Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (29. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33006. cicerella2016-11-06 20:34
Kedves Bolyci69!
Nagyon sok erőt és kitartás kívánok neked! Minden rendben lesz!!!

33005. cicerella2016-11-06 20:32
Kedves Lerzsi és S.Erika.380!
Jó ötlet a taxi vállalatnak jelezni a táska mozgatást. Köszönöm szépen nektek a támogatást. Nem is gondoltam hogy ennyire sok erőt ad a sok kedves szó....Nagyon Köszönöm Nektek!!!

33004. Bolyci692016-11-06 20:31
Hát lányok holnap 10kor túl leszek rajta. Köszönöm hogy gondoltok rám. Minden sorstársamnak mielőbbi gyógyulást kivánok. Ahogy tudok és képes leszek rá irok nektek.

33003. Lerzsi2016-11-06 19:48
Kedves Cicerella!
Ugyan Taxisok közt is van különbség, de ha megrendeled, jelezd, hogy a táskádat is szeretnéd, ha "mozgatná" esetleg már a kórház liftjétől.
Mielőbbi gyógyulást és fogadj szót az itt leírtaknak, semmi cipekedés, semmi hajlongás, majd csak fokozatosan mindent!!!
(válasz cicerella 33001. hozzászólására)

33002. S.Erika3802016-11-06 19:46
Kedves Sorstár :)
Semmiképp nem tudsz egyedül hazamenni!! Én is egyedül élek és nekem is segítséget kellett kérnem mert a kórházból való távozás előtt az orvosom külön felhívtam a figyelmem,hogy sem cipekedni sem emelgetni nem lehet amig nem megyek kontrollra. Úgyhogy elég nehéz volt, de vásárláshoz mindig hívnom kellett segítséget. Vigyázz magadra és fogadj szót az orvosnak és minden rendben lesz! Minden jót kívánok!
(válasz cicerella 32993. hozzászólására)

33001. cicerella2016-11-06 19:44
Kedves Törpicseki és Noemi751!
Taxival terveztem a hazautat, de a táska cipelésnél akadtam el, gondoltam hogy ez gond lesz. Máris elkezdtem a spájzolást mivel sajnos egyszerre nem tudok sokat cipelni, mert a fájdalmaim felerősödnek. Édesanyámat fogom felhívni vidékről.
Mindenkinek kívánok mielőbbi gyógyulást és nagyon köszönöm a jó tanácsokat!!!

33000. törpicseki2016-11-06 19:25
Kedves Cicerella!
Próbálj valakit megkérni, hogy hazavigyen a kórházból. Még a kocsiba való beszállás is nehéz friss műtöttként. Cipelni nem szabad. Így nem tudsz hazamenni tömegközlekedéssel, 2 táskával.
Az első napokban jó ha valaki kiszolgál. De ha nincs senki akkor a fagyóba tegyél pár főtt ételt, és csak melegíteni kelljen. Vásárolj be 1-2 hétre való kaját, ásványvizet. Nekem az első 2 hét nehéz volt. Alig jöttem le a 3. emeletről.

32999. noemi7512016-11-06 19:24
Szia Cicerella! Nekem eltávolították a méhemmel együtt a méhszájat is mivel rosszindulatú méhnyakrákom volt. Nem veszek észre semmi változást e miatt. Ha hazaérsz eltudod látni magad, ami létszükséglet. De ne akarj takarítani v. nagy főzésbe kezdeni. Inkább hozass valami kaját és pihenj sokat. A hazautazást semmiképp ne egyedül tervezd. A táskádat sem emelheted fel nem ajánlatos. Erre nagyon figyelj mert ha meggyúlnak az izmok belül akkor később kellemetlen következményei lehetnek vizelés kakilás terén. Sérved is könnyebben lehet. És a varratoknak sem tenne jót.

32998. Lerzsi2016-11-06 19:14
Kedves Új Lányok!
Régen jártam már a fórumon, de biztatást szeretnék adni Nektek. Lassan 9 hónapja leszek túl a műtéten (chrobak). Azon kívül, hogy az időjárás változást kicsit megérzem és néha még szoruláskor görcsöl a hasam, és volt egy-két kisebb vérpecsét, semmi problémám. Nem kell félnem, mikor lesz véres a nadrágom, mikor kell orvoshoz mennem, a görcsöktől vérzés előtt és közben, a derékfájásoktól!!!! Sokáig húztam a dolgot, de én is azt mondhatom, amit többen kár, hogy előbb nem szántam rá magam.
Kitartást amíg a műtét ideje elérkezik, utána lesz pár kellemetlen hét, de utána a boldog évek jönnek!!!!! Kitartás a műtétig, a lábadozóknak pedig mielőbbi gyógyulást!!!

Kedves Régiek!
Remélem mindenki jól van és éli a mindennapjait fájdalom nélkül, erőben, egészségben,. boldogságban!!!

32997. cicerella2016-11-06 19:02
Kedves Nyárivirág13!
Nagyon köszönöm a válaszod! Az orvosomban maximálisan bízom, első látásra szimpatikus volt, plusz mindent türelmesen és részletesen elmagyaráz. Gondoltam, hogy a haza jövetellel lesz gond, hisz azért a kórházi táska sem könnyű pláne frissen műtve. Még egyszer Köszönöm!

32996. nyárivirág132016-11-06 18:34
Kedves Cicerella! Bízzál az orvosodban,javaslom én is, hogy ameddig csak lehet dolgozzál. Én is így voltam, hétfőn műtöttek, előző hét péntekig dolgoztam. Én magamtól egyedül, táskástól nem tudtam volna hazajönni. Igaz,50 km-re lakom a kórházhoz. Elég volt az utazás. Eleinte emelni nem mertem, csak könnyű dolgokat. Ha tudsz segítséget kérni, akkor szerintem legalább hazamenni feltétlenül. Talán utána már ha lassan is, de boldogulsz.

32995. Andi Olgi2016-11-06 18:34
Szia Krisztina! Engem szeptember 2.-án műtöttek, másnaptól nem fáj a hasam, csak tüsszentéskor, de az most is. Cipekedek, én is elfelejtkezem magamról. Fájdalomcsillapítót nem szedek. Mikor elkezdtem dolgozni, mindenem fájt, csak a hasam nem. Szerintem neked a komplikáció miatt sokkal nehezebb, és jobban fáj! Áldom az orvosom kezét, nagyon jó munkát végzett!!😃 Mikor lesz a következő műtéted?
(válasz Krisztina1997 32992. hozzászólására)

32994. nyárivirág132016-11-06 18:25
Kedves Krisztina1997!
Biztosan csillapodni fog a hasfájás. Azért vigyázz ne emelj túl nehezet. Nekem is szokott néha fájni, sőt a frontokat is észre veszi, akkor is érzékeny. Kitartás!!! Nagyon szorítok Neked. Minden rendben lesz!!
(válasz Krisztina1997 32992. hozzászólására)

32993. cicerella2016-11-06 17:55
Sziasztok. 42 éves vagyok és nincs gyermekem. Két férjem volt mindkettő nemzőképtelen. Két hete állapították meg nálam a petefészek daganatot 14% rosszindulatú. Műtéti időpont már megvan egy hónap múlva esedékes. Addig még előttem áll egy hólyag tükrözés és egy vastagbél tükrözés, hogy lássák mennyire érintettek. Az orvosom szerint a hasfalhoz biztos, hogy hozzá nőtt a daganat. Méretét tekintve 10 cm-es kb. De sajnos a hasam is egyre nagyobb. Az orvos szerint miután sikerül egyben eltávolítani a daganatot megvizsgálják a méhet, amit több mint valószínű (de még nem biztos)a korábbi endometriozis problémáim miatt eltávolítja,s hogy szűkítsük a közel jövőbeni újabb operáció lehetőségét. Ha a méh eltávolításra kerül akkor a méhnyakat is kiveszi. A másik petefészkem kérdéses, a hormontermelés miatt szeretné meghagyni de természetesen az állapota teszi függővé. Kezdek túl lenni a kezdeti sokkon,a legnehezebb a végleges lemondás egy babáról. A félelem természetesen jelen van, bár segít, hogy járok dolgozni a munka elvonja figyelmem. Kérdésem annyi lenne hozzátok akik már túl estek az ehhez hasonló beavatkozáson, mivel egyedül élek szerintetek a kórházból hazaérkezve el fogom tudni látni magam ( kórházból hazautazás a táskával 2 em.lakom lépcsőzés,ételmelegítés, fürdés, öltözés) vagy hívjak segítséget. Illetve akiknek a méhszáj is eltávolításra került mennyiben változtatta meg az életüket? Előre is köszönöm a válaszokat!

32992. Krisztina19972016-11-06 17:20
Lányok!Akik már túl vagytok rajta és akiknek mindent kivettek,meddig fájt a hasatok?nekem mostmár napok óta fájdogál,mondjuk két táska cuccot cipeltem ,elfeledkeztem magamrol és azóta fáj.Elmúlik?Van ,hogy fájdalom csillapitot kell bevennem.Persze én a vese sztóma miatt is fájósabb vagyok.Az időjárás is ?

32991. Mazsika752016-11-06 09:41
Kedves törpicseki és noemi751!
Köszönöm a válaszotokat és további gyógyulást kívánok Nektek.

32990. kolozsm2016-11-05 19:43
Kedves Angi68!

Köszönöm szépen a biztatást, támogatást! Ahogy múlik az idő, biztos lesznek kérdéseim hozzád / hozzátok. Bízunk mindannyian benne, akik még műtét előtt állunk, hogy a hasznos tanácsaitok, támogatásotok lelkileg is és testileg is a hamarabbi gyógyulást hozza majd nekünk.

Üdv: Marianna
(válasz angi68 32978. hozzászólására)

32989. Krisztina19972016-11-05 08:37
Drága műtét előtt álló lányok!Mi ott vagyunk veletek lélekben ,imáink mennek felétek!Én különös képpen imádkozom a benneteket műtő orvosokért,hogy nyugodtan és komplikáció mentesen dolgozzanak és természetesen értetek,hogy fájdalommentes gyógyulásotok legyen.Isten áldjon titeket és az orvosaitokat!Áldás szálljon rátok!Várunk vissza titeket!Ölelés!!!!❤❤❤

32988. Eni492016-11-05 08:12
Kedves műtét előtt álló lányok!Kívánok én is sok erőt,kitartást Nektek!!!Látjátok mindenki itt a fórumon veletek van lélekben és alig várjuk,hogy túlesvén rajta jó híreket kapjunk felőletek!!!Ölelek mindenkit a gyógyulóknak is sok sok erőt,türelmet!!!😘😘😘

32987. angi682016-11-05 07:32
Kedves Kata071!
Mindenki gondol rád, szoritunk neked. A köhögésed is szünjön meg, és essél túl A műtéten!
Szoritunk, küldjük a bátoritó, kitartó energiát neked, és persze minden műtétét előtt álló csajszinak!
Erősek vagytok, megcsináljátok!!!!
Ölelés 😘
(válasz Kata071 32985. hozzászólására)

32986. yallah2016-11-04 22:46
Áldás minden műtét előtt álló társamnak és azoknak akik épp ma estek túl a műtéten.

32985. Kata0712016-11-04 21:02
Sziasztok! Ma elköszönni jöttem,egy ideig nem leszek. Holnap befekszem és ha a doki vállalja,akkor hétfő műtét. Ha a köhögésem nem múlik el,akkor hétfőn jelentkezem. Kitartás mindenkinek,elsősorban a műtét előtt álló lányoknak.Ricsaj, Bolyci...gondolok rátok .

32984. Valcsi652016-11-04 19:46
" A kérdés, hogy elhiszed-e, hogy lehet másképp, hogy van benned annyi erő, hogy eljuss oda, ahol az életed megváltozik. Ahol rádöbbensz, hogy még mindig rengeteg kinyitásra váró kapu áll előtted, és még több lehetőség, ami az életedet megváltoztathatja."

Oravecz Nóra

32983. Valcsi652016-11-04 19:42
Kedves műtét előtt álló Lányok! Minden jót kívánok nektek! A jó Isten áldjon és óvjon meg benneteket! Várjuk hogy minnél hamarabb beszámoljatok hogy vagytok! Gyógyító ima mindenkiért!

Remélem a "régiek" jól meg vannak és minden szuper!

32982. angi682016-11-04 18:37
😘💗
(válasz Ricsaj75 32981. hozzászólására)

32981. Ricsaj752016-11-04 09:21
Köszönöm kedves szavaidat! Itt a fórumon úgy feltöltődöm mindig.Örülök,mert nem felejtitek el a műtét után sem,hogy van aki bátorításra szorul.Elmondjátok tapasztalataitokat a műtét elött állóknak.Hasznos tanácsokkal láttok el minket.Jó,hogy vagytok nekünk!!💞
(válasz angi68 32979. hozzászólására)

32980. angi682016-11-04 09:14
Bolcy69!
Gondolatban már veled is vagyunk!
Kitartást, erőt! Jelentkezz amikor majd tudsz!
Imáink ott lesznek!
Puszi
(válasz Bolyci69 32972. hozzászólására)

32979. angi682016-11-04 09:12
Kedves Ricsaj75!
Ne aggódj semmiért. Szépen minden megoldódik. Amit nem tudsz elvégezni, majd megcsinálja valaki, ha nem, akkor se foglalkozz most vele. Itt a te egészséged van most első helyen, az a legfontosabb!
Persze mi átesettek szurkolunk, izgulunk és legfőképpen imádkozunk érted és minden műtét előtt álló sorsrtársnak. 💖
Minden rendben lesz!
További szép napot 🌞😘
(válasz Ricsaj75 32977. hozzászólására)

32978. angi682016-11-04 09:06
Kedves Kolozsm!
Ne félj, nem szabad! Kizárólag előre nézz, milyen jó lesz megválni a terhelő és fájdalmas napoktól!
Rendben lesz milyen meglátod!
Szoritunk neked is, és itt vagyunk mi megműtöttek akik mindendenben támogatunk, tanácsot adunk ha szükséged lesz rá!
Üdv 😘
(válasz kolozsm 32973. hozzászólására)

32977. Ricsaj752016-11-04 08:27
Sziasztok!Azt hittem ahogy közeledik a műtét egyre jobban fogok aggódni.Ami azt illeti aggódom is,de teljesen más miatt.😊 Készen leszek e itthon mindennel(mosás,vasalás,takarítás).Ugyan a gyerekek már nem kicsik,de ezeket a dolgokat szeretem én megcsinálni.😄 A ház körüli teendőket meghagyom a fiúknak.A jövő héten leszünk páran,akiket megműtenek.Nekik sok-sok erőt,kitartást,problémamentes gyógyulást kívánok.A műtéten átesettektől annyit kérnék,küldjék nekünk az erőt,imát,hogy mi is ilyen szépen gyógyulhassunk.Puszi mindenkinek