Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (16. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34009. ildikó512017-01-26 20:27
Igen fèlek nagyon persze mindenki fèl lehet èn kicsit eltúloztam de vissza olvastam a fórumot hát mindenki enyirre fèlt mint èn ! Csak nekem azèrt szarabb mert úgye kèt hete èn már bevonultam csak a betegsèg miatt elmaradt ès ezèrt ez egy kicsit igy rosszabb de megvagyok elvagyok megyek bújok a szerelmemhez ès teljesen megfogok nyugodni na nem a szexre gondolok henem csak egy kis szeretetre ès kèpzeld el vam amikor úgy alszom el hogy az èn drágám mesèl nekem imádom ! Na tènyleg megyek puszillak 🌙🌜🌜💗🌼💝
(válasz Kotkoda_:) 34007. hozzászólására)

34008. Kék Lilla2017-01-26 20:21
Ildikém ott vagyok most is
melletted!!!!!Gondolok Rád!!!! Ági

34007. Kotkoda_:)2017-01-26 20:20
Teljesen megértelek, ez természetes emberi reakció. én is izgultam. Hidd el, mire odaérsz Te is nyugodtan mész a műtőbe.
Addig is puszillak :)
(válasz ildikó51 34006. hozzászólására)

34006. ildikó512017-01-26 20:11
De amúgy nem is èrtem magamat mert nem vagyok egy hisztigèp átmentem már sok szarságon apukám nagyon beteg volt gègerákja volt èppen rendbe jött kapott egy strokot anyumnak műèr beültetès aztán hogy az unokám hemofilíásan született na szóval átmentem már sok mindenen lehet most jön ki rajtam ez a sokk! De rendben leszek igèrem a vèrnyomásomat most mèrtem 100/60 kedves Nővèrke😁 nem hisztizek megyek pihenni puszillak milliószor 💖🌼
(válasz yallah 34004. hozzászólására)

34005. yallah2017-01-26 20:02
Drága! Én is féltem rohadtul! Mert tudtam ilyen béna az ember műtét után. Aztán magam is helyretettem. Meg itt a régebbi lányok is segítettek.
(válasz ildikó51 34003. hozzászólására)

34004. yallah2017-01-26 19:59
Köll nektek mert ahogy olvaslak nap mint nap titeket látom hogy eluralkodik rajtatok a pánik, és ápolói tapasztalat hogy sokan már a hisztéria határát súrolják nálunk is műtét előtt, aztán jön a magas vérnyomás és a döbbenet, hogy most miért 180 as a műtőben a freki? Hoppá! tessék rendezni a vérnyomást ,műtét később. Nem szeretném ha bármelyikőtök is így járna, jó ezen túllenni, fellélegezni, ggyőgyulni és utána ÉLNI!!! :) Elő a leszarommal! Hajrá lányok meg tudjátok csinálni!
(válasz ildikó51 34003. hozzászólására)

34003. ildikó512017-01-26 19:22
Drága yallah !
Húha ez kemèny volt :-D
Imádlak èrte igaz apa helyretette a búrámat de ez jól esett tőled mert tudom hogy igazad van csak a francba na fèlünk !! De igèrem szót fogadok !!!akkor megnyugodtam hogy kapok rendesen fájdalom csillapítot ! De kár hogy nemm te leszel az ápolóm !nagy Ölelès Neked zbès köszi hogy rendbe tettèl agyilag !💝💝💝💝💝💞€
158;💞🌸🌸🌸🌹🌷
(válasz yallah 34001. hozzászólására)

34002. Kotkoda_:)2017-01-26 19:12
Bobo64,
Remélem sikeresen túl vagy a műtéten. Amint erőt és kedved engedi küldj pár sort.
Addig is szorítok, jó ébredést!
Puszillak

34001. yallah2017-01-26 18:39
Drága műtét előtt álló társaim! Nagyon szépen kérlek benneteket csituljatok le egy kicsit! Ha túlságosan felizgatjátok magatokat, fel fog menni a vérnyomásotok műtét előtt, és nem fogják megcsinálni! Komoly! Tehát! MOST oldjatok stresszt! Ha úgy érzed berúgnál, rúgj be! De még most. Mert ha közvetlen műtét előtt teszed, delirálni fogsz, dilis leszel zöldeket beszélsz stb. Ha úgy érzed templomba kell menned, menj! Csináld azt amit úgy érzel legszívesebben csinálnál. MOST! Szexelj egy piszoknagyot apával! Komolyan mondom. Tapasztalat, hogy aki nagyon bestresszeli magát, nehezebben jön rendbe!
Fájdalomcsillapítás: Igenis adnak fájdalomcsillapítót, kötelező, általában kábító hatásúval kezdik. Kombinálva valamilyen más hatóanyagúval, Folyamatosan kapod 4 óránként. Automatice. Infúzióban. Ennek hatására elviselhető lesz a fájdalom. Nekem a derekam fájt rohadtul, olyan érzés volt, mintha vaspántok szorítanának alul körben. Nem kell pánik gyerekek. Ha Frontin akkor Frontin. Amit úgy érzel, KELL! De ahogy közeleg az idő kérlek benneteket próbáljatok lecsihadni. Nekem 3 hetem volt felkészülni. Nekem is minden bajom volt, álmatlan éjszakák, lábrázásom volt, sírás hiszti stb. És egyedül kellett megbírkóznom ezzel, ráadásul a barátom még cseszegetett, hogy gondoljam meg ez e a megoldás. Anyád! Mikor ömlött a vér folyton belőlem is. Megváltás volt a műtét. Mire be kellett vonulnom, addigra teljesen lehiggadtam s vártam a műtétet. Tehát, ha nem akarjátok, hogy a vérnyomásotok miatt halasszák a műtétet, tessék bevenni a leszaromot, akármilyen formában! Kitartás! Ölelésem!

34000. ildikó512017-01-26 17:30
Drága Krisztina !Már hiányoztál !!! Remèlem jól vagy szèpen gyógyulgatsz???
Hát igen mostmár pánikrohamaim vannak de apa hazajött helyre rakott ölelgetett puszilgatott imádom hogy ilyen higgadt holott tudom ,hogy nagyon aggódik èrtem !
Szívem szerint jól berugnèk !!! De nem vagyok egy nagy ivó ès csak fejem fájna meg hánynèk úgyhogy maradt a frontin :-) holnapra már remèlem jobb lesz de szerintem ez már ilyen parahèt marad !szombaton mèg reggel szertnèk elmennni a templomba Gyuri atyához egy kis áldásèrt kell a lelkemnek ! Nem vagyok nagy templomba járó de időnkènt beülök kicsit feltölt ! De a ti imátok mindennèl többet èr nekem is olyan jó hogy vagytok öllelek puszika 💗🌷🌸🌹
(válasz Krisztina1997 33999. hozzászólására)

33999. Krisztina19972017-01-26 16:38
Drága Ildikó51!

Olvasom soraidat és mintha magamat látnám,panikroham,
kétségbeesés,mi lesz?fájni fog-e?...stb.Nyugi bugyi drága és mindenki aki előtte van!Sokkal jobb utána minden!És nem is fájt annyira mint ahogy én gondoltam,azért kapjuk a fájdalom csillapítót,senkit nem hagynak szenvedni!Együtt érzek a mindennapjaiddal amig eljön a vasárnap,minden rendben lesz!Add át magadat a sorsnak,a kihívások azért vannak ,hogy leküzdjük ,még erősebb leszel ez után 💪 és büszke magadra.Mi itt imádkozunk érted is, és a többiekért is.Ennek a csapatnak az IMA ereje felér egy egész ország imájával👃vagy mèg többel.Én éreztem mindennap ,a lányok támogatása nelkül nem ment volna.Ahogy a naplómban is leírtam.Kérlek vigyázz magadra és ha kell egy kis nyugi bogyó ,hát vedd be.Mosolyogj sokat!😆🤗😁
Szeretettel ölellek!
(válasz ildikó51 33989. hozzászólására)

33998. ildikó512017-01-26 16:05
Igen Etus de amit èn küldök az is
(válasz Etus70 33997. hozzászólására)

33997. Etus702017-01-26 15:47
Küldtem neked privit, még mindig számokat látsz?
(válasz ildikó51 33995. hozzászólására)

33996. Etus702017-01-26 15:43
Én is a 3 betűstől rettegtem. Amikor azt mondta az utolsó orvos, hogy már úgy megnőttek, hogy nem lehet tudni mit takarnak el... mert mindenki azt mondta, hogy maga a mióma jóindulatú, de megbújhat ott bármi ami nem az. Képzeld, akkora volt már a hasam, hogy azt hitték terhes vagyok. Teljesen lapos lett a hasam műtét után. A betét nélküli élet meg nagyon jó.:) Amikor nem ahhoz kell igazítani a programokat, hogy pár napja véreztem, akkor most talán nem fogok... Mert a vége már ez volt.
(válasz Kotkoda_:) 33992. hozzászólására)

33995. ildikó512017-01-26 15:41
Csajok számok jönnek a betűk helyett üzibe !! Mièrt??

33994. ildikó512017-01-26 15:37
Pontosan Etus èn is ezt akartam irni de nem oda 3 4 èv hamar nőnek !
(válasz Etus70 33991. hozzászólására)

33993. Kotkoda_:)2017-01-26 15:24
Igazad van!
Nem kell elmondani mit mondott a többi orvos. Lehet, hogy ezzel befolyásoljuk a döntést.
(válasz Etus70 33991. hozzászólására)

33992. Kotkoda_:)2017-01-26 15:21
Hát igen! Ahogyan Ildikó51 és Borsika0703, na és a többiek, akik már túl vannak a műtéten írják...
Szóval, van, amikor már megváltás a műtét. A szégyent még elviseltem volna, hogy egy-egy darabos vérzéssel kiloccsant belőlem - úgy éreztem - 2 dl vér a bevásárlás közepén, teljesen szétáztatva...
Na meg a fáradságtól, amit a vérveszteség okozott 2 hétig kellett rákészülnöm egy ablakpucolásra...
De, amikor azt közlik, hogy ok halogathatjuk, de ez jobb nem, csak rosszabb lesz. És amikor már a 3 betűst is emlegetik, na akkor nincs kérdés. Számomra egyértelmű volt a válasz.

33991. Etus702017-01-26 15:15
Én is keresnék még 2 másik dokit, és csak a leleteket mutatnám, azt nem mondanám, hogy a mostani orvos mit mondott. Úgy elfogulatlan véleményt tudnak mondani. És én azt is megkérdezném, hogy ha most még nem is kell a műtét, szerintük mi lesz a helyzet mondjuk 3-4 év múlva?
(válasz Alibaba13 33988. hozzászólására)

33990. ildikó512017-01-26 15:12
Alibaba! Nekem a 4 orvos ajánlotta egymástól függetlenül de nekem borzasztó erős darabos sokáig tartó vèrzès ès 10 egèszsègügyi kaparásom volt !
Gondold át ès ha kell menj másik orvoshoz !puszillak 🍀
(válasz Alibaba13 33986. hozzászólására)

33989. ildikó512017-01-26 15:09
Kedves Krisztina ( Kotkoda)igen ma különösen depi vagyok pedig fodrásznál is voltam vásároltam egy kis nasikát kávèt teát a nővèreknek meg szètfagytam a buszmegállóba !nem mertem bicóra ülni mert a biciklis utak tiszta jegesek nem hiányzott volna egy törès !jól jön az a kis bogyóka :-) reggel vettem be egy kis frontint kellett nincs mese puszilak 💗
(válasz Kotkoda_:) 33977. hozzászólására)

33988. Alibaba132017-01-26 15:08
Ja, a mai ultrahang alapján 2-3 nap mulva esedékes a menzesz, a méhnyálkahártya vastagsága 8 mm.
És nem fáj semmim. A szokásos görcsölgetés a menzesz előtt, és alatt.

33987. Borsika07032017-01-26 15:06
Kedves Alibaba! Javaslom a több orvos megkérdezését! Könnyebben el tudod dönteni mi legyen! :)
(válasz Alibaba13 33984. hozzászólására)

33986. Alibaba132017-01-26 15:06
Se Esmya, se spirál. Nem vagyok vérszegény sem. Menzesz előtti mellfeszülés, puffadás, ilyesmi. A miómáim sem óriásiak. 4 cm alattiak. Most megint agyalhatok

33985. ildikó512017-01-26 15:03
Szia Etus ! Hogy hogy ??elestèl ?basszus hát vigyázz mær magadra!! Majd megkèrdem a dokit hogy lesz addig tanácstalan vagyok mert ahány kórház annyifèle más minden !köszike hogy gondolsz rám mindenkire szüksègünk van nekünk előtte álloknak 💗puszi !gyógyulgass 🌷🌷
(válasz Etus70 33978. hozzászólására)

33984. Alibaba132017-01-26 15:03
Nekem nincs nagyon erős vérzésem, ciklust még tartja (3-4 nap késés). 5 napig tart, az első 2 nap erősebb. Egyszer volt olyan a nyáron, hogy éjjel leléptem az ágyról, és elöntött a vér. Ennyi. Most nem tudom, mit csináljak, mivel ártok jobban. Már bele nyugodtam, elfogadtam, erre tessék. A saját orvosom mondta, kérdezzek meg mást is.

33983. Borsika07032017-01-26 15:03
A véleményem az előttem szólóval megegyező! Mindenki maga dönt, én is mindennel (Mirena,Esmya,Harmonet+mindenféle tea, stb.) próbálkoztam 4 éven keresztül, nem jött be. A méhnyálkahártya kórós megvastagodása/elfajulása rossz irányba mutat, sőt nálam egyre rosszabb is lett (vastagabb és dysplasia-s). A műtét a legjobb döntés volt!
(válasz Kotkoda_:) 33980. hozzászólására)

33982. Etus702017-01-26 14:56
Nekem is ezt mondta az utolsó orvosom, szerencsére ő már műtét párti volt, de akkor már nagoyn véreztem. Nem azért megy az ember orvoshoz, hogy konkrét igent vagy nemet mondjanak neki?!!!
(válasz Kotkoda_:) 33980. hozzászólására)

33981. Etus702017-01-26 14:53
Azta!!! Teljesen lefagytam ahogy olvastam. Mondjuk nekem közel 6 évembe került úgy emlékszem, mire belementek a műtétbe. Állítólag spórol az egészségügy az ilyen műtéteken is.
(válasz Alibaba13 33979. hozzászólására)

33980. Kotkoda_:)2017-01-26 14:49
Húúúúúú, ez nem semmi. Egyébként én is 3 orvosnál voltam, mire a műtétre igent mondtam. Egyik orvos sem mondta ki, hogy műtét kell, de legalább mindhárman jó erősen célozgattak arra, hogy jobb lenne, ha megműtenének. "Sajnos jobb nem lesz", "Lehet, hogy jön a klimax, és akkor majd visszahúzódnak a miómák", "Ha anyukám is sokáig menstruált, akkor valószínű, hogy még nekem is van pár évem" stb stb
Szóval vegyél mindent számításba és úgy dönts:
Mióta vannak panaszaid? Mennyire elviselhetetlen, kellemetlen? Megtettél-e már mindent, hogy múljon a panasz? (pl Esmya, Miréna)
Nekem megváltás volt a műtét. Jó, még lábadozom a műtét után, de a betéteimet már odaajándékoztam a hugomnak. :)Nagyon erős, alvadt, darabos vérzésem volt az utóbbi pár hónapban egyre erősebb. A dokim szerint a megvastagodott méhnyálkahártya az esetemben, már egy bizonyos rák megelőző folyamat része. S az orvos szerint az alvadt vérzésnek következménye lehet a trombózis, a vérveszteségnek pedig a vérszegénység.
Én így döntöttem, s tudom, hogy nekem jobb lesz.
A Te tested, s a panaszaid nem ismerem. Alaposan mérlegelj, és csak azután dönts.
De most nem irigyellek... Puszillak ☀️
(válasz Alibaba13 33979. hozzászólására)