Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (22. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33829. törpicseki2017-01-21 09:03
Szia Ildikó51: itt vagyok minden este. Olvasgatok, hogy kinél mi újság. Nyomon követem, hogy kivel mi történt. De én már fél éves műtött vagyok. És halványulnak az emlékek.
Fél év múlva Te is csak egy kellemetlen emléknek fogod tartani a műtétet. Nem írom, hogy rossz emlék. Mert ki lehet bírni. És utána minden jobb lesz. Erre gondolj! :)
(válasz ildikó51 33827. hozzászólására)

33828. yallah2017-01-21 00:07
Gyerekek! Ne féljetek attól ha mindent ki akarnak venni, ha nyitott hasi műtétet terveznek. Attól Ti még teljes értékű NŐK maradtok! Nem fog látszani semmi. Senki nem mondja meg rólatok, mi történt.
Én tartottam attól hogy majd nem fogok tetszeni a pasiknak. Mondjuk a melóhelyemen. Nem volt titok, mi volt velem. De ugyanolyan pajkos nőci maradtam, mint voltam. Talán pajkosabb kedvesebb is. Ugyanúgy bohóckodnak velem a kollégák. Mikor kinyitják a hasad akkor sokminden kiderül, ami esetleg egy laparoszkópiánál esetleg rejtve marad. Nálunk Szentesen nem is csinálnak ilyen műtétet laparoszkóppal. Elismerem, kevésbé megterhelő, hamarabbi a felépülés, hiszen ebben dolgozom, de a hasunkban annyi minden van összerámolva.

33827. ildikó512017-01-20 19:58
Szia törpicseki ! De jó hogy te is itt vqgy úgy el tüntetek !! Igen azèrt mondta ha kinyit mekem hasi műtètem lesz akkor látja majd !ha kell persze vegye ki nem szeretnèk kèsöbb másik műtètet ! Puszi neked 🌛🌜🌛🌜🌷🌸Ӿ
01;
(válasz törpicseki 33826. hozzászólására)

33826. törpicseki2017-01-20 19:51
Ildikó51: nekem is csak a méhet akarták eltávolítani laparoszkópiával. 1 órája tartott a műtét amikor a szívemmel gond lett. Az altatóorvos tanácsára fel kellett gyorsítani a műtétet. Így felnyitottak. Akkor derült ki, hogy a petefészkeim is csúnyák. Ez a monitoron nem látszott. Csak amikor szabad szemmel megnézte a doki. Azt mondta, olyan volt mintha liszttel lett volna beszórva. Mindent kivett. És így elkerültem, hogy 1 év múlva ismét a műtőasztalon legyek.
(válasz ildikó51 33825. hozzászólására)

33825. ildikó512017-01-20 19:33
Szia Kotkoda !
Igen nekem is ezt mondta a doki hogy ha kinyit akkor látja mi a helyzet ! Nekem mèhtest polypom van az okozza az állanó vèrzèst de hogy a petfèszeknèl lenne e nem látta a hüvelyi ultrahangon bizok benne hogy maradhat !
Szèp estèt neked is puszi💗🌛🌜🌛🌜
(válasz Kotkoda_:) 33824. hozzászólására)

33824. Kotkoda_:)2017-01-20 18:56
Szia Ildikó,
Nekem a miómáim elhelyezkedese miatt csak a méhtestet kellett eltávolítani.
Kedden alaposan faggasd ki az orvosod. Igazán csak akkor látják mi a helyzet, ha már élesben megy a műtét.
Nekem vannak ismerőseim akiknek mindent eltávolítottak, de teljesen panaszmentesek, jól vannak, és nincsenek PMS tüneteik sem.
Kedden már többet fogsz tudni.
A bicajozás nekem is szerelem.
Szép estét Neked!
🚴🌝🌷
(válasz ildikó51 33820. hozzászólására)

33823. Kotkoda_:)2017-01-20 18:40
Én már túl vagyok a műtéten, de más jellegű betegségem volt. Biztosan olvasni fogják a többiek is az üzeneted.
A legfontosabb hogy maradj pozitív, meg fogsz gyógyulni.
Drukkolok.🌞
(válasz Kék Lilla 33821. hozzászólására)

33822. ildikó512017-01-20 18:03
Kedves Kèk Lilla !
Olvasgasd vissza a fórumot hátha találsz valakit !így hirtelen nem tudom van e köztünk !
Sajnálom hogy ilyen csúnyaságot találtak nálad is!
De itt jó helyen leszel sok támogatást tanácsot fogsz te is kapni mint mindjáan mi is ! Fel a fejjel !!!csak a gyógyulásra koncentrálj üdv Ildikó:-)
(válasz Kék Lilla 33821. hozzászólására)

33821. Kék Lilla2017-01-20 17:19
Sziasztok
4 napja tudtam meg hogy rosszindulatú petefészekrákom van még nem tudják hányadik stádium.két hét múlva műtenek.ismertek valakit akinek ez volt mi.van vele?puszi

33820. ildikó512017-01-20 15:03
Kedves Kotkoda !
Keddden megyek mèg a dokimhoz beszèlgetünk mèg habár ő már többször kifejtette hogy minden ki nehogy utána baj legyen de ha egèszsèges a petefèszkem akkor bennt hadja ha akarom de utána ha baja lesz azt mondta leeszi a fejemet ! Na ezèrt vagyok tanácstalan !
A sport nekem a kerèkpározás imádom ! A súlyomat tartom èvek óta 57 kg !èn is szeretek csini rucikba járni meg minden ! Örülök, hogy jót sètáltál pedig nagyon hideg van kinnt puszi!lak :-) 🌷🌹🌼🌞🌞🌞ӽ
74;
(válasz Kotkoda_:) 33812. hozzászólására)

33819. ildikó512017-01-20 14:53
Kedves yallah !
Jó hallani rólad èppen valamelyik nap hiányoltam a règi lányokat :-) :-) :-) Krisztina 97 irt a többi règi csajszi nem !
Igen sajnos kètsègek közt vagyunk mi műtètre várok tele kèrdèssel gondokkal mi lesz hogy lesz amiken ti is átestetek csak mi meg türelmetlenek vagyunk főleg èn nekem elmaradt a 12ère tervezett műtètem 30 lesz ha minden jól megy ès nem leszek beteg !
Hát remèlem velünk is minden rendben lesz !
Örülök hogy jól vagy puszillak :-) :-) 🌹🍀🌸
(válasz yallah 33817. hozzászólására)

33818. ildikó512017-01-20 14:47
Alibaba!
Mindig azt a választ kapom a dokimtól hogy meglátja ha kinyit addig azna terv hogy mindent ki!
Muszály vagyok mondogatni neki tegnap is mondtam neki a telefonba már kiidegeltem dehát ilyen vagyok ,persze ő sem tudja látatlanba megmondani mi lesz de bizok benne hogy tudja mit csinál !!de kedden megyek hozzá ès átbeszèljük :-)
(válasz Alibaba13 33814. hozzászólására)

33817. yallah2017-01-20 14:35
Sziasztok! Én már elég régi lány vagyok itt, mostanában nem sokat jártam itt nem győztelek olvasni Benneteket.Sport szex .... Elhízás stb. Az én esetemet mondom. Sport: Én 10 éve hastáncolok. El nem tudtam képzelni, hogyan fogok visszatérni a tánc világába műtét után. Nagyon hiányzott. Egy hónap kihagyás után Lementem a táncterembe és először csak egy nagy labdán üldögélve próbáltam. Aztán fokozatosan mindig többet. 2 hónap múlva már fel tudtam lépni egy fesztiválon.
Szex: Az első katasztrófa volt. Féltem is tőle meg minden. Kellett síkosító. Nem is vagyunk már fiatalok a kapcsolatunk is 16 éves de azért még működik.Fél év elteltével majdnem olyan mint régen de ritkább.
Elhízás magas vérnyomás: nincs. Inkább alacsony a vérnyomásom. Hízás semmi.
A munkába visszatérés volt a legnehezebb. Ápolónőként épphogy a 6 hetet otthon lehettem. Nagyon gyorsan elfáradtam. Beteget nem engednek még mindig emelgetni egyedül, de nem is bírom. Amúgy rendben vagyok de nem vagyok már a régi, nem bírok annyit. Hát alkalmazkodom.52 leszek.

33816. yallah2017-01-20 14:00
Azok ám! Szűkek! Kell majd némi síkosító meg lehet egy kis Cikatridina kúp.
(válasz ildikó51 33794. hozzászólására)

33815. yallah2017-01-20 13:56
Szia. Az enyém momentán agyvérzést kapott. Nem beszélve a kolléganőimről mikor Kiderült, hogy egész nyáron nem fogok dolgozni. Kaptam olyat hogy.... De Megmondtam én is a magamét. Olyan volt mintha azt hinnék, hogy kiba..ból műtenének. Ha várok hogy lemenjenwk a szabadságolások már rákos lennék.
(válasz Etus70 33781. hozzászólására)

33814. Alibaba132017-01-20 13:36
Szia!
Én is ezen agyalok még mindig, hogy legalább valami maradhatna. Az én dokim, megelőzésre hivatkozik.
(válasz ildikó51 33811. hozzászólására)

33813. Kotkoda_:)2017-01-20 13:32
Etus70,
Tudom, nem a rémtörténetek miatt nyitották ezt a topikot, de talán, akik még vacillálnak, és jobb esetben csak hónapról hónapra és nem hétről hétre élik át ezeket a borzalmakat,az eseteinkből erőt meríthetnek.
Emlékszem én csak pár nappal a műtétem előtt regisztráltam. Végülis már mindenkit kiborítottam a környezetemben. Persze én is nagyon féltem a műtéttől, az altatástól.
Jó volt is Veletek "beszélgetni". Hasonló problémák, hasonló kételyek...
És mindenkitől erősítést kaptam.
Ezt csak köszönni tudom a mai napig Neked és a többi sorstársnak is!
Puszillak
😊💪
(válasz Etus70 33810. hozzászólására)

33812. Kotkoda_:)2017-01-20 13:18
Igen, mindent tisztázz az orvosoddal. Semmi kétely ne maradjon Benned, így menj neki a műtétnek.
Én olyan következményektől nem tartottam, amiket írtál. Nézd, a csontritkulás és a magas vérnyomás összejöhet teljesen más okból is.
Az elhízás pedig szintén befolyásolható. Sajnos, ahogyan lassul a kor előrehaladtával az anyagcserénk, úgy egyre nehezebben tudjuk letornázni a többletet.
Nekem a sportolás már egyáltalán nem azt jelenti, mint 5-6 éve. Persze nő vagyok, szeretek csinos lenni. De most már a jó vérkeringés, a tiszta agyműködés, a jó memória ... és hasonlók miatt mozgok.
Persze az sem árt, ha nem kell a 38-as nadrágot 40-esre cserélni.
Éppen ezért sétáltam délelőtt a napsütésben közel egy órát!
😀💟
(válasz ildikó51 33811. hozzászólására)

33811. ildikó512017-01-20 11:50
Szia Kotkoda! Jól van akkor megnyugodtam hogy rendben vagy !
10 nap de sok az mèg istenem !
Egy örökkè valóság ,d csak elmegy habár úgy kavarognak a gondolataim a mèhnyakat meg egy petefèszket azèrt szeretnèm ha ott hagyná olvasgattam nem olyan jó az ha nincs ott meg fèlek utána jönnek a betegsègek csontritkulás magas vèrnyomás hízás stb ,,úgy hogy kèrni fogom a dokit ha nincs baja a mèhnyaknak meg a petefèszeknek hadja ott ragaszkodok hozzá !na mostbezen agyalok mindig van valami amin agyal az ember !puszi:-) 🌞🌞🌞
(válasz Kotkoda_:) 33807. hozzászólására)

33810. Etus702017-01-20 11:00
Ne is emlegesd, még most is kiráz a hideg ha ezekre a vérzésekre gondolok. Az utolsó karácsony reggel amit a műtét előtt töltöttem. Épp a konyhában álltam, teljesen gyanútlanul, előtte már kétnapig "tiszta" voltam. Egyszerre valóságos vértócsa lett alattam. Sokáig tartott amíg a fenyőillatot nem kapcsoltam össze ezzel az érzéssel. Na, ez volt az amikor elhatároztam, hogy lesz ami lesz, új orvost keresek és műtétet akarok.
A pecsételés meg változatos, néha 1 nagyon pici van, de már nem is emlékszem mikor volt utoljára.
Azért nagyon sokáig tartott amíg vásárolni mertem magamnak fehér szoknyát és nadrágot. Nem akartam elhinni, hogy lehet:)
(válasz Kotkoda_:) 33809. hozzászólására)

33809. Kotkoda_:)2017-01-20 10:17
Szia,
Nem baj, ha csak ennyi. Ez szinte semmi. 🌞
Húúúú, azok a napok amik még a múlt hónapban is gyötörtek...
Képzeljétek, hazalátogattunk anyuhoz Siófokra karácsonyozni. Indultunk haza ebéd után . (dupla éjszakai betétet tettem be)Na, kb 20 perc múlva, mondtam a férjemnek, hogy álljunk meg, mert szerintem gáz van. Hát volt... A farmerem hátul a zsebekig, elől pedig az övem csatjáig tiszta vér volt. Ok, cseréltem betétet, de mondtam, hogy meg se álljunk hazáig. Magam alá tettem a szokásos szemetes zsákot, hogy az autóülést ne tegyem tönkre.
Na elképzelhetitek, hogyan értünk haza kb 3 óra múlva.
Bár még nagyon korai következtetéseket levonnom, mert még csak közel 2 hetes műtött vagyok, de biztosan sokkal jobb lesz.
Ez a pár napos pecsételés maradhat!
😊
😊
(válasz Etus70 33808. hozzászólására)

33808. Etus702017-01-20 09:58
Szia! Ez sajnos így van, nekem még mindig van PMS-em. Ezt is szívesen elfelejtettem volna:)
(válasz Kotkoda_:) 33807. hozzászólására)

33807. Kotkoda_:)2017-01-20 09:41
Szia Ildikó,
Köszi, szerintem jól vagyok. 🌞 Bár picit maszatos a betétem, de ez állítólag ez nem rendellenes. Mondta az orvosom is műtét után, hogy ne ijedjek meg.
Privátban is kaptam egy üzenetet, ahol megnyugtattak. Mivel a hormonműködés megmaradt, ezért a ciklusokat mindig meg fogom érezni. Lehet, hogy ilyen tünetekkel. A lényeg, hogy nem görcsölök, semmim nem fáj. Nincs hőhullám, úgyhogy teljesen OK minden.
A lukacskák a hasamon gyógyulnak, mert a köldökömnél igencsak viszket. De nem bántom, majd szépen lassan meggyógyul.
Vágd a centit, lassan Te is túl leszel rajta.
😊😘
(válasz ildikó51 33806. hozzászólására)

33806. ildikó512017-01-20 09:13
Kedves Kotkoda!
Mizu van veled???? Rendben vagy??!puszi🌞🌞🌞

33805. ildikó512017-01-20 09:11
Köszönöm Etus megdumáltuk☕☕☕☕☕💗
(válasz Etus70 33803. hozzászólására)

33804. Alibaba132017-01-20 08:25
😂😂😂😂😂😇ԅ
19;😇😇😇
(válasz ildikó51 33794. hozzászólására)

33803. Etus702017-01-20 08:17
Szia! Ha túl leszel rajta, vendégem vagy egy capuccinóra:)
(válasz ildikó51 33797. hozzászólására)

33802. Mariann 19782017-01-19 22:22
Sziasztok!olyan valakit keresnék,aki a 3 hónapos ct kontrolon át eset már,és találtak valamit nála.mert elégé meg ijedtem most az eredménytől:jobb oldalon valami 35x22mm.és utánna kérdezi hogy műtéti maradvány-e?hivtam a dokit de csak jövőhéten tud fogadni.kérlek benneteket aki tud segíteni az írjon,és le írom neki azokat ami oda van írva.köszönöm előre is

33801. ildikó512017-01-19 18:04
Laszilviről valaki tud valamit ?remèlem jól van 🍀🍀🍀

33800. ildikó512017-01-19 18:00
Kedves Kotkoda
Megnèztem a videót szerintem ha bennt maradt a mèhnyakad akkor elkèpzelhető a kevès nem túl piros vèrzès de ha meg akarod nyugtatni magadat beszèlj a dokiddal èn ezt tennèm puszillak ne aggódj 🍀🍀:-)