Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
51452. Anemone9
2023. jún. 14. 10:01

Valaki elmagyarázná részletesen, mi a különbség felépülés tekintetében egy méheltávolítás, és egy császáros szülés között?

Főnököm nagyon támogató mindenben, azonban most munkaerőhiánnyal küzd, és mivel neki kéne helyettem dolgoznia, már pedzegeti, hogy teljesen felesleges otthon feküdni heteket. Szeretné, hogy menjek majd mielőbb dolgozni, bent is tudok pihenni, van fotel, semmi értelme otthon maradnom. A fő érve, hogy ő a császár után másnap már kitakarította az egész lakást és semmi baja nem volt, ez a műtét is ugyanolyan, ráadásul belőle kivettek egy 3 kilós gyereket is. Szóval szerinte ez túl van dramatizálva, és nem kellene annyit olvasnom a neten se.

Ehh...

Tudom, hogy volt már erről szó, és eszemben sincs kihagyni az itthoni lábadozást, csak érdekel, mivel lehet leszerelni az ilyen jellegű okoskodást.

Ráadásul egész januárban trombózisgyanúval vizsgálgattak, és azóta is gyulladtak a visszereim (főképp a munkától, sok órát állva töltök)

Köszi mindenkinek!

51451. Yvonne Duron (válaszként erre: 51449. - Aee18d61c7)
2023. jún. 11. 20:26
Egyelőre nem izgulok, megváltás lesz. 1 km-re lakom a munkahelyemtől, de sokszor így is necces volt beérni. Vagy haza kellett kéretzkedni, még úgy is, hogy volt bent váltóruha. Kínos helyzetek sorozata... Szerencsére nagyon megértő, támogató kollégáim vannak (17 férfi és 4 nő). Ez nagyon sokat jelent nekem, hogy nem kell a munkahely miatt aggódnom. Nem is tudom, akik messziről járnak be dolgozni, vagy nincs lehetőségük a mensihez alakítani a munkában a megbeszélést, utazást, vagy fix időben van 15 perc szünet és csak akkor állhatnak fel, azok hogy élik túl.
51450. mgagi (válaszként erre: 51448. - Yvonne Duron)
2023. jún. 11. 19:51
Nekem sem kellett beöntés. Bár az igazat megvallva annyira izgultam hogy meg volt a reggel kitisztultam :)
51449. aee18d61c7 (válaszként erre: 51448. - Yvonne Duron)
2023. jún. 11. 15:45

Nekem nagyműtét volt de nekem se volt se hashajtó, se kúp, se beöntés. Annyit mondott a doki hogy ha egyébként szedek hashajtót (szedek) azt ne hagyjam ki és vigyem a kórházba is.

Ne aggódj, minden rendben lesz. Én most 3 hetes leszek kedden, de már majdnem 100%-ban visszatértem a normál hétköznapokhoz mínusz emelés, ülőfürdő és szex. A laparos szobatársam már el is felejtette az egészet :-)

2023. jún. 11. 11:06

A héten voltam altatóorvosnál, csak vérképet és vércsoport meghatározást kért. A műtét napján 6:30-ra kell bemennem. Előző nap éjfélig lehet enni, reggel 6-ig még ihatok 2 dl vizet, 7 órakor kapok egy Frontint. Rákerdeztem, hogy hashajtó, kúp, beöntés, valami lesz-e, azt mondták, h laparhoz nem kell. Úgy gondolom, hogy az nem árt, ha már előző napokban is csak könnyű dolgokat fogok enni, műtét előtti napon ebédre már csak húsleves üres leve és kész.

Készülődöm, a munkahelyen és itthon is elrendezem előre azt, amit lehet. Egyelőre ennyi, még jelentkezem, addig is minden jót kívánok nektek:)

51447. Kajszi72 (válaszként erre: 51446. - Csilla0724)
2023. jún. 7. 12:23

Szia, nem volt ilyenem, de a varratok mindig szorosabbak, mint a majdani állapot, és valszeg felszívódó "cérnát" kaptál. Ha igen, úgy kb. 2 hét múlva lepotyognak a felszíni darabkák.

Kalap kakit!🌻

51446. Csilla0724
2023. jún. 6. 21:15
Sziasztok,egy hete volt méheltávolításom és első és hátsófali plasztika cisztokele és rektokele miatt.Akinek volt hasonló megosztaná velem tapasztalatát?Szerintem baromira szűkre férceltek vagy már nem emlékszem az alapállapotra,3 gyereket szültem,szóval elég vacak volt már a kaszni.Illetve mivel engem külföldön operàltak,érdekelne a gátrészi varratok mindnekinél sokáig voltak bent?Mert egy hónap múlva lesz kontrollom és bizony tovafutó varra van bent és nem mondták hogy menjek varratszedésre.Valaki hasznos infór erről?
51445. Yvonne Duron (válaszként erre: 51442. - Anemone9)
2023. jún. 4. 13:55
Március 7-én beszéltünk először róla, április 3-án küret, június 22-én lesz a műtét (laparoszkópos).
51444. aee18d61c7 (válaszként erre: 51442. - Anemone9)
2023. jún. 4. 13:10

Nekem azt mondták (2 nőgyógyász egymástól függetlenül), az államiban akár fél év is lehet, és nem választhatom ki a dokit aki operál, ami engem elrettentett, mert nincs protekcióm.. Az első doki, akit ajánlottak és megkerestem, azt mondta, nála több hónapos a várólista magánellátás keretében is. Az a doki, aki végül magánban műtött, 2,5 hét alatt beütemezte a műtétet. A vizsgálatok 1,5 óra alatt zajlottak, mindenre adtak időpontot aznap reggel és körbeküldtek a rendszeren, az anesztesnél végeztem.

De ez is változó, a szobatársam egy aznapos beavatkozásra (kiműtöttek neki valami kinövést a szeméremtestről) több, mint 2 hónapot várt.

51443. mgagi (válaszként erre: 51442. - Anemone9)
2023. jún. 4. 06:43

Covid alatt nekem ahhoz képest elég gyorsan. Novemberben mentem a lapar után vissza kontrollra. Ott a doki mondott egy időpontot, de azt mondta ez még nem biztos. Számoltam is vele mert a lapart is csúszott. De a nagy műtét nem maradt el így 1,5 hónap. A lapar után két hónappal.

Kitartás! Nem jó ez a halogatás, de majd csak sorra kerülsz már.

51442. Anemone9
2023. jún. 3. 20:08

Lanyok, nektek mennyi ido telt el a mutetig attol fogva, hogy a mutet tenye el lett dontve?

Januarban azt hittem, februarban tul leszek rajta... Oke, kozbejott egy covid, de a sok vizsgalat miatt most ott tartok, hogy mar szeptembernek is örülnék, es kezd teljesen elerhetetlen alomnak tunni, hogy felgyogyulok.

Jah es protekcioval jarok a korhazba...

51441. aee18d61c7 (válaszként erre: 51440. - Odett30)
2023. máj. 30. 06:37

De jóóó :-) Ez az egyetlen parám csak, hogy mi lesz, amikor újra szabad, egyelőre nem hiányzik a dolog. (legalábbis nekem nem) Nagyon örülök, hogy pozitív élmény volt, jó munkát Neked!


Én pont ma vagyok 2 hetes, de a szexen és az ülőfürdőn kívül csinálok mindent, bevallom. Most szombaton adtam be az utolsó injekciót, tegnap este már nem húztam fel a rémharisnyát sem éjszakára. Én (mivel itthonról dolgozom) napi 10-12 km-t sétáltam már műtét előtt is a kutyával, kb. 3 nappal a műtét után kezdtem el újra sétálni, bár kutya nélkül, de az 5000 lépés kb. 4. nap megvolt, és utána minden nap többet. Most már simán sétálok 2x7 km-t naponta, és már a kutyát is viszem.

Hét végén már vezettem, észre sem vettem, hogy bármi változott volna. Pénteken Péter Bence koncerten voltunk (ülőhely) és 2 órára még a nevemet is elfelejtettem, nemhogy a sebemet meg a műtétet, annyira berántott.

A sebem nem is látszik szinte, egyáltalán nem fáj. Egyetlen kellemetlenség van - reggelente arra ébredek, hogy a sok fekvéstől tele vagyok gázzal, annak ki kell mennie, addig feszül és fáj, ez kb. 5 perc, utána semmi gond. Ülni se nagyon szeretek sokat, állni és sétálni kényelmes. Bár oldalfekvésben, párnával a lábamon fekszem le, általában hason ébredek, egyáltalán nem fáj éjjel a seb amikor forgolódok.

Múlt hétfőtől nap pár órát már dolgozom, és ma elindul egy nagy projekt, jövő héten konferenciára megyek - a szexet és az ülőfürdőt leszámítva én már most visszatértem szinte a normál élethez, egyedül tárgyalásokra nem járok el, de szerencsére most nem is nagyon van, amire muszáj, online csatlakozom. Persze sok pihenővel, néha nap közben is jól esik kinyúlni a kanapén 5 percre. De nem a sebem fáj, inkább a derekam, csak hát most masszőrhöz nem tudok menni egy ideig még. Szóval azt hiszem, én nagyon szerencsés vagyok, sokkal rosszabbat/hosszabbat vártam.

51440. Odett30
2023. máj. 30. 04:23

Sziasztok lányok. 6 hét letelt. Tul vagyok pár perce az első..azon 😄 jajj még a lábam is remegett a félelemtől. De kár volt. A párom nagyon ovatos volt. Nem fájt se ott sem a hasam. Csak nagyon nagyon furcsa volt. De gondolom az idegességem is közre jàtszott. Nemis tudtam felizgulni de nem baj. Majd belejövök 😊

Annyira sokat segìtetetek köszönök minden tanàcsot amit az elmult pár hétben kaptam❤️

A hasam sem fáj már sèta kozben.

Juni 6-án irány melozni végre. Halàlra untam már magam itthon 😄 tudom tudom azt is nagyon ovatosan fogom csinàlni.

Vigyàzzatok magatokra es azért néha be be kukkantok hozzátok ès persze ha tudok adok tanàcsot a tapasztalataim alapjàn a friss husiknak❤️

2023. máj. 26. 23:28

Katmanocs:

Köszönöm, utána olvastam, beszerzem a homeo árnikát.


Kajszi:

Köszönöm, ezekben a dolgokban teljesen tájékozatlan vagyok, de most kénytelen leszek kikupálódni.

51438. aee18d61c7 (válaszként erre: 51433. - Yvonne Duron)
2023. máj. 26. 09:55

Minden jót Neked a műtéthez!

Én árnikát vittem be és szedtem, ha a homeopátiás bogyókat nem utasítod el, jól jöhet a sebgyógyuláshoz.

51437. aee18d61c7 (válaszként erre: 51432. - Kajszi72)
2023. máj. 26. 09:54
Igen.. nagyon kedvelem és tisztelem Őt. Olyannyira hogy amikor kiderült, hogy lányunk lesz, magamban azt kértem, inkább rá hasonlítson külsőre és jellemben is, és ne rám - na hát ez nagyon bejött, megkaptam anyósomat kicsiben. Nagyon egy hullámhosszon vannak ők ketten, és külsőre is a lányom az anyósom törékeny, karcsú alkatát örökölte, meg apósom barna bőrét. De pont jól van ez így:-D
51436. Kajszi72 (válaszként erre: 51435. - Yvonne Duron)
2023. máj. 26. 08:42
Háziorvos felírja, de ha tudsz találkozni a nőgyogyóval is, nem csak az asszisztenssel, kérdezz rá nála.
51435. Yvonne Duron (válaszként erre: 51434. - Kajszi72)
2023. máj. 25. 23:07
Köszönöm. Nőgyógyász is felírhatja, vagy urológustól, háziorvostól kérjem? Nőgyógyásznál még úgyis jelentkeznem kell, az asszisztense fog átirányítani az aneszteziológushoz.
51434. Kajszi72 (válaszként erre: 51433. - Yvonne Duron)
2023. máj. 25. 22:55

Szia. Jó dolog a propolisz, de ha katéterezés nélkül is hajlamos vagy ilyen fertőzésre inkább irass fel előre célzott gyógyszert szerintem.

A sebgyógyulásnak nem árt, a hüvelyedet és a majdani varrott méhnyakadat viszont biztosabban védeni fogja egy felülfertőzéstől, ami nagy gebaszt is okozhat a belső friss varratokban.

2023. máj. 25. 22:24

Sziasztok :)

Hosszas olvasgatás után szeretnék becsekkolni közétek:)

Köszönöm a sok hasznos tanácsot és az őszinte megnyilvánulásokat, sokat segítenek. 50 éves vagyok, miómák okozta erős vérzes miatt lesz laparoszkópos Chrobak-műtétem június 22-én, örülök, hogy megúszom ennyivel. A küret áprilisban megvolt (már akkor is a ti listáitokat használtam fel a bepakoláshoz) a szövettan O.K.

Készülődöm,vasárolgatok a kórházba és az itthoni lábadozás idejére. Az általatok javasoltalkon kívül egy plusz dolgot fogok bevinni: alkoholmentes propolisz tinktúrát, nekem nagyon bevált húgyúti problémákra, hátha most is segít megúszni, vagy enyhíteni a katéteres fertőzést.

A lábadozóknak jobbulást kívánok, és szép estét mindenkinek 🙂

51432. Kajszi72 (válaszként erre: 51430. - Aee18d61c7)
2023. máj. 25. 19:46
Igazán tisztelnivaló és érzelmileg inteligens nő az anyósod, hogy nem rakta rád ezt a terhet.
51431. mgagi
2023. máj. 25. 16:43

Egyébként jó ha az ember tájékozódik, informálódik dolgokról. Mióta bejött az internet világa könnyebb dolgunk van. Mégis akadnak hülye kérdések.

Attól hogy nincs méhed és/vagy petefészkeid még nő maradtál. Egyébként azt kell mondani, hogy most vagyok csak nő igazán. Nem kell rettegnem a havi bajoktól. Anyukám is mondta hogy miután bejött nála a klimax sokkal jobban érezte magát. Neki is volt miómája, de sosem műtötték. Nekem is megkönnyebbülés hogy nincs havi vérzés, nincs vashiányos állapot, nincs véget nem érő fájdalom (ez nálam nem teljes mértékben igaz). Felszabadultabb az ember.

51430. aee18d61c7 (válaszként erre: 51428. - Mgagi)
2023. máj. 25. 13:21

Nekem anyám halálra aggódta magát, anyósom meg fura volt. Mintha nem örülne neki, kérdezte, biztos nincs-e más megoldás, és hogy jó 5let-e. Nem értettem, mert tudta, hogy nem lesz már gyerek, de nem mondta el, miért ódzkodik a műtéttől.

Aztán mikor műtét után felhívtam kiszakadt belőle hogy "hála Istennek hogy jól vagy!". Kiderült hogy a testvérét műtötték 15 éve és ő nagyon megszenvedte, emiatt aggódott nagyon, csak nem akarta elmondani.

Másodjára jól választottam, nem csak az uram, az anyósom is tökéletes választás volt :-)

51429. aee18d61c7 (válaszként erre: 51424. - Kajszi72)
2023. máj. 25. 13:19
Zseniális, félrenyeltem a kávém... esküszöm kipróbálom!
51428. mgagi (válaszként erre: 51427. - Kajszi72)
2023. máj. 25. 11:40

Kajszi! Nekem erről jutott eszembe amikor anyósom kérdezte hogy így is teherbeeshetek e. Mert hát maradt a két petefészek 😄

Vhol vicces volt, de egyébként nem volt az. Több okból is

51427. Kajszi72 (válaszként erre: 51425. - Dy)
2023. máj. 25. 11:30

🤪, hidd el működik.

Ezért maradtam itt a fórumon aktív, mert mintha nem is tanultunk volna a testünk működéséről soha...

De volt egy indikátorom is, valahol máshol tette fel a kérdést egy frissen műtött nő: Lehetek még terhes, ugye?

51426. Kajszi72 (válaszként erre: 51420. - Aee18d61c7)
2023. máj. 25. 11:22

Mire műtétre kerültem már csak az volt bennem, hogy ha halasztás lesz megint, hasbaszúrom magam a kórház előtt...

A miómám megvolt már rég, de nem okozott gondot, mert a medence felé nőtt.

Azt nem mesélték el az akkori dokik, hogy gyerekre a hormonállapotok miatt kevés az esély.

Érdekes, hogy akkor, 12 éve majd minden doki azonnal műtött volna tokkal- vonóval. Amikor tényleg elszaródott a méhem, másik doki csak a miómát vette volna ki. De aztán amikor kiderült, hogy szarul reagálok a progeszteronra, megváltoztatta a véleményét.

Majd 1 kilónyi cuccot szedtek ki belőlem, 4 darabban, pedig vágás volt. Összenövésem nem volt, ezen a doki is ledöbbent.

Szóval volt időm feldolgozni, de igazából nem tartott évekig. Az evidens volt, hogy gyereket szülni nem fogok tudni ilyen hormonképlettel. De mivel eleve nem a gyerekvállalásban láttam az élet értelmét és felértem ésszel azt, hogy nincs lehetőség és mód a méhem alkalmassá tételére, elfogadtam a helyzetet.

Aztán éltem az életem és vártam, hogy mikor jön a gebasz. Az megint érdekes, hogy nem az történt, amire a dokik predesztináltak. Nem a mióma okozott gondot hólyag- vese témában, hanem nálam varázsütésre jött a mészárszék, a nyálkahártya megvastagodás, a méhem maga adta fel előbb.

Amit sajnálok, hogy megpróbálkoztam a hormonpótlással, ami nagyon szarul sült el.

Aztán volt egy halasztásom, laboros sorbanálláskor elkapott kitartó baci vagy virha miatt.

Ez netto 80 nap vérzést jelentett abban az 5 hónapban. Dolgozni sem tudtam. Úgy vártam a hysterectomiát, mint a megváltást. Rettegtem, hogy újabb halasztás lehet, influenza járvány volt akkoriban. Úgyhogy konkrétan karanténba raktam magam, és fohászkodtam, hogy végre megszabadulhassak tőle. Nem hiszem, hogy sokan lennének, akik fülig érő vigyorral, olyan boldogan csekkolnak be egy műtétre, mint én.🤪

51425. Dy (válaszként erre: 51424. - Kajszi72)
2023. máj. 25. 10:38
Neeee, mindenki a röhögésemet hallgatja, csak nem tudják, min röhögök:-))) Felnőtt, többgyerekes (és tanultak is) nők olyan tudatlanok. Valakinek még a menstruáció folyamata is kínai, pedig elvileg mindenkivel tanították is iskolában.
51424. Kajszi72 (válaszként erre: 51420. - Aee18d61c7)
2023. máj. 25. 10:31

Vissza kell kérdezni, ez az egyetlen mód, amivel megoldható ez a szánakozónak látszó, de igazából piszkálódó kérdezősködés.

Pl. Ezt hogy érted? Neked mit jelent a nőiség?

És mit jelent a nőiesség?

Azt tudod ugye, hogy a hormonjaimat nem cserélték le?

És azt, hogy a méh nem termel hormonokat?

Akkor szerinted kislányként és menopauza után már nem is vagyunk nők?

Te mit választanál, az életet vagy a rákban szétrohadó méhedet?

Miért Te mit látsz rajtam? Elfonnyadt a mellem vagy serken a szakállam talán?

Akkor szerinted ne hordjak többé szoknyát és melltartót?


Vagy csak: Magyarázd meg kérlek, mert nem értem a kérdést!

Vagy: Ígérem azonnal értesítlek, ha kinő a farkam meg a heréim.

Vagy: Igen, már nem vagyok nő, nem is izgatnak már a hapsik, az ilyen te formájú nőket nézegetem újabban.


Jó ha tudod, innentől sok- sok nőt fogsz felvilágosítani arról, hogy hogyan is működik a testük... mert nekik fogalmuk sincs róla sajnos.

51423. Dy (válaszként erre: 51420. - Aee18d61c7)
2023. máj. 25. 08:51
Mivel nekem is 47 évesen, közel 2,5 év durva vérzés és egyebek után került sor a műtétre, semminek hiányát nem érzem. Egyre inkább az előnyét tapasztalom (még). Na mondjuk a rögzítő/támasztó funkció hiányát azt mégis érzem, ment a méhnyak is. Már én sajnálom azt, aki menstruál, meg fáj a hasa. Aki meg hülyeségeket kérdez tőled, valószínűleg soha semmilyen komoly beavatkozáson nem esett át, valószínűleg az a fajta, aki egy náthától is 3 hét táppénzre szalad. Nem kell foglalkozni velük. Én is utálom a "hogy vagy", meg a "jól vagy" kérdéseket. Mit lehet rá válaszolni? Senki nem szeretné azt hallani, hogy rosszul. Miért nem lehet azt kérdezni, hogy érzel-e valamilyen változást, pl. Mondjuk én már átestem kétféle rosszindulatú daganaton is más területen, azok után ez "felüdülés" volt számomra lelkileg, lehet, ezért veszem könnyebben. Vannak sokkal rosszabb és súlyosabb dolgok is ettől az életben. Szóval összegezve nem viselt meg egyáltalán.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook