Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (29. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

35613. Krisztina19972017-04-10 19:16
Drága andyca73!

Mint ha magamat látnám😣Kérlek ne félj ennyire,hidd el ahogy a többiek is leirták,fele annyira fájt mint ahogy azt gondolta az ember.Ha sírni akarsz ,sírjál ,ha üvölteni akarsz ,üvölts.Utána meg jót fogsz nevetni magadon meg az egészen.Alszol egy jót és utána minden jobb lesz.Csak az járjon az eszedben,hogy ez is elmúlik egyszer ès ez így is lesz!Engem tavaly szeptemberben műtöttek,igaz egy kicsit körülményes volt a helyzetem de megoldottam ,itt vagyok....élek!NE FÉLJ!CSAK NEKÜNK HIGGY AKIK A HOXÁN VAGYUNK!
Ugye csajok?!Szerdán imádkozom érted ,ahogy a többieknél is tettem!MINDEN RENDBEN LESZ!❤
Ölellek szeretettel téged és akik még előtte állnak.
(válasz andyca73 35609. hozzászólására)

35612. veggoline2017-04-10 18:54
Szia!
Én is tele voltam félelemmel, a másik percben bizalommal.Túléljük mindannyian....Ki könnyebben , ki nehezebben.Igazából visszanézve már így a második héten nagyon távolinak tűnik minden fájdalom.Nem is emlékszünk már annyira a fájdalmakra, mert az ébredés utáni naptól minden nap könnyebb és az ötödik napotól már szinte órárról órára jobb
Erőt ,kitartást és könnyű ébredést!
(válasz marikati 35611. hozzászólására)

35611. marikati2017-04-10 18:46
Kedves andyca73! Nem szabad annyira félni! Egy kicsit szabad csak! Ma vagyok egy hetes műtött. Hidd el, még nagyon eleven az élmény, de fele annyira sem szörnyű az egész, mint ahogy elképzeljük!!! Nekem a legrosszabb élmény a hashajtózás volt. A műtét előtt kapsz annyi nyugibogyót, hogy szinte azt sem tudod, hogy merre van az előre. Nem érkezel izgulni meg félni. Amikor felébredsz, egy eufórikus megkönnyebbülést fogsz érezni. A fájdalom minimális. Utána meg hajt az akaraterő! Drukkolok nagyon! Puszillak!

35610. mallmax19782017-04-10 18:38
Szia!Fel a fejjel,minden rendben lesz.Látod itt a lányok mind gyorsan felépültek.Tudom könnyű ezt mondani,de hidd el,én is félek és nekem még van 2 hetem.Addigra te már szaladgálni fogsz 😊 Kitartást neked és fájdalommentes ébredést,gyors gyógyulást kívánok! 😙

35609. andyca732017-04-10 18:29
Sziasztok!
Hát, eljött az én időm is...
Reggel fekszem be, szerda műtét.
Ma már eléggé félek, sokat sírok....gondolom nem vagyok egyedül ezzel.
Amint tudok, jelentkezem.
Mindenkinek jó egészséget kívánok, a frissen műtötteknek gyors gyógyulást, aki szintén a műtét előtt áll...hát nekik is kitartást, erőt és minden jót kívánok!!!
Sziasztok
Andi

35608. ildikó512017-04-10 16:32
Szia drága Kotkoda (Krisztina)
Nagyon örülök hogy jelentkeztèl !
ÈN IS szèpen vissza zökkentem a rendes kerèkvágásba dolgozok jól vagyok nem fáj semmim nincs menszesz !!!ez a legjobb az egèszbe !!
Tele vagyok energiával !
Millió ölelès Neked💝💖🌸🌷🎈🌹
(válasz Kotkoda_:) 35606. hozzászólására)

35607. Diti19682017-04-10 15:49
Sziasztok!
Én idén leszek 49 éves, és 21-én lesz a műtétem az Onkológiai Intézetben a Kiarash Bashremand doktornál, valószínüleg mindent kivesznek, én is ennek örülnék!
Autóimmun pajzsmirigy betegségem van, miómás megnagyobbodott a méhem (csecsemőfőnyi, de a miómák csak 2-3cm átmérőjüek) az UH-n más eltérés nem látszik,a petefészken sem! A Ca 125 szintem cikluson belül nagy eltérést mutat, de sajnos mindenképp magas (11. napon 565, 18. napon 363, Roma index 7,5%, 21. napon 945 Roma index 17,2% és aznap este meg is jött). Az orvos azt mondja, hogy ő még olyan rosszindulatú elváltozást nem tapasztalt, aminél ingadozott volna a tumor marker, inkább csak nőni szokott, ezért ő endometriózisra vagy valami gyulladásra gyanakszik összenövésekkel.
Elküldött MRI vizsgálatra. Most pénteken voltam, 2-4 munkanap az eredmény, gondolom, hogy mire most csütörtökön megyek a műtétet megelőző vizsgálatokra már meg lesz, de nagyon aggódom, hogy mit találtak... A miómáim már évek óta meg voltak, de csak tavaly kezdett el erőteljesen megnagyobbodni a méhem, akkor már szóba került egyszer a műtét. De elkezdtem diétázni, és rendszeresen sportolni, lefogytam 58kg-ról 50kg-ra (152cm vagyok) és a vérzési próblémáim is megoldódtak, mert elkezdett kimaradozni (21 nap helyett 42/63 nap) és egyáltalán nem voltak görcseim és a vérzésem is kevés volt, de decemberben elkezdtem összevissza vérezgetni, aztán januárban és márciusban is volt két erős görcsölős menstruációm ami miatt napokig fetrengtem és Ergam cseppet is szednem kellett, az előző orvosom küretet javasolt volna. De aztán megnézettem a Ca 125 szintemet (ami nyáron már volt enyhén emelkedett, de magától szintén lement) és mivel az 569lett, onkológus nőgyógyászhoz irányított,így kerültem Dr. Kiá-hoz, akiről csupa jót hallottam.
Ettől függetlenül nagyon félek magától a műtéttől az esetleges szövődményektől is.
Volt 5 sikertelen lombikom anno még a Kaáliban, de sajnos sem akkor, sem azóta nem lettem terhes, viszont van egy újszülötten örökbefogadott imádott most 11 éves kisfiam, aki miatt még bőven van dolgom ezen a világon! Sajnos édesanyám rendszeres orvosi ellenőrzés ellenére pont ennyi idősen lett rákos, és egy év alatt el is vitte a sarcoma (mire észrevették már a teljes medencéje áttétes volt). Tudom, hogy én nem ő vagyok, és hogy azóta (19éve) sokat fejlődött ezen a téren is az orvostudomány, és hogy elvileg csak 5% a genetikailag öröklött hajlam szerepe a betegség kialakulásában, én még is nagyon félek. Kíváncsian várom a véleményeteket esetleg a kórházról, műtétről és úgy egyáltalán. Előre is köszönöm! :-)

35606. Kotkoda_:)2017-04-10 15:43
Sziasztok Lányok,
Örömmel olvasom, hogy többen sikeresen túl vagytok a műtéten és szépen javultok. Csak így tovább!!!
Én ma vagyok 3 hónapos műtött. Úgy gondolom, hogy szépen visszazökkentem a régi kerékvágásba. Túl vagyok a műtét előtti, izgalmakkal teli időszakon, a 6 hetes gyógyuláson, az "első" szexuális élményen, a kontrollon... Szóval minden OK.
Vissza-visszajárok és olvaslak Benneteket, de úgy érzem igazából azok tudják a legjobban erősíteni egymást, akik még nagyon közel vannak a műtéthez, vagy már éppen pár napos gyógyultak, hiszen Ti élitek most át mindazt, amit anno én is. Esküszöm, én már sok mindenre nem is emlékszem... :)
Én nagyon sok biztatást kaptam a hoxás lányoktól, és bizony volt, hogy sokkal többet jelentett, mint a közvetlen családom. Talán azért, mert a gondunk közös, és csak az érti, aki ebben benne van.
Köszönöm ezt mindenkinek!
Örülök, hogy biztató szavakon túl, barátokat is kaptam! Mert kaptam, bizony!
Vigyázzatok Magatokra, "fogjátok" egymás kezét, erősítsétek egymást!
A műtét előtt állóknak türelmet, a friss műtötteknek gyors lábadozást, a "régi" csajoknak pedig gondtalan, egészséges életet kívánok!
Mindenki vigyázzon magára és élvezze az életet, a napsütést!
Puszilok Mindenkit!

35605. andyca732017-04-10 14:42
Szia!
Örülök a jó eredményednek!! :)
Jó pihenést és gyógyulást!
puszi
Andi
(válasz hajnalcsillag70 35602. hozzászólására)

35604. veggoline2017-04-10 12:52
Örömmel olvastalak!Nekem ma volt 2 hete a műtét és holnap a maradék varratszedés.Délelőtt beszéltem az orvosommal még nincs szövettan.De azt mondta a dokim legyek teljesen nyugodt,Hááát próbálok....Azokat a szavakat szeretném hallani amit Te..!:)
(válasz hajnalcsillag70 35602. hozzászólására)

35603. veggoline2017-04-10 12:48
Én is csak ilyen gyenge módon gondoltam kezdeni.Tegnap este megfogtam a söprüt mert kertes házban lakunk és minden tele virágszirommal, de gyorsan le is tettem..:)De tudod az ember ösztönösen is cselekszik..tudatosan kell visszafogni magunkat.jah és még holnap a 12.-ik napon szedik ki a maradék varratokat is.
(válasz Bolyci69 35601. hozzászólására)

35602. hajnalcsillag702017-04-10 11:56
Sziasztok!
Nekem Csütörtökön szedték ki a varrataimat, 14 nappal a műtétem után! Nekem hosszú 29 cm-es a műtéti hegem, és ezért várt vele az orvosom eddig! Úgy volt, hogy szövettan ezen a héten lesz, de meglepetésemre már a varratszedés reggelén fél hétkor tudtam meg, hogy minden negatív köztük a 20 nyirokcsomó is!!!! Ma voltam az onko-team nél, ahol azt mondták, hogy minden rendben semmilyen kezelést nem kell kapnom!!!! Határtalanul boldog vagyok 3 nagyon hosszú hónap után!!!!!!Újra csak megköszönni tartozom Nektek a sok törődést, okos tanácsot, a rengeteg segítséget! Nem tudok elég hálás lenni tudom,de sohasem fogom elfelejteni , hogy eddigi életem egyik legnehezebb szakaszában a családom mellett Ti is fogtátok ismeretlenül a kezemet!!!! Köszönöm, köszönöm és köszönöm!
Szeretettel: Hajni!

35601. Bolyci692017-04-10 10:24
Csatlakozom Yallah-hoz, én is a harmadik héten, de még akkor is a lazább munkákat. Elmosogattam, megfőztem, de ügyeltem, hogy ne emelgessek, és ne hajlongjak túl sokat. Ha le kell hajolni, inkább guggoltam és onnan fel. A porszívózást is csak lightosan, nem tologatni a bútorokat: "csak ahol a papok táncolnak" módon :) Örülök, hogy jól vagy, vigyázz magadra! Ne erőltess semmit, az idő most neked, érted dolgozik!
(válasz veggoline 35599. hozzászólására)

35600. yallah2017-04-10 08:09
Én a harmadik héten. De apránként pihengetve.
(válasz veggoline 35599. hozzászólására)

35599. veggoline2017-04-10 07:59
Jó reggelt!
Ma vagyok két hetes.Megint csak a kérdésem.Ti mikor kezdtétek el a házimunkát???porszívózás,feltörlés,főzés...ezekre gondolok.

35598. mallmax19782017-04-09 21:36
Szia Loren!
Pihenj sokat és fájdalommentes gyógyulást kívánok Neked 😊
(válasz Loren4 35597. hozzászólására)

35597. Loren42017-04-09 20:58
Sziasztok Lányok!
Ma hazaengedtek a kórházból. Az út nagyon fárasztó volt, így most kicsit még gyenge vagyok. Szerdán varratszedés.
Köszönöm mindenkinek a támogatást, segítséget, ötleteket!

35596. deina752017-04-09 16:41
Szia Vegg, köztünk egy nap van és én is ezzel küzdök. Nem szélgörcsök, inkább bélfájdalom... gondolom múlni fog, ha bent a varratok meggyógyultak és minden a helyére került... remélem

35595. noemi7512017-04-09 09:03
Szia andyca73!
A kórhazba sok wc papírt vigyél!😉 Jo ha van fürdőkesztyűd, mert eleinte csak törölgetni tudod magad. Csak szénsavmentes víz, de az sok. Betét, eleinte kell. Espumisan, elég erős szélgörcsök voltak sokunknál.
(válasz andyca73 35573. hozzászólására)

35594. ildikó512017-04-08 21:54
Szia nekem csak az első kèt nap fájt utána nem !
(válasz veggoline 35593. hozzászólására)

35593. veggoline2017-04-08 20:01
Sziasztok!
Kérdezek Lányok mert itt lehet!
13 napos vagyok,Azt hiszem jól gyógyulok.Hasi fájdalmaim alig vannak,de wc re menni még nagyon fájdalmas.Nincs székredésem!!!!nem azzal van baj...fájdalmas....:((((((meddig tartott ez nálatok???válaszoljatok kérlek!

35592. ildikó512017-04-08 13:34
Vigyázok drága Bolyci!ölellek 🌸🌻🍀
(válasz Bolyci69 35591. hozzászólására)

35591. Bolyci692017-04-08 07:47
Örülök neked Ildikó! De jó, hogy írtál! Csak így tovább, vigyázz magadra!
(válasz ildikó51 35589. hozzászólására)

35590. marikati2017-04-07 20:36
Köszike! A nővérkék tünemények voltak! A doki is minden nap odajött hozzám! Csak jó véleményem van róluk!
(válasz ildikó51 35588. hozzászólására)

35589. ildikó512017-04-07 20:21
Sziasztok DRÁGA lányok 💗
Kicsit eltűntem !dolgoztam a hèten már !
Elmondhatom nektek elfáradtam de nem fáj semmim ès sokkal több energiàt èrzek most magamba mint műtèt elött a sok vèrzèstől !
Szóval jó a kedvem egèsz szèpen alakul a szex is :-D :-D :-D de idő kell tènyleg hozzá hogy vissza rázódjunk a normális èletbe !
Mindenkinek szèpsèges hètvègèt kívánok !
Friss mütőtteknek mielőbbi gyógyulást !Akik elötte vagytok kitartàs !! Règi lányok sok sok puszika 💞🌷💖🌸

35588. ildikó512017-04-07 20:14
Szia marikati !
Örülök hogy minden rendben van veled !
Mondtam èn hogy utána ezt mondod kár volt fèlni:-) :-) :-)
Pihengessèl azèrt sokat ám !!! Puszillak
Ügyes csajszi vagy te is !!!!🌹💕
(válasz marikati 35586. hozzászólására)

35587. yallah2017-04-07 19:47
Én kúpot kaptam, de csak szél jött tőle, meg a maga a kúp szétolvadva. Én vittem magammal 1 liter tejet. Aztán kaptam a látogatóimtól Cappy rostost, na a kettő keveréke beindított baj nélkül. Ha valaki vastablettát szed, vigyázzon mert megfogja a hasat kissé.

35586. marikati2017-04-07 17:29
Sziasztok lányok! Végre itthon! Köszönöm, hogy gondoltatok rám! Minden rendben ment. A legrosszabb a vasárnap délutáni magányos órák voltak, amelyet a keserűsó okozta szaladgálással töltöttem. Hétfőn első voltam. Délután 4 körül kellett volna lábraállni, de az nem ment, mert nagyon szédültem. A vérnyomásom a béka feneke alatt volt.Fájdalmam nem volt. Az hajnal 1-kor jött. Nem a hasam, hanem a forgóm. Van két kis gerincsérvem és iszonyatos égő fájdalmat okozott a hanyatt fekvés miatt.Adtak infúzióban csodaszereket, de nem vette ki a fájdalmat. Alig vártam, hogy reggel legyen és felkelhessek. 6-kor kivették a katétert és megtáltosodtam. Azóta semmi gond a derekammal. 2 naposan már hason feküdtem. A nővérkék kiakadtak rajta. Se a vágás, se a hasam nem fáj, csak egy kicsit. Két naposan már lementem a lépcsőn az elsőről az udvarra. A doki azt mondta, hogy jó alany vagyok. Persze az is hozzátartozik a dologhoz, hogy semmi más betegségem sincs. Nagyon reménykedem, hogy a szövettanom is jó lesz! Ennyi a történetem! nagyon sok erőt és optimizmust a műtét előtt állóknak! Nagyon-nagyon féltem, de kár volt. Puszi mindenkinek, aki drukkolt értem! Segített!!!

35585. Loren42017-04-07 16:22
Köszönöm kérdésed, egyébként jól vagyok, mászkálok már tegnaptól, tudok ülni is, néha jól is esik a sok fekvés után. Már a műtét napján az oldalamra tudtam fordulni. Eddig nem nagyon volt étvágyam, de most már azért jobb. Műtét másnapjától engedték a saját fájdalomcsillapítómat, így a fájdalom minimális (ma már csak egy kellett, de szerintem az is azért, mert volt a hüvelyben egy cső, amit ma szedtek ki.) A széklet gond is közben megoldódott, itt már a műtét napján cerucalt adnak napi hármat. Nekem kicsit később hatott. :)
(válasz andyca73 35579. hozzászólására)

35584. Aniesz2017-04-07 13:20
Tudod mi jó hatású még? Reggel éhgyomorra egy bögre meleg vízhez adj 2 teáskanál szódabikarbónát. Szerintem hatásos, és nem okoz görcsöket sem. Utána egy kis citromos vizet igyál,hogy elvegye a szódabikarbóna ízét. :)