Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (28. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33036. kolozsm2016-11-08 11:26
Szia Ricsaj75!

Köszönöm szépen a segítségedet, mindenképpen beszélek a háziorvosommal. A mentolos ízzel nekem sem volt gondom soha sem.
Még egyszer köszönöm!

Legyen szép napod!
(válasz Ricsaj75 33026. hozzászólására)

33035. ngkrisz2016-11-08 11:07
Köszi a jó tanácsot. Sem testileg sem lelkileg nem vagyok jól. A lelki tünetek még csak most kezdtek előjönni, még nem tudom mit kezdjek vele :-(
Gondolom ez is természetese velejárója.
(válasz demone 33034. hozzászólására)

33034. demone2016-11-08 11:01
mindenkeppen szolj, hogy meg otthoni pihenesre van szukseged. foleh, ha felfazos is vagy. Mindenkeppen fontos, hogy teljesen kipihend a mutetet. Meg utana is maradhatnak vissza olyan problemak, amik idonkent emlekeztetnek erre a mutetre, szoval pihenes mindenekelott, amennyit csak ker a szervezeted es a lelked!
(válasz ngkrisz 33033. hozzászólására)

33033. ngkrisz2016-11-08 10:54
Szia! Ha én még nem érzem magam 100-asnak akkor nem megyek vissza dolgozni, a buszozást biztos nem bírnám. Ráadásul mióta megműtöttek már 3x voltam felfázva, elég ha csak megfúj egy kis szél és kész. A héten kell visszamennem kontrollra. Szerinted mondjam a dokinak,hogy még nem érzem magam túl jól. Amikor megműtött azt mondta kb 3 hónap a gyógyulás, de nem kérdeztem rá, hogy addig kell itthon lennem, vagy 3 hónap után már minden oké.
(válasz demone 33032. hozzászólására)

33032. demone2016-11-08 10:50
Szia, 8 hetet voltam otthon mutet utan. Irodaban dolgozom, autoval jarok. De autot vezetni is csak 5 het utan tudtam. Addig nem is tudtam, hogy a vezeteshez kell hasizom :)
(válasz ngkrisz 33029. hozzászólására)

33031. demone2016-11-08 10:25
Sziasztok! Juliusban estem at Chrobak muteten, azota nem volt semmi verzesem. Viszont ma nagyon enyhe barnas folyas jelentkezett. Ez elofordulhat 5 honappal a mutet utan? A hormonok dolgozhatnak?

Koszonom, ha megosztjatok tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban.

Szep napot mindenkinek :)

33030. törpicseki2016-11-08 09:13
Cicerella: igen, legalább 2 hónappal számolj! A 6 hét nagyon kevés, főleg ha kivérzett állapotban vagy.Én 5 hét után bejártam dolgozni/ ülőmunka/ 2-3-4 órára. Plusz a buszozás. Így ráment a fél délelőttöm. És délutánra totál elfáradtam. Fájdalom csak az első héten van, de adnak a kórházban gyógyszert. Attól ne félj. Illetve ha fekszel, ülsz, akkor se fáj. A felkelés, hajolgatás, lépcsőzés, köhögés a fájdalmas. De ez is csak az első 1-2-3 hétben. Mondjuk nekem még most is érzékeny a hasam 3,5 hónap után. Ha nekimegyek az asztal sarkának akkor fáj a heg, máskor nem.
(válasz cicerella 33028. hozzászólására)

33029. ngkrisz2016-11-08 08:22
Sziasztok!

39 éves vagyok,6 hete távolították el a méhemet. Ezen a héten kell visszamennem az orvoshoz kontroll vizsgálatra. Még nem nagyon érzem magam erősnek, hogy visszamenjek dolgozni, hosszútávon nem bírok még menni és 40 percet buszozni. Azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek lehetek még itthon. Ki mennyi ideig volt otthon a műtéte után?

33028. cicerella2016-11-08 06:37
Sziasztok sorstársak.... Tehát azt mondjátok, hogy műtét után két hónap biztos otthon pihenés, de minimum 6 hét? Nekem mint korábban írtam petefészek daganatom van 15% rosszindulatú, hasfallal tuti összenőtt a többi szervet jövőhéten hétfőn nézik meg amitől nagyon félek (tükrözések)...és a méhemet is valószínű hogy az endometriozis miatt eltávolítják. Mint mindenki a fájdalomtól félek a legjobban. Sajnos a Flectortvalamilyen nem bírja már a gyomrom. Remélem találok valamilyen más fájdalomcsillapítót. Korábban volt már két laparoszkópiás műtétem amit nagyon jól viseltem 2 hét után már dolgoztam. Ez most hasi műtét lesz. De ti hatalmas bátorságot és erőt adtok nekem, Köszönöm!!! Mindenkinek kívánok mielőbbi gyógyulást!!!

33027. Ricsaj752016-11-08 04:48
Szia Valcsi! Örülök,hogy jól érzed magad.Mindig nagyon várom jelentkezésed,hozzászólásod,tetszenek az idézetek.Vigyázz magadra,ölelés.
(válasz Valcsi65 33021. hozzászólására)

33026. Ricsaj752016-11-08 04:46
Szia! Nekem sem volt elég az algoflex.A háziorvosom flector port írt fel.Az bevált,gyorsan hat,sokáig (8-12 óra)tart a hatása.Igaz van aki nem tudja meginni a mentoslos íz miatt,de nekem nincs vele problémám.
(válasz kolozsm 33025. hozzászólására)

33025. kolozsm2016-11-07 22:54
Szervusztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek.
Endometriózis-om van, több miómám, cysztám és erős fájdalmam.
Mikor a nőgyógyászom kérdezte, hogy mit érzek amikor fáj, csak annyit mondtam: "Valami nyom valamit", de nagyon.
Amikor már nem bírom, akkor beveszek egy Algoflex M-et, de nem az igazi. Gondolom a fájdalommal nem csak én vagyok így, Ti milyen fájdalomcsillapítót szedtek, vagy szedtetek?

33024. kolozsm2016-11-07 22:36
Szia Valcsi65!

Nagyon jó olvasni, hogy jól érzed magad, nincsenek fájdalmaid és ismét a " régi" vagy.
Vigyázz magadra és további jó egészséget kívánok!

Marianna
(válasz Valcsi65 33021. hozzászólására)

33023. Valcsi652016-11-07 21:06
Yallah! Így nem is csodálkozom hogy fájdalmad van! Sok az a meló. Tudom, muszály de azért vigyázz nagyon magadra! Ebben a rohanó világunkban annak is örülni kell hogy van munkája az embernek. De hagyj időt a pihenésre is! Puszi!
(válasz yallah 33012. hozzászólására)

33022. Valcsi652016-11-07 21:01
"Szemmel tartod járásomat és pihenésemet, gondod van minden utamra." (Zsolt 139,3)

33021. Valcsi652016-11-07 20:57
Szervusztok Lányok! Ma voltam először dolgozni szeptember 5- i műtétem óta. Szóval ennyi idő otthon mindenkinek kijárna a műtét után. Aki meg tudja oldani ne menjen 6 hét után dolgozni! Én jól érzem magam, mondhatom a "régi" vagyok a náthás orrfolyást leszámítva. Hogy az új műtötteknek jó hírt is mondjak semmi fájdalmam nincs. Most még az időjárás változást sem vettem észre. Egyedül alvás problémám van de ez volt műtét előtt is csak talán nem ennyire. Még muszály a frontint megfeleznem éjszakára. A mai nap olyan kellemesen elfáradtam és még itthon is dolgozgattam. Lassan vissza áll minden. Nekem nem voltak összenövéseim lehet ezért ment a gyógyulási folyamat jobban. Az emeléssel én még óvatos vagyok.
Mindenkinek gyógyulást kívánok!

33020. cupacek2016-11-07 16:51
Ne borzong tőle többnyire semmi rossz nem tötténik.Mivel állandó vérzésem volt ,megállapítottak egy gyermekfej nagyságú daganatot ,ami szerencsére mióma volt.Még a hasamban kettévágták és kiszedték ,mert túl nagy volt.Azóta semmi problémám nincs.Örülök,hogy túl vagyok rajta.

33019. yallah2016-11-07 16:30
Nekem is voltak összenövések. Nekem a munka is intézi. Ma éjjel pl. egy eddig mozdulatlanul fekvő mama indult el, félig lecsúszva az ágyról. Ketten vagyunk éjszaka, vissza kellett cühölni. És nem 10 kg volt. Fájdalomcsillapítót kellett már bevennem. Nekem a hüvelycsonknál is van fájdalom ott belül. De ne mindig. Most azt hiszem ez a 3 12 órás éjszaka adott be. A hasam nekem is nagy még mindig. Pedig fogytam. Az lehet ám, hogy megy ki a zsibbadás és azért fájunk! Nem semmi ez csajok!
(válasz Krisztina1997 33016. hozzászólására)

33018. Krisztina19972016-11-07 14:29
Szia Katy07!Mindenképp irok ,hogy mi volt.Szerintem akinek nagy volt a méhe v.a miomája és még összenövései is voltak ,azok nehezebben gyógyulnak.Szerintem ez bélfájdalom is egyben.Amikor fekszek elmúlik de ahogy felálok,vagy ülök akkor fáj.Az ülés a legrosszabb .Együtt érzek veled ,én 2009ben vesztettem el apukámat.Igyekezz minden idődet a pihenésre használni ,én minden nap alszok egy kicsit napközben.Nem bírom még a napi fentlétet.És még egy kihívásom is van a jövő héten...Csak azon imadkozom mindennap,hogy laparoszkóppal oldják meg a műtétet.
(válasz Katy07 33017. hozzászólására)

33017. Katy072016-11-07 13:39
Szia Krisztina1997! Ezek szerint én se vagyok egyedül. Kíváncsi vagyok, mit mond majd az orvosod, mert én is ugyanígy érzem belül a fájdalmat. Ráadásul a vágás egyik végénél van egy dió nagyságú göb, ami érintésre is érzékeny, a hasam is nagy. Az elmúlt hetekben édesapám temetését intéztem, fizikailag és lelkileg is megviseltek ezek a hetek, nem tudtam magamra figyelni. Az orvosom magánrendelésére megyek kontrollra 16-án, én is meg akarom neki ezeket a dolgokat mondani. Egy kicsit vagy csak "öregebb" műtött, és nekem is voltak összenövéseim, ezért érdekel mit mondanak neked. Kitartást az előtted álló műtéthez, most már minden rendben lesz!!!!
(válasz Krisztina1997 33016. hozzászólására)

33016. Krisztina19972016-11-07 13:05
Szia Yallah!Akkor nem vagyok egyedül.Holnap megyek hüvely UHra ,mondom is a dokinak.A zsibbadás egyre jobban megy ki a hasból ,és bizony érzem a belsőmet folyamatosan.A beleim is fájhatnak ?úgy érzem mint amikor a kaki nyomta a méhemet,tompa fájdalom folyamatosan.A hasam nem lett kisebb sajnos,ugyan úgy elöre domborodik mint előtte.Én azt hittem hogy ez a hasi fájdalom megszűnik ,de nem.És még a jövő héten turkálnak is benne.Annyira félek ,hogy mégjobban fog fájni mint a nagyműtét volt.
(válasz yallah 33008. hozzászólására)

33015. cicerella2016-11-07 06:55
Kedves Yallah!
Köszönöm a válaszodat, és jobbulást kívánok Neked!

33014. Borsika07032016-11-07 00:35
Sajog a hasam, fáj, kész vagyok, alvás nem megy. Minden jót, szép álmokat! A műtét előtt állóknak kitartást! Minden rendben lesz!

33013. yallah2016-11-07 00:05
Szorítunk neked!
(válasz Bolyci69 33004. hozzászólására)

33012. yallah2016-11-06 23:49
Hát.... kívánom, hogy ne legyen így senki, de nekem még 4 hónap múltán is fájdalmaim vannak. Valószínű a munkámból adódóan, meg ez a hülye front is, pihenés szinte semmi mert már a harmadik 12 órás éjszakámat húzom, egymás után, ha éppen nincs munka, akkor egy széken, vagy egy bazi kemény fotelben kuporgok. Lehetetlen helyzetben. Így valószínű jobban el fog húzódni nálam az a szakasz, ami fájdalommal jár. De örülök, hogy van hol dolgoznom, mert a múltkor majdnem kirúgtak egy hülye ribi miatt, csak aztán a Főnököm megvédett és maradtam. Nem is panaszkodom én csak nyavalygok kicsit itt az éjszakában. Ti azért aludjatok! Jó éjt csajok!

33011. yallah2016-11-06 21:28
Valamilyen segítséget kérj legalább az első 2 hétben! Nekem nincs méhnyak. Mindent kivettek. Alapban semmi változás, szárazabb vagyok, a szex kicsit kellemetlenebb.
(válasz cicerella 32993. hozzászólására)

33010. cicerella2016-11-06 21:26
Kedves Törpicseki, Sajnos csak kismama nadrágba tudok már most járni, mert borzasztóan ,megnőtt a hasam. A Normál nadrágaim már össze sem érnek a derekamon. De most hogy írod a szoknyát-ruhát jó ötlet, mert a kismama nadrág is fogja irritálni szerintem a vágást a hasamon. Sajnos ezt decemberben nehezebb lesz kivitelezni, no de csak kitalálok erre is valamit.
Köszönöm szépen Törpicseki!!!

33009. yallah2016-11-06 21:25
Drága holnapi műtétesek! Az őrangyalotok vigyázni fog rátok! Szurkolunk nektek, és tudnotok kell, műtét után is számíthattok ránk, bármi aggaszt, írjatok! Itt mindenre válasz kaphattok! Bátorság!

33008. yallah2016-11-06 21:23
Krisztike! Nekem most is fáj! Pedig én már "öreg"vagyok!
(válasz Krisztina1997 32992. hozzászólására)

33007. törpicseki2016-11-06 21:16
Cicerella: kényelmes ruhába vagy szoknyába menj a kórházba. Hazafelé a hosszú úton ne nyomja, szorítsa a hasad a nadrág. Én sajnos így jártam. És be se tudtam gombolni mert fel voltam fújódva.
(válasz cicerella 32993. hozzászólására)