Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
51368. Odett30 (válaszként erre: 51365. - Mgagi)
2023. máj. 9. 22:19
Rendben. Probàlok mozogni amennyi megy. De olyan érzés mintha minden belső szervem kiakarna alul esni. Annyira nyom h nem megy a sok jõvés menés
51367. Odett30 (válaszként erre: 51366. - Kajszi72)
2023. máj. 9. 22:17
1 ora totyogàs? 😅 10 perc is elég ès le kell ülnöm. Holnap megyek vissza a korházba ahol mütöttek. Megnèzik mivan a hasammal es miert èrzem azt amit. Nem szoktam nappal aludni. Mütèt utàn 2 napig el el szundìtottam de azota csak este.
51366. Kajszi72 (válaszként erre: 51364. - Odett30)
2023. máj. 9. 12:14

Pedig ülni nem jó. Összenyonod a belsődet. Ne ülj! Séta és fekvés. 2-3 hetesen nem kéne bevásárolni menni, mert szar a koordinációd, és sokkal lassabban mozogsz a többi embernél, nincs biztonságérzet, csak para lesz belőle. Feküdj többet és csináld a krokodiltornát, segít, hogy visszanyerd a helyes testtartást.

Ha nem megy az optimális aktív- passzív lét magától (márpedig valszeg nem megy sajna), akkor tartsd magad időhatárhoz.

1 óra totyogás, teszek- veszek után feküdj le. Ha elalszol, akkor maradj az egy óra aktív ciklus mellett pár napig.

Ha nem alszol el, akkor 1 óra fekvés után jöhet 1,5 óra aktív, kétlábon. Aztán fekvés. Ha elalszol, akkor a 1,5 óra legyen pár napig az aktív ciklus ideje. És így tovább.

51365. mgagi (válaszként erre: 51364. - Odett30)
2023. máj. 9. 06:56
Lehet hogy Kajszinak van igaza, és csak túl erőltetted magad, de ha nagyon nem vagy jól jobb ha megnézeted magad. Azért írtam a cisztát mert nekem akkor voltak ilyen tüneteim. Bár szerintem ha 3 hete műtöttek talán nem ez az oka. Mivel 3 hetes vagy használd ki a 6 hét felépülési időt. Pihenj amennyit tudsz. Annyit mozogj amennyi jól esik. Most érvényes a “lassan járj tovább élsz”. Nő para.
51364. Odett30
2023. máj. 8. 22:43

Itt válaszolok mindenkinek. Isten ments h ciszta legyen a petefèszekben vagy akàrhol. Engem mègegyszer nem vagdosnak meg.

Nekem ülni a legjobb. Fekudni alig fekszek.

A görnyedt testartàs talàlt. Sèta kozben is görnyedek anya nemgyöz szolongatni h egyenesedjek ki. Jah mert az olyan könnyü. Nem hajtom szèt magam. Mult hèten 2x voltam bent a vàrosban vàsàrolgatni. Majdnem elàjultam menet közben. Azota itthon totyorgok.

51363. Kajszi72 (válaszként erre: 51359. - Odett30)
2023. máj. 8. 21:01
Menj el dokihoz UH- ra minél előbb. De azért ne para, könnyen lehet, hogy még mindig túlvállalod magad, mert amit leírsz, az nagyon izomgörcsnek tűnik. Ami ha nincs időben ellazítva, a felvett görnyedt testtartás miatt további izmokat ránt össze. Ha valaki pl. erején felül fut egy ideig, simán rókázhat tőle.
51362. Dy (válaszként erre: 51360. - Odett30)
2023. máj. 8. 20:49
Én ezt úgy fogalmaztam meg, hogy olyan, mint hosszú ülés után mikor bedagad az ember lába, csak most a hasa püffed. Szerintem a vérkeringés még nem az igazi. Nekem is betesz az ülőmunka, ha hanyatt vágom magam, elmúlik, vagy ha megyek, akkor sincs gond. Szerintem még nagyon az elején vagy. 2 hónapja műtöttek, de néha olyan érzésem van, mintha belém döfnének egy kést.
51361. mgagi (válaszként erre: 51359. - Odett30)
2023. máj. 8. 20:04
Ha meg vannak a petefészkeid, esetleg lehet ciszta. De jobb ha doki megnézi.
51360. Odett30
2023. máj. 8. 19:30
Azt kihagytam h a sebemmel nincs semmi gond. Szépen gyogyul. Nem az fáj. Es a màsik amit kihagytam hogy amikor lefekszem akkor a hasam kicsit bal oldalt megkeményedik belul. Utanna amikor màr fekszem egy jo 1 perce ez a keménység elmulik
51359. Odett30
2023. máj. 8. 19:28
Sziasztok. Holnap lesz 3 hete a hasi műtètemnek. Nem érzem azt hogy jobban lennék. Amikor sétàlok nagyon kellemetlen érzès van a hasamban. Nemis tudom leiìrni az èrzèst. Olyan nyomàs szerű. Nem is tudok sokat sétálni egyhuzamban. Elöre kell hajolnom akkor enyhűl ez az érzès vagy lekell ülnöm. Hányingerem van sokszor ilyenkor ettől a nyomàs szerü fàjdalomtol. Mèg azt vettem èszre hogy mintha kihasitana a derekamba tompán. Ez mindenkinél igy van vagy van valami gond?
51358. Kajszi72 (válaszként erre: 51355. - Nokedli1974)
2023. máj. 4. 21:05
Ebben az időszakban nem kéne farmert hordani, csak irritálja a hasat, szellőzni se úgy tud, ahogy kéne. Pamut bugyi, mackó nadrág. Szellősen, kényelmesen.
51357. Dy (válaszként erre: 51356. - Dy)
2023. máj. 4. 18:03
* 10 cm-t akartam írni
51356. Dy (válaszként erre: 51355. - Nokedli1974)
2023. máj. 4. 18:02
Szia. Nekem volt sebfertőzésem. El fog múlni, 9 hét után a 1 cm-es duzzadt csík még két ujjbegynyi. De fel fog szívódni. Csak hogy dolgozok és ülök egész nap, még lassabb.
2023. máj. 4. 10:27
Sziasztok! Hár igen, ahogy írtátok páran, sebtoilett, 2 naponta fertőtlenítés, curiosa gel és tapasz. Azt mondták a sebészeten, hogy túl sokat mozgok és túl hamar vették ki a varratot. Azóta javul, de ma láttam, hogy a széle megint gennyes.. pedig nem éri víz azóta.. A másik, hogy a vágás fölött meg van duzzadva a hasam, ami még a farmeren is átüt.. Vékony testalkatú vagyok.. El fog ez múlni???
51354. yallah2
2023. máj. 3. 21:42
Lányok! Igaz, hogy nektek ki kell bírni a kötelező 6 hetet a huncutkodásig, de ha a pasi nem bír magával, neki mehet a petting!
51353. yallah2 (válaszként erre: 51344. - Odett30)
2023. máj. 3. 21:37
Ha most vagy 1 hetes, 2 hét múlva mehet neked simisimi, de a párodnak már mehet a simisimi de csak az. Behatolás nem ajánlott!
51352. yallah2 (válaszként erre: 51337. - Odett30)
2023. máj. 3. 21:32
Vegyé vissza.....
51351. Odett30 (válaszként erre: 51348. - Mgagi)
2023. máj. 2. 17:58
Akkor szűzlány leszek majd 😁
51350. Odett30 (válaszként erre: 51349. - Kajszi72)
2023. máj. 2. 12:29
Körbe van álványozva a ház.minden kerti bútor elvan pakolva hogy a munkásoknak ne legyenek útban a székek es az asztal. 😔 igy kénytelen vagyok hajolgatni. Majd lehet egy széket előszedek es akkor leülök ha jönnek a cicák.
51349. Kajszi72 (válaszként erre: 51347. - Odett30)
2023. máj. 2. 00:06

Szabad, ha bírod, de lassan. Bár a gugolósdi jobb, később is, amikor valamit fel akarsz emelni, inkább egyenes törzzsel és lábrogyasztással kell csinálni.

Miért nem csalod fel a macskát vmi asztalra, bástyára? Akkor nem kell hajolgatni annyi ideig...🤣🤣🤣

51348. mgagi (válaszként erre: 51344. - Odett30)
2023. máj. 1. 19:56
Nálunk is a fájdalom és az elhúzódó vérzések majd újabb fájdalom miatt ritkultak az együttlétek. Nálunk a férjem ugyan megértett, de néha elégedetlenkedett holott nem tehettem róla. A 6 hét “no sex” semmiség volt. De aztán szépen lassan belekóstoltunk és jó volt. Ahogy Kajszi is írta olyan olyan szűz lány módjára. Az igazat megvallva mind 3 szülés utáni 6 hét elteltével így volt (mintha újra szűz lány lettem volna)😉
51347. Odett30 (válaszként erre: 51345. - Kajszi72)
2023. máj. 1. 19:52
Már vissza vettem a lendületből minden téren 😅 hajolgatni szabad amugy? Macskákat szoktam simogatni az udvaron unalmamban 🤣 a szomszéd cicái ide járnak. Mivel legugolni nem merek( nem is birnék) igy lekell hajolnom. Ne mond h azt sem szabad 😆 🤣
51346. Dy (válaszként erre: 51345. - Kajszi72)
2023. máj. 1. 19:22
Csatlakozom a pozitív új tapasztalások listájához. Felmásztam ma egy várba, kb 5 km oda-vissza hegyen, emelkedőn, de azért nem veszett meredeken. Az erőnlétem jobb, mint volt. Betéttel indultam el, mert még mindig nem tudom elhinni, hogy nem kell, főleg fizikai munka után. Azt hiszem, hogy tényleg egy új élet kezdete. Remélem, így is marad. Azért nagyon jó most újabbnál újabb akadályokat legyűrni.
51345. Kajszi72 (válaszként erre: 51344. - Odett30)
2023. máj. 1. 17:47
Akkor nálad ez a szegmens is becsatlakozott a bizonyításos csapatba a mosogatás, felmosás mellé... 😁 A párodnak jövök egy bocsánatkéréssel.😁
51344. Odett30 (válaszként erre: 51343. - Kajszi72)
2023. máj. 1. 11:55
Köszönöm a válaszod❤ akkor vissza fogom magam. A párom nagyon megértő és türelmes. Nem vele van a baj😅 a nagy méretű mioma miatt az előző honapokban sem volt túl nagy örömöm ezekben a dolgokban. Lehet emiatt érzem kicsit azt h jól esne már mert olyan sok fájdalmam volt emiatt. Megértettem amit leirtál és vissza fogom magam. Már csak 4 hét. Ha eddig kibirtam élvezetek nélkül ez már semmiség 😊
51343. Kajszi72 (válaszként erre: 51341. - Odett30)
2023. máj. 1. 05:47

Nem csak a nyúlka- piszka 🤣 miatt.

Gondold végig, mi történik az orgazmushoz vezető úton fizikálisan. Hova vezet a simi- simi.

A megemelkedett vérnyomás, pulzus, kontrollálatlan izomösszehúzódások pl.

A hüvelyed a méhnyakaddal a régi méhszalagokkal lett a testedben szó szerint kipányvázva. Ezek a varratok is gyógyulóban van. Ha ezt most szétcseszed, nagyon sok problémát okozol magadnak.

A másik: a testünk folyamatábraként működik. Prioritásokat állít fel, bizonyos funkciókat, metódusokat hátrébb sorol, az optimális működés, állapot elérésének érdekében.

Egy hasi seb prioritást élvez, a szexuális vágy ilyenkor minimalizálva kell legyen. Így működünk. Ezért írom a következőt...

Ha engedsz a párod türelmetlenségének, egy életre szétcseszheted magad ott bent.

Azt a 6 hetet nem viccből találták ki.

51342. Kajszi72 (válaszként erre: 51339. - Dy)
2023. máj. 1. 05:14

A petefészkek nem varázsütésre állnak le, nem is egyszerre, hanem fokozatosan. Tudni fogod amikor megtörténik.

A premensrtuációs tünetek enyhébben, de maradnak, egyéne válogatja, kinek hogy és mennyi ideig. A puffadás (gondolom a has) és a szöveti ödéma két külön dolog. Az, ha eddig volt, valszeg marad, olyan lesz, mint egy marker, innen tudod majd, hogy aktív ciklusod van. A cicifeszülés, a zabálhatnék ugyanígy. A hormonjainkat nem cserélték le, meg se gyógyították, úgyhogy érdemes a mensinaptárat tovább vezetni.

A peték optimális esetben valóban felszívódnak, de ciszták kialakulására sokkal nagyobb az esély, mint műtét előtt. Ez megint egyéni genetika függvénye.

A nagymamáról nem hiszem, hogy tudható, miért is injekciózták, mi volt a probléma eredete. Csak példák: a méh görcse, petefészekciszta, endometriózis, kismedencei összenövések.

A hüvelylazaság kifejezést nehezen értelmezem, de az is egy izom, ami hetek óta nem volt használva. Edzeni 😉 kell, így visszatér a tónusa.

Nincs méh, nincsenek összehúzódások, az orgazmus élmény is másabb. A hüvely nyálkahártya is változik, vékonyabb lesz.

Minden kicsit más lesz, rajtad áll, hogy mit hozol ki ebből a változásból. Az eltávolított méhed egy rendszer része volt. A kiiktatásával a rendszer minden más tagjának módosul a működése. Ezt is el kell fogadni. A "nem olyan, mint volt" rossz mantra. A "másmilyen" jó mantra. A más formálható, a jelen és a jövő alapja.

51341. Odett30
2023. máj. 1. 00:52
Nah van még valami amiert légyszi ne tépjétek le a fejem 😅😆 ugye a sex az 6 hétig nem ajánlott. Nem is akarom h ott belűl nyúlka piszka legyen. Dee a simi-simi az még belefér kìvűl??? Attol h mütöttek a vágyak nem nyugszanak🐵🐒🦧🤣😅
51340. Odett30 (válaszként erre: 51338. - Kajszi72)
2023. máj. 1. 00:43
Köszönöm a válaszod ❤😊 türelmes vagyok magammal csak vitt a lendület.vissza fogom mostmár kicsit magam. A nap fénypontja az volt hogy tüsszentettem egyet. Olyat ordítottam 😑😔 mütét óta még egyszer hapciztam. Mindig probálom elkerülni ,megelőzni. De ezt nem sikerült. Mintha szét akartak volna szakítani belülről. Nem javitott a mai állapotomon 😅😆🙃
51339. Dy
2023. ápr. 30. 22:36

Sziasztok korábban műtöttek!

Műtét utáni (7,5 hét) hüvelylazaság normális, változik még, vagy barárkozzak meg vele? Nőgyógyász semmi bajt nem lárott, de hogy nem ilyen volt, az teljesen biztos.

Másik dolog. A petefészkek maradtak csak, elvileg még működnek. A korábbi, ciklus körüli dolgok, tünetek eltűnnek, mint puffadás, rossz közérzet pl? Nőgyógyász szerint igen, mert a méhnyálkahártya változása már nem játszik. Petesejt felszívódik a hasüregben.

Feltétlenül van jele annak, ha a petefészkek már nem működnek egyáltalán, vagy egyéni? Egyik nagyanyámnak soha semmi baja nem volt, a másikat meg injekciózták éveken át, olyan rosszul volt.

Mivel kielégítő választ nem találtam, kaptam sehol, bennetek bízom.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook