Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
51859. Miszpipi
febr. 29. 22:17

Ááá...köszi így már értem.

Mondjuk én egyáltalán nem merem nyomkodni sem a vágásaimat sem magát a hasamat.

Csak simogatom, főleg mikor bekeményedik, mert az még előfordul.

51858. Kajszi72 (válaszként erre: 51855. - Yallah2)
febr. 29. 21:42

Nem voltál izé...😂

Pragmatikus voltál, és az nekem bejön.🤣 Meg is fogadtam a tanácsot.😘

51857. LadyG (válaszként erre: 51854. - Kajszi72)
febr. 29. 21:10
Á, ez ismerös, de akkor ez a titok, nem kell nyomogatni :D
51856. LadyG (válaszként erre: 51853. - Yallah2)
febr. 29. 21:07
Köszi! 🥰
51855. yallah2 (válaszként erre: 51854. - Kajszi72)
febr. 29. 20:24
Milyen izé voltam mi? :)
51854. Kajszi72 (válaszként erre: 51852. - Yallah2)
febr. 29. 18:21
Én voltam.🤣 Mert a hasam bürkéje érzéketlen volt, de ha megnyomtam fájt.🤣🤣🤣
51853. yallah2 (válaszként erre: 51851. - LadyG)
febr. 29. 18:18
A Fibroid jóindulatú rostdaganat, kötőszöveti eredetű. Nem rákos!
51852. yallah2 (válaszként erre: 51850. - Miszpipi)
febr. 29. 18:11
Pár évvel ezelőtt panaszkodott valaki lehet, hogy Kajszi, hogy ha itt nyomja itt fáj, ha ott nyomkodja ott fáj. Én meg válaszoltam, hogy ne nyomkodja akkor nem fáj. :)))))
51851. LadyG (válaszként erre: 51848. - Miszpipi)
febr. 29. 17:52

Nekem is jó lett. Valami nekem is volt a petevezetön, de nem nagyon tudtam lefordítani, h mi az (fibroid?), arra majd rákérdezek, meg egy nabothiai ciszta a méhnyakon (aminek utánaolvastam, teljesen szokványos). Egyébként meg csak a rengeteg mióma, de pl méhnyálka megvastagodás nem volt.

Azt írták, h rosszindulatúság sincs.


A petevezetön hogy mi volt, arra rákérdezek jövö héten a dokinál.


Örülök, hogy nálad is minden rendben volt!! :)

51850. Miszpipi (válaszként erre: 51844. - Kajszi72)
febr. 29. 17:26

Mi ez a nyomkodás???

😯

51849. Miszpipi
febr. 29. 17:25

Ja már látom, bocsi.

Kicsit lemaradtam, most nézem mennyit írtatok...már megszoktam, hogy mostanában olyan csendes a fórum.

51848. Miszpipi (válaszként erre: 51847. - LadyG)
febr. 29. 17:23

Igen a dokim szerint minden rendben.

De azért olyanokat írtak hogy...brrr...meg vmi cysta is volt az egyik petevezetőn.

Na majd kontrollon azért rákérdezek bővebben.

Neked?

51847. LadyG (válaszként erre: 51841. - Miszpipi)
febr. 29. 15:09
@Miszpipi, neked megvan már a szövettanod? Minden jó, ugye? :)
51846. LadyG (válaszként erre: 51844. - Kajszi72)
febr. 29. 15:07

Tényleg nagyon hasznos ez a fórum, rengeteg jó infóval!! 😊🤗


A nap jó híre, meglestem a szövettanomat (a dokival csak jövö héten beszélek, de már feltöltötték az eredményt), és minden jó, semmi rosszindulatú 🙃 ettöl megnyugodtam azért

51845. yallah2 (válaszként erre: 51844. - Kajszi72)
febr. 29. 07:10
Nem nyomkodni 🤣🤣🤣🤣
51844. Kajszi72 (válaszként erre: 51843. - Yallah2)
febr. 28. 23:00

Nekem nagyon sokat segített, amit írtatok. Előtte meg utána is, nem is beszélve a halasztás hónapjairól. Elfogadni a lekvár állapotot, nem hősködni...🤣 És nem nyomkodni...🤣🤣🤣

Timi 2-3 héttel volt korábban műtve, míg élek hálás leszek neki minden betűért, amit leírt. A mitvigyél listától az első jelre fekvésig.🤣

51843. yallah2
febr. 28. 19:23

Hm! Ahogy visszaemlékszem a lassan 8 évvel ezelőtti műtét utáni dolgaimra, én sem igazán bírtam magammal. Pénteken engedtek haza, aznap semmi, de szombaton már bepakoltam a ruhákat a mosógépbe. Mondjuk a kimosott ruhát már nem bírtam kivinni teregetni. De volt segítségem. Vasárnap már azt mondtam na akkor most lemegyek a harmadik emeletre.

Bent a kórházban azt sem tudtam, hogy fogok felmenni a negyedikre ha hazaengednek. Aztán csak sikerült. A második hét végén el kellett menni bevásárolni. Hát én majd összeestem a Tescoban. Aztán is még nyavalyogtam itt a Fórumon is, hogy milyen lekvár vagyok. Én, aki mindig pörögtem. De ez is elmúlt. Műtét utáni fájdalomcsillapítónak az Algoflex forte vált be.

Azért mondom én is itt, hogy csak lassan, mert én sem voltam különb. Megszívtam párszor a vagánykodást és csak a tapasztalatot szeretném átadni.

51842. LadyG (válaszként erre: 51841. - Miszpipi)
febr. 27. 20:22

Alakulok már, egyre kevésbé fáj a seb is.


A császár helyén vágtak, de egy kicsit hosszabban, ahogy nézem. A varrat nem látszik, mert a sebbel párhuzamosan varrták (mint ahogy a plasztikai sebészek varrnak). A varratot egyébként keresztbe néhány kis ragtapasszal leragasztották, ami fura; a császárkor az nem volt. Arra azt mondták, h nem kell piszkálni, magától le fognak esni, de eddig még nem estek le.


Anno a császáromat is felszívódóval csinálták; az nagyon szépen meg volt csinálva, már az elsö nap alig látszott. Ez a mostani úgy látom kicsit rondább lett, vagy lassabban gyógyul.

51841. Miszpipi (válaszként erre: 51839. - LadyG)
febr. 27. 13:48

Akartalak már kérdezni, hogy van a vágásod?Mekkora?

Milyen ez a felszívódö varrat?

Már felszívódott?

Szépen, szebben gyógyul, mint a császár?

Vagy ugyanott vágtak?

51840. Miszpipi (válaszként erre: 51838. - LadyG)
febr. 26. 19:34

Én első naptól kezdve, ahogy hazajöttem sétáltam kinnt.

Na monndjuk kis túlzás a séta, mert inkább totyogás volt és kb. 20 méter és vissza, 5 perc kb. de nagyon jól esett a levegő.

Most már fél órát vagyok kinnt, szép lassan megyek, időnként megállok.

Ez nekem annyira jól esett,esik a kezdektől, hogy esőben is kimentem.

Én pamut cicanaciban vagyok, az nem bántja a hasam.

Arra veszem a kabátkámat és kész, de mondjuk itt alig van ember az utcán.

Érezni fogod te is hogy mi és mennyi esik jól, és annyi az annyi.

Aztán majd másnap újra és újra, utána picit több és így tovább.

51839. LadyG
febr. 26. 19:27

Na Lányok csak elrettentés képpen írom, hogy a minap beszéltem a nagynénémmel, akinek kb 30 éve volt méhkivétel és fél petefészek mütéte, de akkoriban nem volt 6 hét otthon pihi; 2 hét után menni kellett vissza dolgozni. Tanár volt, és az igazgatója még a szünetekben is leküldte ügyelni, nem engedte a tanáriban pihenni. 😳


Viszont, hogy a hosszútávú perspektívát említsem, azóta sem volt semmilyen hosszútávú szövödménye, köszöni jól van :)

51838. LadyG (válaszként erre: 51836. - TAM)
febr. 26. 19:18

Örülök, hogy jól vagy! Hát igen, otthon nem sokat tehetsz, csak totyogsz és pihensz, föleg az elsö két hétben :)


Én az elsö napokban nem sok mindent tudtam csinálni, el is voltam keseredve miatta, de aztán azóta naponta pár órát már tudok dolgozgatni az ágyból a laptopról.


A hátam már fáj viszont a háton alvástól; világ életemben hason meg oldalt aludtam… úgyhogy most beüzemeltem a nagy terhespárnámat, azzal próbálom egy kicsit kitámasztani magam két oldalról, h legalább egy kis szögben oldalra tudjak fordulni :D


Két hét utánra mondják itt a kinti sétát, úgyhogy a hét második felében lassan kimerészkedek sétálni. Azt mondjuk nem tudom, h mit fogok felvenni, mert a gatyáim tuti szorítani fogják a hasamat 😂

51837. Miszpipi (válaszként erre: 51836. - TAM)
febr. 26. 15:06

Örülök hogy jól vagy.

Igen ez így van, mármint, hogy nem kapunk elég instrukciót otthonra.

Nekem is annyit mondtak, hogy mozogjak, sétáljak, ne feküdjek túl sokat, ne emeljek, ne hajoljak.

Még jó, hogy van ez a fórum...itt szívja fel az ember lánya az infókat.

Amúgy elég jól vagyok, de azért eléggé hektikus az állapotom.

Azt furcsállom, hogy a műtét utáni első hét jobb volt, mint mostanság.

De tudom az okát, megválaszolták a lányok és érthető is.

Vigyázok magamra egyébként, fent vagyok, totyogok, végzem a könnyű házimunkákat és pihenek is eleget, sokszor ledőlök vizszintbe.

Aztán újra tevékenykedem.

Mindig érzek valami nem kellemeset, de már nem esem kétségbe és el is múlik és jön más furcsaság.

Lehet hülyeség, de én már nagyon várom a kontrollt.

Gondolom lesz vizsgálat, mondjuk az kicsit para, meg ultrahang és legalább megtudhatom mi újság ott belűl.

51836. TAM (válaszként erre: 51834. - Miszpipi)
febr. 26. 13:59

Köszönöm, jól vagyok! Meglepően jól.

Egy méhfejlődési rendellenesség a méhem bal oldalán komoly összenövéseket okozott, meg baromi nagy fájdalmat minden hónapban.

Hasi feltárásos Chrobak műtét volt, végül 1 petefészek maradt.

Szerencsésnek mondhatom magam, mert nincsenek nagy fájdalmaim, illetve a nyújtó mozdulatokon kívül szinte semmi nem tűnik problémásnak (nyilván ésszerű keretek között).

A műtét egyébként Gyöngyösön történt. A műtét előtti nap délelőttjén kellett a kórházba megjelenni. Onnantól nincs kaja + ricinus olaj. Ez volt szerdán...majd a nővérek elárulták a titkot, hogy szombaton eszek. Na, ez egy nagy meglepi volt.

A műtét napján nagyrészt ki voltam ütve, este egy-két üzenetre reagáltam. Az első éjszaka volt a legrosszabb. A katéter és a drain cső kivétele után már minden vállalhatóbb lett.

A kórházban mindenki kedves, segítőkész volt, viszont otthoni instrukciót nem sokat adtak. Pihenjél. Kíméljem magam....

Szóval dióhéjban ennyi.

Te illetve @LadyG hogy vagytok?

51835. LadyG (válaszként erre: 51832. - TAM)
febr. 25. 18:28
Jobbulást!! Hogy vagy? :)
51834. Miszpipi (válaszként erre: 51833. - TAM)
febr. 25. 15:57

Jobbulást,gyors gyógyulást kívánok!

Hogy vagy?

Hogy történt, mi történt?

Elmeséled?

Persze csak ha szeretnéd...

51833. TAM (válaszként erre: 51832. - TAM)
febr. 25. 14:52
Bocs, azt akartam írni, hogy régóta olvasom ...
51832. TAM
febr. 25. 14:51
Sziasztok! Régóta olvashatod a fórumot, mert sajnos nekem is elkerülhetetlenné vált a műtét, és meg is történt most február 22-én. Nagyon sok hasznos infót írtok, amit igyekszem én is megfogadni.
51831. Kajszi72 (válaszként erre: 51829. - Miszpipi)
febr. 24. 19:15

Már többször írtam, hogy vannak fekete napok, amikor minden látszólagos indok nélkül valahogy minden sz ar. Semmihez nincs kedv, minden fáj, a napfény is szürke. Elmúlik, a következő nap jobb lesz.

A másik, amit szintén többször írtam, hogy a kórház után, otthon, előbb- utóbb tudatosul az emberben, hogy túl van az egészen. Véget ér a stressz állapot, kevesebb lesz az adrenalin, a test pihire kapcsol, lenyugszik. Mi meg nem értjük, hova lett a happy érzés...

51830. Zsensina (válaszként erre: 51809. - Miszpipi)
febr. 24. 14:31
Engem 4 éve műtöttek Pesten, keddi (úgy emlékszem) napon. Hasi műtét, cakk pakk mindent. Pénteken engedtek ki.Egy rokonom lakásában egy hétig pihenhettem, és a kórházból való távozásom után egy héttel, szintén pénteki napon, beleültem a kocsimba, és 120 km-t levezetve hazajöttem, mert másnap a fiamnak volt az esküvője. Szóval a vezetéssel nincs semmi gond, szép lassan óvatosan.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook