Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (28. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34682. Kotkoda_:)2017-03-03 10:06
Lányok,
Van akit a napokban műtenek? Kiért kell izgulni, szorítani?
A friss műtötteknek gyors javulást, mindenki másnak jó egészséget és szép napot!
Itt süt ezerrel, puszi!☀️
Ja, és bújnak a tulipánjaim! 🌷

34681. Kotkoda_:)2017-03-03 10:00
Szia Bari51,
Nagyon örülök a jó híreknek. 🙂
Majd szépen lassan minden rendben lesz.
Hát én elmúltam 7 hetes, a szex nekem is hasonló volt az első alkalommal. Kicsit izgultam, figyeltem a testem minden rezdülését. Ez most jó? Vagy nem jó?
Vannak pozitúrák, amik nem igazán kényelmesek ... 🙂
Remélem, ahogyan gyógyulnak ott bent a dolgok, egyre jobb lesz. 🙂
A férjem nekem sem érzett semmi változást, megnyugtatott.
Legyen napsütéses vidám napod, puszillak! ☀️🌷
(válasz Bari51 34675. hozzászólására)

34680. Kotkoda_:)2017-03-03 09:53
Szerintem is jól döntöttél. Ne kelljen a szervezeted kétszer is alávetni ilyen nagy traumának.
Mielőbbi gyógyulást, puszillak! 🌷
(válasz veggoline 34673. hozzászólására)

34679. Kotkoda_:)2017-03-03 09:51
Szia Alíz,
De jó, hogy jelentkeztél. Jó olvasni, hogy szépen gyógyulsz. 😉
Puszillak 🌷
(válasz alizigenaliz 34666. hozzászólására)

34678. ildikó512017-03-03 07:01
Drága Bari 51 ♥
rendet rakok most már én is a fejembe mert ha rágörcsölök ne fog menni :) Szép napot kívánok neked és örülök hogy minden rendben van veled is puszillak ♥
(válasz Bari51 34675. hozzászólására)

34677. ildikó512017-03-03 07:00
Drága yallah ♥
kicsit megnyugodtam akkor :)
puszillak♥
(válasz yallah 34676. hozzászólására)

34676. yallah2017-03-02 20:37
Azért csajok nem kell annyira félni a szextöl, eleinte kissé fura, de van egy kúp ami segíti a gyógyulást a hüvelyben. Mert ilyenkor szárazabb lesz. Cikatridina. Heti 2 elég, hogy regenerálja a hámot . És nem csak 10 cm!😊 3000 ft.A kúp.☺

34675. Bari512017-03-02 20:04
Sziasztok Ildikò,Aliz!
Meg volt a kontrollvizsgàlatom,fèlek mindentôl a mûtètem òta. Nem fàjt,minden rendben volt. Bàr ey helyen èrzèkeny volt a hasam,ahonnan kivettèk a petefèszkemet cystàval. A màsik oldalon bennmaradt. Azt mondta az orvosom,hogy a felfüggesztès mèg èrzèkeny lehet. A szex èrdekes volt,azt is vègig izgultam,nehogy fàjjon vagy valami. Ez a hüvelycsonk kifjezès is olyan fura.Kèrdeztem a fèrjemet,mit èrzett,de azt mondta,hogy semmi olyat,amit nem kellett volna... szòval azt gondolom,fejben kell most màr rendet rakni,a test szèpen alakul. Kitartàs.
(válasz ildikó51 34667. hozzászólására)

34674. Loren42017-03-02 19:41
A helyedben én is ezt választottam volna.
(válasz veggoline 34673. hozzászólására)

34673. veggoline2017-03-02 18:32
Kétféle megoldást javasoltak.A megyei kórházban a méh és petefésuzekeltávolítáast és akkor mindenképpen utána elküldenek szegedre vagy pestre sugárkezelésre.A másik egyből szeged és ott még plussz kiveszik a nyirokcsomókat és nem kell sugár.Az orvosom ajánlotta válasszam a szegedit.Én meg halgattam rá
(válasz Loren4 34672. hozzászólására)

34672. Loren42017-03-02 16:54
Nekem bizottsághoz nem kellett mennem, mert még "csak" rendellenesen fejlődő sejtjeim vannak. A műtétet is meg tudják oldani a mi kórházunkban. Neked miért kell annyira messze menned? Tudom, hogy a kórházak már nem minden műtétet végeznek el, de nálatok ez a legközelebbi spec kórház? Nekem is vízszintes vágást tervez a doki, ha lehet, akkor bikinivonalban. Megy a méh, méhnyak, meg lehet, hogy az egyik petefészek. Most azt mondta, hogy majd műtét közben meglátja. Azért akarja meghagyni a másikat, mert nagyobb a csontritkulás esélye a későbbiekben. Nem tudom így járok-e jobban, vagy ha kiveszi mindkettőt, és soha többet nem lesz vele gondom. Most kétségeim vannak.
(válasz veggoline 34671. hozzászólására)

34671. veggoline2017-03-02 16:41
Szia Loren
Ezek szerint egyformán haladunk.Én ma voltam az onkológiai bizottságnál.A műtét szegeden lesz.Hasi vágás keresztben.
Kiveszik a nyirokcsomókat is.És azt mondták az akkor 100 % a teljes gyógyulás.Valószínúleg sugárkezelés nem kell.
Időt még persze nem tudok.De már nem pánikolok.Na jó...egy kicsit.Szeged hozzánk 200 km.lakik ott egy barátnüm minden délután benéz--

34670. alizigenaliz2017-03-02 16:08
Szia, Ildikó, pfff...nem tudom, talán itt a nèmeteknèl más a protokoll. Ugyanakkor HPV- szűrèst ès citológiát csak három hónap múlva csinálnak. A vizsgálat nem volt egy haboskávè, de kimondottan nem fájt, pedig a hasamat is megnyomkodta a doki. Parázni semmikèppen nem kell tőle. 🤗
(válasz ildikó51 34667. hozzászólására)

34669. ildikó512017-03-02 15:42
Szia Loren !
hát akkor nem lettél okosabb meg nyugodtabb se ,jól elhúzódik neked is :( kitartás puszillak ♥
(válasz Loren4 34668. hozzászólására)

34668. Loren42017-03-02 15:36
Sziasztok Lányok!
Végre megvan a CT eredmény. Azt mondta a doki, az onkológus, hogy a kontraszt anyag nem mutat komoly elváltozást. A nőgyógyász meg azt, hogy mivel ez nem MR volt, ezért nem lehet kijelenteni, hogy minden rendben. Az majd műtét közben és után derül ki. Időpontom még mindig nincs, mert közben pont ma megjött. Majd menjek két hét múlva, és akkor beszélünk időpontról meg műtét előtti vizsgálatokról.
Hát ennyi.

34667. ildikó512017-03-02 15:13
Szia alizigenaliz ♥
örülök hogy végre te is jelentkeztél
szeretném kérdezni tőled hogy hogy ilyen hamar volt a kontrollod ? nekem 6 hét múlva kell visszamennem a másik kérdésem mennyire kelllemetlen a vizsgálat ??? én parázok tőle :(
hát igen a hüvelyünk rövidebb lett sajna de megoldható gondolom! még nem tudom ! puszillak vigyázz magadra ha elkezdesz dolgozni ♥♥

34666. alizigenaliz2017-03-02 13:49
Sziasztok, lányok, no jól eltűntem egy időre, mèg nem dolgozom, március 8- ig ki vagyok írva. Január 31- èn műtöttek laparoszkópiával, carcinoma in situ miatt, a mèhet ès mèhnyakat vettèk ki. Az első leletek alapján az èrintett területet eltávolították, 22- èn volt az első rendes kontrollom ( úgy èrtem, hogy hüvelyi uh. ès kèzi vizsgálat). A doki enyhe gyulladást talált, ami lehet normális is, meg fertőzès is, vèrt vettek, de mèg nem hívtak, remèlem, tènyleg csak amolyan műtèt utáni gebasz. A hètvège óta influenzás vagyok, pedig tán èletemben nem voltam, max. megfázva. Most aztán bele a lecsóba, köhögès, takony, fejfájás ès a hab a tortán egy kötőhártya gyulladás. Napok óta hajnalban èbredek, pedig itt egy hetes farsangi szünet van ès a gyerekektől alhatnèk. Amúgy a műtètet kihevertem, a WC- n azèrt èrzem, hogy odabent negpiszkáltak, meg persze gyorsabban fáradok, de ez van. Olvasom itt, hogy mèhnyak eltávolítás után marad egy tíz centis hüvelyzsák? Fasza, erről sem olvastam máshol. Pedig lassan el kène kezdeni a " rendes" szexet ugyebár, de meg kell mondjam, egyelőre púp a hátamon az is, egyáltalán nem kívánom. Valaki írta, hogy akinek bent maradt a petefèszke ( nekem is), az sokat kínlódik vele. Ezt hogyan èrtsem? A kontrollon a doki talált egy cisztát a petefèszkemen, de szerinte egyelőre nincs teendő, mert ez a magára maradt petefèszek reakciója az új helyzetre, figyelni kell, de ennyi. Az kène mèg, hogy ezután a petefèszkemet is kivegyèk. Valahogy most elèg már a jóból. Règi lányok, úgy látom, jól vagytok. Újak, ti meg bizakodjatok, látjátok, talpon maradtunk mi is. Puszi mindenkinek❤🌻

34665. Sisi202017-03-01 21:09
Persze,persze tudnak róla
(válasz Loren4 34661. hozzászólására)

34664. Kék Lilla2017-03-01 20:36
Szia Veggolin
Nagyon örülök a jó hírnek!!!
Éreztem hogy így lesz!!
A mutéttől kérlek ne félj,átmeneti
kellemetlenség, utána felszabadulsz, hamar fogsz
regenerálódni, a szervezeted
ilyenkor minden energiát a
gyógyulásra összpontosít!
Puszi Lilla

34663. Loren42017-03-01 19:57
Szia Deina!
Hogy vagy? Javulsz már?
(válasz deina75 34662. hozzászólására)

34662. deina752017-03-01 19:56
Veggoline, örülök nagyon az eredményednek :-)

34661. Loren42017-03-01 19:21
De a mostani orvosaid ugye tudnak a régi műtéteidről?
(válasz Sisi20 34660. hozzászólására)

34660. Sisi202017-03-01 16:43
A fejjel lefelétől paráztam csak be kicsit 😜 13 évvel ezelőtt agydaganatom volt, elsőre nem sikerült nekik kivenniük.1 hét múlva újból műtét és akkor sikerült ki venni 😀 Köszönöm a bíztatást 👍 A dokik nem sok mindent mondanak,azért is jöttem ide hozzátok tudakozódni 😉
(válasz bobo64 34657. hozzászólására)

34659. ildikó512017-03-01 15:26
DRÁGA BOBO 64
Azért néha nézzél ránk !
millió puszi és élvezd az életet !♥♥
(válasz bobo64 34658. hozzászólására)

34658. bobo642017-03-01 15:00
Lányok, már nem fogok olyan sűrűn jönni, de azért benézek. Újra dolgozom, nem lesz annyi időm.

MINDENKINEK KÖSZÖNÖK MINDEN SORT, AMIT EZZEL KAPCSOLATBAN LEÍRT, nekem nagy segítség volt.

Bár én a neten is olvastam nagyon sok mindent, nagyon sok zagyvaságot is írtak ott. Ez a fórum sokkal korrektebb, főleg személyes tapasztalatokon alapul.
Gyógyuljatok, pihenjetek, akik még előtte vagytok ne izguljatok! Ezer puszi mindenkinek!

34657. bobo642017-03-01 14:50
Szia! Kotkoda is írja,ennek a laparoszkópiás műtétnek ez a technikája. Még egy kis gázzal (széndioxid) feltöltenek, hogy még jobban hozzáférjenek a dogokhoz. Ettől picit puffadt lehet a hasad, de pár nap alatt a lapockák, vállak irányában kiszökik ez a gáz. Picit olyan addig, mintha időnként izomlázas lennél, de csak pár perc és elmúlik.
Engem is így műtöttek, petefészkeket és méhtestet vették ki. Nekem négy apró vágásom, inkább bemetszésem van, akinek "csak" a méhtest azoknak azt hiszem három, de majd a lányok mondják, akiknek ezt csinálták. Ebből három a bikinivonal alatt, egy a köldökömnél, itt vezetik be a kamerát, ez nem is látszik már. Az alsó vágásnál veszik ki amire már nincs szükség odabent, oldalt pedig egyéb fogóeszközök miatt kell a nyiszi. Komolyan hihetetlen, hogy ezt így meg tudják csinálni. Örülj neki, ha neked is lehet ezzel a módszerrel, hidd el nem elviselhetetlen.
Néha arra gondolok, lehet, hogy odabent semmi nem is változott? Na jó, egy változás van: végre nem vérzek!!!!
Túl leszel rajta és rájössz, hogy nem olyan vészes ez, mint ahogy hangzik.
(válasz Sisi20 34651. hozzászólására)

34656. Sisi202017-03-01 13:58
Köszönöm a választ kedves Kotkoda! 😉 Nagyon szükségem volt erre hogy megnyugodjak végre. Thanks 👍😀
(válasz Kotkoda_:) 34655. hozzászólására)

34655. Kotkoda_:)2017-03-01 12:30
Szia Sisi,
Nekem is laparoszkópiás méhtest eltávolításom volt január 9-én.
Nos, én nem vagyok túlsúlyos, de engem is döntve műtöttek. Ezt még a műtét előtt mondta az orvosom, hogy fejre állít a műtét alatt.
Erre azért van szükség, hogy a belek szabadon hagyják a műtendő területet, így azok hátracsúsznak és jobban hozzáférnek a méhtesthez.
Az én tapasztalatom, hogy nagyon gyorsan gyógyultam. A műtét 3. napján hazaengedtek. A 2. héten vezettem, ma pedig már élem az életem, mint korábban.
Általánosságban akinek nincs hasi vágás, annak a felépülése is gyorsabb.
Jó, ha így tudnak műteni.
Minden rendben lesz, ne izgulj!
További szép napot!🌷
(válasz Sisi20 34651. hozzászólására)

34654. Kitti782017-03-01 12:20
Kedves Bolyci69! Dehogy sértettél, köszönöm, hogy írtál. :) Igen, mindenki más. Én azt nem tudom elképzelni, hogy nincs velem. Volt egyszer már laporoszkópiás hasi műtétem, azután is 2 hétig egyedül a fejem nem tudtam szinte felemelni. Sajnos elég jelentős a túlsúlyom, biztos ez is közrejátszik. Az előző műtétemnél reggel 6-tól este 9-ig ott volt velem, minden nap, de éjszaka egy percet nem aludtam, azt számoltam mikor ér oda. Lehet kicsit "nyafka" vagyok, de ismerem magam, és a tapasztalat mondatja velem, hogy kell ő mellém. :) Ezért keresek alapítványi szobát, hogy ne zavarjunk másokat, és viszont.
(válasz Bolyci69 34642. hozzászólására)

34653. Bolyci692017-03-01 12:19
Hála az égnek! Nagy kő gördült most le a szívecskédről! Istenem, de jó hír! Ez egy jó jel! Minden rendben lesz! Nagy ölelés!
(válasz veggoline 34645. hozzászólására)