Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8828. Colette58 (válaszként erre: 8827. - Anyamaccs)
2011. júl. 1. 08:44
már túltettem magam rajta - majd lesz másik! :)
8827. anyamaccs (válaszként erre: 8818. - Colette58)
2011. júl. 1. 08:40
:(:(:(:(...............na az ilyen barát soha nem volt a barátod az igazi társad!:(:(.......ne sajnáldd!
8826. Colette58 (válaszként erre: 8819. - Nagy49éva)
2011. júl. 1. 08:38

Szia Éva,

Én biztos nem fogom visszafogadni azt, aki 3 év után az első konfliktushelyzetben lelép! Azt mondta, hogy az ő szemében nem nő az, akinek nincs méhe... mintha a nőiség egy szerv meglétére/hiányára redukálódna!!! Talán jobb is, hogy megszabadultam tőle... Igyekszem kitartani!

Üdv.

Colette

8825. anyamaccs (válaszként erre: 8814. - Zsó1961)
2011. júl. 1. 08:38

Szióka!

A reakcióid a műtéttel kapcsolatban természetesek hidd el!Ahogy látom a fotódon egy karakán ,talpraesett csajszi vagy! A korodhoz képest igencsak szuper formában vagy legalább is külsőleg.A lelked meg megerősítjük itt!:) Nem lesz semmi problémád a gyógyulással sem,hamar talpra állsz majd.A pocakod és a vágásod is szép lesz.

8824. Colette58 (válaszként erre: 8820. - A268b1c726)
2011. júl. 1. 08:35

Szia Annamari, az MCHC növekedhet vérveszteség miatt, abban neked meg bőven volt részed - szóval emiatt ne aggódj! Köszönöm a "barátommal" való támogató szavaidat, igaz, azt gondolom, annak a kapcsolatnak befellegzett... Ami még jobban fáj, hogy a műtét óta (3 hete) a felnőtt gyerekeim (24, 28) még egy SMS-t sem írtak. Eszem magam, hogy talán rossz anyjuk voltam-vagyok...

Üdv.

Colette

8823. anyamaccs (válaszként erre: 8820. - A268b1c726)
2011. júl. 1. 08:26

Jó reggelt Kedves Földim!:):):)

A struccpolita valóban nem a legjobb hozzáállás a gyógyúlás érdekében!:(:(Hidd el kedves saját tapasztalatból írom ezt neked.Figyelmedbe ajánlom a 8723as hozzászólásom,abban leírtam,hogy nálam hová vezetett mindez.Amennyiben figyelmesen végigolvasod/betegtársakra/ lebontva a hozzászólásokat mindenkiről kerek,egész képet kapsz az átélt problémáiról,kétségeiről,örörmeiről......stb.

Többségünknél ugyanazzal a problémával kellett eltávolítani a méhat , mint nálad.Én mire a műtéti elhatározásra jutottam, már három eü kaparáson is túl voltam!:(.....utólag már belátom, hogy kár volt ilyen sokáig szenvedni!

Itt T.bányán műtenek???Én Szőnyben voltam,mert a dokim akihez 26éve járok tatai és az a kijelölt kórháza.

8822. a268b1c726 (válaszként erre: 8818. - Colette58)
2011. júl. 1. 08:03

Szia, Colette! Sajnálom, hogy beijedt a barátod, lehet, hogy ha múlik az ijedtsége, átgondolja a dolgot. Bár a tüske már ott van... Nálunk egyelőre a legjobb barátnőm tudja, meg a férjem. A többiek semmit. A szüleimnek sem, egyrészt kímélném őket, másrészt anyám, ami a természetét illeti, a Barátok közt-ös Magdi néninek az édes húga lehetne. Ráadásul ő is átesett vagy 10 éve ezen, és le nem szállna rólam, én meg csak egy kis nyugtot szeretnék, na meg nem megosztani a fél várossal.

De jó nekem, hogy Ti itt vagytok. Próbálom visszaolvasni a fórumot, hadd okuljak.

8821. a268b1c726 (válaszként erre: 8815. - Szisziági)
2011. júl. 1. 07:55

Kedves Szisziági! Az időpont csak a szövettan után lesz meg. Két nap kórház után a héten itthon betegállomány, jövő héten szabadságon leszek, van egy kis időm összeszedni magam. Már tudatosult bennem, hogy valószínűleg az egész nyarat átszervezhetem, magyarul mindent lefújhatok, amit terveztünk, és csak erre koncentrálhatok. Nesze neked lakásfelújítás, spinning, nyaralás, hegymászás, borozgatás, koncerten való ugrálás. Meg hát a lelki dolgok. A legjobb barátnőmmel is csak sms-ben értekeztem, meg a főnökömmel is, mert megszólalni nem tudtam sírás nélkül.

Elég élénk, mozgékony életem van. Most aztán fékezz, fékezz, fékezz...

8820. a268b1c726 (válaszként erre: 8813. - Rezeda63)
2011. júl. 1. 07:44
Sziasztok! Bocsánat, este már nem jutottam a gép elé. Azért emlegettem a saját hülyeségem, mert éreztem én, hogy valami gond van, de nem siettem az orvoshoz. A struccpolitika pedig nem használt. Ha hétfő hajnalban nem tör rám egy horror vérzés, lehet, még elhúztam volna egy darabig. Van egy férfiökölnyi miómám, és nagyon vastag volt a méhnyálkahártya. A szakrendelőből már haza sem engedtek, egyből föl az osztályra, átestem életem első kaparásán, most a szövettanra várok. Az kb. 3 hét múlva lesz meg. Ráadásul tegnap elkezdtem böngészni a gyors vérvizsgálat eredményét, abban is találtam valami hajmeresztőt.MCHC érték 10-szerese a normálisnak, most keresgélem, hogy az meg mi. Ezekben a dolgokban igen tájékozatlan vagyok.
8819. nagy49éva (válaszként erre: 8818. - Colette58)
2011. júl. 1. 03:58
Szia Colette! Sajnálom, hogy ilyen barátod van. Biztos később majd meggondolja magát ha igazán szeretett és Te visszafogadod. Most csak saját magadra és a gyógyulásra kell gondolnod. A nők sokkal szívósabbak mindent kibírnak. A fórumon rengeteg segítőkész barátot találsz. Különben is "Isten se nem felejt, se nem siet" biztos Ő is rá jön majd. Vigyázz magadra és bármi is lesz műtét után csak javulás várható. Kitartást Éva
8818. Colette58 (válaszként erre: 8817. - Szisziági)
2011. jún. 30. 21:56

Szia Ági!

Jó Neked, hogy a családod melletted áll...Engem 6 hete, amikor kiderült, hogy műteni kell, egyből otthagyott a barátom... Ennyit a pasikról... Ezzel együtt nem vagyok feldobva :(

Üdv.

Colette

8817. szisziági (válaszként erre: 8814. - Zsó1961)
2011. jún. 30. 21:12

Szia Zsó!!

Teljesen természetesek az érzéseid,a hangulatváltozásokkal együtt is. Szinte mindannyian így voltunk vele annak idején...Jó volt ezeket leírni, és egymást támogatni a gyógyulásig.

Nekem már nagy fiaim vannak, 19 és 15 évesek nem akartam őket meg a férjemet ijesztgetni a női problémáimmal, ezért ilyesmiket a lányoktól kérdeztem :)) Azóta sokkal jobban féltenek,nagyon pozitív változásokat is hozott az életembe ez a műtét:)

Tarts ki , nemsokára túl leszel rajta és a szép nyári napok végét már teljesen felépülve élvezheted!

Üdv :Ági

8816. Colette58 (válaszként erre: 8812. - A268b1c726)
2011. jún. 30. 21:10

Fel a fejjel, Anamari, nem olyan vészes az egész - meglátod, minden jóra fordul!

Üdv.

Gabi

8815. szisziági (válaszként erre: 8812. - A268b1c726)
2011. jún. 30. 20:57

Szia Annamari!

Az időpontot tudod már?? Amikor én megtudtam,akkor én is leblokkoltam a hírtől-egy napig tartott mire felfogtam... Aztán a neten én is rátaláltam erre a kis csapatra,és a műtét időpontjára szépen felkészültem testileg-lelkileg az elkövetkező dolgokra. A lányok írásaiból minden kérdésemre választ kaptam , és biztatást amire nagy szükségem volt.

Írj bátran, amiben tudunk szívesen segítünk a tanácsainkkal...

Fel a fejjel,és ne hibáztasd magad ,az energiáidat most a gyógyulásodra irányítsd!!!

Üdvözöllek: Ági

8814. zsó1961
2011. jún. 30. 20:43

Sziasztok Lányok !Anyamacs, Rezeda és Mindenki más aki reagált az írásomra.


Ma itthon volt a kisfiam és szinte nem is volt időm, hogy a géphez üljek.

Tudjátok most már arra a pontra jutottam, hogy semmi nem érdekel csak legyek már túl mindenen.

Hullámzik a hangulatom ezzel kapcsolatban. Hol nagyon félek hol minden mindegy.

De jó, hogy Ti vagytok:-)))

Mindenkinek szép és jó éjszakát:Zsó

8813. Rezeda63 (válaszként erre: 8812. - A268b1c726)
2011. jún. 30. 20:32

Szia Annamari!

Mi az, hogy a saját hülyeségednek köszönheted a méheltávolítást???? Nehezen tudok elképzelni olyan hülyeséget aminek ez a következménye! Vagy mégis????

Vagy az "elkenődést" gondolod a saját hülyeséged következményének? Természetes dolog, hogy nem ujjong az ember, ha egy ilyen műtét előtt áll, hiszen jobb dolgot is el lehet képzelni az életben, de ha muszáj akkor túl kell esni rajta. Ki lehet bírni!

Konkrétan miért kell műteni????

Üdv Rezeda

2011. jún. 30. 17:35
Sziasztok! A neten keresgélve találtam Rátok. Méheltávolítás előtt állok, két napja tudtam meg, két napja volt a küretem is. Tudom, hogy a saját hülyeségemnek köszönhetem, de nagyon el vagyok kenődve. Minél többet tudok, annál inkább.
8811. Colette58 (válaszként erre: 8806. - Rezeda63)
2011. jún. 30. 17:34

Szia Rezeda!


Köszönöm szépen - hétfőre kaptam időpontot a dokinál!

Üdv. Colette

8810. Ann64 (válaszként erre: 8809. - Anyamaccs)
2011. jún. 30. 17:12

Szia!

Nekem 20db írta a doki tegnap szúrtam magam utóljára!!

Már én is nagyon vártam hogy elfogyjon.

8809. anyamaccs
2011. jún. 30. 16:59

Kedves Sorstársak!:)


Ma voltam a házidokimnál és abbahagyhattam végre a vérhigító pocakbaszúrását!!!Hurrá!!!!!HUrrá!!!


A nőgyógyászaton azáromon 4hetit írtak elő,de 3hét után a dokim azt mondta nyugodtan hagyjam abba, mivel már eleget mozgok és szerinte felesleges ennyit szúrni!Már így is olyan a pocakom mint a szita borsókkal!:):)

Egyre többet sétálgatok és ha leülök felrakom a lábam!Így minden rendben lesz a szurik nélkül is!Végre!!!!!!!!!

8808. anyamaccs (válaszként erre: 8804. - Zsó1961)
2011. jún. 30. 16:50

Szia!

Én 9napi kórház után már másnap húslevest főztem!:):)......vagyis hát levezényeltem a megfőzését ,mert annyira kívántam!Jó kuktáim voltak hozzá!:):)

Egyébként tényleg az emeléssel és a hajolgatással csínyján kell bánni.Három hét után már könnyebben megy a hajolás, kiegyenesedés , de egy tányérnál nehezebb dolgot nem emelek fel és még egy jódarabig az tuti!Szeretnék rendesen meggyógyulni és ennek legnagyobb ellensége az emelés! A hasfal nálam meg egyébként is jelzi még, hogy mennyi az elég!:)Vissza kell erősödnie, hisz átvágták a hasizmom és az idegeket.Ezek egy év alatt nőnek teljesen vissza.Hüvelyi úton nem mindenkinél lehet eltávolítani a méhét.Nekem sem lehetett, mert négyszeres volt a nagysága, benne egy női öklömnyi miómával.Ha nem nyitják ki a hasam nagyobb bajom is lehetett volna /műtét közben gennyes tályogot találtak a bal petevezetékem alatt ,ami szivárgott és el is fakadt:(:(/.....mi lett volna , ha nem nyitnak ki???/A petevezetékem is el kellett távolítani, pedig altatás előtt erről szó sem volt,de a petefészkeim megmaradtak és remélni tudom, hogy nem lesz velük baj a későbbiekben se!

Ne bánkódj amennyiben hasi műtét lesz!Legalább jól körülnéznek benned, hogy minden oksi e odabent??!:):)Igaz egy kicsit tovább tart a felépülési időszak, de ki lehet bírni!Szorítunk neked!

8807. anyamaccs (válaszként erre: 8800. - Ann64)
2011. jún. 30. 16:35

:):):)

Szia!

Ha már nyűgnek érezzük a pihenést, akkor tényleg gyógyulunk!!!!:):)

8806. Rezeda63 (válaszként erre: 8803. - Colette58)
2011. jún. 30. 16:23

Szia Colette!

Ha nem gyógyul a sebed mindenképpen mutatsd meg orvosnak. Akár a háziorvosnak is.

Volt olyan sorstársunk akinél a hasi zsírréteg elfolyósodott és azért nem gyógyult a sebe. Sokáig kínlódott vele.

Ha valami rendellenességet érzel minél előbb orvos.

Üdv Rezeda

8805. Rezeda63 (válaszként erre: 8804. - Zsó1961)
2011. jún. 30. 16:20

Szia Zsó!

Ha már volt hasi műtéted akkor tuti, hogy vágni fognak!!! Nekem azt mondta az orvos, hogy ilyen esetben lehetnek összenövések és ezt egy hüvelyi műtéttel nem lehet kockáztatni.

Az otthoni munka változó, hogy kinél hogy alakul, de az első 3 hétben nem célszerű hősködni:))))

Üdv Rezeda

8804. popova4 (válaszként erre: 8804. - Zsó1961)
2011. jún. 30. 12:24

Szia Zsó!

Úgy látszik, azért a női szervezet alapjában egyformán működik, mindenki nagyjából ugyanúgy kezdte a házimunkával. 3 hétig semmi, abszolút, utána a teregetés, mosógép ki-és bepakolása a ruháskosár emelgetése nélkül, portörlés, főzés. Én nem porszívóztam szerintem csak az 5. héttől, a bevásárlást is másra hagytam.

Aztán már tényleg megérzi az ember ösztönösen, mit lehet és mit nem. Emelgetni nem jó még most sem. (több, mint 5 hónapja műtöttek) Szerintem használd ki a családod segítségét, ne akarj hősködni és a munkába se visszasietni. Csak kíméletesen önmagunkkal Lányok! Szép napot mindenkinek: Erika

8803. Colette58
2011. jún. 30. 08:34
Sziasztok, új vagyok a fórumon. Engem 3 hete műtöttek a SOTÉn (laparoszkópos méheltávolítás, petefészkek maradtak). Normális dolog, hogy az a seb, amelyikben a cső volt, sehogysem akar begyógyulni és fáj is? A doki nagyon jó operatőr, de nem egy szószátyár (konkrétan 10-ből 9x nem veszi fel a telefont) :(
8802. turkkati (válaszként erre: 8804. - Zsó1961)
2011. jún. 30. 07:48

Szia Zsó!

Miskolcon van 1 ún. főorvosi vizit, ami 1 konzíliumféle, és ott 1 főorvos javaslatot tesz a műtét milyenségére. Az függ a szülések számától, stb., ha kisebb "rangú" orvos műt, akkor kötelező a javaslat betartása. Úgy tudom, hogy akinek már volt hasi műtéte, azt vágják, az esetleges összenövések miatt. Az orvosodnak ezt el kellene mondania.

Az otthoni munka: EMELNI NEM SZABAD!!!!, mást szerintem az állapotod szerint.

Mi hordjuk az ebédet, csak hétvégén kellett főzni, meg tudtam csinálni, bár a fazekat nem én tettem e gázra. Mosás, teregetés mehet, természetesen a ruhát odavitte valaki.

A porszívót azért nem én használtam, de úgyis érzed, hogy mennyit bírsz és mikor kell lefeküdni.

Én reggeli után visszafeküdtem, aztán de. fennvoltam kb. 2 órát, ebéd után alvás, 5 körül újra felöltöztem, a lefekvési időig. Aztán elmaradt a délelőtti pihenés, megrövidült a délutáni, de ez teljesen egyénfüggő.

Minden jót, kérdezz nyugodtan!

Puszi: Kati

8801. nino63
2011. jún. 29. 21:49
Kedves Anna!en ugy 5-hetes voltam mikor a konyhaba segetkeztem es igyekeztem nem emelni 2-liternel tobbet,mikor megfogtam a makaronival teli fazekot(jo 4-literes)es leszurtem.A ferjem s a fiam csak neztek, s ram kialtottak miert nem szoltam nekik.De nekem ez olyan termeszetesen jott.A szervezeted mar jelezni fogja mit is tudsz mar csinalni.De azert a 6-hetet mindenkepen tarsd be.En meg utana is sokaig nem emeltem.Turelem,lassan minden a regi lesz,addig is csak kenyeztesd magad.Arra a furra erzessel kapcsolatban nem tudom mit mondjak.Gyogyulgas szepen,sok puszi,Nino
8800. Ann64
2011. jún. 29. 20:46

Sziasztok!

Minden napra van kérdésem.

Mivel nem férek a bőrőmbe a konyhát sűrűn látogatom.

Páromnak segítek apró dolgokat.

Viszont olyan fura érzésem van pl:kevertem a rántást mintha becsurranna a bugyiba.

Szaladtam is nézni, nincs semmi de ez valahogy nem tudom normális dolog?

Jó tudom türelem de már nagyon fogytán van.

Ennyit még életembe soha nem pihentem.

8799. zsó1961 (válaszként erre: 8798. - Erikpipi)
2011. jún. 29. 19:17

Szia Erikpipi!


Bízom benne, hogy talál erre megoldást az orvos.

Ugyanis láttam a naptárát és teljesen el van havazva műtétileg.Na és itt vannak a szabadságok..

Csak lesz erre is megoldás:-)

Már annyira rákészültem erre a júli.11-re.

Na majd lesz valami...

Pusz.Zsó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook