Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (30. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

38990. Katonca2017-12-17 22:15
Egy biztos, ehhez a műtéthez én kötelezően kiírnám nem csak a 6 hetes nőgyógyászati kontrollt, hanem a pszichiáterit is. Komolyan megrendül pszichésen az ember, mire úgymond egészséges lesz újra. Annyi félelem gyűlik össze az emberben a hetek alatt, hogy nem ártana azt is kezelni.
(válasz ukata 38986. hozzászólására)

38989. Béka q2017-12-17 21:55
Sztem a szurkálás 17 naposan természetes. Én már 6 hetes vagyok de indőnként még nekem is szurkál.
A folyáshoz nem tudok mit hozzászólni.
(válasz Zsazsanett 38971. hozzászólására)

38988. yallah2017-12-17 21:19
Esmya. Hm! Szart sem ér! Azért írják fel boldog boldogtalan Myomásnak, mert a dokik pénz kapnak a forgalmazásáért. Nagy haszon a gyógyszeriparnak. Stady rendszer. Van itt a Hoxán esmyás csoport is. Anno benne voltam, szedték a lányok, meg én is, de nem sok sikerrel.

38987. vony2017-12-17 20:49
Oh!!Köszi ezt a pontos információt.Igen,azt,hogy 16 hetes terhesnek felel meg a méhem mérete,azt mondta a doki.De azt nem gondoltam,hogy még a férfi ökölnyinél is
nagyobb.Mert amikor
legelőször tapasztalták a növekedést,akkor mondták,hogy férfi ökölnyivelmár műtenek.
Tehát tulajdonképpen felkészítettek a legrosszabbra már kb. három éve,majd félévente visszarendeltek méregetni,majd most akarták felírni az Esmyát,amikor már csecsemőfőnyi.
(válasz Katonca 38984. hozzászólására)

38986. ukata2017-12-17 20:36
Nekem nincs is időm felkelni, mert mire felállnék, addigra már csöpög a maradék.
Ki kell várni, amit ki kell, de jó lenne, ha valaki végre megmondaná, hogy mi a "normális". 6 hét, 2-3 hónak, piros vagy barna egyáltalán nem mindegy.
Persze embere és szervezete válogatja, csak így az ember lánya nem mindig tudja, hogy mennyi az annyi.
Minden esetre kitartás, lesz ez még jobb is.
(válasz Katonca 38985. hozzászólására)

38985. Katonca2017-12-17 20:17
Ugyanez van nálam is. Felkelek a wc-ről, izgek-mozgok, visszaülök, és megint jön egy kicsi!
(válasz ukata 38970. hozzászólására)

38984. Katonca2017-12-17 20:09
Nekem is mondtak már csecsemőfőnyit is. Általában egy csecsemőfej átmérője kb. 10 cm.
A méhtest alakjának változásai terhesség alatt :
6. hét: tojásnyi

8. hét: lúdtojásnyi

10. hét: nôi ökölnyi

12. hét: férfiökölnyi

16. hét: csecsemôfônyi

20. hét: gyermekfejnyi

24. hét: a méh a köldökmagasságban van

28. hét: a méh a köldök felett két harántujjal helyezkedik el

32. hét: a méhfenék négy harántujjal a köldök felett

36. hét: a méhfenék a legmagasabban helyezkedik el, a szegycsont alatt négy haránt ujjal.

Tehát akkora a méhed, mintha 3,5 hónapos terhes lennél!
(válasz vony 38980. hozzászólására)

38983. vony2017-12-17 20:08
Szia Csilla!
Örülök neki,hogy minden rendben.Te aztán igazán kiérdemled már az egészséget!
Ennyit szenvedni,mint amit te szenvedtél....!Nagyon nagyon sok jót kívanok neked!!!puszi
(válasz Csicsi72 38932. hozzászólására)

38982. vony2017-12-17 20:01
Mariann!
Neked sem könnyítik az égiek a gyógyulásodat!Oké,hogy drága a tojás,de tudod inkább ilyen nehéz időkben,akkor nem tartunk!😁😁😁😁
Viccen kívűl,ne keseredj el,azért mindig csak jobb lesz!Puszillak!
(válasz lnmariann 38968. hozzászólására)

38981. Katonca2017-12-17 19:55
Mariann, hát látom te sem maradsz probléma nélkül! :(

38980. vony2017-12-17 19:54
De jó,hogy még ezt sem egyformán mérik!Nekem csecsemőfőnyit mondtak,ami nem tudom a férfiökölnyihez képest mekkora.A méretei:114×72×105 mm-es.
(válasz Katonca 38977. hozzászólására)

38979. Katonca2017-12-17 19:51
👍🙂🤗
(válasz vony 38974. hozzászólására)

38978. Katonca2017-12-17 19:49
Üdvözlünk körünkben Zsazsanett!

Nekem is azt mondta az orvosom, műtét után egy hétig lehet még folyása az embernek. Azt mondta ha zavar, borítsak be oda kamilla teát. Én egy kicsit ezt furcsállottam, nem borogattam a hüvelyembe semmit! :) Nekem akkor volt bűzös folyásom, míg meg volt a méhem. A doki azt mondta, a miómák nem engedik kifolyni a vért rendesen és a levált nyálkahártyát, és relatíve megromlik odabent. Elfertőződik. Műtét után én úgy gondolom, szintén fertőzés állhat a háttérben, szerintem nyugodtan mond el az orvosodnak. A hüvelyflóra visszaállítása egy dolog. Ha baktériumok ugrálnak a hüvelyben, arra előbb antibiotikum kell. Mellesleg a neten mindenhol azt olvasom, a belső varratok feloldódása 2-3 hónap, addig normális a váladékozás, kicsi vérzés. A két oldali gumó érzés nekem is megvolt, de nekem a petefészkeimet is kidobták, én arra fogtam, hogy annak a helye. Ne vádold magad, semmit nem rontottál el, tapasztalatból mondom, rögös út lesz a gyógyulás 6 hétig, mindenféle tünettel. Én azt javaslom neked, őszintén mondj el mindent az orvosnak!!!

38977. Katonca2017-12-17 19:35
Nekem a doki azt mondta, 15 cm-es volt a méhem. A főorvos pedg azt mondta jó férfi ökölnyi. Tele volt sos-sok miómával, azért volt duplája a normálisnak. A normális kb: 7 cm.
(válasz vony 38976. hozzászólására)

38976. vony2017-12-17 19:33
Esetleg aki emlékszik rá,vagy utánanézne,mekkora volt a miómás méhetek?

38975. Katonca2017-12-17 19:33
Most már nem vérezgetek, semmit nem látok, de helyette szurkál, ha megyek feszül a heg a hasamon, de már komolyan nem tudom, hogy a szurkálás nőgyógyászati, vagy urológiai okokból van. Már nem bánom tényleg, ha a doki kedden benéz. :)
(válasz ukata 38969. hozzászólására)

38974. vony2017-12-17 19:27
Nálunk a karácsonyi menü:
Halászlé,---
-sajttal-sonkával,aszaltszilva-camemberrel töltött csirke mell diós bundában,
Sajtos csirkemell torta,
Köret;
Burgonyapüré
Saláta
majonézes kukorica saláta,oroszhússaláta,krumpli-hagyma saláta.
Süti:
isler,linzerkarika,mézeszserbó,kakaós-vaníliás szelet
Hatan vacsorázunk,úgy számolok,hogy mindenből csak keveset készítek,a halászlét pedig ebédre fogyasztjuk.Ezeket az ételeket szereti a legjobban a család

38973. vony2017-12-17 19:17
Szia!
Én még nem estem át a műtéten, valószínű majd januárban.Azt szeretném kérdezni,hogy mekkora volt a méhed?

38972. lnmariann2017-12-17 17:39
Szia!

Én ugyanebben a cipőben járok csak egy héttel kesőbb.
Annyi, hogy bűzös folyás nincs, de barna, sőt élénk friss vér nekem is volt 3 napig. Doki azt mondta belefér.
A bűzös folyás inkább fertőzés jele.
S a táptalaj most nagyon kedvező a baciknak.

Intim mosakodó, hüvelyöblítés, pamut fehérnemű, napi többszöri lemosás, Canesten

Próbálj írni egy sms-t a dokidnak 😊

38971. Zsazsanett2017-12-17 16:46
Sziasztok!
Új vagyok,olvasgattam itt kicsit.2 és fél hete (17napja)kivették a méhemet,méhnyakat is.A két petefészek maradt.
Műtét előtt azt mondta az orvos,hogy 1-2 hétig lehet barnás váladék.
Az a problémám,hogy amióta az eszemet tudom,mindig volt folyásom,soha nem tudtak érdemben segíteni ezen és hosszú évek óta sok sok bajom volt,barnázás,vérzés,fájdalmak...
Nyáron volt egy felfázásom,vagy bakteriális fertőzésem,véres vizelettel.Antibiotikumot
kaptam és azóta ez az állandó ilyen olyan folyásom még kegyetlen büdös is lett.
Nos,eljutottam ide,kivették a miómás nagy méhemet.
Oké,hogy előfordulhat barna váladékozás,de nekem nem az van.
Hol barna,hol rózsaszín,hol sárgás,hol sűrű,hol nagyon híg és sok és ami a legkiborítóbb:ugyanolyan büdös,mint a műtét előt!!!!
Más is megérzi!!!!
Kezeltem műtét előtt is,a hüvelyflórát állítsam,azt mondták.
Most műtét után is kezelhetem,azt mondta az orvos.
Kezelem,de nem múlik el.
Mint írtam,két és fél hete műtöttek.Ez a sok gusztustalan dolog is kiborít,de tegnap este minden előjel nélkül véreztem.
A minden előjel nélkül alatt azt értem,hogy nem volt se barna se rózsaszín egész nap,hanem hirtelen este a wc-n ülve kijött egy adag friss vér picike alvadt vér darabbal,vagy nem tudom mi volt az.
Aztán még kétszer folyt ilyen lefekvésig,éjjel semmi, nappal semmi csak most az előbb szintén a wc-n ülve jött megint egy adag,szintén egy picike valamivel.
Folyamatosan feszülget a hasam ott lent,kétoldalt mintha lenne valami gumó, belülről.
Nem tudom,hogy ez így két és fél hetesen belefér e,vagy holnap menjek orvoshoz.
Én próbálom kímélni magam,sétálgatok lassan,gyorsan nem is megy,mert akkor húzódik a hasam,nem cipekedek,talán egy bevásárlószatyrot vittem kétszer eddig,kézben,vállon,nem terhelem magam,de vezettem már 4-5 alkalommal,a kuplung tartása nem esett jól,ez igaz.
Ha esetleg van valaki,akinek volt hasfeszülés,szúrkálás,vérezgetés ennyi idővel a műtét után,nyugtasson meg,hogy nem rontottam el én sem és az orvosok sem semmit ☺
Köszönöm

38970. ukata2017-12-17 16:39
Te sem aprózod el, úgy látom. Mozgalmas napjaid vannak.
Gyűjtögeted a tojásokat - de minek - és ez a bepisilés se semmi.
Én ilyet nem tapasztaltam, viszont 4 hét után a pisilés érdekesen zajlik. Már azt hiszem, hogy vége, de jobb ha még maradok - tapasztalat alapján - mert fél perc múlva elindul még 5-6 csepp. Csak, hogy minden tökéletes legyen...

38969. ukata2017-12-17 16:36
Remélem, tegnap óta megszűnt ez a vérezgetés.
Nálam továbbra is barnás nap van, de most kevesebb. Van viszont helyette húzás, nyomás, szurka-piszka...
(válasz Katonca 38967. hozzászólására)

38968. lnmariann2017-12-17 08:59
Sziasztok!

Jelentkezem ☺
Elvagyok, teszek veszek. Már 2 tojásom van. Jólvanna! Drága a piacon, itthon előállítom 😂

Holnap megyek nyirokfestésre 🤕
Remélem minden ok lesz.
Sajnos az emésztésem pocsék. Keményen diétazom s mégis pokoli bélgörcseim vannak.
Tegnap bepisiltem 😎😳
Csak úgy állva, egyszer csak minden nélkül zutty
🤔😂

Megyek. Seggenülve csinálok egy kis sütés nélküli miranda szeletet s kókuszos csavart rudat 😜😜

A karácsonyi menüvel jövök később

Puszi mindenkinek

38967. Katonca2017-12-16 23:03
Őszintén tényleg nem volt semmi bajom, míg ezt a kőzúzó gépet végig nem szenvedtem. Meg hát előtte az egy hetes vesegörcs össze cincálta a hasam. Lesz mit mesélni a nőgyógyásznak.

Jó lenne ha már egyikőnknek se lenne semmi baja!

Én is így voltam ma, mosás, teregetés, ágyat húztam, de az utóbbinál már segített a lánykám. :)
(válasz ukata 38966. hozzászólására)

38966. ukata2017-12-16 21:06
Nyugi, szerintem igaza van. Gondolj arra, hogy Teged meg raadasul jol ossze is "rugdostak".

Nekem is szurkal, utana meg kifolyik. Nem sok, de megis jon.

Mondjuk ma szinte egesz nap robotoltam. Mosogatas, teregetes, fadiszites (lanyomek most tudtak hazajonni), konyhatakaritas, mezes puszedli keszites. Ugy elfaradtam, hogy most csak fekszem, mint egy darab fa.
(válasz Katonca 38965. hozzászólására)

38965. Katonca2017-12-16 18:55
Istenem, legyen a dokidnak igaza! Eltávozott tőlem egy 1 cm átmérőjű kis véres szövet foszlány, és most elállt a vérzés. Nem tudom varrat darabka miatt lehetett-e, de frászt kaptam. Most szúr ott alul, lehet jobb is, ha megyek dokihoz kedden.
(válasz ukata 38961. hozzászólására)

38964. Katonca2017-12-16 17:58
Nekem is azt mondta a nőgyógyász, hogy 6 hétig no szex, no ülőfürdő a fertőzés veszély miatt. Ha a kontroll vizsgálaton minden rendben, akkor indulhatnak a dolgok. :)
(válasz yallah 38962. hozzászólására)

38963. lisa352017-12-16 17:49
Nekem a doki a 6 hetes kontrollig nem engedélyezte az ülőfürdőt.
(válasz yallah 38962. hozzászólására)

38962. yallah2017-12-16 16:17
Miért nem mertetek 7 hétig rendesen megfürdeni?????

38961. ukata2017-12-16 12:27
Nekem a dokim azt írta sms-ben, amikor mondtam, hogy egyre több barnaság folyik, hogy a belső varratok teljes felszívódásáig, 2-3 hónapig normális. Mondjuk ettől én is padlót fogtam...
(válasz Katonca 38958. hozzászólására)