Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
51568. Odett30 (válaszként erre: 51563. - Melly2)
2023. júl. 11. 21:14
Köszönöm.Itt Angliában nem kell vissza menni 6 hetes kontrollra ha nincs semmi panaszunk.Én voltam 2-3 hetesen egy hasi ultrahangon mert volt egy belső gyulladásos. De azóta orvos nem látott. 7 hetes mütötten mentem vissza hotelbe takarítani. A főnök rendes volt az első 2 hétben próbált kímélni. De az annyi is volt. Így is megterheltem magam mert éreztem h még ez kemény nekem. De ez van. Kellet a pénz mert 7 hétig fizetetlenűl voltam itthon a 0 órás szerződésem miatt. Juli 25 re van időpontom nőgyógyászhoz. Majd ott kiderül mi a baj.
51567. aee18d61c7 (válaszként erre: 51564. - Anemone9)
2023. júl. 11. 06:03

Szia,


Én évek óta mályvatea kapszulát szedek, nekem nagyon bevált, rendezte a széklet-problémákat. A Guttalaxnál enyhébb, de ha valaki még nem szedi régóta elég masszív hatása van. (nekem nem adtak hashajtót a kórházban, csak mondtàk, ha szedek, most is szedjem be)


Hajhullással évekig küzdöttem, vékony szálú, semmi hajam van. Dr Lenkei Extra erős vitamint szedek-9 db van egy zacsiban, annak egyharmadát veszem be, így a havi adag ami nem olcsó egyből 3 havi. Làtható a különbség, nem hullik és van egy csomó bébihajam, kb olyan lett mint terhességek alatt ahogy bedúsult.

A gyógyszertárban lehet kap i Forecapi spray-t és kapszulát, az is nagyon jó, különösen a spray.


Én a sebre árnica bogyót (homeo cucc gyógyszertár) szedtem és lefújtam Aloe First-el napi 2 alkalommal. (FLP termék, de neten is lehet rendelni)


Én a helyedben rákérdeznék a méhnyak témára a dokinál. Mégiscsak a Te tested, az elfogadáshoz is fontos, hogy tudd, mi-miért történik. Ne félj kérdezni!


Minden jót Neked!

51566. Kajszi72 (válaszként erre: 51564. - Anemone9)
2023. júl. 11. 00:30

Szia. Megyek sorba.

1. Nem kell örökké a sikosító, de az elején fontos. A nyákot a nyálkahártya termeli. A méhnyak a spermaterelőt. Ha ösztrogén dominanciád van,nem fog hipp- hopp eltűnni a nyálkahártya.

2.Ha a hajhullás hormonális eredetű, bekajálhatsz bármi csodaszert, vitamint, a haj hullani fog, a patikus meg gazdagszik.

3.A sebet nem kell extrán kenegetni, tisztán és szárazon kell tartani, nem pisztergálni, egyszerűen csak hagyni, hogy gyógyuljon.

4. Ne a szomszédasszony vagy a barinő döntse el, hogy mi kell egy műtéti előkészítéshez.

Az a cucc amit adnak, kitisztít rendesen, megfosat, de nem bántja a bőrödet. A bélrendszered tisztítása nem egyenlő a tegnapi kaja fellazításával.

5.Könnyű, egyszerű, nem fújós kaják, sok folyadék.

6. Nem etettek veled norcolutot vagy progeszteront eddig?

Ha be tudnánk állítani a hormonháztartásunk egyensúlyát, akkor nem vették volna ki a méhünket. Meg Nobel díjas endokrinológusok lennénk. 😁Javítani van esélyed, de ezt dokival beszéld meg.

Annyit tehetsz, hogy kerülöd a fitoösztrogént tartalmazó élelmiszereket.

A paleo étrendnek semmi érdemi hatása nincs a hormonjaidra.


Nem tudom kikkel dumálsz, de amiket írtál, mind csak a lehúzásról szól, hogy hogyan cseszd el a pénzed placebo f aszságokra.

Egyél normális minőségű kaját, kerüld a készkajákat, az agyon tartósított dolgokat, kevesebb szénhidrát, mozogj többet kicsit, hogy edzettebb legyél, ennyi.

A petefészek cisztára nagyobb az esély, mint műtét előtt, de ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek, minden egyes hónapban lesz egy cisztája a túlbuzgó petesejtjei miatt. Nekem pl. 5 év alatt egy se...

51565. Melly2 (válaszként erre: 51564. - Anemone9)
2023. júl. 11. 00:22

Szia

Nekem a petefészkem ment az meglepett műtét után. Igaz véreztem folyamatosan pedig hormont szedtem ,ezek szerint a petefészek vérzett,mert műtêt után azt mondták azért vették ki mert vérzett a bal petefészek.

Szex terén nem tudok véleményt irni ( egyedül élek) majd ha rendbe jövök ,felgyogyultam rendbe teszem azt is 😁

Én collegegént szedtem,szedek nagy dozisban 3*300 mg naponta kétszer.Szedted kálciumot,magnéziumot,D vitamins,vasat ( honapok ota még mielőtt tudtam volna a műtét időpontját( sürgősségi listán voltam 2 honap volt)

Contractubex gélt hozott a lányom Magyarországról sebre

Szép a sebem.

Hashajtó 🫣 hát én azzal szenvedek de nagyon. Kaptam is a korházba 1 üveggel mikor haza jöttem ,azota ettem mindent de nem megy normálisan. Oda figyelek a kajálásra de.....ma szilva lekváros kenyeret ettem,Silvánus vizet ittam ,nem tudom

Nagyon sokat jelentett nekem hogy lélekben kèsz voltam.Utolso voltam aznap a műtéteknél,de nem voltam feszült.Készültem ,hogy vért fogok kapni s mikor magamhoz tértem csak az oxigént kaptam s infuzio folyt 😀 nagy megkönnyebbülés volt.

Szar volt az eleje,voltak nagyon-nagyon Rossz napok mikor csak pisilni kelltem fel DE tulvagyok ezen remélem.Elfogadtam amit itt sokszor irtak türelem.

Amikor jelez a hasam irány az ágy.

S nekem könnyebb volt ,mint a császár.Holnap lesz 2 hete a műtétnek.

Kérdezz,ez a csoport nagyon Jo ❤️😘

Kitartást ,jobbulást mindenkinek

51564. Anemone9 (válaszként erre: 51557. - Melly2)
2023. júl. 10. 22:20

Szia, köszönöm a választ :)

Lehet, hogy az egyik petefészkem nekem is megy, mert eddig volt benne egy ciszta, de most az MR nem látta...

A méhnyakam viszont nem tudom, miért nem akarják megtartani, és az az igazság, hogy a dokim nem adott erről érdemleges információt. Kérdeztem, miben fog ettől változni az életem, mert a magánorvosom januárban még arról beszélt, hogy a méhnyak jobb, ha megmarad...


Most, hogy lélekben készülök, van még egy rakat kérdésem, ne haragudjatok... 4 hetem van még hátra, próbálom megtervezni a következő pár hónapot.


1. Szóval amiért én parázok, az az, hogy a szex közben a méhnyak termeli a nyákot, már ha jól olvastam...

Ezek után mindig síkosítót kell használnom?

Ha igen, kinek mi vált be?

Hogy alakul a szex méhnyak nélkül?


2. Más: többen írtak itt a hajhullásról.

Hogyan lehet megelőzni? Gondolok itt vitaminokra, stb.

Műtét előtt szeretném feltölteni a szervezetem, hogy fel legyen készítve, sebgyógyulást is segíti, stb.


3. Használt-e valaki Contractubex gélt a sebgyógyításhoz?


4. Kaptam olyan tanácsot, hogy vigyek magammal hashajtót, mert amit ott adnak, az lórugás. Melyik a jó?

Dulcolax?


5. Több verziót olvastam szintén a műtét utáni kímélő étrendről, írnátok erről, mit ettetek, és mi a tiltólistás?


6. Ami még nagyon foglalkoztat, hogy nálam esélyes, hogy évek óta ösztrogén dominanciám van. A főorvos asszony erre legyintett, szerinte az sokaknak van és nem kell vele foglalkozni, de gondolom, ha megmaradnak a petefészkeim, ez nem fog változni, én meg félek a cisztáktól, és az újabb műtéttől.

Mit lehet tenni az ösztrogén ellen? Tudom, létezik pl progeszteron krém, de az nekem nem tűnik valami stabil megoldásnak, így el vagyok keseredve :(

Szeretném a hormonháztartásomat beállítani valahogy, tudom, nehéz így, ezzel a műtéttel egy menopausa előtti időszakban, de mégis...

Van esetleg valaki, aki a paleo étrendet próbálta, és bevált?


Köszönöm mindenkinek a segítséget, sokat olvaslak Benneteket év eleje óta, de már túl sok infó kavarog a fejemben.

Gyógyulást, egészséget kívánok! :)

51563. Melly2 (válaszként erre: 51562. - Odett30)
2023. júl. 10. 19:20
Jobbulást vissza kelett menni controllra?Uh- ra vagy valami? 6 hét után automatikusan mental dolgozni? Vagy ,hogy van?
51562. Odett30
2023. júl. 10. 08:55

Sziasztok.

Azóta vérzés, rózsanszinezés nem volt. 1x voltam azota a párommal. Vettem síkosító. Így is fájt belűl a hüvelyem 1 helyen jobb oldalt. Nagyon érdekes érzés. Mintha kis seb lenne ott vagy csikarás belül.

A kórházat felhívtam ahol mütöttek. Azt mondták a vérzés normális míg csak pecsételős. A fájdalomról semmit nem mondtak. Ha elönt a vér menjek sürgire. Mivel 12 hét eltelt így ahol mütöttek ott már nem foglalkoznak velem. Majd erőt veszek magamon és megnézetem magam a nőgyógyásznál.

Köszi h érdeklődtetek. Ha ráveszem magam a dokihoz menésre írok majd.

51561. mgagi (válaszként erre: 51559. - Zsebi31)
2023. júl. 7. 21:01
Szia Zsebi! Lehet hogy már egyébként is kezdtek leállni a petefészkeid és ez a műtét kicsit felgyorsította a folyamatot.
51560. Kajszi72 (válaszként erre: 51559. - Zsebi31)
2023. júl. 7. 20:59

Szia. Valszeg mikor kivették a méhed, már premenopauzában voltál hormonálisan, most ez begyorsúlt.

Egyetlen dolgot tehetsz - elfogadod a helyzetet. És igyekszel kezelni, megoldani a problémákat, legfőképpen humorral. Mert máshogy nem lehet. Én a 7. évet taposom... izzadom.🥳

Ha száraz a hüvelyed, használj hüvelykenőcsöt, hogy segítsd a nyálkahártyádat egészségesnek maradni. Szexnél használjatok sikosítót, akkor nincs kellemetlen smirglizés, és a benned rejlő nagyon belső para is oldódik, így a kívánalom is hamarabb visszatér.

Ha nagyon kevés az ösztrogéned, egyél fitoösztrogén tartalmú dolgokat. Pl. szója, lenmag, de van még egy csomó, guglizz rá.

A rohadt hőhullámok jönnek... legyen legyeződ, készíts elő vizes kistörcsit magadnak éjszakára. Nappal legyen nálad egy mini törölköző és nedves frissítő kendő mindig.

A libidó visszatér, de tenni kell érte. Ha úgy nem megy, ahogy eddig, akkor szűzlány üzemmódban kell kísérletezgetni, hogy megtaláljátok mi az új út.

Érdemes kezdetben kihasználni, hogy a csiklónk ösztönlény, és lesz arja, hogy kívánod-e a szexet, mert ő fogja! Az orgazmus felszabadítja a mosolyhormonokat, pozitív megerősítést ad, bátrabban vág bele az emberlánya legközelebb. 😄

És bocs, de egy helyesbítés: neked részleges méheltávolításod volt, ez a chrobak műtét, ilyenkor maradnak a petefészkek és ált. a méhnyak is.

A teljes vagy kiterjesztett méheltávolításkor megy a méhtest, a méhnyak, a petevezetők, a petefészkek is. Ha kell, akkor + a mirigyek és a nagycseplesz.

Kitartás, nincs meghatóbb, mint sírni egy macskakaja reklámon!

51559. Zsebi31
2023. júl. 7. 16:35

Sziasztok Lányok,


Egy kérdésem lenne, teljes méheltávolításom volt februárban. Kettő pfszek maradt. Azt kérdezném, mert már annyiszor segítettetek itt nekem volt e valaki így. Másfél hónapja kezdődtek a borzalmas hőhullámok éjjel és nappal. Mellé hüvelyszárazság, libidó is nulla, minden ami eddig érzéseket váltott ki az most teljesen hidegen hagy. Kértek hormonpanelt a doki szerint sajnos klimax. Adeno miatt vették ki a méhem, 42 éve vagyok két éves sincs a kisfiam. Volt bárki aki hasonlóan járt mint én ? Tudom, hogy nem a méh termeli a hormonokat. Az endokrinologus azt mondta, hogy sajnos van hogy hiába marad meg a két petefészek, egy művi klimax áll be. Lehet hogy rendeződik, de lehet hogy nem.

Mindenkit Ölelek és vigyázzatok magatokra!

51558. Melly2 (válaszként erre: 51554. - Kajszi72)
2023. júl. 7. 09:23

Most pár napja jobban vagyok. Ahogy hiv az ágy megyek.Probálom elhagyni a fájdalomcsillapitot.

Igen a korházi környezet,nálam senki nem volt segiteni felkellni,nővér segitett.

Most már jobb lesz .

Ti vagytok akik átsegitettek ❤️♥️Köszönöm

51557. Melly2 (válaszként erre: 51552. - Anemone9)
2023. júl. 7. 09:19

Szia

Nekem megmarad a méhnyak pedig ugy volt kiveszik,petefészkem egyiket ki kelett venni mert vérzett nagyon ,szerettem volna ha megmarad. Nem tudok hozzászolni de tuti tudjâk mit miért csinâlnak. 😀

51556. mgagi (válaszként erre: 51553. - Kajszi72)
2023. júl. 6. 14:50
Értem, köszi. Akkor no para.
51555. Kajszi72 (válaszként erre: 51554. - Kajszi72)
2023. júl. 6. 12:53
Kimaradt, hogy a kórházban hogyan is volt, meg otthon az első időkben. Fél óra, 1 óra talpon, aztán ágy. Mikor kikívánkoztunk az ágyból, általában pisi miatt, megint totyogtunk. Sokat kell inni, segíti a sebgyógyulást és mozgásban tart. Kalap kakit! 🌻
51554. Kajszi72 (válaszként erre: 51549. - Melly2)
2023. júl. 6. 12:32

A kórházban a műtét után az embernek van ideje, értő, szakmai környezetben megbarátkozni az új helyzettel.

Neked ez kimaradt. Otthon, a biztonságos környezetben az emberből kimegy a műtétesdi feszkója, marad a megszerzett kórházas rutin, erre támaszkodunk akaratlanul is.

Bőven elég, ha a lakáson belül totyogsz össze- vissza. Ha a tesdednek elég volt, akkor jelezni fog és kívánod majd a vízszintest. Mozog- pihen, mozog- pihen, így edzi magát vissza az ember.

A másik, hogy vannak ocsmány, fekete napok, amikor semmihez sincs kedv és erő. Majd elmúlik. A másnap jobb lesz.

51553. Kajszi72 (válaszként erre: 51543. - Mgagi)
2023. júl. 6. 12:08
Szia, volt, hogy 8-9 hónap szünet után jött egy rózsaszínes, véres aktív ciklus. Legutóbb most májusban, jó sok hónap után. 18 márciusában műtöttek.
51552. Anemone9
2023. júl. 6. 11:40

Sziasztok, augusztus 9 lesz a napom.

Nem akarják megtartani a mehnyakat, emiatt milyen valtozasra kell számítanom? Lerajzolták, értem is, de jól tudom, hogy nem lesz nyáktermelés? Mire számíthatok?

Petefészek persze marad, pedig azt kértem hogy vegyék ki :(

51551. Melly2 (válaszként erre: 51547. - Marika Szebeni)
2023. júl. 5. 20:23
Igyekszem ♥️
51550. mgagi (válaszként erre: 51549. - Melly2)
2023. júl. 5. 17:41

Jaj, ez nem jó. Korai volt haza engedni. Nem véletlen a minimum 5 nap benn tartózkodás. 5 nap után már én is jól voltam, mobilizáltam magam.

Jobb ha bementek a kórházba nehogy komolyabb baj legyen.

51549. Melly2 (válaszként erre: 51548. - Yvonne Duron)
2023. júl. 5. 17:00
Köszönöm ❤️ Azt gondoltam jobb lesz,egyre jobb naprol napra de most megint megyek le.A fejem majd ki szakad a hejérōl,vágásom is fájdogál,szoval nagy szar .Csak függölegesen jo
51548. Yvonne Duron (válaszként erre: 51546. - Melly2)
2023. júl. 5. 13:35
Mielőbbi jobbulást kívánok ❤️
51547. Marika Szebeni (válaszként erre: 51546. - Melly2)
2023. júl. 5. 13:22
Szia!Èn egy hetesen mèg a kórházban sètáltam a folyosón. Lèpcsőzni csak párat le ès fel.Sètálj a lakásban, nyitott ablaknál lègzőgyakorlat, karkörzès, helybenjárás. Erősödni kell.Sok folyadék, kimèlő ètrend.Fekvès, sèta váltakozva. Sajnos a láz nem normális dolog, házi orvoshoz forduljál.
51546. Melly2 (válaszként erre: 51542. - Yvonne Duron)
2023. júl. 5. 11:49
Hát nem tudom, 1 hetes vagyok egyik este volt egy kis hőemelkedésem,korház azt mondta 38 felett menjek a sürgősségire vérvételre de nem vérzek. Ma akartam is ide irni ,sokat vagyok ágyba ,1 oránál többet nem tudok fent lenni.Egyszer voltam sétálni lent 3 lakom lift nincs ,ma le akartam menni fiam nem enged. Fáj a fejem sokat. Tudom türelem de néha türelmetlen vagyok. Hihetetlen hogy van ugy hogy nincs energiám😔😔
51545. mgagi (válaszként erre: 51544. - Ddöncike)
2023. júl. 4. 19:34
Gondolom ha nem jelentkezik újra akkor max túl terhelted/em magam. Erre gondoltam. De majd figyelgetem.
51544. ddöncike (válaszként erre: 51543. - Mgagi)
2023. júl. 4. 19:28
Nekem 3 éve volt hasivágással. Petefészkek megmaradtak, múlthéten én is véreztem kicsit, de azóta semmi. Baj lehet?!
51543. mgagi
2023. júl. 4. 18:44

Sziasztok! A régiektől kérdeznék.

1,5 éve volt teljes méheltávolításom, csak a petefészkek maradtak. Kinek volt rózsaszines folyása ennyi idő elteltével? Műtét óta nem volt ilyen panaszom. Egy kicsit megijedtem. Alhasam is fáj.

2023. júl. 4. 18:21

Odett, hogy vagy, mi lett veled?

Melly, Te hogy vagy?


Mi is lenne velem nélkületek 🙂

Jó, hogy sokszor, sokan leírtátok, hogy TÜ-RE-LEM.

És hogy nem minden nap egyforma, töretlen javulás.

A héten már eljárok ebédelni, 900 métert 20-30 perc alatt sétalok le. A lábam vinne, de a hasam jelez, hogy lassíts, ez nem edzés. Olyan lámpás zebránál megyek át, ahol van középen járdasziget, es így két zöld lámpával át tudok kelni a 2×3 sávos úton.

Itthon lenni "burokban" teljesen más dimenzió. Egy csomó dolgot meg lehet oldani egy ikeás cipőkanállal 🙂

51541. Kajszi72 (válaszként erre: 51539. - Odett30)
2023. júl. 3. 21:40

Odett, ha nincs méhnyak, akkor a hüvelyed vége lett "összestoppolva". Egy kicsit rövidebb, mint volt, a szünet meg a csesztetés miatt veszített a rugalmasságából is. A nyákréteg érzékenyebb, nem bír annyit, mint előtte, érdemes sikosítót használni a visszaszokó időszakban.

Mivel a heg féligmeddig belül van, a szövetek nem kapaszkodnak össze olyan gyorsan, mint egy felszíni sebnél.

Ha a párod beléd élvezett, vagy csak nem volt patyolat frissen mosott, most, hogy ott egy félig gyógyúlt seb van, könnyen gyulladásba jöhet bármi idegen cucctól.

A kocogósával vigyázni kell még szerintem, az endorfin elnyom minden más érzetet, jobb máshogy befejezni.

51540. aee18d61c7 (válaszként erre: 51539. - Odett30)
2023. júl. 3. 12:04
Én a helyedben biztosan megkérdezném az orvost telefonon. Legalábbis nekem azt mondta, ha bármi fájdalmat vagy rendellenes tapasztalok, hívjam fel. Simán lehet egy bakteriális fertőzés is. Beszélj vele, remélem, tud rá megoldást!
51539. Odett30
2023. júl. 3. 00:33

Megint én lányok. Ma reggel ugye volt az a halvány rozsaszinezés.

Mivel más bajom nem volt reggel óta így előbb össze bujtunk a párommal. Hát 3 percet bírta.nagyon fáj a hüvelyem belul. Szúró égető csípő érzés volt. Mintha seb vagy csikarás lenne belűl. Mi a fene lehet ez? Jó egy hete voltunk együtt a párommal. Akkor ilyen nem volt.

Nem akarom h bármi bajom legyen mostmár. Olyan szomorú vagyok h már megint mi kínom van 😪😭

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook