Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
51114. Kajszi72 (válaszként erre: 51113. - Anemone9)
2023. febr. 11. 15:40
Szia. Ne diétázz, az most nem jó ötlet. Egy hónap alatt a hormonális eredetű hasi háj nem tűnik el amúgy se. Viszont a mozgás segít. Ha tónusosabbak az izmaid, rugalmasabbak, akkor gyorsabban gyógyulnak majd. Nézz utána a krokodil tornának, az is erősít, de nem terhel. Műtét után is azzal jó kezdeni. Kalap kakit! 🌻
51113. Anemone9
2023. febr. 11. 14:58

Ne haragudjatok, annyi kérdésem van... :(

Ami még eszembe jutott, van egy kis hájacskám, hát olyan 10-15 kiló, ebből jutott a hasamra is.

Esetleg kezdjek valami könnyebb diétába? Tudom, hogy a hájas has nehezebben gyógyul, és amúgy sem ártana lefogynom, van még a műtétig legalább egy hónapom.

Érdemes?

Szedek most sok vitamint, C, D ment eddig is, közben kiderült a labornál, hogy súlyos vérszegénységem van, rengeteg vasat, folsavat, B vitamint, és kollagént nyomok magamba, hogy fel legyek töltve.

Kéne mozognom is, mert félek, hogy a műtét után nem segít, ha már eleve gyengébb izomzattal, és zsíros hassal futok neki, de közben a nagy méhem fáj, és az érgyulladásom se nagyon engedi a komolyabb testedzést.

Mit javasoltok?

Köszönök minden választ előre is, mert nagyon el vagyok keseredve... És örülök, hogy Rátok találtam ebben a bizonytalan időszakban.

51112. Anemone9 (válaszként erre: 51104. - Mgagi)
2023. febr. 11. 14:26

Szia, olvastam, hogy Neked maradt a petefészked. Mit mondott az orvos, ez miért jó, ha ösztrogéndominanciád van? Ha kivették volna, nem oldódott volna meg ez a probléma? Tudom, hormon nélkül más gondok jönnek, de én attól félek, hogy a petefészkemben újabb ciszták fognak keletkezni, esetleg elrákosodik.

A másik, amit akartam tőled kérdezni, olvastam a trombózisodról is. Nekem egyelőre nincs, most volt doppler, de csúnyán begyulladtak az ereim, pár napig egyáltalán nem tudtam ráállni, és két hete nem tudok dolgozni, mert durván begyullad estére.

Mennyire befolyásolja ez a probléma a méhműtétet?

Nem szeretnék trombózist :(

51111. Anemone9
2023. febr. 11. 14:08

És egy fontos kérdés:

Elvileg jelen állás szerint az egyik petefészkem maradna, és a méhnyak is, de olvastam itt olyan hölgyről, akinek ebből gondja lett. Esélyes, hogy ösztrogéndominanciával küzdök, bár eddig ezzel a kutya nem foglalkozott, de érdemes megtartanom az egyik petefészkem?

Vagy inkább kérjem mindkettő kivételét? Nem akarok még egy műtétet egy év múlva, sem több problémát (tudom, senki sem)

Mire számíthatok klimax ügyileg?

47 éves vagyok, de még nem kezdődött el, elvileg.

51110. Anemone9
2023. febr. 11. 14:04

Sziasztok!

Olvaslak Benneteket, most készülök én is... :(

Teljes méh adenomiózis miatt, hatalmas a méhem, majdnem 20 centi. Sok éve nagy fájdalom, néha 2 hetes vérzések, főleg az utóbbi évben kezdett eldurvulni a helyzet.

Egyik petefészekben háromosztatú ciszta, és a CT talált egy képletet az egyik mellemben is, az már sok éve fájdogál ciklikusan.

Egyelőre az UH és a Ct nem mutatott rosszindulatúságot sehol, de persze még csak most lesz mammo, biopszia, küret.

Nagyon félek a szövettani eredményektől, így örülnék olyan sorstársaknak, akiknek hasonló volt a helyzet, és kiderült a jóidulatúság. Szörnyű ez a várakozás, de persze ezt Ti már tudjátok... :( Láncdohányos lettem...

Gondolom ez sem jó, olvastam, hogy a sebgyógyulást a dohányzás nagyban befolyásolja, de sajnos nem most fogok leszokni.

Látom, hogy itt összetartó csapat van, rengeteg hasznos és bátorító hozzászólást olvastam, sajnos a környezetem nem igazán fogja fel, milyen nehéz ez az időszak. Van olyan barátnőm, aki csodálkozott egy mondat erejéig, és azóta sem érdeklődött. A családommal nem is nagyon beszélgetek erről, nem akarom, hogy ők is stresszeljenek, így azt sem tudják, hogy a rosszindulatúság gyanúja felmerülhet. Nekem ez a legnehezebb az egészben.

Azt már elfogadtam, hogy nem lehet gyerekem, és azt is, hogy a műtét meg az utána következő sok hét nehéz lesz,. de a szövettani eredményektől való félelem felőröl.

51109. Zsebi31
2023. febr. 2. 20:57

Sziasztok

Megint lenne egy kerdesem. Akiknek csak petefeszek maradt volt akinel kivetel utan nem sokkal jelentkeztek klimax tunetek vagy akàr be is léptek a változokorba fiatalon? A facebookon a van egy csoport ahol egyre többen írjàk ki...h hamar jottek a gondok.b

51108. yallah2 (válaszként erre: 51096. - Genia)
2023. febr. 2. 17:25
Cikatridina hüvelykúp. A síkosító kell. Legjobb a Durex play. Kék dobozos. Amúgy érdekes, mert nekem már 2 éve nem kell síkosító. Bár nem sűrűn vagyunk együtt.
51107. Ajvi123
2023. jan. 31. 17:30
Sziasztok.Október végén műtottek.Jól vagyok,csak félek emelni és erölködni.Van egy 2cm es sérvem.Van okom félni?
51106. zsike88 (válaszként erre: 51098. - Kajszi72)
2023. jan. 30. 22:12
Köszönöm!
51105. Zsebi31 (válaszként erre: 51104. - Mgagi)
2023. jan. 29. 21:49
Értem.Koszonom a vàlaszt
51104. mgagi
2023. jan. 29. 21:43
Mivel az ösztrogénem magas és nem lehet ösztrogén alapú tablettát felírni ezért ezt kell szednem hogy ne legyen cisztám.
51103. mgagi (válaszként erre: 51102. - Zsebi31)
2023. jan. 29. 21:41
Cisztám lett. Majd csináltak szövettant és hormon labort. Azt mondták sárgatest pótlásra lesz szükség mert alacsony a progeszteronom.
51102. Zsebi31 (válaszként erre: 51100. - Mgagi)
2023. jan. 29. 21:31
milyen tuneted volt, hogy progeszteront írtak? és miért csak azt?
51101. Zsebi31 (válaszként erre: 51100. - Mgagi)
2023. jan. 29. 21:30
Igen ,de sajnos elkepzelheto h korai klimaxom van. Ezért kérdeztem . Nincs mensim egy ideje es van a klimax osszes tunete. Ezert konzultaltam az orvossal h ilyenkor mi lesz.
51100. mgagi (válaszként erre: 51099. - Zsebi31)
2023. jan. 29. 21:10

Szia Zsebi!

Ha kiveszik a méhed és a petefészkeid maradnak attól még működni fog. A méheltávolítás után fél évvel nekem progeszteront írtak fel.

51099. Zsebi31
2023. jan. 29. 20:58

Sziasztok!

Érdekelne azok véleménye akik kapnak hormonpotlast. Livialt esetleg. Adenom van. Nagyon sok stressz ért az elmúlt 1 évben. Egy ideje nem jön meg, jön helyette a klimax összes tünete. 41 éves vagyok, az orvosom bízik benne,ha kiveszi a fàjdalmas gócot a petefeszkeim felébrednek,de ha nem akkor hormonpótlást javasolt Azert a livialt mert, ez a betegseg osztrogen alapu. Ha valakinek van véleménye szívesen fogadom.Koszonom

51098. Kajszi72 (válaszként erre: 51097. - Zsike88)
2023. jan. 27. 12:55
A hüvely elvékonyodott nyálkahártyával sérülékenyebb és a felülfertőződés esélye is nagyobb. Vannak hüvelykencék, amik segítik a nyálkahártyát erősödni, szexnél pedig érdemes sikosítót használni az első időkben főleg, mert a parát is oldják, nem csak fizikálisan segítenek. Ahogy idővel visszarázódtok, nagy valószínűséggel nem lesz majd szükség rá.
51097. zsike88
2023. jan. 26. 00:31
Sziasztok! December 13-án műtöttek. Ma voltunk először együtt a párommal. Nagyon száraz volt a huvelyem így az eleje nem is volt kellemes. Most viszont van egy minimális folyásom. Ez lehet a hüvely irritációja miatt? Eddig nem volt semmi panaszom és ha múló dologról van szó nem zaklatnám az orvosomat.
51096. genia (válaszként erre: 51094. - Yallah2)
2023. jan. 25. 20:11

Bocs meg valami ezzel a szarazsagra mit lehetne hasznalni ,???


szex nel hasznalunk sikositot igy jobb Kajszi ajalotta orok hala erte !♥️

51095. genia (válaszként erre: 51094. - Yallah2)
2023. jan. 25. 19:59

Ez megnyugtato !

Koszi ,hogy irtal !

51094. yallah2 (válaszként erre: 51093. - Genia)
2023. jan. 25. 17:30
Szia. Engem 7 éve. Még nem éreztem, hogy lenne, pedig elég nehezeket emelgetek.
51093. genia
2023. jan. 22. 08:54

Sziasztok !

Kerdezni szeretnem azokat akiknek nem maradt meg a mehnyak sem ,elofordulhat huvely eloreeses?Meglehet ez elozni gattornaval ?

Esetleg hany evutan varhato ,en mintha ereznek ilyesmit ..4 eve mutottek .

Valaki?

51092. Blackberry2 (válaszként erre: 51052. - Era1974)
2023. jan. 19. 13:42
Szia! Én előtte állok!😔 Elvileg robottal műtenek.laparoszkopia. mennyi ideig éreztél nagy fájdalmakat? Mi volt a legnehezebb az egészben? Hogy viselted előtte, utána?
51091. Marcius15 (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2023. jan. 19. 06:24
Jó neked.
51090. Moxoaa76 (válaszként erre: 51077. - Zzsuzsa)
2023. jan. 10. 21:02
Nagyon köszönöm.. Kiderült hogy szarkoma.. Illetve az ügyintézés változott.. 4 db lesz. Ennyit tudok és hogy hajhullás várható. Inkább megelőzésnek mondják hogy sejt szinten is eltüntesdék.. Igazából orvosi eset mert sokminden a dokoknak se egyértelmű.. 16-an hétfőn kezdem.. Én is itthon leszek ezt javasolták..
51089. yallah2 (válaszként erre: 51079. - Rainbow2)
2023. jan. 10. 18:49
Műtét előtt ne diétázz! Műtét után könnyebben felépülsz ha jó fizikai állapotban vagy. Ehhez nem kell sem edzeni, sem diétázni. Csak ha kötelező leadnod pár kilót. Utána úgyis gyengének fogod érezni magad agy ideig, nem kell még kilúgoznod magad diétával. Pszichésen pedig engedd el a méhedet.
51088. Kajszi72 (válaszként erre: 51079. - Rainbow2)
2023. jan. 10. 02:45

Szia. A mészárszékes vérzés oka nem a mióma, hanem a rossz hormonális irányítás miatt megvastagodott méhnyálkahártya. A mióma ugyanennek a hormonkatyvasznak az eredménye, ami ha nagyra nő, még pluszban megdobja a vérzést, a nyálkahártyás felszín megnövekedése miatt.

A tartósan megvastagodott méhnyálkahártya potenciális táptalaj a méhtestrák kialakulásához.

A műtét után kb. 3 hónap, mire a belső varratok ténylegesen meggyógyulnak, ezért is fontos azt a 6 hetet komolyan venni.

Műtét után ülni a legrosszabb.

Amikor a méh megnagyobbodik, megnő az összenövések esélye a kismedencében, valamint a kontakt miatt befolyásolhatja más szervek működését.

A tartós vashiány, a vérszegénység is károsítja a szervezetet, töbkre vágja a keringést.

Talán ezeket is elmondhatta volna a doki...

Első lépésben általában progeszteronnal próbálják helyrerántani a hormonális katyvaszt, ez sajna csak keveseknél hoz tartós javulást.

Műtét előtt nagyon fontos egy fraktált eü. küret elvégzése, ez nem része minden kórház protokolljának, de itt az oldalon több példa is volt arra már, hogy ennek hiányában újból műtétre került sor a műtéti szövetvizsgálatok után. Ami nem épp felemelő élmény.

Az biztos, hogy az ember szinte visszakapja az életét, véget ér a vérzések miatti beszűkülés, a wc-től wc- ig tartó lét, lehet tervezni, kimozdulni.

51087. mgagi (válaszként erre: 51083. - Rainbow2)
2023. jan. 9. 16:39
Az első hat hétben nyugodtan használd ki a férjed gondoskodását, mert nem emelhetsz nem hajolhatsz. Olyan otthoni munkát csinálhatsz ami pl. nem jár súly emeléssel.
51086. mgagi (válaszként erre: 51084. - Liliom10)
2023. jan. 9. 16:37
Én már műtét után ki tudtam volna bújni a bőrömből, olyan jól voltam, csak a hasi vágás fogott vissza.
51085. mgagi (válaszként erre: 51083. - Rainbow2)
2023. jan. 9. 16:34

Én személy szerint 10 napot voltam bent, de szerintem kb annyi mint a császárnál 5-7 nappal számolj.

A műtét után kell a 6 hét táppénz. Annyi kell hogy a műtét után amíg kicsit helyre rázódsz. Után jobb és jobb lesz.

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook