:):)
[link]
ezen a linken elérhető a letölthető hanganyagokban a 2. pont "testfelderítés". Esetleg próbáld ki, ha másra nem, arra biztosan jó, hogy fél órára kikapcsolsz:)
(válasz fmadri 37431. hozzászólására)

37431. fmadri2017-10-29 10:17
Ukata!
Aranyos vagy köszönöm szépen 💋
Vannak mélypontok de azért igyekszem pozitívam gondolkodni Az biztos hogy időt kell hagynom magamnak és a testemnek a felépülésre Nagy műtet ez és már nem is vagyok 20 éves, minden betegségből kétszer annyi idő felépülni mint fiatalabb koromban
(válasz ukata 37428. hozzászólására)

37430. Béka q2017-10-29 10:15
Sajnos tényleg sokan vagyunk.. 😢
Én most csütörtökön megyek a kórházba, aznap műtenek. Miómáim vannak, szinte állandóan fáj a méhem nyár közepe óta.
(válasz meinschatzi 37429. hozzászólására)

37429. meinschatzi2017-10-29 10:04
Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert máris kicsit jobban vagyok, hogy látom, mennyi sorstárs van.
Tegnap délután - az ügyeleten - derült ki, hogy rám is ez a sors vár. November 9-én műtenek. Eléggé izgulok, de máris sok hasznos dolgot olvastam a hozzászólásaitokban.

37428. ukata2017-10-29 10:00
Adri,

kitartás! Azért egy nagy műtét után egy gyulladás nem kis dolog. Adj időt magadnak. Te válaszoltál Nekem, amikor bejelentkeztem a fórumba és olyan pozitív voltál, hogy ez önmagában sokat segített nekem. Ne szabad elveszítened a pozitív hozzáállásodat, az maga fél siker. Gondolj arra, hogy egy sima torok vagy mandulagyulladás is földhöz vágja az embert, nemhogy egy nagy műtét utáni gyulladás.
Küldök egy kis pozitív energiát:):)
(válasz fmadri 37427. hozzászólására)

37427. fmadri2017-10-29 09:40
Még két napig szedem a gyógyszert Valamivel jobb lett de még mindig nem az igazi Nagyon gyenge vagyok és a közérzetem is vacak Holnap beszélek a dokival meglátjuk mit mond
2 hétig szuper volt minden most meg el vagyok keseredve kicsit hogy ilyen lassan gyógyulok 😭 Túl szép volt hogy igaz legyen
(válasz ukata 37425. hozzászólására)

37426. Béka q2017-10-29 09:39
Örülök hogy mindenki jól van.😊

37425. ukata2017-10-29 09:28
Szia Adri,

Te hogy vagy most. Az antibiotikum segített?
(válasz fmadri 37423. hozzászólására)

37424. ukata2017-10-29 09:26
Szia Lisa,

kb. egy hete csatlakoztam a csapathoz, azóta olvasgatom folyamatosan a bejegyzéseket. Örülök, hogy ilyen jól vészelted át a dolgokat.
A reflux kapcsán kérdezném, hogy savlekötőt nem adtak Neked? Nekem epeműtét után is gond volt a savtúltengéssel, pedig 3 napig nem ettem. Ettől tartok egy kicsit most is. (Még két és fél hetem van a műtétig).
(válasz lisa35 37419. hozzászólására)

37423. fmadri2017-10-29 08:38
Lisa örülök hogy jól vagy!
Csakpihe evés témájához:
Én műtét előtti este ehettem, utoljára, a műtet csak másnap délben volt, este volt mire rendesen magamhoz tértem akkor ehettem egy kis kekszet meg teát ihattam de sajnos vissza is jött minden, még másnap reggel és délben is émelyegtem enni egyáltalán nem tudtam csak kortyonként inni de valahogy ez volt a legkisebb gondom
Nekem nem mondták hogy diétázzak de a természet megoldotta még kb egy hétig nem volt semmi étvágyam
Azóta a szokásosakat eszem csak valamivel kevesebbet mert még mindig sokat fekszem és nem szeretnék hízni