Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (19. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33294. cicerella2016-11-28 22:40
Szia Tuncsireka
Mikor engem műtötték aznap kértem hogy édesanyám aki már elmúlt 70, ne jöjjön be mert meg akartam kímélni. Viszont a testvérem és a férjem bejottek. Láttam őket egy pillanatra aztán vissza aludtam. Igazából másnapra tisztultam ki annyira hogy tudtam kommunikálni mindenkivel. A felkelés volt kemény. Bátorság és kitartás! 
(válasz Tüncsiréka 33288. hozzászólására)

33293. Tüncsiréka2016-11-28 21:49
Nem tudom mi lenne a jobb. Majd lesz valahogy. Addig is még nagyon sok dolgom lesz a munkahelyen is. Nem is nagyon tudok a műtétre koncentrálni. A lányom már kisírta magát, hogy neki nem lesz testvére soha. Én ezt tudtam mindig, hisz ő is lombik baba, aki már 12 éves.

33292. Katy072016-11-28 21:38
Szia Tüncsiréka! Ahol engem műtöttek, az első nap 5 percre lehetett volna egy hozzátartozónak bejönni, én azt kértem, ne jöjjenek, ez a nap nem erről szól. Telefont nem vihettünk magunkkal az őrzőbe, igazából semmit, el kellett zárni a szekrénybe, a kulcs a a nővérnél volt. Amikor másnap visszamentünk a helyünkre, akkor kaptuk vissza. Viszont adtak egy telefonszámot, amin érdeklődhettek, túl vagyunk-e rajta. Látod, ahány kórház, annyi szokás. Ha majd befekszel, úgyis megtudod, mi ott a szokás, és eldöntöd.
(válasz Tüncsiréka 33285. hozzászólására)

33291. Krisztina19972016-11-28 21:28
Igen, van spontán pisi.Iszok sokat is!Csak a belső katétert érzem egy kicsit,azt majd januárban veszik ki.Most a gyulladás megszüntetése a cél!Amúgy most érzem igazán ;hogy mennyire kimerültem testileg ;lelkileg.
(válasz yallah 33281. hozzászólására)

33290. Ricsaj752016-11-28 21:25
Sziasztok! Én is kértem a páromat,hogy aznap ne jöjjön be hozzám,de ő nem bírta ki,már a műtét után ott is volt.Azt kell mondjam,jó volt látni,azt sem akartam,hogy elmenjen! 😍

33289. Szilva982016-11-28 21:12
Így van elég akkor a telefon. Igaz anyukám attól is megijedt,olyan gyenge volt a hangom,meg nem voltam teljesen képben. De ez egyén függő.
(válasz Tüncsiréka 33288. hozzászólására)

33288. Tüncsiréka2016-11-28 20:58
Köszi szépen Szilva98!
Én is úgy gondolom, hogy elég lesz, ha másnap látogatnak. Talán majd telefonon beszélünk 1-2 percet, az is jó lesz.
(válasz Szilva98 33287. hozzászólására)

33287. Szilva982016-11-28 20:54
Kedves Tüncsiréka! Én kifejezetten kértem hogy aznap ne jöjjenek. Jól tettem,mert nem voltam magamnál,fájt is. Én sem akartam,h szenvedve lássanak. De volt akihez bejöttek öt percre. Ahogy te érzed.😊
(válasz Tüncsiréka 33285. hozzászólására)

33286. Katalin12016-11-28 20:48
Krisztina nagyon örülök, hogy jobban vagy! Olvastam mi történt:-( mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!!Szia Tüncsiréka! Én is még előtte állok, a többiek biztos válaszolni fognak, én is kíváncsian várom mit írnak.

33285. Tüncsiréka2016-11-28 20:36
Sziasztok! December 6-án lesz a műtétem. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a műtét napján mennyire fog fájni a hasam, azon a napon jöjjön-e hozzám a családom meglátogatni, vagy majd csak a következő nap. Nem akarom, hogy nagyon szenvedve lássanak.

33284. Szilva982016-11-28 19:34
Kedves Krisztina! Szívből örülök,hogy túl vagy mindenen. A Jó Isten adjon neked mielőbbi teljes gyógyúlást! Ölellek.😊
(válasz Krisztina1997 33278. hozzászólására)

33283. nyárivirág132016-11-28 19:07
Drága Krisztina! Nagyon örülök, most már minden oké.
Nagyon megszenvedted, de innentől minden egyre jobb lesz. Ügyes vagy!!! Együtt örülök veled!!!!

33282. noemi7512016-11-28 18:30
Krisztina! Nagyon örülök, hogy túl vagy a nehezén. Most már jöhet a tényleges gyógyulás, és nyugalom!

33281. yallah2016-11-28 18:05
Jaj de jó! Na most aztán igyál ezerrel! Remélem simán is van vizeleted!!!

33280. Bubuc762016-11-28 16:22
Krisztina! Veled örülünk mindannyian! Remélem most már minden rendben lesz!

33279. Bubuc762016-11-28 14:48
Sziasztok! Ma bementem dolgozni az iskolába. A gyerekekkel nagyon örültünk egymásnak. Olyan rég láttam őket! Most még csak a napi két-három órámat tartom meg, ha lesz helyettesi feladat, azt majd otthon megcsinálom. Lassan, fokozatosan szeretnék visszaállni a munkába.

33278. Krisztina19972016-11-28 13:23
Sziasztok Csajok!Ma kivették az utolsó csőt is belölem !A hólyagkatétert kivették ,már pokoli fájdalmaim voltak miatta.Gennyes a vizeletem ,de ez majd helyreáll.Szeptember óta folyamatosan csövek lógtak belölem ,gondolhatjátok,hogy most mit érzek!Annyira boldog vagyok ,hogy azt elsem tudom mondani😤😍

33277. Katalin12016-11-28 12:40
Köszi gádor!Én már nem halogatnám, de úgy látszik még le kell futnom pár kört. Ma felhívtam az orvost, hogy döntöttem, vegye ki a méhemet, többször beszéltünk róla, azt mondta csak a döntésemre vár. Ma azt mondta jövő héten(!)leveszi a spirált, csinál egy küretet és utána a műtét. Addig kezdjem el újra a Norcolutot, attól csökkenie kell a vérzésnek.Jézusom, csak bírjam addig vérrel! Ijesztő

33276. Muszi12016-11-28 10:45
Köszönöm szépen😊
(válasz yallah 33274. hozzászólására)

33275. gádor10052016-11-28 08:35
Szia Katalin1!
Minél előbb, annál jobb!!!! Nekem 14-én vették ki a méhemet, és a petevezetéket, egyfolytában véreztem, Mirénám volt 2,5 hónapig, ami kilökődött, úgyhogy maradt a műtét. 39 éves vagyok, de egyáltalán nem bánom. Most 2 héttel a műtét után is mondom, hogy már jobb, pedig a sebem 1/3-a nem akar begyógyulni, de nincs vérzés, nincs örökös fájdalom, nem kell majd egy rahedli betéttel és tamponnal szaladgálni mindenhova attól rettegve, hogy mikor ázom át. Myomám és egy 6 cm átmérőjű, almányi izomrostkötegből álló daganatom volt belenőve a méh izomzatába (adenomyosis). A szövettan hála Istennek jó lett (most még, szerintem kis idő és átfordul...) Ne halogasd, még ha a lábadozás eleje nem is könnyű. Puszillak!
(válasz Katalin1 33255. hozzászólására)

33274. yallah2016-11-28 07:52
Szia! Érheti víz, csak ne áztasd. Rövid tusolás vagy kádban rövid fürdés nem fogja bántani a sebet. Csak jó szárazra kell törölni.😊
(válasz Muszi1 33273. hozzászólására)

33273. Muszi12016-11-28 06:56
Sziasztok!
Andreaának hívnak.Nemrég regisztráltam az oldalra.Nov.10-én volt a műtétem.Mindent kivettek.25-én szedték ki a varratokat.
Az lenne a kérdésem hogy érheti már víz a sebet vagy még azért inkább tartsam szárazon?
Fájdalommentes gyógyulgatást nektek és köszi a válaszokat.

33272. Valcsi652016-11-27 17:42
Katalin1! Jól döntessz, ha a műtét mellet szól a döntésed! Hidd el mindnyájan így voltunk vele. Hezitáltunk, tologattuk az időt. Aztán én is megjegyeztem hogy bár 3 éve szántam volna rá magam. Egy csomó fájdalomtól és idegtől megkíméltem volna magam. Szepetber 5- én műtöttek. Mindent kivettek. Már dolgozom. Erőm a régi. Yallah szavával csak még a szex olyan izé. De az is jobb lesz!
(válasz Katalin1 33268. hozzászólására)

33271. Valcsi652016-11-27 17:36
Áldott, fájdalomments, gyógyulós Adventet kívánok mindenkinek szeretettel!

Balassa Katalin:

"Advent négy Angyala

Advent négy angyala
sorban megjött, s elment.
Szenteste csillaga
beköszön majd csendben.

Halkan jön karácsony...
- adventet követve.
Mosoly leng paláston,
mit angyal ejtett le.

Csillog rajt már a hó
- ezer égi csillag.
Nevetni volna jó,
énekelni vígan.

Terül lila lepel
óvón a világra.
Békét hint már szerte
mindegyik családra.

Szobákban gyertya ég,
ragyog minden ablak.
Lelkünkben békesség,
boldog a négy Angyal..."

33270. yallah2016-11-27 14:18
Egy kis bátorítás a hezitáló műtét előtt lévő társaimnak.
Pont ma vagyok 5. Hónapos. Leírhatatlan milyen jó, hogy nem kell félni a vérzésektől amik megkeserítették az életemet. Nekem sem használt semmi. Gyógykaparás, Esmya, fogamzásgátló tabletta. Ömlött és ömlött. Eszembe se jut szinte a menzesz, hogy mikor kell jönnie meg egyáltalán. Csak a menyemnél látom hogy már megint már megint. Hú de nem hiányzik! A fájdalmak elmúltak . Jó a frontot megérzem, de lassan el is feledkezem az egészről. Csak a szex ne lenne olyan izé.

33269. cicerella2016-11-27 13:54
Kedves Katalin1,
Nekem is volt pár évvel ezelőtt egy nagyon súlyos gerincműtétem, és most 1 hete estem át egy hasi női szerv eltávolításon. Össze sem lehet hasonlítani a két beavatkozást . Persze a hasi műtétnél is vannak fájdalmak. Csak úgy ahogy az előttem író sorstársaim tapasztalták az első hét kemény, de szerintem a gerincműtét sokkal fájdalmasabb és sokkal lassabb lépésekben történik a javulás. A mostani műtétem 2. napján már sétáltam, ma reggel lementem a második emeletről kis séta és vissza. Pihi majd ebéd után mosogatás, könnyű pár perces házimunkák. A gerincműtétemnél hetekig hónapokig nem voltam ilyenekre képes. Bátorság, bármi kérdésed van itt vagyunk! Jobbulást mindazoknak akik túl vannak rajta!!! ....és hatalmas ölelés mindenkinek!!!:)
(válasz Katalin1 33268. hozzászólására)

33268. Katalin12016-11-27 12:13
Kedves Angi,Ricsaj,Bolyci,Szilvia!Nagyon köszönöm a megerősítést,a biztató szavakat, Ti adtátok meg az utolsó lökést a döntéshez!Én döntöttem, most már csak az orvoson múlik,mikor tudja megcsinálni.2 éve volt egy gerinműtétem, ott is utolsó pillanatig húztam, halogattam, végül sürgőséggel kellett. Az sem volt leányálom,de szerencsére jelenleg ha vigyázok magamra,semmi probléma nincs vele. Abban bízom, ez is rendben le fog menni és végre a régi leszek. Majd írok, hol tartok. Mielőbbi teljes gyógyulást,fájdalommentességet kívánok Mindenkinek! Szuper, bátor nők vagytok és aranyosak, hogy szavaitokkal segítettek.Mindenkinek magának kell saját útját, szenvedését bejárnia de jó érzés, hogy van hova fordulni egy kis lelki támogatásért!Köszönöm lányok😘

33267. Ricsaj752016-11-27 11:58
Sziasztok! Azt tudom tanácsolni a műtét előtt állóknak,ne halogassák sokáig a dolgot.Igaz a hasi műtét pár napig igazán tud fájni,de inkább az a pár nap,mint ami van,volt.Nov.10.-én volt a műtétem,de már most sokkal jobban érzem magam.Az orvosom mindent kivett,amit csak tudott,a szövettani eredmény is megjött.Kétségbe is estem,mert nem lett jó,szükség van további vizsgálatokra.Az ultrahangon minden rendben találtak,a vérképem egyre jobb,már csak a ct van vissza.Azt viszont érzem,hogy visszakapom a régi önmagam.Segítséggel ugyan,de már mindent megcsinálok.Közel egy év után végre élvezni tudom az életet.

33266. Bolyci692016-11-27 11:41
Kedves lányok! Azért írok, mert én is csak jókat tudok mondani a műtét utáni időkről. Ezzel is erősíteni szeretném azokat, akik még félnek, még húzzák az időt, hezitálnak. Egyet tudok: NEM LESZ JOBB! Sokan, sokfélét kipróbáltak, szinte mindenki azt írta, semmi nem használt. Az orvosok részéről is időhúzás ez, mondván "még fiatal az ember". De ha egy szerv elromlik, nem működik jól, sőt árt az embernek, akkor dönteni kell, és neki menni a műtétnek. Ezt a döntést senki nem hozza meg helyettünk. Az én műtétemnek is annyi ellenjavallata volt, féltem, bizonytalan voltam. De döntöttem! Elég volt! Holnap leszek 3 hetes! És még mindig nem hiszem el, hogy nem lesz többé vérzés, ömlés, program elhalasztás emiatt. Kényelmetlen szituk! Ez csodálatos! Persze, vannak fájdalmak még - hisz csak nemrég volt - de el fognak múlni, de mindig arra gondolok, hogyha minden rendben lesz: EZZEL TÖBBÉ NEM LESZ GOND! Gondoljatok át mindent, és döntsetek, lépjetek! Mert az élet telik, és legszebb, legaktívabb éveinket keseríti meg! Ha összeadnánk, amennyi fájdalmat eddig eltűrtünk, higgyétek el, a műtétet követőt már túl lehet élni! Bocs, ha hosszú voltam. Nagy ölelés mindenkinek! A lábadozóknak gyors gyógyulást kívánok!

33265. angi682016-11-27 09:28
Kedves Katalin!
A problémád sajnos ismerős. 😞 A szorongási dolgokról már nem is beszélve. Igaz, én 48 éves vagyok,és kb ilyen azaz ilyen gondjaim voltak 3 éven kersztül.
Kivéve, h Mirénát rakott fel a dokim a vérzés csökkentésére.. Épp ellelkenkezője lett, állandó de állandó vérzés.🙈😱 Nem is tudom mi volt a rosszabb, mikor bugyogott v amikor egyfolytában szivárgott?! Az életemben több betétet nem használtam el, mint ez idő alatt. Nem beszélve a hasi, derék fájdalmaktól már.
Tiszta depi voltam. Nem mertem senkihez és sehová sem menni mert féltem az elöntéstöl, és rosszul is voltam. Igazán türelmes voltam, és vártam a spirál hatását. Nem jött,ezért egy nap eldöntöttem fejben h ennek végét vetek. Pénteki nap volt, pontosan tudom és szerdán már műtöttek. Ez 6 hónapja történt. Hasi műtétem volt. Nem mondhatom, h épp fájdalommentes a dolog. Az első napok iszonyú rosszak. Aztán jöttek a HETEK amikor már csak a felépüléshez kellett kitartás. Most igy visszagondolva, előbb kellett volna.
Óriási érzés vérzés, fájdalom nélkül élni, tudni tervezni. A közérzetem nagyon jó. Sokan mondják, visszakaptak a réginek...
Bocsi, kicsit hosszúra sikeredtem. Ezzel csak azt szerettem volna mondani, attól h fiatal vagy ne keseredj el! Hidd el megjavul az életminőséged meglátod.
Mielőbb szánd rá magad. Ne pazarold el a legszebb éveideit a szenvedésre!
Vágj bele!
Mi lányok akik már túlvagyunk, segitünk lelkileg és igy könnyebb is lesz.
🌹😘
(válasz Katalin1 33255. hozzászólására)