Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (20. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34733. Kotkoda_:)2017-03-06 13:29
💪💪💪😘
(válasz Kék Lilla 34732. hozzászólására)

34732. Kék Lilla2017-03-06 12:52
Sziasztok lányok
Köszönöm a csodálatos üzeneteket, priviket, sms-eket!
Most mindenkinek itt válaszolnék; Csöpög a cucc,
álmosságon kívül egyenlőre
semmit nem érzek. ... Majd
otthon a vérképmegtartó injekciótól kesz állîtólag mellékhatás.Idáig ennyi, de érzem
az energiátokat!!köszi ági

34731. angi682017-03-06 07:29
Drága Kék Lilla!
Sird csak ki magad, az olyan jót tesz a léleknek, pláne ebben az esetben. Nekem is anno sokszor csaltak könnyeket az írások a szememben.
Tényleg nagyon jó érzés, h még igy ismeretlenül is mennyire aggódunk egymásért, és bátoritjuk egymást ebben a nehéz időszakban! Szinte a gyógyulás 50% -a már meg is van igy!
Légy erős, kitartást és rendbe jön minden!
Lábadozóknak is ugyanezt kivánom, igy 9 hónappal a műtétem után!
Lányok, sokkal szebb az élet azóta!
Ölelés mindenkinek 💖😘
(válasz Kék Lilla 34726. hozzászólására)

34730. veggoline2017-03-06 06:28
JÓL vagy KÉK LIllla??????

34729. yallah2017-03-05 23:25
Hát.... itt ebben a fórumban 50% akinek kell még nőgyógyászati szűrésre és ultrahangra menni. Akinek még van miből kenetet venni. Akik radikális méheltávolításon estek át, mint nagyon sokunk, annak csak elég másfél 2 évente kontrollra menni. Ha panaszmentes. Egyébként a Csontritkulés szűrésre a Klimaxambulancián kell jelentkezni. A többit nem tudom. Nekem már nincs mit szűrni
(válasz Bea11 34721. hozzászólására)

34728. Idna672017-03-05 22:33
Kedves Kék Lilla Ági!
Pár hete találtam Rátok. Mindenki írása nagyon sokat segített Nekem a mütétem előtt, de a legtöbb erőt Töled kaptam.Sokadig alkalom,hogy folynak a könnyeim miközben a soraidat olvasom.A mütéted napján nagyon sokat gondoltam Rád, alig vártam hogy adj valami jelet.Holnap is gondolni fogok Rád és küldök jó sok energiát. Tudom,hogy végig járod az utad és az út végén Te leszel a GYŐZTES! Mielöbbi gyógyulást kívánok Neked! Andi

34727. ildikó512017-03-05 19:36
♥♥♥♥♥♥♥♥

34726. Kék Lilla2017-03-05 19:25
Sziasztok drága lányok
Most ébredtem fel és olvasom
amit írtatok nekem....
Te jó Isten, most meg én sírok,
de nem akárhogy...!de ezek
nagyon gyógyító, tisztító könnyek!!!Én tudom hogy mindnyájunkra vigyáznak valahol
nagyon!!Már tudom.
Turelemmel viselek majd mindent, mert a türelem minden
öröm kulcsa!!Milyen szerencsés
ember vagyok hogy vagytok
nekem!!!nagy ölelés:lilla

34725. Aniesz2017-03-05 18:32
Ismeretlenül is sokat gondolok ràd holnap. Még a ràm vàró esemémyek előtt àllok,nem tudom mi lesz még...de addig is ha erőt tudsz meríteni abból hogy gondolunk ràd akkor màr segítettünk! "MINDEN LEHETSÉGES ANNAK AKI HISZ" Màrk 9.23 ☺
(válasz Kék Lilla 34723. hozzászólására)

34724. Kotkoda_:)2017-03-05 17:52
Drága Kék Lilla, Ági!
Nagyon nehéz meghatódás nélkül írni akár egy szót is a hozzászólásodra.
Sajnos az elmúlt 2 évben nagyon közelről éltem át, igaz csak hozzátartozóként ezzel a betegséggel felvett harcot. Férjemet vastagbél daganattal műtötték. Felvette a kemoterápiát, sztómás volt 9 hónapig. De ma már jól van, és tudom,hogy meggyógyult!❤
Felolvastam neki amit írtál. Nekem háttal ült,így csak a végén láttam az arcát. ... potyogtak a könnyei.
Tudod, ezt igazán csak az érti, aki már tapasztalt hasonlót. ...💖
Holnap sokat gondolok Rád, erős legyél és továbbra is maradj ilyen kitartó és pozitív.
Puszillak
(válasz Kék Lilla 34714. hozzászólására)

34723. Kék Lilla2017-03-05 15:33
Drága Krisztina
Köszönöm szépen!!
Nemsokára itt az idő!Holnap!!
De nem félek!!Nem mondom,
egy icipicit izgulok, de nem
félek !Sok tapasztalatot fogok
szerezni holnap.
Szép napot nektek!! Lilla

34722. veggoline2017-03-05 15:19
Én ugyanezt éltem és élem át.Az iszonyatos szembesülés mikor kimondják a szemedbe rákos vagy....Azután a rettegés a ct eredményig!Nekem ez pontosan egy hétig tartott.Már sokkal könnyebben viselem, de már nagyon szeretném ha megszabadulnék .
Jelenleg egy szép piros alma vagyok ami belül rohad....ezt érzem
És ahogy Te rendszeresen járok nőgyógyászhoz.Semmi tünete nem volt csak két halvány piros maszatka.
És nem tudjuk aki velünk szembe jön talán ő is közénk tartozik.Ez kívülről nem látszik.
És még annyit hozzáteszek hogy én egy 58 éves, de legfeljebb 48 évesnek látszó csinos és szépnek tartott életvidám asszony vagyok.....
(válasz Aniesz 34705. hozzászólására)

34721. Bea112017-03-05 14:08
Sziasztok Lányok!

Járt már valaki közületek klimax ambulancián? Milyen vizsgálatokat végeznek ott? Van nőgyógyászati (hüvelyi) vizsgálat is, vagy pl. kenetlevétel? Hüvelyi ultrahang? A csontritkulásra hogyan szűrnek?
Köszi annak, aki válaszol!

34720. Krisztina19972017-03-05 13:29
Drága Lilla!

Csodállak téged ,amiért így állsz a dolgokhoz.Eszembe jutnak az én kemény hónapjaim,pontosan 4 hónap.De itt vagyok (vagyunk)és még sokáig leszünk is!Mi nők hihetetlen erősek vagyunk és a kitartásunk mindennél nagyobb.Imádkozom érted,hogy az előtted álló utat győzedelmesen vidd végbe💪👃Isten áldása legyen rajtad!Ölellek szeretettel!Krisztina
(válasz Kék Lilla 34698. hozzászólására)

34719. Kék Lilla2017-03-05 12:34
Én sajnos nem ismerek ott senkit,de azt hallottam róla
hogy a nőgyógyászati osztálya(is) az egyik legjobb az országban.A legjobbakat kívánom Neked,! Lilla

34718. Kitti782017-03-05 11:59
Sziasztok!

Uzsoki kórházról mi a véleményétek? Tudtok ott ajánlani megbízható operatőrt?

Köszönöm! Gyógyuljatok gyorsan! :)

34717. Kitti782017-03-05 11:58
Szia!

Nekem ugyan más problémám van (méhnyálkahártya daganat), tehát fel sem merül a kísérletezgetés (39 éves, szintén gyerek nélkül, ugyan ilyen "görcsös-kilökődős tünetekkel), de azt gondolom, hogy ne húzd az időt. Műtenek, vagdosnak, hormonnal kezelnek, nehogy aztán más probléma is kialakuljon... :/ Ez az én véleményem. Kitartás!
(válasz mademoiselle74 34712. hozzászólására)

34716. veggoline2017-03-05 07:26
KÖSZÖNJŰK EZEKET A SOROKAT!
ÍGY NAGYBETÜKKEL!
(válasz Kék Lilla 34714. hozzászólására)

34715. mademoiselle742017-03-04 23:41
Idna67, szia :)
köszönöm a válaszod, hallottam az eljárásról, de a dokim szerint mivel annyira torzult már a méhem belülről (a sok göb miatt + a kétszeri műtét általi vagdosásoktól, összességében talán kb 6-7 miómát vágtak már ki belőlem), hogy nekem nem segítene már ez sem állítólag... vagyis hogy a sérült méhfal a kisebb miómák miatt sem tudna már megfelelően összehúzódni :(
de nagyon örülök, h Neked legalább egy időre bevált! borzalmas egy betegség ez... köszönöm az ötletet!

34714. Kék Lilla2017-03-04 22:02
Sziasztok lányok
Veggolline,köszönöm kedves
soraidat.Azt elfelejtettem Nektek megírni hogy a műtét óta én
túl vagyok egy hólyaghuruton és egy bélhuruton.Ez állítólag gyakori ilyen nagy műtét után.
Én ott követtem el a hibát hogy amikor kivették a vesecsövet és
pislhettem kedvemre,annak
ellenére hogy fájt a pisilés, nem szóltam erről az orvosoknak, valamiért azt hittem én balga
hogy ez természetes.Hát nem az.Aki műtétre vár, erre is figyeljen ha lehet.Most szeretnék elmesélni egy történetet ami
tegnap esett meg velem a 2-es
villamoson.Jöttem haza, a vili
csordultig tele.Amikor a Vámház
körúti megállóhoz értünk,egy
általam soha nem látott vadidegen hölgy letett a karomra
egy szem Negro cukrot a következő szavak kíséretében:
Egy kis bánatüző szeretetmorzsa!Megköszönni sem volt időm,mert a hölgy leszállt és eltűnt.Nekem akkor egyáltalán nem volt rosszkedvem,és szerintem a
pofim sem volt bánatos,mégis,
valamit megérezhetett...
A jelenetet sokan látták.Hosszú
percekig az utasok csak tátott szájjal,hitetlenkedve bámultak egymásra.,és rám.Bevallom
elérzékenyülttem,és amikor leszálltam,láttam hogy a másik
oldalon ülő hölgynek csorog a
könny a szeméből.
Hát ki mondja hogy nem szép az élet..?!Én voltam az valaha?
Sok puszi Lilla

34713. Idna672017-03-04 21:56
Szia mademoiselle74

A mióma embolizációs eljárásról hallottál már? Én öt évvel ezelött megpróbáltam, összesorvadtak, 3évig nagyin jól voltam. Sajnos bele tartoztam az 1%~ba és vissza nöttek. Lehet érdemes lenne utána járnod. Ha gondolod megírom az orvos elérhetőségét.Üdv:Andi

34712. mademoiselle742017-03-04 21:18
sziasztok, már korábban írtam ide, én még minden előtt állok.... de olvasgatlak Titeket folyamatosan :)
szóval én vagyok az, aki 42 éves és nincs gyerkőc, viszont van a miómás méh, meg a 70-es hemoglobin :(

el szeretném mesélni a tegnapi és a mai napomat: ugye én fogamzásgátlót kaptam, mint 7.!! megoldási próbálkozást a vérzés megállítására (2 mioma-eltávolító műtét, progeszteron-kezelés, hormonos spirál ami kiesett, küret, kétféle fogamzásgátló.
mára terveztük a barátnőmmel, hogy ebben a szép időben kimegyünk Szentendrére kirándulni egyet.... hát a belső dolgok nyilván közbeszóltak egy olyan vérzés kíséretében, ami akkor volt, amikor még gyógyszert sem szedtem - biztos ismeritek, amikor egy-egy görcs után "kilöki" a méhed az alvadékot (bocsánat a naturális fogalmazásért), szóval nem tudtunk menni.
tudom, nem ez az élet tragédiája, csak annyi ilyen volt már és annyira semmit, de semmit nem lehet tervezni, hogy totál kiakadtam és ma arra jutottam, hogy vegyék ki a méhemet - persze a következő gondolat meg a gyerkőc hiánya volt, de ez így nem élet! tudom, hogy ebben aztán lehetetlen tanácsot adni, de Ti mit tennétek?? van valaki, aki szintén fogamzásgátlót kapott vérzés gátlására és bevált? ráadásul a dokim még a 42 évemre is azt mondta, h fiatal vagyok egy ilyen műtéthez.... hát köszi. köszönöm a válaszokat és mielőbbi gyógyulást a már műtötteknek :)!

34711. Aniesz2017-03-04 20:49
De jó olvasni titeket! Tudom sokan túl vagytok a műtéten...és sokatoknak màr csak "rossz" emlék mindez...ez nagyon nagy erőt ad. Én nem titkolom a lànyaim előtt ezt sem. A kisebbik,aki 13 éves nagyon félt tőle...érzem rajta hogy nem igazàn érti,de félt az egésztől. Megértem. Tudom hogy ez végleges àllapot,ha kicsit is gondoltam rà,hogy lehet egy kisfiam...akkor az most semmivé vàlt...és ezt nem csak neki,nekem is nehéz feldolgozni...itt a csalàdom mögöttem,és ezért hàlàs vagyok...csak mégis! A lelkem fàj...

34710. veggoline2017-03-04 20:18
Igen gondolunk Rád!
És igen bátorító kedves szavak "idegen" emberektől akik lassan ismeretlen ismerősökké válnak, igen értékes erőt adó érzés.

34709. Loren42017-03-04 18:24
Szia Aniesz!
Kb. hasonló a történetünk, csak nekem 13 éve volt konizációm. Nekem megcsinálták a következő műtétet is. 13 évig nem volt semmi baj. Most én is méheltávolításra várok, mert ismét rossz lett az eredményem. Szintén rendszeresen jártam szűrő vizsgálatokra, így derült ki, hogy baj van először is.
Engem CT-re küldtek, de az MR is hasonló. Ne félj tőle. Jobb ha az orvosok tudják, mivel állnak szembe. A műtét hogyanja is sok mindentől függ. Pl. az MR-től is.Én már a konizáció után kértem a dokit, hogy vegyen ki mindent, de túl fiatalnak tartott. Mostmár nincs más választása. Kitartást!
(válasz Aniesz 34703. hozzászólására)

34708. Idna672017-03-04 16:59
Kedves Aniesz!

Nekem a rengeteg és nagy méretű miómák miatt távolitották el a méhemet febr 23.-án. Amikor biztosan tudtam már,hogy ez a lehetőség van csak, kellett idő, hogy feldolgozzam. Szóval szeríntem adj időt erre magadnak. Eljön majd a pillanat mikor alig várod ,h megszabadulj tőle, én ezt éreztem. Most úgy érzem szinte újjá születtem. Az ismerőseim akik átestek ezen a mütéten,mind azt mondták nekem, higyem el a hátra lévő életemben semmihez nem lesz szükségem a méhemre. Én elhittem, majd referálok higy így van-e.😊 Ha jártál szürő vizsgálatokra úgy gondolom nem lehet olyan nagy baj, amin ne tudnának segíteni. Fel a fejjel!😊Mielöbbi gyógyulást! Andi
(válasz Aniesz 34705. hozzászólására)

34707. ildikó512017-03-04 16:42
Szia Aniesz !
Én csak annyit tudok neked írni ,hogy ha muszáj vegyék ki a méhedet mint hogy nagyobb baj legyen tudom nagyon fiatal vagy még !
Mi sokan 50 felettiek is féltettük a méhünket én magam is 1 évig variáltam mert nem akartam tőle megválni ,de mikor a prof megvizsgált azt mondta ebból könnyen jöhet a rák :( na itt gyorsan eldöntöttem vegyék ki ! nekem polypokkal volt tele mindenem és nekem mindent ki vettek most vagyok 5 hetes műtött de nem bántam meg hogy igy döntöttem
Én azt mondnom neked mindenképpen az orvosra hallgass ha azt mondja ki kell venni akkor legyen úgy ! Üdv Ildikó
(válasz Aniesz 34703. hozzászólására)

34706. angi682017-03-04 14:40
😇😇😇😇😇😇ԅ
19;😇😇😇😇

34705. Aniesz2017-03-04 14:16
Köszönöm a biztatàst. Igazàn jól esik,és szükségem is van rà. 99 szàzalék hogy nekem is a radikàlis megoldàs lesz, mégha nem is szeretném,de ha ezzel megoldódik a probléma akkor ennek kell lennie. Csak attól az MR-től is félek...hogy ne legyen még nagyobb a baj! Azt sem tudom mitől függ hogy a műtétet hogyan végzik majd,hüvelyen keresztül,vagy hasi vàgàssal? Tudjàtok mi ami a leginkàbb szomorú? Hogy semmi tünete ennek az egésznek...mindig rendszeresen jàrtam nőgyógyàszhoz,figyeltem magamra...és most itt tartok...Tudom hogy nem szabad hogy leuraljon most ez a negatív érzés,csak mèg olyan friss!
(válasz hajnalcsillag70 34704. hozzászólására)

34704. hajnalcsillag702017-03-04 13:11
Szia Aniesz! Tudod így érzek ám Én is, és szerintem Mindenki,aki előtt a műtét az egyetlen lehetőség!Én is napokig padlón éreztem magamat, majd kezdtem talpra állni! A lényeg, hogy bízz és remélj!!!! Hidd el minden megoldódik és jóra fordul ami most kilátástalannak látszik! Pedig nekem a radikális műtét az egyetlen lehetőségem!!!!