Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (20. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

35246. veggoline2017-03-21 17:54
Teljes értékű ember leszel !Gyorsan verd ki a fejedből az ellenkezőjét!
És a szomszédunkban sem születhetett gyerek valamiért.És képzeld kihoztak intézetből 3 gyereket akik édestestvérek és egy pár évig nevelőszülők voltak majd mindhárom gyereket örökbefogadták
És igenis nagyon értékes emberek a szememben!A szülők és gyerekek szemében megcsillanó szeretet pedig annyiszor hat meg ahányszor látom őket együtt.
És gondolj arra hogy nem vagy egyedül sok sorstársad van.
Persze most hatalmas trauma ez Neked ezt tudom,de előre kell menni emelt fejjel.Sikerülni fog!!!
(válasz Tyitya90 35230. hozzászólására)

35245. veggoline2017-03-21 17:43
Én biztosan ott leszek Veled gondolatban...már nekem is pár nap van a műtét napjáig.én vasárnap költözöm be a kórházba és hétfőn lesz a műtét.
Eddig megvoltam de ma azon vettem észre kezd előjönni egy kis szorongás...és félelem.
Nekem is radikális műtét lesz.Azt hiszem nyomorult érzés lesz a kórházban ott maradni és még rosszabb majd elindulni a műtő felé....Ölelés!
(válasz hajnalcsillag70 35238. hozzászólására)

35244. deina752017-03-21 16:38
Kedves Hajni, nagyon szorítok, fájdalommentes ébredést kívánok!

35243. Idna672017-03-21 16:17
Kedves Hajni!
Minden rendben lesz.😊 Nagyon sok energiát küldök Neked, és gondolok Rád. Vigyázz magadra! Puszi! Andi

35242. Loren42017-03-21 16:17
Nagyon szorítok!
Könnyű ébredést kívánok!

35241. ildikó512017-03-21 16:11
szia szoritunk és küldjük az energiát puszi

35240. mmacus2017-03-21 16:10
Szorítok! Csütörtök a legjobb nap a műtétre! Vasárnap már mosolyogva sétálsz majd a látogatók elé:)

35239. Kotkoda_:)2017-03-21 15:54
Nagyon szorítok Neked! Minden rendben lesz, ne izgulj!!!
Akkor már megy a hashajtó?
Puszi

35238. hajnalcsillag702017-03-21 15:38
Sziasztok Lányok!
Holnap fekszem be a kórházba a radikális műtétemre!
Szeretném megköszönni a sok-sok segítséget, jó tanácsot! Köszönöm:Idna, Bolyci69, Saranka, Öcsike23, Kotkoda, ILdikó51, és Mindenki aki
közvetve vagy közvetlenül segített!!!Csütörtökön lesz a műtétem, gondoljatok Rám!Köszönöm,puszi: Hajni!

35237. Kék Lilla2017-03-21 14:46
Nagyon nagyon sajnálom, de
nem tehetek róla ha ilyeneket
hallok nincs bennem más csak
a tehetetlen harag.És én még
egy parányit sem vagyok
férfigyűlölő, Isten a tanúm.
Ilyenkor azt érzem hogy a nők
áldozati bárányok.

35236. Tyitya902017-03-21 14:30
Szia Loren4!
mélyen én is azért döntöttem az azonnali teljes amputáció mellett, mert ettől félek, hogy valamikor kiújul, vagy hogy a vége a sok mütétnek ugyan úgy a teljes eltávolítás lesz...nehéz döntés, de nem igazán akarok többet szenvedni ezzel mint amennyit feltétlen kell.
(válasz Loren4 35234. hozzászólására)

35235. Tyitya902017-03-21 14:27
Köszönöm Kék Lilla és ildikó 51!

Bízom benne, hogy lesz erőm végig csinálni. Azt hiszem, ha ezt kibírom utána már minden akadály semmiségnek fog tűnni a további életemben.
Azt pedig csak remélni tudom, hogy ha kiveszik a teljes méhemet akkor közben nem találnak problémát a petefészkeknél, a mirigyhámsejt elváltozás sajnos a petefészekrák előtt mutatható ki . Azt már nem tudom hogyan tudnám elviselni ha a petefészkeim is oda lennének, nem a tudat fájna hanem a következmények, az elhizás a hormon termelés kiesés miatti gyors öregedés...ezektől remélem megvéd valami józan ítélőképességű felsőbb erő.

Kék Lilla, azonnal tudtam mi a döntésem, az orvos szépen akart terelni a kismütét felé, de ez már nem játék, ahol több lehetőség van a nekifutásra, egyszer kell jól elstartolni és megelőzni a nagyobb bajt, bár ha ennél nagyobb baj lenne akkor már ugyse kéne aggodnom semmiért mert értelmetlen lenne.
Hát az örökbefogadás hmm nem tudom, eléggé idegennek érzem magamtól, nem tudom hogy képes lennék-e úgy szeretni egy örökbe fogadott gyereket mint a sajátomat, másrészt a párom nem akar gyereket, a HPV hmm nem tudom hogy hogy mikor melyikünk kitől...mindenesetre elötte is jártam szürésre és akkor nem volt semmi bajom, ö meg felteszem nem tudta magáról mert nincsenek tünetei...nem hibáztatom e téren se őt sem pedig magam, felnőtt emberek vagyunk sajnos ezt a lapot kaptuk.
Minden erőmmel azon vagyok, hogy meg mentsem magam, aztán ha felépültem szerintem kifogom nála harcolni hogy ha már gyerek nem is, de egy 4 lábú szeretet gombócot vegyünk be a családba, nekem mindig is sokat tudtak segíteni a kutyák, terápiának minden képp jó lesz.

35234. Loren42017-03-21 14:18
Szia Tyitya!
Én végigcsináltam a conizatiót, aztán a portió amputációt is és most, igaz, hogy évek múltán, de itt állok a méhkivétel előtt,mert kiújult a betegségem. Azt ugyan én sem tudom, hogy gyermek nélkül milyen lenne az életem, mert nekem már van egy, de azt tudom, hogy most a legnagyobb rettegésem az, hogy ki fogja felnevelni, ha velem valami történik. Én is kb. ennyi idős voltam az első műtéteknél, mint most te.
Nem akarok tanácsot adni a döntéseddel kapcsolatban, csak leírtam az én történetem, hátha segít valamit.
Loren
(válasz Tyitya90 35226. hozzászólására)

35233. Tusi32017-03-21 14:17
Szia Lilla! Írtam neked privit. Köszi a segítséget. Puszillak én is.
(válasz Kék Lilla 35225. hozzászólására)

35232. ildikó512017-03-21 14:00
Kedves Titya
Én nem tudom átérezni milyen lehet gyerek nélkül nekem van kettő ,de az biztosan tudom érzem üres lenne az életem nélkülük !
Elöször is gyógyulj meg és gondolkodjál el azon hogy örökbe fogadtok egy babát attól még hogy nem te szülöd meg igazi ANYA lehetsz és kívánom hogy így legyen !Tudod Mi NŐK nagyon erősek vagyunk mindent ki birunk így vagyunk összerakva
Sanjnálom nagyon hogy ez olyan sokatokkal megtörténik ilyenkor fáj a lelkem értetek :((((((Elöszőr is gyógyulj meg az legyen most az első ! puszillak vannak itt köztünk akiknek nincs gyermeke biztosan fog írni pár biztató sort
nagy ölelés ♥
(válasz Tyitya90 35230. hozzászólására)

35231. Kék Lilla2017-03-21 13:59
Szia Tyitya
Sokáig gondolkoztam hogy
írjak-e Neked.3 ismerősöm van
aki ettől a rohadt szemét aljas
vírustól betegedett meg.Mind
a három lányt a férje fertőzte
meg.Egyik sem volt még 30 éves.A kettő közül egy már
nincs közöttünk.Az egyik pedig
most esett vissza 10 év után, a
nyirokmirigyeibe jött vissza.
Én nyilván nem vagyok orvos,és
remélem érzed hogy megijeszteni sem akarlak.De
a tények ismeretében szerintem
életed legjobb döntését hoztad,
ami hozzásegít ahhoz hogy
80 éves korodig élj!!!A három
lány közül sajnos egyiknek
sem volt olyan szerencséje
mint Neked hogy a radikális
megoldást válasszák.Ezzlel
megmentetted a saját életedet.
Istenem, hány olyan ismerősöm
van párok a csaj azt hiszi hogy
minden OK a pasijával,szerelmes belé mint
az állat , az meg fűvel fával
csalja,könnyüvérű csajokkal.
Nagyon sajnálom hogy ez
történt Veled,légy szerencsésen
túl a műtéten,és kívánom hogy
még kb. 70 évig hozz ilyen okos
döntéseket mint most!!Igy lesz!!!
Puszillak:Lilla
(válasz ildikó51 35229. hozzászólására)

35230. Tyitya902017-03-21 13:27
Kedves ildikó51!
Köszönöm a támogatást, elég elveszettnek érzem magam, erős embernek tartom magam, a környezetem is így ismer, de most olyan súlytalannak érzek mindent, nem az a jó megkönnyebülés utáni súlytalanság ez, inkább a kényszerű beletőrödés miatt van. 27 éves vagyok jó ideje szinte szó szerint folyik a nyálam ha meglátok egy kisgyereket, imádnak érzik hogy rajongok értük. Most hogy a saját gyerkőc lehetősége szerte fosztlott, nem érzem magam teljes embernek, a műtét után pedig jó ideig küzdeni fogok magammal.
Most kicsit kizokogtam magam, olyan mintha félig megtébolyultam volna, sírok aztán abba marad aztán megint sírok....
Talán itt köztetek nyerek egy kis megnyugvást, talán átsegít ezen az hogy mások is szembenéztek már ezzel, és mégis erősek tudtak maradni, és tovább tudják élni az életüket.
(válasz ildikó51 35229. hozzászólására)

35229. ildikó512017-03-21 13:11
Szia Tyitya
hú azt a mindenségit neki én is majdnem leestem a székről amit olvastam nem semmi basszus
Iyenkor mit is lehet írni !
Hogy jó döntést hoztál e neked kell érezni de ha az embernek az élete a tét akkor meg kell hozni sajnos ezt a döntést ! Kitartás !! mi itt vagyunk segítünk amibe tudunk !
(válasz Tyitya90 35226. hozzászólására)

35228. ildikó512017-03-21 13:05
Jólvan drága megnyugodtam de vigyázz már magadra ! nagy ölelés ♥♥
(válasz yallah 35227. hozzászólására)

35227. yallah2017-03-21 13:03
Sziasztok! Juj de arik vagytok, hogy aggódtok értem! Semmi bajom nincs, már a betegek sem ááengedik, hogy segítsek felkelni. De mostmár semmi emelgetés. Nem és kész. Max sérvet kaphatunk, na meg bepisilhetūnk. Nem mentem sehová, mert elmúlt a fájdalom. Puszillak bennetejet.

35226. Tyitya902017-03-21 12:42
Sziasztok!
Örülök hogy rátaláltam erre a csoportra.
Remélem tudtok belém egy kis lelket önteni.
Egy hónapja mütöttek, mert HPV miatti láphámsejt elváltozást találtak a méhszámon. LEEP conizatio és küret vétel volt. Gyorsan regenerálódtam és biztosra vettem, hogy a próbléma megoldódott.
Sajnos nem így történt, tegnap vissza mentem kontrollra az orvosomhoz, és a lehető legrosszabb koreográfiát vázolta fel mint tényt.
Sajnos a teljes méhszáj menthetetlen a láphámsejt elváltozás miatt, illetve a levett küret mintában is erősen elburjánzott mirigyhámsejt elváltozást találtak, így a rákmegelőző állapotom átminősítették kezdő stádiumu rákká.
Mondanom sem kell majdnem leestem a székről.
Az orvos felvázolta hogy ha nem lennék 27 éves gyermektelen fiatal nő, akkor már a héten kivetetné a teljes méhemet, de azt javasolta hogy újabb küret és teljes méhszáj amputáció legyen a mütét során, mondván megpróbálja menteni a menthetőt.
Aludtam rá éjszaka, vagyis megpróbáltam de még álmomban is ez a gondolat kisértett, reggelre eldöntöttem, hogy saját akaratomból kivetetem a teljes méhemet.
Nagyon csalódott vagyok és dühös, de legalább félni már nem félek.
Van a csoportban valaki aki hasonló dologgal küzd vagy küzdött meg, jó lenne ha valaki igazolni tudna benne hogy jó döntést hozok.
Tudom, hogy ezzel lemondok az élet egyik legnagyobb csodájáról, de nem látok más jó megoldást hosszútávon.
Előre is köszönöm a válaszokat.

35225. Kék Lilla2017-03-21 10:17
Szia
Kérlek írd meg priviben a teljes
nevét mert ha az akire gondolok
akkor tudok Neked egy kicsit
segíteni puszi Lilla
(válasz Tusi3 35220. hozzászólására)

35224. Idna672017-03-21 10:15
Szia Tusi3!
Engem a Bajcsyban mütöttek, lassan négy hete. Szeríntem olvasgass vissza, nagyon sok mindenre választ kapsz, Nekem segített a mütéttem elött. Ha van kérdésed Én szívesen segítek. Szép napot! Andi
(válasz Tusi3 35220. hozzászólására)

35223. Bolyci692017-03-21 10:04
Akkor egy cipőben járunk, nekem is ballebenyt vették ki. Gyógyszert nem szedek, eddig még nem kellett. De ez a nyálas köhögés meg van sajnos. Sőt néha a megmaradt lebenyben is érzek fájdalmat, ha erősen lefelé szegett fejjel olvasok, vagy nézek valamit, akkor nyomja a torkomat. De hát a jobb lebeny is megnagyobbodott, abban is van már göb. Vagy például palackból inni is úgy tudok, ha teljesen egyenesen tartom a fejem, ha kicsit is félrefordítom, már nem tudok nyelni. De az orvosok szerint minden rendben van :) :)
(válasz andyca73 35217. hozzászólására)

35222. Kotkoda_:)2017-03-21 08:46
Húúúúú, figyeld Magad, nehogy következménye legyen!
Egyébként ezt én is megfigyeltem, hogy a hajolgatás talán még rosszabb, mint az emelés. A kettő együtt meg nagyon veszélyes. Pl, amikor a csizmát meghajolva veszem fel, és erőltetem bele a lábam, na akkor én is érzem, hogy van hasam...
Még szerencse, hogy jön a papucsos idő! :)
(válasz yallah 35215. hozzászólására)

35221. angi682017-03-21 08:24
Szia Yallah!
Remélem nem lesz komolyabb következménye......?! Nagyon sajnállak,és megértelek! Okvetlenül nézesd meg magad! Ott vagy a tűz mellett.
Ezt próbáltam számtalanszor ecsetelni a frissen műtötteknek, akik pár hét után már ficánkolnak ...
Nem úgy működik ez a dolog sajnos. Te is én is és még jó páran " régi műtöttek " vagyunk közel az évfordulóhoz, és még mindég nagyon vigyáznunk kell!
Kérlek jelentkezz, és jobbulást kívánok. 💖😘

35220. Tusi32017-03-21 07:58
Sziasztok! Méhkivétel előtt állok, érdeklődnék, hogy műtött-e valakit dr. Li..Ba.. a SOTE II-őn? Nekem máj-ban lesz a műtétem. Érdekelnének a tapasztalatok, jó tanácsok. Köszönöm.

35219. ildikó512017-03-20 20:34
Drága yallah
jujj remélem nem lett semmi bajod !
ha teheted azért nézesd meg magadat !
ölellek ♥

35218. Kék Lilla2017-03-20 20:22
Szia Yallah
Ilyen esetben -mivel ott dolgozol-
igénybe tudsz venni egy gyors
nőgyógyászati vizsgálatot?
És ha tegyük fel- reméljük nincs
így- egy ilyen történésnél sérül
valami bárkinél- szerinted az
rögtön látszana mondjuk UH- val?Csak hogy milyen eshetőségek lehetnek utána
vajon menjünk el orvoshoz?
Mert sokan leszünk így mint Te
szerintem hogy majd hirtelen
teszünk olyan mozdulatot amit
Jaj de nem lett volna szabad...!
Remélem nem lesz ebből
hosszútávon komoly gondod...!
Köszönjük szépen hogy megírtad
a sajnálatos esetet,Neked
nagyon rossz volt, de mi
sokat tanultunk belőle pusz Lilla

35217. andyca732017-03-20 20:15
Szia!
Engem is műtöttek pajzsmirigyre, a bal lebenyt teljesen kivették.
Pár éve voltam gyomortükrözésen is, hátha reflux, akkor nem igazolódott.
Tavaly tüdőgondozóba jártam, semmit nem talált, ami a köhögést indokolná...nem igazán tudják, akár lehet a pajzsmirigy is...néha ha elkap eléggé köhögök, de ez száraz köhögés, talán azért is ingerel annyira.
Remélem nem lesz akadálya a műtétnek.Köszi, h írtál :)
szia
(válasz Bolyci69 35216. hozzászólására)